Zobrazují se příspěvky se štítkemCower. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemCower. Zobrazit všechny příspěvky

UNITED IN BRUTALITY 2023

 


Jakýmsi rozloučením se s festivalovou sezónou roku dvoutisícého dvacátého třetího, který byl pro mě osobně festivaly naplněn na maximum (květen NTEY, červen CZDF, červenec OEF, srpen DCP), což možná do budoucna budu muset omezit, se stal UNITED IN BRUTALITY. Jenže když ona je moje milovaná žena vždycky tak nadšená, když vypadnu na tři až pět dnů z baráku a zklamaná mě při mém návratu vítá slovy "To už seš tady?", tak já ty koncerty a festivaly vlastně navštěvuju jen kvůli jejímu dobrému pocitu. Tak moc ji miluji... Dobře, tak už jsme všichni dozvraceli a vrhneme se na festival, který jsem už na jaře označoval za nejlepší akci tohoto roku. Jak to dopadlo se dozví nenáročný čtenář níže. Do kempu u Ferdinanda jsem letos z naší party jel sám (!!!), protože pro Magiho tenhle festival není, on je spíš na ten Deathcore a gore, Medvěd s Amorfisem naprosto nerozvážně už na jaře naplánovali cestu na otočku na koncert ...And Oceans, který se konal v horoucích prdelích v termínu festivalu a na který nakonec samozřejmě nejeli právě proto, že se konal v horoucích prdelích. Já uvažoval rozumně a když jsem na plakátu uviděl jako bonus i tři blackmetalové kapely, Srbská kamenice pro mě byla jasná volba, stejně jako pro toho ogara poctivá káva Jihlavanka ve známé reklamě. Chatku jsem tedy zabůkoval i když jsem vůbec nevěděl, jestli ji naplníme. 


Jirka, takřečený Karel, zlořečený Pavouk, neboli Spajdrmen přislíbil, že v chatce se mnou složí po proposlouchaných dnech a vypitých hektolitrech piv velmi rád svá záda na postel a posledním do naší tříčlenné party byl dnes ještě nezmíněný SODík, který též nedbal řečí o koncertě ...And Oceans a jako rozumně uvažující člověk nezazmatkoval a stejně jako já, zakoupil už na jaře vstupenku na podzim na United In Brutality. Tato akce byla v kempu u Ferdinanda poslední akcí pod hlavičkou pana Prokoše. Od příště se jeho festivaly stěhují do jiné lokality, o čemž se jistě zmíním v reportu za 8 měsíců. Vyjel jsem tedy sám s tím, že se s klukama sejdu až na místě. Ale že se s jedním z nich sejdu takovým způsobem, že jsme ke kempu přijížděli hned za sebou, jsem nečekal. Po zaplacení parkovného, zabydlení se a okouknutí situace (téměř nulová návštěva) jsme zašli na první pivo. K dispozici byla jedenáctka od pivovaru Březňák, a dvanáctka od Zlatého bažanta anebo polotmavá třináctka od pivovaru Beránek. My si dali za 40Kč Březňáka a upřímně, nebylo to dobrý. Jestli to byly první piva, nebo to ten bezpředněvrchnězubý (to jako že neměl přední vrchní zuby) kluk nějak ošulil, nevíme. Každopádně když jsme si šli pro druhé pivko, pochválil jsem mu zuby, načež se na mě upřímě nahněval, což nechápu, když jsem mu je pochválil. Jasně, neměl je tam, ale kdyby měl, byly by hezký. Druhé pivo bylo už dobré a s oním klukem jsme se pak zkamarádili a na pivo jsem chodil povětšinou k němu. Zubní hněv byl tedy zakopán. Slabá kritika se z mých úst snesla na programovou kartičku, která byla opět pro šeroslepé hůře čitelná, protože pozdější kapely v programu byly napsané tmavě žlutou až jakousi oranžovou na černém podkladu. Nevím proč to pořadatelé tak hrotí designově. Přece v jednoduchosti je krása. Černá na bílém, popřípadě bílá na černém. Nic se nečte líp. Honem jdeme koupit vstupenky na příští rok na jaro na Nice To Eat You festival a já jsem hned o 4 tisíce lehčí, protože kupuju i pro kluky, kteří nepřijeli. Po zkásnutí 3500Kč za ubytování (tisícovku zálohu jsem platil už na jaře) jsem tak byl mínus sedum a půl litru za hodinu. Dobře já... Z čtvrtečního programu vypadla kapela Devilpriest, kterou chtěl vidět Spajdrmen, takže trošku pičoval ale ne moc, protože o tom věděl už dopředu. Čekáme na SODíka až se na to vykašle v práci a dorazí za námi a už se nemůžeme dočkat první kapely. Vždycky mezi festivalama jsme nadržení na živou muziku, takže i kdyby hrála sebevětší sračka, bude se nám to líbit. Když vidím přijíždět známou dáčiji bílé barvy, řikám Spajdrmenovi: "Hele SODík přijel. Serem na něj." Vůbec nevim proč, ale oba jsme se začali řehtat. SODík přijel akorát, koupil si pivko a začala hrát první kapela COWER. Již jsem je jednou viděl v rámci festivalu Orthodox fest a na rozjezd jsou tyhle tak nějak zábavový kapely prostě v pořádku. Navíc ta nekontrolovatelná erekce z absence muziky mezi jednotlivými festivaly... Cower byli prostě v pohodě i když jsme na ně nevydrželi celý set. Měli jsme si toho tolik co vyprávět za ty tři týdny co jsme se neviděli. Sedíme tedy u stolu a mlčíme a najednou přijedou velkej Jára s malým Járou a já malýmu Járovi chválím jeho tričko Darkthrone a druhým dechem ho zpražím, že já mám tento motiv na mikině zipové a také vytetovaný na noze. To aby si nemyslel, že je něco extra... Zašel jsem si koupit tričko o velikosti přežraného atleta, tedy XXXXL a sám na to čumím jak blbec, že mi ani není moc velký. Když oni menší neměli a já ho chtěl... 


Druhá kapela ve čtvrtek už od začátku pro mě byl jasný headliner. Byli to KRAAKE, které jsem ještě neviděl ale vím, že jsou dobří. Soudě tak dle desky, kterou jsem onehdá zakoupil za plitký peníz na nějakém šopu ve výprodeji. Kraake zahráli skvěle. Skvělý blackmetal. Uplně boží!...ehm satanový. Prostě takové, jaké to mělo být. Nepotřebuju ke štěstí vidět Gorgoroth a Kampfar, nebo nějaké jiné hvězdy na monstrfestivalech. Bohatě mi stačí ke štěstí Kraake v Srbské Kamenici. A i lidem se to líbilo. V jejich tvářích bylo vidět štěstí. Nebylo nás tam sice mnoho ale všichni byli nadšeni. Nikdo nečekal, že by se to takhle mohlo povést, protože přeci jenom, tento festival, potažmo všechno co pořádá Láďa Prokoš, se vždy obešlo bez blackmetalu. Nevím proč je blackmetalu na festivalech, když už tam nějaký je, tak málo. Takže budu jen tiše doufat, že si pořadatelé jen tak oťukali náš zájem o blackmetal a že třeba příště bude o jednu podobnou kapelu více. A klidně zase jen ve čtvrtek a klidně zase českou scénu. Na WC jsem se od jednoho močícího dozvěděl, že "je lepší se pořádně vychcat, než si špatně zamrdat. Tý vole ten blekmetal byl skvělej. Sem to držel ale neodešel jsem. Kraake to tady rozsekali." Moje slova!! Kraake při vystoupení věnovali jednu písničku i svému kamarádovi, který se na ně přijel podívat až z Norska.


A hned další kapela opět nadchla. SUKKHU jsem letos už jednou viděl, nebo to bylo loni? kdo si to má pamatovat... Vždycky rád vidím ženy v metalu a kapela Sukkhu nám nabízí hned dvě upírky. Jednu na zpěvu a druhou na strunném nástroji. Ovšem mít dívku v kapele s sebou přináší riziko, že když zakřičím obligátní "hobluj pičo!", nemuselo by se to setkat s takovým úsměvem, jako když v kapele žádná dívka není... Nesmí chybět Vlasta, který chodí kolem kotle a na krku má bafomet, jak zpívá František Štorm na skvělém albu "Mantras" od Masters Hammer. (I když nevím proč Vlasta, když na tympány hraje Honza Přibyl....) A samozřejmě zbytek kapely a hodně dýmu a spousta vřískání a riffů a šminků.... Opět smekám předkožku, já mám blackmetal prostě rád. Navíc mi nějak víc začalo chutnat pivo a lil jsem jedno od druhého, což mělo za následek něco, o čemž se zmíním později. Kapela Sukkhu zaujala snad každého, protože venku nezůstal vůbec nikdo. Při jejich setu jsem polknul dvě píva. A předtim nevim kolik piv, takže na další kapelu HENYCH666 jsem byl slušně pod parou. Pamatuju si ale že pro mě Henych byl zklamáním. Čekal jsem něco jiného. Celý mi to přišlo jako revival band odněkud z Horní Dolní. Já vím, že se rouhám, protože Vlasta Henych je pro mnohé modlou. Já v něm viděl obtloustlého staříka snažícího se těžit ze své minulosti u TORRu. Sorry. Ale bylo mi to co? Bylo mi to jedno. V žilách mi proudil Březňák a já se těšil na český ČAD v podobě poslední čtvrteční kapely HEJTMAN


Vůbec nevím, proč jsem si je zaškatulkoval jako český ČAD, když ve čtvrtek mi tak vůbec nezněli. Teď by se tu hodila věta že "asi jsem měl málo piv" ale to fakt ne hele. Dokonce se mi i SODík svěřil, že mě takhle opiveného ještě neviděl. Zkrátka a jednoduše užil jsem si písničku Píseň černých vran, kterou si Hejtman vypůjčil od legendárních Maniac Butcher a zbytek Hejtmana jsem bral jako hudební kulisu k mému vrávorání. Po Hejtmanovi stále nemám dost a tak si jdu pro pivo a sedám si u stolu ke kamarádům na lavičku. Možná to bude ta samá lavička, ze které jsem spadl tady, protože mě opět vyhodila ze sedla ošklivým způsobem. Spadl jsem dozadu, jebnul jsem se o hranu stolu do zátylku a samozřejmě na sebe vylil celý pivo. To mám za všechny ty sračky co tady píšu a jak pomlouvám levičáky a pětikoalici a dementní Pražáky. Karma mě dostihla ale já ji měl uplně v piči. Všichni jsme se tomu smáli. Já teda až po chvilce, kdy jsem zjistil, že jsem si neprorazil lebku. Nepletu-li se, proběhl ještě i horký zázvorový nápoj a pak se šlo na ubikaci nabírat síly na páteční program, který byl nabušený pro mě povětšinou neznámými jmény... Když ráno otevřeme oko, nikdo na chatě nehuláká, nikdo nechlastá a nebublá z prdele. Napadlo mě v tu chvíli, že kluci si možná sypou popel na hlavu, že se s námi nejeli rozloučit s kempem u Ferdinanda, ale to je prostě už život. A nyní si dáme kulinářské okénko. 


V minulém reportu jsem se zmínil o jistém starém fotrovi, vyžraném chacharovi, který si vydělává tím, že na jůtůb hází pěkný videa, jak žere v různých restauracích a hodnotí to. A protože jsme nedávno shlédli jedno z jeho posledních videí z Retro bufetu 1982 a nacházeli jsme se zrovna poblíž Nového Boru, tak jsme se rozhodli, že na oběd zajedeme právě tam. Řídil SODík, který si to vymyslel. A protože je to hrdý seveřan, chtěl nám ukázat ty nejkrutopřísnější uličky a zákrutičky a kopečky jeho kraje, takže nás do Nového Boru táhnul strašnejma prdelema a dírama, což nelibě nesl Spajdrmenův pajšl. Když jsme přijeli k bufetu, zaparkovali jsme na posledním možném místě na přilehlém parkovišťátku. Vešli jsme do provozovny a rázem jsme se ocitli v roce 1982. Snad jen oholené nohy a umělé kozy, slečny oběd vydávající, neměl s komunismem nic společného. Jinak tam ale bylo všechno tak, jak si to mlhavě pamatuju z dětství. Na první pohled všechno šedivý, obyčejný, umělý, hnusný. No a na druhý pohled zjistíte, že to tam všechno šedivý, obyčejný, umělý a hnusný opravdu je. Jako výzdoba slouží obrazy belzebuba Husáka, různé sovětské uniformy, starý psací stroj a já nevim co tam ještě všechno bylo za píčoviny. Nějaká fotka interiéru je dole pod videem pokud se nemýlím... My se tam ale přijeli nažrat. Už předem jsem byl tak nějak rozhodnutý, že si dám polévku a svíčkovou. SODíka jsem tím také nahlodal. Jen Spajdrmen měnil barvu z růžovoučkých líček na takovou jakoby zelinkavou. Když mi neskutečně hrudníkově sympatická blondýnka vydala jídlo, odnesl jsem si ho ke stolu, který Spajdrmen naprosto ale uplně blbě vybral na druhým konci místnosti (asi aby to měl conejblíže ke dveřím hehe), což se při nesení plného talíře polévky se zbytkovým alkoholem v krvi, jeví jako nepřekonatelná vzdálenost při kličkování mezi dalšími stoly, započali jsme jíst. Polévka byla skvělá a já ji vyjedl celou jako slušný hošíček. Narozdíl od SODíka, na kterého jí bylo prý hodně. Ano bylo jí mnohem více než dostanete v nových restauracích, kde vám většinou donesou malou mističku a v ní kydnuto trochu něčeho. My dostali poctivou porci výborného hovězího vývaru do klasického hlubokého talíře jako u babičky. Jen ty lžíce by mohli mít větší. Já malou neumím jíst a vždycky se zakydám. Vlastně příbor taky nesplňoval normy roku 1982, kdy jsme všichni žrali z hliníkových příborů. Spajdrmenovi začaly téct sliny. Ne z toho, že se mu sbíhaly, že viděl naše jídlo a sám si nic nedal, protože mu pajšl nebral. Kdepak. Jen ten, kdo již poznal obrácený způsob vyloučení potravy z těla ví, kdy se sliny sbíhají v jiném případě. Otázka za bludišťáka: Co Spajdrmen udělal v následujících minutách? Ti kdo hádali, že se šel vyblít do kopřiv, se můžou přihlásit 23.9. v Hradci Králové na blackmetalovém koncertě u mě a já jim koupím pivo. Zatímco se Spajdrmen dávil venku v kopřivách, my se SODíkem si vychutnávali výbornou hospodskou svíčkovou s hromadou knedlů a dvěma kusy hovězího masa. Nemohla samozřejmě chybět ani šlehačka z pixly a marmeláda a citron. S polévkou to stálo 184Kč, čili 200Kč. Když jsme vyšli ven, Spajdrmen na můj dotaz, "Jak se blilo?" odpověděl, že "zvratky šly jedním vrhem, nepřerušovaně." Kdy se mu to zase poštěstí, takhle 8. září blít u retro bufetu do kopřiv? Konec kulinářského okénka... Po návratu na chatu si všichni lehneme a trávíme, někteří. Sem tam někdo chrupne, semtam někdo chrápe jak kobyla.


Čekáme na první kapelu druhého dne. A tou byli mlaďáci DESTROY!, kteří se hodně zlepšili od posledně co jsem je viděl v Jičíně. Kluci zahráli výborně a i když ze začátku hráli jen pro pár lidí, postupně se na ně přišlo podívat docela dost hlav. A nyní, po kulinářském okénku a první kapele, tu máme okénko rasistické: To takhle přijdu k baru a na kluka, který tam točí pivo co pamatuju a jež je cikán a je strašně v pohodě kluk, říkám, že "dám si černý pivo." Vůbec jsem to nemyslel rasisticky (myslel) a doufal jsem, že to nepochopí (pochopil ale i nepochopil). S úsměvem na rtech mi odvětil, ať si nechám ten rasismum a natočil mi černou třináctku za pade. Tak si to vysvětlíme, protože i já v tom mám trochu galimatiáš. Jen tak z prdele jsem černýmu řekl, že chci černý pivo, čímž jsem myslel, že chci uplně normální světlý pivo, natočený černým klukem. Nic rasistickýho v tom nevidím. On, černý kluk, mě nařkl z rasismu (pevně věřím, že ze srandy, protože rasismus sranda je) a natočil mi černý pivo, i když (pokud mě nařkl z rasismu ze srandy nebo upřímě) mi tedy měl natočit pivo barvy světlé. Což je krutě rasistické. Tak teď fakt nevím. A ještě aby nedošlo k mejlce vysvětlím, proč je rasismus sranda. Tak třeba proto, že se za rasismus bere i to, když řekneš o cikánovi, že nechodí do práce. A to přeci k smíchu je, ne? 


A po černém humoru trochu deathmetalu v podání DYSANGELIUM. Nejvíc se mi od nich líbila písnička, která pojednávala o africké sektě, která se nechala vyhladovět, aby se pak setkala s Ježíšem a takhle to budou mít dřív. No není to k popukání? Poctivý deathmetal, který se musel líbit každému. Dysangelium jsou čimdál lepší bych řekl. Lidí je přítomno stále poskrovnu, což je na jednu stranu dobrý v tom, že je pořád volný sraní, na druhou stranu si myslím, že pořadatelům asi přibylo pár vrásek. Nemám informace o tom, kolik nakonec přišlo platících návštěvníků, ale kdyby nás tam bylo jednou tolik, určitě by to bylo lepší. Na chatě v pauze pro zvukaře mezi kapelama diskutujeme o kapele DRÅP o které nám Spajdrmen vypravoval, že se jedná o blackmetal. Jenže mé oko správně odhadlo, že logo nadcházející vystoupivší kapely nemá charakteristické znaky blackmetalových log, nýbrž že takovými logy disponují crustové kapely. Chvíli jsme se přeli a hledali na chytrých telefonech, až našli a opravdu, tato švédská kapela hrála jakýsi crust death metal a byla uplně skvělá! Byl to námrd na úrovni grindu s výborným zvukem, který byl ovšem téměř u všech kapel na tomto festivalu a pokud náhodou někde zakolísal, jednalo se třeba jen o trochu přepálený zpěv, který měl Henych666. Drápové nám předvedli, že to umějí jak ve středním tempu, tak v blastbeatech a Spajdrmen jakožto vášnivý sběratel setlistů netrpělivě čeká až si pro něj bude moct sáhnout. Zpěvák hned při prvním songu skočil do kotle, který nebyl a zpíval mezi námi. Takovýto přístup mám u kapel rád když se snaží být součástí nás. Je to prostě pěkný.


Po skončení další kapela ze severu a další co by mohla svým jménem, popřípadě logem inklinovat k blackmetalu. Avšak nic takového. RUUN nás obšťastnili deathmetalem, který nebyl vůbec špatný, ale na můj vkus hráli zbytečně moc dlouho. Pak zajdu k liberečákům k jejich chatě, kde se SODík nechává přemlouvat k požívání nápoje z cukrové třtiny (prý už počtvrté) a jeden z přítomných mi chválí moje ubohá blackmetalová tetování. Díky vole!! Když hráli Ruun, tak jsem si všiml, že se připravuje další kapela a teď jsem byl opravdu zmatený, protože šminky a líčidla hrály v jejich vizáži podstatnou roli. Tak si to shrňme: GLUTTONY, Deathmetalová kapela s názvem, který by klidně mohla mít goregrindová kapela, hrající deathově znějící blackmetal s Dismemberovským zvukem, díky šminkám na xichtech  s blackovou vizáží. To nevymyslíš. Přišlo se na ně podívat docela dost lidí, ale stále je zaplněno řídce. Čím víc se blížil konec, tím víc se nenápadně Spajdrmen posouval k pódiu a číhal na setlist. Tohle si nemohl nechat ujít a věřím tomu, že by se o něj dokázal i porvat. 


Následní OLKOTH pro mě byli nejslabší kapelou. Možná to bylo způsobené právě tou jednou výjimkou, která byla v kvalitě zvuku, pokud to teda nebylo zrovna z mého místa, neslyšel jsem kytary. Konečně mi taky přestalo chutnat pivo a tak jsem pokračoval v zázvorové limonádě. DEVANGELIC se nesly v duchu hutného deathmetalu a myslím, že pro Spajdrmena to byla extáze, protože se celou dobu nehnul od jediného setlistu, který si kapela přivezla. Celou dobu na něm měl prst a každého, kdo se přiblížil, pěstí poslal k zemi. Prostě naprosto nepřipouštěl, že by ten setlist nezískal. A taky ho získal!! Protože jsem od svíčkové v retro bufetu nic nejedl, tak jsem zašel na klobásu. Byla vynikající. Až takhle dobrou jsem nečekal. Sice za 110Kč ale na to sere pes. A pak naběhl headliner MASTER a já, i když jsem tušil že se mi to bude líbit, jsem byl nadšen. Zahráli skvěle. Strašně se mi líbilo takový to jejich jakoby jamování ve zkušebně a instrumentální psychedelický rock, který mi připomínal novější tvorbu japonských CSSO (kdo nezná, jako by nebyl), ze kterého se to pak zvrtlo do mastermetalu. Fakt fajna muzika. Jenom by sakra už mohl zpěvák Paul mluvit trochu česky, když tu žije tolik roků. A taky by mohli mít víc setlistů, protože když si pro jejich setlist přišel malej Jára, bylo mu řečeno, že mu ho nedají, protože hrají ještě někde jinde a mají jenom jeden. Smích. Konec smíchu. Master hráli skoro hodinu a půl a vůbec mi to nevadilo. Bylo to super, o čemž svědčí i bitka v kotli ve stavu strkanice testosterony nabušených typů, z které ale nakonec nic nebylo. A ještě jedno svědectví o tom, že Master zahráli skvěle... Určitě všichni víte, jak kolabují třináctileté fanynky na koncertech přiteplených kapel, tak nějakým podobným způsobem zkolaboval i nějaký chlápek venku. Prý se složil jako knížka zničehonic. Já si ale myslím, že prostě neunesl tíhu své přítomnosti na koncertě kapely. Každopádně pro chlapce přijela velká a malá záchranka a se zafixovaným krkem ho naložili a odvezli. Budeme doufat, že hoch bude v pořádku... 


Na Master bylo docela hezky už zaplněno, tak snad nakonec pořadatele nebudou tratit. A nyní přichází věta, kterou tady na blogu občas čítáváte, když se něco zvrátí a teď nemám na mysli dvakráte vyzvraceného Kynedryla na minulých ročnících, ani vyzvracené Spajdrmenovy zuby na jaře ani pozvracené kopřivy ten den, dokonce ani SODíkovo zvracení po Suffocation u nás v ulici a už vůbec ne moje zvracení, když jsem vystoupil z dodávky od kapely ROT před hromadou roků. Ne, tento zvrat nemá s blitím nic společného. Tento zvrat se týká našich úžasem otevřených hub, takže teď ta oblíbená věta "A pak se to stalo..." protože to, co předvedli NECROTESQUE na závěr pátečního večera, si troufám tvrdit poslalo do sraček i ty nejzkušenější deathmetalisty. Naprosto, ale když píšu naprosto, tak tím nemyslím jenom naprosto, ale uplně naprosto, perfektní a precizní old school deathmetal, jakým rozsekali na masokostní moučku celou Srbskou Kamenici. UFF! Už jen kvůli téhle kapele by měli být Medvěd s Amorfisem smutní, že s námi nejeli. Rozhodně nejlepší kapela pátečního programu a v mých očích a uších jim Kraake unikají jen o malinký blackmetalový vous. A pak jsme zavřeli huby a najednou leželi v posteli a hučelo nám v palici. Byli jsme šťastni, že máme luxus v podobě postele a skvělých kapel. Tenhle festival, jak jsem již v květnu naznačoval, se opravdu stal tím nejlepší letošním. A to nás čekal ještě jeden hrací den. Ten začal opět na naši chatu nezvyklým klidem. A se stejným klidem jsme se tři hodiny po probuzení, snídani, hygieně a kávě přemístili na oběd do restaurace pár kilometrů autem a já doufal, že budou mít rizoto. A měli. A samozřejmě nemohl chybět hovězí vývar. Ten byl o trochu horší než v retro bufetu, ale stále dobrý. Jen by to nemuseli dávat do tak malý misky. Blbě se to z toho žere. Ale dobře pije. 


Po obědě opět na pohodu dáváme hodinovou siestu a čekáme na sobotní kapely. Tou první byli DEADROOTS. Je strašně sympatické, že na rozjezd byly pozvané mladé kapely jako Destroy! a právě Deadroots, které kde jinde by se měli otrkat než mezi ožralejma smažkama na metalovým festivalu žejo. Mladí sympatičtí kluci hráli jakýsi hybrid thrashmetalu, hardcoru, crossoveru, to je fuk. Každopádně na ně vzniknul snad první kotel. Čím déle hráli, tím víc se otrkávali a z počátku z nesmělých kluků se postupně stávali ostřílení harcovníci, na které se možná ze zvědavosti přišlo ve výsledku podívat početné publikum, které jejich produkci odměnilo slušným aplausem a několik opilých šedivějících plešatých strejců utvořilo slušný kotel pod pódiem. Před ENTHRAPPED nás Spajdrmen varoval, že je nemá rád, poněvadž nemají CD a on si ho nemůže koupit. Tak proto je nemá rád. Mě přišli v pohodě. Popsal bych to jako Švédsko z Čech. Prostě český death se švédským zvukem, který je teď v kurzu.  BLOODY REDEMPTION přijeli ze Slovenska a zmínili se,  že si "po vystúpenie pôjdu na kupalisko poumývať vajca lebo začina byť horučava". Poslední den festu je vždycky peklo. Nese se v duchu únavy a utlumení, takže nám stačí kapely sledovat od piva na lavičkách ve stínu. Malýmu Járovi dáváme přednášku o kundách a já přihodím ještě vysvětlení, jaký je rozdíl mezi kundou a píčou. A protože to od stolu nikdo nevěděl, vysvětlím to i tady s patřičnými odkazy na obrázky. Je to naprosto jednoduché. Zjednodušeně: na píču se koukáme a kundu prcáme. Složitěji: píča je to, co je nad vaginou. Někdy na tom rostou chlupy, někdy ne. Do prostoru píčy (podle vzoru -žena-, proto je po -č- ypsilon) se řadí též čárka, která ústí do kundy, tedy do vaginy, která se (mimojiné) prcá. Doufám že je to všem jasné. Odkaz na píču tady Odkaz na kundy zde. Další kapelou, kterou shlédneme, jsou ABRUPT DEMISE


Mají krásný motiv na banerech za sebou a hrají dobrý old school. Tou dobou se dozvídám od SODíka, že ve čtvrtek v rámci vystoupení kapely Henych666 proběhl i křest desky a já mu říkám, že si to vůbec nevybavuju. To je ten následek čtvrtečního pivení, o kterém jsem se zmiňoval na začátku této sračky. Byl jsem namrdanej jak piča... A pak naběhl KRYPTOR, na který jsme se všichni těšili. Já ani nevim proč, když je doma pořádně neposlouchám. Každopádně přítomným se to líbilo a třeba po písničce Klášterní tajemství byla kapela odměněna obrovským aplausem. Celý koncert byl věnovaný nedávno zemřelému bývalému kytaristovi Tomášovi, což nám v dojetí se slzami na krajíčku prozradil basák. Vystoupení bylo opravdu skvělé a je neuvěřitelné, jak to takové kapele může po všech těch letech takhle šlapat. Dokonce se vyřval přídavek. Písnička se jmenovala nějak Blekmetal Sejtn Profesý nebo tak nějak a byla nejlepší z celého setu. Pomyslel jsem si, že by zpěvák měl zpívat v blackmetalové kapele, protože na to má hlasový repertoár...


SODík byl navštívit sprchu a když se vrátil, obeznámil nás s novinkou, že dredaři chodí zásadně naostro. Byl tam totiž jeden, který se SODíkovi podivil, "jak můžeš nosit spodní prádlo. Já chodím furt navostro. Chtěl jsem se jít vykoupat do bazénu ale byly tam děti, tak jsem se na to vysral, abych je nějak netento." Na SHAMPOON KILLER jdu spíš z důvodu dokumentace videa než že by mě to nějak extra bavilo. Nebylo to špatný, ale víš jak. Třetí den festu. Prostě už si vybíráš, na co budeš trpět na nohách. Jdu tedy ke stolu za velkým a malým Járou a dozvídám se, že kdo není pornoherec, jako by nebyl. A taky, že s malým kašpárkem uděláš dobrý divadlo, ale ne na velký manéži a že matka jednoho z přísedících ji prej má jako vjezd do pískovny. Pak se tam nachomýtne zpěvák z Kryptor a nemůžu si odpustit mé myšlenky, které se mi ještě před několika desítkami minut honily hlavou a řikám mu, že "poslední song byl geniální" což mu prý říká hodně lidí a že prý to složil když byl ještě ve škole a zdálo se mu to blbý. Pak mu řikám, že by měl mít blackmetalovou kapelu, protože na to má hlas, načež mi odpovídá, že "to už bylo - Tortura". Ale to je spíš deathmetal... Pak jsem se zašel podívat na CRAWL a to bylo Švédsko ze Švédska! Parádně to chlapcům chrastilo v kytarách. Dismember hadr! Hráli tak dobře, že jim promíjím to, že přijeli v luxusním Volvu, zatímco celé osazenstvo naší chaty přijelo v oprýskaných vozech různých továrních značek v celkové ceně nepřesahující cenu zpětného zrcátka zmíněného švédského Volva. Spajdrmen samozřejmě v první lajně klepal tou svojí šedivou kebulí s prstem na setlistu. TRAUMA z Polska se nám pochlubili, že to drhnou již 35 roků, jenže po vynikajících Crawl u mě nemohli mít šanci. Naštěstí mě chytlo sraní a půlku jejich setu jsem tlačil rizoto s červenořepovým salátem s česnekem. 


Poslední dvě kapely jsem hodlal shlédnout pouze první song za účelem pořízení videa ale když jsem viděl jak česká SNĚŤ nakopává prdel většině kapel, které na tomhle festu letos vystoupily, s úžasem jsem je sledoval až do konce. Členové kapely Trauma, kteří sledovali Sněť od stolu s jejich merchem, si asi říkali "kurva, my to 35 let hrajeme blbě". Na Sněť, kdo by to čekal, plno lidí, kotel jako kráva. A ta energie v muzice. Tohle prostě nemělo chybu. Poslední kapela LAHAR byla tou kapelou, kterou jsem nechtěl vidět vůbec, a nakonec jsem tam se SODíkem vydržel čtyři písničky, které vůbec nebyly špatné, ale nejsme nejmladší a radši jsme šli natáhnout naše práchnivějící kosti do chaty, kde Spajdrmen chrápal jak prase v teletníku... Takový tedy byl letošní nejlepší festival United In Brutality. Byla to pecka a všichni kdo váhali a nakonec nedorazili, udělali velkou chybu. Ráno na pohodu vstaneme, hodíme do sebe kafe, pozametáme chatu, vrátím klíče slečně, která byla ještě víc mimo než minule a předminule, nasedneme do svých přibližovadel a razíme domů. Na cestě jsem potkal jednoho debila v šedivé oktávce combi s SPZkou 5L0 5551 jestli jsem si ji dobře zapamatoval, který jel jak hovado a kterému přeju aby se někde okulil ve škarpě. Domů jsem dorazil chvilku před obědem a nemohl se dočkat až mi moje milovaná žena na pozdrav opáčí "To už seš tady?". Můj TOP6 je následující: KRAAKE,  NECROTESQUE, SNĚŤ, SUKKHU, CRAWL,MASTER. Díky za pozornost, konec hlášení!



Pro hodně párů dalších fotek klikni sem.

16. 4. 2022 ORTHODOX VS. BLACK METAL



Obrovské dilema jsme řešili uplynulý víkend, neboť se v jeden čas v jednom kraji konaly dvě akce, na které jsme fakt chtěli jít. Tou první byl dvakrát odložený Orthodox fest v Děčíně a tou druhou oslava dvacátých pátých narozenin kapely Wyrm v Litoměřicích. Nakonec jsme se rozhodli pro Orthodox. Hlavně z toho důvodu, že jsme měli koupené vstupenky už tři roky. Dalším důvodem byla kapela Pačess, kterou jsem já sice viděl minulý týden, ale SODík, který se mnou absolvoval víkendové tažení, ještě ne. A samozřejmě kapely jako Pikodeath, Fleshless, V.A.R., Sectesy.... Tam není co pokazit. Do Ústí nad Labem, rodné hroudy mého věrného severského přítele jsem vyrazil sám, svým automobilem značky Ford za použití navigace stažené zdarma. Je velmi milé zjistit, že něco v dnešní době může fungovat tak jak má a nemusím za to vůbec nic platit. Hrozně mě potěšilo, že jsem vůbec nebloudil a vývojářům této off-line navigace od Mapy.cz patří můj dík. Díky chlapi, ženský, a dalších 270 různých pohlaví, které se na vývoji této aplikace podíleli. Když jsem se ubytoval u SODíka, proběhlo fyzioterapeutické vyšetření mého zmuchlaného ramene, které mě nějaký ten rok už trápí. Vyšetření prováděl student fyzioterapie Kuba a tímto mu chci poděkovat za čas který mi věnoval! A ženě SODíkově za skvělej guláš a vývar a vůbec za všechno. Děkuji SODíkovci! Bohužel jsem zjistil, že jsem si doma zapomněl foťák a taky zařízení, kterým pořizuji videozáznamy. A to byl průser, protože jsem musel použít telefon, který používám jako navigaci a neměl jsem tušení jaký zvuk to bude mít... Jsem to debil. Dokonce jsem si v práci vyrobil i notýsek určený pro zápis poznámek k reportu. Zůstalo to všechno doma u botníku. Jsem kokot....


Po cvičení, pokecu a občerstvení (červi, cvrčci a pivo) jsme zajeli do jedné hospody na škrábaného syrového býčka (pro blbce tatarák) a dva Březňáky dvanáctistupňového typu. A pak jsme se vrátili do sedumdesátých let minulého století. Vyloupli jsme se totiž v jedné takové malé horské hospůdce a to bylo něco!! Nejenže tam byla vynikající dvanáctka od pana Březňáka, ale navíc jako bonus prostředí, které se dnes už jen tak nevidí. Na stěnách a u stropu visely propriety všemožného charakteru, od mlýnku na maso, přes lyže až po prezidenta Beneše. Najít nějaké prázdné místo nebylo nic jednoduchého. V lokále mohlo být místo tak pro 20 pohodlně sedících lidí. Ovšem za několik okamžiků bylo  natřískáno, plácnu odhadem tak třicetpět lidí a to prý tam bylo i 60. No a do toho se v uličce tancovalo a pouštěla se muzika a zobaly se rozličné zobance a mě tam bylo tak krásně mezi těma lidma, kteří mě viděli poprvé v životě a přijali mě mezi sebe, jako kdybychom se znali spoustu let. Nebo to jenom hráli a za rohem mě pomlouvali, to já nevím. Kousek nad hospodou na kopci je rozhledna, na kterou jsem samozřejmě musel vylézt. Foukalo, mrholilo, bylo hnusně. Přesně tak jak to mám rád. Výhled parádní, i když nebylo skoro nic vidět díky povětrnostním podmínkám. A pak ten návrat do vyhřáté hospůdky kde se pařilo a halekalo a chlastalo.... A pak nám ujel poslední autobus, tak jsme dali ještě jedno pivko a zavolal se taxik a pak jsme jedli uzený ryby a zase cvrčky a pili jsme šumivé víno a pak bylo ráno a já po Březňákovi neměl vůbec sračku a bylo mi strašně fajn. Zašli jsme se podívat na jinou rozhlednu, až mě z toho oteklo a rozbolavělo koleno, neboť jsem obézní dýchavičné prase.



Tenhle report je ale o akci nazvané ORTHODOX FEST konkrétně VOL. 3. Tento ročník vznikal v porodních bolestech. Původní docela smělá sestava se díky kovidu obřezala na výhradně CZ soupisku, která se tři dny před vypuknutím okleštila o potvrzené kapely SCABBARD a POPPY SEED GRINDER (zvlášť druzí jmenovaní mě mrzeli). A aby toho nebylo málo, dva dny před dnem D svou účast zrušila i kapela BLOODY MADNESS, která tam měla křtít nové CD, které ale ještě není vyrobené. Takže už jen díky těmto nepředvídatelnostem sliboval třetí Orthodox slušnej underground. Ovšem ani odřeknuvší kapely nebyly to nejhorší. To nejhorší byl Staropramen který tam točili v přilehlé hospodě. Ta chcanka, ten kentus ty vole, to projímadlo hnusný dojebaný! Jo, vypil jsem čtyři, ale víc toho zvládli jen opravdoví profesionálové. Oproti minule, kdy se celý festival konal v tělocvičně a zvuk tam byl opravdu špatný, a malá návštěvnost se ve větším prostoru ztratila, celá sranda se letos konala v baru. A byl to výborný tah. Už jen kvůli zvuku, který tam byl opravdu výborný. Jediná nevýhoda tohoto prostoru je, že kapela není na vyvýšeném pódiu, takže pokud nejste v první druhé nebo třetí řadě, tak na kapelu vůbec nevidíte a to ani když měříte skoro 185cm a vážíte skoro 110kg. Bar se docela slušně zaplnil, dle mého odhadu nějakými šedesáti lidmi, kteří by vedle v tělocvičně zmizeli v prostoru. Musím se ale přiznat, že v té tělocvičně mi to minule přišlo víc sexy. K potěšení chuťových pohárků byly k dispozici klobásy za cenu vyšší než by bylo správné (ale co je dneska levnýho? Zvlášť když pořadatel ke každé v předprodeji zakoupené vstupence vracel 150Kč z ceny vstupného za nekompletní soupisku). Venku, kde vládla hnusná zima se také točila Plzeň a Géčko. Také tam lidi nosili něco jako guláš? Každá z kapel si přivezla své distro se kterým se rozvalila v tělocvičně tu na lavičce, tu na švédské bedně a ještě navíc tam byl se svým distrem Nice To Eat You a Bizarre Leprous a pak taky oficiální festivalové distro. Kapela, která celý festival otevírala, se jmenovala COWER a nikdy jsme o ní neslyšeli. A jak už to bývá, předem jsem ji poslal do trešového odpadkového koše, ale to jsem se krutě spletl. Opravdu zábavný thrashmetal nám kluci předváděli. Kapela začala se dvěma zpěvákama ale asi po čtyřech pěti songách pokračovala na jeden zpěv. Jejich melodický thrash mi přišel jako zábavová chlastací kapela a fakt strašně fajn. Mělo to dobrej zvuk, lidí zatím pomálu, a hlavně, začalo se načas přesně! To je vždycky obrovské plus, za předpokladu, že nečekáte 4 hodiny ve frontě, jako se nám to stalo onehdá na Brutal Assaultu. Video Cower je tady.


Druhou vystoupivší ortodoxní kapelou byli PROLAPSED, které jsme měli možnost vidět vloni v rámci Czech Death Festu, kde jsme ale díky krutopřísnému slunku po třetí písničce odešli. Ne tak v pátek. V pátek to totiž byla jiná deathmetalová pohádka. Navíc fakt s dobrým zvukem, který nikdo z nás po minulém ročníku nečekal. Video je tady.


Dávám si druhý pivo, i když jsou to muka neskutečná a těším se na SECTESY, kteří mě na Obscene Extreme Festivalu léta Páně 2017 velmi mile překvapili. A i v pátek zahráli skvěle. Technický deathmetal, který není zas až tak často ke slyšení. Dobrá práce. Pak si dávám dalšího hnusnýho Staropramena a začínám přemýšlet jestli dostanu průjem ještě na festivalu, nebo až druhý den. Video Sectesy je tady.


Následující kapelu jsem před nedávnem označil jako deathmetal pro slečinky. A za tím si stojím. Řeč je o INNERSPHERE, o kterých nevím co bych napsal, snad jen že mají mladého, pohledného bubeníka. Pro mě to byla nejslabší kapela, ale vzhledem k tomu, že ostatním se to líbilo, je můj názor tady na blogu zcela bezpředmětný. Video je tady.


A pak se objevili na prknech co znamenají ortodox českoněmečtí PIKODEATH a byla to jízda! Ten jejich zpěvák, co s přivřenejma očima vypadá jako správně nasranej vlkodlak je hroznej nezmar. Nepostojí na místě a došlo i na jeho obligátní vycestování mezi fanoušky, kteří přišli svojí přítomností podpořit tuhle bandu, kterou jsem viděl potřetí a potřetí to byl skvělý zážitek. To už bylo pěkně zaplněno, zvukově to stále bylo v naprostém pořádku a pan pořádající, kterému nejspíš zase zbydou jen dluhy, musel být ze srdcařského hlediska spokojený, že po všech těch peripetiích a zásecích jeho festival, který mimochodem pro mě osobně je hrozně příjemný díky jeho délce a letos i absenci zahraničních hvězd, že mu to funguje. Video Pikodeath je tady.


Pak se koukneme na FLESHLESS, nebo spíš na záda těch, co do klubu přišli o chvíli dřív než my. Zvuk se mi zdál trochu bez basů, ale to bylo možná tím, že Fleshless hrají bez basy. Jenže třeba před týdnem měli zvuk bez basy, jako kdyby hráli s basou. No a pak se stalo to, že nás stále hlodala myšlenka účasti na oslavě narozenin kapely WYRM v Litoměřicích. Rozhodl jsem se, že dáme této myšlence šanci na uskutečnění a proto pravím SODíkovi. Hodíme si desetikorunou na tři vítězný. Když padne třikrát orel, jedeme do Litoměřic. A taky že jo. Jenže ono to skončilo 3:2 pro hlavu, tedy setrvat na Orthodoxu a my stále více uvažovali, že vezmeme do zaječích. Navíc hned po Fleshless má hrát Pačess. Jenže když počkáme na Pačess a zůstanem na něm, nestihneme oslavu v Litoměřicích, kde mají hrát jen tři kapely. Jak jsem psal na začátku, obří megadilema jsme řešili. No a pak kde se vzala tu se vzala, objevila se jedna čarodějnice, SODíkova známá, z krku sundala amulet s pentagramem a na řetízku ho nad dlaní rozhoupala jako kyvadlo. A její čarodějnické schopnosti nám daly jasně najevo, že máme jet do Litoměřic. V ten moment jsme právě vyřešili naše dilema! Já teda řešil ještě jedno, a sice jestli se preventivně vysrat ještě v Děčíně, protože Staropramen začínal nebezpečně bublat, ale nakonec jsem to v sobě nechal. V 19:30 hodin tedy opouštíme Orthodox fest. Zbývající kapely Pačess, V.A.R. a Incarnation nám to jistě prominou. Náš odvoz, chudák budoucí fyzioterapeut Kuba, místo aby psal diplomku, kterou má příští týden odevzdat, tak sedl v Ústí nad Labem do auta, jel pro nás do Děčína a vezl nás do Litoměřic s tím, že na koncert s námi nepůjde a bude někde pokračovat ve své školní práci.


Do klubu Baronka v Litoměřicích vcházíme v době, kdy už hraje kapela PANYCHIDA, kterou jsem také relativně nedávno viděl. Byl jsem upozorněn, že zvuk v tomto klubu není žádná hitparáda. Jenže když jsme tam vešli, to bylo něco tak jinýho, tak hutnýho a živočišnýho, a bylo to brutálně nahlas. Ale fakt brutálně. A neustále se ozývala zpětná vazba hnusným pískáním. Jenže i přes to všechno na mě Baronka, jakýsi sklepní prostor, který se ale nenachází pod zemí, působil tím správným dojmem metalového klubu, kde když se někde něco poblije, nebo rozbije, nebude to nikdo řešit. A taky že se vylejvalo a rozbíjelo. Hned v úvodu (píšu v úvodu, protože jsme stihli 35 minut vystoupení Panychidy, takže hádám, že nám mohlo utéct tak deset minut) se na mol ožralý pupkatý cápek motal tak šikovně, až převrhl pod nohy zpěvákovi na koberec půllitr s pivem. Zatímco zpěvák to okomentoval slovy, že to je jedno, že je to jen pivo, kytarista se strachoval toho, že to bude stříkat a budou od toho pokropeni. Aby toho nebylo málo, nové pivo, které přinesl fanoušek a zcela ve shodě s jeho inteligencí ho položil zpěvákovi na zem přímo ke stojanu s mikrofonem, si asi po půl minutě vylil sám zpěvák stojanem. Ten nenávistně beznadějný pohled kytaristův který se strachoval o sucho jeho nohavic, na ten nikdy nezapomenu... Panychida zakončila svoji produkci cover verzí, jako vždycky to byla soutěžní cover verze, kdo pozná o jakou kapelu se jedná a přijde za nimi jako první, vyhrává panáka s kapelou. Docela by mě zajímalo, jestli za nimi někdo někdy přišel. Upřímně tu napíšu, že Panychida, ač se mi jejich muzika živě libí, nebyla tou hlavní metou, která pomohla vyřešit naše dilema, zda-li jet nebo nejet podívat se na tuhle akci. 


Byli to samozřejmě Wyrm ale také DARK SEAL, které jsem nikdy neviděl a jejichž album Stvoření světa je skvost!! To už se s námi v klubu pohyboval i fyzioKuba, kterého vyhodili z restaurace, kde si psal svoji diplomku a přišel se podívat za námi na blackmetal. Nějak mi to neštimovalo, neboť mi bylo sděleno, že poslouchá rap. Dark seal měli strašnej zvuk. Ne že by byl špatnej, ale on byl strašnej. Jednak to bylo snad ještě víc nahlas než u Panychidy, nepříjemná zpětná pískací vazba se ozývala téměř po celou dobu a je to hrozná škoda, protože jinak si myslím, že Dark Seal odehráli dobře. Bylo to tak nahlas, až to bylo nepříjemné. Tohle už hraničilo s poškozením sluchu. Taky že mi teď když píšu tyhle blitky píská v uších jak Dáša ve sněmovně. Ale i tak, protože jsem většinu jejich písní znal, se mi to líbilo. Ovšem mít to parádní zvuk, byla by to pecka. Vyřvali jsme si přídavek a kde se vzal, tu se vzal, objevil se mezi lidmi debil. Vysoký hubený mladík s postavou alá Rambo v prášku, začal provokovat jednoho bezvlasého chlápka v kožené bundě. Naschvál před ním poskakoval a nastavoval svoji prdel conejblíže a jakoby pařil jako partyboy a vrážel do něj, až to kožený chlápek nevydržel (vydržel mnohem déle než bych vydržel já) a prostě toho blbce vzal a odstrčil. Když se to opakovalo několikrát a vychrtlý debílek stále provokoval, rozpoutala se pravá nefalšovaná blackmetalová bitka! Do bitky se za chvíli přidal ještě jeden týpek a pak další a někteří se chtěli rvát a někteří to chtěli uklidňovat, a byli do sebe všichni zaklesnutí a to prosím pěkně po dobu celého přídavku. Kapela poděkovala těm co se nervali a i těm co si rozbili tlamy tam vzadu a myslím si, že takový přídavek ještě nezažila. Video Dark Seal je tady.


Situace se uklidnila a tak po nějaké půlhodince nastoupili oslavenci WYRM. Mám blackmetal z celého srdce rád. A oni hrajou blackmetal. A hrajou ho kurva dobře!! Dokonce i fyzioKubovi se to líbilo! A člověče on se i zvuk vylepšil, nebyl tak nahlas. Jo bylo to nahlas, ale ne tak, že bychom si kontrolovali, jestli nám z uší nestříká krev, tak jako u předchozí kapely. Ale hlavně skoro odezněl problém se zpětnou vazbou. Paráda! Jo a zmínil jsem se, že ten plešatý chlápek s koženou bundou co se ještě před chvílí rval, byl zpěvák kapely Wyrm, který se vrátil po hromadě let do kapely? Nezmínil? No tak ten plešatej chlápek v kožený bundě co tam sundal toho debila, tak to byl zpěvák kapely Wyrm, který se vrátil po letech do skupiny. Venku se cosi dělo, říkal mi SODík, že venku je Wyrm už připraven po designové stránce a že Bális (bubeník) je jako Ježíš a celý od krve... jéé, jak já miluju blackmetal. 




A pak se pustilo intro a pak se kytaristovi posral nějaký aparát a když skončilo intro a mělo se hrát tak kytarista musel aparát vyměnit. Zpěvák/bassák koulel zlostně očima ale nakonec se začalo (dole ve videu jsem to vystřihl) a hrálo se parádně. Nejprve bez plešatého chlápka co vypnul provokujícího kreténa, jak pravidelní čtenáři vědí, jeho čas přijde až v polovině setu. Bális vzadu mydlí do škopků jako smyslů zbavený. Takhle se kurva bubnuje! Kompliment mu složil i náš známý ožrala, který Panychidě vylil pivo. Nějak se tam zase zjevil, sesunul se na schody u pódia, protože nezvládal stát na nohách a když rozbil půllitr a lehnul si aby svojí roztřesenou alkoholově unavenou rukou pořídil detailní záznam bubeníka, v pauzách halekal do prostoru Seš blázen, vole ty seš blázen, von je blázen! A měl svým způsobem pravdu, protože když se za mikrofon postavil plešatý chlápek Ondra, který vypnul kriplpartyboye a který se po hromadě let vrátil jako slavík zpívat do kapely, nastalo peklo. Jeho hrdlo vyluzovalo odporně nelidské blackmetalové skřeky tak jak to máme všichni rádi. Produkce kapely sklouzla na dvacet let staré songy a ty představovaly jeden masakr za druhým. Opravdu úctyhodný výkon Bálise a zpěváka Ondry! Doplněni o kytaristu a hrdelně chrčícího basáka/zpěváka, ty vole takhle má vypadat romantika! Velká škoda, že se takovýchto malých akci nekoná víc a někde v okolí. Jedním z důvodů, proč jsme dali před Pačessem přednost Wyrmu je to, že Pačessa ještě letos uvidíme. To se ale o Wyrm nedá říct, protože co jsem tak zaslechl, mají na letošek naplánované už jen dva koncerty a oba jsou v nevhodných lokalitách. Když to skončilo, hlavy nám třeštily, uši jsme měli ohluchlé ze zpětných vazeb od kapely Dark Seal, ale byli jsme tak nějak vnitřně uspokojeni. Naši páni doktoři, specialisté na sluch, by asi nadšeni nebyli, jenže my na takové magory v bílých pláštích sereme! Tohle byl opravdu plodný víkend. Stihnout dvě akce během jednoho dne, to se nepodaří tak často... Staropramen ve mě vydržel až do druhého dne, ale jak píšu, je to děsná sračka a dneska mě už 5x za má slova ztrestal na WC.