Zobrazují se příspěvky se štítkemNervecell. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemNervecell. Zobrazit všechny příspěvky

NICE TO EAT YOU DEATHFEST 2024

 


"Tak nám zabili Ferdinanda, paní Müllerová..." Jinak než touto větou tenhle report nemůže začínat. Festival se totiž ze zaběhlé lokality kempu u Ferdinanda v Srbské Kamenici přesunul do rekreačního centra Bajtlich v Chřibské. I když taky mohl dnešní report začít větou "Tak nám postřelili premiéra, paní Čaputová...". Ano, den před festivalem slovenský premiér schytal několik kulek od vyšinutého magora za to, že neleze Evropské unii do prdele a nepanáčkuje před Zelenskiým jak postižená opička. To jsou přesně ti aktivističtí levičáci, kteří vidí hákový kříž i na kohoutovi z Orloje. Pamatujte si to moji milí zlatí. Tihle lidé naši krásnou Evropu dlouhodobě ženou do sraček a jediné co s tím my můžeme udělat je, že sedneme do auta a sjedeme si vylejt palice na festival Nice To Eat You, který je ovšem také nacistický a pořádající kapela Flehless v čele s Vláďou Prokošem jsou totální náckové. Tak pravili levičáci v jedné z mnoha diskuzí na modrobílé sociální síti. Nové prostředí, staré xichty, parádní kapely. To vše jsme si užili. A ještě mnohem víc. Ovšem osazenstvo našeho auta si to užilo už cestou do Chřibské, to když se nám přihodila ta věc, že jsme byli požádáni posádkou služebního automobilu celní správy, abychom je následovali za účelem prolustrování našeho řidiče a sdělení nám oznámení o spáchání přestupku vjezdu motorového vozidla s registrační značkou neoprávněnou k vjezdu na dálnici stran nezaplaceného poplatku. Zjednodušeně, nás prostě zastavili fízlové a navedli nás na benzinku, aby nám dali pokutu. Příslušník ve slušivé uniformě, který měl postavu alá Rambo v prášku, vyzval našeho řidiče, kterým byl Medvěd, aby se legitimoval a aby předložil platné dokumenty od vozidla. "Jestlipak víte, čeho jste se dopustil pane řidiči.." "Noo, nevim." "Náš systém vyhodnotil vaše vozidlo jako nezpůsobilé vjezdu na dálnici." "Ale tenhle kus dálnice do Liberce je zadarmo ne?" "Ale vy jedete po dálnici do Prahy." "Cože? My nejedem do Liberce?" "Ne, jedete do Prahy..." Já se vzadu chechtal a v duchu si představoval scénu z geniálního filmu o dobrém vojáku Švejkovi, kde ač jde Švejk na frontu směrem od Budějovic, i tak jde do Budějovic ...A přece jedem do Liberce....I když jedem od Liberce... Naštěstí páni policisté byli rozumní ale hlavně bylo na nás vidět, že jsme se opravdu spletli a místo do Liberce omylem jedeme z Liberce. Medvěda to stálo usmrkaných 500Kč pokuty na nové košile příslušníkům a my se mohli otočit a nabrat správný směr. Když jsme se nad tím později smáli s přáteli, tak nám došlo, že ještěže nás zastavili, protože jinak bychom si všimli, že jedeme špatně až když bysme viděli panoramata Hradčan... Chvíli po tom, co jsme opustili dálnici a nabrali správný směr, chcíplo medvědovi v jeho letité Oktávce turbo. Magi řekl, že by to ale nemělo být tím, že jsme v autě čtyři a máme naložený kufr, neboť jsme o pětikilo lehčí. Všichni jsme se tomu smáli. Někteří více, někteří méně.


Po příjezdu se zabydlujeme a zjišťujeme, že chata nemá patřičné vybavení v podobě ledničky a rychlovarné konvice (tu přivezl SODík, který dorazil později). Ale to je asi s nemožností zaparkovat auto před chatou, jediné mínus celého festivalu. Sociální zařízení v chatě je dostačující, postelí bylo o jednu méně než jsme si objednali, ale to se vyřešilo během několika desítek minut, povlečení čisté, polštáře měkké. Proběhla diskuze o tom, kudy se tam dostal Spajdrmen. Medvěd: "Tys jel přes Skalici? To je o dost delší." Spajdrmen: "Jo ale taky o dost levnější". Všichni si to dáme do souvislosti s pětikilem pokuty a všichni se tomu řehtáme několik desítek vteřin. Když si rozebereme jednotlivé postele, na Magiho zbyla vrchní část jediné rozvrzané palandy. Moc se mu tam nahoru nechtělo, ale protože by to mohl být náš syn, neměl jako nejmladší člen našeho týmu na výběr. Povidám mu: "Hele je to lepší než někde ve stanu. Má přijít nějaká vichřice a třeba nám i střecha ulítne." Magi se na mě podívá od stropu svýma psíma očima a prohlásí: "Hm, jestli ulítne tak já to budu vědět jako první." 


Z počátku se nám zdá, že systém rozestavení chatek je jeden velký chaos a bludiště a máme problém do ní trefit zastřízliva. Báli jsme se o Amorfise, který nepobral moc prostorové orientace, ale po dvouch až třech zablouděních si každý našel svůj systém kudy se k naší chatě dostat. A nejsme sami kdo s tím měl problém. Popíjíme si takhle na chatce pivko a najednou k nám vejde cizí kluk a začne vypravovat "Hele to nevypadá špatně...." Koukne na nás, vidí neznámý xichty a  "jé já sem asi ve špatný chatě..." Amorfis dodal: "Ještě to nezačalo a už potřebuje kompas..." První kapelou festivalu byla banda s názvem SKÁRS OF VAJOLENS. Vůbec jsem je neznal ale protože chci vidět conejvíce kapel ve vesmíru, tak jsem na ně zašel a ty vole to bylo boží! Nejdřív jsem si myslel, že se jedná o nějaký bum čvacht cover band, ale když jsem se zadíval do tváře krásné zpěvačce ve slušivém, z kůže staženém legínovém outfitu, okamžitě jsem se zamiloval. Rozdávala úsměvy a xichtila se a mračila se a culila se a byla uplně skvělá. Co na tom záleží, že bubeník vůbec neuměl bubnovat. Kapela zněla krutě těžkotonážně a prostě uplně výborně a pro mě to byla jasně zatím nejlepší kapela festu. Hned jsem si šel koupit CDčko a nebyl jsem sám. Okamžitě po skončení setu se nás u stánku s merchem objevilo několik. Jo jo, kunda proti vodě, utáhne tři lodě, jak praví klasik. (Poznámka pod čarou - když jsme potkávali zpěvačku potom v civilu mezi lidma, vůbec nevypadala hezky. Jakmile se ale usmála, zase byla pěkná. Na Němku.)

   


Na druhou kapelu se těšil hlavně Jirka Karel takřečený Miloš Zbyněk Láďa Daniel Dominik Marián Pavouk zlořečený Spajdrmen. Indové GADLES byli dobří, ale hele, baba z první kapely byla lepší. Každopoádně mi v žaludku zatím žbluňkalo páté pivo, které se prodávalo za cenu v dnešní době směšnou. Však i v hospodě, kam nepravidelně docházím, platím za půllitr piva 42Kč, což je přesně o dvě koruny víc, než stálo na festivalu. Volátka jsme si proplachovali jedenáctkou Březňákem a i když mi z počátku nechutnalo, prochlastal jsem se až do doby, kdy mi chutnalo. Další kapelu, na kterou jsem se šel mrknout, byli PIKHED. Magi o nich řekl, že to zní jako Slam z Wishe. Prostě uplná blbost. Snažili se brutálně hrát, ale vůbec jim to neslušelo. Venku se docela ochladilo. Šel jsem se s Magim dooblíknout a asi i ostatní vytušili, že Pikhed nejsou to co by chtěli slyšet, tak se všichni přihrnuli do chaty a už se krájí měnický pecen chleba, šiška myslivecké sekané, podávají se nakládané feferóny, okurek, na stole se objevily dva druhy hořčice. Udělali jsme si to hezký... Když jsem si nacpal nácka, zjistil jsem, že můj kelímek zeje prázdnotou, takže se trhám od ostatních, jdu na pivo a na kapelu. Za chvíli se přiřítil Magi a iMaginárně mi odtrhl z tváře nos, jako malému dítěti, aby upoutal jeho pozornost. Ovšem na mě si nepřišel. Místo upoutání mé pozornosti jsem ho stáhnul o cígo... Další kapelou, která proběhla mými očními bulvami byli EPYKARDYJEKTOMY. Něco jim vazbilo ve zvuku a hudebně to byla taky mrdka. Všici netrpělivě čekáme na SENTYNEKS. Teda všichni... Mě to bylo jedno, já deathmetal neposlouchám, ale kluci co deathmetalu holdujou, se na ně klepali už od poledne. Podle prvního songu jsem usoudil, že Sentyneks bude super. Podle dalších songů jsem zjistil, že Sentyneks JE super. Buchta z první kapely promine, ale Sentyneks byl lepší. Představte si, že měli bubeníka, který dokonce uměl bubnovat! Je mi jasné, že nelze jen tak srovnávat začínající kapelu, která má sotva jedno CD, s legendou hrající více jak třicet let. Každopádně Sentyneks měli vynikající zvuk, zpěvák byl podstatně starší a ošklivější než zpěvačka z první kapely. Zajímavé zjištění: Zpěvák vypadal jako Big Bos z kapely Root, kytarista vypadal jako Vláďa z Fleshless a bubeník vypadal jako Pokáč. V podstatě česká kapela... Další velkou kapelou, kterou si doma neposlechnu co je uherský rok dlouhý, byly SYNYSTR. Zvuk měli absolutně bezchybný, muzika parádní. A přitom taková blbost žejo...

   

Ovšem NERFSEL mě dost nudili. Narozdíl od Spajdrmena, který na nich ujel. Ale o něm je známé, že ujíždí na kapelách, které mě přijdou nudné. Celou dobu stál v první lajně, ostatně jako u každé kapely, od které chce do sbírky koncertní setlist. Když přišel na ubikaci, vyprávěl nám, jak prováděl těžké boje o kus oblemcaného papíru s názvy písniček, a sundal v boji svého úhlavního nepřítele. Dobře mu tak. Každý přece ví, že přes setlisty je tady Spajdrmen. Magi šel chrápat už někdy za světla a jako druhý jsem zalezl já, protože jsem byl KO. Předchozí noc jsem se totiž vzbudil ve dvě hodiny a devět minut ráno, neboť jsem měl těžké spaní ze spáchaného atentátu na slovenského premiéra. Levičáci mě ve snu honili kolem poslanecké sněmovny se znaky EU ve svých veganských rukách, chlupaté holky které krámovaly na volno do kalhotek na mě hulákaly že jsem zkurvený nácek a proruský dezolát. Tak jsem se radši vzbudil než ve spánku sledovat takový sračky... Po mě zahučel do postele, co znamená odpočinek, SODík. Zbytek party chlemstal někdy do půl čtvrtý, neboť se jim přihodila ta ošemetná věc, že dostali žízeň. Asi se pěkně zbořili, protože ráno je vůbec neprobudilo moje prdění, smrkání, chchlání, snídání, sprchování, sraní, čištění zubů. Vrčeli do peřin jak kdyby tejden nespali. Když se konečně probudili, dali jsme si hromadné kafe a po kafi zase začínaji chlastat. Jediné co mě napadlo bylo, že zase odpadnou už odpoledne... SODík se mi svěřil, že se mu zdálo, že se celou noc chodil  na verandu dívat se, jestli mu někdo neukradl igelitku s jídlem, kterou si tam dal za účelem chladu, díky absenci ledničky. A když se tam ve snu šel podívat naposledy, zjistil, že někdo ukradl verandu a že taška s jídlem visela na zábradlí. Nooo, tak to je taky slušnej oddíl tohleto... Spajdrmen chrápe a vůbec nic si z předešlého dne nepamatuje. Kecáme s přáteli z Liberce a že prý mám zvěčnit Pana Psa zde na blogu. Přátelé, tedy seznamte se prosím: PAN PES!! 


"Neser mě, nebo ti jebnu jednu hovnem přes držku" zaznívá od vedlejšího stolu, když se SODíkem popíjíme pivko v  pivním stanu. Prší, fouká, je zima a ze stanu, co znamená Nice To Eat You festival se ozývá zvuková zkouška první páteční kapely. Ta po vzoru včerejšího modelu skrývala v útrobách sestavy opět ženu. Nutno podotknout, že sakra sympatickou a hezkou violistickou čelistku, která byla přidanou hodnotou kapely, hrající jakýsi deathcore. A Magi, náš deathcorista je prochlastal někde. Kapela se jmenovala SÉRČENDYSTROJ a právě díky dívce, která rozkročmo stehny objímala moderně vypadající smyčcový hudební nástroj, jsme vydrželi až do konce. Druhá kapela byla duo pálivých papriček KEPSEJSIN STYTČ RAPČR. Bohužel díky absenci živého bubeníka trpěla zahuhlaným zvukem. Automatické bicí prostě nejsou to pravé ořechové pro živá vystoupení prezentující jejich paprikový gore bordel. Na kapelu NEUROTYK MAŠINERY jsem příliš málo opilý abych si je užil, ale poctivě jsem si je odstál a odposlouchal. EFOUBÝ prožíráme a přicházíme na ně až když zpěvák říká - Děkujeme vám dámy a pánové. Pokoukali jsme tedy asi jednu minutu a můžeme hrdě hlásit, BYLI JSME NA EFOUBÝ! Jdeme si teda sednout do pivního stanu a po dvaceti minutách u stolu si všimneme, že Efoubý stále hrajou. Takže nás mystifikovali, když říkali obligátní loučící frázi "děkujeme vám dámy a pánové". Oni si prostě jen nepřáli naši účast... Venku je kosa. Magi chrápe. Medvěd řikal: "Pičo já ji mám jako kráva." Pak sežral hermelín a zakroutil nechápavě hlavou na Dárktroun, který jsem zrovna pouštěl. Drobil, kusy chleba mu padaly na zem, hermelínu měl plnou hubu... S koncem Efoubý přichází Amorfis s informací, o klukách, že prý "Ty tam vrčeji jak medvědi v Liptovským Mikuláši." Další kapela která zahrála, byli SAKYN LÝČ. Z počátku mě moc nebavili, ale když jsem si došel koupit další pivko, vylepšilo se to. Když jsem na pivo čekal, vešel do stanu náš známý slabomyslný hoch, kterého známe z minulých ročníků. Neuplyne ani pět minut a už otravuje zpěváka na pódiu. Lejdýzendžentlmen, seznamte se prosím!!


Po několika zevlováních na pódiu se jal věnovat činnosti, ve které vyniká - srát lidi kolem. Dělá to tak, že vyhledává oční kontakt a když se nedejbože na něj podíváte, přijde až před vás s xichtem vraha a snaží se vás vtáhnout do kotle, všeljak vás objímá, strká do lidí, zvedá je.... V jednu chvíli se v kotli pohybuje zmíněný slabomyslný hoch, děsivá paní fotografka s tourettovým syndromem a vozíčkář a užívají si atmosféru kapely každý po svém. Vedle mě stojící SODík poznamená: "Teprve teď je to ten pravej krypl-pit." SODík samozřejmě za toto půjde do pekla, kde na každém čertím doupěti bude viset žlutomodrá vlajka (a nebude švédská), a z amplionu nepřetržitě bude hovořit střídavě pan Petr Fiala, paní Markéta Adamová Pekarová a pan Vít Rakušan. To mu nezávidim tohleto... Kluci došli vzbudit Medvěda. Když se přikulil, řikám mu: "Vole máš tady kus nějakýho hovna nebo hermelín..." Medvěd tlapou přejede po svém kulatém bříšku a ze záhybu mikiny mu vypadne  skroro půl krajíce nějakého napůl rozžvýkaného chleba.... DISGORČ FOUTUS se líbili hlavně Čeňkovi, který s námi ale nejel, tak si nechal od nich aspoň koupit nějaký merch. Disgorč Foutus hráli ve dvou, měli švédský zvuk, hráli gore, ale hele nic moc. Když se přistihnete, že místo kapely sledujete děsivou fotografku s tourettem jak sebou nekontrolovatelně škube a nadává, nedělá to v mých očích kapele dobré jméno. Ale uplně špatný to nebylo. To nemůžu říct. Protože venku byla kosa, tak měli slušnou návštěvu, děti na ně pařily, kotel byl, lidé s protézami nohou v rukách na ně pařili... Každopádně na můj vkus to bylo moc dlouhý. Ovšem DYVAJN DEFILMENT byli jedním slovem strašní. Po prvním songu odcházím. Takhle blbej slam sračka mrdka blbost se jen tak nevidí. Tohle by se líbilo Magimu, kdyby pořád ještě nechrápal. A jen jsem si dopoznamenal tuhle poznámku, objevil se Magi u stolu a samozřejmě jsem mu hned vpálil, jaká to byla skvělá kapela, že by z ní vytekl. Na řadu přichází pořádající kapela FLEŠLES. Hledám v davu lidí kluky. Nacházím kývajícíse opilou trosku Amorfise. Držím si od něj odstup a když Amorfis odejde, sejdu k Medvědovi a koukáme na speciální set u příležitosti vydání nějakého prastarého dema. Najednou se přiřítí Amorfis a vyleje mi pivo do kapsy u mikiny. Jak se mu to povedlo, je mi záhadou, protože ač mám loužičku piva v kapse, zbytek oblečení zůstal netknut suchý. Jdu se ven vychcat do chcací rakety a vidím opilého slabomyslného hocha, kterak se chlubí svým malým pérem, které má i s varlaty vytažené z gatí. Tak takový já měl speciální set Flešles. To nevymyslíš. A to není všechno!! Když už Flešles hráli speciální set, to by bylo, aby se nepřihodilo ještě něco. Protože je na řadě jakési propichování a sadomaso show, odcházím na chatu, kde se dozvídám, že Medvěd pohřbil nějaký úkáčko. Skoro. Došlo k tomu tak, že Medvěd šel po skončení setu Flešles pozdravit kytaristu, podat mu ruku, neboť kapela zahrála výborně. To se ovšem nelíbilo chlápkovi s modrožlutou vlajkou na předkožce (ne švédskou) a víte jak oni jsou namyšlení, arogantní, nevděční, hluční, nepříjemní, líní a vychcaní tithleti hájení lidé z východu, tak se tam jeden z nich pustil do Medvěda s vervou větší, než by mu bylo kýmkoliv doporučeno, protože co si budem povídat žejo. Medvěd není žádný floutek a svým pérem by otravnému Ukrajincovi vyrazil z nosu nosní přepážku kdyby na to přišlo. A že na to málem přišlo. Naštěstí kde se vzala, tu se vzala, odněkud se zjevila zrzka, celý spor ukonejšíla a zachránila tak milého Ukrajince od asistované sebevraždy. Ale takhle nasranýho Medvěda jsem ještě neviděl. V něm se vařila krev ještě několik hodin potom. Nebýt oné zrzavé holčiny, Ukrajinec by z Chřibské odjížděl nohama napřed. Hele jak píšu... Každý si speciální show své oblíbené kapely užívá jinak... Očekávanou kapelou byli FLEŠKRAUL. Dokonce i já jsem se na ně těšínkoval, protože naposledy na jiném festu se mi líbili. A nejinak tomu bylo i tento festival. Vychytrale si stoupnu kousek za vozíčkáře, kde jsem chráněný před aktivními kotelníky, neboť ač v kotli jsou kolikrát ožralá hovada, povalení vozíčkáře je na oprátku. Jenže po nějaké chvíli vozíčkáře odvezli do první lajny a samozřejmě za chvíli v návalu v kotli pařících fanoušků toho dýdmetálu vznikla strkanice a já měl na sobě další vylité pivo. Po chvíli se vozíčkář i s vozíčkem ocitl nad hlavami v první řadě, což naprosto ohromen ocenil zpěvák kapely. Fleškraul tedy nelze nic vytkntout. Následní GAT neměli pražádnou šanci zaujmout mé sluchovody, protože Fleškraul nasadili laťku tak vysoko, že to prostě nešlo. Dáváme se SODíkem pět songů a jdem na kutě. Amorfis už spí... Ráno se bavíme o předešlém dni. Amorfis: "Jo, to si eště pamatuju." Marján: "To protože to bylo v poledne." No a co myslíte? Ještě nepadla devátá ranní a už jdou zase na pivo..


Čtyřlístek na kapele GUT: Zleva Bobík, Pinďa, Fifinka a Myšpulín.

Sobotní ráno jsme se někteří doproleželi až k první kapele MINOR, kterou nám zpěvák představil tak, že "viete čo, prave sme si všimli, že tu sme jediná kapela zo Slovenska, takže je na nás, abysme vas presvedčili, že aj skurvení čoboláci umí hrať metal." Přesvědčili. Šlapalo jim to dobře. Náš liberecký přítel vyhrál soutěž v honění umělých čůráků. Gratulujeme!! Následní SPAJNLS FAKRS nám ukázali, jak se hraje Lidl core. Zpěvák a basák nepostojí a už u první písničky pobíhají kolem nás v hledišti za zvuku rychlého grindcore s designem obchodního řetězce Lidl. Moc pěkné. Hráli přesně to, co Spajdrmen nemá rád a to co já rád mám. Pro mě to byla jedna z nejlepších kapel festu. PARALEL EKZYSTENC se líbili jen Spajdrmenovi asi, neboť byl jediný, který na ně přišel. Důležité ale bylo, že ulovil setlist. I když ulovil, to je silné slovo. Nikdo jiný ho nechtěl. Takže asi tak. 


Další kapelu, kterou Spajdrmen nechce slyšet byli MIVEDANTAL. ALE!! Ono to bylo lepší než polovička zde vystupujících. Zpěvák výbornej, jako kdyby utekl z nějakého ústavu pro chorobomyslné voliče pětikoalice. A navíc si mě děsivá fotografka trpící tourettovým syndromem při jejich setu 3x vyfotila. Šestkrát to s ní při tom škublo, tak nevim jak jí ty fotky vycházeji... Poslední song Mivedantal uvedl takto: "Poslední song věnujeme Láďovi a jmenuje se Vrrmmbbbrrrruueee...nebo tak nějak." Načež kytarista vyzvídá, co to vlastně budou hrát. Další kapelou byli KOMANDR a bylo to zdaleka to nejlepší, co nám Spajdrmen doporučil. SODík ale i tak ke konci odešel, neboť se styděl za slabomyslného hocha s hochem s pomuchlanou rukou, kteří se hledali až se v kotli našli. Kapela si musela pomyslet, že je to tu samý debil. Sedíme na pivu s nějakými Slováky a já jim řikám "Hele já mám ženu Slovenku." A on na mě "Tak to sme na tom stejně. Já mám za ženu Češku." Načež kontroluju moji výhru slovy "Já jsem na tom hůř, já ji mám z Humenného." Nezbývalo mu než souhlasit. Poté jsem se jich zeptal, jestli vědí, jak vznikli Slováci. Všichni to vědí, že Maďar voprcal vopici, hodil ji přes Dunaj a ona tam vysemenila Slováky. Kupodivu mě nevykostili, ale přidali do mlýnku jednu hezkou historku. "Jedna čaja ráda fajčila a urobila fajku týpkovi a druhej den se jí udělala na držce taká pliaga hnusná. Tak honem doktor a výtěr držky a tam se zjistilo, že tam má bakterii co se objevuje jen na mrtvolách. Tak policie za týpkem a našli u něj dvě mrtvoly." Jo tak to bejvá, když rád pícháš mrtvoly a dostaneš chuť na poctivou fajku.


Následná kapela svým názvem trochu koresponduje s příhodou. Jmenuje se MENSTRUAL KOKTEJL a byla to strašná sračka. Odcházíme popíjet a po chvíli přiběhne malej Jára, že to bylo boží. Je vidět, že je ještě mladej a blbej, jak mi s oblibou říkává můj táta... Místo OBSCENITY, kteří nevystoupili pro nemoc, znovu hrají Disgorč Foutus. Chlastáme a teď pozor přátelé moji. Stala se totiž věc, která se stane jednou za život. Chytlo mě sraní (což se stává maximálně devětkrát za den), takže jsem se odebral na chatu. Kouknu do chaty a vidím Magiho jak chrápe. On vlastně skoro celej festival prochrápal. Ale to je teď vedlejší. Důležitý je, že otevřu dveře na toaletu a tam na míse sedí a sere vousatý neznámý chlap. Slušně se mu omluvím, zavřu dveře a v hlavě mi to šrotuje. Buď jsem na špatný chatě já, jenže to by byl na špatný chatě i Magi. Anebo je na špatný chatě vousaté seroucí individuum. Kouknu do kuchyně a vidím tam flašku s utopenci, kterou dovezl Amorfis. Jdu tedy za chrápajícím Magim, a řikám mu: "Vole, na hajzlu sere cizí chlap." - "Cože?" - "Jo pičo ty tu chrápeš a na hajzlu máme cizího chlapa." - "Hm." Víc jsem z něj nedostal. Zavrtal se do polštáře a chrápal dál. Jdu tedy před dveře toalety a řikám: "Kámo, budeš srát ještě dlouho?" Okamžitě v zápětí se ozve spláchnutí, potom mytí rukou a z útrob sociálního zařízení vychází spokojený vousatý chlápek. Něco na mě mluví neznámou řečí a jakoby nic, za sebou zavře vchodové dveře a odchází do víru festivalu. No ty vole! Já se začal tlemit a nemohl jsem přestat ještě hodně dlouho. Tohle se fakt nestává každej den. Smích mě na chvíli přešel, když jsem vešel na klozet. Takovej smrad co tam neznámý vousatý muž po sobě zanechal. Když mě to podruhý nakoplo k blití, zašel jsem pro deodorant značky Borotalco a vystříkal to tam. Teprve pak to bylo použitelné... Díky shledání se shitmanem stíhám z vystoupení RESRAKČET jen poslední čtyři písničky. Líbilo se mi to. Další kapelu nám doporučoval náš společný známý, který prožívá naše festivaly z pohodlí domova. AVR OF PÝNS mi ale přišla jako strašná nuda. Všechny songy mi přišly stejný. Takže zase popíjíme a najednou k nám přijde týpek a spustí: "Jsem... z Lípy... a už... vás sleduju... delší... dobu..." Lezlo to z něj jako z použitý šprcky, tak mu chci pomoct a řikám mu: "Tak už se vyžvejkni vole." A on se nasral a odešel. Chjo... Další kapela je opět gore a opět je to sračka. Jmenovali se JŮELSÝEM. Zlé jazyky tvrdí, že když kapela neumí hrát, nebo neví co má hrát, tak hraje goregrind. Proto jsou gore kapely oblíbené na festivalu Obscene Extreme, kde z těch čtyřech tisíc lidí, se vždycky najde pětset opilých nebo zhulených fanoušků, kteří na ně rádi zatančí a ocení donekonečna opakující se -tupatupatupatrrrr-. Naštěstí hráli jen sotva půl hodiny, takže to dlouho netrvalo. Spajdrmen se už nacházel na chatě a tam plný očekávání čekal na poslední kapelu, před kterou.... No co vám mám povídat. Opět stalo něco, co se nestává každý den a co nás všechny, kromě Spajdrmena tedy, rozesmálo na hodně dlouho. Na řadě byli KRYJEJŠNS FROM D TOMB. Spajdrmen nám řikal, že je to gore kravina a kdesi cosi, ale já jak se snažím vidět všechny kapely ve vesmíru, tak jsem nedbal na jeho varování před nekvalitou a šel se na ně podívat. Tý vole to byla pecka!! Absolutní řežba, kapela vysmátá, sympatická, skvělej inteligentní bordel, kotel byl, lidi nadšení, všichni spokojení, usměvaví... Píšu tedy na naši skupinu, že je to uplně skvělý a že tolik energie v sobě neměly všechny kapely dohromady a že je to nejlepší kapela festu.


Na konci vystoupení se najednou objeví Malej Jára se setlistem v ruce a já mu řikám: "Ty vole co to máš za setlist?" A on že "no co asi, co teď hrálo - DEMIURGON". Představte si moji milí, že předposlední Kryjejšns From D Tomb nehráli a místo nich byli DEMIURGON. Ty na které se uplně nejvíc těšil Spajdrmen. Na chatě. Takže já a SODík  jsme s nadšením sledovali uplně jinou kapelu než jsme si mysleli že sledujeme, Spajdrmen si myslel, že si z něj dělám prdel, když jsem psal do skupiny jaká je to pecka. Cestou na chatu na rozloučenou olíznu libereckou kopretinku což bylo příjemné, potom olíznu jejího manžela, libereckého vagabunda, což příjemné nebylo a jdeme se vysmát Spajdrmenovi, který když viděl malýho Járu se setlistem, teprve pochopil, že prosral kapelu na kterou se tak těšil.


 

Všichni kromě Spajdrmena jsme se nemohli přestat smát a kdybychom nebyli tak unavení, smějeme se tam všichni (skoro) ještě teď. Tak takový byl festival Nice To Eat You roku dvoutísícéhodvacátéhočtvrtého, jak jsem ho viděl já. Můžete nesouhlasit, je mi to upřímně u prdele. Při pasní tohoto chrchelu nebyl poraněn žádný levičák. A na úplný závěr tu mám vzkaz na přání pro našeho společného kamaráda ohledně utopenců: Mě chutnaly moc. Mám tyhle blátivý průmyslově vyráběný sračky plný chemie v oblibě. Měly sladkokyselý nálev, minimum masa, spoustu cibule. Snědl jsem tři a byla to lahůdka. SODík upřednostňuje kyselejší a masitější typ utopenců, snědl jen dva a moc s nimi spokojený nebyl. Spajdrmen snědl buď 4 nebo 7. Přesný počet jsme z něj nedokázali vymámit. Každopádně já bych dokázal sežrat celou flašku sám na posezení.



Pro nějaké další fotky klikni sem.

MetalGate CZECH DEATH FEST 2019


Původně měl tento report být psaný něžně a hezky homoušsky, byl by to tady samý růžový králíček a jahůdky, a podobné hebké věci. Ale pak mě můj věrný severský přítel na kolenou prosil, škemral a nabízel mi úplatky, abych tenhle report napsal formou +18, takže by to tu byla samá kunda a chlupatý pavouci a slizký žáby. Protože jsem ale ještě tak nějak trochu znaven po proběhlém víkendu, rozhodl jsem se tenhle report odfláknout pár řádky ve stylu od růžových králíčků až po kundy a hovna... Do hotelu jsme přijeli ve čtvrtek v 11 hodin a než přijela paní hoteliérová aby nám dala klíče od apartmánu, vycucli jsme každej tři pivka. Venku foukalo, bylo pod mrakem a celkem kosa na to jak bylo posledních několik dní vedro... 


Po zabydlení se chvíli čekalo na kámoše a když jsme byli kompletní, mohli jsme zajít na bus (přece kurva nebudeme chodit pěšky, nejsme už mladíci a kmetství je za dveřmi). Po příchodu do areálu a povinném opáskování oranžovými vstupenkami jsme zamířili k výčepu ochutnat letošní festivalovej speciál. Hned po prvním napití mě to koplo jako svině. Ty vole to byl zase kentus. Ale nakonec jsme se prochlastali skrzevá ty chcanky, které byly občas teplé, až do docela slušné opice. Nikdo z nás ale neblil, nic jsme nezničili, migranty jsme neuráželi. 

ČTVRTEK
Na to jaká byla kosa po příjezdu, tak hned v areálu se nám zdálo, že je zase vedro. Možná za to mohla kapela PURNAMA a jejich ohňostroje a jiný píčoviny, které považovali za nezbytné nám předvést. Všechny ty serepetičky oscilovaly na pomezí železných hutí a růžových plyšových králíčků pro buzny. Hudba ale byla výborná. O tom žádná. Jen to divadýlko mohli nechat doma. Hlavně pak bojovníka s meči alá Manowar, ze kterého sálalo teplo po celém Broďáku. Stejně jako z prskavek, uplné zbytečnosti. Však jestli chci šokovat nějakým ohníčkem, odbouchnu granát, rozmlátím kytary o bicí a jdu se ožrat, ne? 


NEUROTIC MACHINERY jsme si vychutnávali s pivem u tlamy, které jsme si rozhodně nevychutnávali. Ale jak jsem psal, později to bylo lepší. Pak naběhli ISACAARUM. To bylo keců, že na to už serou. To bylo keců, že vloni na Obscenu hrajou speciální show. To bylo kurva keců vole!! Ale tady pozor. Isacaarum zahráli snad nejlíp, co jsem je viděl za všechny ty roky. Překvapila mě přítomnost Vlakina v sestavě, ale možná jen proto, že nesleduju novinky. Každopádně comeback výborný. 


Po Izakárech jsem šel omrknout distra, ale byla to bída. Jaktože tam nebyl Poláček? Tohle byl snad první festvial, ze kterýho jsem si nepřivezl žádnou desku nebo CDčko. Škoda. Pivo bylo stále nic moc, ale i tak jsme tam sázeli jedno za druhým. GODLESS TRUTH byl dle našeho progresivně založeného kamaráda vrchol dne. Pro nás to bylo utrpení. 


To se ale nedá říct o první kapele na malém pódiu, SPASM. Dámy a pánové, růžoví plyšáčci… tohle byla extramrdavá třída! Tohle by se mělo hrát v tanečních na věnečku, aby pak děvčata přišla o ten svůj věneček. Brutální zvuk, krutopřísný vokál a do toho drumnbas jak cyp. Tahle kapela nikdy nezklame. Dokonce se i dva fotrové od rodiny z našich řad zapojili do paření, vpluli do kotle a světe div se, tentokrát to neodnesly žádné brýle!


Naopak TORTHARRY to byla taková ta klasika, která už ničím asi nepřekvapí. Všechno skvěle odehrané, zmáknuté na jedničku, ale nikdo mi nevymluví, že nejlíp zahráli na loňském obscínu, kde to byla naprostá řežba. Nutno podotknout, že nazvučení téměř všech kapel zasluhuje absolutorium, neboť zvuk byl na obouch pódiích excelentní. PANZERFAUST jsem ocenil hlavně já, neboť mám takové kraviny rád a až na počáteční technické problémy s mikrofonem to bylo do chlupatý růžový píči uplně boží. I když označení "boží" v souvislosti s blackmetalem není zrovna na místě.


Stejně tak u další kapely, která mě rozsekala, a tou byli UADA. Oni hráli totální sračku, ale tak skvělou sračku jsem už hodně dlouho neslyšel. Byl jsem nadšen. 


Mnohem méně jsem byl nadšen, když jsem zjistil, že lemtání jednoho piva za zdruhým mělo za následek to, že jsem ztratil kelímek, jehož design se mi mimochodem moc nelíbil. Vím že jsem ho vyklepal někde na WC. Ten kelímek teda. Když jsem tam po chvíli přišel a zahalekal na celé WC zda snad nějaký dobrák ten můj kelímek nenašel, odpovědí mi bylo pouze prdění a zvuk chcanek dopadajících do mušlí. Žádné z těch ožralých umaštěných hovad se neobtěžovalo reagovat jinak. Když jsem tu zmínil WC, je třeba podotknout, že od loňska doznaly jistých změn. Zatímco vloni to byl komunismus, to je žlábek na chcaní a hnusný hajzly, letos to byl kapitalismus v podobě krásných nových mušlí, hajzlíků, dlažby, umývadel, a hlavně fungoval i pravidelný servis doplňování toaletního papíru a tekutého mýdla, vytírání podlahy. Veliká deviza tohoto festivalu!! I tak se ale našla taková hovada, která dokázala nasrat vedle mísy na zem a pak ještě rozlámat poklop i prknýnko. A pak mi ještě hanebně odcizit kelímek, který se mi nelíbil. Zdechněte vy hovada!! Z ARALLU jsem měl trochu strach. Před lety jsem si koupil za 7Kč jejich CD ve výprodeji a pak jsem i těch sedmi korun litoval. Takže jsem k nim přistupoval dost skepticky. Nakonec to nebylo vůbec špatné. Nejspíš to bylo díky křišťálově čistému zvuku. Pan zvukař se letos opravdu činil. První headliner festivalu VADER přijeli, zahráli, odjeli. Žádný překvápko se nekonalo, prostě Vader. Buďto je máš rád, nebo jsou ti u prdele. Opět skvěle nazvučeno. Poslední kapelou kterou jsme ve čtvrtek shlédli, byla AWRISIS. Pro mě to byla strašná mrdka. Kámoš prej že to bylo super. Ani hovno. Sračka to byla. Minimálně taková sračka jako tenhle report. 

PÁTEK
Páteční dýchánek jsme zahájili kapelou MADAFAKA, která zaujala snad jen růžovou kytarou jejich kytaráka. Byla růžovější než ten nejrůžovější plyšáček s chundelatejma ouškama ovázanýma mašličkou. Deathcore není náš šálek hnusného festivalového piva, a tak jsme kapelu tak nějak odbyli v pivním stanu. Beztak bylo vedro jako kráva. Jako růžová kráva. Taková ta co dojí jahodový jogurt. První páteční kapela, na kterou jsme se všichni těšili byli VAR a dědkové opět nezklamali. Jejich alkotreš prostě funguje. Charismatický zpěvák dokáže rozpohybovat i plyšovou mrtvolku v plyšové rakvičce. Možná mohl zkusit rozpohybovat i nějakou tu zasranou vílu meteoroložku, a teď nemám na mysli krávu Honsovou z českého hydrometeorologického ústavu, ale nějakou nadpřirozenou bytost, aby poslala trochu mraků, které by nás ochránili před žhnoucím sluncem, jež nám starým páprdům působilo srdeční zástavy a opruzeniny v rozkroku. Vedro ty vole jako kráva. Při Varech jsme se tedy smažili ve vlastní šťávě. 


Po vratislavickém alkoholickém rachotu jsme shlédli PIKODEATH, což je českoněmecká šikovná banda, se kterou jsem už měl tu čest na jiné akci, kde se mi líbili víc. Rozhodně více se mi líbili kratke zobaki z Ostravi, kapela NAHUM. To mě velmi mile překvapilo. V tu dobu jsme si našli šikovné místečko ve stínu na lavičce. Bohužel pro mě, jsem si sedl vedle ožralého individua, které na mě vylilo celé pivo. Dík vole. Pak jsem šel vyzkoušet, jak se serou růžová plyšová hovna na nových hajzlících a když jsem si sednul a začal uvolňovat řitní svěrač, z vedlejší kabinky pod zástěnou mi na pravou nohu nějaký vůl vylil pivo. Dík vole. Takže jsem byl zmáčený od piva, smrděl jsem jak plyšové pivní hovno, lezli po mě černí chlupatí pavouci a na hlavě mi přistála hnusná slizká žába. Začalo nám škrundat v našich léty vykrmovaných pajšlech, ale pajšly si na svůj gáblík musely počkat, protože šamponové zabijáky jsme si nemohli nechat ujít. SHAMPOON KILLER. Tahle all-star banda mě ničím neuráží, rád si ji poslechnu, ale přiznám se bez mučení obrovskou tarantulí, nemám od nich doma jedinou nahrávku. V hospodě mimo areál jsme si dali výtečnou večeři, někteří z nás nealkoholické nápoje. Po návratu do areálu mě napadla spásná myšlenka. Když je to pivo tam tak hnusný, co kdybychom si dali jablečného cidera od Kingswoodu? Zatímco moji milí plyšoví přátelé pivo v areálu Primátor jedenáctistupňové byla blitka druhé kategorie s osmi chlupatýma nohama, Kingswood ve vedlejším stánku byl absolutně plyšový, na rozdíl od piva to bylo chlazené, s ledem. Výtečná záležitost a po prochlastném čtvrtku parádní změna. Mému příteli ze severního výběžku se podařil husarský kousek, a to když své dceři, která se ho v konverzační aplikaci v telefonu ptala, jak se má a jaký to tam je, v domění že kámoš píše svému jinému kámošovi, odpověděl své dceři, že ke štěstí mu chybí už jen ňáká kunda. Ale to jen tak na okraj. Na pořadu dne byli FLESHLESS. Jejich kytarista odehrál set 10 dní po operaci ruky. Bohužel kapela měla strašnej, ale opravdu příšernej zvuk, zapřičiněný technickými problémy. Prostě se to nepovedlo. Ovšem pak nastalo opravdový peklo. Ze země přitepleného jazyka k nám dorazili BENIGHTED a bylo to prostě perfektní. Nejlepší kapela festivalu, s nejlepším zvukem, tomu se nedalo absolutně nic vytknout. Místo Invidiosus vystoupila nějaká kapela, která se představila jako OKULT (nebo OCCULT??). Ať tak nebo tak, strávili jsme je odpočinkem na molu, protože se nám to nelíbilo a pro mě osobně to byla asi nejhorší kapela z festu. Ale měli tam hromadu příznivců takže to asi bylo v pořádku. Druhý headliner, původně z Jeruzaléma, potom z Holandska a nakonec z Německa MELECHESH jsem už jednou viděl ve zkurveným klubu Futurum v Praze, kde měli příšernej zvuk a vůbec se mi to nelíbilo takže to podle všeho měla bejt pro mě mrdka, ale nakonec to nebylo vůbec zlé. Je mi jasný, že ortodoxní deathers splakali nad vejdělkem ale to je jen jejich problém. Nemají být omezení. Další kapela byla označována v promomateriálech jako middle east extreme metal. No možná stačilo napsat, že NERVECELL hrají death a bylo by vyřešeno. 


Zahráli docela dobře, ale průser pro ně byl, že hráli před dalším headlinerem MARDUK, kteréžto považuji za další vrchol festivalu, neboť takovou řežbu jsem už dlouho neviděl. Kam se na to serou všichni růžoví plyšový pavouci a všichni černí slizcí králíci. Marduk předvedli jak se to dělá. Pecka! A zvuk opět na úrovni dokonalosti. Po Marducích to mrdáme do ucha a mizíme. Cestou na hotel se blýská. Patrně na lepší časy. Déšť nás ale neschladil. Zatím...

SOBOTA
V sobotu jsem si vymodlil, že se půjdeme podívat na NOCTURNAL PESTILENCE. Klukům jsem nakecal, že jsou výborní a že mají skvělou zpěvačku. A jaký to bylo? Bylo to výborné a měli skvělou zpěvačku. Ale opravdu skvělou. Alena by patrně položila svůj prsatý život na pódiu kdyby to bylo nutné. Přechody mezi řvaním, blitím a čistými zpěvy dávala s lehkostí čerstvě ochundelatělého růžového králíčka, klávesačka točila hlavou za svým nástrojem, který nebyl ale moc slyšet, že se jí v jednu chvíli hlava odtrhla z krku a kutálela se broďákem až do Kostelce. Bicmen přesnej jak hodinky ze Švýcarska, a ta hudba.... Viděl jsem je před čtrnácti dny v Pardubících, kam nepřišli téměř žádní fanoušci. V sobotu v poledne v největší výhni se jich ale sešlo dost a určitě nelitovali. Výborné!


Fekální vůz zapřažený za traktor jezdil sem a tam a cucal sračky a chcanky vysrané a vychcané metalisty za posledních několik desítek hodin. Patrně proto, aby se neopakovala podobná záležitost jako vloni, kdy se to všechno ucpalo a slizké hnusné žáby si z močůvky a hoven udělali skluzavku, po které jezdili od sprch až do rybníku. Letos nás od podobného zvěrstva zachránil právě onen fekální vůz. Pivo v tu dobu bylo stále hnusné, nicméně jsme ho do sebe zase lili. Kapelu DUSTBORN jsme proseděli, prochlastali, proposlouchali ve stínu na lavičce. Stejně se mi to moc nelíbilo, takže proč se pálit v tom pekle, který na broďáku panovalo. CRANIOTOMY a jejich těžkotonážní slum kvičící pig death brutal total metal jsem si ale ujít nenechal a své čůrky potu, stékající z hlavy po zádech, jsem skrz prdel pouštěl pěkně po nohách až do sandálů. SHADE EMPIRE mě nebavilo, takže jsem zašel na výborný jablečný cider od Kingswoodu, který mi zpříjemnil to hnusné vedro kolem. 


V tom samém jsem pokračoval i při  DARK ANGELS. Také mě to nebavilo a stín ve společnosti jablečného cideru od Kingswoodu, to prostě nemělo chybu. V doprovodném programu, kterým prováděla Renhule alias Renáta Valešová nás rozesmála jedna její hláška: "Kdyby Ježíš neslezl z kříže, nebyly by takový problémy." Tato hláška byla zahlášena samozřejmě v souvislosti se sponzorskou firmou HAŠPL - spojovací materiály a bylo to při soutěži v zatloukání hřebíků špičatou stranou kladiva. On totiž, kdyby byl Ježíš přibit hřebíky od Hašpla, tak by z toho kříže určitě slézt nedokázal. Také se mi líbilo, jak si Renátka k sobě svolávala případné soutěžící. Nikomu se tam moc v tom vedru nechtělo tak na ně zaječela "tak poďte vy čůráci", načež se dav lidí přihnal. A když soutěž ukončovala, hlaholila "děkuji, jste miláčci, a taky čůráci". Moc sympatická holka. Když už jsem u těch čuráků, tak jednoho čuráka vypustila z úst i další sympatická žena, která zmoženě seděla na zábradlí a na své později přišlivší kámoše spustila "vy čůráci kuli vám sem přišla o nejlepší kapelu táhnete se jako smradi". Rozkošné když krásné dívky používají takovéto výrazy. O kapele SSOGE jsem si nikdy nemyslel nic pozitivního a tak hodnocení jejich setu, který jsme strávili ve stínu sedící na želvách, přenechám zasvěcenějším. Opět jsme vyrazili do hospody na večeři, popíjeli dobré pivo, dali si super žranici kterou nám záviděli všechny růžové králičice v okolí dvaceti kilometrů. Zpět do areálu jsme vyrazili na dalšího headlinera, kterým byli ROTTEN SOUND. Jako vždy byli výborní. Jo fakt nám se tahle muzika prostě líbí. No a co do psí kundy?! 


V tu dobu se začíná nebezpečně smrákat. Ale co podstatné, v tu dobu mi můj dementní zablokovaný organismus dovolil poprvé vychcat se do mušle za přítomnosti jiných lidí kolem. Bylo to třetí den festivalu v 18:55 hodin. Do té doby jsem musel chodit do kabinky. Jsem na sebe hrdý!! Ale to už honem fofrem štandopéde na překvapení všech překvapení kapelu HNUS UMÍRAJÍCÍ. To bylo skutečně výtečné. Parádní blackmetal, menší pódium jim sedlo jako hrnec na prdel. Co jim už sedlo míň, byla průtrž která se při jejich setu spustila a nutno říct, že hromadu fanoušků vůbec neodradila. My byli vybaveni pláštěnkami, konkrétně já barvy modré, zakoupené u větnamského prodejce za 30Kč. Když jsem si ji na sebe navlékl, zjistil jsem, že je vyrobena z porézního materiálu, takže jsem byl během chvíle celý mokrý. Děkujem tedy větnamcům za promokavou pláštěnku. Nechte si to patentovat vy kreténi!! Ke konci setu, patrně vlivem bouřky, větru a brutálního deště vypadl zvuk a kapela hrála jen z odposlechů, aby to po nějaké chvíli zabalila. Škoda. Ale i tak si myslím, že to pro ně byl zážitek. Ze stejného důvodu se opozdilo i vystoupení dalšího headlinera KEEP OF KALESSIN. Šli jsme smutnou kapelu před pódium podpořit a hlasitě skandovat, ale hrát se nedalo. 



Prostor ve kterém se kapela pohybovala byl pod vodou, všude eleketrické zásuvky, kabely, vybavení. Když přestalo pršet, pořadatelé vymetli vodu košťaty a Keep Of Kalessin které jsem odepsal už před začátkem festivalu spustili ten svůj hevík, kterej byl ale ty vole dobrej. Tak dobrej, že jsme tam vydrželi do konce. Zbytek festivalu jsme vynechali, protože pro naše slechy už nenabízel nic, co jsme považovali za nutné vidět. Tak takový byl letošní MetalGate Czech Death Fest z pohledu mých očí. Pokud tyhle hovna někdo dočetl až sem, zasluhuje maximální obdiv a pokud se mnou snad někdo nesouhlasí, musím zde podotknout jednu důležitou věc: To není můj problém.

Pro dalších pár fotek klikni sem.