Zobrazují se příspěvky se štítkem2018. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkem2018. Zobrazit všechny příspěvky

19. 5. 2018 LMB OPEN AIR PARTY XIII.



Tento ročník LMB party byl opět vypečený!! Termín konání se posunul z konce dubna do druhé poloviny května, aby se předešlo špatnému počasí z minulých dvou ročníků. Start byl naplánovanej na 19tou hodinu kapelou V.A.R. Začalo se ve třičtvrtě na vosum. Když jsme přijeli do areálu tak mě příjemně překvapil počet postavených stanů na louce. Avizoval hromadu lidí, která se ale nakonec nekonala, protože se rozlezli po celým areálu a vypadalo to tam prázdně. Jen na Sekhmet se sešla většina dole pod podiem. Pivo za dvacetdva, kozel jedenáctka. Nebo Plzeň nevim za kolik anebo nějakej speciál nevim ani název ani cenu.  První teda V.A.R. A byl to rachot a romantika dohromady. Fakt moc hezký vystoupení a chlapi, ač legenda, hrozní pohodáři a i s tím málem v obecenstvu si to užívali. Druhá kapela PIKODEATH - strašně moc moc dobrej death grind s výborným zpěvákem. Zvuk luxusní. Pak naběhli SEKHMET a to byla jízda! Ty vole ten jejich bubeník to odbubnoval s naprostým přehledem a kdyby se jednou rukou šťoural v nose, i tak by to odmlátil skvěle. Zpěvák vožralej jak cyp, jeden kytarista to byl snad golem. Ale jinak příjemní kluci. Po jejich vystoupení jsem si šel do bekstejdže koupit jejich poslední vinyl. Našel jsem tam zpěváka jak dělá na stole "čelnsie". A to jsem na něj uprostřed setu houknul, že se nějak motá a on mi odvětil, že nemám pravdu a že jsem to naopak já, kdo se motá. Pravda se ukázala. Ale není se co divit. Normálně zpěváci do sebe lejou při koncertu pivo nebo vodu (výjimka Mika Lutinen, kterej během půlhodiny v Trutnově vyžahnul flašku Danielse), ale zpěvák Sekhmet stejnými doušky popíjel vodku z flašky. Poslední kapela BLOODY OBSESSION, prasečí deathmetal. Výborné! Než jsme odjeli domů, tak jsem si ještě koupil svačinku v podobě výtečného nakládaného hermelínu a klobásy s čerstvým křenem. Řidič mě hodil před dům a já v 1:57hodin nebo kolik to bylo,  zalehnul do postele. Maximálně spokojen... Opět mi tam jeden Pražák říkal, že jestli náhodou nejsu z Moravy. Stejně jako vloni a předloni. To fakt mluvím jak kretén :-) nebo to tak přijde jenom Pražákům? 













Pro další fotky klikni  sem.

7.12.2018 KUFR PLNEJ VNITŘNOSTÍ vol. II



S porodníma bolístkama se na svět dostala konečná sestava této čvachtací sešlosti. Nejdříve one  man projekt Pórek Vagina byl nahrazen k mému potěšení zásavosvětlými Aggressivními Tyrany a po nějakém čase odpadli i Sagvan Töfi, které nahradili Prolapsed.  Stejně tak i sestava našeho auta doznala změny. Měli jsme být plní, ale kámoš (zdravím Dominika) couvnul poté, co couvla jeho přítelkyně (zdravím Elišku), které se nechtělo, tak se potom nechtělo i Dominikovi. Napsal jsem mu že je podpantoflák, načež mi načepýřeně odepsal, že podpantoflák nejni, a že nejede protože je nachcípaný. Musím podotknout, že začal být podezřele nachcípaný až když se Elišce nechtělo jet a naplánovali předvánoční nákupy v Hradci Králové :-) Já jsem též nachcípaný, prtože management naší firmy, mého kapitalistického zaměstnavatele, je banda nevzdělaných kryplů, kteří nebyli schopni na podzim zařídit kontrolu sahar na vytápění haly, takže jsem prostě a jednoduše na posledních dvouch nočních v průvanu nastydnul. V krku mám hnusnej, tuhej, zelenohnědej knedlík, teče mi z nosu a očí.  Naštěstí mě nemusí mrzet, že jsem si nemohl dát pivko díky nachlazení, protože jsem měl beztak v plánu dělat řidiče, neboť původně plánovanému řidiči Dominikovi se vysypalo auto na kocnertě v Hradci a pak ještě ta věc s tím podpantofláctvím, takže břímě řidičské zůstalo na mě. 


Lycanthrophy

V klubu se většinou začíná s hodinovým zpožděním. Včera ale posunutí začátku nebylo až tak velké. Těšili jsme se na Zdíšu, krásnou to ženu za mikrofonem první kapely LYCANTHROPHY ale překvapil nás šikovný řvoun s těhotenským bříškem. Kapela frkala jeden hyperrychlý song za druhým s miliony různých záseků a jejich set utekl jak voda v řekách uplynulé léto. Myslím ale že těch pár minut bohatě stačilo. Kdyby hráli dýl, asi by to začalo nudit.

Needful Things

Druzí nastoupili mí oblíbenci z města špatného hokeje :-) . Byl jsem zvědavý na nové songy z nové desky, kterou jsem si tam zakoupil za směšný peníz, ale musím zcela objektivně říct, že to bylo naživo takové nijaké, mdlé, s hluchými místy. Nevím proč jsem to tak cítil, protože nová deska je neskutečná řežba. Možná za to mohlo špatné nazvučení bicích, možná něco jiného, zkrátka NEEDFUL THINGS pro mě bylo mírné zklamání.


Škoda 120

V Mladé Boleslavi by se mohli učit... Nejlepší a nejrychlejší škodovka ŠKODA 120 totiž nepochází z jejich výroby. Nejlepší a nejrychlejší škodovka byla vyrobena v roce 1996 v Brně a včera zahrála povedený set. Obzvláště dobří byli zpěváci, kdy jeden hulákal a druhý řval. Ale i zbytek kapely byl sehraný. Tohle se člověk nenaučí za pár dní. Ostatně to samé platí i o předchozích dvouch smečkách. Zvuk byl o něco lepší, ale pořád to nebylo ono.


počet platících návštěvníků

Poppy Seed Grinder

Skoro osumdesátka metalových hlav dorazila podívat se na pražskou legendu POPPY SEED GRINDER. Když jsme u těch legend.... Stává se kapela legendou automaticky tím, že funguje dvacet let? Protože jesli jo, tak se na kufru, který byl až po okraj naplněn vnitřnostmi, až na jednu kapelu sešly samé legendy. Poppy Seed Grinder jsem poprvé viděl slyšel v roce 1999 v Třebechovicích a tenkrát se mi tam strašně líbili. Sice v sestavě po mnoha změnách zůstal jen Jarda Dohnal, ale vždycky jeho kapelu rád vidím. A i včera se mi jejich podání deathu líbilo. Zvuk byl velmi dobrý, zpěvák výtečný, basák šílený, bicmen precizní, a Jarda jako vždycky. Kluci řikali, že je to kolovrátek, ale já mám pro PSG prostě slabost, no.... Přišlo se tam na ně podívat nejvíc lidí z celého večera a když skončili, tak se velká část návštěvníků zase vypařila. Až mám podezření, že si kapela přivezla fanoušky s sebou z Prahy :-)

Proplapsed

První náhradní kapelou a jedinou NElegendou (pokud to bereme dle doby fungování) byli PROLAPSED, ke kterým jsem přistupoval celkem chladně, nakonec mě ale jejich death bavil víc než je zdrávo. Zvukově to bylo opět v naprostém pořádku. Asi si na ně budu muset do budoucna  trochu posvítit....

Aggressive Tyrants

Druhá náhradní kapela, poslední toho večera, moji oblíbení AGGRESSIVE TYRANTS stavěli a zkoušeli své aparáty asi o půl hodiny déle než nedávno v Hořicích, kde to měli zfouknutý za tři minuty. Tady to sympatické trojci trvalo dýl, než bylo zdrávo, ale výsledek stál za to. Vynikající zvuk!! Kdo zůstal až do pozdních hodin, kdy už i hospoda byla zavřená (bar v klubu ale jel dál) tak musel být maximálně spokojen. No i když maximálně.... Kapela, která se proslavila megahitem Kokokodáááák, si dovolila NEZAHRÁT zmíněný hit. Nikomu to samozřejmě nevadilo, ale pro příště bych si takovou podpásovku vyprosil a slepičí písničku bych si v playlistu přál. Měl jsem v plánu zakoupiti jejich ještě novotou zapáchající vzpomínkové CD s výtečnými demy "A miminko je na světě" a "Žužlání klitorisu zdechlé narkomanky", hudbou mých středních školních let, ale jelikož se jedná o žhavou novinku, nebylo toto CD ještě k dispozici. Zakoupil jsem tedy jejich už ne novotou zapáchající řadové poslední CD.

Kdo přišel, rozhodně nemohl být zklamaný. Možná počáteční nedokonalý zvuk by mohl trochu snížit hodnocení, ale já sám za sebe hodnotím velice pozitivně. Kluci to ohodnotili tak, že to prý mělo stoupající tendenci kvality. 

OBSCENE EXTREME AFTERSHOW 2018


V roce 2018 v rámci aftershow v pivním stanu opět vystoupily vypečené kapely, takže nebylo co řešit a pokračovat v dovolený pod trutnovskými stromy. Sestava si totiž o prodloužení dovolené vyloženě říkala. Zvlášť když ze surprise band se vyklubali ROTTEN SOUND, kteří jako poslední banda rozdrtili svým setem všechno a všechny. Divím se, že to ten pivní stan vydržel. Zvuk byl absolutně... no nahlas. Ale kurevsky! Předkapely byly taky velmi výživné. Nejvíc se mi líbili CHEPANG se dvěma bicmenama. Excelentní VULVODYNIA a jejich brutal slam death core magore rozhoupal zbytek lidí co do stanu dorazili. No zbytek, bylo nás tam docela dost. Japonečky ze SELF DECONSTRUCTION se s tím nesraly a člověk neznalý by snad ani nerozpoznal konec a začátek songu. BUTCHER ABC mě maličko nudili. Ale zbývající bandy, konkrétně ORGAN DEALER, NASHGUL a THANATOLOGY byly super. Všechny kapely už vystoupily na samotném Obscénně extrémním festivalu o pár desítek hodin dříve. Nikomu to ale nevadilo, protože ruku na srdce... ne každýmu se poštěstí vidět v pivním stanu v jeden večer kapely z Japonska, Nepálu a Jihoafrické republiky. Moje ubohá maličkost pořídila dva videozáznamy. Jeden tady a druhý dole.



OBSCENE EXTREME 2018




Letošní ročník jsem opět viděl hromadu kapel, který jsem ani vidět nechtěl a všechno se mi tak strašně moc líbilo. Jestli je to tím prostředím tam, těma pohodovejma lidma nebo já nevim. Možná by stálo za zkoušku tam pozvat Chinaski, jestli by se mi tam taky líbili, nebo jestli by to byla sračka přesně tak, jak jsou sračkoví pořád a všude. 

Ve čtvrtek jsme úspěšně pokračovali v chlastání jednoho piva za druhým tam, kde jsme ve středu v ranních hodinách přestali. Bylo těch piv opravdu celkem dost. Ze čtvrtečního programu bych vyzdvihl absolutně nečekaně nepálské CHEPANG, kteří předváděli grindbordel na dva zpěvy a dvoje bicí. A kytaru samozřejmě. Bylo to skvělé!! Ani další bandy se nedaly zahambit a řezaly do toho jak obscene extreme zákon káže. VULVODYNIA video, ACIDEZ, FLESHCRAWL, GRUESOME, GUTALAX video, EXHUMED video, SUFFOCATION a absolutně neočekávaně DAYGLO ABORTIONS ke kterým jsem se dostal jak slepý k houslím, neboť hráli jako poslední ten den a my si to šinuli naším vrávoravým krokem z pivního stanu, kde probíhala diskotéka, pod pódium na punkérský dědky. Trochu pršelo, nic hroznýho. Přitrajdali jsme si to tam a ta hudba byla tak perfektní v tu chvíli a v tom stavu, že jsem se po chvíli odhodlal probít se do první řady, což běžně nedělám, obzvláště ne na staré punkové kapely. Razil jsem si tedy cestu svojí chabou tělesnou schránkou, abych chvíli očumoval v první řadě a připravil se, že po šestnácti letech vlezu do kotle mezi pařící blázny. Tak se taky stalo. Jenže jak pršelo, tak jsem udělal dva kroky do kotle na mokrých podlážkách  jsem se smekl a hodil jsem ukázková  záda a bylo po tančení.Všechno jsem si jako největší idiot nahrával na telefon. Já letěl na zem, telefon opačným směrem do vzduchu. Několik párů punkových rukou mě začalo zvedat, zatímco já lezl po kolenou ve sračkách mezi pogujícíma punkáčema a hledal svůj milovaný nejmenší smartphone na světě. A našel! A dokonce mu až na pár škrábanců nic není. Když jsem ho zvednul, vrátil jsem se do zadních pozic, zplna hrdla jsem se tomu zasmál a slíbil si, že minimálně dalších 16 roků do kotle zase nevlezu. Jestli jsem si něco při tom pádu narazil nebo já nevim co, každopádně jsem se probudil druhý den s bolestí v rameni a krku, která tak nějak i po různých lékařských vyšetřeních přetrvává i teď čtyři měsíce po festivalu. 

Pátek tedy začal bolestí v rameni, která se stupňovala, že mi ani pivo nechutnalo a tak jsme se s kámošem pustili do vinného střiku s ovocem. Škoda že to týpek neměl vychlazený. Ale i tak to bylo osvěžující a výborné a cenově ani ne přehnané. Kapely ten den opět slibovali ušní průplach a nejvíc se mi líbili INHUMATE video, CRIPPLE BASTARDS video, ROTTEN SOUND video, NAPALM DEATH, WORMROT video. Nemá cenu vypisovat všechny, protože mě se na Bojišti líbí téměř všechno.

V sobotu se za mnou na chvíli přijel podívat můj synátorek, kterýmu se tam líbilo, a i když k metalový muzice nijak zvlášť netíhne, říkal, že by tam chtěl jet znova. Opět nemá cenu vypisovat kapely, jen vyzdvihnu vynikající vystoupení GENERAL SURGERY video které bylo opravdu skvostné! Dvacátej ročník byl opět o třídu lepší než ten předchozí. Nechápu jak to ten Čurby dělá :-)





Pro další fotky klikni na sem


BACK TO 1999 OEF PARTY 2018


Ou máj gád. OU-MÁJ-GÁD!! Když Čurby přišel s tímhle nápadem a poprvé se objevilo info, že ve středu budou na dvacátém obscénně extrémním festivalu kapely, které hrály na prvním ročníku, srdce nejednoho pamětníka zaplesalo. A to moje o to víc, že jsem se prvního ročníku jako jediného nezúčastnil. Samozřejmě atmosféra prvních ročníků je dávno v prdeli, ale tohle jsem uvítal. Navíc když se tam objevili BRAINWASH, které jsem neviděl snad třista roků, nebo Squash Bowels, kteří už nefungujou, stejně jako Twisted Truth a Isacaarum a přijeli zahrát jen jednu speciální show, tohle nemohlo dopadnou špatně. A taky nedopadlo. Bylo to výtečné! Když jsme přišli před areál, počasí se trochu připosralo, ale nebylo to nic, co by našinec nevydržel. Blbé je, že byla nečekaně fronta u vstupu až do prdele, na což nejsme na Obscenu zvyklí. Nápor lidí byl velkej, letošní účast rekordní. V jednu chvíli dokonce došly kelímky!! Před pódium jsme přišli ve chvíli kdy dvorní konferenciér Adolf řečený Áda nervozně postával s mikrofonem připraven zahájit tuto výjimečnou párty. Lejdýz end džentlmen Brejnwoš! A bylo zahájeno. Sympatičtí taliáni v úplně jiném složení než si je pamatuju, trochu nejistě zahájili, ale později už to bylo v jejich standardu. Fotku s nima jsem prostě musel mít!!  Další kapely na sebe nedaly čekat a tak jsem postupně hýkal nadšením nad ONANIZER, TWISTED TRUTH, TORTHARRY, NEEDFUL THINGS, FLESHLESS, MALIGNANT TUMOUR, ENTRAILS MASSACRE a AGATHOCLES. Co mě zklamalo, to byla DEFLORACE, MELANCHOLY PESSIMISM, SQUASH BOWELS kteří ač hráli speciální set sestavěný ze splitka s Malignant Tumour, prostě to nebylo ono. A neúčast Desecration samozřejmě. A možná ještě Malignant Tumour, jejichž set byl složen z nových písní. Stylově by se k dané oslavě hodil spíš jejich fekál co hráli dřív. Malou náplastí může být snad půlminutová vložka Vaginal Tumour, kdy za bicí usedl Chymus, basu dali do ruky Čurbymu, mikrofon Ádovi a společně si vystřihli tři noisecoreové songy. Moc milé, moc krátké. V tu chvíli se na stráni rozhořel nápis 20 OEF a jestli si zbytek mých neprochlastaných mozkových buněk dobře pamatuje, došlo i na ohňostroj. Středa byla tedy velmi vyvedená. 








20.11.2018 MULUC PAX, ANIME TORMENT, VANGUARD


Milé děti, padesát osm hodin od doby kdy jsem se vracel z předešlého koncertu z Prahy, se sešlo s padesáti osmi hodinami a já jsem se vydal hrozit na další rámus. Tentokrát autem s kamarádem (zdravím Dominika) do Hradce Králové do klubu Kraft, ve kterém jsem nikdy předtím nebyl. Na pořadu večera totiž byla lahůdka v podobě mexického deathcoru se dvěma supportama. 

První support VANGUARD začal hrát s několikaminutovým zpožděním a já jsem si pro sebe říkal, že ještě že jsme tam autem a ne autobusem nebo vlakem, protože bychom určitě nestihli poslední spoje domů.  Akce ale nakonec skončila tak jak měla, aby každý stihl svůj hromadný dopravní prostředek. Za to určitě palec nahoru!! Vanguard začali trochu nesměle v tichém, i když velmi pěkně zaplněném miniklubu, kde když do něj otevřete dveře, tak jste uvnitř. Jestli jsem to dobře pochopil, tak klub funguje i jako kavárna. Myslím ale že na koncerty podobného ražení je toto místo vhodnější. Točila se jedenáctka za třicet, záchodovou mísu tam měli čtverhrannou, místo šatny věšák s připravenými ramínky (geniální!!). Líbilo se mi tam. A i melodický deathmetal v podání Vanguard se nám všem po počátečních rozpacích zalíbil. Parta mladých lidí se s tím nepárala, odehrála kvalitní koncert a já byl čímdálvíc spokojenější. 

Na druhou kapelu nás upozornil náš starý dobrý severský přítel (zdravím Láďu) - ANIME TORMENT. Mladí, pěkní, šikovní kluci přijeli bez basáka, neboť on právě již od čtvrtka rodil. To že hráli bez basy mi vůbec nevadilo, protože zvuk byl absolutně na jedničku, což jsem také po skončení animálně tormentního setu avizoval u pana zvukaře, skromného mladého junáka, který, jak se zdálo, bral za samozřejmé, že zvuk bude na úrovni. Leckterý profík by se mohl od něj učit. Vždycky jsem si myslel, že nejlepší klubový zvuk byl v El Diablu, později La Putyka, později Striga Bar. Ale zvuk, jaký měli Anime Torment byl prostě skvělý. Stejně jako byla skvělá jejich hudba, tedy deathmetal. Opravdu jsem si to užíval, stejně jako všichni ostatní kolem, včetně vozíčkáře, který neskutečně pařil v první lajně, při jednom songu dokonce nad hlavami lidí i s vozíkem. Opravdu výtečné. Tak výtečné, že jsem zakoupil vinyl na dlouhé zimní večery. Stále jsme byli trochu ve skluzu a já si opět pomyslně mnul ruce, že nemusíme nikam pospíchat na vlak nebo autobus a hrozit se možného zpoždění českých drah, jak tomu bylo o víkendu. 

Hlavní kapelou tohoto večera milé děti,  byla bezesporu mexická banda miničlovíčků MULUC PAX. Na letáku stálo že hrají mayský deathcore, takže byl asi každý zvědavý co to může být. Počet členů byl pro malé prostory klubu, kde pódium je i zároveň hlediště, docela oříšek, ale protože jak jsem zmínil, Mexičani nevyrostli do obřích rozměrů, docela pohodlně se na těch asi čtyřech metrech srovnali a odehráli fantastický set. Zvukově to bylo opět výborné. Marně si zkouším vzpomenout na mých jedenáct absolvovaných festivalů Brutal Assault, jestli zvukař někdy dokázal nazvučit kapelu tak, aby byly slyšet rituální bubínky, malá tamburínka, nebo píšťalka z lebky. Tady bylo všechno zřetelně slyšet. A bylo i na co se dívat. Mayové naběhli po vzoru blackmetalistů s corpsepaintem na tváři :-) a ještě s maskama. A hudba? No, kdo z vás by řekl, že staří Mayové takhle drtili deathcore? Bylo to super.  Tuhle hudbu nijak nevyhledávám, ale tam v tom prostředí, zvuk skvělý, lidi kolem pohodáři, ten čtverhranný hajzlík (!!!), pivko dobrý. Já prostě nemůžu jinak než chválit. 

Při poslední písničce jsme si vzali z ramínek z věšáků naše bundy a vyšli k autu, abychom byli doma conejdříve. Kolem projela policejní hlídka, ale měla nás na háku, takže zase odjela. Dominik nastartoval svůj vůz značky Škoda favorit a my se vydali do chladného pozdimního Hradce Králové. Zahneme na jedné křižovatce, zahneme na druhé a nabíráme směr Skřivany, když v tom milé děti, v autě zapraskalo, skrrrrrrr, zaskřípalo SKŘÍP SKŘÍP, no zkrátka se tam něco totálně pos…. rozbilo. Dotlačil jsem tedy Dominika k prodejně Nissan která byla naštěstí pár metrů od místa skonání škodověnky, na parkovišti jsme otevřeli kapotu motoru a koukali jsme. Z motoru sálalo krásné teplo, což ovšem neměnilo nic na faktu, že ani jeden z nás o autech nevíme absolutně nic. Začali jsme tedy obvolávat a obpisovat své známé (zdravím Zuba, Láďu, Džoše, Milana), ale nikdo nám nepomohl, nebo nechtěl pomoci. Nasměroval nás až můj pan mistr z práce (zdravím Mirka), který mi po telefonu říkal co mám kontrolovat, až jsme se dopátrali k tomu, že v rozdělovači se při startu netočí takový kolíček, a to znamená, že rozvodový řetěz není ve stavu, který by se slučoval s další jízdou. A potom řekl větu, kterou nechce slyšet žádný řidič "Nó, tak to volej odtahovku". Je pravda, že nám to poradil už dříve i Milan a Zub, ale od Mirka to mělo patřičnou váhu, protože je automechanik. Tak jsme tedy volali do Generalli, kde nás milý pán telefonicky poslal (určitě si milé děti myslíte, že napíšu něco ošklivého, ale nenapíšu) k nějakému asistentovi, se kterým se domluvíme na odtáhnutí. Tak se také stalo a bylo nám přislíbeno odtažení vozem Mercedes Benz do pětačtyřiceti minut. Když jsme čekali na odtah, začali jsme vypočítávát, na kolik nás tahle sranda vyjde, jestli to budou tři litry, nebo pět litrů.... Po avizovaných minutách opravdu přijel odtahovací vůz značky Mercedes Benz s mladým, sympatickým chlapíkem, který nás naložil a odtáhnul domů. Nesmím opomenout, že kdykoliv kdekoliv slyším rádio, halekají z nich Chinaski, které k smrti nenávidím. A co čert nechtěl, v odtahovém autě bylo puštěné rádio a z něj, ano, Chinaski.... A na kolik že nás to všechno vyšlo?? Ani kačku jsme nemuseli platit. Takže pověsti a pověry o předražených odtahových službách a arogantních pojišťovnách jsou jen mýty. Zapište si to za uši milé děti a když budete potřebovat odtáhnout v půl dvanáctý v noci v úterý, klidně volejte.... 



Naložení na odtahový vůz v Kladské ulici u prodejny Nissan - video tady.

Vyložení z otahového vozu v místě bydliště - video tady






Pro další hromadu fotek klikněte sem



17.11.2018 ZEAL AND ARDOR, NYOS




Když dáte dohromady mrdku a zvratky, výsledek nebude moc příjemný. Pokud dáte dohromady průjem a Chinaski, bude to sice dávat smysl, ale i tak to nebude něco, co byste si dali doma do vitrínky. Pokud ale spojíte gospel a blackmetal, fungovat to bude!!
A jakej že byl tenhle sváteční den? Bylo to střídavě oblačno. Tak například pro mého kamaráda (zdravím Dominika) začala všechna ta sláva neslavně když si objednával vstupenku. Ale je to vocas ty vole řikám mu že jedeme na Zeala And Ardora a on že by chtěl jet taky a že prej kolik stála vstupenka, řikám mu že 351 a ty vole za chvíli mi píše, že koupil vstupenku za sedum stovek, tak mu řikám ty vole proč seš takový pako a nekoupíš si jako každej normální smrtelník vstupenku za 351Kč a on že kliknul na první odkaz kterej mu to nabídlo a že ji vrátí. No tak ji vrátil a honem koupil další vstupenku, respektive dvě, ještě pro svoji buchtu (zdravím Elišku) za normální cenu. Jak později zjistil, tu první předraženou vstupenku samozřejmě nevrátil, ale pouze ji nabídnul k prodeji a když by si ji někdo koupil, tak mu pošlou peníze. Takhle momentálně neměl ani peníze ani vstupenku. A ruku na čuráka, kdo by kupoval vstupenku na koncert se stoprocentní přirážkou? No, jen blbec. To jen tak na okraj... Byl naplánovaný výlet, že do Prahy vyrazíme už v 7 ráno a zajedem s kámošem (zdravím Láďu), se kterým se sejdeme v Praze, na bleší trhy. Už když jsme ráno čekali na vlak, přišla zpráva, že Láďa má 40 minut zpoždění. A tak klasa, prostě posraný zkurvený Český dráhy. My jsme sice vyjeli včas, ale zase jsme měli přeplněnej vlak. Patrně všichni jeli demonstrovat do Prahy proti Babišovi a Zemanovi. Měli jsme tedy čas v Praze, tak jsme zašli do Penny. Já, který se tomuto obchodnímu řetězci snažím vyhýbat jak Angličan zubní pastě, šel do Penny v Hloubětíně. Hned za vchodovými dveřmi jsem ucítil hnusnej smrad nemytejch prochcanejch lidskejch těl. Hnus. Hrálo tam zkurvený Penny rádio s vymrdanejma rádoby hitama. Hnus. Koupil jsem si dva donuty. Ty hnusný nebyly, ale zase mi po zaplacení vypadly na zem z pytlíku, což jsem okomentoval slovy DO PÍČY KURVA!!. Ještě jsem si koupil malou plechovku cocakundacoly. Ta byla extrémně hnusná. A taky jsem si koupil jednu zapečenou housku se slaninou. Ta chutnala jak veřejné WC. Jak chutná veřejné WC? Uplně přesně tak jak smrdí. Prostě hnus. V Penny fronta jako kráva až do prdele vole, prodavačka přibržděná stará bába. Po nějaký době jí došlo že je neschopná píča, tak přivolala svoji kolegyni ke druhé kase, která měla na hlavě snad nějaký hovno tříbarevný. Ostříhaná na kripla a přitom mladá docela pěkná holka. Hned první zákaznici tam seřvala, že nepopojela s vozíkem až za kasu o pět centimetrů dál. Vyloženě si ji tam vychutnávala kráva s hovnem na hlavě. Prostě klasický Penny vymrdaný zkurvený zasraný…. Po hodině dorazil Láďa s požehnáním českých drah a my mohli nastoupit do kyvadlového autobusu a nechat se zdarma odvést na bleší trhy za Elektrou. Honosí se tím, že jsou to největší bleší trhy v Evropě. To samozřejmě pravda není, ale na to sere pes. Je to tam velký jako prázdno v peněžence před výplatou. Koupil jsem si tam svařák, klobásu a pivo a bylo mi fajn. Byla zima, to jo, ale dalo se to. Prohrabal jsem tam tisíce desek, ale všechno to byly zasraný Gotti, Vondráčkový nebo jiný komunistický sráči. 




Po vypadnutí z kyvadlového autobusu z bleších trhů se z něj vykulila nějaká ženská a vyblila se přímo na zastávce za zvědavého očumování jejího dítěte. Se divím že si děcko nevzalo klacík a nezačalo se v tom šťourat jak na to se zájmem civělo. Nám z toho jejího dávení začalo vysychat v hrdlech a škrundat v pajšlech, tak jsme začali hledat hospodu dle navigace. Dorazili jsme do hospody u Červeného balónku. Geniální název pro restaurační zařízení. Pólrajch by se z toho posral. Pokud byste ji hledali na mapě, tak ji nenajdete podle názvu, protože se jmenuje Stará hospoda. Jenže na navigaci byla označená červeným balonkem a mě se to tak líbilo... No prostě jsme zašli do Červenýho balonku na oběd. Jídlo výborné. Pivo výborné. Prostředí dřevěné. Wifi je rychlá. Záchod jsem jim tam zesral. Obsluha v pohodě. Naprosto spokojeni jsme se po čtyřech pivech a obědu vyloupli ven a šli na metro abychom se přemístili směrem k Václaváku na demonstraci. Když jsme vylezli z metra, čekal jsem že se budou mlátit anarchisti z fízlama, dlažební kostky budou lítat vzduchem, převrácená auta budou hořet.... A ty vole jako my vystoupíme, tam postavený malý pódium a na něm nějaká ZKURVENÁ SLUNÍČKÁŘSKÁ PÍČA HULÁKÁ DO MIKROFONU NĚJAKÝ ZKURVENÝ ZASRANÝ CAJDÁKY O LÁSCE. Běž do hajzlu krávo!! Všude tam byl samej pravdoláskařskej buzerant a havloid s trikolorami hrdě přijebnutými na svých umaštěných bundách. Chtělo se mi zvracet když jsem viděl tenhle póvl. Rychle pryč směrem ke koňovi nahoru, odkud zněl povědomý rock v podání kapely PRAŽSKÝ VÝBĚR.

Na václavským Václaváku pičo!

To jediný stálo za půl slova na celým svátečním posraným demonstračním dnu. Když dohrál Pražský výběr, byl podle programu, který jsem dostal když jsem si šel pro pivo za pětačtyřicet, nějakej přiteplenej proslov nějakýho přiteplenýho debila. Taky s trikolorou na klopě a s véčkem na ruce. Ty vole co ten tam hustil všem těm dementům kolem za hovna skrz mikrofon, takovou snůšku sraček jsem už dlouho neslyšel. Začal jsem přemlouvat ostatní, ať jdem pryč, je jedno kam, hlavně daleko od té pakáže vítačské eurohujerské, ale než k tomu došlo, ještě chvíli to trvalo, takže jsem aspoň za vůkol přihlížejích rozumně komentoval co si o všem tom hnoji myslím. Ale nebyl jsem sám. Jeden pán znechuceně strhl trikoloru ze svého kabátu a odcházel ve stejnou chvíli jako my s tím, že mi prozradil, že mám uplnou pravdu, že ten co mluví do mikrofonu je idiot a žvaní kraviny. A to jedna obstarožní dáma v brýlích alá Naďa Urbánková začala plakat při jeho projevu, možná se i začala modlit. Byla opřená prdelej o nějaký sloupek bo co to tam bylo, nenápadně se na něm vrtěla a dělala si dobře. Ještě že u toho nevydávala žádné pazvuky nechutné. Nějaká sluníčkářská píča si tam nechávala fotit celou tu zasranou sešlost s havloidním véčkem na ruce, tak jsem jí vlezl do záběru s paroháčem na mý levačce, což nemohla dost dobře rozdýchat kráva a začala láteřit, že jsem jí zkazil záběr píča. Co mě ale opravu poslalo do kolen byli debilní rodiče kteří svým pětiletým ratolestem dali do ruky transparenty s nápisy jako NECHCEME BABIŠE, nebo ZEMAN JE HULVÁT. Ostatně to ale svědčí jen a jen o jejich demenci... Pryč, rychle pryč někam na pivo tohle rozdejchat. No ale to byl docela oříšek. Nikde totiž žádný pivo venku neměli. Až na Staromáku za šedesát. STRČTE SI HO DO PRDELE ZMRDI MY JSME VIDLÁCI A NEMÁME PRACHY!! Zkurvená zasraná Praha. Ty vole za vychcání tam všude chtěji minimálně desek kaček, jako kdyby nevěděli, že pivo je velmi močopudný nápoj a pokud vám těchto nápojů žbluňká v žaludku šest, je třeba vykonávat malou potřebu každých deset patnáct minut, což se může dost prodražit. Zkurvená zasraná Praha ty vole. Lidi v autech s pražskou značkou dement za dementem na sebe trouběji, jezději agresivně, poslouchaji sračky, prostě banda zkurvenejch vymrdanců nagelovanejch zasranejch. Hledáme teda nějakou hospodu poblíž klubu, protože hodina pokročila a denní světlo ustoupilo. Kousek od klubu je tankovna u Tučňáka. Šineme si to s vyplazenými jazyky a vyschlými hrdly k tankovně a už se vidíme, jak z podzimního chladného podvečera sedíme ve vyhřáté hospůdce kde všude na stěnách budou viset obrázky tučňáků, ale ty vole my tam přijdem a na dveřích cedule:


FUCK YOU ZMRDI!!

To si dělaji prdel, ne? Víkend a hospoda zavřená? Co za debila může tuhle hospodu provozovat? Člověk za svůj mrzký život narazí na mnoho debilů, ale největší kadence jich je v Praze. Praha je prostě zkurvená zasraná díra. Zašli jsme teda do jedný takový maličký hospůdky, kde byl volný stůl a místa na baru ale vyhnali nás, protože je prý všude rezervace. HOVNO! Zašli jsme teda kousek dál a tam jsme našli hospůdku s dobrým pivkem, kde jsme vydrželi až do otevření klubu, kde se konal koncert, který je předmětem tohoto veselého povídání. Ještě jsem se nezmínil, že koncert se konal ve Futuru. NÉ TY VOLE ZASRANÝ FUTURUM! Byl jsem tam naposledy před lety na Samael a stálo to tam za hovno a prohlásil jsem, že tam už nikdy na koncert nepůjdu. Jenže když tam byl ZEAL AND ARDOR, tak jsem udělal výjimku. Alé jo, Futurum je zkurvenej klub, ale šlo to. Nemůžu na klubu nic moc kritizovat. Pivo tam měli pitelný za 32 kaček. Nakonec bylo vyprodáno a bylo tam pěkně plno, což určitě přispělo k výborné atmosféře koncertu. Na předkapelu jsem zvědavý nebyl, protože jsem ji považoval za neposlouchatelnou sračku, jak jsem usoudil z jedné písničky, kterou jsem si poslechl předem. Ale i tak jsem se na ni zašel podívat a ty vole to bylo uplně výborné. NYOS přesně ve 21 hodin naběhli na pódium a produkovali jakýsi instrumentální post rock a bylo to opravdu výživné. Zvukově to bylo v pořádku a hráčsky si myslím, že duo zasluhuje také pochvalu. Velmi milé překvapení. Půlhodinka zbývala do hodiny H. Dámy a pánové: ZEAL AND ARDOR!! V deset hodin večer to všechno vypuklo a pokud si někdo myslel, že to bude sračka, tak byl zklamaný. Já věděl, že to bude skvělé. A bylo. Kapele to šlapalo, doprovodní zpěváci pařili jak o život, Basistka i kytarista svoje nástroje drtili černoškým blackmetalem (nebo gospelem/bluesem mixnutým blackmetalem, jak jsem zmínil ve velmi trefném úvodu), bicmen udával rytmus a všemu vévodilo afro zpěváka s kytarou a dvěma mikrofony. Výtečné. Opravdu skvělé! Hrálo se něco kolem hodiny a za tu dobu došlo k několika menším ale i "větším" mikrovýpadkům zvuku, které upřímně nebyly až tak hrozné ale v blackových rychlých pasážích to prostě slyšet bylo a vadilo to. Ale jinak absolutní spokojenost. Zvukově to bylo v pořádku, možná bych ubral trochu basy (i ve videu dole je slyšet, že to bylo přebasený) ale zase to díky nim mělo pořádnou šťávu, když zvukové vlny procházely našimi ubohými tělesnými schránkami a schránkami vymatlaných slovenských fanoušků a fanynek, které na koncert dorazili zmalovaní corpsepaintem jak nějaký trve fucking unholy blackers. Byli k smíchu blbečci... Po skončení koncertu pro pivko, sednout, a dělit se s ostatními o zážitky. Za chvíli začala kapela balit a i mezi nás zašla takže došlo na podpisy a focení, které ale díky absenci kvalitního aparátu nejsou na takové úrovni, s jakou bych mohl být spokojený... Vycucli jsme teda ještě dvě pivka, v šatně si vyzvedli oblečení a v plánu byla hospoda u Havrana, která je kousek od Václaváku a nabízí obyčejné posezení u pivka do páté hodiny ranní, tedy do doby, která nám vyhovuje. Když jsme otevřeli dveře do onoho podniku, ještě jsme ani nepozdravili a píča servírka že MĚLI JSME TADY UZAVŘENOU SPOLEČNOST UŽ KONČÍME načež jsem jí řekl, že mají mít otevřeno do pěti a že když končí uzavřená společnost, tak by nás tam mohla pustit načež mi kráva řekla že MĚLI JSME TADY UZAVŘENOU SPOLEČNOST UŽ KONČÍME načež jsem jí řekl TAK V TOM PŘÍPADĚ BĚŽ DO HAJZLU. Ty vole co to s těma lidma je? O co jí šlo? Půlku hospody měla prázdnou, sama říkala, že uzavřená společnost se rozešla, otevírací dobu měla do pěti do rána a nám nemůže natočit pivo?? Tohle dělá přece jenom píča pokud se nepletu... No tak jsem se dohodli, že nechceme podporovat různé buzerantské bary kde pivko stojí jako moje hodinová mzda a uchýlili jsme se do vyhřátých útrob hlavního nádraží. Ty vole tam byla kosa jak svině. Sedět se pořádně nikde nedalo, protože mramor i železný sedačky byly ledový. Nikde absolutně nic otevřenýho. Ani WC. To si jako vy zasraný debilové z českých drah myslíte, že lidi v noci nepořebujou srát nebo co vy kreténi? Nikde ani žádnej automat na kafe, prostě nic. Jediný vyhřátý místo byla čekárna a prodejna jízdenek českých drah, kde svým bystrým okem vládl pořádku další vymaštěnec vymaštěnej, kterej byl zralej na tečku mezi oči. Byl to securityman českých drah, který spolehlivě vzbudil každého, kdo jen na chvíli klimbnul. A pokud jste klimbli únavou znovu, přivedl si na pomoc posilu dvou policistů. Absurdní... Kdyby radši dělali svoji práci, možná by ten chlápek, co ho našli ráno před hlavním nádražím mrtvýho, mohl ještě žít. Čekaly nás teda čtyři hodiny nádražního pekla do odjezdů našich prvních spojů. Jenže to by nebyly zasraný český dráhy, aby to zase neposraly, takže se na tabuli odjezdů začaly postupně objevovat informace o zpožděních. Nejdřív deset minut, potom dvacet minut a pak to Láďovi skočilo rovnou na 50 minut. Jo to je ideální po čtyřiadvacetihodinovém maratonu a nachozených spoustech kilometrů. Když se zobrazily na tabulích čísla nástupišť odkud nám to jede, rozloučili jsme se s Láďou a šli na peron. Ale jak vlaky nabíraly zpoždění, tak ty naše tam ještě vůbec nestály. Kdo mohl tušit, že další hodinu strávíme ještě čekáním na přistavení vlaku. No vlastně se to čekat dalo. Ale nás aspoň chlad nedělního rána držel při životě, protože jsme nechtěli rozčílit securitas českých drah, aby na nás nezavolal FBI za to že jsme na chvíli zavřeli oči. Nakonec jsme se i my, co jeli směr Hradec Králové dočkali a se šedesátipětiminutovým zpožděním, zapřičiněným technickou závadou na bezpečnostním zařízení jak nás každou druhou minutu po dobu celé hodiny informovala píča z amplionu, a mohli se usadit do vlaku a vyrazit směr domov. Přestup v Chlumci nad vyschlou Cidlinou, cesta z nádraží přes celou moji rodnou hroudu.... Moje milovaná žena se mě po telefonu, když jsem ještě byl v Praze na nádraží ptala, jestli mi to za to stálo. Ano miláčku, stálo mi to za to. ZEAL AND ARDOR za to stál a příště pojedu zase....


Na václavským Václaváku...

…je plno člověků!




 NYOS
 ZEAL AND ARDOR






moc pěkné...