Zobrazují se příspěvky se štítkemSquash Bowels. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemSquash Bowels. Zobrazit všechny příspěvky

29.3.2025 Cutterred Bowels Night ( SQUASH BOWELS / CUTTERRED FLESH / F.A.M. / INVEINS )


Když se objevil leták na tuhle akci a zveřejnili jsme si ho na našem kámoším chatu, bylo nás pět, kdo uvažoval o tom, že se zajedou podívat na legendu polského grindcore Squash Bowels. Jak už to tak bývá poslední léta, nakonec jsem na tuhle, a už teď prozradím, že velmi parádní akcičku, vyrazil sám. Nejdřív jsem si ale odskočil na turnaj v šipkách, kde jsem získal krásné šesté místo. Turnaj začínal v 16 hodin a já z něj vypadl v 18 hodin, tedy půlhodinku předtím, než jsem měl v plánu vyrazit do Pardubic. Krásně mi to teda vyšlo, že jsem dopil své nealkoholické pivo a vyrazil. Jen co jsem protnul startovní pásku města Pardubice, potkal jsem policejní hlídku v akci. A po chvíli další. A pak ještě jednu. A pak další. Kůůrva, asi nějaký erupce na slunci nebo co. Od kámoše jsem se o pár minut později dozvěděl, že ten den byl v Pardubicích někdo zamordován a že se hledá pachatel. Je hezké vědět, že člověk nefiguruje na seznamu podezřelých a mohl jsem klidně projet kolem blikajících policejních vozů. Po příjezdu na  místo konání jsem se okamžitě vydal na WC, neboť se ve mě vařily chcanky po dvou nealkoholických pivech co jsem popil na šipkách. Po vychcání si kupuju plechovku citronového COOLa za 40Kč a kecám s kámošem. Lidí kolem poskrovnu, takže se není co divit že se čekalo jestli někdo ještě nepřijde. Začátek se tím posunul jak je v Ponorce zvykem. V době, kdy se má už hrát, se teprve začíná zkoušet. Přítomno je asi třicet lidí? To věru není mnoho... 


Na pódium se vyšvihli INVEINS. Při zkoušce zaujme hlavně basák se svojí šestistrunkou a bubeník s dunivým hnědým tónem, který rády používají deathcoreové kapely. Půl hodiny po oficiálním začátku pouští INVEINS uřvané intro, šlápnou do deathcorových pedálů a akce začíná. Zvuk je na excelentní úrovni, pěkně nahlas. Hudba brutální deathcore s hardcore vsuvkami. Jelikož jsem deathcore naposledy slyšel minulý rok v srpnu, tak mi tohle bodlo. Zpěvák stále láká "Poďte blíž přátele!" ale nikomu se nechtělo točit palicí a hýbat těly. Co jsem tak zaslechl z davu, většině lidí bylo blbě a éterem se nesla včerejší akce v pražské Modré Vopici. Nevim. Vopici nesleduju a nechystám se do ní v dohledné době. Pan zpěvák popsal celou situaci jako "Krev, chcanky a chlast." Pak se ohlásilo pálení kostelů a kapela spustila parádní blackmetalovou smršť s perfektním blackmetalovým vokálem. Hůůstýýýý!! Vůbec mi nevadilo, že se skladba posunula do harcore a deathcore, aby se zase vrátila do blackmetalových vod. Parádní píseň!! A hned další písnička taky silně ovlivněná blackmetalem. Fakt mě to bavilo, aniž bych to čekal. Na akci jsem přijel hlavně kvůli Squash Bowels. Všechno dobré ostatní pro mě byl bonus. INVEINS po půlhodince končí. Škoda. Byli skvělí. Když si jdu pro dalšího citronového COOLa za dalších čtyřicet korun, koukám, že lidí trochu přibylo, ale pořád je to bída. Upřímě jsem čekal, že bude plný dům. Stavuju se v distru INVEINS, jestli nemá kapela CD nebo LP. Nemají. Ale je mi přislíbeno, že v létě CD a LP bude. Koupím!! K dispozici jsou zatím jen nějaké hadry. Kupuju si teda aspoň CD zpěvákovy bývalé kapely. Prý je to také takový mix black/death/core. Ty vole za pade. I kdybych to měl mrsknout pak někde do auta a už si to nikdy nepustit... Pomyslné sázky na délku prodlevy mezi první a druhou kapelou byly uzavřeny a nyní přišlo rozuzlení. Kdo si vsadil, že to bude trvat dlouho, tak vyhrál. 


Kapel F.A.M. je už dávno připravena na pódiu, ale pan zvukař někam zmizel. Začíná se zvučit až po čtyřiceti minutách (!!!) od konce předešlé kapely. Peklo... Po dalších patnácti minutách se začáná grindit po Polski. Je nám puštěno intro, které obstarává známá taneční píseň, kterou všichni znají z rádií. Bubeník měl u sebe takovou mašinku, do které když plácnul paličkou, ozvalo se "O kurwa!" Po intru na nás kapela spustila poctivý hutný grindcore s perfektním zvukem. Co víc k tomu napsat? Prostě bordel. Ale kurevsky dobrej. Mám Grindcore rád, no... Chvílemi mi to připomínalo legendární demo "Vaginal Putrefaction", chvíli to znělo jako klasický "tupa tupa trrrrr gore", chvíli jako klasický grindcore, jako Dead Infection, Impetigo. Zkrátka parádní grindcore. Zpočátku byli přijati vlažně, ale když lidi zjistili o jaký masakr se jedná, vysloužili si Pšonkové slušný aplaus po každém tracku. Jeden by nevěřil, jaký potrat se dá vyloudit hlasivkami. Po půlhodince běsnění Poláci končí a já objevuji Ameriku vážení: mandarinkozázvorový COOL. Ten v hospodě neměli, ale za barem na sále na mě z chlaďáku volal "Debile, dej si mě. Budu ti chutnat. Je mi tu zima, kup si mě." No co jsem měl dělat žejo. Podávám sympatické usměvavé paní za barem pade a ona mi nic nevrací. Možná jsou na sále jiné ceny než v přilehlé hospodě. Nevadí mi to. Chuťově je ale tenhle COOL, o kterém jsem neměl tušení že exituje, tak trochu mdlý. Vůbec není cítit zázvorem a mandarinky je v tom taky asi jako masa v sojovým řízku. Myslím že COOL lemon natrhává všem ostatním příchutím prdel. 


Následuje zvuková zkouška kapely CUTTERRED FLESH. Ti zvučí podstatně kratší dobu než Poláci. Možná je to tím, že hráli bez odposlechů, nevím. Těmto technickým věcem neholduji. Každopičopádně to byla další banda, která měla naprosto perfektní zvuk. Oni byli prosím pěkně tou kapelou, na kterou jsem se vůbec netěšil, poněvadž jsem je měl zaškatulkované do obyčejného deathmetalu, kterému stejně jako technickým věcem, neholduji. Jenže jejich muzika měla v sobě trochu víc než jen deathmetal. Trošku to prznili deathcorem a nebylo to vůbec na škodu. A mám takové tušení, že jejich tvorba bude do budoucna tíhnout k tomuto druhu muziky, o čemž nás přesvědčila i druhá premiéra nové písně z připravovaného alba, která ač deathmetalová, žádní Cannibal Corpse se nekonají. Je to prostě jiné. Takové okořeněné. Někdy u čtvrté písně začaly problémy s vazbujícím pískáním. Dost to rušilo, tak jsem se šel vychcat a když jsem se vrátil, vazby už slyšet nebyly. Takže za to vlastně mohl můj plný močák. Když tak poslouchám a spokojeně pohupuju mým obézním tělem, musím se sám sebe ptát: "Ty vole proč sem vlastně kluci nepřijeli? Však tohle by se jim líbilo!" Poslední píseň od CUTTERRED FLESH byla vyloženě skvělá. Kapela se loučí a mě přišlo, že to byla zase jen nějaká půlhodinka. Škoda... Poprvé v životě mi v klubu není vedro a neroztéká se mi make-up na žaludu. Naopak jen v tričku bylo za střízliva docela chladno. Jdu si do auta pro mikinu a uložit CD kapely VICTIMS od zpěváka první vystoupivší bandy, které jsem pořídil za padesát korun českých a které mi tu teď hraje, když píšu tyhle bludy a musím spokojeně zavrnět. Moje první (blackened) deathcoreové CD. Líbí se mi to. Možná přehodnotím můj postoj k srpnovému litoměřickému festivalu Death Coffee Party, který nemám letos v plánu a když mi vydrží deathcoreová nálada, tak ho do svých plánů zahrnu. 


Pln očekávání mířím zpět do klubu na headlinery SQUASH BOWELS, které sleduji od roku 1997, kdy jsem si hrdě koupil split kazetu s českými, tenkrát grindery, MALIGNANT TUMOUR. Mé očekávání se neslo v měřítku přísnějším než by bylo třeba. Nic než parádní koncert jsem si nepřipouštěl. A víte co? Bylo to parádní!! Už při zkoušce bylo jasně znát, odkud vítr vane (z grindového kanálu) s příměsí humoru, to když zpěváci zkouší své zvukové efekty na vokálech se slovním spojením "Do píči." Vypadá to, že ty nejzásadnější slova, tedy -kurva- a -píča- se polsky řeknou stejně jako v česky. Jenže pak se ozvalo to, co nikdo nechtěl: "Bas jest poruchany." Naštěstí to netrvalo dlouho, no i když sekera byla už víc než hodinu, doodzkoušelo se to a řežba mohla započata býti. A jaké to tedy bylo? Ty pičo boožžíííí. Tak brutálnímu vystoupení na dva hovadské vokály jsem už dlouho nebyl přítomen. Zvuk neskutečně hutný, že když jsem se postavil do první lajny, připadal jsem si jak mobilní telefon, na který zrovna někdo volá. Skrz mě procházely vibrace z basů a kopáků. Nicméně tím vepředu trpěl zbytek zvuku. Když člověk poodešel kousek dál, bylo vše v naprostém pořádku. SQUASH BOWELS zahráli průřez tvorbou a své vystoupení zakončili písní "Maradona" z připravovaného nového alba. Co na to říct? SQUASH BOWELS v životní formě. Pecka největší. Moje nadšení nezná konce a je jen škoda, že všechny kapely hráli jen půlhodinu. Nebo mě to aspoň přišlo, že hráli jen tak krátce. Když je jasné, že už nic dál nebude, jdu pomalu k autu a vychutnávám si čerstvý vzduch prostý od elektronických cigaret s přívůní (to jako příchuť ale vůně) jahod a dalších chemických sraček, které elektrokuřáci užívali v klubu v množství hojném. U protějšího auta dáví fanoušek žaludeční šťávy. Ne každý tento večer zvládl podle svých představ. Pokud ovšem představy onoho chlapíka nebyly o tom, že bude blít na chodníku vedle auta. To by pak bylo vše v naprostém pořádku... Z nenápadné akce se nakonec vyklubalo velké překvapení a všechno bylo opravdu skvělé. Aby ne, když na nás dohlížel náš Pán, který se na koncert přijel podívat svým nebeským korábem...



DEATH COFFEE PARTY 2021


Na letošní Death Coffee Party jsem vyrazil s Magim a to jako řidič mého bílého oře. V plánu bylo vyrazit v pravé poledne, abychom měli tři hodiny do první kapely a stihli v klidu dojet a zajít do hospody na výtečného burgra tak jako vloni. Dokonce jsme nakonec vyrazili o hodinu dříve, ale stejně jsme burgra nestihli z následujících důvodů. Ty důvody jsou celkem dva. První důvod bylo obrovské šestnáctinápravové nákladní auto, které se ploužilo třicetikilometrovou rychlostí někde od Jičína až pomalu k Mladé Boleslavi. Vzhledem k tomu, že byl pátek, provoz jako kráva, takže předjet se to pořádně nedalo. Až když byly dva pruhy do kopce, tak jsem rozvášnil svoji jednačtyřku a předjel jsem ho. Už jsme si říkali, že konečně.... Jenže kouknu do zrcátka a vidím, že se za mnou ženou majáky a houkačky fízlů a záchranka. Jako poslušný řidič zpomalím a zajedu ke kraji. Blikající auta mě předjedou a za několik set metrů uprostřed silnice fízlové auto naštorc a z rychlostní silnice nás posílali směr Dolní Bousov. Tam se tvořila neskutečná kolona. Popojížděli jsme po pěti metrech asi třičtvrtě hodiny. A když jsme zjistili důvod té kolony, vyhrkly nám zvratky do ústních dutin. Celým tím popojíždějícím martýriem byla vinna jedna malá blbá křižovatka ve tvaru TÉ v Dolním Bousově. Žádná bouračka, žádné dopravní omezení, prostě nic. Jen blbá křižovatka a patrně řidiči, kteří se báli nebo neuměli rychle vjet do křižovatky v kombinaci s řidičema hajzlama, kteří nepřibrzdili a neumožnili tak volný a plynulý průjezd. Prostě trapas jak má bejt. Pak jsme ještě čekali na semaforu v Zahrádkách, ale to už nebylo tak velké zdržení. Každopádně do Litoměřic jsme dorazili ve čtvrt na tři, takže na burgra jsme se už vykašlali abychom stihli první kapelu, která měla výkop v 15hodin severočeského času. Po povinném okroužkování festivalovou páskou a zakoupení festivalové žetonové měny, jsem šel vstříc žateckému peklu v podobě jedenáctistupňového piva pivovaru Žatec. Už vloni se mi kroutily chlupy na jazyku z toho, jak to pivo bylo hnusný. Nečekal jsem žádný zázrak ani letos, ale tohle byl fakt humus. K dispozici byla i třináctka, ale tu jsem ochutnal až pozdě večer. Počasí vyšlo na jedničku. Nebylo vedro, nepršelo, nebyla zima. Tak by to mělo být. I když paní Honsová, o které se tak trochu zmiňuji v reportu na Obscene Extreme Festival, před týdnem hlásala, že bude chcát a zima, aby to ve čtvrtek změnila na tropický víkend. Ani jedna věštba se jí naštěstí nevyplnila. Pět minut poté, co mě ve velkém stanu, ve kterém bylo jeviště i hlediště, zákeřně kousl komár, spustila první kapela. VANGUARD měli od začátku parádní zvuk (stejně jako většina vystupujících na tomto festivalu) a jejich vystoupení se mi líbilo ještě mnohem víc, než před třemi léty v Hradci Králové. Když Vangurard končili, měl jsem v sobě tři opravdu hnusná piva. Nešlo to udělat jinak, než že jsme se ten hnus snažili přechlastat. ARAWN na mě byli příliš melodičtí, tak jsem jim nevěnoval moc pozornosti. Zkouším Cider s ledem, který byl o deset KáČé dražší než jedenáctka, tedy za 50Kč. Cider byl osvěžující, lahodný, ale taky pálení žáhy vyvolávající. NECROSY z Taliánska byl super deathmetal. Když jsme nestihli zajít na pořádnýho burgra do hospody, dal jsem burgra uvnitř areálu. Byl dobrej, ale tak trochu syrovej. Salmonela se naštěstí nedostavila...



WICTIMS byli vlastně takoví Michal David revival. Hlavně pak díky tomu šílenému klávesovému nástroji, který používá právě Michal David. Otázka však zní, kde byl Magi, milovník deathcoru, když Wictims právě tento hudební styl bravurně drtili? Patrně se se svými přáteli oddával všemožným radovánkám. To já a můj severský přítel SODík jsme staří suchaři a snažíme se vidět conejvíce kapel a proto obdivujeme deathmetal bandy BLOODTRUTH, která by se zcela určitě líbila kámošovi Medvědovi, jenže pro něj tenhle festival neměl lákavou soupisku. Při jejich setu jsem vylil první pivo. Ne proto, že by do mě někdo strčil, nebo že bych klopýtl, nebo cokoliv jiného, ale proto, že bylo tak neskutečně hnusné, že při každém napití se mi obracel žaludek a hrozilo blití na všechny strany. Další kapelu kterou jsme shlédli, byli BEAR. Kámoška o nich prohlásila, že hráli jak buzeranti. Severský přítel SODík se mi svěřil, že když měl covid a týden neměl chuť a čuch, že když ho to přešlo, tak si koupil kilo gumových medvídků a užíval si jejich ovocněchemické chuti. Kdyby si v tu dobu koupil pivo pivovaru Žatec, modlil by se za opětovné onemocnění covidem! Tak hnusný to pivo bylo. Když jsem si pro něj chodil, nežádal jsem u obsluhy dvě piva, ale rovnou jsem jim říkal že chci dva hnusy. Obsluha mě z počátku nechápala, ale když se po tom tam ošklíbal skoro každý,  už mé výroky na adresu Žatce nijak nekomentovala. Chápala. NONE SHALL FALL byla pařba jak cyp ty vole. Na scéně se objevil zelený nafukovací krokodýl, žlutá kačenka a růžový plameňák. Kopačku do břicha od kotlechtivého fanouška jsem dostal a dokonce došlo na přerušení produkce kvůli oživování jiného fanouška v kotli, který lehnul. Ale to jsem se dozvěděl od jiných, neboť tou dobou jsem byl na svém prvním WC, které bylo označeno vtipně, ale o to více jasně v dnešní zkurvené genderové době, kdy někteří blbci nevědí, zda jsou ženami, muži nebo obojživelníky. Na dveřích na pánské WC byl namalovaný penis. A na dveřích na dámské WC byl namalovaný škrtnutý penis. Jak jednoduché a jak pravdivé. Tak to prostě je. Když nějakej debil s růžovejma vlasama v lodičkách bude mít mezi nohama péro, je to pořád debil s růžovejma vlasama v lodičkách, který by měl jít na pásnké WC. A je uplně jedno jestli se cítí být lokomotivou nebo ledňáčkem. Těmhle debilům bych dal lopatou nejdřív po zádech a pak do ruky a do dolů s nima. Ono by je přestalo bavit terorizovat svět blbostma. 



První headliner, nám už známí CYTOTOXIN zahráli vyníkajícně! Kotel na ně byl krutopřísný: vzduchem létaly piva, mobily, lidi.... V pivním prostoru jsme se seznámili se sympatickými Liberečáky, z nichž jeden vypadal jako Karel Kryl zamlada, ale SODík říkal, že vůbec nevypadá jako Karel Kryl zamlada, že jenom jeho knírek vypadá jako knírek Karla Kryla zamlada. Ale SODík je chabrus na oči, takže neviděl tu jasnou podobu. Každopádně Karel Kryl a jeho sympatičtí přísedící nám rozhodně doporučovali, ať přejdem z hnusné jedenáctky na třináctku, která nejenže není menší zlo, ale naopak je velice chutná. No tak jsme si tedy dali třináctku. A jak to dopadlo? Po prvním loku letěl kelímek i se zbytkem piva do křoví. Takovej hnojník ty vole!! Druhý letošní headliner SQUASH BOWELS měli z počátku velmi špatný zvuk, ale pak se to vyladilo a byla to naprostá řežba. Snad ještě lepší než na letošním Obscene Extreme festivalu. V kotli začal být aktivní jeden kokot, který vyloženě toužil po tom, někoho zranit i mimo kotel. Tohle už je za hranou a čurákovi v kapuci přeju syfilis. Vystoupení Squash Bowels pro mě ukončila dýmovnice, která nás vyhnala ven. Štípala v nose a očích a smrděla jak nemytý nebinární gender. Kapela DECULTIVATE nás chtěla politicky agitovat a proto jsme si na hajzly zanadávali a odešli pryč. Hudebně kapela hrála stejný hovna, jako ta, která se valila zpěvákovi z úst. Strašná sračka.... DEWDROP a THE CORONA LANTERN jsme vynechali. Budiž nám to kapelami odpuštěno.



Sobota pro nás začíná v půl osmé, kdy se pomalu chystáme k severskému příteli do Ústí, využít jeho domácího sociálního zařízení. Ne že by v areálu nebylo vše potřebné k dispozici, ale co bysme tam kurva až do dvanácti dělali žejo. Než jsem odjížděl na tenhle festival, vedl jsem zajímavou diskuzi ohledně piva s jedním pivařem. Svěřil jsem se mu, že se tu točí Žatec a že uvažuju o tom, že si s sebou vezmu plínku. Zasmáli jsme se tomu, ale to jen protože jsme netušili, jak blízko jsme byli tomu, plínku potřebovat. To si totiž takhle škádlíme SODíkovu jednaosmičku dýzl, když v tom se nám svěří Magi, že to nevydrží, že musí jít srát. Musíme mu tedy zastavit u lesa, protože projímadlo Žatec si vybíralo svoji chvilku poezie. Cestou obdivujeme krásnou přírodu všude kolem, hlavně pak když sjíždíme do Ústí, které je zahaleno mlhou. Špatné jméno severním Čechám, potažmo ústeckému kraji udělala média, když se v jeho souvislosti zmiňují povětšinou o nepřizpůsobivých občanech a kriminalitě kterou mají na svědomí povětšinou nepřizpůsobiví občané. Jenže pak tam přijedete, krajina plná lesů, kopců, hradů, zámků, hospod, klikatých silnic, luk...  



Do areálu se vracíme za pět minut dvanáct. Ne podle toho přísloví, ale ono bylo opravdu za pět minut dvanáct. Jdu na Cidera a pak hned na první sobotní kapelu NO FACE NO CASE. Hele dobrý. ALE.... Ty dva kokoti v kotli, karatisti nebo nindžové zasraný, kopali do každýho i mimo kotel, hlavně pak jeden by zasloužil železnou tyčí mezi oči. Další zmrd co vyloženě chtěl někoho zranit svým cripple-pitem (samozřejmě od slova kripl, protože přesně takhle se kriplové chovají). Co to s vámi doprdele lidi je? Samotná kapela se svěřila, že toto bylo jejich první vystoupení. Přehráli nám celou patnáctiminutovou diskografii a musím konstatovat, že to bylo dobré. Ale někteří zrmdi po pódiem.... Škoda slov. To druhá kapela MIVEDANTAL, to bylo jiné kafe. Grindcore jako kráva, zpěvák naprostý šílenec, dokonale divadelně ztvárňoval podstatu textů. Kam se na něj sere podržčurák evropské unie Jan Hrušínský!! Ten by určitě nedokázal mimikou ztvárnit vyhřeznutí plodu plného červů z těhotné ženy a následné sežrání. Celé jejich vystoupení dokonale vystihuje jedno jediné slovo: epilepsie... Škoda jen, že neměli větší účast. Blbečci v kšiltovkách s rovným kšiltem, ponožkami vytaženými nad lýtka a načesanými kníry by asi nechápali. A ještě jednou bohužel pro kapelu Mivedantal, zahlédl jsem nějakou rozepři mezi členy kapely. Vím kvůli čemu to bylo, ale nechci to zde rozebírat, tak budu jen doufat, že se nerozpadli. Byli fakt výborní. SILENT GENERATION, ač jsem z nich byl unešen letos na Czech Death Festu, bojkotujeme kvůli kriplům praktikující cripple-pit. Mezi těma debilama není nikdo v bezpečí a obdivuju všechny kdo s nima do kotle vlezl. Stejně jsem potřeboval srát. Žatec je prostě nekompromisní v tomhle ohledu. Ještě dlouho mě bude ve snu strašit jen to slovo: Ž A T E C... Následní DIVERSITY trochu zklidnili nervózní vody svým instrumentálním postmetalem nejvyšší kvality s perfektním zvukem. Zašel jsem si koupit nové LP Anime Torment a pak hned na MADAFAKA, kteří ale bohužel úplně zanikli mezi ostatními kapelami hrající podobný styl. Tenhle brutal slam death core metal, bude beztak jen dočasná móda, která doufám za deset roků padne. Stejně jako byl na výsluní thrash, death a black a všechno to padlo. Maďarští PREADIATRICIAN hráli grindcore s ne moc dobrým zvukem. Zase na ně ale pařily i děti. Zvlášť pak jeden hošíček, to měl zmáknuté k dokonalosti. Když se pak optal jiný dětský fanoušek tatínka "Co to mají ti hudebníci na sobě?", tatínek pohotově odpověděl "To sú doktori." 



Tou dobou také došel točený Cider, což bylo nemilé zjištění. Byl pak už jen Cider v plechovkách. Taky dobrý, ale točený je točený. Každopádně pořád o dvěstě procent lepší než pivo. Slováky ATTACK OF RAGE už jsem jednou viděl, ale nějak mě to zklamalo. Ne však tady. Jejich melodický grindcore přilákal i několik dětí do první lajny, kteří pařili né proto, že by jim někdo přikázal "PAŘ", ale proto, že se jim to líbilo. A to je jen dobře. Holandští DISTANT byli opět ze zástupu kapel hrajících ultra brutal total anal kakal slam, ale tady to bylo o třídu lepší. Bubeník se při jejich setu moc nepředřel. Zkoušíme třináctku a světe div se, chutnalo nám to jako pivo. Hurá!! Při ANIME TORMENT si jeden cripple pěkně rozbil tlamu. Dobře mu tak. Nějak si kotník pojebal, a odkulhal pryč. Ale za chvíli už byl zase na scéně. Tohle není o paření. To je o tom, předvést se kdo je největší kokot na parketu. Samotní Anime Torment byli skvělí jako vždycky. Jen tiše se SODíkem doufáme, že se nezkurví nějakým slamem. Byla by to škoda. Jdeme si pro další třináctku, ale zjišťujeme, že třináctka došla. KURVA TEĎ KDYŽ NÁM ZAČALA CHUTNAT!! A beztak nedošla, jen to tak řekli, aby lidi chlastali jedenáctku... Dobrá tedy, došli jsme si pro jedenácku. Půlku vylévám pod lavičku. Ne, tohle pivo se prostě nedá. Kapelu RISK IT sleduju z lavičky, pod kterou jsem vylil pivo a nějak zvlášť mě jejich HCrossover nebral, ale SODík si je užil stejně tak se spoustou jiných. Kotel byl prý bez cripple účastníků. Následují KOPRSE, kteří nejspíš vyhlásili válku všem ostatním pomaluhrajícím brutal slam death a dokazují, že jde zahrát ještě pomaleji, než by si člověk myslel, že to jde. Kupodivu je jejich produkce zábavná a dost návyková. Jenže když je toho za den tolik, začne to nudit. Kdyby Korpse svůj set zkrátili na polovičku, udělalo by to asi trochu vrásky na čele pořadatelů, ale pro obyčejné smrtelníky, by to bylo lepší. Možná proto se mi tolik líbili No Face No Case, kteří po patnácti minutách šli do piči. CHAOSEUM ze Švýcarska bylo něco mezi Marylinem Mansonem, Avatarem a Kornem se zpěvákem, který vypadal jako něco mezi Predátorem, Jokerem a Ivanem Bartošem. U pátého songu mě to začalo nudit. To JIG-AI, poslední kapela kterou jsme měli v plánu, to byla jiná písnička. Ultrarychlý zběsilý bordel. Konečně rychlá kapela zase. Kotel byl bez cripple. Ono se není co divit, protože by se sami umlátili v tý rychlosti nindžové posraný. Na ploužáky slamovejch kapel umí bejt drsnej každej retard!! Tak. Asi jsem si tímto reportem udělal mnoho nepřátel v klubu slumistů. Naštěstí ty moje žvásty nikdo nečte...










OBSCENE EXTREME 2021

 


Paní Honsová z českého hydrometeorologického ústavu je asi pěkná píča ne? Tak ty vole vona straší, že celej víkend bude chcát a v noci zima jak v ruským filmu, a nakonec jsem byl rád, že jsem si narychlo před odjezdem přibalil do tašky ještě tři tílka. Až taková je píča paní Dagmar Honsová. Hydrometeorologický ústav pláče nad její demencí, stejně jako obyčejný dělník nad demencí nadřízených. Tímto úvodem jsem chtěl jen říct, že letošní počasí bylo opět extrémní, co se týká hnusu. Však nejdřív půlhodinový deštík ve frontě. A pak sauna, která se střídala s nočníma bouřkama. Prostě humus. Potil jsem se jako vrata vod chlíva už cestou na Bojiště, kam jsem letos zavítal po dvacátéprvé. Když jsem přijel s kámošem na parkoviště před benzinku, šli jsme suverénně do areálu, že si odbydeme povinné nasazení náramku s finančním čipem, dokud tam není fronta. Čurbyžel nás tam nepustili s tím, že budou pouštět až od dvanácti hodin trutnovského času. Trochu zklamání, ale co už. Na tyhle kapitalistické móresy jsme byli zvyklí z monstrakce s názvem Brutal Assault. I kvůli těmto nelogickým tahům ze stran pořadatelů, jsme tam přestali jezdit... Zašli jsme tedy na hotel ubytovat se s tím, že když je ten poloviční ročník, že snad nebude tolik lidí a fronta později žádná nebude. Když jsme ale šli zpět z hotelu k areálu, potkali jsme kámoše, který jel na hotel a hlásil, že před vstupní branou se tvoří fronta až někam do prdele. Trochu mě to nasralo, ale nakonec se ukázalo, že kámoš nejenže blbě slyší (dostal facku v ringu na ucho a od tý doby na něj ani po operaci neslyší) ale on i blbě vidí, protože fronta měla sotva padesát metrů a navíc docela rychle odsejpala. Jenže když jsme si vystáli novou frontu u vstupu, logicky se musela uvnitř tvořit fronta na dobití čipů na náramcích. A taky že jo. Mraky se začaly zlověstně kumulovat, takže když jsme pak stáli s kámošema ve frontě až do prdele k okénku, kde nám nabili čipy, spustil se parádní liják. A panečku, jak by to odsýpalo, kdyby se otevřelo ještě i druhé dobíjecí okénko, které bylo zavřené. Patrně málo personálu, protože i sám velký pan pořadatel u vstupu kontroloval vstupenky. No každopádně to trochu zamrzelo. V pláštěnce jsem tedy moknul ve frontě, kámoši stáli pod střechou. Po nabití financí jsme konečně mohli vyrazit na pivko. Kelímek 70Kč, pivo 45Kč, manipulační poplatek 30Kč, takže po zakoupení prvního piva jsem na náramku měl z nabitých 1000Kč krásných 855Kč. A to se vyplatí. Naštěstí byl letos na čepu Radegast Ratar a řeknu vám, byl naprosto skvělej. Žádnej festivalovej speciál, jak je zvykno na festivalech. Nic takového. Tohle pivo bylo prostě boží. To se kurva pilo samo. Nekopalo to, bylo to vychlazený, chutnalo to prostě jak pivo v hospodě. Vynikající!! Započali jsme teda prolévat játra Ratarem a nadávat na největší nešvar letošního obscénně extremního festivalu. A tím byla absence programu. Kdybychom dostali u vstupu místo promoletáčku vytištěný program, každý by to ocenil více. Ano v době dat a mobilních telefonů si to můžeme vyhledat, a i v areálu to bylo na několika místech uvedené v bilboardové formě, ale zvyk je železná košile a mě prostě ten tištěný program chyběl. No a tady veškerá kritika ve věci pořadatelství končí. První kapelu jsem chtěl vidět. Už jenom kvůli tomu, že bubeník pochází z mojí rodné vsi, v sestavě mají Mexičana a prý hrají i nějaké zábavné covery. Ano ono je jedna věc chtít vidět a pak to porovnat s viděným výsledkem. Tohle se nepovedlo. A rozhodně tomu nepřidalo ani hodinu a čtvrt zpoždění, za které ale kapela nemůže. Závada byla na nějakém zařízení. Začalo se tedy déle. Nikomu to nevadilo. Ratar nás hladil na těle i na duši a HYSTOS - tak se jmenovala ta kapela, šla jedním uchem tam a druhým ven. Ony zmíněné covery byly od kapel Brujeria a Root. A nevím který byl horší. Ale asi ten od Brujeria. Každopádně skvělý tah byl ten, že Hystos hráli jako první, a ještě lépe to vyšlo s tím zpožděním, že všichni už byli nadržení na muziku, takže i Hystos si užil křepčení fanoušků pod pódiem. Čínská chřipka za poslední rok a půl pěkně zamotala hlavu promotérům a pořadatelům různých akcí a po době, kdy nesmělo být nikde nic, se povolili alespoň menší akce. A i tou měl být letošní, řekněme malý, obscín. Co se počtu návštěvníků týká, ani mi to nepřišlo. Co se týká vybavenosti areálu, zaregistroval jsem absenci velkého stanu nahoře, menší pódium, bez velkoplošné obrazovky, méně dister, menší cattering, ale vůbec ničemu to nevadilo. Všechno šlapalo a ani fronty se nikde moc netvořily. Na druhou kapelu jsem se musel jít vymočit do nejskvělejšího vynálezu na světě, do chcací rakety. Měl jsem tou dobou už šest piv a hrozilo protrhnutí hráze. Nemohl jsem se dochcat. Lidi kolem odcházeli a přicházeli a já pořád chcal a chcal... AFTERCOME hráli jakýsi punk grind crust, který zněl velmi dobře, ale já musel sejít ke vstupní bráně, neboť přijel kámoš z Rumunska a já pro něj měl vstupenku. Na FAÜST jsem byl zvědavý, zda potvrdí svoje kvalitní vystoupení z loňského miniobscenu a nezklamali mě. Byli neméně dobří jako minulý rok. Parádní treš! TRIGGER mě zaujal svým bordelem který lahodil mým ušním boltcům a taky to, že měli bicmena netradičně vlevo z našeho pohledu. REPULSIVE FEAST produkovali crust? Co já vim. Tyhle škatulky mě serou. Pro někoho je to Dbeat, pro někoho crust, pro mě je to všechno metal. Potím se jak kůň po velký pardubický a tak navyšujeme rataří tempo a lejem to do sebe horem pádem. BLACK SACHBAK z Izraele hráli trochu jako Anthrax a mě se to dost líbilo. Mám rád takovej bigbít. Pak byli na řadě NEEDFUL THINGS a na ty jsem byl zvědavej, protože vyměnili zpěváka. Bylo to dobré jak pardubický perník. Byl jsem se podívat i v první lajně v kotli a karma zapůsobila a tak jeden pařmen mě pošlapal ruku a druhej mi prdelí skočil na hlavu. A aby toho nebylo málo, když jsem si pak šel pro pivo, zavadil jsem kraťasama o vykukující šroub z lavičky a roztrhl si kapsu tak, že mi peněženka z ní vypadla. Mám neblahé tušení, že pokud někdo nenasype do rekonstrukce bojiště pár milionů, další generace nebude mít kde pařit. Areál chátrá a je to vidět. Nejvíc právě na těch lavičkách. 


PUTRID OFFAL byl o pět bordel, který mám rád. SPASM  rozjeli klasickou spasmí prasečinu se vším všudy. Zahráli nový song, který zněl úplně jinak, než jejich dosavadní produkce. Trochu jako atmosférický blackmetal devadesátých let... Kecám. Nikdo by nepoznal, že se jedná o nový song, kdyby to zpěvák Radim neprozradil. Tentýž zpěvák také pochválil nahaté obecenstvo, kterého se vyrojilo letos víc než dost, o čemž bude ještě řeč. Pak naběhli INSANITY ALERT a zase nás poslali všechny do hoven. Bylo to skvělé jak chléb s máslem, rychlé jak Petr Rychlý a zábavné jak demonstrace v Teplicích. Prostě skvělá live-kapela. Zpěvákovi od minule vyrostlo bříško, ale na mě nemá. Před odjezdem jsem se vážil, měl jsem krásných 106,8kg. Dnes, když píšu tento výblitek, vážím rovných 110kg, což zas až tak velká hitparáda není. Zvukově tomu nebylo co vytknout, kotel se pod pódiem vytvořil ve velikosti větší, než velké a všichni si to užívali, protože Insanity Alert jsou prostě skvělí!! Po nich se zvučilo a zvučilo. To totiž hvězdy HATE chtěli dobýt Bojiště a tak namistrovaně ladili své nástroje jak mistři světa ty vole až už to začalo být trapné. Hudbu Hate jsem měl vždycky za takovou slabší odnož Behemoth, ale nakonec se mi to celkem líbilo, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tahle kapela prostě na OEF nepatří. Nakonec mě to může být putna, neboť jsem polovinu setu strávil ve frontě na pivo. Fronta čítala asi 5 lidí, ale bohužel za pípou se vystřídala směna a bylo to znát. Mladý klučina neměl šajnu jak se to má dělat, a tak na naše výtky ať kurva už točí, projistotu netočil. Prostě katastrofa. My tam měli žízeň, a jemu to bylo putna ty vole že nám utiká headliner festivalu díky jeho nešikovnosti. Jéééé ten si tam vyslechl.... Někteří šli radši na jiné pivo, kterých bylo k dispozici hodně. Já ale nechtěl míchat a tak jsem si počkal až brzda laskavě natočí. Pro příště by to chtělo zjišťovat u brigádníků, jestli mají aspoň nějakou praxi. SQUASH BOWELS mám rád, ale jak hráli minule na tomto festivalu se nemohlo líbit snad ani jim. Jenže to hráli starý songy ve speciálním vystoupení. Letos nic takového nehrozilo, takže to byli staří dobří Squash Bowels, které máme všichni rádi. Zahráli parádně. Po nich jsme dali už jenom turecký CENOTAPH, který ač bez basy, měl excelentní zvuk a jejich brutal chlív death zněl brutálně dobře. Jenže pak jim praskla struna bo co a nějaký čas nehráli, tak jsme se s kámošem odebrali a šli na hotel. Ono to samozřejmě bylo spíš únavou, ale všude budem řikat, že nás nebavilo čekat, než si kapela vyřeší svoje technické problémy. Na hotelu jsme pojedli, provedli ústní hygienu a zahučeli na lože s nebesy. Spokojení. První den se přes počáteční nasranost zmíněnou výše, vydařil.



Druhý den, tedy sobota, začala hromadným vyprazdňováním střev. Teda ne hromadným že jsme srali všichni pohromadě, ale hromadným jakože jsme srali všichni, ale pěkně popořádku. Pak proběhla snídaně a pak něco, co bylo v plánu. Otevření nafouklé konzervy švédské lahůdky, OSKAR SURSTRÖMMING. Nerad bych to zde rozebíral, a právě proto to zde nerozeberu a rozeberu to tady někdy jindy. Ale možná taky ne. Než jsme se vyhrabali, bylo půl jedenáctý a tedy čas odchodu do města na oběd. Šli jsme automaticky do hospody, kam jsme chodívávali minulé roky na vynikajícího burgra, ale covid pěkně zamával z restauratérstvím, takže hospoda zavřená. Vzali jsme za vděk hospodu v podloubí na náměstí, kde kuchyně nestála za mnoho, obsluha stála taky za hovno, ale důležitý byl teplý oběd do našich žaludků. Opět se potíme neskutečným způsobem. Paní Honsová je píča. Sice jsem to již zmiňoval, ale ona si zaslouží to zopakovat, neboť opakování je píča Honsová. Rychle dobít nový prachy na chlast a v mém případě urychleně, ale opravdu   U R Y C H L E N Ě  do toitoiky, ve které jsem strávil krásných 20 minut. Vyšel jsem z ní jako nový člověk. Takhle dlouho jsem snad ještě nikdy nesral. Divím se, že se to tam všechno vešlo. Vždycky jsem si myslel, že už to je všechno, ale pak to ve mě zavrčelo a další gejzír obscene extreme mi vyletěl z prdele rychlostí 3 machy. Z toitoiky vycházím naprosto unavený, propocený a potácím se ke korytu s tekoucí vodou, sahám po mýdle které tam někdo nechal, oplachuju si obličej a od koryt jdu jako nový člověk, krokem lehkým, kam jinam než pro pivo a pak honem na kapelu, neboť z pódia se ozývá to, co má každý normální člověk rád, tedy grindcore jak prase, který produkuje duo říkající si IMPULSEAR. Po nich pražští JUST WAR odehráli vynikající set plný motorometalu. To bylo opravdu skvělé. Kdyby dostali hlavní vysílací čas, tak rozbijou bojiště na sračku. Oproti nim mě následující SCHIZOPHRENIA moc nenadchla. Na můj vkus to bylo moc metalové. Ale dobře se u toho popíjelo. U prvního songu jsem si řikal, že slyším Morbid Angel. Později jsem si všiml, že kytaristi mají trička Morbid Angel, takže je jasné odkud vítr fouká. A hádejte, jaký si na konec vystoupení střihli cover... Ano od Morbid Angel. BOWEL FUCK trávím dole u kulinářských stanů. Když jsem šel opět na raketu, všiml jsem si, že někteří, kteří měli hovno v poslední zatáčce otevřeli dveře toitoiky a znechuceně je hned zase zavřeli a šli zkusit další, která neměla nasráno tam, kam normální člověk nesere. Také jsem zaregistroval holčinu, byla to normální holka, docela pěkná, udržovaná, jak vylezla z toitoiky, spokojená, že vykonala potřebu. Chvíli na to se objevil týpek se skříženýma nohama, otevřel dveře toitoiky, ze kterých před chvílí vyšla ona spokojená dívka a znechuceně odvrátil nos a oči od míst, kde dívka vykonávala potřebu a šel zkoušet štěstí do nějaké jiné umělohmotné boudy určené k vyprazdňování. A co tím chtěl básník říci? Že největší prasata co se týká sraní a chcaní jsou ženský. Ale i tak vás mám rád!! Jste krásné a že vás tam letos zase bylo... Radost pohledět. A na ty polonahé, to byla pastva pro oči! Pak jsem zašel na PERFECITIZEN, kteří se mi líbili vloni na NTEY festu. Avšak zde, to byla strašná nuda a bylo to tím, že hráli z nového alba, které se mi nelíbí. Staré songy fungovaly dobře. Nová tvorba je moc složitá, a já jsem člověk jednoduchý. SKIPLIFE oželujeme a jdem si nacpat nácka. Tím nemyslím nácka jako nácka, ale nácka jako nácka, tedy žaludky. Říká se to tak, nebo ne? Na výběr byla více než dostačující nabídka všemožných veganských produktů. Já si vybral s kámošem tortillu s falafelem, česnekovým dipem a zeleninou. Velkou za 150Kč. Možná se někteří podiví nad cenou, ale tady se musím prodejce zastat. Nejenže falafel v tortille byl dobrý, ale byla toho hromada. Obrovská tortilla, v tom 5 falafelových karbošů, hromada zeleniny a skvělý česnekový dip. Nejsem žádný houžvička a jím rád a hodně. Snědl jsem i tuto tortillu a můžu říct, že jsem měl problémy ji do sebe celou nasoukat. Dobře investovaných 150Kč!! Po tortille naběhli SKELETHAL, kteří měli výtečný zvuk a jejich death byl též výtečný. Tím nechci říct, že by jiné kapely měly zvuk na hovno. Většinou to bylo tak, že první song se to vyladilo a zbytek setu už byla jedna velká křišťálová zvuková stopa. LYCANTHROPHY bez zpěvačky Zdíši mě nijak zvlášť nebaví, takže jsem je s kámošem strávil v odpočinkové zóně na lavičce v parku, kde jsme dali odpočinout našim znaveným údům. Co jsme slyšeli, byla plně komplikovaná hudba plná nečekaných záseků a řvaní. ZATRATA bylo něco co se mi naopak líbilo. A líbila se mi i dvojbarevná dredařka, která suprově pařila mimojiné právě i na Zatratu u levé strany pódia. Chtěl jsem si ji natočit, protože se mi velice líbila, ale než jsem tam došel, tak nějací dobrodruzi vytáhli v kotli dýmovnice s černým kouřem, škrtli zápalkou a rázem bylo pod pódiem nedýchatelno, neviditelno, černo. Černokouř mě spolehlivě vyhnal z kotle. Dobře mi tak. Nemám šmírovat hezké špinavé krasterky. 



Po výborné Zatratě měli ABORTION těžkou úlohu, ale jejich vystoupení bylo plné kokotského humoru a nagrindovali do nás pořádnou porci pravého slovenského grcu, který se musel líbit všem kdo šel kolem. Po Abortion naběhli kámošovi oblíbenci FLESHCRAWL. Já z nich zpočátku moc nadšený nebyl, ale od třetího songu se mi to líbilo. A to tak že hodně. Takže mé obavy z třičtvrtě hodiny nudy, se ukázaly jako liché. Když jsem si po Fleshcrawl šel pro pivo, sympatický chlapík v kloboučku za pípou mi sdělil infarktpřivozující novinu: Dochází Ratar. Je ho už jen 6 sudů. Chytl jsem se za srdce a bylo mi to hrozně líto, protože ten Ratar, to zlato, které Radegast uvařil, byl prostě skvělý. No co, budem chodit na desítku. Ono už stejně nebylo moc piv v plánu. Na JACOBSAE jsem vůbec nebyl zvědavej. Nikdy jsem je neslyšel a ono mě to rozsekalo na louži výkalů. Naprosto perfektní zvuk, precizně provedené zasekávačky, fastcore jak cyp ty vole. Veliké překvapení pro mě a do té doby asi nejlepší kapela festu v mých uších. Po Jacobsaech naběhli skoroPUNGENT STENCH a nastalo peklo. Přehrávali totiž první desku, kterou ač jsem slyšel naposledy jako dorostenec střední školou povinný, vybavoval si postupně všechny písničky. Jako kdyby mi je v mozku nějaká neviditelná mechanická ruka vyndávala z regálů ze šuplíčků. Zajímavý. Po Pungentech se odebíráme spokojeně znavení, nebo znaveně spokojení na hotel, kde se dohadujeme co bylo ten den nejlepší. Ukončil jsem to vsunutím špuntů do uší, ve kterých mi příjemě hučelo.



Neděle opět začíná snídaní s kámošema z hotelu a odjezdem jednoho z nich na dětský tábor. Jako vedoucí... Pak se zašlo na pizzu, která byla vynikající. Stejně tak obsluha, která byla rychlá a usměvavá, narozdíl od minulých let, kdy tam obsluhovaly krávy převlečené za servírky. Pizza nám zaplácla naše bezedné nácky a tak na CONQUESTIO funíme a při tom sledujeme holčinu, jak huláká v pro nás nezajímavém crustu bo co to bylo. Ráno bylo pod mrakem, ale už když jsme dorazili do pizzerie, tak bylo hnusně dusno. Přesně jak nepředpověděla paní Honsová. To je totiž strašná píča, kdybyste to nevěděli. Po tý pizze se mi do piva ještě nechtělo, tak jsem zašel na vynikající Cider. Bohužel to byl poslední, protože chvíli na to došel. Škoda. Zašel jsem tedy na alkonádu, konkrétně na aperoládu, což byl za 110Kč panák aperolu, led, grepový sirup, soda a kousky citronu. Naprosto vynikající!! Osvěžující, a trochu předražené. Půllitr jsem měl v sobě za pár minut a kdybych se tím měl nabažit, vychlastal bych toho galon. Tak dobře mě ale neplatí. Jdu si projít distra konečně a zjišťuju, že někteří prodejci jsou asi z jiné planety co se cen hudebních nosičů týká. Sháněl jsem Hellhammer, ale bez výsledku, takže letos jsem si nepřivezl žádné cédéčko ani desku. Pak jsem zašel znovu za holčinou, která mi udělala ten skvělý aperolový nápoj. Chtěl jsem si dát ledový čaj, protože bylo zkurvený vedro, jak ostatně nepředpověděla píča Honsová, ale ledový čaj už došel. Nechal jsem si tedy namíchat čerstvou limonádu s příchutí limetka a máta. Upozorňuju slečnu, kterou bych v tu chvíli nejradši zprznil, že požaduji, aby to bylo studené. Ubezpečila mě, že to studené bude. Ovšem když jsem se poprvé napil, nejradši bych tu slečnu, kterou jsem chtěl před chvílí prznit, zabalil do ostnatýho drátu a strčil ji ze Sněžky dolů. Teplý to bylo ty vole jak chcanky. Když to nemáš chlazený, tak si vytři kundu kopřivama!! Když jsem to nasraně dopil, zašel jsem na radegastskou desítku a bylo zase dobře. TURTLE RAGE jsem tedy trávil již s nápojem metalistů a užíval si bordelu až na kost. Je k neuvěření, že se něco takového dá vyprodukovat ve dvojici. Zahráli nám asi třistapadesát tisíc písniček a šli od válu. Dobrá práce! Při jejich setu jsem se s kámošem bavil tím, že jsme pozorovali ožraly a odhadovali, jestli klopýtnou o kus trubky, která uprostřed cesty mezi lavičkami trčí asi patnáct centimetrů ze země. Zatímco opilci se s přehledem kolem trubky vymotali, střízlivě vypadající účastníci zájezdu jménem OEF padali k zemi jak hrušky. Je až s podivem, že se nikomu nic nestalo. Kdyby totiž na tu trubku někdo spadnul hlavou, nastal by velký problém... Další kapelou byla KULMA, která byla na můj vkus příliš uřvaná. Tou dobou se s námi rozloučil další kámoš, který musel domů jet obhospodařovat venušin pahorek své ženy. Zůstal jsem tedy se zbytkem kámošů a jednou kámoškou, o níž se nemohu zde na blogu zmiňovat, neboť by se tento výpotek změnil na růžovou knihovnu a to samozřejmě nikdo nechce. Poslechli jsme si sympaticke kratke zobaky z Ostravi jménem NAHUM   a po nich já už celý natěšený letěl dolů kousek za kotel na SICK SINUS SYNDROME. Tahle kapela byla můj osobní headliner. Já věděl že budou dobří. Věděl jsem to už když vypustili do světa první písničku na jůtůbu, že budou dobří. Byli tak dobří že jsem jejich set strávil celý na sluníčku, vypotil jsem cisternu potu a slunko mě sesmahlo na Palacha, tak jak je to u mě zvykem. Bylo to to samé sluníčko, které tento víkend dle paní Honsové vůbec nemělo vylézt. Víte kdo je to paní Honsová? Nevíte? Tak já vám to prozradím. Paní Honsová je hlavní odhadovatelka počasí v naší krásné zemi české, která odhadovala, že celý víkend proprší a bude 17 stupňů. Odhadla to špatně a proto je to píča. PRŮMYSLOVÁ SMRT byla opět uřvaná kapela, která mě nijak nenadchla a tak jsem ji prolil v hledišti ve stínu. Rumunští NECROVILLE byli nejzajímavější svojím původem, tedy Rumunskem. Jinak jsem na jejich deathmetalu neshledal nic, co by vybočilo z podprůměru. Po nich zahrála EXORCIZPHOBIA, kterážto mě taky moc nebaví, protože když bych si chtěl poslechnout, kapelu hrající jejich styl, sáhnu po Anthrax a ukojím svoje crossoverové choutky. Ale cover od Malignant Tumour za pěvecké pomoci zpěváka z Malignant Tumour byl fakt dobrý. Po Exorcizphobii se na pódium s chodítkama přišourala část domova důchodců, říkající si SCHISMOPATHIC. Ty vole dědkové starý jak dřevěný uhlí a oni to drtili jak manažer dělníka! Neuvěřitelný! K další kapele nevím co už mám napsat. FLESHLESS je prostě dobrej. Výborně se u toho kejvá do rytmu hlavou a to i za předpokladu, že jste je viděli už hodněkrát. Pak naběhli GOD DETHRONED a já se rázem ocitl někde na jiném festivalu. Vůbec se mi to nelíbilo, bylo to na mě moc melodické, vyměklé. Ještěže se na scéně objevili naháči, které zmiňuji v počátcích tohoto výseru. Takže si to představte. Kapela velkého jména, která musí být vyplašená už jen z toho, kam že se to dostala, dohraje písničku, a najednou na pódium vyleze kluk s holkou, kluk stáhne kaťata a holka mu začne náruživě kouřit péro. Všichni kolem se smějí, kouřenej týpek vytlemenej hází šťastné pohledy do obecentsva, rukama přiráží hlavu klečící partnerce a užívá si svoji třičtvrtěminutu pornoslávy. Asi tak dlouho totiž trvala tato roztomilá exhibice, na kterou God Dethroned nezapomenou ani až se rozpadnou. A to v tu chvíli netušili, že hned jak začnou hrát další písničku, vyleze na pódium další dvojce, tentokrát kaťata stáhla holčina, vytasila chlupatou píču a kudrnatý týpek ji začal přímo před kapelou lízat. Neskutečné, a ještě teď, když píšu tyhle žvásty mi slzí oči smíchem. Když holčina schovala svoji chlupatou bembeřici, už se nic podobného při setu God Dethroned nekonalo, takže se v klidu důstojně dokončil koncert a všichni na něj budou vzpomínat. Někteří na to, jak kapela dobře zahrála, většina přihlížejících na to, jak se na Obscínu při koncertu kouří a líže. Takhle vznikají legendy a předsudky o tomto festivalu. Stačí prolézt některé internetové diskuze, pokud se někde píše o Obscene Extreme Festivalu. Lidé neznalí poměrů v tomto festivalu vidí jen násilí, hovna a sodomii. Jsou to samozřejmě slabomyslní lidé, protože normální člověk musí v Obscene Extreme festivalu vidět lásku k muzice, přátelství a zábavu. 



Na GRIDE jsem byl zvědavý jak středoškolák na klitoris a tak jsem se uvelebil na pěkném místečku a pozoroval prachatický coremetal v okleštěné obměněné sestavě, kde bubeník, který mimochodem neskutečným způsobem zvládal bubnovat a i zpívat, kde basu drtil bubeník Honza Kapák z Masters Hammer a kde kytarista řezal rify a melodie a hlasivky zároveň. Bylo to působivé i bez šedivého dlouhána, který dříve obstarával pozici uživatele mikrofonu. Bylo to bych řekl že i lepší. Ale nejsem znalec Grajdu. V tu chvíli jsem se zbytkem kámošů řešil důležitou věc. A sice jsem vypozoroval, že po Radegastu vůbec nesmrději naše prdy. A že jeden z mých kámošů se s prděním vůbec nesere. Prdel mu bublala každou chvíli, že jsme si všichni mysleli, že se zesral. Ale nezesral. Ale ani to taky nesmrdělo. Ani jsem z okolí nezaregistroval žádný smrad z prdů, jak tomu bylo zvykem. Ano bylo tam méně lidí, ale stejně, když si člověk usere, tak to prostě smrdí. Zvlášť když tři dny chlastá pivo a žere příšernosti. Letos ale ne. Řešení je jasné. Bylo to Radegastem. Jak tam většina lidí chlastala Ratara, tak prostě to pivo je tak dobrý, že lidem nesmrděly prdy. A proprděli jsme se k poslední kapele letošního ročníku, a sice opět skoroPUNGENT STENCH, kteří na svém druhém letošním vystoupení odehráli své druhé album. Sám za sebe mohu říci, že se mi vystoupení z předešlého dne líbilo více. Nejspíš proto, že první deska kterou přehrávali, obsahuje lepší materiál. Druhá deska je taková utahaná, sice hutná, ale prostě utahaná. Na scéně se opět objevují naháči, takže v nejeden okamžik na pódiu kromě kapely a securiťáků byli i čtyři úplně nazí kluci, kteří pařili svými bimbasy. Kapela dokonce i poděkovala za čtyři penisy na pódiu. Pak se tam objevila i holka s kozama venku, a pak zase kokoti a pak jsme si vyřvali přídavek a pak byl konec... Uteklo to jako voda, ale pokud se mě týká a měl bych si vybrat, dávám přednost letošnímu formátu festivalu. Tři dny bohatě stačí k domrdání mého zchátralého organismu. I letos byly k vidění netradiční masky, například již tradiční Marge Simpson, králíci, Mad Max, různí superhrdinové, kočičky, prase atakdáleatakdále. Ovšem dva převleky zde musím vyzdvihnout, protože byly sexy, úchylné a dokonalé. Jedná se samozořejmě o sadomaso dvojci a pak o Bohuša. Obojí vidíte na fotkách pod textem. Proč Bohuš? Však má jen červený trenky, bílý tílko a hučku s parukou. Jenže ten týpek, vysoký hubený, měl víc Bohušovské pohyby, než samotný Bolek Polívka ve známém filmu. A tím letošní slintání o festivalu Obscene Extreme končím, jen ještě připomenu, že Honsová je píča: Honsová je píča.










3.3.2001 SQUASH BOWELS, ENTRAILS MASSACRE, NEEDFUL THINGS, WAKUUM

Z této akce si pamatuju jen to, že jsem na ni jel s kámošem (zdravím Barváka) v jeho prastarý škodovce, a že klub U Bobra, kde se to konalo, snad ani nebyl postaven ze stavebního materiálu. Přišlo mi to tam jako kdyby to mělo každou chvíli spadnout. Vzpomínám si, že zpěvák ze Squash Bowels mi chválil tričko Cryptopsy, které jsem měl zrovna na sobě a to je asi tak všechno. Leták přímo na tenhle koncert jsem neobjevil, ale leták na pražský koncert jsem našel. Fotky taky nula od nuly pojde. Snad jen jedna by měla být z tohohle tour, ale ruku bych do ohně za to nedal.




OBSCENE EXTREME 2011




Po roce Váánoce Váánoce odcházejí, chlastejméé přátelé.... Ano je to tak, letošní Vánoce jsou nenávratně v prdeli a každý grinder věřící na Ježíška musel hýkat nadšením nad uplynulými svátky známé též pod názvem OBSCENE EXTREME FESTIVAL. Na Obscenním festivalu jsem byl tento ročník už podvanáctý a musel bych bejt kretén, kdybych tady tvrdil, že se za tu dobu nezměnil. K lepšímu samozřejmě. Ale pojďme směle k ročníku letošnímu.
ČTVRTEČNÍ NADÍLKA

Z toho co jsem viděl/slyšel, tak mě zklamala hned první kapela BUT. Nikdy předtím jsem je neslyšel, ale čekal jsem zkrátka něco jinýho. Druhou kapelku jsem strávil prohrabáváním desek v distrech a nakupování triček a zdravení se s kámošema, takže IDIOT CONVENTION prominou. Něco mi ale řiká, že by se mi to stejně nelíbilo. Ať tak nebo tak, jal jsem se splňovati své předsevzetí, že co kapela, to jedno pívo. Ve vražedným vedru, to nebyl zas až tak velkej problém, ale zase vydržet takový tempo, na to sem už starej a blbej a vymaštěnej. Další kapelou kterou jsem shlédl a která se mi líbila byli ZEITGEIST kterážto dle promomateriálu uvedeného v programu nebylo nic pro mě. O to větší bylo moje překvapení. Začínalo se mi tam ten den kurevsky líbit. Lidí sice nebylo ještě moc - a upřímě si myslím dle mého skromného bezvýznamného odhadu, že letošní ročník měl o dost slabší návštěvu, protože i na hlavní kapely bylo místo k sezení, ke stání, což se třeba vloni na headlinery moc nevidělo. Jedeme dál. Další banda a další příjemné překvapení JACK s výborným coverem "Reign Blood" od Slajerů. Další pivka  zapřičinily že sem toho už moc ve čtvrtek neviděl. Zato jsem jednomu týpkovi chvíli honil jeho vocas. Poněvadž se mu ale nepostavil tak sem mu radši pomačkal gule, které si chvíli předtím vymáchal v pívu. Ani to mu vocas neztopořilo, tak sem se na něj už vysral. Sem přijel přeci za muzikou a ne honit vocasům vocasy. Neasi.
Specialita šéfkuchaře: KRAKONOŠOVY KOULE V PIVU

ALE POŘÁDNĚ SEM MU JE ZMÁČKNUL!!

Ale zpátky k muzice. Hrozně jsem se těšil na Slováky ATTACK OF RAGE poněvadž jsem je ještě nikdy naživo neviděl. Vlastně od nich nemám ani doma žádnou nahrávku, každopyčopádně se mi hodně líbili. Výbornej grc!! Po nich se spíš víc chlastalo než poslouchalo, ale NAPALMED jsem si ujít nenechal. A udělal jsem velice dobře, neboť mě totálně posadili na prdel. Pokud někdo tvrdí, že je to blbost a hluk a nemá to ani hlavu ani patu, tak má sice na jednu stranu pravdu a nelze mu na jeho názoru pranic vyčítati, ovšem druhým dechem musím dodat, že tohle je prostě umění. Stejně jako já nechápu Opery a Národní divadlo, tak většina lidí nechápe Napalmed. Byl jsem nadšen a celý set sledoval s votevřenou hubou. Paráda!! Navíc jsem si všiml, že jeden z nehudebních nástrojů, který Napalmed při jejich setu používali, byla krabička od kojenecké sušené výživy BEBA a jsem zaregistroval, spodní víčko té krabičky bylo nejspíš vyrobené u nás ve fabrice a konkrétně na lince č. 10427 - průměr víčka 127mm, což mě opravdu potěšilo.

NAPALMED

PANDEMIA je jednou z mnoha kapel, který ničím nepřekvapí a zároveň neurazí. Prostě pohodička na čtvrteční večer k pívu. Ostatně toho bylo ten den už celkem dost. Bylo ho tolik, že si vůbec nevybavuju, jestli jsem zkouknul SQUASH BOWELS. Párkrát jsem měl již tu čest shlédnout je a pokud bych měl bejt upřímnej, líbili se mi jenom jednou kdysi v jednom dnes už zaniklým klubu v Pardubicích. Ovšem GRIDE  a jejich "prachaticecore" jsem si nemoh nechat ujít. Nářez od začátku do konce jako vždycky. Ve čtvrtek jsem se kouknul ještě na ENTOMBED . Další legenda, která mě nikdy nijak nezajímala a jsem jeden z mála, kterýmu je bližší jejich novější tvorba. Každopádně tady musím vynadat zvukařovi, kterej mi totálně zhnusil jejich vystoupení zahuhlaným zvukem. Jestli to bylo takhle schválně, tak sem to nepobral. Jestli nebylo, tak by měl jít za roh a tam si dát pár facek. Zklamanej jsem si šel k autu trochu odpočinout, ale pivo mě zmohlo natolik, že jak sem si sednul, tak jsem se se slinou u huby ráno po krásných osmi hodinách spánku spravedlivých probudil do dalšího vánočního dne.

PÁTEČNÍ NADÍLKA

Na páteční ráno asi nezapomenou dvorní dlouholetí kameramani Daneček s Bertíkem, kteří noc strávili u oficiálního merchandise a jaksi se na ně pozapomnělo a chudáčci tam byli zamčení, dokud jsem je nevysvobodil. Kdybych nešel kolem, tak tam doteďka čuměji jak nějací bulíci obecní v nějaké ZOO v kleci.

NEKRMIT!!!!

O tom že jsme národ nepoučitelných lidí svědčí to, že místo abych přestal chlastat píjo, protože mě mrzeli prospalí BENEDICTION   z minulého večera, tak jsem si s sebou na ranní procházku do města radši vzal nějakou tu plechovku. Si takhle uplně normálně sedím na náměstí v Trutnově, bavím se vypouštěním pivních plynů z útrob mých střev a najednou rána jako svině. Pár metrů ode mě z nějakýho starýho baráku se uloupnul kus omítky a s rachotem dopadnul na zem. Byl to kus velkej asi jako cihla a padal z pěkný vejšky. Kdyby to někdo slíznul do škeble, tak by to bylo dozajista jeho poslení polízání v životě. Na AGGREGATION jsem šel s tím, že se mi to nejspíš nebude líbit, a nakonec se z toho vyklubalo pro mě osobně překvapení jak cyp. Nakoplo mě to jako svině k dalšímu lití jednoho piva za druhým. FATAL NUNCHAKU výborné!! ATOMCK výborné!! DISLIKE a NOMINAL ABUSE bylo asi překvapení pro všechny, protože kdo by čekal, že by něco tak skvělýho a náserovýho mohlo pocházet od bejvalý Jugošky. Kurva tohle nemělo chybu!! PORNO INFANTIL pro mě naprosto neznámá grupa a musím se přiznat, nejednou jsem při jejich setu hýkl nadšením. Přesně tohle člověk potřebuje k životu. Jejich mexická čeština byla k popukání, zvlášť pak jejich oblíbené "kurvapíčačuráknastrafí!!" Velice milé, narozdíl třeba od Malignant Tumour nebo Isacaarum, který ve své rodné zemi na Obscenu hovoří převážně nebo výhradně jazykem anglickým... Další naběhli RAZOR RAPE a opět výtečná záležitost!! Pak se to nějak zvrtlo a já lemtal a lemtal a lemtal, až sem se dostal k muzice až na EXTREME SMOKE 57 a to vám povídám, málem sem si cvrknul do textilu, protože to bylo prostě něco tak kurva já nevim jak to popsat, prostě další letošní vánoční dárek, kterej mě posadil na kaďák. Následovali očekávaní LDOH . Bohužel zvukař si opět vybral svoji slabou chvilku, takže to byla bída. Navíc nehráli vypalovačky ve stylu Ernieho a Berta a to prostě zamrzí. PUTRID PILE není šálek mého Gambrinusu - mimochodem, potvrzuje se nadcházející trend a sice ten, že festivalový pivo - mám teď na mysli desítku géčko - není už takovej blivajz, ze kterýho se ještě před třema rokama zvedal kufr. Konečně se to dá pít - a kdo řiká že ne, tak je blbec - a není proto jedinej důvod cokoliv do areálu propašovávat, protože tam je úplně všechno od cukrový vaty přes zmrdlinu a tuny druhů žrádla až po ovocný saláty a Absinth. SUPER!! THE VARUKERS se mi snad ani líbit nemohli. Prostě týhle muzice nerozumím. Ovšem SKITSYSTEM s jejich klubovým zvukem to byla inší třída!! Doma si tohle nepustím co je rok dlouhej, ale tohle mě fakt dostalo. A co teprve naprosto precizní jak po zvukové tak po hudební a instrumentální stránce ROTTEN SOUND ? Opět kapela, která mi rozmrdala moje sluchovody. Honem na pivo a hlavní hvězdu letošních Vánoc - BRUJERIA . Jejich hiphopcore byl skvělej a naprosto vynikající, ale neodpustím si trochu šťouchnout do Emburyho, kterej to dle mého názoru trochu nestíhal. Prostě se netrefoval do rytmu bicích. Taky jsem se dozvěděl, že jedny struny drtil Jeff Walker. S jejich vystoupením jsem byl ale spokojenej a protože celodenní chlastání v mým věku už není co bejvávalo, zbytek kapel jsem vynechal a opět usnul jako jezulátko. 

SOBOTNÍ NADÍLKA    

V sobotu jsem  měl v plánu večer odjíždět domů a jak jistě víte alkohol za volant nepatří, takže jsem se pustil do mohutnýho střízlivění. Zašel jsem na koupaliště kde proběhla kompletní očista. Nebylo to sice tak moc potřeba, i gule se mi ani moc nelepily, ale prdel dostala za minulý 2 dny několikrát na frak, takže sprchovej gel měl pohotovost. Nezbytnej oběd v restauraci (dal jsem si bramborový knedle, špenát a nějaký něco co plavalo v omastku z něčeho - za shindyovských 66Kč to nebyl žádnej zázrak, ale já stejně vlastně neměl hlad). Lemtal jsem střídavě jednu teplou červenou točenou limonádu za druhou teplou žlutou točenou limonádou. S těma limčama je to na hovno. Buďto se to nestíhá chladit, nebo to dojde, nebo obojí...Takže sem se dovalil na UNKIND a  COLLISION ale nic z toho mě nebavilo. Všude to vonělo chcankama a pívem a já musel cucat limču. Jak nechutný... ASSESSOR mám na vinylu jako všichni ostatní, ale naživo to bylo uplně něco jinýho. Něco mnohem lepšího. Nemůžu si pomoct, ale slyšel jsem v tom chvílema blackmetal. Hlavně díky zabarvení vokálu. Hudebně samozřejmě trešjakpyča. Paráda!! ONANIZER no co vám mám povídat. Prostě Onanizer. Udělala se mi z nich bublina u žaludu... MESRINE v y n i k a j i c í !! Narozdíl od ZUBROWSKA která mi přišla hodně špatná. Zato PSYCHO se mi líbilo jako svině. Kdo by to kurva do mě a ještě střízlivýho řek?? Záměrně píšu střízlivýho, poněvadž jsem to měl už i z oficiálních zdrojů, že jsem čistej. Požádal jsem místní policejní hlídku tří policistů, zda-li by mi nedali fouknout a oni jako že jo, že není problém, tak mi teda dali ten přístroj. V tu dobu jsem byl už solidně rudej ve xichtě. To zkurvené slunko mě sežehlo jako nějakou posranou bramboru a vypadalo to že každou chvíli exploduju na červenou ve xichtě a že sem namrdanej jak kozel. Divili se teda, že digitální alkoholtester nic neukázal. Ono z nich nakonec vylezlo že s tím přístrojem vlastně neumí zacházet, ale že vypadám nejmíň na 2 promile. Odněkud z kufru jeden z nich vytáhnul starou zaprášenou dřevěnou krabičku uvnitř vypolstrovanou fialovým semišem, vyndal z ní klasickou skleněnou trubičku a fouknul jsem si i do ní. Když zjistili že jsem schopen, popřáli mi hezký zbytek dne a rozloučili jsme se. Moc prímoví hoši... INHUMATE - přátelé, pro mě osobně hvězda letošních Vánoc. Pokud se dá hudbou nějak vyjádřit peklo, není to žádnej blekmetl bubákovitej, ale totální inferno jsou Inhumate. Já je sice už párkrát viděl. Jako většinu kapel z festu doma vůbec neposlouchám, ale Inhumate s jejich megatotalbrutalanalšíleným zpěvákem mě rozsekalo na kousky!! Když dohráli zbyly ze mě jenom piliny. Prostě totální výmaz a haluz a já se málem udělal a kdo tvrdí že se málem neudělal tak se udělal uplně. Když jsem šel kolem pěvce a viděl jeho rozmlácenou hlavu od mikrofonu, řikal jsem si jestli je tohle ještě normální. Ale na Obscene Extreme Festivalu je normální všechno, takže vzduchem lítaji hovna, chcanky, piva, můžete tu narazit na včelí medvídky, žabího muže, banání muže, na chodící penis, zkrátka na Obscenu je všechno. ISACARUM se mi vždycky líbili, pak se mi vždycky nelíbili ale teď se mi zase líbili. Konečně to není jenom to jejich JÁTATATATATATATATA. Teď to bylo JÁ JÁ TA JÁ TATA JÁ TATATATA.... Dobrý vystoupení. THE ROTTED nuda.... DEBUSTROL - jako hele takhle přepálenej zvuk jsem ještě nezažil. Měl jsem možnost shlédnout tříapůlhodinovou show údajně nejhlasitější kapely na světě Manowar, ale kam se co do hlasitosti serou na letošní vystoupení Debustrolu. Bohužel hlasitost udělala ze zvuku docela slušnej noise, což mě osobně zas až tak nevadilo, ale když se během půlhodiny několikrát přistihnete jak si kontrolujete svoje uši, jestli vám z nich neteče krev, tak bych řek že se asi někde stala chyba. Jinak se mi ale Debustrol líbili. LOCK UP byla parádička. Osobně bych Lindberga viděl radši s At The Gates, ale i Lock Up byli super. A teď hlavní hvězda letošních Vánočních svátků BRUTAL TRUTH . Mírný zklamání. Bicmen to je machr. Klobouk dolů. Basáka netřeba představovat. S kytarákem si rozuměli. Ovšem uplně nejhorší článek týhle kapely je pěvec. Jestli to bylo tím, že byl vožralej nebo já nevim ale zdálo se mi, že to prostě neuzpívá. Nebylo to zas až tak hrozný, ale rozhodně on je z nich tím nejslabším. Hudebně to byl jeden velkej chaos tak jak ho máme všichni rádi. Žel jsem po nich musel vyrazit domů, neboť mě čekala cesta domů a pak cesta do Hradce pro švagrovou ze Slovenska. Co napsat na závěr k tomuhle ročníku OBSCENE EXTREME? Snad jen to, že se opět vydařil a panovi pořadatelovi Čurbymu posílám velkou pusu na prdel za to, jak to všechno skvěle zase ošéfoval a jako každý malý děcko se těší na Vánoce tak i já velký tlustý děcko se těším za rok zase do Trutnova. ČURBY DÍKY!!