Krásný deštík překvapil spoustu návštěvníků tohoto ročníku. Nás naštěstí překvapil zrovna když jsme seděli v plechovým pivním stanu u pivka, takže nám to bylo jedno. Taková smršť se ale jen tak nevidí. Zvednul se vítr, začalo brutálně chcát a za chvíli byla všude voda. A od tý doby nepršelo. Co se mi líbilo? Tak samozřejmě Samael. Potom Rotting Christ, Root, Nervosa, Mayhem, Madder Mortem, Malignant Tumour, Masters Hammer, Insania i přes jejich novou desku, kterou jsem nedokázal skousnout, Emperor byl skvělý, neboť přehrávali svůj majstrštych Anthems To The Welkin At Dusk, Arkona. Největší zklamání bylo pro mě (nejen pro mě) vystoupení Tiamat. Měl to být pro mnoho lidí svátek, protože Johan a jeho družina hráli celé geniální album Wildhoney. Bohužel Johan nebyl ve stavu slučujícím se s kvalitně odvedenou prací, tím podotýkám, že byl buď zfetovaný, nebo naprosto ožralý. Celý set byl jeden velkej průser a spousta lidí v průběhu odešla. Jeho hláška "fullmoon" při pohledu na kulaté osvětlení areálu ale pobavila :-) Skvělý byl Suffocation, který jsme propařili v zadních pozicích v blátě a kalužích. Všem to tam ale zase zvysoka natřel Devin Townsend, kterej je prostě a jednoduše geniální. Na festivalu může hrát sebelepší kapela, ale pak přiběhne Devin a všechno to tam rozseká na sračky. Největší objev tam pro mě byl Igorrr, ze kterýho jsem si pochcal špičky bot. Velmi povedený ročník!!
Zobrazují se příspěvky se štítkemDevin Townsend. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemDevin Townsend. Zobrazit všechny příspěvky
BRUTAL ASSAULT 2010
ČTVRTEK: EINSIFERUM se mi zdálo takový nijaký nemastaný neslaný. FEAR FACTORY - určitě lepší než před lety ve Svojšicích, ale bohužel těch 15-20 tisích metalových hlav nám tak nějak neumožnilo dostat se trochu blíž na lepší zvuk. GOJIRA byla pro mě vrchol čtvrtka. Naprosto precizně odvedená práce s vynikajícím zvukem. Jejich set byl vraždící!! CHILDREN OF BODOM byla nehorázná sračka. Jak zvukově, tak hudebně. Přiznávám, že se mi nikdy pořádně nelíbili ani z CDčka, takže to možná bude tím. Každopádně svoje fanoušky tam měli a uričtě to pro ně byl velkej zážitek. Pro mě bohužel ne. LOCK UP se hlavně líbil mejm kámošům. Já na tom neshledal nic co by vybočovalo z průměru. Ano, byl to nářez a bylo to skvěle zahraný, ale prostě mě to nebavilo. Megaklasika v podání OBITUARY se mi zvukově zdála poněkud zahuhlanější, nicméně ani tato kapela není moje parketa. Musím ale přiznat, že se mi to docela líbilo. Jen mě mrzí, že nezahráli Don´t Care... ROTTEN SOUND jsme prolemtali, takže pak už nebylo nic, co by stálo z mého naprosto nepodstatného pohledu za řeč.
PÁTEK: Z toho co jsem viděl - BAL SAGOTH - tak trochu zklamání, hlavně po nedokonalé zvukové stránce. Jakože mít takovej zvuk jiné kapely, byly by určitě rády, ale pokud kapela jako Bal-Sagoth nemá křišťálově čistej zvuk, tak to prostě není ono. A můžete si prskat co chcete. CANNIBAL CORPSE - pro spoustu návštěvníků hlavní a nejlepší kapela festu. Pro mě to byli prostě Cannibal Corpse. Šlapalo jim to jako hodinky, ani jedna chybička, bezchybnej zvuk, parádní deathmetal, prostě Cannibalové tak jak je všichni známe. CATAMENIA - z počátku tak trochu heavy, ale postupem jejich vystoupení jsem si spokojeně pokyvoval palicej. Dobré. Velice dobré!! DEVIN TOWNSEND - pro mě osobně největší překvapení. Tak trochu jsem si nedokázal představit, co tam vlastně tenhle geniální muzikant bude hrát, ale nakonec to byl prostě námrd. Inteligence a instrumentalita v jednom. Do toho asi desetiminutová brutální přívalová dešťová přeháňka, která nechala většinu lidí v naprostým klidu a nenechala si tohodle plešatýho čerta ujít. A myslim, že nikdo kdo tam zůstal přes provazy deště nelitoval. Pro mě osobně jeden z vrcholů festivalu. NAPALM DEATH je v Čechách jako doma a to i tak trochu ovlivní i moje hodnocení. Ano bylo všechno v perfektním stavu, zahráli to co chtěli všichni slyšet, ale když to vidíte jednou až dvakrát do roka, tak se vám to prostě přežere a už to není ono. Nijak bych nechtěl jejich set odsuzovat. Je to pouze a jenom můj názor, který nikoho beztak nezajímá. Pro mě N.D. trochu zklamání. Naopak největší překvapení pro mě byla brazilská SEPULTURA. Já od nich nečekal naprosto nic, protože jejich starý trešový desky se mi nelíběji a to co přišlo po geniálním albu Roots, jde taky mimo mě. Vlastně se mi líbí jenom právě Roots a Chaos A.D. Zvukově to bylo v naprostým klídku (toho jsem se taky trochu bál, protože vloni Soulfly byla největší sračka). Sepultura zahrála přesně to, co se od ní čekalo. Starý vykopávky, přes střední léta, až po pro mě neznámý skladby. Stejně jako tomu bylo u Soulfly, tak i při Sepultuře musely být vypnuté kamery, které snímají kapelu na velkoplošnou obrazovku. Patrně se jedná o nějakou brazilskou demenci, nebo já nevim co. Ale s jejich vystoupením jsem byl maximálně spokojený. A to samé se dá říct i o avatgardně blackmetalových šikmookých žluťáků z Japonska SIGH. Znám je z cédéček a nedokázal jsem si jejich skladby naživo představit. Ale bylo to v pohodě. Všichni beztak slintali na zpěvačku, která byla převlečná za nějakýho padlýho andílka a řeknu vám, všem kdo mezi nohama neměl v tu chvíli vagínu, to hučelo jako svině. Prostě prcina, která by zpěvově zvládla konkurovat Satyrovi. GWAR - tohle se nedá popsat. Tohle se musí vidět. Zvukově to bylo kupodivu v pohodě, hudebně to tak nějak víc strádalo, ale jejich onanověstříkací show neměla chybu. Druhej den bylo jasně vidět, kdo že to na jejich setu byl v prních řadách. Nicméně asi po dvacetipětiminutách a několika brutálních výstřicích několika barev, to začalo trochu nudit.Víc jsem toho opravdu nestihnul a ani snad neměl v plánu.
SOBOTA: Otvírák v 10 hodin dopoledne CBT dal jasně najevo, že to lidi s tímhle festivalem mysleji opravdu vážně a v hojném, asi tak 10 000 kousků na metal nadržených veverek se s kruhama pod očima sešlo na jejich set. A rozhodně neudělali chybu. Kurevsky vysoko nastavili laťku. Jejich goretupatupatrrrrrrgrind byl vraždící!! To taková DIABLO SWING ORCHESTRA a jejich úchylné divadelně avantgardní představení bylo o něčem uplně jiném. Jak mi několikrát během jejich vystoupení zopakoval kámoš, JE TO SRAČKA. Zaplněný hlediště nadšeně tleskalo a pařilo na jejich avantgardu s trubkou, kontrabasem a operním zpěvem a i já byl velice spokojen. To DYING FETUS byla jiná třída a ačkoliv si je doma neposlechnu co je rok dlouhej, tak jejich set ve mě probudil kousek deathera kterej ve mě někde je. Prostě skvělej dokonale zahranej s perfektním zvukem burtal deathmetal, kterej byl opravdu perfektní!! HYPOCRISY - to byla banda, kterou mám rád. Jejich vystoupení bylo pro mě asi to nejlepší z celýho festivalu. Kromě první písničky to bylo zvukově perfetkní. Vrchol festivalu!!!!!!! To takoví MACABRE, který jsem viděl počtvrtý mě trochu zklamali. Kluci by měli míň kecat a víc hrát. U MOONSORROW jsem odešel u druhý písničky. Nic pro mě, i když z CDčka je to fajn. RAGNAROK - dobrý. Fakt dobrý. Ale dát blackovou kapelu v půl jedenáctý dopoledne, to je opravdu demence. Stejně jako 2 blackový kapley jako druhou a třetí kapelu před celým skončením festivalu. Díky tomu jsem neviděl Sarke, na který jsem byl opravdu zvědavej. Kurva Shindy, za celej fesťák sotva 4 blackový kapely a v tak vypatlaný časy, až to bolí... ORIGIN - nářez jako svině, ale něco mi na tom chybělo. Nebylo to špatný. Ale nebylo to vynikající. Tankard - ano trešová legenda, která odkroutila to svoje a mě, ač se mi thrash nelíbí, tak tohle bylo víc než dobrý. GORGOROTH - to byla kapela, která pro mě byla největší tahák. Ale to, čeho jsem se od nich dočkal, to byla trapnost, tragédie, komedie, zhovadilost, teploušárna, blbost. Zvukově katastrofa. Dal jsem 4 songy. Na víc jsem opravdu neměl. Jednoznačně největší zklamání. A teď sračka festivalu. Vážení přátelé, věnujte mi chvilku pozornosti. Vyhlašuji nejhorší a nejneposlouchatelnější sračku celýho Brutal Assaultu 2010. Pozoooor, ano, dle očekávání jsou to DESPISED ICON. To se prostě nedalo a pro mě to byla největší píčovina, kterou jsem na festivalu kdy viděl. Chtělo se mi blít když jsem to viděl. Už nikdy více!! Omlouvám se jejich fanouškům, kterejch tam taky bylo dost, ale tohle opravdu ne. Hrůza!!!
SOBOTA: Otvírák v 10 hodin dopoledne CBT dal jasně najevo, že to lidi s tímhle festivalem mysleji opravdu vážně a v hojném, asi tak 10 000 kousků na metal nadržených veverek se s kruhama pod očima sešlo na jejich set. A rozhodně neudělali chybu. Kurevsky vysoko nastavili laťku. Jejich goretupatupatrrrrrrgrind byl vraždící!! To taková DIABLO SWING ORCHESTRA a jejich úchylné divadelně avantgardní představení bylo o něčem uplně jiném. Jak mi několikrát během jejich vystoupení zopakoval kámoš, JE TO SRAČKA. Zaplněný hlediště nadšeně tleskalo a pařilo na jejich avantgardu s trubkou, kontrabasem a operním zpěvem a i já byl velice spokojen. To DYING FETUS byla jiná třída a ačkoliv si je doma neposlechnu co je rok dlouhej, tak jejich set ve mě probudil kousek deathera kterej ve mě někde je. Prostě skvělej dokonale zahranej s perfektním zvukem burtal deathmetal, kterej byl opravdu perfektní!! HYPOCRISY - to byla banda, kterou mám rád. Jejich vystoupení bylo pro mě asi to nejlepší z celýho festivalu. Kromě první písničky to bylo zvukově perfetkní. Vrchol festivalu!!!!!!! To takoví MACABRE, který jsem viděl počtvrtý mě trochu zklamali. Kluci by měli míň kecat a víc hrát. U MOONSORROW jsem odešel u druhý písničky. Nic pro mě, i když z CDčka je to fajn. RAGNAROK - dobrý. Fakt dobrý. Ale dát blackovou kapelu v půl jedenáctý dopoledne, to je opravdu demence. Stejně jako 2 blackový kapley jako druhou a třetí kapelu před celým skončením festivalu. Díky tomu jsem neviděl Sarke, na který jsem byl opravdu zvědavej. Kurva Shindy, za celej fesťák sotva 4 blackový kapely a v tak vypatlaný časy, až to bolí... ORIGIN - nářez jako svině, ale něco mi na tom chybělo. Nebylo to špatný. Ale nebylo to vynikající. Tankard - ano trešová legenda, která odkroutila to svoje a mě, ač se mi thrash nelíbí, tak tohle bylo víc než dobrý. GORGOROTH - to byla kapela, která pro mě byla největší tahák. Ale to, čeho jsem se od nich dočkal, to byla trapnost, tragédie, komedie, zhovadilost, teploušárna, blbost. Zvukově katastrofa. Dal jsem 4 songy. Na víc jsem opravdu neměl. Jednoznačně největší zklamání. A teď sračka festivalu. Vážení přátelé, věnujte mi chvilku pozornosti. Vyhlašuji nejhorší a nejneposlouchatelnější sračku celýho Brutal Assaultu 2010. Pozoooor, ano, dle očekávání jsou to DESPISED ICON. To se prostě nedalo a pro mě to byla největší píčovina, kterou jsem na festivalu kdy viděl. Chtělo se mi blít když jsem to viděl. Už nikdy více!! Omlouvám se jejich fanouškům, kterejch tam taky bylo dost, ale tohle opravdu ne. Hrůza!!!
Pro další fotky klikni sem.
Štítky:
2010,
Bal-Sagoth,
Brutal Assault,
Cannibal Corpse,
Catamenia,
CBT,
Devin Townsend,
Dying Fetus,
Ensiferum,
Fear Factory,
Gojira,
Gwar,
Hypocrisy,
Lock Up,
Macabre,
Napalm Death,
Obituary,
Origin,
Sepultura,
Sigh
BRUTAL ASSAULT 2014
Díky počasí a našemu pokročilému věku jsme si nemohli dovolit chodit na každou kapelu a pečlivě vybírali. A když už jsme si nějakou vybrali, tak to posral zvukař (Isacaarum, Spasm, Impaled Nazarene), nebo na ni bylo tolik lidí, že se to prostě nedalo (třetí stage Enthroned, Pungent Stench), anebo se jednalo o velká jména, který mě osobně zajímaly málo ale ze zvědavosti jsem chtěl nakouknout (Slayer) a pak hlavní kapely, který jsme vynechali uplně (Krabathor, Amon Amarth, My Dying Bride, Sodom, Six Feet Under, Children Of Bodom, Satyricon) z důvodů že jsme je už viděli, nebo že si o nich nemyslíme nic pozitivního pro naše uši a poslední vynechavší zajímavý kapely byly proto, že nás to zklamalo samotná kapela (Venom). Každopádně jsme se rozhodli, že po Impaled Nazarene pojedeme domů a opravdu v 18hodin jsem byl doma a vůbec mě nemrzí, že jsem neviděl Satyricon kterej jedinej mě v sobotu večer zajímal. Už jsem to viděl 2x a čekat na něj o limonádě ve vedru a prachu několik hodin, to naše nohy a záda už prostě nedávaji. Jeden známý mi ale večer psal, že Krabathor byl geniální. Jenže když znám akorát písničku Orthodox a Cool Mortification, tak to je pak problém. DeathMetal nemám moc rád. No takže pro mě nejlepší a opravdu skvělý kapely byly tři, na který jsem se těšil nejvíc - IWRESTELDBEARONCE (strašná sranda a chaos a brutalita a jejich vystoupení mělo víc energie než všechny trešmetaly světa). INQUISITION na třetí stage - když hráli naposledy taky na třetí stage, tak to byla ještě třetí stage jenom plechová bouda pro 1000lidí. Teď byla třetí stage obrovské šapitó, kam se mohlo vejít 3-4 tisíce lidí). A třetí kapela která mě zajímala byli moji oblíbení Manes, který tam hráli v pátek na třetí stage odlehčenou jakoby akustickou show - perfektní, potom normální avantgardní show na normálním pódiu - super, potom tam Manes v jedněch nových prostorách měli DJ set od 20.00 do 00.00 hodin (!!!) ve čtvrtek - na ten jsem se bohužel nedostal, a pak ještě měli prewiev jejich novýho alba. Takže to byla asi nejvytíženější kapela festu, kterou znalo a dokázalo ocenit jen pár vyvolených jedinců. Ve středu se mi nejvíc líbili Chthonic - to bylo hodně příjemný a mají krásnou bassačku. Všichni měli oči a péra jenom pro ni. Ale můj bratranec tu kapelu miluje a přijel a zaplatil vstupný jenom právě kuli Chthonic a byl zklamanej. Terrorizer ve středu celkem fajn, ale protože to nemám naposlouchaný, tak jsem si je moc neužil. Ale aspoň měli dobrej zvuk, což se o hlavních pódiích nedá říct o moc kapelách. Zvukaři jsou prostě kreténi. Středeční The Agonist taky O.K. i když to není můj šálek gambrinusu.. Když jsme u piva - Budvar se dal pít i desítka, pokud jsme nedostal teplý (já dostal teplý jedno a rovnou letělo do trávy), to se potom nedalo. Nedostatek nových limitovaných kelímků taky nasral hlavně nás sběratele (nakonec jsme si museli říkat a dostali jsme třeba použitej špinavej), ale oni nejsou moc povedený. Ten design co měl Immortal a Dimmu Borgir na kelímku byl mnohem hezčí. Za pivo jsme tam dali plus mínus 1200Kč za žetony. Není to moc, ale málo taky ne když v sobotu už jsme měli jenom limonády - měli malinovku, grepovou a hroznovou. Já jel ve vynikající grepový. Ve čtvrtek mě zklamali Misery Index, nakopli zmiňovaný IWRESTLEDABEARONCE s geniální zpěvačkou, naprosto šíleným kytaristou a s kapelou, která si to vyloženě užívala. Průměrně na mě působili Manegarm - ono blackmetal za denního světla kdy se lidi schovávaji před spalujícím sluncem, prostě není dobrá věc. V šapitó na třetí stage bylo sice vedro ale byla tam atmosféra temnýho klubu, takže pohoda. Obituary nic moc, ale pecka uplně skvělá byli RED FANG. Fakt vynikající věc, na kterou mě upozornill kámoš (zdravím Láďu). Suffocation jako vždycky těžce v pohodě. Inquisition geniální - ultra true fucking blackmetal. Jenom dva lidi - bicí, kytara se zpěvem. Pátek se nesl spíš v chlastání než v poslouchání muziky. Isacaarum téměř beze zvuku. Devin Townsend super skvělý perfektní. Fakt. Tenhle týpek hraje muziku, která se na brutal nehodí ale ono je to tak chytlavý, že je to výborný. Broken Hope dobrý. Trochu jednotvárnej zpěv, ale výbornej zvuk a hudba našlapaná jak cyp. Combichrist jsem čekal, že to bude diskotéka, ale bylo to podobný jako Marylin Manson a bylo to zajímavý až dobrý. Kdyby ne, tak jsem nevydržel do konce. Manes jak jsem psal super a na Enthroned jsem se nejblíž dostal 20 metrů před šapitó, kde to bylo jako kdybych koukal na koncert ze dvou kilometrový vzdálenosti vzhledem k velikosti pódia a haldě lidí přede mnou. Sobota se nesla v duchu střízlivění. Spasm - nejhorší zvuk co pamatuju za svoji šestnáctiletou koncertovou kariéru. Tam se zvukař fakt vyřádil. Insania byla super, ale hráli snad jen 25 minut. Hrozně krátkej set. Druhý vystoupení Manes dobrý, ale sluníčko se do hudby sralo celej brutal a hrozně to unavovalo. Všichni zpocení, spálení, unavení, ulepený, špinaví. Prostě vedro na hovno. Impaled Nazarene - slabota. Zpěvák pěkně ztloustnul, zvuk na hovno, a ani ta hudba nás tolik nebrala. Nachodili jsme asi devadesát kilometrů, naspali asi devadesát minut a vypili asi devadesát piv.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)






















