Zobrazují se příspěvky se štítkem2017. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkem2017. Zobrazit všechny příspěvky

16. 12. 2017 DEVILIZATION 3.2


Akce nazvaná Devilization 3.2 byla pokračováním akce Devilization 3.1 která se konala v Hradci a na které bylo dohromady asi 6 platících lidí. Pokračování se konalo v Pardubicích a mělo se začít hrát v 19hodin, ale pár hodin před začátkem se na facebooku psalo, že se začne o půl hodiny dýl. Nakonec to bylo o hodinu dýl. Když jsme vstupovali do klubu, vítali nás dvě postavy oblečené v černých hábitech se zapálenými loučemi. No vítali.... na můj pozdrav Nazdar chlapci mi odpověděli: "... ". (to jako že drsně mlčeli). Byli to drsní muži... Vstupné 90Kč, lístek na tombolu 10Kč. Klub je po rekonstrukci a je tam pěkně čisto. Nealkoholické pivo chlazené, normální pívo prý dobré, jak jsem se informoval u mého spoluúčastníka, který původně ani na akci jet nechtěl.  První kapela HUMAN SCUM, veteráni, jezdil jsem na ně už někdy před dvaceti rokama. Jejich prazvláštní deathmetal je na otevření akce dobrá volba a vždycky si je rád poslechnu.  Zvuk takovej, jakej si zaslouží první kapela na zahřátí. Druhá banda NIHILLIN. Byl to jejich teprve třetí koncert, a nebylo to marné. Takový blackmetal ale trochu jinej.  Zvukově to bylo lepší než první banda.Třetí kapela BLOODY MADNESS. Docela dobrej treš se zpěvem alá stará Metallica? Zvuk opět o něco lepší, líbilo se mi to. Čtvrtá kapela ZODIAC. Výborný, ale opravdu výborný deathmetal. Až tak výborný, že to kámoš (zdravím Zbyňka) označil za nejlepší kapelu toho večera. Bylo to fakt dobrý. Pátá kapela, headliner slovenští ALGOR. Perfektní  zvuk, perfektní blackmetla. Zbyněk říkal, že to byla sračka a asi se to ani lidem moc nelíbilo, poněvadž se při jejich setu pomalu vytráceli. Mě se to páčilo jak cyp. Připomínalo mi to chvílema Kampfar. A Kampfar já rád. Potom byla tombola. Kámoš má pořád kliku ve všem a tak....tak se stalo, že z jeho deseti lístků, měl tři výherní. Ten první vyhrál samolepku pořádajících Buer. Druhý los vyhrál velký železý bafomet domácí výroby. No a taky vyhrál nejlepší cenu - 0,7l černou whisky, dělanou přímo pro tuto akci. Tu jsem chtěl vyhrát já, ale já nikdy nic nevyhrávám a nejinak tomu bylo i včera. V tombole byly dále CDčka, trička, lebka používaná při koncertech, nášivky a jako první hlavní cena, to jsem nepochopil, byla prasečí hlava která místo toho aby ji někdo namlel do tlačenky, nebo uvařil, tak při poslední kapele Buer lítala nad hlavama lidí v kotli. No kotel, pár lidí, celková účast asi mým odhadem kolem 60ti lidí. Počet pěkných holek do deseti. Počet opravdu odporných holek 3. Počet nácků 2. Kapela Buer se tam měla loučit se svým zpěvákem, velmi charismatickým a fotogenickým Utgardem. Když ale začal první song zpívat kytarista, jsem si říkal že co se kurva dějě. Po prvním songu se kytarista omlouval, že to bude asi stát za píču, poněvadž před dvaceti minutama došlo ke změně v sestavě (nejspíš to zpěvák vzdal o dvacet minut dřív než bylo v plánu a je pravda, že jsem ho naposledy zahlídnul před vyhlašováním tomboly). Ale jinak byl Buer fakt dobrej, syrovej. Takovej Darkhtrone poloviny devadesátek. Žádný velký instrumentální výkony, pěvecký výkony, zvuk na píču... prostě blackmetal. Zahráli tři písničky a ve čtvrtý se stalo něco co jsem za svoji koncertovou kariéru ještě nezažil a bohužel to nemám natočený, poněvadž jsem natáčel písničku předtím. Kytarista uprostřed čtvrtý písničky řekl, že na to sere a odešel. Když přestali hrát i ostatní, bylo v klubu slyšet kapat šťávu z vaginy jedný kurvičky v černých minišatech, jaký tam bylo ticho. Po chvíli se vrátil kytarista na pódium, řekl, že akce skončila, že se omlouvá, poděkoval za účast a byl konec. Cesta domů a v posteli jsem ležel ve 3:27hodin středoevropského času.



Vyjádření pořádající kapely BUER k ukončení večírku:
"Moje hlava... kurva!
Co jsem doprdele dělal v sobotu?"
Nebo jste byli po Devilization fresh?
Ať už to dopadlo jakkoli, z našeho pohledu to vidíme takhle:
Od začátku jsme měli sekeru o který jsme informovali už ráno.
Ta nakonec ještě povyrostla ale na škodu to nebylo.
Naopak nám díky tomu vše vycházelo na přesno, zpoždění se dál nezvyšovalo, většina z vás o posunu věděla a tak nikdo o nic nepřišel.
Děkovačku jsme sem dávali hned po akci a tak se jí nebudeme opětovně zdržovat.
Vás asi bude nejvíc zajímat co se to kurva dělo ke konci?!
-
Dotazy se kupěj, takže zde je vyjádření:
Utgard s náma měl hrát, měl to bejt jeho poslední koncert.
Nehrál, protože před zvučením dostal něco jako padáka... i když odchod byl jasnej, tak se to tak nedá moc brát.
Důvod v jeho vlastním zájmu neuvádíme, ale většina z vás asi ví.
Zyklordovy jste nerozuměli, protože neznal texty (vzal to za něj)
Corpsepainty nebyli protože nám Utgard svým jednáním přidělal práci a tak nezbyl čas.
Z úplně stejnýho důvodu bylo zdržený vyhlášení tomboly!
A koncert jsme přerušili protože jeden z fanoušků měl potřebu místo muziky řešit politiku, pomocí gest.
Což byla v daný situaci poslední kapka!
Tady si neodpustim pár slov:
Fanoušci poslouchající extrémní muziku mývají extrémní názory.
!METAL JAKO CELEK (muzika, styl, život) BYL, A PRO NÁS JE, ZPŮSOB KTERÝM VYJADŘUJEME ODPOR KE VŠEM SRAČKÁM KTERÝ ŘEŠÍ ZBYTEK SVĚTA, K POLITICE! K NÁBOŽENSTVÍ!!!! V METALU JE KURVA SVOBODA!!!!
Metal je nám únikem od týhle reality!
Pokud chcete řešit tyhle věci, řešte si je v hospodě!


3.6.2017 DEVILIZATION 3.1


Moje první devilization, v pořadí Devilization 3.1 se konala na začátku června v Hradci Králové ve vysokoškolským klubu, kde probíhal první metalový koncert za víc než dvacet let provozu. A bylo to znát, protože vybavení veškerý žádný, zvukař taky žádnej. Zvučily si samy kapely na minipultíku, který byl na minipodiu. Několikrát se to tam celý přehřálo a vypadla půlka reprobeden, takže hlavní hvězdy se sympatickou zpěvačkou Alenou Krákorovou NOCTURNAL PESTILENCE byl ve dvou písničkách slyšet jen zpěv a klávesy. Pan provozní, hrozně sympatický stařík, to vyřešil tak, že dal před změť zásuvek a kabelů ventilátor, který to ochlazoval a kupodivu to fungovalo. Hold léta zkušeností... Klub teda nic moc, ale nabídka piv, excelentní. Od desítky až po jednadvacítku, všemožných barev a značek. Mě to bylo ale hovno platný, protože já tam byl autem. A kolik že tam bylo lidí? Nejsem si jistej, ale řek bych, že platících hlav tam se mnou bylo ještě asi 5 (slovy pět), maximálně. Zbytek byly kapely. Pořádala to kapela Buer z Pardubic. Sestava byla přitom docela zajímavá HUMAN SCUM, GRANULOM, pořádající BUER, zmínění Nocturnal Pestilence a v neposlední řadě DISSECTION CORPSE, kteří mě velmi mile překvapili. Lidi dali asi přednost diskotékám. Hradec je prostě v tomhle zapykanej… 



BRUTAL ASSAULT 2017



Krásný deštík překvapil spoustu návštěvníků tohoto ročníku. Nás naštěstí překvapil zrovna když jsme seděli v plechovým pivním stanu u pivka, takže nám to bylo jedno. Taková smršť se ale jen tak nevidí. Zvednul se vítr, začalo brutálně chcát a za chvíli byla všude voda. A od tý doby nepršelo. Co se mi líbilo? Tak samozřejmě Samael. Potom Rotting Christ, Root, Nervosa, Mayhem, Madder Mortem, Malignant Tumour, Masters Hammer, Insania i přes jejich novou desku, kterou jsem nedokázal skousnout, Emperor byl skvělý, neboť přehrávali svůj majstrštych Anthems To The Welkin At Dusk, Arkona. Největší zklamání bylo pro mě (nejen pro mě) vystoupení Tiamat. Měl to být pro mnoho lidí svátek, protože Johan a jeho družina hráli celé geniální album Wildhoney. Bohužel Johan nebyl ve stavu slučujícím se s kvalitně odvedenou prací, tím podotýkám, že byl buď zfetovaný, nebo naprosto ožralý. Celý set byl jeden velkej průser a spousta lidí v průběhu odešla. Jeho hláška "fullmoon" při pohledu na kulaté osvětlení areálu ale pobavila :-) Skvělý byl Suffocation, který jsme propařili v zadních pozicích v blátě a kalužích. Všem to tam ale zase zvysoka natřel Devin Townsend, kterej je prostě a jednoduše geniální. Na festivalu může hrát sebelepší kapela, ale pak přiběhne Devin a všechno to tam rozseká na sračky. Největší objev tam pro mě byl Igorrr, ze kterýho jsem si pochcal špičky bot. Velmi povedený ročník!!



















22. 4. 2017 LMB OPEN AIR PARTY XII.


Duben se sešel s dubnem a já se opět ocitl v Sekeřicích na LMB Open Air. A byla ještě větší zima než minule :-) Normálně jsme tam pařili a chlastali v zimních bundách. Aspoň že nepršelo. Bohužel se na to pražáci tentokrát vysrali (vloni jich tam mohlo bejt tak 70, letos nás tam bylo s bídou 25), což samozřejmě pořádajícímu moc nepřidá. Zvlášť když na facebooku mu spousta lidí potvrdila, že přijedou. Jinak ale kapely byly vynikající, hlavně pak MURDER INC. což je thrashmetal jak víno. Kluci mladý, ale dávali do toho všechno a strašně suprový to bylo. Pak tam byli ještě nějaký folkaři WE2. Jak jsme se dozvěděli, stagedageving při jejich vystoupení ještě nikdy nezažili. Video tady. Pikodeath se bohužel omluvili. Blackdeathoví MALLEPHYR byli výborní!! Deathmetaloví SARCOM rozdrtili všechno co stálo v cestě a deathcoreoví FROM VOID TO ABYSS byli tak precizní jako kdyby jim zima vůbec nevadila. Nám zima také nevadila a absolutně nemohla zabránit tomu, abychom se tam ožrali jak koně za pomocí piva, domácí slivovice a grogu. Kamarád Láďa, který přijel na tuto akci až z Ústí nad Labem dokonce v deliriu ani nepoznal, že nemá na nose brýle. Až když jsem mu řekl, že je nemá, začali jsme je hledat. Kupodivu i když ležely na zemi pár metrů od nás, nic se jim nestalo. Aby taky jo, když nás tam bylo pět a půl. Styďte se pražáci!!



zvuk z CD přidaný k videu - tak precizně zahráli



Pro další fotky klikněte sem.

OBSCENE EXTREME AFTERPARTY SHOW 2017


Ty vole ty vole ty vole ty vole! Tentokrát musím na aftershow party!!! Ty vole MALIGNANT TUMOUR tam budou hrát starý songy ve starý sestavě! Ty vole ty vole ty vole... Jo takhle nějak to bylo. Takže pokračování po dlouhý době i v neděli na afterparty (které jsem se několik let neúčastnil). A byla to pecka! Afterparty se již nějaký ten rok koná v pivním stanu, ve kterém je po festivalu nehoráznej smrad a špína a vlhko a teplo. Ale kdo by si nechal kurva ujít takovou událost jako je Malignant Tumour se songama z jejich nejlepšího období? Já teda ne a tak jsem pln nadšení obdivoval tohle vystoupení. Ale ani ostatní nebylo k zahození. Naopak. NOWYOURFUCKED to tam rozmrdali taky solidně. Celá afterparty byla prostě výborná a já jel domů tak strašně spokojenej až to hezký nebylo... Stala se mi tam tak trochu komická situace, kdy sedím s kámoškou u stolu, popíjíme pivko a vzpomínám na vystoupení šíleného klauna, které proběhlo v rámci festivalu a ptám se kámošky, jako jestli taky viděla toho blázna. A ona na mě s úsměvem myslíš toho co sedí naproti tobě? No ty vole já ho v civilu když zrovna neměl vrtačku v nose nebo propíchnutý koule, vůbec nepoznal. Samozřejmě mu to kámoška, která ho zná, hned vyprdelila jakej jsem to blbec, no tak jsme se trochu zasmáli a z následné fotky mám velkou radost. Hrozně příjemný chlapík!!



OBSCENE EXTREME 2017


Milý Ježíšku, děkuji ti za krásné dárky, které jsi mi přinesl k mým 18tým vánocům (můj 18tý ročník)pod trutnovské vánoční stromy. Největší radost mi udělaly tyto dary: Středeční Speed mania fest s šíleným klaunem. Ve čtvrtek pak Sectesy, Full Of Hell, Ghoul, Krisiun, Ratos De Porao. Z páteční nadílky jsem nadšen z Psykoanalyysi, Psychoneurosis, Inferia, Meat Spreader, Wolfbrigade. Ze sobotních darů bych pak vyzdvihl Haggus, Rottenness, Cytotoxin, El Kaso Urkijo, The Arson Projekt, Ahumado Granujo, S.O.B., Sinister. Nedělní pivněstanové dárečky v podobě Nowyourefucked a retro Malignantových Tumourů, neměly chybu. Díky Čurby!!






Pro další fotky klikni sem.




27. 10. 2017 IGORRR


Když jsme s kámošem na Brutal Assaultu 2017 koukali do festivalového programu, zaujal nás popisek u kapely IGORRR, který nás lákal na všechno možný. Řekli jsme si teda, že se půjdeme podívat  na třetí stage na tu slávu a když to bude blbost, že si zajdem na pivko. Blbost to nebyla, pivko se nekonalo. Dokonale mě to rozesralo palici. Do té doby jsem o té kapele slyšel jenom v souvislosti s remixem na tomto výborném CD. Po skončení festivalu jsem si Igorrra trochu naposlouchal a zjistil jsem, že je to skvělé i skrzevá digitální vlny. No a když se naskytla příležitost vidět je o nějaké dva měsíce znovu a v klubu, neváhal jsem nijak dlouho, začal zpracovávat kámoše a na koncert vyrazili. Sešli jsme se na vlakovém nádraží a počkali na mého bratrance, který se uvolil že na koncert půjde s námi a ukáže nám cestu. Do začátku akce zbýval čas ještě asi na pět piv, takže jsme zašli k nějakýmu větnamcovi, pojedli několik hrstí rýže a nudlí, vypili několik litrů piva a odebrali se do Nové chmelnice, kde dohrávala předkapela, kterou jsem si nehodlal vůbec trápit své ušní bubínky. Šlo se teda do šatny odložit bundy a frrrr na pivko. Po předkapele započla úprava pódia a za nějakou půlhodinku začalo peklo. Igorrr za svým DJ pultíkem, neuvěřitelně skvělá zpěvačka, neandrtálský zpěvák a velmi šikovný bicmen to do nás pustili hned pěkně od začátku. Hrálo se hlavně z nového alba a bylo to prostě boží!! Sice jsem po shlédnutém vystoupení v rámci Brutal Assault už věděl do čeho jdu, ale i tak mě to zase poslalo do sraček. Prostě perfektní mix klasiky, metalu a techna a nebojím se tvrdit, že to byl pro mě osobně za dvacet let co jezdím na koncerty, nejlepší live co jsem shlédl. Jak rychle naběhli, tak rychle i dohráli. Škoda že vystoupení netrvalo o půl hodiny déle. Mohlo to být dokonalé. Strašně rychle to uteklo. Co ale strašně rychle neutíkalo, tak to byla fronta na šatnu, která byla v několika proudech přes celou chodbu až do klubu. Když už to bylo více méně (ale spíš více) trapné, začal paní v šatně s vydáváním oblečení pomáhat sám pořadatel. Z Chmelnice jsme zamířili do Erroru, kde jsem celkem slušně vykydnul u piva s čelem na stole. Po nějaké chvíli jsme se rozhodli opustit proslulé místo metalistů a pěšky se vydali směr Václavák ochutnat legendární klobásu od Ukrajinek ze stánku. Byla hnusná. Dokonce tak hnusná, že se mi ve vlaku udělalo špatně. Přetrpěl jsem cestu domů, procházku z nádraží v ranních hodinách a do postele jsem uléhal maximálně spokojen. Díky Igorrre, přijeď zas!!

Haemorrhage vs. Igorrr







No jo, blesk je sviňa :-)

25. 11. 2017 HELLOWEEN



Když se blíží ten émerický svátek halloween tak tu nesmí chybět reportík z kapely, která mě nasměrovala na správnou hudební cestu. Helloween je totiž úplně první metalová kapela, kterou jsem slyšel už jako dítko základní školou povinné. Moje sbírka čítá víc jak 50 vinylů této kapely a jsem strašně rád, že se aktuální členové přestali hádat s těmi bývalými a že udělali to co udělali, a sice vyjeli na turné s původním zpěvákem Michaelem Kiskem a Kaiem Hansenem. Kdysi jsem prohlásil, že na jejich koncert pojedu pouze tehdy, když tam bude Kiske a Hansen. Všechny dýně svaté mě vyslyšely a já se ocitnul v Tipsport Aréně v Praze pln očekávání. Ale popořadě... Do Prahy jsme jeli autem já s manželkou, kominík a spolupracovník. Na něm  také spočívalo břímě šoférského umu, poněvadž já jsem jako řidič neschopná mrdka, řídit motorové vozidlo mě nebaví. Přenechal jsem tedy tuto milou povinnosti na spolupracovníkovi Milošovi. Takže autem jsme se dokodrcali na parkoviště na kraji Prahy a pak metrem přibližně půlhodinky. Pak půlhodinky pěšky k Tipsportaréně. Pak jsme se jali hledat hospodu na pivko, což bylo beznadějné. Všechno obsazené Pak jsme si zastepovali hodinu a půl ve frontě než začali pouštět dovnitř. Pak dvě hodiny stepu uvnitř než se hala naplní. Mělo se začít ve 20 hodin, začalo se o půl hodiny dýl. Měli jsme nejobyčejnější vstupenky na stání doprostřed. Stáli jsme asi metr od zátarasu, který dělil dražší vstupenky nazvané jako stání pod pódiem. Koncert byl vyprodaný, tedy 12 tisíc hlav. Kapela tam natáčela DéVéDé a modrý paprsek. Celkem zaznělo 25 songů a bylo to velice pěkné. Za bicmenem byla instalována velká obrazovka na kterou bylo neustále něco promítáno v nějakém 4D nebo v čem, protože to vypadalo skvěle. Koncert začal intrem k písničce Halloween s tím, že kapela byla připravena za průhlednou obrovskou vlajkou, která se prvním úderem bubeníka spustila rychle dolů, jak je vidět na videu dole. Tisíce mobilů vylítlo do vzduchu a lidi natáčeli s přestávkama až do konce. V sestavě původní zpěvák Hansen, božský Kiske, nynější zpěvák Deris, původní basák Grosskopf, původní kytarista Weikath, nynější kytarista Gernstner a vynikající nynější bubeník Löble. Nezapomnělo se ani na zesnulého bubeníka Schwichtenberga v asi pětiminutovém vzpomínkovém okénku. Výběr songů excelentní! Zvuk mohl být trochu vymazlenější, hlavně pak písničky z období Keeprů zanikaly v rachotu kopáků, které měl Dani celkem 4. Když přišla série písniček z období 1984-5, hala explodovala. Zvukově to byl masakr přesně jak to mohlo bejt před těma třiceti rokama nebo kolik to je. Zpíval pouze Kai Hansen (mezi námi, byl to ten večer nejlepší zpěvák) a vysekl prastarý songy Starlight, Ride The Sky, Judas, Heavy Metal. Škoda jen, že to bylo meddley, takže songy nebyly celé ale jen jejich části a navazovaly na sebe. Ale vidět to a slyšet, pecka!! Až teda na jednoho ožralého debila, který se rozhodl uprostřed haly při Hansenových skladbách srát každého kolem a dupal kolem sebe a strkal do nás. Škoda že ten dvojmetrový ogar, který stál kousek ode mě a do kterého onen debil také vrážel, vydržel s nervama a nezahodil ho někam do prdele. Když jsem zmínil zpěv Hansena, tak ono to bylo asi takhle. Kiske, ano ten Kiske, který nazpíval Keepry, ano ty Keepry, už prostě není ten Kiske, co nazpíval Keepry. Nějakou dobu mu trvalo, než se dostal do toho správnýho rytmu. Jako kdyby mu narostly za ty roky koule a on ztratil svůj ječák. Chtělo by mu je zase trochu podříznout. Ten večer to byl asi nejhorší zpěvák. I když How Many Tears v jeho podání bylo neopakovatelné až božské!! Některé písničky zpíval jako duet s Andim Derisem. Ano s tím Andim Derisem, který ho nahradil po albu Chameleon a o kterém se dodnes říká, že zpívá falešně. To je samozřejmě pravda, ale je taky třeba říct, že se opravdu hodně zlepšil a písničky od Helloween zpívá svým stylem, zpěv má položený trochu níž, občas až chrčí. Když zpíval společně s Kiskem starý songy z osumdesátek, byl čas na porovnání obou zpěváků. Výsledek? Kiske šišlá, je obtloustlý, vejšky už nedává. Ale je to nedotknutelný Kiske!! Deris je obtlouslý, zpívá si po svém, a kupodivu to funguje... Při posledním songu, profláklým I Want Out se aninevimodkud objevilo snad padesát obrovských nafukovacích balonů barvy oranžové a černé s namalovanými dýněmi. Vypadalo to super. Vzpomněl jsem si na Obscene Extreme, kdy nad hlavama lidí lítaji nafukovací panny, krokodýli, kajaky a podobně. Po I Want Out bylo outro a pak už nic. Tři hodiny Helovínů utekly. Já si to užil. Půlhodinka na metro, půlhodinky metrem, hodinu a půl domů autem. Dvě objížďky, jedno bloudění. Ve dvě ráno jsem byl doma jak na koni. Spokojenej...
Největší pecky v mých uších: I´m Alive, Perfect Gentleman, songy z období Walls Of Jericho, Why, Power, Eagle Fly Free, I Want Out a druhá, neakustická část ploužáku Forever and One.
Největší mrdky: Pořadatelská služba, která dělala rozdíl mezi vstupenkama na stání pod podiem, u podia, volné stání, takže někteří, kteří čekali před halou hodinu ve frontě byly vraceni k jiné frontě o dva metry vedle k jinému vstupu. My jsme se naštěstí náhodou postavili ke správnému chodu.. Hnusné pivo Radegast do čtvrtinky za pětačtyřicet nebo kolik to stálo. 

Helloween

Haemorrhage vs. Helloween :-)



Kiske vs. Deris