Zobrazují se příspěvky se štítkemIsacaarum. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemIsacaarum. Zobrazit všechny příspěvky

CZECH DEATH FEST 2025


Tak tu máme další ročník bez zastoupení jediné čistě blackmealové kapely. Poslední blackmetal byl na Broďáku ke slyšení v podání skupiny IN APHELION a byla to také jediná kapela tohoto druhu ten rok. Nevím co tím sledujou páni pořadatelé, každopádně mě s tím serou.  Když to vezmu kolem a kolem, tak jediný festival, který se nebál letos zařadit blackmetal do soupisky, byl Nice To Eat You, a tou kapelou byli moji miláčci Tsatthoggua. Můžete namítat, že na Czech Death Festu byli přeci Ador Dorath. Jo, ti jsou blackmetal asi jako sojovej řízek. Letos jsem nevyrazil s mojí tradiční partou SODíkem, Amorfisem a Medvěděm, neboť oni vyrazili na dovolenou do Dubaje, takže jsem vyjel na festival s přáteli, které netřeba jmenovat. Pokud o nich bude řeč, budou označeni jako přítel č.1, přítel č.2 atd. Ubytování jsem opět zařizoval já a opět v mém oblíbeném ubytovacím zařízení, do kterého vám nic není. A stejně jako loni když jsme se ubytovali a vydali se do víru festivalu pěšky na autobus, nám zastavila červená oktávka s týpkem za volantem a jestli prej nechceme hodit na festival, že tam má cestu kolem. No to bychom byli hloupí metalisté, kdybychom odmítli. Takže jsme si vezli naše napudrované prdele až před festivalovou bránu, kde jsme se vykulili, vyměnili naše vstupenky za festivalové pásky, nabili kredit a začali jsme lemtat. 


V areálu potkáváme opět ty samé známé xichty: Támhle otužilý plešoun v plavkách, tuhle ošklivá pankérka smažka, onde liliput s výraznými ústy,  ejhle slečna co si o sobě každoročně myslí, že je sexy, ale přitom je to tlama, ženy s bradavkami zimou ztopořenými, prostě stále ti samí sympatičtí a milí lidé. A vlastně jen kvůli tomu, abychom se s nimi potkali i za rok, si kupujeme vstupenku na příští ročník, aniž bychom znali jedinou kapelu, která bude hrát. To zase budu pičovat, že tam není žádnej blackmetal!!  Neber to ale kurva za devatenáct stovek! Hlavním sponzorem byl pivovar Primátor, a jak jsme se dozvěděli před koncem festivalu z projevu pana pořadatele, Primátor byl jediným pivovarem, který je před šestnácti léty neposlal do prdele. Spousta lidí na Primátor nadává, hlavně pak na speciál APA za bezkonkurenčních festivalových 50Kč, který ale naopak mě velmi chutnal, neměl jsem po něm průjem jak ostatní, ten mám já po Staropramenu, a vlastně se mi to hodilo že to lidem moc nechutnalo, protože ani jednou jsem nemusel čekat frontu. K dispozici byla ještě IPA a pivo Tchýně. A Plzeň. Na první pohled je vidět nemalá investice do rekonstrukce areálu, která loňský ročník ještě probíhala. Takže letos byla k dispozici parádní zaslunečníkovaná terasa, kompletně opravená celá budova zázemí a uplně parádně předělaná restaurace. Zdi, schody, chodníky. Veliký palec nahoru! 


Měl jsem v plánu dosáhnout na malého bobra, tedy vypít šest piv bez vychcání, ale opět to nevyšlo. Co se množství lidí týká, rozhodně mi nepřišlo vyprodáno. Nebylo totiž žádného problému dostat se i na hlavní kapely podívat se pěkně zblízka. Kotle byly menšího charakteru, nikdo do nás nijak extra nevrážel, nekonalo se žádné polití pivem, zkrátka bylo dobře. Nebo je to tím, že jsou deathmetalisti zženštělí, nevim. V kotli by asi měl být pořádný bordel. Zatím tam ale hopkali tatínci se svými ratolestmi na ramenou... Pokud bych chtěl vyzdviznout jeden obrovský a možná jediný, nešvar celého festivalu, byly by to fronty na chcaní a na sraní. Šest mušlí na chcaní a deset hajzlů na sraní totiž absolutně nemůže pojmout všechny ty vychlastaný piva a sežraný klobásy. Fronty tohoto typu se tvořily od první do poslední chvíle festivalu. Vystoupila také rasistická kapela, která měla zpěváka, který byl celý začerněný. A to jak víme, je dle nových pravidel rasistické. Prostě běloch si dnes už na černocha hrát nesmí. Když už jsem zmínil černochy, tak jedna doplňující fotka...


První den jsem si dle aplikace našich nabitých náramkových čipů ledvinami prolil 11 piv. Prostě na pohodu. Přátelé č. 1 a č. 2 toho vyslopali víc, ale i tak jsme se drželi ve stavu vnímání. Druhý den začíná královským sraním, královskou sprchou, královskou snídaní. Sláva halelůja za naše skvělé ubytování! Ve správný čas se sebereme a jdeme směr Špinka, což je nedaleké rekreační centrum. Cesta pěšky kolem všech těch krásných udržovaných chat a pozemků nás dojala. Dojetí nás přešlo, když jsme zjistili, že kiosek na Špince otevírá až od patnácti hodin a ono bylo teprve jedenáct. Přítel č.1 řiká příteli č. 2: "Vole skoč se ho zeptat jesi nám natočí." Povidám mu: "Ty vole má napsáno od patnácti, proč by ti měl natočit." Za chvíli se vrací přítel č. 2 a s úsměvem na nás mává. Ten provozovatel kvůli nám opravdu otevřel o čtyři hodiny dříve. A určitě neprohloupil. Najednou se tam začaly linout davy žíznivých lidí, ať už z festivalu, nebo elektrocyklodebilové, nebo maminky s malými dětmi. V kiosku se i vařily smažené píčoviny ale hlavně tam měli dvanáctku od pana Radka a ta byla naprosto excelentní. Přítel číslo jedna a přítel číslo dvě jich tam poslali projistotu hned šest. Já a přítel číslo tři jsme dali po třech pivech a vyrazili sami na festival počítaje s tím, že přítel č.1 a č.2 se zdrží, neboť oni nikdy neví kdy mají dost.


Cestou do areálu se mi nějak pokroutila střeva a já začal potřebovat akutačně srát. Takže jsme přidali do kroku a NAŠTĚSTÍ TY VOLE fronta na sraní čítala pouze dva čekatelé se stejným problémem. Netrvalo to tedy dlouho a já usedl na trůn a porodil malého hnědého chlapečka. No, nebudu to zaonačovat. Uplně normálně jsem nasral hromadu. Když jsem celý zpocený a k smrti unavený vylezl, čekala tam paní uklizečka. Na moje: "Tam bych teď nechodil.." jen mávla rukou ve smyslu "Tvoje hovno mě nemůže rozházet kámo." Prostě profesionálka. Bylo jich tam víc takových a staraly se o čistotu toalet a umýváren velmi důkladně. Neustále doplňovaly tekuté mýdlo, i když se našly časy, kdy žádné nebylo, ale to se nedá říct o důležitější věci a tou je toaletní papír, kterého tam bylo stále dostatek i pro chronické průjemáře. Když si jdu pro pivo k "mojí" APApípě, vedle haleká nějaký bard: "Jednu tchýni!" Kouknu na něj a poudám mu: "Ty vole Tchýně je sprostý slovo." Odpovědí mi je "Neboj, já už dvě pohřbil." Sympaťák... Známý sympatický svalnatý hoch, kterého pravidelně potkávám na koncertech se svojí neméně sympatickou maminkou, je vždycky namol. Ovšem na tomto festivalu své "namol" dohnal k dokonalosti. Zaregistroval jsem jak ho ve čtyřech odnášeji bezvládného do stínu. Později jsem zaregistroval v "jeho" stínu blitky ledabyle otřené dvěma papírovýma kapesníčkama. Stane se... 


Od kamarádů v pivním stanu se dozvídám, co je to východňárské perpetum mobile. To je: Vypij bo je nalité, nalij bo je vypité. Některé regiony mají krásné zvyky... Pak mě začal žaludek dohánět k šílenství a protože jsem držgrešle a nechtěl jsem dávat 350Kč za burger, tak jsem si za sto korun brodských koupil bramborák. Musím podotknout že bramborák byl extrémně hnusný, zbytečně velký, totálně prochcaný olejem. Byl tak olejovitý, že když jsem ho chvíli držel v ruce, započal mi z ruky několika čůrky stékat olej. Dědek co mi bramborák máchal v tom hnusným oleji nenabyl ani tolik inteligence a zdvořilosti, aby odpověděl na můj slušný pozdrav, a ten co mě kasíroval, to bylo něco podobnýho. Asi bráchové... Bramborákové těsto nebylo slané (bylo možné si bramborák přisolit - ale hned u stánku, tedy v době, kdy ještě nevíte jak chutná), nebyl v něm cítit žádný česnek ani majoránku. Správně to ohodnotil přítel č.4 "Je to jako když žereš brambůrky." Já bych jeho obsáhlou gastrorecenzi trošku rozšířil a shrnul bych to větou: "Ten bramborák byl hnusnej, přesmaženej, křupavej, neslanej, mastnej jako vlasy mafiána z devadesátých let,  a chutnal jako ty nejhnusnější brambůrky s příchutí BEZ CHUTI." Hotovo. Tečka. K dispozici samozřejmě nebyly jen odporné bramboráky a předražené burgery ale spousta dalších dobrých jídel za férové ceny. Jenže když chce člověk podpořit chuť na pivo, tak si dá bramborák, neboť od něj očekává, že bude osolený, bude v něm česnek a i další koření. Ne, takový bramborák se u dědků ve stánku nedělal. Ovšem nutno podotknout, že kluci říkali, že prý to byl normální bramborák. Tak teď nevim jestli jsem debil já nebo oni nebo dědci a jejich hnusný bramboráky. 


Ovšem na druhou stranu kde se zjevil, tu se zjevil přítel č. 7, který se nám svěřil, že onen hnusný bramborák si dával včera a že po něm měl regulerní kohoutkovou sračku. Kdo neví co je kohoutková sračka, tak ať si to někde zjistí... Nechme nesympatické dědky nesympatickými dědkami a průjmy z ojeových bramboráků průjmami z olejových bramboráků a pojďme dál! Kolem se bludně potácí přítel č. 2.. Nebezpečně se přibližuje k sanitkám a zravotníkům. Pak ale jako když do něj uhodí, zase jde pryč a pak nám přijde říct, že "Přemejšlel jsem, že bych si nechal změřit tlak." Kontroval jsem suchým "No, to by jim asi ta sanitka vybouchla." V areálu se vyskytoval také fanoušek, který s sebou stále tahal několik kopřiv v ruce a pařil s nimi. Přítel č. 3 se ke mě nahne, ukáže na kopřivového muže a povídá: "Cos dělal o víkendu? Poskakoval jsem na metalovým festivalu s kopřivou v ruce." Přítel č. 2 nabírá na promilích alkoholu v krvi a tak se ho ptám:  "Jak se ti líbila kapela?" Vykoktal jen "No to nevim" ... "Ty vole dyks na ně pařil v první lajně!"  Pak se na mě podíval smutnými očičkami a opustil nás na dlouhou dobu...



V sobotu ráno si někteří lížou rány z pátečního večera. Máme tu na baráku společně s morafskimi susedy epidemii roztrhlých obočí, modřin, boulí, naražených žeber, ztracené mikiny, vesty, čepice, kelímků... Jo jo, pátek byl velkej! Zatímco já a přítel č.3 ještě poleháváme, přítel č. 1 a přítel č. 2 už s morafskimi susedy slopou pivo. Bez čepic, mikin, vest, kelímků. Zato se šrámy na těle i na duši. S přítelem č. 3 tedy do areálu vyrážíme pěšky cestou, kudy šel přítel č. 2 s tím, že třeba najdeme jeho ztracenou čapicu. Každý šel po jedné straně a koukali jsme do příkopů, kde je to nejvíc vyválené. Dokonce jsme potkali na několik kusů rozmlácený patník. Asi se připletl někomu do cesty. Když míjíme čekárnu, povídá přítel č. 3  "Hele podívej se dovnitř, jestli si tam třeba přítel č. 2 nechtěl odpočinout." A nebýt jeho, nikdy bychom tu čepici nenašli. Nacházela se totiž za poštovními schránkami nebo co to bylo v trávě před tou čekárnou. Hurá! 


Festivalový vír se blíží ke konci a tak jsem se musel jít přes terasu, kterou jsem pokřtil na terasu buzerantskou, podívat do zrekonstruované hospody a byl jsem okouzlen. Jednak krásným novým prostředím a jednak hezkou slečnou, u které jsem si objednal kávu. "Líbí se mi jak ti koukaji řasy skrz brejle." Slečna se jen zatetelila z toho jaký fešák ji to oslovil, začervenala se a podala mi kávu. Kolem prošla dívka servírka se segedínem na talíří a haleká na celý lokál číslo objednávky: "Šedesátdevět!!" Uznale se na ni podívám a řeknu: "Dobře ty!!" A to byla druhá dívka, v jejíž tváři jsem já, ošklivý zjizvený stárnoucí šedivějící muž s příjemným úsměvem, vykouzlil ruměnec. 


To už se ale blížil úplný konec festivalu, který musí být do půlnoci ukončen, jak zní dohoda s městem. Před poslední kapelou si dávám zázvorové pivo a jdu se vychcat. Fronta asi dvaceti lidí až ven na cestu. Jak ženský, tak chlapi. Když se přiblížím ke dveřím, vidím, jak jeden týpek chčije do umyvadla. Jojo, několik toytoyek a raket na chcaní by to do budoucna chtělo někam umístit. Jinak se bude stávat stále častěji, že se bude chcát a srát v lepším případě někde u stromu, v tom horším do umyvadla. A tím bych letošní ročník uzavřel. Jo ještě něco. Hrály tam nějaký kapely. Pár se mi jich líbilo, pár ne, některé jsem neviděl.

TOP 3 čtvrtek: 1. INCANTATION 2. INGROWING 3. DOOMAS

TOP 3 pátek: 1. I AM MORBID 2. PANDEMIA 3. cover od Sepultury od THORTARRY a spol.

TOP 3 sobota: 1. MACHIAVELLIN GOD 2. LIK 3. HAEMORRHAGE

ANTITOP 3 festival: 1. TOTÁLNÍ ABSENCE BLACKMETALU 2. NEDOSTATEK WC 3. BRAMBORÁK OD DĚDKA


Pro pár fotek klikni sem.

27.4.2024 OBSCENE SOCIETY FEST


 No ale byla to pěkná sobota!! Napsala mi jedna paní, že prý náhodou vlezla na tenhle blog a zamilovala se do prvního čísla časopisu Spark, a že prý jestli bych nebyl ochoten jí ho pustit. Ona si rovnou i odpověděla že to asi neklapne ale že to zkusit musela. Dobrá to žena!! Odpověděl jsem jí, že časopisy nejsou moje, že je mám pouze zapůjčené za účelem naskenování a ona to pochopila. Ale i tak, kdyby se majitel prastarých Sparků rozhodl poslat je do světa, nechť mi dá vědět... A nyní se dostáváme k jádru kokršpaněla, a sice k malýmu Obscínu. Na první pohled pro normálního člověka bombastická sestava. Však považte, moc šancí vidět !T.O.O.H! v posledních letech nebylo, stejně tak Isacaarum, kteří už po několikáté zase začínají hrát. Nevím jak Contrastic, ale taky jsem je dlouho neviděl. K tomu Insanity Alert, Inhumate, MOB47. Pecka! Jenže když se na to normální člověk podívá druhým pohledem, do očí ho práskne logo hárdkorových veteránů MOB47, které prostě vidět nepotřebuje. A když, tak ne jako headlinera. O BELZEBONG nemá smysl vůbec hovořit. To je stejný úlet, jako když deathmetalisté nesnesou na svém festivalu blackmetalovou kapelu, protože je to přeci deathmetalový festival a pak -BUCH- jako hlavní kapela rapující Clawfinger (viz červnový Czech Death Fest). Zbývá tedy už "jen" Insanity Alert a Inhumate, které jsem viděl několikrát, a i když pokaždé byli skvělí, místo nich bych radši viděl něco v našich končinách méně profláklého.  Nicméně jsem na nic nečekal, objednal ihned po zveřejnění sestavy tři lístky a s Amorfisem a Medvědem jsme vyrazili. Řídil Amorfis, ale je to jeho chyba. Já mu radil - Medvěd pivní speciály, který tam budou, nemá rád, loni dal tři, kdyby řídil, mohl by klidně ty tři dát znova a večer sednout za volant. Amorfisovi loni chutnalo ale nedokázal Medvědovi říct aby řídil letos on, tak to odsral. No a když se dva nemůžou dohodnout, třetí se má dobře. Takže jsem si vychutnával pivka v množství větším, než normálním. Řídil tedy Amorfis, Medvěd zaujmul místo spolujezdce a já si svoje koule hladil na zadním sedadle. Amorfis zaparkoval dvě auta od našich známých kteří pocházejí z Chlumec-city, zdravíme se s nimi a pak hned další zdravice pravice s dalšími našimi kamarády a přáteli. Procházíme distra a hurá na pivko! Na čepu bylo 8 speciálů a já chtěl stejně jako loni započít zápolit s takzvanou sjezdovkou, tedy že si dám od každého piva jedno pěkně odshora dolů. První pivo bylo FRANZ SPALEK. Bylo dobré, ale chutnalo jako normální pivo. Výčepnímu jsem se svěřil, že nemám pětikorunu z toho důvodu, že jsem si dal všechny drobné na šipky a on že také hraje šipky. Abych mu dokázal, že nekecám, vytáhl jsem svůj mobilní telefon značky Unihertz a jal jsem se mu ukazovati webovou stránku šipkařskou naší hospody. Když jsem vyndal telefon, tak prej na mě A že nemáš ještě menší telefon... Odpovím s klidem Mám a vytáhnu z kapsy dvou a třičtvrtě palcový tintítko, kterým pořizuju videozáznamy. Ostatní barmani a barmanky se mohli pochcat smíchy. A pak se stala taková ošemetná věc. Vypil jsem první pivo a šel pro druhé, které se jmenovalo Clock a to vám byla taková lahoda, že už jsem u něj zůstal a další neochutnával. Jenže chlastejte si nějakejch vosum devět hodin pivko s voltáží 5,2 volume žejo... No dopadlo to tak jak dopadlo. S druhým pivkem jdu mrknout na první kapelu večera, v tu dobu ještě vlastně odpoledne, a tou byli mlaďáci DEADROOTS. Je neuvěřitelné, jak vyspěli oproti minule, když jsem je viděl. Kluci hráli fajny thrash těžkotonážního levelu. Líbilo se mi to. Zvuk měli hutný, světla dobrá. Já být spokojený. Zpěvák screamoval a trešově hulákal, kytaráci brejkovali a bicmen ladil přesnost.  Bohužel neznalý jejich tvorby jsem zaznamenal jejich asi nejklidnější píseň. Ostatní songy byly nářez. Slyšel jsem ovlivnění Slayerem a Sepulturou. Za mě dobrý!

 


Jede se načas, takže i pauzy mezi kapelami neznají opožďovacího charakteru, za což patří obrovský dík panu pořadateli. Všechny kapely měly na svoji přípravu stejně dlouhý vymezený čas patnáct minut a děj se vůle boží. Takže jsem si ani pořádně nestačil popovídat a už to mlátí druhá kapela, která se zove GORC. Na téhle kapele mě zaujaly tři věci. První byla zpěvačka, která byla nasraná až za roh, druhá byla písnička s názvem Posranej rohlík, která pojednávala o plýtvání potravinami a třetí byla neuvěřitelně rychlá muzika, kterou se presentýrovali. Byla tak rychlá, že bubeník po každé písni popadal dech, seč mu plíce stačily. Naštěstí pro něj skončili svůj set po pár minutách. Mám neblahé tušení, že další desetiminutovku by už ve zdraví nedal. Jejich světelná šou byla ovšem velmi nevstřícná pro pořizovatele videozáznamu, neboť namířené bíle svítící reflektory do našich xichtů nebyly to pravé ořechové pro čočky v kamerách.

 


Další kapelou vystoupivší na obscénně societním festivalu byli poláci PUTRID EVIL, kteří rozvášnili především malého junáčka v první lajně. Jejich nemainstreamový deathmetal byl víc než fajny, ovšem pouze do té doby, než jsem zjistil, že každá druhá píseň zní jako ta předešlá a podobně jako ta následující. Opět bílé světlo namířeno na naše tlamy, takže ve videu nic pořádně vidět není. Když jsem byl v první lajně, tak kytara řezala jak tanga do kundy ale vzadu před zvukařem to nebylo nic moc. Amorfis jakožto řidič si svoji sobotní dávku chmelomoku vybral a nadále se věnoval už jenom  nealkoholickému popíjení. Když mi oznámil, že plechovka grepověpomelového Birellu ho přišla na šedesát korun českých, číslicemi 60Kč, musel jsem se tím šokem napít báječného piva Clock. A to jsem si ten samý nápoj nedávno kupoval v akci za 17Kč. Takhle se vydělává! Víc než třísetprocentní marži nemají na půllitru chemicky ošetřené vody snad ani v demokratické republice Kongo.

 



V pauze před další kapelou kecáme o našich prdelích a prdelích našich idolů a pomaličku se prochlastáváme do začátku hracího času kapely FAÜST, na které jsem zaslechl v davu hejt, že sice jsou dobří, ale neřeknou slovo česky a dokonce že se i mezi sebou dorozumívaji anglicky. Ještěže Putin nemluví anglicky. Půlka světa by byla v prdeli. Včetně kapely Faüst... Potvrzuji, že byli dobří. Ba co víc, byli výborní. Ale rozhodně nemohu potvrdit fakt, že mluvili ingliš. Pan zpěvák mluvil jazykem mateřským, tím nejnádhernějším a nejkvětnatějším, naší milovanou češtinou. Odehráli parádní thrashovou jízdu a já byl opět spokojen. A myslím že i všichni kolem.

 


Po Faustech venku pokuřujeme borůvkové doutníčky když zaslechnem dunění ze sálu a já vykřiknu Beton pičo! S šedivákem vlítnem do útrob klubu a už z dálky vidím, že to není Beton ale kapela bratří, TOOH, moje zamrzlá láska, ke které jsem se nikdy nedokázal prokousat až do morku kostí, ale vždycky jsem je měl rád. Naposledy jsem je viděl v roce 2002 na Fekal Party, když ještě nebyla v té vymrdané Vopici, ale v krásném areálku v Riegorvých sadech. Strašně jsem se těšil až je zase uvidím. A jak to dopadlo? Naprosto famózně! Byl jsem nadšen, jak jim to šlapalo. V obecenstvu se našli debilové, které nezajímalo nic jiného než proč má zpěvák sluchátka na uších. Asi nějací voliči vládní pětikoalice. Kromě sluchátek na uších měl zpěvák k dispozici ještě pultík s notebookem a nějaké efekty. Bratři zahráli přesně tak, jak jsem si přál, aby zahráli a doufám, že bude víc příležitostí je zase někdy někde vidět. Děkuji tímto Čurbymu že je pozval a oživil mi tak vzpomínky přes dvacet roků staré...

 


Ani jsem nestihl s klukama probrat, jak skvělí byli TOOH a už duní kapela s nejvíc brutálním názvem na světě BETON. Slováci no. A uplně boží vole!! Narozdíl od dua TOOH jich na pódiu zevluje 5 a hrajou fakt skvělej deathmetal. Žádnej Vader nebo Grave, ale Beton do piče! Zpěv mi přišel podobný kapele Mörkhimmel, kterou čtenáři tohoto blogu možná ani neznají, tak vlastně vůbec netuším, proč je dávám za příklad. Muzikou by si mohli tykat s modrožlutou vlajkou, opět jako minule upozorňuju, že se nejedná o tolik u nás proklamovanou vlajku ukrajinskou, kterou většina lidí už nemůže ani cejtit, ale o vlajku švédskou. Ano, Beton hráli deathmetal chrastícího typu, tolik typický pro Švédsko. Naprosto skvělé vystoupení. Jenom si to uvědomělí politicky založení Slováci totálně posrali, když si museli rejpnout a jinak to prostě nešlo, oni MUSELI vyjebávat do mikrofonu že Fico je kokot. Mikrofon se za ně stydí ještě teď. Koho to kurva zajímá? Jestli chtěli hulákat protivládní politická hesla, měli se sebrat a jet jebat někam do jiné piče a ne do té pardubické. Řikám to furt, neserte politiku do muziky čuráci!! Po trapném výpadu proti premiéru Slovenské republiky (co jste si zvolili to máte kokoti!! My tu máme vládu plnou čuráků a nevšiml jsem si, že by si na to někdo stěžoval na koncertě, fakt jste mě nasrali kokoti maďarský!) jsme byli upozorněni, že Keby sme chceli a mali nejaké love, oni majů k dispozici nějaké tričká Tublatanky.



V přestávce popíjím pivko a pokuřuju borůvku s legendou sběratelů rychlodabingu na véháeskách a když zaslechneme dunění, zahodíme piva a cigára a ve spěchu si rozrážíme cestu lidmi, abychom viděli další kapelu, kterou není moc možností vidět a kterou jsem viděl naposledy v roce 2003. Řeč je samozřejmě o CONTRASTIC. A jak mě sralo světlo u předchozích kapel, tak Contrastic neměli nic. Jen pár barevných žárovek a jinak tma na pódiu. Takže opět video ve sračkách. Ovšem muziku předváděli skvělou. Až mě zamrzelo, že jsem jejich desku z mé sbírky poslal do světa. Zvuk měli vynikající. Ale to měly všechny kapely. Nejvíc se mi na zvuku líbilo, že nic nevyčnívalo nad ostatním a všechno bylo tak akorát. U elektrogrindu je taková věc k nezaplacení! Dobrá práce!!

 


Po Contrastic jsme plni očekávání dalšího z kapelních reunionů, v případě ISACAARUM už v pořadí asi třetího. A víte co? Nic moc. Pro mě teda. Nevím co vedlo Chymuse k odchodu od Pačess (vím ale neřeknu), každopádně mě Isacaarum ničím neoslnili stejně jako před jejich prvním znovuzrozením. Tahle kapela prostě není pro mě. Na druhou stranu mě nikdy jejich koncerty nenudily. Ale taky mě moc nebavily. Narozdíl od ostatních, kteří hýkali nadšením. Hýkali tak nahlas, že v jejich hýkotu úplně zmizelo klasické isacaarovské tupatupatrrrr tatatatatatatata. Podle mého názoru, který je samozřejmě špatný až nepřiměřený, měla tato legenda zůstat zakopána v mokré hlíně. Nic na tom nezmění ani svítící brýle a svěrací kazajka páně zpěvákova Chymusova. Před dvaceti lety by to na mě nejspíš fungovalo. Dnes už ne.

 


Na festival si našel cestu i nácek, kterého potkávám na jiných akcích. No a kurva co? To že nefandíme naší prolhané vládě a líbí se nám Burzum, z nás nácky ještě nedělá. Nebo jo? A mě je to jedno. Důležité bylo, že na řadu přišla legenda s velkým L. Parta Francouzů s šíleným zpěvákem, který pro rozbité čelo a zasliněnou bradu nechodí nikdy daleko. A nejinak to bylo i na Obscene Society festu. Už u třetí písničky visela zpěvákovi pod bradou tkanice hustých bílých slin. Jeho vizáž naprosto korespondovala s produkovanou muzikou, která byla jedním slovem báječná. Komu se tohle nelíbí, tak je proruský šváb. Hele když to může říkat Fiala o zemědělcích, proč ne já o všech, kteří neposlouchají INHUMATE žejo. Jako vždycky kapela předvedla neuvěřitelné výkony, plné hlenů, škubů, krve, potu a hnusu. Bordelizující muzika nenechala nikoho v klidu. Například já v první lajně přišel o své pivo, aby na mě následně jedno cizí přistálo. Napiču je, že se proslýchá, že Inhumate končí a už nás tedy do budoucna nebudou obšťastňovat svými tanečky. Pro undergroundovou muziku je to velká ztráta. Inhumate byli bez debat nejlepší kapela celého festu.

   


Tou dobou jsem byl již slušně oCLOCKován a i mé poznámky dostaly patřičně jiný rozměr. Například tato poznámka (V ponofce plesky. Vekal jsrm bitkju) znamená, že ve vedlejším klubu Ponorka měli nějakou akci plešky. Těšil jsem se na pravou nefalšovanou bitku mezi levičákama a plešatcema, ale k ničemu nedošlo. V plánu byla před naším odjezdem ještě jedna kapela a tou byli INSANITY ALERT. Bohužel pro ně už jsem si stanovil vrchol festivalu v podobě předešlé kapely, takže jsem k nim přistupoval vlažněji. Tím ale nechci namítat, že by hráli špatně. Naopak, byli jako vždy dobří, cover od Queen neměl chybu. Cover od Iron Maiden je už taková klasika. Co víc k nim napsat? Nic.

 


V tuhle chvíli jsme měli nasednout do automobilu a odjíždět z Pardubic, ovšem z mě neznámého důvodu se tak nestalo a zašli jsme se podívat ještě na hárdkorovou legendu MOB47. Ani nevim, jestli jsme tam byli až do konce a je to jedno. Karty byly jasně rozdány. Top 3 kapel: 1- Inhumate, 2- Beton, 3- TOOH. Top 3 piv: 1- CLOCK, 2- CLOCK, 3- CLOCK. A to je vše přátelé. Amorfisovi jsem  vylepšil kapotu jeho auta, cestou domů jsem poklidně podřimoval a najednou jsem byl doma. Byla to výborná akce a vůbec by mi nevadilo, kdyby velký Obscín letos skončil a pokračovalo se v menším jednodenním formátu.

 



V době, kdy jsem začínal psát tuhle dnešní píčovinu, mi poslal nějaké informace Magi, který se trhnul od naší party a byl za jinou písničkou na jiné akci. Napsal mi, že koncert byl fajn. Kapely většinou hrály samý beatdown jako NFNC, takže bylo dost kryplpitu. Dokonce jednou stáli kluci blíž a jedna ženská se rozeběhla a rozrazila dvě řady lidí před nimi a pak na Magiho skočila a dala mu ránu pěstí do spánku, takže potom se už mezi ty kretény neblížili. Dávali pivka a kecali a prostě si to tam užívali. A vyvrcholení celé akce byli Epicardiectomy, kdy šli do kotle a všechno bylo úplně super. Žádné vrážení do lidí zbytečný, jen se houpali do rytmu jak jim to hudba dovolila. A taky byla sranda, když zpěvák řekl And next song is called a začal blít do mikrofonu a my JO TO JE PŘESNĚ TEN SONG TO ZNÁME! A on se smíchem dodal, že přesně na tuhle reakci čekali všichni z kapely. Toliko tedy korespondenčně z jiné akce od Magiho...



NEZNÁMÉ AKCE 1995 - 2005

Tohle je poslední příspěvek z historických koncertů, kterých jsem se účastnil, respektive na které jsem si vzpomněl. Určitě toho bylo víc... Bohužel mám buď fotky a nevím kde a kdy jsem to fotil, anebo nevím vůbec nic a stejně tak strejda google mlčí a dokonce ani samy kapely už si to nepamatují. Vím ale stoprocentně, že jsem tam byl... 

Například na MALIGNANT TUMOUR jsem do Neratovic jel s kámošem (zdravím Barváka) vlakem. Co tam tenkrát s Malignantama hrálo to netuším a netuší to ani Bilos. Pomocnou rukou ke vzpomenutí mu měla být informace, kterou jsem se dozvěděl, že si Bilos cestou na tu akci měl v Praze vyzvednout novou kytaru. Sám mozek kapely si ale na nic takového nevzpomíná.... V hospodě v Neratovicích, kde koncert probíhal, jsem se sešel s kámošema (zdravím Jirku a Lukáše) a po skončení jsme se vydali pěšky z Neratovic do Prahy. Z dnešního pohledu naprosto nepředstavitelné, protože je to nějakých dvacet kilometrů? Když jsme přišli na kraj Prahy, sedli jsme si na zastávce městské hromadné dopravy a vytuhli jsme (nebo aspoň já) a probral jsem se až když  přijel ranní bus, který mě odvezl na nádraží, odkud jsem dál pokračoval domů. Když jsme byli na cestě z Neratovic, tak se prý po koncertě strhla nějaká mela v hospodě, protože tam pustili Orlík, což pro spoustu lidí kteří dorazili na akci, bylo nežádoucí. Ale jestli je to pravda, nevím...

V Novém Bydžově v městském klubu kulturních alternativ jsem kdysi započal svoji metalově koncertní pouť kapelou Parricide. Nedlouho potom tam vystupovaly kapely LVMEN a CHIRURGIA. Takhle to mám v paměti já. Informace na netu se ale liší. Na stránkách města se sice píše, že Lvmen v Bydžově hráli, ale ne s Chirurgií, avšak s nějakou cizí grupou. Já mám v paměti, že zpěvák kapely Chirurgia měl na sobě jen černé trenky a jak skákal do rytmu HC, tak mu pomaličku sjížděly ke kolenům, až mu spadly úplně a on tam poskakoval nahý. A byla to vůbec Chirurgia? Možná je smutné, že si z tohoto koncertu pamatuju zrovna jen tohle, ale to je možná tím, že HC v té době byl můj velmi neoblíbený styl. Ještě si pamatuju, že jsem si tam mermomocí chtěl koupit nějaké CD, tak jsem se optal, nějakého týpka, ať mi doporučí nějakej nářez. On mi nevím proč za třistapade  doporučil CD CLIKATAT IKATOWI což je samozřejmě naprostá sračka neposlouchatelná, takže jsem ten slavnej doporučenej nářez za pár dní šel dát za pade do obchodu Grip, který byl zaměřený na HC scénu. Měli tam z něj velkou radost.... 

Jako dítko střední školou povinné jsem se byl podívat i na punkáče. Bylo to ve venkovní hospodě U Puku vedle hokejového stadionu v Novém Bydžově. Byl jsem tam s kámošem (zdravím Martina) a tenkrát tam hrály tři kapely. Jistý jsem si ale jenom jednou. Hráli tam NVÚ. Pokud mě paměť neselhává, měla tam být ještě i kapela s názvem 1992. Ale je taky možné, že si to můj chorý mozek vymyslel. Třetí kapelu nevím, datum konání nevím. Jen vím, že můj bejvalej spolužák ze střední školy (zdravím Davida) se nám chlubil, že v tý kapele s názvem 1992 kdysi hrál na bicí. Do školy chodil s bicími paličkami a bubnoval do školní tašky. Jestli to zkoušel někdy i v nějaké kapele, těžko říct. ale když jsme se ptali členů té možná vymyšlené kapely 1992 na jistého Davida, nechtěli o něm slyšet ani slovo, že je to zmrd, což potvrzuju (nebo aspoň byl).

Je zvláštní, že tak velká kapela jako je DEBUSTROL hrála v tak legendárním klubu jako je Žlutý Pes v Pardubicích a na netu o tom nenajdeme ani půl slova. Odehrálo se to někdy kolem roku 2002 a já tam vyrazil s kámošem (zdravím Ozzyho). On řídil, protože to byl on, kdo mě ukecal abych tam jel. Já na ten thrash moc nejsem. Debustrol měli předkapelu, která byla absolutně uplně totálně mimo. Hrála nějaký neidentifikovatelný styl muziky - nevím, nerozumím takové hudbě. Jen si pamatuju, že když hráli, tak nás tam bylo asi deset lidí, kteří postávali kolem zdi klubu a jen jeden ožralý, patrně velký fanda Debustrolu, jakoby pařil v kotli, neustále narušoval slovně (bučení, nadávky, urážení) i fyzicky (fakáč na kapelu, vrážení do mikrofonu, sedání na odposlechy) průběh koncertu, který nikoho sice nezajímal, ale takové věci se nedělají. Zpěvákovi té moravské dle přízvuku kapely ruply nervy, nechal kapelu hrát, seskočil z pódia, chytnul onoho člověka za límec a vyvedl ho ven z klubu. Uplně normálně se vrátil na pódium kde pořád kapela hrála a začal zase zpívat. Patrně v tom měl už nějakou praxi, protože to bral prostě jako samozřejmost... Poprvé jsem tam viděl Debustrol a slyšel hlášku Tak se všichni userte, je tady Debustrol! Hudba se mi moc nelíbila a co mě vyloženě sralo, že si Kollins jednak sám sobě flusal do pusy (vyflusl do vzduchu a zase to chytl pusou) a později dokonce po sobě flusali i s kytaristou. Když jsme jeli domů, kámoš který řídil měl trochu vypito. Jestli si dal tři piva nebo tak nějak. Než nastartoval auto tak v dobré víře jako čerstvý vlastník řidičského průkazu kontroloval všechny funkce auta, tak jak by se to mělo. Takže situace, kdy mánička sedne do škodovky, pustí stěrače, postupně zkouší světla, dálkový, blinkry a tuším že i klakson, z povzdálí sledovala policejní hlídka, která si usmyslila provést na nás kontrolu dechové zkoušky, protože si mysleli, že řidič je ožralý jak prase, a není ani schopen nastartovat a místo toho troubí a svítí a bliká. Kámoš samozřejmě ožralý nebyl, ale něco nadejchal, načež ho ty kreténi fízlácký odvezli na záchytku a mě nechali do rána klepat kosu v autě. Když se ráno kámoš vrátil, mohli jsme jet domů. Tuším že mu přišla složenka na sedum tisíc.... Ptal jsem se Kollinse, jestli náhodou neví aspoň datum konání, nebo předkapelu, nebo něco, ale neví nic. 

Vím jistě, že jsem byl na IMMORTAL TEARS  v Hradci Králové v El Diablu. Tenkrát se tam lámaly dřevěné kříže a nadávalo se na Boha, protože kytarista kapely zahynul na motorce. Bohužel z toho nemám žádnou fotku a ani si nepamatuju s kým tam hráli a kdy to bylo. Jen mám utkvělou představu, že to byl křest jejich jediného alba a že jsem tam určitě kecal s Pepou Charvátem, u kterého jsem kdysi na starém náměstí v obchodě Sheer records kupoval vše co se týkalo muziky. Jinak ale nevím ani hovno. Je možné, že se jedná o tuto akci: 23.9.2000 FOB, IMMORTAL TEARS, D.A.D., SABATHORY, POPPY SEED GRINDER, DESMODUS, ICTUS, protože tenhle večer si vybavuju, jak jsme kecali před hlavním nádražím v Hradci Králové se zpěvákem s Desmodus a že jsme byli slušně ožralí a pořád jsme křičeli do noci Paní, přivezli banány, za pět padesát!! A když jsme konečně ráno dorazili do rodné vsi, za našeho halekání o banánech jsme kontejnery zatarasili silnici u fotbalového hřiště. Takoví jsme to byli lumpové :-)


Další akce o které vím hovno, je opět IMMORTAL TEARS, a patrně tam byli ještě TORTHARRY. Usuzuju z toho, že na jedné fotce jde rozpoznat plachta Tortharry za zpěvákem Immortal Tears. Mohlo by to být z 2.12.2000 z hradeckého El Diabla. Psal jsem oboum kapelám jestli neví co by to mohlo být. Tortharry se neobtěžovali odpovědět a bubeník Immortal Tears už si to nepamatuje. Takže pešek.






V Hradci Králové jsem byl také na akci nazvané Dawn Of Spring Tour 2 kde jsem potřetí a naposledy viděl moje polské oblíbence Deformed. Ještě si docela dobře vybavuju slovenské instrumentalisty Abstract ale jinak absolutní window. Dohledal jsem, že akce se konala 25.3.2005 a kromě zmíněných tam vystoupili ještě Adultery, Sabathory, R.T.I. 

V Hradci ve stejném klubu, El Diablu, jsem byl také na akci pořádané kapelou Sabathory. Vím jen ale že tam hrála ještě s nimi Utopia. Bohužel dohledat se něčeho, nemožné....

V pardubické Ponorce jsem se také účastnil akce, na které vystupovala kapela Masturbace a možná i Deflorace, Onanizer a další. Z tohodle večera si pamatuju jenom to, že jsem v klubu zapomněl mikinu s logem kapely Wiking Crown.


Asi v roce 2000 se odehrál můj druhý větší koncert. Ten první větší byl v Třebechovicích, kde doufám právě teď betlém rozežírá červotoč a náramně si na něm pochutnává za to, že třebechovičtí radní nebyli schopni jakkoliv reagovat na mé dotazy ohledně onoho koncertu. Tahle akce ve valech u Přelouče byla o něco menší, ale i tak byla soupiska kapel.... no ať byla jaká chtěla, já a ani nikdo jinej si ji nepamatuje. Podle fotek které jsem tam fotil poznávám kapelu Human Scum a Immortal Tears. Ale víc ani ťuk. 






V pardubické Ponorce jsem se také účastnil turné European Pussy Off Road kde 25.3.2004  hráli WACO JESUS, ISACAARUM a nějací předskokani. Pamatuju si, že jsme z akce odjeli před skončením, protože se nám Waco Jesus nelíbili.


A poslední koncert na který si vzpomínám, ale vůbec si nevzpomínám kdy kde jak a proč, tak byl v Neratovicích. Byl jsem tam s kámošem (zdravím Jirku) a vím, že to tam bylo hrozně fajn. Malá hospůdka, pivko dobrý, zvuk dobrej, kapely dobrý. Když jsme u kapel, vím z fotek jen že tam hráli Poppy Seed Grinder a (nebo) Aggressive Tyrants. Je možné, že jedni nebo druzí hráli na již zmíněné akci v té samé hospodě s Malignant Tumour, o který se tu zmiňuji výše. Ale spíš ne, protože fotky nejsou z jednoho filmu... Každopádně si pamatuju, že jsem se hrozně těšil na Aggressive Tyrants a jejich největší hit Kokokodáááák a když ho začali hrát, zrovna jsem byl odpustit močový měchýř a tak jsem ho málem prochcal... Kluci z Aggressive Tyrants mi poslali leták, na kterém ale nefigurují Poppy Seed Grinder. Hlavní kapelník Poppy Seed Grinder mi ale zase potvrdil, že v Neratovicích hráli s kapelou Legion, která je ale na letáku. Tak si vyberte :-)








FEKAL PARTY 2004


Tenhle ročník se poprvé konal v Modré Vopici a mě to tam tak sralo, že se to stal i poslední ročník, kterého jsem se zúčastnil. S Riegrovými sady se tohle hnusný místo nedalo absolutně srovnat a pro Fekal Party bylo nedůstojné. Už tam jsem prohlásil, že do tohodle klubu (potažmo ven) už na koncert nepojedu. Zatím to dodržuju. Že tam občas hrajou velmi slušné kapely!!







OBSCENE SOCIETY 2003




17.00 - 17.30 Lycanthrophy (grindcore)
17.40 - 18.10 N.C.C. (grindcore)
18.20 - 18.50 V.I.R. (noisy crust)
19.00 - 19.30 Isacaarum (xxx-panzer grind)
19.40 - 20.10 Gride (power gride core)
20.20 - 20.50 Purulent (death/grind Kolumbie)
21.00 - 21.20 Dread 101 (metalický crust)
21.30 - 22.00 Ingrowing (grindcore)
22.10 - 22.50 Phobia (grindcore, USA)
23.00 - 23.30 Thema 11 (temný emotivní HC)
23.40 - 00.10 Fleshless (death/grind)
00.20 - 00.50 Není Úniku (crust/metal)

17.5.2003 se netradičně přestěhovala tahle sešlost do Chlumce Nad Cidlinou, protože jestli se nepletu, tak "domovský" klub Žlutý Pes v Pardubicích byl v rekonstrukci. V Chlumci bylo hnusný pivo, divnej zvuk, ale i tak jsme si to všichni užili.




Pro další fotky klikni sem.