Zobrazují se příspěvky se štítkemHuman Scum. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemHuman Scum. Zobrazit všechny příspěvky

16.11.2019 AGGRESSIVE TYRANTS, HUMAN SCUM, SVINIBROD



Takže k rozmrdanýmu plynovýmu kotli z předminulého týdne se přidal ještě utopený mobil mé nešikovné dcery a předepsání brýlí mé milované ženě. Takže dalších skoro deset tisíc si asi jen tak vytáhnu z prdele... Ale to mi nemohlo zabránit abych se nejel podívat na dvě legendy a jedny (pro mě) nováčky. Přiznám se, že kdyby tam nehráli Aggressive Tyrants, zůstal bych doma a udělal si hezký večer s hororem a flaškou. Jenže kdyby byly ryby v prdeli, tak by nemusely být rybníky, jak praví klasik. Osedlal jsem proto svého bílého draka, naladil navigaci a vydal se do Přelouče, tedy do míst, kde jsem naposledy byl před dvaceti lety. Po příchodu do hospody Na růžku mě překvapil počet návštěvníků. Čekal jsem tak 7-10 lidí, jak se mi to už několikrát "poštěstilo" ale bylo nás tam asi třicet. To by se mohlo leckomu zdát jako podstav, ale bylo to akorát. Zvlášť když můj severský přítel (zdravím Láďu) se v tu chvíli nacházel na koncertě Traktor a poslal mi fotku "full house" návštěvy.


Jenže koho sakra zajímá nějakej přiblblej Traktor? Snad jen někoho bez kulturního cítění. My co jsme na tom s kulturou zadobře, šli jsme za kilčo na pořádnej nářez. I když zas taková idylka to nebyla. Od začátku jsem nebyl spokojený se zvukem. Zvukař všechno ladil pomocí tabletu a notebooku. Žádnej zvukařskej pult, žádný knoflíky, žádný páčky a táhla. Všechno digitálně. Asi je to dnes normální, jenže zvuk z toho byl jak ze špatně vytřený prdele. Nejvíce na tom byli biti první vystoupivší, domácí HUMAN SCUM.


Navíc hráli bez bubeníka, (pro debily, to jako ne že by hrály jen kytary a zpěv. Bicí měli  nasamplované). Celkově mě jejich hudba nikdy pořádně nezaujala na takové výši, abych si od nich něco koupil, protože jejich deathmetal se mi zdá strašně komplikovanej. A protože já jsem člověk jednoduchý, komplikovanostem se vyhýbám jak cikán práci. Druhá kapela, pořádající SVINIBROD byla pro mě velká neznámá. 


Zvuk měli o poznání lepší, snad díky přítomnosti živého bicmena. Musím se přiznat, že se mi jejich set líbil i přes stále ještě dost špatnej zvuk. Ono ale celkově to všechno tam působilo tak nějak neosobně a chladně. Velkou měrou k tomuto stavu přispěl fakt, že nebylo žádné pódiové osvětlení, z čehož pláče videozáznam níže. A i lidi se mi tam zdáli divní. Ne že bych já byl něco víc než ostatní, prostě jen takovej pocit. Například jeden nabušenej týpek s hipsterským kámošem se na mě pořád lísali a furt se klátili a postupně postupovali jakoby naschvál přede mě a lezli mi do záběru. Alkohol je svině :-) ... Přál jsem jim akutní průjem, ale moje prosby nebyly vyslyšeny. Naštěstí si po chvíli šli pro pivo a pak už se postavili kousek jinam. Nicméně Svinibrod se mi líbil. Ovšem já jsem jel 37km hlavně a dá se říci že výhradně kvůli AGGRESSIVE TYRANTS. 


Kapela ze Světlé nad Sázavou, kterou sleduju od prvního demáče, mě opět nezklamala. Zvukově to nebylo moc dobré, neustále vazbil mikrofon, kytara a zpěvy byly dost utopené, naopak bicí všechno přemlátily. Někdo by mohl namítat, že na takový sračky, jaký hrajou  kapely podobné Agressivům, netřeba dobrého zvuku. A to jsou právě ti kreténi, co nemají kulturní cítění a chodí na Traktor :-) Aggressive Tyrants jsem si tedy užil i s ostatními dosyta a už se na ně těším na Obscene Extreme festivalu 2020 kde je záruka dobrého zvuku, světel a všeho kolem. Uteklo to jako voda. Tři kapely, čtyři pita, třičtvrtě hodiny za volantem a do své rodné vísky jsem dorazil v době kdy zhaslo pouliční osvětlení. Pro ty, koho to zajímá, u nás se zhasíná o půlnoci. Celkově bych tuhle akci zařadil k těm méně povedeným, ale pořád lepší než drátem do oka.

25. 8. 2001 BEST OF HARD COMMUNITY

Groinchurn, Fleshless, Tortharry, Hypnos, Sabathory, Ingrowing, Laniena Mentis, Livores Mortis, !T.O.O.H.!, Ritual, Return To Innocence, Euthanasia, F.O.B, Dark Future, Human Scum, Murder Persons, Smashed Face

Další z akcí, o kterých toho mnoho není k dohledání. Jen pár malinkatých foteček ukradených z fobiazine. Do Výravy jsme s kámošem vyrazili pěšky (!!!) z Hradce Králové. Ptali jsme se každou chvíli na cestu, a všichni nám řikali jo to je kousek, asi tři kilometry. No nakonec těch kilometrů bylo snad deset a my jak přišli do areálu, který byl zastřešen, museli jsme spláchnout žízeň. Takže jsme chlastali a poslouchali výborné kapely a pak zase chlastali a v noci jsme dělali bordel, že tam na nás už nějaký místní domorodec vlítnul a že prej zajistí, aby se podobná zvěrstva už ve Výravě nekonala. A proto od té doby hrají ve Výravě samé píčoviny a o pořádnou kapelu tam nezavadíš. Když byl čas jet domů, nechtělo se nám zase pěšky do Hradce, tak kámoš našel našeho známýho, který tam byl autem, jenže náš známý byl totálně našrot, ležel v bezvědomí pod pódiem, takže jsme čekali, než se dá trochu do kupy. Asi za hodinku vstal, dal si cigáro a ještě ožralý si sednul za volant prastarý škodověnky. Vůbec nechápu, jak v jeho stavu mohl nenabourat cestou do Bydžova, zvlášť když byla mlha, že nebylo na krok vidět a měl věčně opocené čelní sklo. Na jeho obranu musím uvést, že byl nějaký uvědomělý a že jel opravdu pomalu a nijak nefrajeřil. Sestava kapel byla víc než výborná, ale jestli si dobře pamatuju, tak moc lidí tam nebylo. Ale nám se tam líbilo.








16. 12. 2017 DEVILIZATION 3.2


Akce nazvaná Devilization 3.2 byla pokračováním akce Devilization 3.1 která se konala v Hradci a na které bylo dohromady asi 6 platících lidí. Pokračování se konalo v Pardubicích a mělo se začít hrát v 19hodin, ale pár hodin před začátkem se na facebooku psalo, že se začne o půl hodiny dýl. Nakonec to bylo o hodinu dýl. Když jsme vstupovali do klubu, vítali nás dvě postavy oblečené v černých hábitech se zapálenými loučemi. No vítali.... na můj pozdrav Nazdar chlapci mi odpověděli: "... ". (to jako že drsně mlčeli). Byli to drsní muži... Vstupné 90Kč, lístek na tombolu 10Kč. Klub je po rekonstrukci a je tam pěkně čisto. Nealkoholické pivo chlazené, normální pívo prý dobré, jak jsem se informoval u mého spoluúčastníka, který původně ani na akci jet nechtěl.  První kapela HUMAN SCUM, veteráni, jezdil jsem na ně už někdy před dvaceti rokama. Jejich prazvláštní deathmetal je na otevření akce dobrá volba a vždycky si je rád poslechnu.  Zvuk takovej, jakej si zaslouží první kapela na zahřátí. Druhá banda NIHILLIN. Byl to jejich teprve třetí koncert, a nebylo to marné. Takový blackmetal ale trochu jinej.  Zvukově to bylo lepší než první banda.Třetí kapela BLOODY MADNESS. Docela dobrej treš se zpěvem alá stará Metallica? Zvuk opět o něco lepší, líbilo se mi to. Čtvrtá kapela ZODIAC. Výborný, ale opravdu výborný deathmetal. Až tak výborný, že to kámoš (zdravím Zbyňka) označil za nejlepší kapelu toho večera. Bylo to fakt dobrý. Pátá kapela, headliner slovenští ALGOR. Perfektní  zvuk, perfektní blackmetla. Zbyněk říkal, že to byla sračka a asi se to ani lidem moc nelíbilo, poněvadž se při jejich setu pomalu vytráceli. Mě se to páčilo jak cyp. Připomínalo mi to chvílema Kampfar. A Kampfar já rád. Potom byla tombola. Kámoš má pořád kliku ve všem a tak....tak se stalo, že z jeho deseti lístků, měl tři výherní. Ten první vyhrál samolepku pořádajících Buer. Druhý los vyhrál velký železý bafomet domácí výroby. No a taky vyhrál nejlepší cenu - 0,7l černou whisky, dělanou přímo pro tuto akci. Tu jsem chtěl vyhrát já, ale já nikdy nic nevyhrávám a nejinak tomu bylo i včera. V tombole byly dále CDčka, trička, lebka používaná při koncertech, nášivky a jako první hlavní cena, to jsem nepochopil, byla prasečí hlava která místo toho aby ji někdo namlel do tlačenky, nebo uvařil, tak při poslední kapele Buer lítala nad hlavama lidí v kotli. No kotel, pár lidí, celková účast asi mým odhadem kolem 60ti lidí. Počet pěkných holek do deseti. Počet opravdu odporných holek 3. Počet nácků 2. Kapela Buer se tam měla loučit se svým zpěvákem, velmi charismatickým a fotogenickým Utgardem. Když ale začal první song zpívat kytarista, jsem si říkal že co se kurva dějě. Po prvním songu se kytarista omlouval, že to bude asi stát za píču, poněvadž před dvaceti minutama došlo ke změně v sestavě (nejspíš to zpěvák vzdal o dvacet minut dřív než bylo v plánu a je pravda, že jsem ho naposledy zahlídnul před vyhlašováním tomboly). Ale jinak byl Buer fakt dobrej, syrovej. Takovej Darkhtrone poloviny devadesátek. Žádný velký instrumentální výkony, pěvecký výkony, zvuk na píču... prostě blackmetal. Zahráli tři písničky a ve čtvrtý se stalo něco co jsem za svoji koncertovou kariéru ještě nezažil a bohužel to nemám natočený, poněvadž jsem natáčel písničku předtím. Kytarista uprostřed čtvrtý písničky řekl, že na to sere a odešel. Když přestali hrát i ostatní, bylo v klubu slyšet kapat šťávu z vaginy jedný kurvičky v černých minišatech, jaký tam bylo ticho. Po chvíli se vrátil kytarista na pódium, řekl, že akce skončila, že se omlouvá, poděkoval za účast a byl konec. Cesta domů a v posteli jsem ležel ve 3:27hodin středoevropského času.



Vyjádření pořádající kapely BUER k ukončení večírku:
"Moje hlava... kurva!
Co jsem doprdele dělal v sobotu?"
Nebo jste byli po Devilization fresh?
Ať už to dopadlo jakkoli, z našeho pohledu to vidíme takhle:
Od začátku jsme měli sekeru o který jsme informovali už ráno.
Ta nakonec ještě povyrostla ale na škodu to nebylo.
Naopak nám díky tomu vše vycházelo na přesno, zpoždění se dál nezvyšovalo, většina z vás o posunu věděla a tak nikdo o nic nepřišel.
Děkovačku jsme sem dávali hned po akci a tak se jí nebudeme opětovně zdržovat.
Vás asi bude nejvíc zajímat co se to kurva dělo ke konci?!
-
Dotazy se kupěj, takže zde je vyjádření:
Utgard s náma měl hrát, měl to bejt jeho poslední koncert.
Nehrál, protože před zvučením dostal něco jako padáka... i když odchod byl jasnej, tak se to tak nedá moc brát.
Důvod v jeho vlastním zájmu neuvádíme, ale většina z vás asi ví.
Zyklordovy jste nerozuměli, protože neznal texty (vzal to za něj)
Corpsepainty nebyli protože nám Utgard svým jednáním přidělal práci a tak nezbyl čas.
Z úplně stejnýho důvodu bylo zdržený vyhlášení tomboly!
A koncert jsme přerušili protože jeden z fanoušků měl potřebu místo muziky řešit politiku, pomocí gest.
Což byla v daný situaci poslední kapka!
Tady si neodpustim pár slov:
Fanoušci poslouchající extrémní muziku mývají extrémní názory.
!METAL JAKO CELEK (muzika, styl, život) BYL, A PRO NÁS JE, ZPŮSOB KTERÝM VYJADŘUJEME ODPOR KE VŠEM SRAČKÁM KTERÝ ŘEŠÍ ZBYTEK SVĚTA, K POLITICE! K NÁBOŽENSTVÍ!!!! V METALU JE KURVA SVOBODA!!!!
Metal je nám únikem od týhle reality!
Pokud chcete řešit tyhle věci, řešte si je v hospodě!


3.6.2017 DEVILIZATION 3.1


Moje první devilization, v pořadí Devilization 3.1 se konala na začátku června v Hradci Králové ve vysokoškolským klubu, kde probíhal první metalový koncert za víc než dvacet let provozu. A bylo to znát, protože vybavení veškerý žádný, zvukař taky žádnej. Zvučily si samy kapely na minipultíku, který byl na minipodiu. Několikrát se to tam celý přehřálo a vypadla půlka reprobeden, takže hlavní hvězdy se sympatickou zpěvačkou Alenou Krákorovou NOCTURNAL PESTILENCE byl ve dvou písničkách slyšet jen zpěv a klávesy. Pan provozní, hrozně sympatický stařík, to vyřešil tak, že dal před změť zásuvek a kabelů ventilátor, který to ochlazoval a kupodivu to fungovalo. Hold léta zkušeností... Klub teda nic moc, ale nabídka piv, excelentní. Od desítky až po jednadvacítku, všemožných barev a značek. Mě to bylo ale hovno platný, protože já tam byl autem. A kolik že tam bylo lidí? Nejsem si jistej, ale řek bych, že platících hlav tam se mnou bylo ještě asi 5 (slovy pět), maximálně. Zbytek byly kapely. Pořádala to kapela Buer z Pardubic. Sestava byla přitom docela zajímavá HUMAN SCUM, GRANULOM, pořádající BUER, zmínění Nocturnal Pestilence a v neposlední řadě DISSECTION CORPSE, kteří mě velmi mile překvapili. Lidi dali asi přednost diskotékám. Hradec je prostě v tomhle zapykanej… 



OBSCENE EXTREME 2012





Zasraná zkurvená píča matka příroda si těžce zahrála s mejma čtrnácti dnama dovolený. Kurva první tejden na Slovensku vedro jak kunda že se nedalo ani chlastat a když pak jede člověk na nejočekávanější akci roku - na OEF - tak chčije a je 15 stupňů, že se ani ožrat pořádně nedá. Ono to celkem šlo, jenže pivo bylo ledový, sračky po několika děštích všude kolem a prostě to počasí bylo na vyližprdel. Vloni všichni nadávali na to jak se nám pařily kulky a letos budou všichni nadávat na to jak klepali kosu. Takže jakej vlastně byl letošní obscín? Je nutno podotknout, že jsem letos (již podruhé v mojí návštěvnické kariéře tohoto festu) opustil trutnovské Bojiště již v pátek v noci. Vedlo mě k tomu několik důvodů. Jedním z nich byla nepřestávající bolest zubu v mojí hubě. Druhej hlavní důvod bylo počasí, který bylo prostě k hovnu. A třetí důvod ten, že sobotní program kromě tří jmen neobsahoval nic co by mě extra zajímalo, takže se mi nevyplatilo přetrpět chladnou noc a pak čekat na svoje tři čtyři koně. A přiznávám, nohy na takovým festu dostávaji slušně na prdel. Přeci jenom už nejsu nejmladší  a není mi už dvacet a dokonce ani třicet. Ale i tak jsem celkem spokojenej. Z toho co jsem chtěl vidět ve čtvrtek a v pátek jsem viděl, desku kterou jsem sháněl jsem si tam koupil, takže spokojenost. Hned první kapela ve čtvrtek byla právě ta na kterou jsem se těšil a která mě vůbec nezklamala - GUTALAX. Veselý jak hovno gore grind, který na svoje chrochtání nalákal do areálu slušnou hromadu hovenchtivých prasat. Písničky jako "Na chleba si místo medu mažu hnis z vředu" budou jednou kultovou záležitostí. Do této doby bylo počasí na jedničku. Bohatě stačily botasky, tričko, kraťasy. Jenže potom se nějaká víla co má na starosti počasí patrně někde ožrala a mávala svým kouzelným proutkem nad bojištěm jak nějaká děvka a spustila na nás hektolitry deště. Kdo na bojišti někdy byl, ví jak to tam vypadá, když zaprší. Sračky, sračky, sračky. 









Asi deseti procentům lidí tenhle stav nevadí a zažívají si tak svůj Woodstok, kdy se naschvál ráchaji v těch sračkách jako prasata, vrážejí do čistých kolemjdoucích, kteří měli v plánu zůstat čistí, zkrátka tohle je pro mladý a ne pro starý kořeny jako jsem já... Oproti loňsku, kdy jsem na festivalovej speciál Gambrinus nemohl říct jediného křivého slova, musím zde svoji oblíbenou značku poslat s čistým svědomím do prdele. Tohle nebylo pivo, tohle byly chcanky. Dole ve stanech to ještě šlo, protože ty chcanky byly chlazený. Ale co točily holky nahoře, to byla síla. Ale já toho stejně moc nevypil, poněvadž mě při každým napití krutě zabolel zub. V týhle rovině teda rozhodně zhoršení oproti loňsku.  Letos pár hodin před festivalem jsme byli informováni o změně ozvučení areálu. Nějaký chytrý mašinky který si vyžaduje Metallica a Red Hot Chilli Pepers, že zvuk z toho je skvělej a že je radost s tím pracovat. 


Proklínal jsem téměř celej čtvrtek tuhle novinku, protože jestli je s ní radost pracovat, tak si nejsem uplně jistej, jestli v ten den s ní vůbec někdo pracovat uměl. Zvuk byl fakt divnej a hlavně potichu. Kapely který měli 2 kytary měly paradoxně horší zvuk protože pokud jsem si dobře všimnul, tak zvukaři dokázali nazvučit jenom jednu. Nejvíc na tohle doplatil asi Suffocation. Další novinkou na letošním Obscenu byly vratné kelímky a limitovaná edice nevratných kelímků s logem OEF. Proti tomu nemám ni zbla. Sice první pivko vás vyjde na 90Kč, protože jeden kelímek ať už zálohovanej nebo ten nevratnej stojí 2 žetony (1 žeton = 30Kč) ale pro udržení čistoty areálu si myslím v pohodě. Já jsem si pořídil ten nevratnej abych si ho mohl vzít domů.


Opravdu velkou výhodou tohoto kelímku je, že má ušadlo, který spolehlivě kelímek udrží zavěšenej třeba na opasku když jdete chcát, nebo za cokoliv jinýho. To byl velkej problém na loňským Brutal Assaultu, protože staré obyčejné kelímky šly udržet při chcaní v zubech za obroučku na hrdle. Tenhle problém novými krásnými skvělými kelímky na Obscenu odpadl a to je dobře. Na druhou stranu tyhle nevratný kelímky maji i svou velkou nevýhodu. Dopijete pivo, jdete si pro další a oni ho natočí přímo do něj. Bez vypláchnutí. Je to drobnost, ale pivní pěna rychle zasychá a kelímek je pak takovej jakoby špinavej. Takže opláchnutí si musíte zajistit sami. Ale i tak v pohodě. Co už v pohodě nebylo, tak byla další novinka, kterou i sami security u vstupu považovali za trapný žert a sice, že ven z areálu jste mohli jít s kelímkem piva, limonády nebo něčeho jinýho, ale zpět do areálu vás pustili POUZE S PRÁZDNÝM KELÍMKEM. Trapnost nejvyššího kalibru. Že prej abysme si nechodili pro pivo mimo areál. Vloni k tomu nebyl důvod, protože pivo v areálu bylo O.K. Ale letos ty průtokový chcanky pily jenom ty nejodvážnější. Kecám, lemtali to tam všichni... Pokud teda nechlastali Kozla, kterej v areálu byl též k dispozici. Zpět ke kapelám. Samozřejmě všechny byly výborný, ale ten zvuk stál ve čtvrtek prostě na vyližprdel. Takže když bych měl hodnotit jak jsem to viděl celkově, tak HUMAN SCUM 6/10, PLAGUE RAGES 8/10, EARDELETE 7/10, JIG-AI 9/10, SPLITTER 9/10, SUFFOCATION 7/10 - ale jen díky totálně domrdanýmu zvuku, kterej se vylepšíl až na poslední (!!!) čtvrteční kapelu. CEPHALIC CARNAGE byl na mě moc složitej a kromě blackmetalovýho songu alá Marduk, kterej vystřihly v maskách se mi to nelíbilo. ORIGIN 10/10 !!! Origin jsem měl už možnost vidět na Brutal Assaultu a tam mě to vůbec neoslovilo takže jsem od toho ani nic moc neočekával, ALE to co předvedli v Trutnově to byla jedna velká šílená jízda z naprosto špičkovým zvukem. Prdelnatrhávající show neskutečnýho nářezu!! Perfektní!! Potom následovala už jenom Hell Show, která byla hodně špatná z jednoho prostýho důvodu - vesměs se jednalo "pouze" o věšení lidí na háky za všeljaký možný místa. Žádnej sex, žádný násilí, prostě slabota. Cestou od auta do areálu jsme večer potkali jednoho moc veselýho cypa :-) 


 ano, i toto lze potkat metr od frekventované silnice na Obscene Extreme festu


I tak bych ale čtvrteční den hodnotil velice pozitivně. I když byla zima, mokro, sračky, chcanky. Prostě člověk se na tu akci těší celej rok a od toho se všechno odvíjí... Psát o tom, že jsme začali prdět a smrdět po tom hnusným pivu nemá cenu. Na místní benzině vykutálený majitel nabízí porcelánovou klasickou WC mísu za poplatek 20Kč (předloni mu stačilo jen 10) a tak jsem i já svojí prdeli dopřál jakýs takýs komfort, poněvadž den před odjezdem nebyla uplně v pořádku, a vyplatil tedy dvacku a udělal krásný hovno...

PARÁDA!!

Člověk by si mohl říct, že vysrat se za dvacku, na to se může vysrat a jít se vysrat někam do pole nebo do Toiky. Jenže na poli byly sračky po deštích a většina Toiek vypadala letost takhle:


Tohle je zcela evidentně ženský hovno, protože chlap si prostě sedne a vysere se. Ženský se bojeji že něco chytnou, tak si nesednou a pak se prdelej netrefěji dovnitř a naserou vedle. Prostě ženský no. Ale všimněte si, že konzistence a i barva je podobná tomu co jsem nasral já. Škoda že jsem s sebou neměl na tý benzině foťák, aby fotka byla lepčejšejší. Ono to celkově letos s Toikama nebyla žádná sláva. Třeba vloni jsem zaregistroval minimálně jednou za den čištění, ale letos jsem neviděl hovnocuc ani jednou. A rakety do kterejch chčijou chlapi byly taky věčně plný chcanek. Takže v tomhle ohledu žádná sláva. Taky jsem zjistil, že po tom festivalovým hnusným pivu můj miniaturní penis dokáže vyloudit abnormálně velký proud chcanek. No jo, prostě to pivo byl letos průtokáč. V pátek ráno jsem zašel s dvorními kameramany Bertíkem a Daníkem na druhou benzinku, která se během jednoho roku změnila na suprovou vývařovnu, na dršťkovou polévku se čtyřma rohlíkama. V noci byla zima jak v ruským filmu, takže bylo třeba něco teplého do žaludku a rozhodně jsem neměl na mysli třeba sperma nebo nějaký jiný exkrement lidský. První páteční kapela SCAT do areálu nepřitáhla tolik lidí co ve čtvrtek Gutalax ale byli dobrý. Další MARCH OF THE HORDES aka český Dismember byli hodně v pohodě. Ale HLAVNĚ zvuk byl v porovnání s předešlým dnem uplně někde jinde. Páteční zvuk byl totiž prvotřídní a nahlas což se o čtvrtku říct nedalo. Krásnou idylku jsme zažili při jedný z odpočinkových návštěv u auta, kdy z jedný strany na hřbitově byla slyšet na probíhajícím pohřbu dechovka, z druhý strany burácel obscín ikstrým, u hřbitovní zdi zvracel nějakej Němec, za nedalekým stromem na bobku sral Polák, v několika autech se ozýval různorodý grindcore, na stráni chcalo 5 ožralých typů a já se u toho s kámošem předháněl, kdo víc smrdí když si usere. Takováhle scéna jak z nějaký růžový  knihovny Rozamundy Pilčerový se prostě jinde zažít nedá :-) Kapela SOCIAL SHIT hrála pouze ve dvouch, poněvadž zpěvák nedorazil ale i tak to byla jízda! Když naběhli ANDRALLS z brazílie a spustili jejich špinavej trešmetal, polovička dříve narozených grinderů ejakuovala do svých špinavých hadrů, poněvadž kam se na tohle hrabe stará Sepultura. Dokonce i hlasový projev vokalisty byl jako kdyby Cavalerovi z prdele vypadnul. SAKATAT 8/10. WOJCZECH 7/10. KEITZER 7/10. SPASM 10/10 - tahle česká kapela by mohla dělat Obscenu reklamu. Přišlo na ně spousta lidí zabláznit a zapařit a zasrat a zamrdat, prostě Spasm... Kdo neuvidí, neuvěří :-) Po Spasm si svoji další hodně slabou chvilku vybrala ta píča průsvitná víla s kouzelným proutkem a zlila všechny na Bojišti neskutečným způsobem. Během několika vteřin se to tam změnilo v bahenní lázně... DEMISOR se mi hodně líbili, bohužel měli nějaký technický problémy s kabelama a nějak moc se ozývala zpětná vazba v reprokundaktorech. WORMROT 10/10 ty vole tohle sem nečekal. Tuhle bandu jsem slyšel a viděl poprvé a hned pecka neskutečná. BENIGHTED 8/10. Stále naprosto bezchybnej a precizní zvuk. Jak jsem si stěžoval ve čtvrtek že je to potichu a nahovno, tak teď to bylo kurevky nahlas a špicoidní!!  DISCHARGE nemůžu hodnotit poněvadž já punku nerozumím, takže jejich vystoupení pro mě byla nekonečná nuda. Je ale nutno říct, že dědkům to šlapalo jak před třiceti lety. Zvlášť pak baskytarista kterej vypadal na to, že předvede nefalšovanej exitus na pódiu, drtil svůj nástroj s takovým přehledem, že mlaďáci mladší o 40 roků od něj by mohli závidět. Pronudil jsem se teda až k nejočekávanějším z nejočekávanějších - NASUM. Já vám něco prozradím vy svině. Nikdy jsem tuhle kapelu neposlouchal doma, nikdy jsem ji nijak nevyhledával a ani já a možná ani nikdo jinej od nich neočekával nic víc, než že odehrajou a pudou do piči. Jenže tohle bylo neskutečný peklo. Naprosto čistej geniální zvuk z kterýho praskaly všem chlapům čuráci a ženskejm silikony. Tohle nemělo chybu. Tohle bylo přesně to, po čem každej toužil, to co každej chtěl vidět slyšet. Neskutečná pecka s bonusem v podobě změněného textu hitu Inhale/Exhale na Obscene/Extreme na závěr speciálně pro Čurbyho, kterej z toho všeho byl bych řek dost naměkko protože tohle byla nejvyšší pocta. Když se Nasum loučili, nejeden romatnicky založený grinder uronil slzičku... Po Nasum jsme vyjeli domů z již zmíněných důvodů. Jenže situejšn se měla tak, že jsem se v sobotu krátce po poledni sebral a vyrazil zpátky do Trutnova. Přišlo mi to líto nevidět takový pecky jaký tam ten den měly hrát. Už když jsem byl někde v polovině cesty tak jsem měl velkou radost z toho že jsem obětoval prachy za benzin a už po druhý letos vyrazil na Obscene. Rozhodně jsem neudělal chybu poněvadž jednak v jednom stánku byl výprodej desek, kdy jedna malá deska byla za 12Kč (slovy DVANÁCTKORUNČESKÝCH!!) a velká deska za 100Kč. Jen tak pro porovnání, normální cena malý desky je tak kolem 90-120Kč (moje nejdražší malá deska mě vyšla na 3000Kč, ale to je jiná kategorie). Tak jsem se tam v těch krabicích chvíli hrabal a nahrabal jsem si 29 malejch desek a jednu velkou. Vůbec ty kapely neznám, takže je možný že polovičku z toho vyhodím nebo nějak jinak se jich zbavím. Vybíral jsem podle obalů. Dále pak probíhal výprodej triček starších ročníků Obscene Extreme za 200Kč, což je celkem slušná cena, i když mohla bejt nižžší protože po důkladnějším ohledání jsou patrné kazy na tričkách. Trochu jsem se obával toho že by snad mohlo pršet, ale za celej den tam v sobotu spadlo jen pár kapek. Kapely který jsem chtěl vidět jsem viděl, kromě Sanitys Dawn, který jsem strávil právě hrabáním těch desek. Další pak BLOOD I BLEED 7/10, GROT 9/10 - jejich basák měl zajímavý tričko s nápisem HARRY PORNO (pro debily to jako parodie na Harryho Pottera). První velká legenda toho dne DEAD byla naprostá pecka!! Každej při jejich setu chrochtal blahem. Bohužel další legenda Sublime Cadaveric Decomposition nepřijeli pro zdravotní potíže bubeníka (údajně infarkt) a místo nich naběhli letos už podruhý JIG-AI a i když byli všichni po dvouch dnech chlastání na sračky, tak to pro mě bylo jejich nejlepší vystoupení jaký jsem od nich kdy viděl. INTERNAL SUFFERING a jejich brutal death se mi líbil i když zrovna tuhle škatulku nijak zvlášť nemusím. DEMONICAL a jejich deathfuckingmetal byl prvotřídní! LOOKING FOR AN ANSWER jsem nikdy neslyšel a vůbec jsem nevěděl co hrajou. A byl to námrd. Tohle by si měli pouštět před spaním povinně všichni ti teplouši z televize a rádií. HOUVITSER 8/10. Jako poslední kapelu jsem si dal letos velelegendu BLOOD a to bylo něco neskutečnýho. Kurva však těm dědkům je dneska snad už stopadesát roků a oni do toho řezali jak za mlada. Nechyběla ani ohnivá a krvavá show. Hudba vynikající, zvuk vynikající, všichni se bavili. Parádní zakončení letošního ročníku. Ještě následovalo 5 kapel ale ty jsem už mrdal do ucha a vyrazil domů. Kdybych měl porovnávat s loňským ročníkem, tak jak bylo vloni extrémní vedro, tak letos bylo počasí taky extrémně na hovno (první dva dny). Co se týká piva Gambrinus, vloni za 2, letos tak čtyři mínus. Celková atmosféra jako každej rok 110%.