Zobrazují se příspěvky se štítkem2015. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkem2015. Zobrazit všechny příspěvky

24.10.2015 JÓDL FEST VOL. 3


Ha! Tak tohle se opět povedlo. Nejspíš těžce prodělečná akce, protože lidem z našeho ranku asi přišla sestava nezajímavá. Mimochodem sestava byla víc než zajímavá. Ale o tom se přesvědčilo jen pár jedinců, kteří dorazili na tuhle sešlost. Chlastala se tam jedenáctka jako o život a za chvíli člověk nevěděl kde je a co dělá. Kapely hrály a chlastaly. Nejvíce lidí jsem zaregistroval na Sagvan Töfi, které jsem viděl poprvé a musím říct, že ač je to vlastně parodie, mělo to hlavu a patu. Aggressive Tyrants tradičně vynikající, Top Sekret totálně na sračku odehráli a divím se, že se vůbec dokázali udržet na nohách, no i když.... Twisted Truth jsem viděl poprvé a bylo to výborné, hlavně pak písnička za pomoci pána z Agressive Tyratns. Headliner Shit Fukcing Shit byl řekl bych trochu sterilní. Jak je mým zvykem, pořídil jsem tam vypečené video.

27.3.2015 DEATH GRIND INFERNO 2


Mám rád takovýhle malý koncerty, protože pokud nemám noční, tak si na to nemusím brát dovolenou. Večer po práci sednu do auta, za půl hodiny jsem v Hradci a nejdýl do půlnoci jsem doma a ráno v pohodě do práce. Bohužel Music Bar Striga (dříve La Putyka, ještě dříve El Diablo) je nenávratně v prdeli, takže metalové koncerty z Hradce tak nějak vymizely. Tenhle večer jsem si hudebně přišel na své, protože všechny tři vystupující kapely se mi líbily. Zvuk byl výtečný, nealkoholické pivo chlazené. Naprostá spokojenost!

4.12.2015 GRIND DAY

 

Velmi příjemná akce v klubu, který několikrát změnil jméno a majitele a provozovatele a všechno možný a který je momentálně pro dobrou muziku uzavřen. Za stovku jsem dostal jako vždy výtečné NEEDFUL THINGS, dále velké překvapení v podobě kapely poblázněnýh brňáků PASSION OF THE TRUTH, která mi zněla jako przněnec deathu, hardcoreu a grindu, skvělou místní kapelu HIROŠIMA, precizní SABATHORY a všechno to tam rozsekali MINCING FURY ATD., který jsem viděl po  hooodně dlouhý době (naposledy tady)  a jejich set se chvílemi houpal na pomezí grindu a noise blast bordelu. Byl to masakr!!


BRUTAL ASSAULT 2015


Jako hele, tohle bylo brutální! Člověku by se až chtělo napsat, že to stálo za hovno, ale to byl nebyla pravda. Ano, vedro bylo naprosto devastující, ale to byla jediná kaňka na tomhle ročníku. Naštěstí nás v Trutnově na Obscene Extreme Festivalu napadlo, že už nejsme mladí jinoši na přespávání v autě nebo pod širákem (jen tak mimochodem v Trutnově byla noční teplota 5 stupňů - šílená kosa!) tak jsme se dohodli, že si zaplatíme ubytování. Na fóru BA se objevil kontakt na ubytování v Bastionu X, před kterým každoročně parkujeme a kterej lákal na WC a sprchy. Šli jsme do toho a ještě že tak. Věděli jsme že to není žádnej hotel ale jenom čtyři stěny, bordel, špína, záchody v katastrofálním stavu a sprcha jen studená. Ale i tak se to vyplatilo. Dali nás do bejvalýho muničního skladu, kterej neměl žádný okna, takže tam bylo příjemně chladno. Na sprchy se ráno tvořila fronta, protože tam mohli i lidi "z venku" za 40Kč. No a bordel šílenej, po dvouch dnech se ucpaly odpady - vloni jim tam prej praskly stoupačky a hovna se vyvalily nějaký doktorce do ordinace, kterou má v přízemí). Ale hele, taková studená sprcha 4x denně v tom vedru, který tam bylo, to bylo k nezaplacení. A noc strávená v chladný prostorný místnosti taky. 2000Kč za to chtěli a mohli jsme tam bejt od pondělí do pondělí. Ještě si řekli 500Kč za zaparkovaný dvě auta, ale to neřešíme. V tom bastionu funguje i bar kde se točí pivo/limo/kafo/panáko/polívko/jídlo. Žádnej velkej luxus, ale však nejsme gayové z nějaký diskotéky, ne? Lidí bylo prej nejvíc v historii - 18000 hlav. Holky nádherný. Kapely super - mě se nejvíc líbili Atari Teenage Riot, Cannibal Corpse, Pro-Pain. Ani jednu kapelu doma vůbec neposlouchám. Největší sračka byla Soulfy. Katastrofa.  Hasiči nás tam kropili, a i areál kropili, protože tam kde je obvykle tráva, tak tam byla několikacentimetrová vrstva prachu. Stánky s CD/LP/oblečení a vším možným každou chvíli ofukovali a otírali svoje zboží od prachu. Výstava obrazů v prostoru Octagon - vloni nově otevřený chodby v penvosti, kde bylo příjemně chladno - byla uplně super. Nejvíc mě pobavila fotka ožralýho nahatýho Natterfrosta ve vaně s flaškou vína v ruce. Nebo Abbath jak pobíhá po lese. Pak tam byly i kresby na téma smrt nebo co to bylo a to bylo taky dobrý. Dokonce letos přibyla jedna stage na který hráli nějaký neposlouchatelný šulíni z Ruska - ethno zvuky a potom super show Cult Of Fire. Ohnivý efekty, nahoře na hradbách měli udělanou hranici s tělem, kterou v průběhu koncertu někdo zapálil a ta tam pak hořela až do konce (za dozoru hasičů, neboť byl kuli vedru a suchu vyhlášen zákaz rozdělávání ohňů). Kapela naběhla v šílenejch černejch kápích, neřekla ani slovo a spustila instrumentální cover Vltava. A pak další songy a pak bez jedinýho slova odešla a byl konec. Výborný! Hehe, ještě než to celý začalo, tak bedňáci zapalovali svíčky na oltářích a jednomu chytnul ubrus od toho tak to tam začal hasit. Škoda jen že hlediště bylo tak malý, že se tam těch dalších pět tisíc lidí, který by je chtěli vidět, nevešli. My měli štěstí. A taky na hovno, že se tohle vystoupení krylo s Vader, který bych rád viděl. No další kapely co se mi líbili - At The Gates, Arcturus (čekal jsem sračku jako minule, ale zpěvák to kupodivu docela dával), Cradle Of Filth překvapivě hráli starý songy, Death DTA, Dodheimsgard - měli ale vykurvenej zvuk, Gutslit, Kataklysm, Kreator - výborná vizuální a ohnivá show, kousek Marduk, protože se mi kryli s něčím jiným, Napalm Death i přes jejich kardinální výpadky zvuku, Blood Red Throne, Nervosa, Nuclear Assault, Squash Bowels. Co se mi nelíbilo tak už zmínění Soulfly, Brujeria, Excrementory Grindfuckers. Neviděli jsme všechno co jsme chtěli vidět, protože jsme radši dali přednost odpočinku na "hotelu" před pařením v areálu. Jen jsme vylezli ven, pot nám vytejkal ze všech částí těla. Prostě šílený šílený šílený. Pivo - všichni na to nadávali ale všichni to lemtali a pokud jsme dostali chlazený, což v sobotu už moc nešlo (ani limo už neměli dobře vychlazený), tak desítka co jsem pil byla v pohodě. Prostě festivalový pivo. Měli tam i jiný speciály, dokonce jedno pivo za 10 žetonů (320kč) ale my z jistých důvodů zůstali u desítky. Občerstvení - všechno na co si metalista vzpomene. A taky většina předražený. My chodili k řeznictví co vloni, kde za 2 žetony byl obrovskej flák sekaný do velký žemle, anebo naprosto luxusní a obrovská daňčí klobása. Fronty - všude a na všechno. Nejvíc na žetony. Obsluha - jak kde. Někde se na nás smáli po celej festival, popřáli dobrou chuť, příjemný chvíle a podobně ale některý nás zmrdali pohledem jen jsme se tam objevil. V horror cinema jsem se podívat nebyl, protože tam to muselo bejt jak ve skleníku. Nová knížka k dvaceti letům BA vypadá luxusně, já si ji ale nekoupil.  Radši jsem byl na expozici historie BA kde jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací. Holky Jagermajsterky krásný a usměvavý jako vždycky. Areál - perfektní! Všechny takový designový vychytávky, obyčejný drobnosti jako třeba chodící čtveřice do černejch kápí oblečených týpků. Vypadalo to ponuře, skvěle, a když dohráli Death DTA jeden z nich se objevil ne protilehlý straně, uplně jako kdyby se přišel podívat samotný Chuck Schuldiner. Prostě výborný ročník!








Pro hromadu dalších fotek klikni sem.

OBSCENE EXTREME 2015


V rámci středečního programu tenhle ročník nabízel opravdovou lahůdku, neboť ruku na srdce: Kdo kdy byl na noisecoreovým večírku? Já ne. A právě noisecore se vznášel středeční večer nad trutnovským bojištěm. Jako první nastoupili slovenští mistři SEDEM MINÚT STRACHU a byl to kurva rachot jak cyp. Jako druzí naběhli DECHE CHARGE a byla to docela haluz, protože za bicíma jim zaimprovizoval bubeník ze Sedem Minút strachu. Deche Charge se na pódium přiřítili nějak moc brzo, když si všichni šli pro pivko a vychcat se. Vzali do ruky nástroje a začali zkoušet? Nebo už hrát? To nikdo neví. Každopádně skončili dřív, než měli podle programu začít. Za jejich tři minuty koncertu stihli rozmlátit dva nějaké přístroje (neplánovaně) - nevím o co šlo, nevšiml jsem si, pouze jsem se doslechl, jednu kytaru (plánovaně) a rozdat dvě trička (plánovaně). Hudebně to byl shit nejhrubšího zrna v tom nejlepším slova smyslu. Trochu hlavy a paty do noise vnesla poslední kapela večera 7MON (první video) a (druhé video), kteří ač legenda, připadalo mi, že hrajou až moc dlouho a po nějaké době to začalo nudit. Další dny to do nás kapely Obituary, Pig Destroyer, Broken Hope, Blood, General Surgery a hromada dalších mlátili hlava nehlava. Opět velmi vydařený ročník!!



17. 1. 2015 WINTER VIOLENCE NO. 7 (V.A.R., Debustrol, Dysangelium, Trollech)


Výborná sestava!  První kapela byla na můj vkus slabá, ale měla neuvěřitelnýho basáka. Druhá kapela byla namyšlená progresivní neposlouchatelná sračka ze Zlína. Pak ale naběhli V.A.R. a ty nás všechny naprosto uzemnili, domrdali, rozváleli.... Naprostá pecka. Já tyhle dědky doma neposlouchám a nemám ani jednu jejich nahrávku, jejich songy znám jen co asi každej Prdel Evropy a Vratislav. Ale paráda. A to sem byl střízlivej!! Naprosto precizní zvuk, lidí akorát. Já myslel, že bubeníka u druhýho songu povezou na dialízu jak do toho řezal! A zpěvák? Ty vole takovej chraplák nemá snad nikdo. Nevěřil jsem že to odzpívá celý. SUPER! Po nich byli pořadatelé DYSANGELIUM.  Vynikající! Nářez jako svině, pohodáři, na nic si nehráli, prostě paráda. Lidí na ně přišlo jak kdyby dávali máslo zadarmo, zvuk skvělej, songy skvělý. Atmosféra perfektní. A zase - tuhle kapelu neposlouchám, doma od nich nemám jedinou nahrávku. Po nich naběhnul DEBUSTROL. Podle mě lidí trochu ubylo. Zvuk perfektní, kapela skvělá, zahráli co jsme chtěli slyšet. Výborný. Doma od nich jen tak mimochodem nemám ani jednu písničku a v podstatě neznám vůbec žádnou... Po Debustrolech přiběhli TROLLECH bez baskytaristy. Jsem si řikal, že to bude hovno a píčovina ALE bylo to geniální! Taková energie co z nich sálala. Lidí zase ubylo a to bylo jen dobře. Nemělo to chybu. Před poslední písničkou Lord Morbivod řekl, ať po nich neodcházíme, že bude mít desetiletá holčička sólo na bicí. Dokonce jí i věnoval poslední písničku. Z pomalovanýho blackmetalisty znělo jeho PRO KRISTÝNKU dost zvláštně. No nakonec z toho sešlo. Kristýnka tam sice byla a asi čekala že si zabubnuje - byla už 1 hodina ráno - byla to pěkná malá metalistka blonďatá - ale prostě ji uplně ignorovali. A přitom to moh bejt zlatej hřeb večera. Po Trollech naběhla poslední kapela a to byla příšerná sračka, kterou jsme opustili při druhým songu. Škoda že tam nebyla sestava jenom V.A.R.-DEBUSTROL-DYSANGELIUM-TROLLECH. Mohlo to bejt geniální. Takhle to bylo jenom skvělý. Škoda že jsem si nemoh dát jako řidič pivo, ale i těch 8 nealkoholickejch co jsem tam vymlask bylo O.K. Dal bych jich víc, ale před půlnocí došlo... Nakonec je možná lepší, že jsem nemoh pít pivo, protože ve Žluťáku stojí standardně za hovno. Narozdíl od zvuku, kterej je tam standardně v pohodě, tentokrát naprosto čistej, čitelnej, hlasitej akorát. Prostě tak jak to má bejt. Cesta domů moc v pohodě nebyla, protože jen jsem vyjel z Pardubic, mlha jak mlíko až domů...


2. 1. 2015 SEE YOU IN HELL, NEEDFUL THINGS, KLUTZ



Člověk ještě ani nestihl vystřízlivět po oslavách nového roku 2015 a už aby zase chlemtal to pivo. A proč taky ne, když v klubu č.p. 4 ho mají tak dobré. A proč si na dobrý pivko nezajít například hned 2. ledna, zvlášť když tam hrají See You In Hell a Needful Things. Klub č.p. 4 je malinkatý sklepní prostor ukrytý v podloubí v Hradci Králové. Jako první vystoupili KLUTZ, jejich muzika mě vůbec neoslovila. Ale k prasknutí narvaný klubík byl s jejich setem spokojený. Lidí přišlo opravdu hodně, ani se všichni před miniaturní pódium nevešli. Obývák v panelákovém bytě 2+1 by svojí velikostí mohl klidně klubu konkurovat. Dokonce ani odposlechy kapely neměly. S tím jsem se ještě nesetkal. Ale oni by se stejně nikam nevešly... SEE YOU IN HELL si odehráli to svoje a kupodivu i když takovou muziku neposlouchám, tak se mi to dost líbilo. Přijel jsem tam hlavně na NEEDFUL THINGS, kteří zrají jako víno. Odehráli svůj kratičký set v ultrarychlém tempu a bylo to vynikající!!Po skončení akce jsem zašel do nonstopu na burger a říkal si, že ten rok 2015 by nemusel bejt úplně marnej....