Zobrazují se příspěvky se štítkem2003. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkem2003. Zobrazit všechny příspěvky

EXCLESS, SPIRALS 2003

Partu amatérských muzikantů alkoholiků z Nového Bydžova, hrajících thrash metal, která si říkala EXCLESS zná jen pár zasvěcených. Jednak proto, že nemaji žádnou oficiální nahrávku, druhak proto, že fungovali jen chvíli a třeťak měli jen jedno vystoupení v novobydžovském městském klubu kulturních alternativ, kterého jsem byl svědkem já a ještě pár lidí, kteří ani nevěděli, že tam Excless budou hrát, poněvadž přišli na druhou kapelu, která se jmenovala SPIRALS nebo tak nějak co já vim. Já si zaplatil vstupný (tuším 50Kč) s kámošem abychom shlédli trešdetovou jízdu v podání Excless. Byl jsem často s klukama ve zkušebně a musím uznat, že na to, že místo zkoušení jen chlastali, tak ten koncert nebyl vůbec marnej. Možná za to může i fakt, že na koncertě bubnoval Muro (ano ten Muro, který se brutálně poblil na koncertě Dead Infection, o čemž se dá dočíst v tomto reportu), který bubnoval minimálně o dva levely vejš, než Kryšpa, kterej bubnoval na hovno. Pro kluky jsem tenkrát když jsme chlastali ve zkušebně složil i slova k písni, ale nikdy je nepoužili... bylo to nějak takhle: 

Chlupy
Chlupy, koušou, smrděj, sou hnusný!
Tak se všichni vyholíme, a budeme hladcí!
:-)

Treš jak cyp. A protože jsou ty vánoce, nechal mi tu Děda Mráz pro všechny zmrdy právě tu jedinou neoficiální nahrávku, kterou kluci vypotili. Je to bohužel bez basy a jak basák říká, neudělali ani obal a neměli ani svoje logo, protože chtěli být drsná kapela s lokální ambicí. 





Pro další fotky klikni sem.


OBSCENE SOCIETY 2003




17.00 - 17.30 Lycanthrophy (grindcore)
17.40 - 18.10 N.C.C. (grindcore)
18.20 - 18.50 V.I.R. (noisy crust)
19.00 - 19.30 Isacaarum (xxx-panzer grind)
19.40 - 20.10 Gride (power gride core)
20.20 - 20.50 Purulent (death/grind Kolumbie)
21.00 - 21.20 Dread 101 (metalický crust)
21.30 - 22.00 Ingrowing (grindcore)
22.10 - 22.50 Phobia (grindcore, USA)
23.00 - 23.30 Thema 11 (temný emotivní HC)
23.40 - 00.10 Fleshless (death/grind)
00.20 - 00.50 Není Úniku (crust/metal)

17.5.2003 se netradičně přestěhovala tahle sešlost do Chlumce Nad Cidlinou, protože jestli se nepletu, tak "domovský" klub Žlutý Pes v Pardubicích byl v rekonstrukci. V Chlumci bylo hnusný pivo, divnej zvuk, ale i tak jsme si to všichni užili.




Pro další fotky klikni sem.

15. 3. 2003 9. KONCERT PROTI PROUDU



Kromě letáku na tuto akci jsem nenašel vůbec nic co by dokazovalo, že se devátý koncert proti proudu v Kunvaldu vůbec uskutečnil. Ale uskutečnil. Byl jsem tam. Divím se,  že jsem jel na akci, kde kromě Needful Things a Lycantrophy a snad v té době ještě i Rabies, mě nezajímalo vůbec nic. Nakonec to tam ale nebylo špatný. Pankáči, crusteři, metalisti, výtečná kroupová pomazánka které jsem tam zhltnul kýbl, řídit jsem nemusel, pivo popil, takže dobrý. Fotky žádný, video žádný. Nic.

25.12.2003 CHRIST MOSH BEAST

Zatímco u vánoční besídky z roku 2002 se dá vygooglovat pár informací, o akci konané přesně o rok později, se dá vyhledat jen datum a místo konání a vystupující kapely. Já si z tohohle večera nic moc nepamatuju, jen že kapela MRÁZEK měla kytaristu, kterej jestli se nepletu neměl nohy a jednu ruku. 
V klánovickém Black Psovi tenkrát vystoupili AHUMADO GRANUJO, CONTRASTIC, MRÁZEK, APOCRYPHAL DEATH, PIGSTY, SARCOM, MADE BY THE FIRE (video)



13. 7. 2003 NEEDFUL THINGS, WHO IS MY SAVIOUR, GEORGE BITCH JR, ELYSIUM

13.7. 2003 AFTEROBSCENEPARTY: NEEDFUL THINGS, WHOS MY SAVIOUR(GER), ELYSIUM(FR), GEORGE BITCH JR(FR), knajpa "Pod Kunětickou Horou", akce se odehraje venku  17:00, 50,-


KUNĚTICKÁ HORA OPEN AIR, nebo AFTEROBSCENEPARTY 2003. Pod těmahle názvama jsem našel to málo informací (datum a vystupující kapely) o koncertu na kterém jsem se ocitnul ani nevím jak. Prostě jen tak kousek od silnice pod Kunětickou horou ve vojenském stanu na zatravněné ploše hrajou kapely :-) Na jejich výkon si samozřejmě nemám šanci vzpomenout. Jsem rád, že jsem  našel pár fotek, který jsem hnusně ukradl z marast.unas.cz a že si můžu tady odfajfkovat další akci na které jsem byl. To se bohužel nedá říct o několika jiných, které jakoby se ani nekonaly, protože strejda Google mlčí jak hrob.














6. 4. 2003 METALMANIA



V dubnu roku dvoutisícího třetího se nad Ostravou stahovala černá mračna. A to jak doslova, tak i hudebně. Konala se tam totiž na zimním stadionu Metalmania s takovými esy jako Marduk, Samael,  nebo Malevolent Creation. My jsme vyrazili hlavně na Samael, coby naši oblíbenou grupu. V Ostravě nás na nádraží přivítala sněhová vánice a kosa jak v ruským filmu. Rychle na autobus a honem do vyhřátých útrob vítkovické haly. Vstupenky jsme koupené neměli, takže jsme podlehli kouzlu levného nákupu z druhé ruky a pak měli stažené prdele, protože šlo o hostovské vstupenky a nevěděli jsme jestli jsou vůbec platné. Byly. Pokud venku byla zima, uvnitř to nebylo o moc lepší. Pořadatelé se na nějaké topení vykašlali, takže jsme chvílema drkotali zubama při lemtání studeného piva. První kapela ENDLESS nás vůbec nezajímala a tak jsme ji prochlastali a prokecali. Další na řadě MALEVOLENT CREATION jsme se už byli podívat, ale protože deathu moc neholdujem, začali jsme se těšit na Samael. Místo Immolation nastoupivší GOD DETHRONED byli se svým black/deathem o level poslouchatelnější. S následnými MARDUK se laťka posunula ještě o něco výš. Jenže pak nastal pád do hlubin. Nechápu proč na takových akcích vystupuje kapela jako je ANATHEMA. Vůbec to nezapadlo do dramaturgie festivalu. To samé platí o po nich nastoupivších OPETH. Ne, já prostě nemůžu o těchto dvouch kapelách napsat nic pozitivního. Je to samozřejmě jen můj názor a vím že jsou oblíbení. Ne tak u mě. Naše utrpení nešlo ani přechlastat. A samotný anathemovskoopetovský bůh na mě seslal hromy a blesky, když jsem se šel později vychcat. Pokládal jsem si kelímek s pivem na zem a když jsem se shýbal, nasadil jsem si na oko o kohoutek takovou mrdu, že mi do rána oko pěkně zabarvilo. To se může stát jen mě. Nikdo tak blbej prostě není... Takže tohle byl můj první Samael. Líbil se mi, hrálo se hlavně z alb Eternal a Passage. Po skončení jsme si zavolali basáka a že se s ním vyfotíme. Za chvíli ale naběhli securiťáci a i se zmateným basákem Samael nás vyhazovali ven. Vysvětlili jsme mu teda jak se situace má, načež začal vypoplonkovávat jen nás, protože bylo prý potřeba rychle uklidit pro zítřejší koncert Čechomor. Nemilosrdně nás vyhodil ven do studené Ostravy, kde se čerti ženili. Nekonečná cesta vlakem domů. 




Pro další fotky klikni sem