Díky počasí a našemu pokročilému věku jsme si nemohli dovolit chodit na každou kapelu a pečlivě vybírali. A když už jsme si nějakou vybrali, tak to posral zvukař (Isacaarum, Spasm, Impaled Nazarene), nebo na ni bylo tolik lidí, že se to prostě nedalo (třetí stage Enthroned, Pungent Stench), anebo se jednalo o velká jména, který mě osobně zajímaly málo ale ze zvědavosti jsem chtěl nakouknout (Slayer) a pak hlavní kapely, který jsme vynechali uplně (Krabathor, Amon Amarth, My Dying Bride, Sodom, Six Feet Under, Children Of Bodom, Satyricon) z důvodů že jsme je už viděli, nebo že si o nich nemyslíme nic pozitivního pro naše uši a poslední vynechavší zajímavý kapely byly proto, že nás to zklamalo samotná kapela (Venom). Každopádně jsme se rozhodli, že po Impaled Nazarene pojedeme domů a opravdu v 18hodin jsem byl doma a vůbec mě nemrzí, že jsem neviděl Satyricon kterej jedinej mě v sobotu večer zajímal. Už jsem to viděl 2x a čekat na něj o limonádě ve vedru a prachu několik hodin, to naše nohy a záda už prostě nedávaji. Jeden známý mi ale večer psal, že Krabathor byl geniální. Jenže když znám akorát písničku Orthodox a Cool Mortification, tak to je pak problém. DeathMetal nemám moc rád. No takže pro mě nejlepší a opravdu skvělý kapely byly tři, na který jsem se těšil nejvíc - IWRESTELDBEARONCE (strašná sranda a chaos a brutalita a jejich vystoupení mělo víc energie než všechny trešmetaly světa). INQUISITION na třetí stage - když hráli naposledy taky na třetí stage, tak to byla ještě třetí stage jenom plechová bouda pro 1000lidí. Teď byla třetí stage obrovské šapitó, kam se mohlo vejít 3-4 tisíce lidí). A třetí kapela která mě zajímala byli moji oblíbení Manes, který tam hráli v pátek na třetí stage odlehčenou jakoby akustickou show - perfektní, potom normální avantgardní show na normálním pódiu - super, potom tam Manes v jedněch nových prostorách měli DJ set od 20.00 do 00.00 hodin (!!!) ve čtvrtek - na ten jsem se bohužel nedostal, a pak ještě měli prewiev jejich novýho alba. Takže to byla asi nejvytíženější kapela festu, kterou znalo a dokázalo ocenit jen pár vyvolených jedinců. Ve středu se mi nejvíc líbili Chthonic - to bylo hodně příjemný a mají krásnou bassačku. Všichni měli oči a péra jenom pro ni. Ale můj bratranec tu kapelu miluje a přijel a zaplatil vstupný jenom právě kuli Chthonic a byl zklamanej. Terrorizer ve středu celkem fajn, ale protože to nemám naposlouchaný, tak jsem si je moc neužil. Ale aspoň měli dobrej zvuk, což se o hlavních pódiích nedá říct o moc kapelách. Zvukaři jsou prostě kreténi. Středeční The Agonist taky O.K. i když to není můj šálek gambrinusu.. Když jsme u piva - Budvar se dal pít i desítka, pokud jsme nedostal teplý (já dostal teplý jedno a rovnou letělo do trávy), to se potom nedalo. Nedostatek nových limitovaných kelímků taky nasral hlavně nás sběratele (nakonec jsme si museli říkat a dostali jsme třeba použitej špinavej), ale oni nejsou moc povedený. Ten design co měl Immortal a Dimmu Borgir na kelímku byl mnohem hezčí. Za pivo jsme tam dali plus mínus 1200Kč za žetony. Není to moc, ale málo taky ne když v sobotu už jsme měli jenom limonády - měli malinovku, grepovou a hroznovou. Já jel ve vynikající grepový. Ve čtvrtek mě zklamali Misery Index, nakopli zmiňovaný IWRESTLEDABEARONCE s geniální zpěvačkou, naprosto šíleným kytaristou a s kapelou, která si to vyloženě užívala. Průměrně na mě působili Manegarm - ono blackmetal za denního světla kdy se lidi schovávaji před spalujícím sluncem, prostě není dobrá věc. V šapitó na třetí stage bylo sice vedro ale byla tam atmosféra temnýho klubu, takže pohoda. Obituary nic moc, ale pecka uplně skvělá byli RED FANG. Fakt vynikající věc, na kterou mě upozornill kámoš (zdravím Láďu). Suffocation jako vždycky těžce v pohodě. Inquisition geniální - ultra true fucking blackmetal. Jenom dva lidi - bicí, kytara se zpěvem. Pátek se nesl spíš v chlastání než v poslouchání muziky. Isacaarum téměř beze zvuku. Devin Townsend super skvělý perfektní. Fakt. Tenhle týpek hraje muziku, která se na brutal nehodí ale ono je to tak chytlavý, že je to výborný. Broken Hope dobrý. Trochu jednotvárnej zpěv, ale výbornej zvuk a hudba našlapaná jak cyp. Combichrist jsem čekal, že to bude diskotéka, ale bylo to podobný jako Marylin Manson a bylo to zajímavý až dobrý. Kdyby ne, tak jsem nevydržel do konce. Manes jak jsem psal super a na Enthroned jsem se nejblíž dostal 20 metrů před šapitó, kde to bylo jako kdybych koukal na koncert ze dvou kilometrový vzdálenosti vzhledem k velikosti pódia a haldě lidí přede mnou. Sobota se nesla v duchu střízlivění. Spasm - nejhorší zvuk co pamatuju za svoji šestnáctiletou koncertovou kariéru. Tam se zvukař fakt vyřádil. Insania byla super, ale hráli snad jen 25 minut. Hrozně krátkej set. Druhý vystoupení Manes dobrý, ale sluníčko se do hudby sralo celej brutal a hrozně to unavovalo. Všichni zpocení, spálení, unavení, ulepený, špinaví. Prostě vedro na hovno. Impaled Nazarene - slabota. Zpěvák pěkně ztloustnul, zvuk na hovno, a ani ta hudba nás tolik nebrala. Nachodili jsme asi devadesát kilometrů, naspali asi devadesát minut a vypili asi devadesát piv.
Zobrazují se příspěvky se štítkem2014. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkem2014. Zobrazit všechny příspěvky
11.10.2014 METALGATE SEASON ENCLOSURE
Když jsem v roce 2011 po celkem nevydařené akci kde v Praze ve Futuru vystupovali Samael, Keep Of Kalessin a Melechesh zatoužil po společném koncertě Samael - Gorgonea Prima, nikdy by mě nenapadlo, že by k něčemu takovému mohlo dojít, zvlášť když GORGONEA PRIMA v té době vystupovala spíše sporadicky. Ale sešel se rok s dalšíma třema rokama a já byl jak v Jiříkově vidění, když jsem zaznamenal akci nazvanou Metalgate Season Enclosure. Můj milovaný Samael a moje milovaná Gorgonea Prima. A samozřejmě další bandy, které jsem v té době neznal a kterým musím se přiznat, jsem v ten večer nevěnoval žádnou pozornost. Sešel jsem se tam totiž se svými přáteli z Polska a protože já neumím ani anglicky pořádně a polsky už vůbec ne, oni zase neumí česky, takže jsme strávili celkem dlouho, než jsme prohodili pár vět :-) Byl tam se mnou ještě i můj velký kamarád z Ústí (zdravím Láďu) a můj bratranec z Prahy (zdravím Honzu) a musím prozradit, že se mi ten večer fakt líbil. Poprvé jsem viděl Gorgoneu Primu a i když jsem na ně slyšel ohledně zvuku jen samou kritiku, ten večer byl zvuk v absolutním pořádku. Liveevil a Minority Sound jak jsem již psal, jsem vynechal. Přijel jsem do hlavního města hlavně na Samael a ten mě nezklamal. Naopak!! Do té doby jsem od nich nezažil energičtější vystoupení než právě v Nové chmelnici. Zvuk výborný, klub zaplněn, výběr skladeb výtečný. Zazněly staré songy, novější i z aktuální desky. Všichni museli být spokojeni. Zajímavostí je, že na tomto koncertu nevystoupil basák Mas, za kterého naskočil Drop z kapely Sebreed a který se později stal stálým basistou a ještě později stálým kytaristou. Našel jsem tam jeho trsátko, když se rozutekli lidi a svým způsobem je to raritka, protože jestli se nepletu, tak to byl první koncert Dropa na postu basy v Samael. Po skončení koncertu se Samael fotili s fanoušky na chodbě a bylo to všechno strašně milé. Ukořistil jsem podpisy a fotky a mohli jsme otamtud vypadnout. Bylo tam vedro jako kráva a nejednou jsme se během večera museli jít ven vyvětrat. Po autogramiádě jsme se odebrali do jedné hospůdky, kde jme popíjeli do našich ranních vlaků a opět spokojenost maximální. Tenhle večer se hodně povedl.
s Makem
s XY
s Vorphem
Mak
XY
Vorph
OBSCENE EXTREME 2014
Nikdy se na tenhle festival obzvláště netěším na žádnou kapelu, protože tam ať hraje co chce, většinou je to dobrý. Ale v roce 2014 byla výjimka, neboť se na evropské tour vydali moji chrabří japonští rytíři FINAL EXIT (video) bez nichž by hudební průmysl neměl žádný smysl. 13 roků jsem masíroval pana pořádajícího, že by to chtělo pozvat je do Trutnova, až to vyšlo. Kdo si počká ten se dočká. Po dvaceti letech od prvního poslechu jejich grindnoisemasakru jsem se teda dočkal a tenhle ročník jsem se na jednu kapelu těšil. Na Final Exit. Pořád jsem si říkal, že nebudu chlastat abych si je zapamatoval, protože bůhví jestli je ještě někdy uvidím. No nakonec jsem se celkem slušně vožral, kámošovi dal do ruky foťák aby natáčel a sám jsem šel do první řady sledovat, jak se dělá bordel. Byl jsem s jejich skoro patnáctiminutovým setem spokojený. Záznam který vznikl v Trutnově a také v Hradci na Play Fast Or Don´t, který jsem získal tak že jsem kámošce dal foťák ať to natočí, neboť jsem se nemohl účastnit, jsem si následně nechal vyřezat na vinyl v počtu šesti kusů. Na koleni jsem vyrobil gatefold obal. Jeden kousek jsem si nechal, dva jsem poslal do Japonska kapele a zbytek rozeslal po kamarádech. Z Japonska mi za pár dní přišlo tričko a kazeta od kapely. Co víc si přát? Samozřejmě i další kapely ten rok byli výborné (Wehrmacht, Possessed, Cripple Bastards, Brutal Truth, Cattle Decapitation a další...) ale Final Exit jsou jen jedni. Dokonce jsem si za tímto účelem nechal od jednoho moc šikovného pána vyrobit krásné tričo "I Love Final Exit" které jsem později věnoval kytaristovi, neboť se mu moc líbilo. A pak jsem si nechal pro jistotu od jednoho moc šikovného pána vyrobit další dvě.
Pro další fotky klikni sem.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)







