Zobrazují se příspěvky se štítkemGeneral Surgery. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemGeneral Surgery. Zobrazit všechny příspěvky

OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2025, aneb Dobrého stačí pomálu

219 days ago...









Dnes je 2.12.2024 a už teď vím, že tento report z Obscene Extreme 2025 bude posledním z tohoto festivalu tak jak jsem na něj zvyklý. Obscene Extreme pro mě už totiž není ani moc obscénní a už vůbec ne extrémní. Už mě tam nemá co překvapit. Zatím je ohlášených několik zajímavých, či méně zajímavých kapel,  nic to nemění na tom, že ročník 2025 bude mým posledním, na který se pojedu  podívat. Nebo alespoň v takovém stylu jako doposud, tedy že přijedu na začátek festu ve středu a odjedu v sobotu večer, abych se v neděli vrátil na afterparty. Bude to můj dvacátý pátý ročník, (počítám i covidový miniročník pro 300 lidí.) Nebyl jsem pouze na prvním ročníku. Dvacet pět let... Čtvrt století... Moře vypitých a následně vychcaných piv a projebaných prachů. Už na tak velkou akci nemám sílu a ani peníze. A však dobrého stačí pomálu žejo. Takže nejvyšší čas se na to vykašlat. Nebo třeba jet se podívat jen na jeden den, nebo jen na večerní programy, bez chlastu, na pohodu. Uvidím jak se rozhodnu... A třeba se na to sám pan pořadatel Čurby vykašle a jeho bronzové sochy legendárních argentinských narkomanů a fotbalistů a cesty kolem světa, bude do budoucna financovat jeho fabrika na obscénní merchandise. Beztak mu město začalo házet klacky pod nohy, i když v každém rozhovoru zmiňuje, jaké má nadstandardní vztahy s radnicí. Já se pojedu s tímhle festivalem rozloučit ať už se budou či nebudou konat další ročníky. Jaké jsou ty nadstandardní vztahy se dá dočíst v tomto rozhovoru


The present...


A jak tedy probíhal můj "poslední" ročník? To se dozvíte v obsáhlém reportu níže. Trochu jsem se rozepsal. Víc než obvykle, takže si na to otevřte lahváče, strčte si anální kolík na místo k tomu určené, nebo udělejte kafe, každý dle svého gusta.

Začátek reportu: Bylo to dobrý.

Report: Nejvíc se mi líbily (bez pořadí) tyto kapely: URTIKARIA ANAL, OVERTHRUST, ROT, CAPSAICIN STITCH RUPTURE, PIKODEATH, BRUTAL SPHINCTER, DISFIGURED CORPSE, BLOOD DUSTER, KORPSE, MASSGRAV, GENERAL SURGERY, FULCI, ANTICHRIST SIEGE MACHINE, LARVAE, INHUMATE.

Konec reportu: Příště už nejedu. Možná (viz. úvod)

Největší výser festivalu: Ceny piva.


OBSCENE EXTREME 2015


V rámci středečního programu tenhle ročník nabízel opravdovou lahůdku, neboť ruku na srdce: Kdo kdy byl na noisecoreovým večírku? Já ne. A právě noisecore se vznášel středeční večer nad trutnovským bojištěm. Jako první nastoupili slovenští mistři SEDEM MINÚT STRACHU a byl to kurva rachot jak cyp. Jako druzí naběhli DECHE CHARGE a byla to docela haluz, protože za bicíma jim zaimprovizoval bubeník ze Sedem Minút strachu. Deche Charge se na pódium přiřítili nějak moc brzo, když si všichni šli pro pivko a vychcat se. Vzali do ruky nástroje a začali zkoušet? Nebo už hrát? To nikdo neví. Každopádně skončili dřív, než měli podle programu začít. Za jejich tři minuty koncertu stihli rozmlátit dva nějaké přístroje (neplánovaně) - nevím o co šlo, nevšiml jsem si, pouze jsem se doslechl, jednu kytaru (plánovaně) a rozdat dvě trička (plánovaně). Hudebně to byl shit nejhrubšího zrna v tom nejlepším slova smyslu. Trochu hlavy a paty do noise vnesla poslední kapela večera 7MON (první video) a (druhé video), kteří ač legenda, připadalo mi, že hrajou až moc dlouho a po nějaké době to začalo nudit. Další dny to do nás kapely Obituary, Pig Destroyer, Broken Hope, Blood, General Surgery a hromada dalších mlátili hlava nehlava. Opět velmi vydařený ročník!!



OBSCENE EXTREME 2018




Letošní ročník jsem opět viděl hromadu kapel, který jsem ani vidět nechtěl a všechno se mi tak strašně moc líbilo. Jestli je to tím prostředím tam, těma pohodovejma lidma nebo já nevim. Možná by stálo za zkoušku tam pozvat Chinaski, jestli by se mi tam taky líbili, nebo jestli by to byla sračka přesně tak, jak jsou sračkoví pořád a všude. 

Ve čtvrtek jsme úspěšně pokračovali v chlastání jednoho piva za druhým tam, kde jsme ve středu v ranních hodinách přestali. Bylo těch piv opravdu celkem dost. Ze čtvrtečního programu bych vyzdvihl absolutně nečekaně nepálské CHEPANG, kteří předváděli grindbordel na dva zpěvy a dvoje bicí. A kytaru samozřejmě. Bylo to skvělé!! Ani další bandy se nedaly zahambit a řezaly do toho jak obscene extreme zákon káže. VULVODYNIA video, ACIDEZ, FLESHCRAWL, GRUESOME, GUTALAX video, EXHUMED video, SUFFOCATION a absolutně neočekávaně DAYGLO ABORTIONS ke kterým jsem se dostal jak slepý k houslím, neboť hráli jako poslední ten den a my si to šinuli naším vrávoravým krokem z pivního stanu, kde probíhala diskotéka, pod pódium na punkérský dědky. Trochu pršelo, nic hroznýho. Přitrajdali jsme si to tam a ta hudba byla tak perfektní v tu chvíli a v tom stavu, že jsem se po chvíli odhodlal probít se do první řady, což běžně nedělám, obzvláště ne na staré punkové kapely. Razil jsem si tedy cestu svojí chabou tělesnou schránkou, abych chvíli očumoval v první řadě a připravil se, že po šestnácti letech vlezu do kotle mezi pařící blázny. Tak se taky stalo. Jenže jak pršelo, tak jsem udělal dva kroky do kotle na mokrých podlážkách  jsem se smekl a hodil jsem ukázková  záda a bylo po tančení.Všechno jsem si jako největší idiot nahrával na telefon. Já letěl na zem, telefon opačným směrem do vzduchu. Několik párů punkových rukou mě začalo zvedat, zatímco já lezl po kolenou ve sračkách mezi pogujícíma punkáčema a hledal svůj milovaný nejmenší smartphone na světě. A našel! A dokonce mu až na pár škrábanců nic není. Když jsem ho zvednul, vrátil jsem se do zadních pozic, zplna hrdla jsem se tomu zasmál a slíbil si, že minimálně dalších 16 roků do kotle zase nevlezu. Jestli jsem si něco při tom pádu narazil nebo já nevim co, každopádně jsem se probudil druhý den s bolestí v rameni a krku, která tak nějak i po různých lékařských vyšetřeních přetrvává i teď čtyři měsíce po festivalu. 

Pátek tedy začal bolestí v rameni, která se stupňovala, že mi ani pivo nechutnalo a tak jsme se s kámošem pustili do vinného střiku s ovocem. Škoda že to týpek neměl vychlazený. Ale i tak to bylo osvěžující a výborné a cenově ani ne přehnané. Kapely ten den opět slibovali ušní průplach a nejvíc se mi líbili INHUMATE video, CRIPPLE BASTARDS video, ROTTEN SOUND video, NAPALM DEATH, WORMROT video. Nemá cenu vypisovat všechny, protože mě se na Bojišti líbí téměř všechno.

V sobotu se za mnou na chvíli přijel podívat můj synátorek, kterýmu se tam líbilo, a i když k metalový muzice nijak zvlášť netíhne, říkal, že by tam chtěl jet znova. Opět nemá cenu vypisovat kapely, jen vyzdvihnu vynikající vystoupení GENERAL SURGERY video které bylo opravdu skvostné! Dvacátej ročník byl opět o třídu lepší než ten předchozí. Nechápu jak to ten Čurby dělá :-)





Pro další fotky klikni na sem