Zobrazují se příspěvky se štítkemMOB 47. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemMOB 47. Zobrazit všechny příspěvky

27.4.2024 OBSCENE SOCIETY FEST


 No ale byla to pěkná sobota!! Napsala mi jedna paní, že prý náhodou vlezla na tenhle blog a zamilovala se do prvního čísla časopisu Spark, a že prý jestli bych nebyl ochoten jí ho pustit. Ona si rovnou i odpověděla že to asi neklapne ale že to zkusit musela. Dobrá to žena!! Odpověděl jsem jí, že časopisy nejsou moje, že je mám pouze zapůjčené za účelem naskenování a ona to pochopila. Ale i tak, kdyby se majitel prastarých Sparků rozhodl poslat je do světa, nechť mi dá vědět... A nyní se dostáváme k jádru kokršpaněla, a sice k malýmu Obscínu. Na první pohled pro normálního člověka bombastická sestava. Však považte, moc šancí vidět !T.O.O.H! v posledních letech nebylo, stejně tak Isacaarum, kteří už po několikáté zase začínají hrát. Nevím jak Contrastic, ale taky jsem je dlouho neviděl. K tomu Insanity Alert, Inhumate, MOB47. Pecka! Jenže když se na to normální člověk podívá druhým pohledem, do očí ho práskne logo hárdkorových veteránů MOB47, které prostě vidět nepotřebuje. A když, tak ne jako headlinera. O BELZEBONG nemá smysl vůbec hovořit. To je stejný úlet, jako když deathmetalisté nesnesou na svém festivalu blackmetalovou kapelu, protože je to přeci deathmetalový festival a pak -BUCH- jako hlavní kapela rapující Clawfinger (viz červnový Czech Death Fest). Zbývá tedy už "jen" Insanity Alert a Inhumate, které jsem viděl několikrát, a i když pokaždé byli skvělí, místo nich bych radši viděl něco v našich končinách méně profláklého.  Nicméně jsem na nic nečekal, objednal ihned po zveřejnění sestavy tři lístky a s Amorfisem a Medvědem jsme vyrazili. Řídil Amorfis, ale je to jeho chyba. Já mu radil - Medvěd pivní speciály, který tam budou, nemá rád, loni dal tři, kdyby řídil, mohl by klidně ty tři dát znova a večer sednout za volant. Amorfisovi loni chutnalo ale nedokázal Medvědovi říct aby řídil letos on, tak to odsral. No a když se dva nemůžou dohodnout, třetí se má dobře. Takže jsem si vychutnával pivka v množství větším, než normálním. Řídil tedy Amorfis, Medvěd zaujmul místo spolujezdce a já si svoje koule hladil na zadním sedadle. Amorfis zaparkoval dvě auta od našich známých kteří pocházejí z Chlumec-city, zdravíme se s nimi a pak hned další zdravice pravice s dalšími našimi kamarády a přáteli. Procházíme distra a hurá na pivko! Na čepu bylo 8 speciálů a já chtěl stejně jako loni započít zápolit s takzvanou sjezdovkou, tedy že si dám od každého piva jedno pěkně odshora dolů. První pivo bylo FRANZ SPALEK. Bylo dobré, ale chutnalo jako normální pivo. Výčepnímu jsem se svěřil, že nemám pětikorunu z toho důvodu, že jsem si dal všechny drobné na šipky a on že také hraje šipky. Abych mu dokázal, že nekecám, vytáhl jsem svůj mobilní telefon značky Unihertz a jal jsem se mu ukazovati webovou stránku šipkařskou naší hospody. Když jsem vyndal telefon, tak prej na mě A že nemáš ještě menší telefon... Odpovím s klidem Mám a vytáhnu z kapsy dvou a třičtvrtě palcový tintítko, kterým pořizuju videozáznamy. Ostatní barmani a barmanky se mohli pochcat smíchy. A pak se stala taková ošemetná věc. Vypil jsem první pivo a šel pro druhé, které se jmenovalo Clock a to vám byla taková lahoda, že už jsem u něj zůstal a další neochutnával. Jenže chlastejte si nějakejch vosum devět hodin pivko s voltáží 5,2 volume žejo... No dopadlo to tak jak dopadlo. S druhým pivkem jdu mrknout na první kapelu večera, v tu dobu ještě vlastně odpoledne, a tou byli mlaďáci DEADROOTS. Je neuvěřitelné, jak vyspěli oproti minule, když jsem je viděl. Kluci hráli fajny thrash těžkotonážního levelu. Líbilo se mi to. Zvuk měli hutný, světla dobrá. Já být spokojený. Zpěvák screamoval a trešově hulákal, kytaráci brejkovali a bicmen ladil přesnost.  Bohužel neznalý jejich tvorby jsem zaznamenal jejich asi nejklidnější píseň. Ostatní songy byly nářez. Slyšel jsem ovlivnění Slayerem a Sepulturou. Za mě dobrý!

 


Jede se načas, takže i pauzy mezi kapelami neznají opožďovacího charakteru, za což patří obrovský dík panu pořadateli. Všechny kapely měly na svoji přípravu stejně dlouhý vymezený čas patnáct minut a děj se vůle boží. Takže jsem si ani pořádně nestačil popovídat a už to mlátí druhá kapela, která se zove GORC. Na téhle kapele mě zaujaly tři věci. První byla zpěvačka, která byla nasraná až za roh, druhá byla písnička s názvem Posranej rohlík, která pojednávala o plýtvání potravinami a třetí byla neuvěřitelně rychlá muzika, kterou se presentýrovali. Byla tak rychlá, že bubeník po každé písni popadal dech, seč mu plíce stačily. Naštěstí pro něj skončili svůj set po pár minutách. Mám neblahé tušení, že další desetiminutovku by už ve zdraví nedal. Jejich světelná šou byla ovšem velmi nevstřícná pro pořizovatele videozáznamu, neboť namířené bíle svítící reflektory do našich xichtů nebyly to pravé ořechové pro čočky v kamerách.

 


Další kapelou vystoupivší na obscénně societním festivalu byli poláci PUTRID EVIL, kteří rozvášnili především malého junáčka v první lajně. Jejich nemainstreamový deathmetal byl víc než fajny, ovšem pouze do té doby, než jsem zjistil, že každá druhá píseň zní jako ta předešlá a podobně jako ta následující. Opět bílé světlo namířeno na naše tlamy, takže ve videu nic pořádně vidět není. Když jsem byl v první lajně, tak kytara řezala jak tanga do kundy ale vzadu před zvukařem to nebylo nic moc. Amorfis jakožto řidič si svoji sobotní dávku chmelomoku vybral a nadále se věnoval už jenom  nealkoholickému popíjení. Když mi oznámil, že plechovka grepověpomelového Birellu ho přišla na šedesát korun českých, číslicemi 60Kč, musel jsem se tím šokem napít báječného piva Clock. A to jsem si ten samý nápoj nedávno kupoval v akci za 17Kč. Takhle se vydělává! Víc než třísetprocentní marži nemají na půllitru chemicky ošetřené vody snad ani v demokratické republice Kongo.

 



V pauze před další kapelou kecáme o našich prdelích a prdelích našich idolů a pomaličku se prochlastáváme do začátku hracího času kapely FAÜST, na které jsem zaslechl v davu hejt, že sice jsou dobří, ale neřeknou slovo česky a dokonce že se i mezi sebou dorozumívaji anglicky. Ještěže Putin nemluví anglicky. Půlka světa by byla v prdeli. Včetně kapely Faüst... Potvrzuji, že byli dobří. Ba co víc, byli výborní. Ale rozhodně nemohu potvrdit fakt, že mluvili ingliš. Pan zpěvák mluvil jazykem mateřským, tím nejnádhernějším a nejkvětnatějším, naší milovanou češtinou. Odehráli parádní thrashovou jízdu a já byl opět spokojen. A myslím že i všichni kolem.

 


Po Faustech venku pokuřujeme borůvkové doutníčky když zaslechnem dunění ze sálu a já vykřiknu Beton pičo! S šedivákem vlítnem do útrob klubu a už z dálky vidím, že to není Beton ale kapela bratří, TOOH, moje zamrzlá láska, ke které jsem se nikdy nedokázal prokousat až do morku kostí, ale vždycky jsem je měl rád. Naposledy jsem je viděl v roce 2002 na Fekal Party, když ještě nebyla v té vymrdané Vopici, ale v krásném areálku v Riegorvých sadech. Strašně jsem se těšil až je zase uvidím. A jak to dopadlo? Naprosto famózně! Byl jsem nadšen, jak jim to šlapalo. V obecenstvu se našli debilové, které nezajímalo nic jiného než proč má zpěvák sluchátka na uších. Asi nějací voliči vládní pětikoalice. Kromě sluchátek na uších měl zpěvák k dispozici ještě pultík s notebookem a nějaké efekty. Bratři zahráli přesně tak, jak jsem si přál, aby zahráli a doufám, že bude víc příležitostí je zase někdy někde vidět. Děkuji tímto Čurbymu že je pozval a oživil mi tak vzpomínky přes dvacet roků staré...

 


Ani jsem nestihl s klukama probrat, jak skvělí byli TOOH a už duní kapela s nejvíc brutálním názvem na světě BETON. Slováci no. A uplně boží vole!! Narozdíl od dua TOOH jich na pódiu zevluje 5 a hrajou fakt skvělej deathmetal. Žádnej Vader nebo Grave, ale Beton do piče! Zpěv mi přišel podobný kapele Mörkhimmel, kterou čtenáři tohoto blogu možná ani neznají, tak vlastně vůbec netuším, proč je dávám za příklad. Muzikou by si mohli tykat s modrožlutou vlajkou, opět jako minule upozorňuju, že se nejedná o tolik u nás proklamovanou vlajku ukrajinskou, kterou většina lidí už nemůže ani cejtit, ale o vlajku švédskou. Ano, Beton hráli deathmetal chrastícího typu, tolik typický pro Švédsko. Naprosto skvělé vystoupení. Jenom si to uvědomělí politicky založení Slováci totálně posrali, když si museli rejpnout a jinak to prostě nešlo, oni MUSELI vyjebávat do mikrofonu že Fico je kokot. Mikrofon se za ně stydí ještě teď. Koho to kurva zajímá? Jestli chtěli hulákat protivládní politická hesla, měli se sebrat a jet jebat někam do jiné piče a ne do té pardubické. Řikám to furt, neserte politiku do muziky čuráci!! Po trapném výpadu proti premiéru Slovenské republiky (co jste si zvolili to máte kokoti!! My tu máme vládu plnou čuráků a nevšiml jsem si, že by si na to někdo stěžoval na koncertě, fakt jste mě nasrali kokoti maďarský!) jsme byli upozorněni, že Keby sme chceli a mali nejaké love, oni majů k dispozici nějaké tričká Tublatanky.



V přestávce popíjím pivko a pokuřuju borůvku s legendou sběratelů rychlodabingu na véháeskách a když zaslechneme dunění, zahodíme piva a cigára a ve spěchu si rozrážíme cestu lidmi, abychom viděli další kapelu, kterou není moc možností vidět a kterou jsem viděl naposledy v roce 2003. Řeč je samozřejmě o CONTRASTIC. A jak mě sralo světlo u předchozích kapel, tak Contrastic neměli nic. Jen pár barevných žárovek a jinak tma na pódiu. Takže opět video ve sračkách. Ovšem muziku předváděli skvělou. Až mě zamrzelo, že jsem jejich desku z mé sbírky poslal do světa. Zvuk měli vynikající. Ale to měly všechny kapely. Nejvíc se mi na zvuku líbilo, že nic nevyčnívalo nad ostatním a všechno bylo tak akorát. U elektrogrindu je taková věc k nezaplacení! Dobrá práce!!

 


Po Contrastic jsme plni očekávání dalšího z kapelních reunionů, v případě ISACAARUM už v pořadí asi třetího. A víte co? Nic moc. Pro mě teda. Nevím co vedlo Chymuse k odchodu od Pačess (vím ale neřeknu), každopádně mě Isacaarum ničím neoslnili stejně jako před jejich prvním znovuzrozením. Tahle kapela prostě není pro mě. Na druhou stranu mě nikdy jejich koncerty nenudily. Ale taky mě moc nebavily. Narozdíl od ostatních, kteří hýkali nadšením. Hýkali tak nahlas, že v jejich hýkotu úplně zmizelo klasické isacaarovské tupatupatrrrr tatatatatatatata. Podle mého názoru, který je samozřejmě špatný až nepřiměřený, měla tato legenda zůstat zakopána v mokré hlíně. Nic na tom nezmění ani svítící brýle a svěrací kazajka páně zpěvákova Chymusova. Před dvaceti lety by to na mě nejspíš fungovalo. Dnes už ne.

 


Na festival si našel cestu i nácek, kterého potkávám na jiných akcích. No a kurva co? To že nefandíme naší prolhané vládě a líbí se nám Burzum, z nás nácky ještě nedělá. Nebo jo? A mě je to jedno. Důležité bylo, že na řadu přišla legenda s velkým L. Parta Francouzů s šíleným zpěvákem, který pro rozbité čelo a zasliněnou bradu nechodí nikdy daleko. A nejinak to bylo i na Obscene Society festu. Už u třetí písničky visela zpěvákovi pod bradou tkanice hustých bílých slin. Jeho vizáž naprosto korespondovala s produkovanou muzikou, která byla jedním slovem báječná. Komu se tohle nelíbí, tak je proruský šváb. Hele když to může říkat Fiala o zemědělcích, proč ne já o všech, kteří neposlouchají INHUMATE žejo. Jako vždycky kapela předvedla neuvěřitelné výkony, plné hlenů, škubů, krve, potu a hnusu. Bordelizující muzika nenechala nikoho v klidu. Například já v první lajně přišel o své pivo, aby na mě následně jedno cizí přistálo. Napiču je, že se proslýchá, že Inhumate končí a už nás tedy do budoucna nebudou obšťastňovat svými tanečky. Pro undergroundovou muziku je to velká ztráta. Inhumate byli bez debat nejlepší kapela celého festu.

   


Tou dobou jsem byl již slušně oCLOCKován a i mé poznámky dostaly patřičně jiný rozměr. Například tato poznámka (V ponofce plesky. Vekal jsrm bitkju) znamená, že ve vedlejším klubu Ponorka měli nějakou akci plešky. Těšil jsem se na pravou nefalšovanou bitku mezi levičákama a plešatcema, ale k ničemu nedošlo. V plánu byla před naším odjezdem ještě jedna kapela a tou byli INSANITY ALERT. Bohužel pro ně už jsem si stanovil vrchol festivalu v podobě předešlé kapely, takže jsem k nim přistupoval vlažněji. Tím ale nechci namítat, že by hráli špatně. Naopak, byli jako vždy dobří, cover od Queen neměl chybu. Cover od Iron Maiden je už taková klasika. Co víc k nim napsat? Nic.

 


V tuhle chvíli jsme měli nasednout do automobilu a odjíždět z Pardubic, ovšem z mě neznámého důvodu se tak nestalo a zašli jsme se podívat ještě na hárdkorovou legendu MOB47. Ani nevim, jestli jsme tam byli až do konce a je to jedno. Karty byly jasně rozdány. Top 3 kapel: 1- Inhumate, 2- Beton, 3- TOOH. Top 3 piv: 1- CLOCK, 2- CLOCK, 3- CLOCK. A to je vše přátelé. Amorfisovi jsem  vylepšil kapotu jeho auta, cestou domů jsem poklidně podřimoval a najednou jsem byl doma. Byla to výborná akce a vůbec by mi nevadilo, kdyby velký Obscín letos skončil a pokračovalo se v menším jednodenním formátu.

 



V době, kdy jsem začínal psát tuhle dnešní píčovinu, mi poslal nějaké informace Magi, který se trhnul od naší party a byl za jinou písničkou na jiné akci. Napsal mi, že koncert byl fajn. Kapely většinou hrály samý beatdown jako NFNC, takže bylo dost kryplpitu. Dokonce jednou stáli kluci blíž a jedna ženská se rozeběhla a rozrazila dvě řady lidí před nimi a pak na Magiho skočila a dala mu ránu pěstí do spánku, takže potom se už mezi ty kretény neblížili. Dávali pivka a kecali a prostě si to tam užívali. A vyvrcholení celé akce byli Epicardiectomy, kdy šli do kotle a všechno bylo úplně super. Žádné vrážení do lidí zbytečný, jen se houpali do rytmu jak jim to hudba dovolila. A taky byla sranda, když zpěvák řekl And next song is called a začal blít do mikrofonu a my JO TO JE PŘESNĚ TEN SONG TO ZNÁME! A on se smíchem dodal, že přesně na tuhle reakci čekali všichni z kapely. Toliko tedy korespondenčně z jiné akce od Magiho...



OBSCENE SOCIETY 2012




To jsem si včera zase vykalil palici. Do pardubickýho Žluťáku jsem dorazil když byl ještě zavřenej tak jsem se šel projít po krásách hlavní silnice do centra. Počasí bylo takový že zima, takže jsem dlouho neotálel a zamířil radši pozorovat krásy hospody U Josefa. Ale na svojí krátký procházce jsem přeci jenom něco viděl. Zaparkovaný policejní auto, u kterýho stálo malý zelený auto a za ním byl radar, který nikdo neobsluhoval. Z policejního auta zrovna vystupovala fešná blondýnka která si upravovala minisukni a zcela zřetelně bylo vidět, jak jí policajt dává prachy... V hospodě jsem si dal 3 lachouty a přesně v 17 hodin dorazil do klubu, kde se už rozcvičovala první kapela MARCH OF THE HORDES. Video tady


Hudebně byla tahle kapela někde ve švédským deathmetalu a musím uznat že na první kapelu měli celkem slušnej zvuk. Potěšil mě Dismembrovsky znějící, s punkovým popěvkem cover od Darkthrone, kterej jsem fakt nečekal. Pro mě osobně neznámá kapela a doufám že na ni ještě někde narazím. Druhou kapelou byli PRÜGELKNABE, jejíž všechny 2 členové dokázali nadělat víc bordelu než dvacet lidí dohromady. Video tady.


Hráli hrozně krátce, zdálo se mi že snad jen 10 minut, ale za tu dobu naflákali asi tak třista písniček. Co víc si přát :-) Když jsem si šel pro pívo, tak mi někdo něco vylil nebo nablil na hlavu z balkonu. Zvratky jsem z toho necejtil, pívo taky ne, takže to taky klidně mohly bejt chcanky. Další naběhli SHEEVA YOGA, což byli oba členové z předešlé kapely a ještě 2 šílenci navíc. Video tady.


Mám tuhle kapelu na nějakým splitsedmipalci, a moc se mi to nelíbí, ale naživo mě docela překvapili, poněvadž to byl nářez jako kunda šílená!! Další kapelou která nastoupila a další v pořadí, kterou jsem neznal a tudíž neměl naposlouchanou byli HOW LONG, jejichž muzika byla na můj vkus moc metalická nebo jak to nazvat. Video tady.


Taky si myslím že má kapela uplně zbytečně 2 vokály protože by to v pohodě zvládal jeden člověk. Poprvé ten večer jsem zaznamenal trochu nečitelnej zvuk, ale jinak to bylo v pohodě. Kadence chcací potřeby se u mě začala rapidně zvyšovat s přibývajícím časem a tak nelze zde nezmínit skvělou vychytávku na hajzlech klubu Žlutý Pes. Já jsem za všechny ty roky co to tam maji tuhle věc nikdy nepoužil, protože je určená pro ožraly a ochlasty a to já nejsem.


Tohle hlavový opěrátko by nemělo chybět v žádný hospodě!! Další kapelou která naběhla byla opět pro mě neznámá a řeknu vám, totálně mě posadila na prdel. Dámy a pánové MÖRKHIMMEL!! 


Kapela předváděla parádní crust? death? punk? opět s Dimemberovským zvukem (nějaká móda poslední doby u nás asi) a všichni - nebo aspoň já jsem mohl oči a ptáka nechat na jejich krásný kytaristce. Jejich vystoupení mě tak odrovnalo, že jsem nelenil a zašel zakoupiti jejich vinyl. Chtěl jsem jenom malou desku. Ale protože malou nemaji, tak jsem si teda vzal tu velkou pod podmínkou, že se mi na ni všichni podepíšou. Zpěvák této kapely si asi myslel, že mě nějak vyvede z míry, protože jeho podmínkou, že se mi podepíšou bylo, že já se mu podepíšu na jeho prdel, což jsem samozřejmě jako správný idiot bez mrknutí oka také udělal, avšak poněvadž on si na prdel neviděl, tak jsem se mu tam nepodepsal, ale načmáral jsem mu tam adresu na můj krásný růžový homoblog. Ještě fotka jeho smradlavé, jak jsem mu neustále připomínal, prdele (dokonce jsem mu to řikal tak často že mu ta prdel smrdí, že se nakonec zeptal kytaristky jestli mu opravdu náhodou nesmrdí :-) ). Ta ho ujistila že ne, já ho potom také ujistil že ne a poradil jsem mu, aby si ji po každým sraní myl, načež mě fakt dostal tím, že mejt si prdel po sraní je normální, ale mejt si prdel před sraním, to je frajeřina!! Charismatický a velmi příjemný člověk. Než jsme vyřídili ty podpisy, tak jsme tam strávili snad půl hodiny plné smíchu. Po mě tam byl ještě jeden člověk, kterej byl také unešen z jejich vysotupení a taktéž chtěl podepsat desku. Musím se tu ale bez mučení přiznat, že bassáka se nepodařilo sehnat tak mi ho podepsala ta  kytaristka. Ale to nevadí, oni ty podpisy jsou stejně všeljaký. Třeba zpěvák se jmenuje Tomáš, ale podepsal se jako Slávek. Navíc on jediný na té desce prej hraje. Zbytek členů na desce není. Kytaristka mi tam načmárala něco runama, a když si nemohla vzpomenout na jeden znak, tak jsem jí poradil, ať místo znaku namaluje píču. Tak se i stalo. Jestli tu desku budou někdy v daleký budoucnosti zkoumat nějaký jazykovědci, asi budou trochu vyvedeni z míry tou píčou. 

podpisová akce Mörkhimmel 

Plný nadšení jsem si tedy odnes podepsanou desku ke známýmu a šupajdil na ISACAARUM, který mě zklamali a z celýho večera je hodnotím jako nejmíň zajímavý. Pro mě to prostě byla nuda. Video tady.


Jestli je to tím, že jsem je viděl už hodněkrát, nebo tím, že mě jejich hudba alá játatatatataaaaaaaa nikdy moc nebavila, nevím. Kapela sama o sobě ze sebe vydala maximum jako vždycky, ale nějak mě to nebavilo. To další kapela DESPERAT ze země Švédské mě zaujala mnohem víc a přitom já crust nebo co oni to hrajou vůbec neposlouchám. Video tady


Kluci ze Švédska ani ještě nestačili oschnout a vystoupili pak ještě jako hlavní kapela. Ale až po GRIDE a MALIGNANT TUMOUR. První jmenovaní předvedli neskutečnou šílenou jízdu, jakou jsem od nich nečekal. Párkrát jsem tyhle pány už naživo viděl, ale včera to bylo rozhodně to nejlepší co předvedli. Jejich song Policejní brutalita byla jednoznačně nejlepší písničkou celýho festíku. Video tady


MALIGNANT TUMOUR který naběhli po nich snad hodinu zvučili jak kdyby to byla Metallica. To možná někoho nasralo, ale kdo si počkal, rozhodně nebyl zklamanej. Stejně jako u Gride, tak i u Malignantů musím smeknout pomyslnou předkožku z žaludu, poněvadž podali vynikajicí výkon. Video tady




Dost mě pobavila situace, když fanoušek vylezl za Šimkem (pro neznalý, to je ten ostravakjakcyp vlevo v paruce) jakože si s ním zaskotačí, načež Šimek sundal paruku, dal ji na hlavu nicnechápajícímu fanouškovi, poté mu do rukou vrazil kytaru a sám šel skotačit do publika a stagedivingovat. Zbytek songu pak jako opařený fanoušek dobrnkal. A ani nebylo poznat, že to nehraje Šimek :-). Přesně o půlnoci, se čtyřicetipětiminutovým zpožděním naběhli opět ty Švédi, tentokráte s legendou MOB47. Video tady


Jejich punk, opět styl muziky který vůbec neposlouchám, se mi líbil a i ostatním se líbil a tak všechno dopadlo dobře. Snad jen kromě návštěvy, která byla ne bídná, ale mohlo vás vy zmrdi přijít víc. Jednak byste podpořili tuhle suprovou akci aby se mohla konat i příští rok a druhak všechny ty kapely, zvuk, klub, atmosféra, prostě to bylo vynikající. A kdo řiká že ne tak je chlupatá píča.