Zobrazují se příspěvky se štítkemPandemia. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemPandemia. Zobrazit všechny příspěvky

CZECH DEATH FEST 2025


Tak tu máme další ročník bez zastoupení jediné čistě blackmealové kapely. Poslední blackmetal byl na Broďáku ke slyšení v podání skupiny IN APHELION a byla to také jediná kapela tohoto druhu ten rok. Nevím co tím sledujou páni pořadatelé, každopádně mě s tím serou.  Když to vezmu kolem a kolem, tak jediný festival, který se nebál letos zařadit blackmetal do soupisky, byl Nice To Eat You, a tou kapelou byli moji miláčci Tsatthoggua. Můžete namítat, že na Czech Death Festu byli přeci Ador Dorath. Jo, ti jsou blackmetal asi jako sojovej řízek. Letos jsem nevyrazil s mojí tradiční partou SODíkem, Amorfisem a Medvěděm, neboť oni vyrazili na dovolenou do Dubaje, takže jsem vyjel na festival s přáteli, které netřeba jmenovat. Pokud o nich bude řeč, budou označeni jako přítel č.1, přítel č.2 atd. Ubytování jsem opět zařizoval já a opět v mém oblíbeném ubytovacím zařízení, do kterého vám nic není. A stejně jako loni když jsme se ubytovali a vydali se do víru festivalu pěšky na autobus, nám zastavila červená oktávka s týpkem za volantem a jestli prej nechceme hodit na festival, že tam má cestu kolem. No to bychom byli hloupí metalisté, kdybychom odmítli. Takže jsme si vezli naše napudrované prdele až před festivalovou bránu, kde jsme se vykulili, vyměnili naše vstupenky za festivalové pásky, nabili kredit a začali jsme lemtat. 


V areálu potkáváme opět ty samé známé xichty: Támhle otužilý plešoun v plavkách, tuhle ošklivá pankérka smažka, onde liliput s výraznými ústy,  ejhle slečna co si o sobě každoročně myslí, že je sexy, ale přitom je to tlama, ženy s bradavkami zimou ztopořenými, prostě stále ti samí sympatičtí a milí lidé. A vlastně jen kvůli tomu, abychom se s nimi potkali i za rok, si kupujeme vstupenku na příští ročník, aniž bychom znali jedinou kapelu, která bude hrát. To zase budu pičovat, že tam není žádnej blackmetal!!  Neber to ale kurva za devatenáct stovek! Hlavním sponzorem byl pivovar Primátor, a jak jsme se dozvěděli před koncem festivalu z projevu pana pořadatele, Primátor byl jediným pivovarem, který je před šestnácti léty neposlal do prdele. Spousta lidí na Primátor nadává, hlavně pak na speciál APA za bezkonkurenčních festivalových 50Kč, který ale naopak mě velmi chutnal, neměl jsem po něm průjem jak ostatní, ten mám já po Staropramenu, a vlastně se mi to hodilo že to lidem moc nechutnalo, protože ani jednou jsem nemusel čekat frontu. K dispozici byla ještě IPA a pivo Tchýně. A Plzeň. Na první pohled je vidět nemalá investice do rekonstrukce areálu, která loňský ročník ještě probíhala. Takže letos byla k dispozici parádní zaslunečníkovaná terasa, kompletně opravená celá budova zázemí a uplně parádně předělaná restaurace. Zdi, schody, chodníky. Veliký palec nahoru! 


Měl jsem v plánu dosáhnout na malého bobra, tedy vypít šest piv bez vychcání, ale opět to nevyšlo. Co se množství lidí týká, rozhodně mi nepřišlo vyprodáno. Nebylo totiž žádného problému dostat se i na hlavní kapely podívat se pěkně zblízka. Kotle byly menšího charakteru, nikdo do nás nijak extra nevrážel, nekonalo se žádné polití pivem, zkrátka bylo dobře. Nebo je to tím, že jsou deathmetalisti zženštělí, nevim. V kotli by asi měl být pořádný bordel. Zatím tam ale hopkali tatínci se svými ratolestmi na ramenou... Pokud bych chtěl vyzdviznout jeden obrovský a možná jediný, nešvar celého festivalu, byly by to fronty na chcaní a na sraní. Šest mušlí na chcaní a deset hajzlů na sraní totiž absolutně nemůže pojmout všechny ty vychlastaný piva a sežraný klobásy. Fronty tohoto typu se tvořily od první do poslední chvíle festivalu. Vystoupila také rasistická kapela, která měla zpěváka, který byl celý začerněný. A to jak víme, je dle nových pravidel rasistické. Prostě běloch si dnes už na černocha hrát nesmí. Když už jsem zmínil černochy, tak jedna doplňující fotka...


První den jsem si dle aplikace našich nabitých náramkových čipů ledvinami prolil 11 piv. Prostě na pohodu. Přátelé č. 1 a č. 2 toho vyslopali víc, ale i tak jsme se drželi ve stavu vnímání. Druhý den začíná královským sraním, královskou sprchou, královskou snídaní. Sláva halelůja za naše skvělé ubytování! Ve správný čas se sebereme a jdeme směr Špinka, což je nedaleké rekreační centrum. Cesta pěšky kolem všech těch krásných udržovaných chat a pozemků nás dojala. Dojetí nás přešlo, když jsme zjistili, že kiosek na Špince otevírá až od patnácti hodin a ono bylo teprve jedenáct. Přítel č.1 řiká příteli č. 2: "Vole skoč se ho zeptat jesi nám natočí." Povidám mu: "Ty vole má napsáno od patnácti, proč by ti měl natočit." Za chvíli se vrací přítel č. 2 a s úsměvem na nás mává. Ten provozovatel kvůli nám opravdu otevřel o čtyři hodiny dříve. A určitě neprohloupil. Najednou se tam začaly linout davy žíznivých lidí, ať už z festivalu, nebo elektrocyklodebilové, nebo maminky s malými dětmi. V kiosku se i vařily smažené píčoviny ale hlavně tam měli dvanáctku od pana Radka a ta byla naprosto excelentní. Přítel číslo jedna a přítel číslo dvě jich tam poslali projistotu hned šest. Já a přítel číslo tři jsme dali po třech pivech a vyrazili sami na festival počítaje s tím, že přítel č.1 a č.2 se zdrží, neboť oni nikdy neví kdy mají dost.


Cestou do areálu se mi nějak pokroutila střeva a já začal potřebovat akutačně srát. Takže jsme přidali do kroku a NAŠTĚSTÍ TY VOLE fronta na sraní čítala pouze dva čekatelé se stejným problémem. Netrvalo to tedy dlouho a já usedl na trůn a porodil malého hnědého chlapečka. No, nebudu to zaonačovat. Uplně normálně jsem nasral hromadu. Když jsem celý zpocený a k smrti unavený vylezl, čekala tam paní uklizečka. Na moje: "Tam bych teď nechodil.." jen mávla rukou ve smyslu "Tvoje hovno mě nemůže rozházet kámo." Prostě profesionálka. Bylo jich tam víc takových a staraly se o čistotu toalet a umýváren velmi důkladně. Neustále doplňovaly tekuté mýdlo, i když se našly časy, kdy žádné nebylo, ale to se nedá říct o důležitější věci a tou je toaletní papír, kterého tam bylo stále dostatek i pro chronické průjemáře. Když si jdu pro pivo k "mojí" APApípě, vedle haleká nějaký bard: "Jednu tchýni!" Kouknu na něj a poudám mu: "Ty vole Tchýně je sprostý slovo." Odpovědí mi je "Neboj, já už dvě pohřbil." Sympaťák... Známý sympatický svalnatý hoch, kterého pravidelně potkávám na koncertech se svojí neméně sympatickou maminkou, je vždycky namol. Ovšem na tomto festivalu své "namol" dohnal k dokonalosti. Zaregistroval jsem jak ho ve čtyřech odnášeji bezvládného do stínu. Později jsem zaregistroval v "jeho" stínu blitky ledabyle otřené dvěma papírovýma kapesníčkama. Stane se... 


Od kamarádů v pivním stanu se dozvídám, co je to východňárské perpetum mobile. To je: Vypij bo je nalité, nalij bo je vypité. Některé regiony mají krásné zvyky... Pak mě začal žaludek dohánět k šílenství a protože jsem držgrešle a nechtěl jsem dávat 350Kč za burger, tak jsem si za sto korun brodských koupil bramborák. Musím podotknout že bramborák byl extrémně hnusný, zbytečně velký, totálně prochcaný olejem. Byl tak olejovitý, že když jsem ho chvíli držel v ruce, započal mi z ruky několika čůrky stékat olej. Dědek co mi bramborák máchal v tom hnusným oleji nenabyl ani tolik inteligence a zdvořilosti, aby odpověděl na můj slušný pozdrav, a ten co mě kasíroval, to bylo něco podobnýho. Asi bráchové... Bramborákové těsto nebylo slané (bylo možné si bramborák přisolit - ale hned u stánku, tedy v době, kdy ještě nevíte jak chutná), nebyl v něm cítit žádný česnek ani majoránku. Správně to ohodnotil přítel č.4 "Je to jako když žereš brambůrky." Já bych jeho obsáhlou gastrorecenzi trošku rozšířil a shrnul bych to větou: "Ten bramborák byl hnusnej, přesmaženej, křupavej, neslanej, mastnej jako vlasy mafiána z devadesátých let,  a chutnal jako ty nejhnusnější brambůrky s příchutí BEZ CHUTI." Hotovo. Tečka. K dispozici samozřejmě nebyly jen odporné bramboráky a předražené burgery ale spousta dalších dobrých jídel za férové ceny. Jenže když chce člověk podpořit chuť na pivo, tak si dá bramborák, neboť od něj očekává, že bude osolený, bude v něm česnek a i další koření. Ne, takový bramborák se u dědků ve stánku nedělal. Ovšem nutno podotknout, že kluci říkali, že prý to byl normální bramborák. Tak teď nevim jestli jsem debil já nebo oni nebo dědci a jejich hnusný bramboráky. 


Ovšem na druhou stranu kde se zjevil, tu se zjevil přítel č. 7, který se nám svěřil, že onen hnusný bramborák si dával včera a že po něm měl regulerní kohoutkovou sračku. Kdo neví co je kohoutková sračka, tak ať si to někde zjistí... Nechme nesympatické dědky nesympatickými dědkami a průjmy z ojeových bramboráků průjmami z olejových bramboráků a pojďme dál! Kolem se bludně potácí přítel č. 2.. Nebezpečně se přibližuje k sanitkám a zravotníkům. Pak ale jako když do něj uhodí, zase jde pryč a pak nám přijde říct, že "Přemejšlel jsem, že bych si nechal změřit tlak." Kontroval jsem suchým "No, to by jim asi ta sanitka vybouchla." V areálu se vyskytoval také fanoušek, který s sebou stále tahal několik kopřiv v ruce a pařil s nimi. Přítel č. 3 se ke mě nahne, ukáže na kopřivového muže a povídá: "Cos dělal o víkendu? Poskakoval jsem na metalovým festivalu s kopřivou v ruce." Přítel č. 2 nabírá na promilích alkoholu v krvi a tak se ho ptám:  "Jak se ti líbila kapela?" Vykoktal jen "No to nevim" ... "Ty vole dyks na ně pařil v první lajně!"  Pak se na mě podíval smutnými očičkami a opustil nás na dlouhou dobu...



V sobotu ráno si někteří lížou rány z pátečního večera. Máme tu na baráku společně s morafskimi susedy epidemii roztrhlých obočí, modřin, boulí, naražených žeber, ztracené mikiny, vesty, čepice, kelímků... Jo jo, pátek byl velkej! Zatímco já a přítel č.3 ještě poleháváme, přítel č. 1 a přítel č. 2 už s morafskimi susedy slopou pivo. Bez čepic, mikin, vest, kelímků. Zato se šrámy na těle i na duši. S přítelem č. 3 tedy do areálu vyrážíme pěšky cestou, kudy šel přítel č. 2 s tím, že třeba najdeme jeho ztracenou čapicu. Každý šel po jedné straně a koukali jsme do příkopů, kde je to nejvíc vyválené. Dokonce jsme potkali na několik kusů rozmlácený patník. Asi se připletl někomu do cesty. Když míjíme čekárnu, povídá přítel č. 3  "Hele podívej se dovnitř, jestli si tam třeba přítel č. 2 nechtěl odpočinout." A nebýt jeho, nikdy bychom tu čepici nenašli. Nacházela se totiž za poštovními schránkami nebo co to bylo v trávě před tou čekárnou. Hurá! 


Festivalový vír se blíží ke konci a tak jsem se musel jít přes terasu, kterou jsem pokřtil na terasu buzerantskou, podívat do zrekonstruované hospody a byl jsem okouzlen. Jednak krásným novým prostředím a jednak hezkou slečnou, u které jsem si objednal kávu. "Líbí se mi jak ti koukaji řasy skrz brejle." Slečna se jen zatetelila z toho jaký fešák ji to oslovil, začervenala se a podala mi kávu. Kolem prošla dívka servírka se segedínem na talíří a haleká na celý lokál číslo objednávky: "Šedesátdevět!!" Uznale se na ni podívám a řeknu: "Dobře ty!!" A to byla druhá dívka, v jejíž tváři jsem já, ošklivý zjizvený stárnoucí šedivějící muž s příjemným úsměvem, vykouzlil ruměnec. 


To už se ale blížil úplný konec festivalu, který musí být do půlnoci ukončen, jak zní dohoda s městem. Před poslední kapelou si dávám zázvorové pivo a jdu se vychcat. Fronta asi dvaceti lidí až ven na cestu. Jak ženský, tak chlapi. Když se přiblížím ke dveřím, vidím, jak jeden týpek chčije do umyvadla. Jojo, několik toytoyek a raket na chcaní by to do budoucna chtělo někam umístit. Jinak se bude stávat stále častěji, že se bude chcát a srát v lepším případě někde u stromu, v tom horším do umyvadla. A tím bych letošní ročník uzavřel. Jo ještě něco. Hrály tam nějaký kapely. Pár se mi jich líbilo, pár ne, některé jsem neviděl.

TOP 3 čtvrtek: 1. INCANTATION 2. INGROWING 3. DOOMAS

TOP 3 pátek: 1. I AM MORBID 2. PANDEMIA 3. cover od Sepultury od THORTARRY a spol.

TOP 3 sobota: 1. MACHIAVELLIN GOD 2. LIK 3. HAEMORRHAGE

ANTITOP 3 festival: 1. TOTÁLNÍ ABSENCE BLACKMETALU 2. NEDOSTATEK WC 3. BRAMBORÁK OD DĚDKA


Pro pár fotek klikni sem.

NICE TO EAT YOU DEATHFEST 2023

 


Královna Alžběta nehnije ještě ani rok a my už tu máme zase další Nice To Eat You, kdy právě během loňského ročníku vydechla naposledy. Samozřejmě ne v kempu u Ferdinanda na festivalu, ale v královském paláci v pomatené Anglii. My zatím ještě dýcháme, to nám tahle zkorumpovaná ulhaná vláda ještě povoluje, takže jsme v klidu mohli vyrazit na ročník léta páně 2023. Sestava obligátní, tedy Amorfis, Medvěd, SODík, Magi a já. A protože nám už táhne na padesátky a jediný Magi nám svým juniorstvím kazí věkový průměr, tak jsme opět měli zajednanou chatičku, protože spát někde v blátě jen tak v mikině, na to už prostě nemáme. Zvlášť když naši odhadovači počasí strašili se dvěma stupni celsiovými v noci. Naštěstí jsem ale klukům rozeslal tradiční předfestivalový e-mail, ve kterém jsem upozorňoval, že bude zima jako kráva a tak Medvěda napadlo vzít přímotop, který, jak se ukázalo byl vynikající nápad a nedopustil, aby nám v chatě (4500Kč pro 5 lidí na celý festival), která se dala použít jako lednička místo ledničky, byla šílená kosa. (poznámka pod čarou - když jsem začal před víc jak dvaceti lety jezdit na festival Obscene Extreme, vystačil jsem si s batůžkem, spacákem a pár lahváčema.  Pár roků se sešlo s pár roky a voilá, na festival si vozíme elektrický přímotop - konec poznámky pod čarou) Když jsme se ubytovali, zatím bez Amorfise, který řešil nějaké rodinné záležitosti a přijel déle, kupujeme si festivalové (bohužel nevratné) kelímky a necháme se napájet Březňákvou jedenáctkou, která i když jí téměř okamžitě padala pěna, dala se pít až do dna. Pamatuju časy, kdy na festivalu Brutal Assault čepovali Budvar a předtím Gambrinus a obojí nás kopalo a vylévali jsme to, protože to prostě byl hnojník. Březňák za 40Kč do nás jako vždycky první den festivalu padal jak Němci do krytu a než začaly hrát kapely, tak jsme žvanili a zdravili se se známými, okukovali distra, a zázemí kempu, jestli se třeba něco změnilo, nějaká investice nebo vylepšení. Nic se nevylepšilo, do údržby se neinvestovalo. Nebo to aspoň nebylo vidět. Hned na začátku nastal výser, když nepřijela kapela Uerberos, jelikož se zasekli na dálnici po hromadné autonehodě a prostě to nestihli. Jako první tedy vystoupili CHOKED BY OWN VOMIT, o hodinu déle, než bylo v plánu. Do hracího stanu se nahrnula hromada lidí, kteří byli nadržení ještě o hodinu déle a bylo to vidět, protože si kapelu užívali. Přiznám se že mě to zas až tak nebralo... Joj a omlouvám se kapele za zkomolený název dole ve videu SORRY! Hned v úvodu festivalu se mi podařilo  nějakým klukům pokurvit selfýčko, to když jsem se jim připletl do záběru s hrdě vztyčeným prostředníkem, později jsem tu fotku od sympatického jinocha s pivními brýlemi vyžebral a slíbil mu, že fotku dám do reportu, tak tady je...


Zmínil jsem hromadu lidí, je tedy třeba poznamenat, že letos byl areál kempu plný aut, že až byly problémy při vyjíždění autem na oběd. Hned v úvodu festivalu se dozvídám, že příští ročník poctí svojí porcí shnilých prasat finská legenda Torsofuck, jejichž obaly hudebních nosičů SODík upřímně nenávidí. 


Pomalu se propíjíme ke druhé kapele KAKOTHANASY. To je s námi už i Amorfis. Magi trefně poznamenal že bude naskakovat do rozjetého vlaku, že my pojedeme českými drahami a on popálí šinkanzenem... A přesně tak to bylo hele. Kakothanasy ustavili zpoždění 25 minut, a od té doby až do konce festivalu se většinou začínalo hrát něco kolem 20ti minut po avizovaném začátku. Kakothanasy nebyli úplně marní. Jak SODík s jeho pokerfaceovým xichtem poznamenal Dneska byli nejlepší. Pro pomalejší čtenáře tohoto hloupého reportu upozorňuji, že to byla teprve druhá kapela. Další kapela letošního Najstuýtjů byli MOLESTED DIVINITY, kteří drtili kvalitní deathmetal. Měli výborný zvuk a to i přes fakt, že sestava byla jen kytara, bicí, zpěv. Tou dobou si začínám uvědomovat, že jsem opilej. Ty vole trochu brzo u třetí kapely ne? Jdu se poprvé vychcat, a zrovna probíhá úklid sympatickými paními uklizečkami. Nahromadilo se nás před vchodem WC několik a když nás uklízecí holky vpustili ulevit si, byly zaplněné jak kabinky, tak mušle. Naskytla se tato konverzace. Já chcal v kabince, vedle mě též někdo chcací v kabince s úlevou poznamenal: "Uuuu, já chčijuuu..." Odpověděl jsem že "Já takyyy, hhhh". Od mušle se ozvalo: "Doufám že ne prdelej." Odpovídám že "To až zejtra." Od mušle se v odpověď ozve "To asi všichni". Celé WC hromadně propukne v smích. Nevim proč, protože pro mě osobně není nic k smíchu na tom mít z prdele stříkačku... Ale smál jsem se s nimi též, až jsem se za koule popadal. No a pak slyším jak přišel Medvěd a prej na mě "Ptáku seš tady eště?" Týpek ve vedlejší kabince "Tady jich je..." Opět smích přiopilých vagabundů... Jo jo, na pánském WC je prostě veselo.... Na pódium nabíhají chalani z ABYSMAL TORMENT a musím uznat, že se mi to krutě líbilo. Sic nevyhledávám krabí slam metal, ale poněvadž jsem byl čerstvě vychcaný, v ruce jsem měl pivo, kapela měla dobrý zvuk, tak se mi to prostě líbilo. Náš společný přítel Jirka Karel Ondra Petr Alexandr Josef Nero Pavouk, jež je vášnivým sběratelem deathmetalových CD a setlistů, projistotu už při prvním songu šel obhlídnout situaci kolem setlistů a až do konce na něm držel ruku, aby mu ho někdo nevyfouknul. Pátou čtvrteční kapelou byli CARNIVORE DIPROSOPUS. Když jsem na ně šel a slyšel zvukovou zkoušku, řikám si Kurva! Automatické bicí. Kouknu na kapelu a ty vole on tam na sesličce seděl živý bicmen z masa a kostí a vnitřností a krve a jiných šíleností ze kterých se skládá člověčí muskulatura. Každopádně zvuk jeho bicích mi zněl strašně uměle. Vůbec se mi to nelíbilo, ale třeba SODík se mi svěřil, že právě ony bicí dávaly kapele ten správný drajf a že se mu to mocinky moc líbilo. Během  vystoupení Karnyvor Dyprosopus (opět se chalanům omlouvám za zkomolený název ve videu dole) se jdu vychcat. Nechce se mi jít až na místo k tomu určenému, takže zajdu k bazénu. Je tam plno maminek s dětmi. Maminky nahoře bez, namazané  proti spálení různými oleji. Jejich broznově opálená těla a bíle neopálená ňadra se lesknou ve svitu zapadajícího slunce... Realita? Chčiju na zeď starého nepoužívaného hajzlu, v bazénu po hladině klidně plavou hovna a je kosa. 


Zpovzdálí ze stanu haleká Carnivore Disprosopus (doprdele napsat tohle napoprvé je kumšt! Se nedivím, že jsem to ve videu pod textem dojebal...) Tolik tedy k opáleným naolejovaným krásným maminkám. Předposlední kapelou byli TEETHGRINDER, které jsem viděl nedávno na klubové akci v Pardubicích u Hradce Králové a řekl bych, že tam byli lepší. Zvuk měli hodně v pohodě a to i u odposlechů. Lidí je plný stan, jednak proto, že návštěvnost letos byla totiž velmi vysoká a jednak proto, že venku byla už fakt zima. O tom, že byla zima svědčí i to, že SODík začal nekontrolovaně jak hérečka pšikat. U chrabrého barda, jakým SODík díky zdravé stravě a pravidelnému posilování s ústeckými romy je, to vypadalo zženštěle. Ale co není v dnešní zkurvené superkorektní době zženštělé. Když můžou fousaté baby a chlapi s dvojkama kozama předvádět dámské plavky pro Adidas, proč by nemohl týpek v nejlepších letech na deatmetalovém koncertě pšikat jako manekýna. A propšikal se až k poslední kapele čtvrtečního večera, kterou byli DOWNFALL OF MANKIND. Byli tak dobří, že Medvěd při nich usnul na lavičce. Mám to vyfocený, ale kdybych to sem dal, tak by mě vykostil. Vzhledem k mému požehnanému stavu jménem Březňák si vůbec nevybavuju, co vlastně hráli... Přesunuli jsme se do chaty, která byla krásně vytopena. Ne, naše parta tuhle noc mrznout nebude. 


Usínám kolem jedné hodiny ranní. A najednou po mě někdo skáče. Byl to Medvěd, který si usmyslel, že se bude tentokrát vstávat v půl šesté. Pátek tedy začíná po piči brzo. Naštěstí se s Amorfisem chopili tekutýho zlata a pochlastávali, zatímco já do půl osmý polehávám. O tom, že byla fakt kosa svědčí i to, že si jeden člověk ustlal a zalehl ve spacáku v umývárně. Kluci grilujou, máme kávu, vysrat jsme se byli, někteří umejt. Umíme si to zařídit, no... Amorfis od rána požívá chmelové radosti a při dopolední siestě nenápadně zmizel. Medvěd ho šel hledat. A najednou jsme byli mínus dva. Jirka Karel Honza Pavel Josef Nero Pavouk přišel zmuchlanej z auta a že by si dal kafe. Připraví si hrneček, odsype dvě a půl lžičky šrotového životabudiče a čeká, až se voda v konvici začne vařit. Čeká a čeká a furt nic. Diví se, že konvice nevaří a nesvítí. Musíme se prostě tlemit, když zjistíme, že nemá konvici postavenou na základně. Všeobecně se ví, že jediný pavouk, kterého se nebojím, je náš kamarád Pavouk. Ano ten co si vaří vodu v konvici, která není postavená na základně. V tom případě by mě zajímalo, proč jediná postel, nad kterou se u stropu houpou dvě spajdr hovada je právě ta moje!!


Amorfis má tradičně v době cesty na oběd už k deseti pivům. V restauraci si blbec ještě objednal tupláka řezaného piva. To je prostě náš Amorfis a my ho máme takovýho rádi. Když se šel vrávoravým krokem vychcat, po chvíli se vrátil s rukou, ke které tiskl druhou rukou zelený ubrousek. Po chvíli z něj vylezlo, že se pořezal. Na naše nechápavé otázky typu Kde? Jak? Proč? odpověděl nechápavě Já nevim. Prostě vůbec nevěděl, jak se mu to cestou na hajzl stalo. K obědu si dal guláš a při našem odjezdu polovička porce byla pod ním na zemi. Po cestě na chatu v autě zjistil, že nemá kelímek, že ho zapomněl v restauraci. A on né aby na chatě zalehl. Místo toho okamžitě pokračuje s medvědem v chlastání... 



První páteční kapelou byli INCARNATE, v nichž zpívá kámoš Magiho. Když jsem je viděl naposledy, zpíval tam tehdy kámoš nynějšího zpěváka a Magiho v jedné osobě a hudba Incarnate se mi zdála divná. Nelíbilo se mi to. Ovšem s Dominikem za mikrofonem to bylo něco uplně jinýho, lepšího. Je zajímavé sledovat, jak takovej malej cvrček dokáže ze sebe vyloudit tak hovadské zvuky. Velmi roztomilý byl duet se zpěvákem z kapely Crow To Crow, který hlasivkami hovadil ještě víc než samotný zpěvák Incarnate. V kapele se opět nacházela pouze kytara a bicí plus zpěv a opět byl zvuk vynikající. To ovšem platilo pro všechny kapely na festivalu, za což zaslouží mistr zvuku podrbání za uchem. Páteční program pokračoval kapelou MORTIFILIA, kterou jsem viděl před časem v Jaroměři. Jejich šumavský deathmetal ničím neurazí, ale zase ničím nepřekvapí. Když jsem si šel pro pivo a pan hostinský mi ho natočil, položil jsem si ho na chlazení abych si v klidu uklidil peníze do peněženky. Najednou se objevil nějakej jouda s tabletem jako kráva a začal si to moje pivo fotit z několika stran. Možná se mu líbil kelímek? Nevim. To bude překvapení, až zjistí, že jsem měl prapůvodní kelímek z festivalu Brutal Assault. Na festivalu Nice To Eat You... Další kapelou pro mě naprosto neznámou byli KANINE s čistým svědomím musím napsat, že se mi jejich klasický detkór slam down ninja tempo líbil. A asi i Magimu, protože na ně neohroženě hrozil v kotli krabích karatistických hrozičů. Amorfis a Medvěd na ninja styl nejsou zvědaví a proto když se v tu dobu probudili z opice, zamířili radši na pivo. Nevim jak ostatní, ale já po pivu seru. A dle rozhovoru vedeného na WC a zmíněného zde v začátku reportu nejsem sám. Dokonce i v naší partě se našel statný konkurent v osobě Jirky Karla...prostě Pavouka, se kterým jsme závodili, kdo půjde víckrát ten den srát. V době, kdy nastupovali CRANIOTOMY bylo skóre 4:3 pro mě. Jenže Pavouk nelenil, došel si pro klobásu aby střeva rozpohyboval správným směrem a dohnal mě. Craniotomy mě nudili, tak jsem se na ně vykašlal a s klukama se věnoval pivu. Další kapelou hrající cripple musick byli FETOR. Z jejich setu mě zaujalo hlavně to, že během dvou songů měli dva technické problémy. Ale i tak se mi zdáli lepší než předešlí Craniotomy, ale mnohem horší než Kanine. Počasí je jen tak tak na kraťasy a mikinu, takže nebránilo vůbec nic tomu, abych zasadil Pavoukovi tvrdý úder a šel ten den popáté srát. Normální lidi pivo vychčijou. Jen já ho seru. Když takhle sedím a tlačím tu hromádku chmele, zaslechnu hlášku z vedlejší kabinky. Když mi bylo 20 tak sem si honil péro. Dneska sem rád že se vyseru. Moudro hodné rektora filosofické fakulty. ALE TEĎ POZOR!! V půlce setu Tortharry snižuje Pavouk skóre na 4:5 z jeho pohledu. Bude to ještě napínavé! Tortharry zahráli jako vždycky naprosto precizně a je to jedna z kapel, která bude vždycky bavit. A pak naběhli STILLBIRTH a já koukám, mezi lidma vidím Pavouka, jak někoho hledá. Nejde mi na rozum, co on pohledává na Stillbirth, když se mu nelíbí kvičící prasometal, rozuměj deathcore, když to uplně nesnáší. Vole a když mě zpozoroval, umělý chrup mu v rozesmáté hubě svítí jak prdel z trenek a na jeho zvednuté dlani, která obsahuje čtyři a půl prstu (o půlku přišel v robotě), ukazuje technicky čtyři a půl, ale samozřejmě to oba chápeme jako pětku. Není pochyb. Skóre našeho shitbattle je vyrovnáno na 5:5. Stillbirth se mi líbili, i když takovéto muzice nejsem příznivě nakloněn a nevyhledávám ji. 



A pak se oslavovalo. Oslavenci FLESHLESS slibovali speciální set trvající dvě hodiny za přítomnosti bývalých členů a musím uznat, že to bylo opravdu skvělé. Ammorfis vytuhnul, takže to neviděl, ale mě to nakoplo k nákupu tílka. Až tedy potkáte nějakýho debila, jak na kole brázdí po východočeských hospodách s Flešlesem na břichu, tak jsem to asi já. Poslední páteční vystupující kapela byli PROFANUM, kteří nadchli SODíka, ovšem mě svým kudrnatým deathmetalem a písničkama se stopáží okolo osmi minut mučili. Znělo to jako kdyby Dream Theatre hráli deathmetal. Prostě nic pro mě. Zaznamenal jsem bitku o playlist, protože zájemci byli hned tři. Pavouk si samozřejmě ten svůj vybojoval a po skončení nám ho ukazoval třímajíc ho hrdě ve svých devíti a půl prstech. Na další program, který spočíval v jisté sado maso hnus show jsme zvědaví nebyli a tak jsme se přesunuli do chaty, která byla opět krásně vytopena. Do hajan zalézáme ve čtvrt na dvanáct večerního srbskokamenického času. Někteří do postelí, jeden, konkrétně zpěvák kapely Incarnate si ustlal na podlaze. Všichni jsou ožralí, zdrchlaní, prostě mrtví. Mám to tak rád... Sobota začíná frontou na WC, smradem všude možně a sprchou. Nevim proč jsem se sprchoval, když vím, že půjdu zase několikrát srát. Škoda vody. Když jsme byli na obědě v restauraci a sledovali první třetinu hokejového utkání Česko vs. Norsko, má Magi telefonát, ze kterého se dozvídá, že se včera registroval do turnaje ve sportu sumo a ať se dostaví do ringu. Magi čumí jak puk a absolutně neví, že by se byl něčeho takového dopustil. O několik hodin později jsme se dozvěděli, že si z něj jen kluci vystřelili. Ale i to svědčí o tom, jak jsme byli v pátek zmaštění. První kapela která měla v sobotu hrát byli Scumtomy. Bohužel nepřijela kapela Chordotomy a tak Scumtomy zahráli v jejich čase a jako první tedy zahráli DEAF AND DUMB, jejižch starou tvorbu upřímě obdivuji. Bohužel pro mě, nic z ní nehráli. Ale i tak se mi jejich industriální deathmetal s automatickými bicími líbil. Ne tak klukům. Jenže oni tomu nerozumí, to se ví! Začíná být hnusně vedro. Jak ve stanu, tak venku. Když čekáme frontu, týpek před námi povídá romskému klukovi za pípou: Hej, černej, natoč bílýmu! To je samozřejmě stejně ohavné jako tento vtip...


Opravdu nechutné... 
Další kapelou na paškál byli zmínění SCUMTOMY, ze kterých se vyklubala ukvičená píčovina. Další moudro vylezlo z Medvěda: Dokud prsty jazyk mám, tak se kundy nelekám. Bylo to v souvislosti s debatou, ve které bylo hlavním tématem, kterou buchtu z kapely Crypta bysme opíchali. Nakonec jsme se shodli, že bychom si udělali ostudu. Koukám do rozpisu kapel co má hrát a že prej VULVATHRONE. To je v podstatě to samý jako Darkthrone, akorát místo Dark je tam Vulva. Takto jsem to okomentoval našemu výrostkovému kámošovi Járovi. To jen svědčí o tom, jak jsme byli po dvouch dnech pivení vydlabaní až na mozkomíšní mok. Sobota se nesla v jakémsi útlumu. Což o to, Medvěd s Amorfisem by chlemstali dál, ale druhý den ráno je čekala ta kulatá věc co leze z palubní desky automobilu, takže v sobotu jsme byli už víceméně na nealku.  Možná proto nás Vulvathrone nebavili. Poté přicupitali DARKFALL a konečně se zase nekvičelo. Byla to příjemná změna. A taky se konečně zatáhlo a přestalo být to pojebané horko. Nechápu jak můžeme někdy zvládat celý festival když je letní počasí. Už by ty hice mohly skončit! Darkfall byl stejně poctivý deathmetal, jako je Jihlavanka poctivá káva. Další dobrý deathmetal předvedla PANDEMIA. Ty jsem dokonce nahlas pochválil a to já dělám jenom u opravdu dobrého deathmetalu. Nevím na co si grafici některých festivalů hrajou a co se nám snaží naznačit tím, že do programu použijí barvy a písmo tak, že se to pro střízlivého, natož pak unaveného člověka stává nečitelné. Nejiné tomu bylo i u sobotního programu na NTEY festivalu. 


Použít tmavě modrý písmo na černém pozadí může opravdu jen kvalitně zhulený masochista. Čurby to na svém festivalu dohnal k dokonalosti, když ještě použil nevhodný typ písma a dokonce i loga kapel, které nejdou přečíst ani když se na to soustředíte. Snad to letos bude lepší... MASTIC SCUM jsem měl vždycky přiškatulkované ke grindcoreu. Bohužel to byl zase deathmetal. Letos jsou festivaly deatmetalu plný až mě to sere. Už by ta vlna mohla opadnout zase na nějakej čas. Taky je třeba zmínit, a určitě se mi to nezdálo, že letos se festivalu zúčastnilo málo dívek. Na můj vkus teda. Kde jste byla děvčata? Chyběla jste nám tam!! Když se pomalu šinu na headlinera INHUMATE, přihasí si to za mnou týpek a prej Hele ty zpíváš v nějaký kapele, že jo? Byl si tím naprosto jistý. Odpovídám že Já jen tak blbě vypadám. Zajímalo by mě, kterýmu jsem podobnej. Kdyžtak mi to někdo napište. Já vypadám takhle:


Když jsem si užíval krásný bordel, který předváděli Inhumate, všiml jsem si, že ve tvářích všech lidí byl úsměv a štěstí. V těch sračkách, který na nás vládní pětidemolice a EU kydá horem kokotem bylo hezké vidět šťastné lidi. A bylo to díky hudbě Inhumate, kteří spustili totální peklo. Na pódiu naběhali 100 jarních kilometrů, zpěvák si v agónii rval vlasy, rozbíjel čelo, chrčel, slintal, sípal, a byl v takovém transu, že africkej šaman hadr. Bylo to skvělé a úžasné. Nejlepší kapela celého festivalu!! Následní BLOOD neměli po Inhumate sebemenší šanci. Poslední songy Blood jsem prosral. Kdyby to někoho zajímalo, bylo to opět páté sraní toho dne. A protože Disbelief nepřijeli, došlo na poslední kapelu GUTALAX, které jsme všichni už tak nějak přežraní, takže jsme šli radši spát abychom mohli ráno conejdříve vyrazit do svých domovů. Já dávám tři gutalaxí songy a pak mažu do sprchy a do hajan. Zakončuju tak letošní Nice To Eat You festival, který jsme si opět užili každý po svém a nebude to dlouho trvat, někteří z nás se vrátí na zářiový festival UNITED IN BRUTALITY!!

 



A již tradičně, kdo by se rád podíval na nezajímavé fotky, nechť klikne sem.

6.9.2002 KRABATHOR, PANDEMIA, AGGRESSIVE TYRANTS

Můj jediný KRABATHOR který jsem kdy absolvoval. Na postu zpěváka samozřejmě Paul Spackman. Ještě vystoupili AGGRESSIVE TYRANTS a PANDEMIA a přiznám se bez mučení, z týhle akce si pamatuju jenom jak jsem se fotil s Aggressive Tyrants :-) 




Pro další fotky klikni sem.

OBSCENE EXTREME 2011




Po roce Váánoce Váánoce odcházejí, chlastejméé přátelé.... Ano je to tak, letošní Vánoce jsou nenávratně v prdeli a každý grinder věřící na Ježíška musel hýkat nadšením nad uplynulými svátky známé též pod názvem OBSCENE EXTREME FESTIVAL. Na Obscenním festivalu jsem byl tento ročník už podvanáctý a musel bych bejt kretén, kdybych tady tvrdil, že se za tu dobu nezměnil. K lepšímu samozřejmě. Ale pojďme směle k ročníku letošnímu.
ČTVRTEČNÍ NADÍLKA

Z toho co jsem viděl/slyšel, tak mě zklamala hned první kapela BUT. Nikdy předtím jsem je neslyšel, ale čekal jsem zkrátka něco jinýho. Druhou kapelku jsem strávil prohrabáváním desek v distrech a nakupování triček a zdravení se s kámošema, takže IDIOT CONVENTION prominou. Něco mi ale řiká, že by se mi to stejně nelíbilo. Ať tak nebo tak, jal jsem se splňovati své předsevzetí, že co kapela, to jedno pívo. Ve vražedným vedru, to nebyl zas až tak velkej problém, ale zase vydržet takový tempo, na to sem už starej a blbej a vymaštěnej. Další kapelou kterou jsem shlédl a která se mi líbila byli ZEITGEIST kterážto dle promomateriálu uvedeného v programu nebylo nic pro mě. O to větší bylo moje překvapení. Začínalo se mi tam ten den kurevsky líbit. Lidí sice nebylo ještě moc - a upřímě si myslím dle mého skromného bezvýznamného odhadu, že letošní ročník měl o dost slabší návštěvu, protože i na hlavní kapely bylo místo k sezení, ke stání, což se třeba vloni na headlinery moc nevidělo. Jedeme dál. Další banda a další příjemné překvapení JACK s výborným coverem "Reign Blood" od Slajerů. Další pivka  zapřičinily že sem toho už moc ve čtvrtek neviděl. Zato jsem jednomu týpkovi chvíli honil jeho vocas. Poněvadž se mu ale nepostavil tak sem mu radši pomačkal gule, které si chvíli předtím vymáchal v pívu. Ani to mu vocas neztopořilo, tak sem se na něj už vysral. Sem přijel přeci za muzikou a ne honit vocasům vocasy. Neasi.
Specialita šéfkuchaře: KRAKONOŠOVY KOULE V PIVU

ALE POŘÁDNĚ SEM MU JE ZMÁČKNUL!!

Ale zpátky k muzice. Hrozně jsem se těšil na Slováky ATTACK OF RAGE poněvadž jsem je ještě nikdy naživo neviděl. Vlastně od nich nemám ani doma žádnou nahrávku, každopyčopádně se mi hodně líbili. Výbornej grc!! Po nich se spíš víc chlastalo než poslouchalo, ale NAPALMED jsem si ujít nenechal. A udělal jsem velice dobře, neboť mě totálně posadili na prdel. Pokud někdo tvrdí, že je to blbost a hluk a nemá to ani hlavu ani patu, tak má sice na jednu stranu pravdu a nelze mu na jeho názoru pranic vyčítati, ovšem druhým dechem musím dodat, že tohle je prostě umění. Stejně jako já nechápu Opery a Národní divadlo, tak většina lidí nechápe Napalmed. Byl jsem nadšen a celý set sledoval s votevřenou hubou. Paráda!! Navíc jsem si všiml, že jeden z nehudebních nástrojů, který Napalmed při jejich setu používali, byla krabička od kojenecké sušené výživy BEBA a jsem zaregistroval, spodní víčko té krabičky bylo nejspíš vyrobené u nás ve fabrice a konkrétně na lince č. 10427 - průměr víčka 127mm, což mě opravdu potěšilo.

NAPALMED

PANDEMIA je jednou z mnoha kapel, který ničím nepřekvapí a zároveň neurazí. Prostě pohodička na čtvrteční večer k pívu. Ostatně toho bylo ten den už celkem dost. Bylo ho tolik, že si vůbec nevybavuju, jestli jsem zkouknul SQUASH BOWELS. Párkrát jsem měl již tu čest shlédnout je a pokud bych měl bejt upřímnej, líbili se mi jenom jednou kdysi v jednom dnes už zaniklým klubu v Pardubicích. Ovšem GRIDE  a jejich "prachaticecore" jsem si nemoh nechat ujít. Nářez od začátku do konce jako vždycky. Ve čtvrtek jsem se kouknul ještě na ENTOMBED . Další legenda, která mě nikdy nijak nezajímala a jsem jeden z mála, kterýmu je bližší jejich novější tvorba. Každopádně tady musím vynadat zvukařovi, kterej mi totálně zhnusil jejich vystoupení zahuhlaným zvukem. Jestli to bylo takhle schválně, tak sem to nepobral. Jestli nebylo, tak by měl jít za roh a tam si dát pár facek. Zklamanej jsem si šel k autu trochu odpočinout, ale pivo mě zmohlo natolik, že jak sem si sednul, tak jsem se se slinou u huby ráno po krásných osmi hodinách spánku spravedlivých probudil do dalšího vánočního dne.

PÁTEČNÍ NADÍLKA

Na páteční ráno asi nezapomenou dvorní dlouholetí kameramani Daneček s Bertíkem, kteří noc strávili u oficiálního merchandise a jaksi se na ně pozapomnělo a chudáčci tam byli zamčení, dokud jsem je nevysvobodil. Kdybych nešel kolem, tak tam doteďka čuměji jak nějací bulíci obecní v nějaké ZOO v kleci.

NEKRMIT!!!!

O tom že jsme národ nepoučitelných lidí svědčí to, že místo abych přestal chlastat píjo, protože mě mrzeli prospalí BENEDICTION   z minulého večera, tak jsem si s sebou na ranní procházku do města radši vzal nějakou tu plechovku. Si takhle uplně normálně sedím na náměstí v Trutnově, bavím se vypouštěním pivních plynů z útrob mých střev a najednou rána jako svině. Pár metrů ode mě z nějakýho starýho baráku se uloupnul kus omítky a s rachotem dopadnul na zem. Byl to kus velkej asi jako cihla a padal z pěkný vejšky. Kdyby to někdo slíznul do škeble, tak by to bylo dozajista jeho poslení polízání v životě. Na AGGREGATION jsem šel s tím, že se mi to nejspíš nebude líbit, a nakonec se z toho vyklubalo pro mě osobně překvapení jak cyp. Nakoplo mě to jako svině k dalšímu lití jednoho piva za druhým. FATAL NUNCHAKU výborné!! ATOMCK výborné!! DISLIKE a NOMINAL ABUSE bylo asi překvapení pro všechny, protože kdo by čekal, že by něco tak skvělýho a náserovýho mohlo pocházet od bejvalý Jugošky. Kurva tohle nemělo chybu!! PORNO INFANTIL pro mě naprosto neznámá grupa a musím se přiznat, nejednou jsem při jejich setu hýkl nadšením. Přesně tohle člověk potřebuje k životu. Jejich mexická čeština byla k popukání, zvlášť pak jejich oblíbené "kurvapíčačuráknastrafí!!" Velice milé, narozdíl třeba od Malignant Tumour nebo Isacaarum, který ve své rodné zemi na Obscenu hovoří převážně nebo výhradně jazykem anglickým... Další naběhli RAZOR RAPE a opět výtečná záležitost!! Pak se to nějak zvrtlo a já lemtal a lemtal a lemtal, až sem se dostal k muzice až na EXTREME SMOKE 57 a to vám povídám, málem sem si cvrknul do textilu, protože to bylo prostě něco tak kurva já nevim jak to popsat, prostě další letošní vánoční dárek, kterej mě posadil na kaďák. Následovali očekávaní LDOH . Bohužel zvukař si opět vybral svoji slabou chvilku, takže to byla bída. Navíc nehráli vypalovačky ve stylu Ernieho a Berta a to prostě zamrzí. PUTRID PILE není šálek mého Gambrinusu - mimochodem, potvrzuje se nadcházející trend a sice ten, že festivalový pivo - mám teď na mysli desítku géčko - není už takovej blivajz, ze kterýho se ještě před třema rokama zvedal kufr. Konečně se to dá pít - a kdo řiká že ne, tak je blbec - a není proto jedinej důvod cokoliv do areálu propašovávat, protože tam je úplně všechno od cukrový vaty přes zmrdlinu a tuny druhů žrádla až po ovocný saláty a Absinth. SUPER!! THE VARUKERS se mi snad ani líbit nemohli. Prostě týhle muzice nerozumím. Ovšem SKITSYSTEM s jejich klubovým zvukem to byla inší třída!! Doma si tohle nepustím co je rok dlouhej, ale tohle mě fakt dostalo. A co teprve naprosto precizní jak po zvukové tak po hudební a instrumentální stránce ROTTEN SOUND ? Opět kapela, která mi rozmrdala moje sluchovody. Honem na pivo a hlavní hvězdu letošních Vánoc - BRUJERIA . Jejich hiphopcore byl skvělej a naprosto vynikající, ale neodpustím si trochu šťouchnout do Emburyho, kterej to dle mého názoru trochu nestíhal. Prostě se netrefoval do rytmu bicích. Taky jsem se dozvěděl, že jedny struny drtil Jeff Walker. S jejich vystoupením jsem byl ale spokojenej a protože celodenní chlastání v mým věku už není co bejvávalo, zbytek kapel jsem vynechal a opět usnul jako jezulátko. 

SOBOTNÍ NADÍLKA    

V sobotu jsem  měl v plánu večer odjíždět domů a jak jistě víte alkohol za volant nepatří, takže jsem se pustil do mohutnýho střízlivění. Zašel jsem na koupaliště kde proběhla kompletní očista. Nebylo to sice tak moc potřeba, i gule se mi ani moc nelepily, ale prdel dostala za minulý 2 dny několikrát na frak, takže sprchovej gel měl pohotovost. Nezbytnej oběd v restauraci (dal jsem si bramborový knedle, špenát a nějaký něco co plavalo v omastku z něčeho - za shindyovských 66Kč to nebyl žádnej zázrak, ale já stejně vlastně neměl hlad). Lemtal jsem střídavě jednu teplou červenou točenou limonádu za druhou teplou žlutou točenou limonádou. S těma limčama je to na hovno. Buďto se to nestíhá chladit, nebo to dojde, nebo obojí...Takže sem se dovalil na UNKIND a  COLLISION ale nic z toho mě nebavilo. Všude to vonělo chcankama a pívem a já musel cucat limču. Jak nechutný... ASSESSOR mám na vinylu jako všichni ostatní, ale naživo to bylo uplně něco jinýho. Něco mnohem lepšího. Nemůžu si pomoct, ale slyšel jsem v tom chvílema blackmetal. Hlavně díky zabarvení vokálu. Hudebně samozřejmě trešjakpyča. Paráda!! ONANIZER no co vám mám povídat. Prostě Onanizer. Udělala se mi z nich bublina u žaludu... MESRINE v y n i k a j i c í !! Narozdíl od ZUBROWSKA která mi přišla hodně špatná. Zato PSYCHO se mi líbilo jako svině. Kdo by to kurva do mě a ještě střízlivýho řek?? Záměrně píšu střízlivýho, poněvadž jsem to měl už i z oficiálních zdrojů, že jsem čistej. Požádal jsem místní policejní hlídku tří policistů, zda-li by mi nedali fouknout a oni jako že jo, že není problém, tak mi teda dali ten přístroj. V tu dobu jsem byl už solidně rudej ve xichtě. To zkurvené slunko mě sežehlo jako nějakou posranou bramboru a vypadalo to že každou chvíli exploduju na červenou ve xichtě a že sem namrdanej jak kozel. Divili se teda, že digitální alkoholtester nic neukázal. Ono z nich nakonec vylezlo že s tím přístrojem vlastně neumí zacházet, ale že vypadám nejmíň na 2 promile. Odněkud z kufru jeden z nich vytáhnul starou zaprášenou dřevěnou krabičku uvnitř vypolstrovanou fialovým semišem, vyndal z ní klasickou skleněnou trubičku a fouknul jsem si i do ní. Když zjistili že jsem schopen, popřáli mi hezký zbytek dne a rozloučili jsme se. Moc prímoví hoši... INHUMATE - přátelé, pro mě osobně hvězda letošních Vánoc. Pokud se dá hudbou nějak vyjádřit peklo, není to žádnej blekmetl bubákovitej, ale totální inferno jsou Inhumate. Já je sice už párkrát viděl. Jako většinu kapel z festu doma vůbec neposlouchám, ale Inhumate s jejich megatotalbrutalanalšíleným zpěvákem mě rozsekalo na kousky!! Když dohráli zbyly ze mě jenom piliny. Prostě totální výmaz a haluz a já se málem udělal a kdo tvrdí že se málem neudělal tak se udělal uplně. Když jsem šel kolem pěvce a viděl jeho rozmlácenou hlavu od mikrofonu, řikal jsem si jestli je tohle ještě normální. Ale na Obscene Extreme Festivalu je normální všechno, takže vzduchem lítaji hovna, chcanky, piva, můžete tu narazit na včelí medvídky, žabího muže, banání muže, na chodící penis, zkrátka na Obscenu je všechno. ISACARUM se mi vždycky líbili, pak se mi vždycky nelíbili ale teď se mi zase líbili. Konečně to není jenom to jejich JÁTATATATATATATATA. Teď to bylo JÁ JÁ TA JÁ TATA JÁ TATATATA.... Dobrý vystoupení. THE ROTTED nuda.... DEBUSTROL - jako hele takhle přepálenej zvuk jsem ještě nezažil. Měl jsem možnost shlédnout tříapůlhodinovou show údajně nejhlasitější kapely na světě Manowar, ale kam se co do hlasitosti serou na letošní vystoupení Debustrolu. Bohužel hlasitost udělala ze zvuku docela slušnej noise, což mě osobně zas až tak nevadilo, ale když se během půlhodiny několikrát přistihnete jak si kontrolujete svoje uši, jestli vám z nich neteče krev, tak bych řek že se asi někde stala chyba. Jinak se mi ale Debustrol líbili. LOCK UP byla parádička. Osobně bych Lindberga viděl radši s At The Gates, ale i Lock Up byli super. A teď hlavní hvězda letošních Vánočních svátků BRUTAL TRUTH . Mírný zklamání. Bicmen to je machr. Klobouk dolů. Basáka netřeba představovat. S kytarákem si rozuměli. Ovšem uplně nejhorší článek týhle kapely je pěvec. Jestli to bylo tím, že byl vožralej nebo já nevim ale zdálo se mi, že to prostě neuzpívá. Nebylo to zas až tak hrozný, ale rozhodně on je z nich tím nejslabším. Hudebně to byl jeden velkej chaos tak jak ho máme všichni rádi. Žel jsem po nich musel vyrazit domů, neboť mě čekala cesta domů a pak cesta do Hradce pro švagrovou ze Slovenska. Co napsat na závěr k tomuhle ročníku OBSCENE EXTREME? Snad jen to, že se opět vydařil a panovi pořadatelovi Čurbymu posílám velkou pusu na prdel za to, jak to všechno skvěle zase ošéfoval a jako každý malý děcko se těší na Vánoce tak i já velký tlustý děcko se těším za rok zase do Trutnova. ČURBY DÍKY!!