ČTVRTEK: EINSIFERUM se mi zdálo takový nijaký nemastaný neslaný. FEAR FACTORY - určitě lepší než před lety ve Svojšicích, ale bohužel těch 15-20 tisích metalových hlav nám tak nějak neumožnilo dostat se trochu blíž na lepší zvuk. GOJIRA byla pro mě vrchol čtvrtka. Naprosto precizně odvedená práce s vynikajícím zvukem. Jejich set byl vraždící!! CHILDREN OF BODOM byla nehorázná sračka. Jak zvukově, tak hudebně. Přiznávám, že se mi nikdy pořádně nelíbili ani z CDčka, takže to možná bude tím. Každopádně svoje fanoušky tam měli a uričtě to pro ně byl velkej zážitek. Pro mě bohužel ne. LOCK UP se hlavně líbil mejm kámošům. Já na tom neshledal nic co by vybočovalo z průměru. Ano, byl to nářez a bylo to skvěle zahraný, ale prostě mě to nebavilo. Megaklasika v podání OBITUARY se mi zvukově zdála poněkud zahuhlanější, nicméně ani tato kapela není moje parketa. Musím ale přiznat, že se mi to docela líbilo. Jen mě mrzí, že nezahráli Don´t Care... ROTTEN SOUND jsme prolemtali, takže pak už nebylo nic, co by stálo z mého naprosto nepodstatného pohledu za řeč.
PÁTEK: Z toho co jsem viděl - BAL SAGOTH - tak trochu zklamání, hlavně po nedokonalé zvukové stránce. Jakože mít takovej zvuk jiné kapely, byly by určitě rády, ale pokud kapela jako Bal-Sagoth nemá křišťálově čistej zvuk, tak to prostě není ono. A můžete si prskat co chcete. CANNIBAL CORPSE - pro spoustu návštěvníků hlavní a nejlepší kapela festu. Pro mě to byli prostě Cannibal Corpse. Šlapalo jim to jako hodinky, ani jedna chybička, bezchybnej zvuk, parádní deathmetal, prostě Cannibalové tak jak je všichni známe. CATAMENIA - z počátku tak trochu heavy, ale postupem jejich vystoupení jsem si spokojeně pokyvoval palicej. Dobré. Velice dobré!! DEVIN TOWNSEND - pro mě osobně největší překvapení. Tak trochu jsem si nedokázal představit, co tam vlastně tenhle geniální muzikant bude hrát, ale nakonec to byl prostě námrd. Inteligence a instrumentalita v jednom. Do toho asi desetiminutová brutální přívalová dešťová přeháňka, která nechala většinu lidí v naprostým klidu a nenechala si tohodle plešatýho čerta ujít. A myslim, že nikdo kdo tam zůstal přes provazy deště nelitoval. Pro mě osobně jeden z vrcholů festivalu. NAPALM DEATH je v Čechách jako doma a to i tak trochu ovlivní i moje hodnocení. Ano bylo všechno v perfektním stavu, zahráli to co chtěli všichni slyšet, ale když to vidíte jednou až dvakrát do roka, tak se vám to prostě přežere a už to není ono. Nijak bych nechtěl jejich set odsuzovat. Je to pouze a jenom můj názor, který nikoho beztak nezajímá. Pro mě N.D. trochu zklamání. Naopak největší překvapení pro mě byla brazilská SEPULTURA. Já od nich nečekal naprosto nic, protože jejich starý trešový desky se mi nelíběji a to co přišlo po geniálním albu Roots, jde taky mimo mě. Vlastně se mi líbí jenom právě Roots a Chaos A.D. Zvukově to bylo v naprostým klídku (toho jsem se taky trochu bál, protože vloni Soulfly byla největší sračka). Sepultura zahrála přesně to, co se od ní čekalo. Starý vykopávky, přes střední léta, až po pro mě neznámý skladby. Stejně jako tomu bylo u Soulfly, tak i při Sepultuře musely být vypnuté kamery, které snímají kapelu na velkoplošnou obrazovku. Patrně se jedná o nějakou brazilskou demenci, nebo já nevim co. Ale s jejich vystoupením jsem byl maximálně spokojený. A to samé se dá říct i o avatgardně blackmetalových šikmookých žluťáků z Japonska SIGH. Znám je z cédéček a nedokázal jsem si jejich skladby naživo představit. Ale bylo to v pohodě. Všichni beztak slintali na zpěvačku, která byla převlečná za nějakýho padlýho andílka a řeknu vám, všem kdo mezi nohama neměl v tu chvíli vagínu, to hučelo jako svině. Prostě prcina, která by zpěvově zvládla konkurovat Satyrovi. GWAR - tohle se nedá popsat. Tohle se musí vidět. Zvukově to bylo kupodivu v pohodě, hudebně to tak nějak víc strádalo, ale jejich onanověstříkací show neměla chybu. Druhej den bylo jasně vidět, kdo že to na jejich setu byl v prních řadách. Nicméně asi po dvacetipětiminutách a několika brutálních výstřicích několika barev, to začalo trochu nudit.Víc jsem toho opravdu nestihnul a ani snad neměl v plánu.
SOBOTA: Otvírák v 10 hodin dopoledne CBT dal jasně najevo, že to lidi s tímhle festivalem mysleji opravdu vážně a v hojném, asi tak 10 000 kousků na metal nadržených veverek se s kruhama pod očima sešlo na jejich set. A rozhodně neudělali chybu. Kurevsky vysoko nastavili laťku. Jejich goretupatupatrrrrrrgrind byl vraždící!! To taková DIABLO SWING ORCHESTRA a jejich úchylné divadelně avantgardní představení bylo o něčem uplně jiném. Jak mi několikrát během jejich vystoupení zopakoval kámoš, JE TO SRAČKA. Zaplněný hlediště nadšeně tleskalo a pařilo na jejich avantgardu s trubkou, kontrabasem a operním zpěvem a i já byl velice spokojen. To DYING FETUS byla jiná třída a ačkoliv si je doma neposlechnu co je rok dlouhej, tak jejich set ve mě probudil kousek deathera kterej ve mě někde je. Prostě skvělej dokonale zahranej s perfektním zvukem burtal deathmetal, kterej byl opravdu perfektní!! HYPOCRISY - to byla banda, kterou mám rád. Jejich vystoupení bylo pro mě asi to nejlepší z celýho festivalu. Kromě první písničky to bylo zvukově perfetkní. Vrchol festivalu!!!!!!! To takoví MACABRE, který jsem viděl počtvrtý mě trochu zklamali. Kluci by měli míň kecat a víc hrát. U MOONSORROW jsem odešel u druhý písničky. Nic pro mě, i když z CDčka je to fajn. RAGNAROK - dobrý. Fakt dobrý. Ale dát blackovou kapelu v půl jedenáctý dopoledne, to je opravdu demence. Stejně jako 2 blackový kapley jako druhou a třetí kapelu před celým skončením festivalu. Díky tomu jsem neviděl Sarke, na který jsem byl opravdu zvědavej. Kurva Shindy, za celej fesťák sotva 4 blackový kapely a v tak vypatlaný časy, až to bolí... ORIGIN - nářez jako svině, ale něco mi na tom chybělo. Nebylo to špatný. Ale nebylo to vynikající. Tankard - ano trešová legenda, která odkroutila to svoje a mě, ač se mi thrash nelíbí, tak tohle bylo víc než dobrý. GORGOROTH - to byla kapela, která pro mě byla největší tahák. Ale to, čeho jsem se od nich dočkal, to byla trapnost, tragédie, komedie, zhovadilost, teploušárna, blbost. Zvukově katastrofa. Dal jsem 4 songy. Na víc jsem opravdu neměl. Jednoznačně největší zklamání. A teď sračka festivalu. Vážení přátelé, věnujte mi chvilku pozornosti. Vyhlašuji nejhorší a nejneposlouchatelnější sračku celýho Brutal Assaultu 2010. Pozoooor, ano, dle očekávání jsou to DESPISED ICON. To se prostě nedalo a pro mě to byla největší píčovina, kterou jsem na festivalu kdy viděl. Chtělo se mi blít když jsem to viděl. Už nikdy více!! Omlouvám se jejich fanouškům, kterejch tam taky bylo dost, ale tohle opravdu ne. Hrůza!!!
Rok dvatisícešestnáct nás lákal na Gutalax a jejich ToiToi show, což byl menší koncert který se konal mezi smradlavými (i když první den ještě ani moc ne) ToiToikami ve sracím městečku na festivalu. Měli malinkaté pódium a snad tam měli i natáčet DVD, ale asi z toho sešlo, protože když se k nim na podium nahrnuli blázni všeho druhu, tak se to pod nima propadlo. Nejlepší výhled na to všechno měl maník sedící na štítu pivního stanu (viz. fotka níže). Každopádně pro nás, jako pro normální fanoušky, kteří se chtěli podívat na Gutalax, to bylo zklamání, protože zvuk stál za piču a nic jsme neviděli.... Na druhou stranu nejlepší kapelou jednoznačně byli SODOM (video). A to jsem na začátku říkal, že to bude pro mě třičtvrtě hodina nudy a utrpení. Opak byl pravdou. Vydali jsme se zaujmout skvělá místa asi ve čtvrté řadě uprostřed a tak jsme měli strýčka Toma a jeho kumpány jako na dlani. Zvuk byl naprosto excelentní a to co hráli, to mě tak strašně moc překvapilo a potěšilo. Čekal jsem thrash metal ale dostal jsem trochu tvrdší Motorhead. Bylo to vynikající a od té doby nejlepší koncert co jsem shlédl. Z pomyslného trůnu je sesadil až Igorrr v Praze. Kapelu MELT BANANA (video) znám už asi třista roků, ale nikdy jsem nenašel odvahu si je pustit doma jen tak. K jejich vystoupení jsem přistupoval tak, že to buďto bude dobrý, nebo špatný. A bylo to jiný. Jinak dobrý!! Nejšílenější kapelou byli RAMIN KUNTOPOLKU (video). Nejtvrdší kapelou tohoto ročníku byli DEVOURMENT (video), který rozmázli bojiště jak nějakého zkurveného chrobáka. Vynikající. A tak by se dalo pokračovat dál... Brujeria, Rotten Sound, Venomous Concept, Lock Up,...….Trochu k nasrání byla několikahodinová fronta u merchandise, takže jsem se na to letos vykašlal. Jinak ale opět výtenčný ročník!
Po roce Váánoce Váánoce odcházejí, chlastejméé přátelé.... Ano je to tak, letošní Vánoce jsou nenávratně v prdeli a každý grinder věřící na Ježíška musel hýkat nadšením nad uplynulými svátky známé též pod názvem OBSCENE EXTREME FESTIVAL. Na Obscenním festivalu jsem byl tento ročník už podvanáctý a musel bych bejt kretén, kdybych tady tvrdil, že se za tu dobu nezměnil. K lepšímu samozřejmě. Ale pojďme směle k ročníku letošnímu.
ČTVRTEČNÍ NADÍLKA
Z toho co jsem viděl/slyšel, tak mě zklamala hned první kapela BUT. Nikdy předtím jsem je neslyšel, ale čekal jsem zkrátka něco jinýho. Druhou kapelku jsem strávil prohrabáváním desek v distrech a nakupování triček a zdravení se s kámošema, takže IDIOT CONVENTION prominou. Něco mi ale řiká, že by se mi to stejně nelíbilo. Ať tak nebo tak, jal jsem se splňovati své předsevzetí, že co kapela, to jedno pívo. Ve vražedným vedru, to nebyl zas až tak velkej problém, ale zase vydržet takový tempo, na to sem už starej a blbej a vymaštěnej. Další kapelou kterou jsem shlédl a která se mi líbila byli ZEITGEIST kterážto dle promomateriálu uvedeného v programu nebylo nic pro mě. O to větší bylo moje překvapení. Začínalo se mi tam ten den kurevsky líbit. Lidí sice nebylo ještě moc - a upřímě si myslím dle mého skromného bezvýznamného odhadu, že letošní ročník měl o dost slabší návštěvu, protože i na hlavní kapely bylo místo k sezení, ke stání, což se třeba vloni na headlinery moc nevidělo. Jedeme dál. Další banda a další příjemné překvapení JACK s výborným coverem "Reign Blood" od Slajerů. Další pivka zapřičinily že sem toho už moc ve čtvrtek neviděl. Zato jsem jednomu týpkovi chvíli honil jeho vocas. Poněvadž se mu ale nepostavil tak sem mu radši pomačkal gule, které si chvíli předtím vymáchal v pívu. Ani to mu vocas neztopořilo, tak sem se na něj už vysral. Sem přijel přeci za muzikou a ne honit vocasům vocasy. Neasi.
Specialita šéfkuchaře: KRAKONOŠOVY KOULE V PIVU
ALE POŘÁDNĚ SEM MU JE ZMÁČKNUL!!
Ale zpátky k muzice. Hrozně jsem se těšil na Slováky ATTACK OF RAGE poněvadž jsem je ještě nikdy naživo neviděl. Vlastně od nich nemám ani doma žádnou nahrávku, každopyčopádně se mi hodně líbili. Výbornej grc!! Po nich se spíš víc chlastalo než poslouchalo, ale NAPALMED jsem si ujít nenechal. A udělal jsem velice dobře, neboť mě totálně posadili na prdel. Pokud někdo tvrdí, že je to blbost a hluk a nemá to ani hlavu ani patu, tak má sice na jednu stranu pravdu a nelze mu na jeho názoru pranic vyčítati, ovšem druhým dechem musím dodat, že tohle je prostě umění. Stejně jako já nechápu Opery a Národní divadlo, tak většina lidí nechápe Napalmed. Byl jsem nadšen a celý set sledoval s votevřenou hubou. Paráda!! Navíc jsem si všiml, že jeden z nehudebních nástrojů, který Napalmed při jejich setu používali, byla krabička od kojenecké sušené výživy BEBA a jsem zaregistroval, spodní víčko té krabičky bylo nejspíš vyrobené u nás ve fabrice a konkrétně na lince č. 10427 - průměr víčka 127mm, což mě opravdu potěšilo.
NAPALMED
PANDEMIA je jednou z mnoha kapel, který ničím nepřekvapí a zároveň neurazí. Prostě pohodička na čtvrteční večer k pívu. Ostatně toho bylo ten den už celkem dost. Bylo ho tolik, že si vůbec nevybavuju, jestli jsem zkouknul SQUASH BOWELS. Párkrát jsem měl již tu čest shlédnout je a pokud bych měl bejt upřímnej, líbili se mi jenom jednou kdysi v jednom dnes už zaniklým klubu v Pardubicích. Ovšem GRIDE a jejich "prachaticecore" jsem si nemoh nechat ujít. Nářez od začátku do konce jako vždycky. Ve čtvrtek jsem se kouknul ještě na ENTOMBED . Další legenda, která mě nikdy nijak nezajímala a jsem jeden z mála, kterýmu je bližší jejich novější tvorba. Každopádně tady musím vynadat zvukařovi, kterej mi totálně zhnusil jejich vystoupení zahuhlaným zvukem. Jestli to bylo takhle schválně, tak sem to nepobral. Jestli nebylo, tak by měl jít za roh a tam si dát pár facek. Zklamanej jsem si šel k autu trochu odpočinout, ale pivo mě zmohlo natolik, že jak sem si sednul, tak jsem se se slinou u huby ráno po krásných osmi hodinách spánku spravedlivých probudil do dalšího vánočního dne.
PÁTEČNÍ NADÍLKA
Na páteční ráno asi nezapomenou dvorní dlouholetí kameramani Daneček s Bertíkem, kteří noc strávili u oficiálního merchandise a jaksi se na ně pozapomnělo a chudáčci tam byli zamčení, dokud jsem je nevysvobodil. Kdybych nešel kolem, tak tam doteďka čuměji jak nějací bulíci obecní v nějaké ZOO v kleci.
NEKRMIT!!!!
O tom že jsme národ nepoučitelných lidí svědčí to, že místo abych přestal chlastat píjo, protože mě mrzeli prospalí BENEDICTION z minulého večera, tak jsem si s sebou na ranní procházku do města radši vzal nějakou tu plechovku. Si takhle uplně normálně sedím na náměstí v Trutnově, bavím se vypouštěním pivních plynů z útrob mých střev a najednou rána jako svině. Pár metrů ode mě z nějakýho starýho baráku se uloupnul kus omítky a s rachotem dopadnul na zem. Byl to kus velkej asi jako cihla a padal z pěkný vejšky. Kdyby to někdo slíznul do škeble, tak by to bylo dozajista jeho poslení polízání v životě. Na AGGREGATION jsem šel s tím, že se mi to nejspíš nebude líbit, a nakonec se z toho vyklubalo pro mě osobně překvapení jak cyp. Nakoplo mě to jako svině k dalšímu lití jednoho piva za druhým. FATAL NUNCHAKU výborné!! ATOMCK výborné!! DISLIKE a NOMINAL ABUSE bylo asi překvapení pro všechny, protože kdo by čekal, že by něco tak skvělýho a náserovýho mohlo pocházet od bejvalý Jugošky. Kurva tohle nemělo chybu!! PORNO INFANTIL pro mě naprosto neznámá grupa a musím se přiznat, nejednou jsem při jejich setu hýkl nadšením. Přesně tohle člověk potřebuje k životu. Jejich mexická čeština byla k popukání, zvlášť pak jejich oblíbené "kurvapíčačuráknastrafí!!" Velice milé, narozdíl třeba od Malignant Tumour nebo Isacaarum, který ve své rodné zemi na Obscenu hovoří převážně nebo výhradně jazykem anglickým... Další naběhli RAZOR RAPE a opět výtečná záležitost!! Pak se to nějak zvrtlo a já lemtal a lemtal a lemtal, až sem se dostal k muzice až na EXTREME SMOKE 57 a to vám povídám, málem sem si cvrknul do textilu, protože to bylo prostě něco tak kurva já nevim jak to popsat, prostě další letošní vánoční dárek, kterej mě posadil na kaďák. Následovali očekávaní LDOH . Bohužel zvukař si opět vybral svoji slabou chvilku, takže to byla bída. Navíc nehráli vypalovačky ve stylu Ernieho a Berta a to prostě zamrzí. PUTRID PILE není šálek mého Gambrinusu - mimochodem, potvrzuje se nadcházející trend a sice ten, že festivalový pivo - mám teď na mysli desítku géčko - není už takovej blivajz, ze kterýho se ještě před třema rokama zvedal kufr. Konečně se to dá pít - a kdo řiká že ne, tak je blbec - a není proto jedinej důvod cokoliv do areálu propašovávat, protože tam je úplně všechno od cukrový vaty přes zmrdlinu a tuny druhů žrádla až po ovocný saláty a Absinth. SUPER!! THE VARUKERS se mi snad ani líbit nemohli. Prostě týhle muzice nerozumím. Ovšem SKITSYSTEM s jejich klubovým zvukem to byla inší třída!! Doma si tohle nepustím co je rok dlouhej, ale tohle mě fakt dostalo. A co teprve naprosto precizní jak po zvukové tak po hudební a instrumentální stránce ROTTEN SOUND ? Opět kapela, která mi rozmrdala moje sluchovody. Honem na pivo a hlavní hvězdu letošních Vánoc - BRUJERIA . Jejich hiphopcore byl skvělej a naprosto vynikající, ale neodpustím si trochu šťouchnout do Emburyho, kterej to dle mého názoru trochu nestíhal. Prostě se netrefoval do rytmu bicích. Taky jsem se dozvěděl, že jedny struny drtil Jeff Walker. S jejich vystoupením jsem byl ale spokojenej a protože celodenní chlastání v mým věku už není co bejvávalo, zbytek kapel jsem vynechal a opět usnul jako jezulátko.
SOBOTNÍ NADÍLKA
V sobotu jsem měl v plánu večer odjíždět domů a jak jistě víte alkohol za volant nepatří, takže jsem se pustil do mohutnýho střízlivění. Zašel jsem na koupaliště kde proběhla kompletní očista. Nebylo to sice tak moc potřeba, i gule se mi ani moc nelepily, ale prdel dostala za minulý 2 dny několikrát na frak, takže sprchovej gel měl pohotovost. Nezbytnej oběd v restauraci (dal jsem si bramborový knedle, špenát a nějaký něco co plavalo v omastku z něčeho - za shindyovských 66Kč to nebyl žádnej zázrak, ale já stejně vlastně neměl hlad). Lemtal jsem střídavě jednu teplou červenou točenou limonádu za druhou teplou žlutou točenou limonádou. S těma limčama je to na hovno. Buďto se to nestíhá chladit, nebo to dojde, nebo obojí...Takže sem se dovalil na UNKIND a COLLISION ale nic z toho mě nebavilo. Všude to vonělo chcankama a pívem a já musel cucat limču. Jak nechutný... ASSESSOR mám na vinylu jako všichni ostatní, ale naživo to bylo uplně něco jinýho. Něco mnohem lepšího. Nemůžu si pomoct, ale slyšel jsem v tom chvílema blackmetal. Hlavně díky zabarvení vokálu. Hudebně samozřejmě trešjakpyča. Paráda!! ONANIZER no co vám mám povídat. Prostě Onanizer. Udělala se mi z nich bublina u žaludu... MESRINE v y n i k a j i c í !! Narozdíl od ZUBROWSKA která mi přišla hodně špatná. Zato PSYCHO se mi líbilo jako svině. Kdo by to kurva do mě a ještě střízlivýho řek?? Záměrně píšu střízlivýho, poněvadž jsem to měl už i z oficiálních zdrojů, že jsem čistej. Požádal jsem místní policejní hlídku tří policistů, zda-li by mi nedali fouknout a oni jako že jo, že není problém, tak mi teda dali ten přístroj. V tu dobu jsem byl už solidně rudej ve xichtě. To zkurvené slunko mě sežehlo jako nějakou posranou bramboru a vypadalo to že každou chvíli exploduju na červenou ve xichtě a že sem namrdanej jak kozel. Divili se teda, že digitální alkoholtester nic neukázal. Ono z nich nakonec vylezlo že s tím přístrojem vlastně neumí zacházet, ale že vypadám nejmíň na 2 promile. Odněkud z kufru jeden z nich vytáhnul starou zaprášenou dřevěnou krabičku uvnitř vypolstrovanou fialovým semišem, vyndal z ní klasickou skleněnou trubičku a fouknul jsem si i do ní. Když zjistili že jsem schopen, popřáli mi hezký zbytek dne a rozloučili jsme se. Moc prímoví hoši... INHUMATE - přátelé, pro mě osobně hvězda letošních Vánoc. Pokud se dá hudbou nějak vyjádřit peklo, není to žádnej blekmetl bubákovitej, ale totální inferno jsou Inhumate. Já je sice už párkrát viděl. Jako většinu kapel z festu doma vůbec neposlouchám, ale Inhumate s jejich megatotalbrutalanalšíleným zpěvákem mě rozsekalo na kousky!! Když dohráli zbyly ze mě jenom piliny. Prostě totální výmaz a haluz a já se málem udělal a kdo tvrdí že se málem neudělal tak se udělal uplně. Když jsem šel kolem pěvce a viděl jeho rozmlácenou hlavu od mikrofonu, řikal jsem si jestli je tohle ještě normální. Ale na Obscene Extreme Festivalu je normální všechno, takže vzduchem lítaji hovna, chcanky, piva, můžete tu narazit na včelí medvídky, žabího muže, banání muže, na chodící penis, zkrátka na Obscenu je všechno. ISACARUM se mi vždycky líbili, pak se mi vždycky nelíbili ale teď se mi zase líbili. Konečně to není jenom to jejich JÁTATATATATATATATA. Teď to bylo JÁ JÁ TA JÁ TATA JÁ TATATATA.... Dobrý vystoupení. THE ROTTED nuda.... DEBUSTROL - jako hele takhle přepálenej zvuk jsem ještě nezažil. Měl jsem možnost shlédnout tříapůlhodinovou show údajně nejhlasitější kapely na světě Manowar, ale kam se co do hlasitosti serou na letošní vystoupení Debustrolu. Bohužel hlasitost udělala ze zvuku docela slušnej noise, což mě osobně zas až tak nevadilo, ale když se během půlhodiny několikrát přistihnete jak si kontrolujete svoje uši, jestli vám z nich neteče krev, tak bych řek že se asi někde stala chyba. Jinak se mi ale Debustrol líbili. LOCK UP byla parádička. Osobně bych Lindberga viděl radši s At The Gates, ale i Lock Up byli super. A teď hlavní hvězda letošních Vánočních svátků BRUTAL TRUTH . Mírný zklamání. Bicmen to je machr. Klobouk dolů. Basáka netřeba představovat. S kytarákem si rozuměli. Ovšem uplně nejhorší článek týhle kapely je pěvec. Jestli to bylo tím, že byl vožralej nebo já nevim ale zdálo se mi, že to prostě neuzpívá. Nebylo to zas až tak hrozný, ale rozhodně on je z nich tím nejslabším. Hudebně to byl jeden velkej chaos tak jak ho máme všichni rádi. Žel jsem po nich musel vyrazit domů, neboť mě čekala cesta domů a pak cesta do Hradce pro švagrovou ze Slovenska. Co napsat na závěr k tomuhle ročníku OBSCENE EXTREME? Snad jen to, že se opět vydařil a panovi pořadatelovi Čurbymu posílám velkou pusu na prdel za to, jak to všechno skvěle zase ošéfoval a jako každý malý děcko se těší na Vánoce tak i já velký tlustý děcko se těším za rok zase do Trutnova. ČURBY DÍKY!!
Kdo tuhle snůšku hoven zvládne až do posledního řádku, má můj obdiv a když se s ním někdy někde potkám, zvu ho na pivo :-)
Několik týdnů před zahájením letošního festu se na oficiálních stránkách objevilo info o tom, že hlavní pivo letošního festivalu je BB - neboli budvajzr bolehlav. Bezprostředně po tomto infu zaznamenaly lékárny po celém světě větší výskyt nákupů ibalginu, neboť tento stal se neopomenutelným doplňkem výbavy pro letošní Brutal Assault festival. Ukázalo se ale že potřeba ibalginu byla naprosto neopodstatněná, jelikož toto pívo se svým festivalovým speciálem se narozdíl od mého milovaného Gorebrinusu na Obscene Extreme Festivalu dal bez jediného mrknutí oka zcela bez mučení požívati a žádné bolesti hlavy se nedostavovaly. Původně jsme měli namířeno na festival až ve čtvrtek, ale poněvadž jedna výborná kapela, ANAAL NATHRAKH, dostala svůj prostor pro hraní už ve středu, tak nebyl důvod nepodívat se do festivalového areálu už v tento den. Navíc mě tam ten večer ještě zajímali AVENGER, INGROWING a ROOT. Takže už ve středu jsme teda vyrazili. Ani jsem nebyl moc překvapen z toho, že už ve středu byl problém zaparkovat. Přeci jenom Anaal Nathrakh se svojí řežbou táhnou a dát je na středu byl od pořadatelů víc než prozíravý finanční tah. Co už ale pořadatelé nevychytali, to byla tvořící se fronta lidí, kteří měli vstupenky zakoupené přes internet, takzvané E-tickety. Tyto vstupenky totiž podléhají kontrole kódů, což značně zbržďuje. Naštěstí my jsme takové vstupenky neměli a tak jsme celou tu zasranou několikaproudovou několikasetmetrovou frontu předběhli a šli k jinýmu odbavovacímu místu, kde stáli 2 člověci, takže v areálu jsme byli asi za 3 minuty. Na rozdíl od těch co chtěli ušetřit na poštovném a pořídili si E-tickety. Když jsme v noci opouštěli areál, fronta byla zhruba tak stejně dlouhá jako odpoledne. To upřímě muselo nasrat ty, kteří dorazili hlavně na Anaal Nathrakh. Areál zaznamenal od loňska několik kosmetických změn, které se opravdu vyvedly. Sice to jsou maličkosti, ale potěší.
Pro nás, kteří jsme rádi utekli před paprsky slunce, nebo kapkami deště, nebo před bolnohem, byla hospoda v hradbách ideální k posezení a popíjení. Bohužel od letoška se tam točila pouze dvanáctka a šestnáctka, piva, kterým neholdujeme, takže hospoda odpadla. Zajímavý je, že do areálu vás nepustí ani s třetinkovou petlahví čisté vody, poněvadž by se mohlo jednat o nebezpečnou zbraň, ale že tam točili tu šestnáctku do krýglů z tvrdého skla, a že tyto půllitry bylo poté možno pronést z hospody mezi lidi a popíjeti z něj, to nikoho nesralo. Zajímavé. My co chlastali desítku nebo dvanáctku, museli jsme se spokojit s "obyčejnými" vratnými kelímky, které od loňského roku zkrásněly. Jejich design je opravdu pěkný.
Člověku se z toho hned líp lemtá když to pěkně vypadá... Ale teď k muzice. První kapelou která to rozbalila byli AVENGER a mě osobně příjemně překvapili. Nejvíc mě asi překvapila přítomnost tympánů. Hádám že stejně jako mě, přítomnost tympánů na pódiu překvapila, tak i zvukaře muselo toto překvapiti, poněvadž se mu je nějak nepodařilo nazvučit, nebo se na to prostě jednoduše vysral. Každopádně lidí hned na první - českou - kapelu bylo dostatek a já byl spokojen. Ten den jsme byli v Josefově jenom na otočku a já řídil, takže jsem se nemohl opít. Ovšem ochutnat Budvar jsem si nemohl nechat utéct, protože jsem byl opravdu zvědavej, jestli to bude lepší nebo horší než Géčko. Bylo to lepší. Vůbec to nemělo žádnou pachuť hoven jak se u Gambrinusu na různých akcích občas stává, nekopalo to když jste polkli, studený to měli. U mě palec nahoru. Možná vám přijde divné, že si takový maličkosti vybavuju tejden po skončení festivalu. Vysvětlení je jednoduché. Vloni jsem si zapisoval poznámky na účtenky a různý papírky co jsem kde našel, letos jsem si kuli tomu zakoupil malý notýsek, do kterého jsem si dělal poznámky. Ale i tak jsem tam právě teď našel poznámku, o jejíž původu nemám absolutně žádnou páru, ale protože tam je, tak ji sem vměstnám. Poznamenal jsem si: - Kámoš přišel a táhnul klíč. Jakokdyby táhnul valník se dřívím. Dloubal se v nose. Prase. - Opravdu nevím co to má znamenat. Každopádně tou dobou jsem dopíjel své třetí a poslední pívo toho večera. Kámoš Zbyněk se mi u piva svěřil, že až přijedeme domů, že skočí na svoji starou a vymrdá ji duši z těla. Taky se mi jiný kámoš svěřil, že má hemeroidy, načež jsem se mu svěřil, že já mám také hemeroidy a chvíli na to, když zrovna neměl půllitr u huby Zbyněk se svěřil zase on, že on má také hemeroidy. Klukům jsem trochu zvednul sebevědomí tím, že hemeroidy má úplně každý, a kdo říká že je nemá, tak je uplně normální buzerant. Nabídnul jsem tedy chlapcům svoji mastičku Faktu aby si jí potřeli řiť, načež odmídli. Jejich blbost. Neustále jsem chodil chcát, i když jsem už nepil pívo. Prostě festivalovej speciál je vždycky průtokáč. Naštěstí my kluci nemáme se chcaním problém a vychytávka v podobě chcacích raket je naprosto dokonalá věc.
Taky jsem se šel podívat na prodej CDček a všemožnejch jinejch píčovin a zakoupil několik kousků do sbírky. Největší ohlas u kámošů získalo první CD kapely Moje Umírající Nevěsta. Dokonce takový ohlas, že člověk sedící naproti mě, si vzpomněl že tuhle desku má taky rád a hned si ji šel též zakoupiti. Sice se jedná o blbou reedici ale i tak jsme z ní oba měli velkou radost. Menší radost jsem měl já, když jsem po několika minutách zjistil, že u sebe nemám svůj krásný kelímek, že jsem ho prostě a jednoduše někde zapomněl a musel jsem si koupit nový za 30Kč... Jsem to zkrátka nenapravitelný kokot... Když nám začalo kručet v břichu zašli jsme do města na klobásku k jednomu týpkovi. Škoda že ji měl studenou a místo avizované Kofoly original točil obyčejnou Kolikolu. Že si mě lidi na koncertech fotěji kuli mejm tričkám, to jsem si už zvyknul, poněvadž občas vytáhnu docela raritku. Ale že si mě budou fotit i v obyčejným - sice trochu archivním - tričku Obscene Extreme 2001, to jsem fakt nečekal. Ale vysvětlení je nasnadě. V ten ročník totiž na Obscene vystupovala kapela Groinchurn z Jihoafrické republiky a člověk který šel kolem, byl též z Jihoafrické republiky a hrozně ho potěšilo, že ve spleti nápisů na zádech se nachází i právě kapela z jeho země. Nechápu sice, ale na druhou stranu chápu... Honem ale na již zmiňovaný ANAAL NATHRAKH, na který jsem se těšil jak prase na drbání. Bohužel, pán zvukař si opět vybral svoji nepravidelně pravidelnou dávku demence a patrně za přístrojema vůbec nebyl, protože Anaal Nathrakh byli prostě zvukově v prdeli. Stejně jako bylo v prdeli koleno zpěváka, který doklopýtal za mikrofon o berli a bylo vidět, že má opravdu bolesti. I tak ale předvedl skvělý výkon a jeho paření v jedný ruce se stojanem s mikrofonem, s berlou v ruce druhé, bylo nezapomenutelné. První změna v programu byla už ve středu a jsem za ni velice rád. Svoje hrací časy si mezi sebou prohodili Alcest a Root. A právě ROOT vydali dle mého názoru vynikající desku a tak jsem se na jejich show fakt těšil a byl jsem upřímně nadšený. Zvuk byl tentokrát perfektní, dědkové na pódiu v čele s vůdcem Big Bossem odváděli skvělý výkony a já chrochtal blahem. Root zahráli průřez většiny svejch alb a byla to prostě jedna velká pecka!! Tvrdím to už dlouho, že pan Jiří BigBoss Valter je majitelem nejlepšího českého metalového hlasu. A můžete si klidně řikat, že Bigboss je úchyl a teplouš a onanista a šukálista chlapskejch řití. Vůbec mě to nesere jestli je to pravda nebo ne. Root byl naprosto geniální!! Poslední kapelou byli Alcest, ale u nás nebyli v plánu, takže po Root jsme vyrazili domů, neboť ráno v 8 hodin se plánoval výjezd zpět, tentorkáte už napevno nebo jak to navzvat - zkrátka až do neděle. Opět mám ve svém malém bločku poznamenáno něco o čemž si nejsem jistý, kam to přiřadit. Mám tam totiž napsáno, že Zbyňkovi se líbí do půl těla svlečení týpci, kteří ukazují bradavky. Tak teď fakt nevím. Moc mi to k němu nesedí, ale když jsem si to tam napsal, tak na tom asi bude něco pravdy. Čtvrtek začal hledáním místa na parkování. Tam kde jsme parkovali vloni bylo už dávno narváno a tam kde by se parkovat dalo, vyhnal nás securiťák, že to je jen pro vyvolené. Nakonec jsme našli místo na jednom parkovišti kousek od policejní stanice, což se samozřejmě ve městě plném příživníků hodilo. První čtvrteční kapelou kterou jsme viděli, byli TROLLECH. Už kdysi jsem je viděl a už kdysi se mi líbili a letos tomu nebylo jinak. Byli výborní!! Někde jsem čet, že hrajou lesní blackmetal. A asi na tom něco bude, protože několik skalních fandů přišlo do kotle pařit s natrhanejma větvema z listnatých stromů. Už mi tam chyběl jenom Stromovous ze známé trilogie o hošanovi, kterej má kouzelnej prsten. BRUTALLY DECEASED odehráli svůj set s výborným zvukem pěkně tak jak to umí jenom oni a tahle kapela se mi začíná zamlouvat čímdál víc. Jeden z mojích festivalových favoritů - ruská ARKONA - hrála už ve čtvrtek, z čehož jsem měl velkou radost, protože v tu dobu jsem ještě nebyl uplně vožralej a tak jsem si ji užil. Zpěvačaka Masha je povětšinou všude prezentovaná jako špinavá mastná kráva s chlupatou píčou, ale ve skutečnosti je to pěkná ženská. Když naběhla oděna do nějakýho hábitu s vlčí kůží omotanou kolem krku a začala zpívat, regulerně jsem se rozbrečel štěstím a dojetím, že ji vidím a slyším zpívat. Ona má totiž neskutečně krásnej hlas ať už hrubej metalovej, nebo čistej folkovej. Je to taková typická rusanda. Po skončení vystoupení mě napadla taková minihláška MASHA, TO JE HOLKA RUSSIA (pro debily, russia se čte jako raša - to aby se to jako rýmovalo). A na to už nevím kdo to byl, reagoval dalším mottem: PICHNA BEZ KOZ, JE DOBRÁ PICHNA. Ale asi sem to byl já, poněvadž se mi líbí malá ženská ňadra. Arkona měla parádní zvuk - dokonce i flétna byla slyšet a já byl s jejich setem maximálně spokojen. Spousta lidí řiká že je to komerce a sračka a v podstatě má pravdu, ale já Akroně tleskám. Na Arkonu se přišla podívat i jedna slečna made in anorektik která za celou dobu vystoupení Arkony nebyla schopná sežrat malýho langoše. Ty vole já bych to měl na 2x klapnutí hubou a vona to tam žužlala celou dobu a stejně to nedožrala. Taková holka by potřebovala pořádně natrhnout kundu.
anore-tyčka
langoš alá Walhalla
paroháčci obecní
Následní řezníci měli po Arkoně jednu jedinou úlohu - a sice vrátit festivalu po folkmetalu jeho jméno. GENERAL SURGERY se presentují brutálním grindem a odehráli to fakt dobře. Ne tak jako když hráli na Obscene Extreme, ale zahráli prostě dobře. Navíc měli výbornej zvuk a tak to má bejt. Další můj nepochopitelný zápisek patrně vyústil z nějaké opilecké diskuze, páč jsem si zapsal: Né poslat děti pryč, ale vyhnat děti!! Když jsme šli na další mašinu kterou jsme chtěli vidět, LOCK UP tak jsme potkali holku, který z kraťas uplně normálně lezla půlka kundy. Škoda že jsem neměl ready foťák, protože stydký pysk jí přes ten kousíček látky kterej jí zakrejval díru lezl ven jak střeva z přejetý kočky. Taky jsem si koupil malou desku do který jsem si později nalil pívo a další pívo jsem taktéž vylil, tentokráte uplně celé když jsem Zbyňkovi vysvětloval, že mě nesmí bít jenom proto, že je silnější. Sice se mu zmenšilo péro od loňska, ale měchuřina břišní mu o to víc narostla, takže si na mě dovoloval. LOCK UP byli jak jinak dobrý. Opět to nebylo lepší než na Obscene Extreme, ale bylo to dobrý. KRISIUN chtěl vidět hlavně Zbyněk, protože mě tahle muzika nic moc neřiká, ale musím uznat že se mi to líbilo. A dokonce víc než Lock Up. Taktéž jsem si koupil tričko Samael, ze kterýho mám velkou radost. Bohužel neměli na mě XXL, tak jsem si musel vzít jenom XL a je tak trochu těsný, z čehož už zas tak velkou radost nemám. No ale neberte to za 210Kč + nášivka zdarma!!!!!! První headliner festivalu DIMMU BORGIR nalákal do areálu za celou dobu festu nejvíc lidí. Dimmu Borgir se po letech v mejch uších blejskli výbornou deskou Abrahadabra, tak jsem čekal co se bude dít naživo. Bohužel jsme neměli ideální místa a tak zvuk byl zahuhlanej. Ale při jejich vystoupení jsem se byl vychcat v raketě a když jsem vystoupil na schůdek abych si ulevil, tak jak jsem byl trochu vejš, tak se mi zvuk zdál O.K. Nemůžu teda hodnotit, ale názory na ně jsou dosti různorodé. Během dne jsem jednoho portugalskýho týpka učil, jazyku českému a slova prdel, píča, čurák, kunda, hovno, pojď si zamrdat, a vůbec prostě všechno, co by mohl v životě potřebovat v Čechách. A teď se dostáváme k největšímu a nejzasranějšímu nejvymrdanějšímu průseru celýho letošního festivalu a sice k zasraný Budvar Stage. To byla plechová bouda, kam se údajně mělo vejít 1500 - 2000 lidí, a ta plechová bouda měla taky svůj program a bohužel do toho programu bylo zahrnuto i vystoupení kapely INQUISITON, na kterou se přišlo podívat asi 5000 lidí. Nemusíte být nutně profesory matematiky na Univerzitě Karlově, abyste si dali dohromady ty čísla a vyjde vám, že tohle byl prostě průser největšího kalibru. Inquisition jsem chtěl vidět opravdu hodně. Když jsme přišli k tý zasraný plechárně, už hráli, a lidi stáli venku a uvnitř bylo narváno. Nehodlal jsem to nechat jen tak a začal jsem pomalu ale jistě pronikat dovnitř. Postavil jsem se za jednoho špinavě bloňďatýho teplouše, kterej měl na sobě zavěšenou nějakou štětku a ten teplouš zasranej zkurvenej se tvářil hodně drsně. Byl to pravý true bloňďatý blackmetalista (on vlastně vůbec blonďatý není, ale my ho budeme považovat za blondýna). Byl do půl těla, po stranách měl vyholené vlasy. Pravou rukou držel kolem pasu svoji holku, levou ruku měl skrčenou a loktem vrazil do každého, kdo by chtěl narušit jeho homosexuální bloňďaté teritorium. Ano, i takové buzny se najdou mezi metalistama. Když se do plechárny nacpal proud nových lidí, začal se ten čurák ohánět svým smradlavým loktem kolem sebe jako kdyby mu to tam patřilo. Sem mu zaklepal na rameno a řikám mu: "Tak je nech projít ne ty debile?" Kokot se na mě otočil, do xichtu nahodil ten nejzlejší bu bu bu výraz alá nejvíc true bubububububububububu nejzlejší blackmetalista a s křivou držkou a s vraždou v očích na mě zavrčel: "VRRRRRRRRr." (jeho výraz vypadal asi jako výraz týpka ve dvacátý pátý vteřině tohoto krátkého videa) V tu chvíli jsem si vzpomněl na jeden film s podobným názvem o naprosto imbecilních a hloupých lidech. Na jeho "Vrrrrrrrr" jsem mu asi centimetr před rypákem ukázal fakáče, poslal mu pusu a už víc ho neřešil. Vytáhnul jsem foťák a ze všech stran jsem se ho snažil vyfotit, ale byla tam taková tlačenice, že moc z toho nevyšlo. Každopándě můžete se na něj všichni podívat, a až ho potkáte, nastrkejte mu do jeho prdele postupně ošatku ježků, protože takovýhle čuráky zkurvený opravdu nesnáším.
ano to je on, nejvíc true blackmetalista
jeho smradlavá hlava zvrchu
a tady čurák z jiného úhlu
Jeho smradlavá blackmetalová čůráčí ruka odrážející každého bez rozdílu věku a pohlaví
kretén největší
zasranej idiot, na kterého už kouká s úsměvem pobaven jeho trapným chováním muž č. 1 a bez úsměvu muž č. 2.
Dokonce i žena číslo 3 se směje jak je vymaštěnej. Muž č. 1. už nejspíš řiká ostatním že narazil na kreténa patřícího do ústavu. Muž č. 2. mu řiká že ještě chvíli a rozbije mu rypák. Žena č. 4. je čůráčí holka.
Přitom ten kretén měl postavu asi jako rambo v prášku. Ale byl prostě zlej a totálně maximálně brutálně unholy trve fucking blegmetl!!!!!!!!!!!!! Inquisiton teda hodnotit nemůžu. Jak jsem byl nakonec rád, že moji milovaní Dodheimsgard z programu kuli zranění bubeníka vypadli, protože měli hrát taky v týhle sračka stejdži. Srát na to.... Blíží se totiž hodina há, minuta em, nejlepší kapela na světě SAMAEL!! Kdo mě zná tak ví a nejspíš si myslí že teď budu líčit jak je to výborné a skvělé a kdesi cosi. Jenže já mám pod čepicí a nebudu vyzdvihovat do nebes něco, co si nezaslouží. Před festivalem jsem se koukal na setlisty jinejch jejich vystoupení a zaznamenal jsem, že nedávno na jednom koncertě zahráli 6 písniček z 10 z alba Passage, což je pro mě hudební vrchol všeho. No kurva kdyby tohle dali i v Josefově, tak asi umřu. A přitom to začalo tak skvěle. Na úvod 3 songy právě z Passage a já se chystal položit svůj mrzký život. Jenže pak začali hrát novější songy, který ruku v ruce s neschopným zvukařem nevyzněly tak jak by měly a proto se to nějak zvrtlo a už to nebylo ono. Navíc zpěvák Vorph už delší dobu nezvládá kytaru a zpěv najednou a stejně jako v zimě v Praze tak i zde byl nejslabší článek kapely. Jakože nebylo to špatný vystoupení, ale zažil jsem už lepší jejich koncerty. Z novejch songů mě nejvíc bavila závěrečná The Truth Is Marching On. Představte si, že jste na velký akci jakou je Brutal Assault, a hraje tam i kapela NILE, která vás zas až tak nezajímá a vy se prostě bavíte s kámošem o hudbě a přitom posloucháte kapelu a najednou vám na rameno zaklepe nějaká slečna, jestli bysme se nemohli bavit potišejc, že prej neslyší kapelu. To se mi opravdu při vystoupeni Nile stalo a tak nějak jsem to nepobral. Buďto byla slečna nedoslýchavá, jenže to by zase neslyšela že si povídáme, nebo byla nasraná že přes moji muskulaturu nic nevidí, anebo to byla uplně normální píča, k čemuž se přikláním asi nejvíc. Samotní Nile neměli ideální zvuk a moc mě to nebavilo, ale ostatní z toho uchcávali, takže to bylo asi v pořádku. Velikým tahákem letošního brutálního asaultu byla i kapela ARCTURUS. Těšil jsem se na ně ale tušil jsem, že to nebude kdovíjaká pecka. A taky nebyla. Arcturus v tom slyšeli asi jenom opravdoví skalní fandové. A za všechno může zpěvák Garm, který s Arcturus už dávno nezpívá. Místo něj tam zpívá Siemen a ten na Garma prostě nemá i když je to výbornej zpěvák. To co jsem slyšel já, bylo jen jakési mňoukání, které navíc bylo ještě zamňoukané falešně. Je mi to líto, ale Arcturus nemůžu pochválit a po čtvrtý písničce jsem je opustil. Nutno podotknout, že jsem byl docela slušně nalitej... Ráno jsem provedl střevní očistu, ústní očistu a došlo i na nosní čistu. Z toho všudypřítomného prachu se mi v nose utvořilo kvantum holubů, které mi zaplnily celý kapesník. Fotku z toho pro vás bohužel nemám, protože jsem nebyl schopen cokoliv dělat, jakkoliv reagovat. Prostě nic. Budvar je opravdu silný pivo :-) O tom svědčeji i rybyčky z konzervy, který jsem našel na botě, na kraťasech, v peněžence, všude kolem auta. Ale byly dobrý. Blbý je že jsem je jedl v noci ožralý jak kunda a pamatuju si z nich jenom to, že byly hrozně pikantní. VTIP: Proč nemá had koule? Protože by vypadal jak čurák. :-) DALŠÍ VTIP: Bavěji se 2 kámoši: "Hele, zůstala ti tam při mrdání někdy šprcka?" "Jasně, už kolikrát..." "No a co s tim děláš?" "Co bych s tím dělal? Normálně ji vyseru..." :-) První kapela v pátek byli CATTLE DECAPITATION a byl to námrd. Paráda!! Škoda že nedostali víc času. Další co jsme viděli byli NORTHER a kdyby jim to neposral u prvních čtyř songů zvukař, bylo by to naprosto vynikající! Sednul si v tu dobu k nám v pivním stanu nějakej týpek a dlabal nějakou dobrou baštu z bambusového nádobí. V rámci nezasrání planety plastama se používalo výhradně nádobí vyrobené z bambusu a ne z plastu jak tomu je zvykem. Ono to není vůbec špatný z toho jíst a je to i docela hezký. Dali jsme s ním řeč o tom nádobí a on byl asi nějakej odpůrce, poněvadž pověděl: "Ať si dělají co chcou, mě nenaserou." Tak se mi to zalíbila ta hláška že jsem si ji poznamenal. Další na co jsem se těšil a co mě nezklamalo (ale ani nijak zvlášť nenakoplo do rozrkoku) bylKAMPFAR. Dobré to bylo. Motto: LEPŠÍ NEŽLI DÍVKY ZRADA, TEPLÁ PRDEL KAMARÁDA!! A taky JEDEN PRD JE LEPŠÍ NEŽ 20 DOKTORŮ a proto od rána sereme abysme byli zdraví :-) Pak naběhli MORGOTH, ale nic si z nich nepamatuju, protože se mi dostavil stav, kterej se mi ještě nikdy předtím nedostavil. Ten den jsem měl asi jen 3 piva, protože ve čtvrtek těch piv bylo přes dvacet. A po těch třech v pátek jsem totálně vykydnul. Hodil jsem čelo v pivním stanu na stůl a asi 20 minut střídavě dostával zimnici, chuť zvracet, srát, chcát, potil jsem se jak píča, prostě něco divnýho. Pak jsem se zvednul, vypotácel se ze stanu z toho smradu zpocených mastných lidí zakouřených. Mimo stan mě ovál svěží vánek nedalekých toi toiek, kterej urychlil nutkavou potřebu jít se okamžitě vysrat, což jsem taky učinil v toice, která byla relativne v cajku. Pak jsem si opláchnul xicht a mě bylo tak nááádherně, že zpátky ke klukům do pivního stanu jsem se vracel už s pívem. Po deliriu ani památky a mohlo se dál chlastat. Takhle rychle jsem snad ještě nevystřízlivěl :-) Zanedlouho nato dorazil i pracovně vytížený SODík, který měl s CICíkem sázku, že do pátku do 22hodin musí SOD svému kámošovi CICOVI koupit na Brutal Assaultu Budvara. Pokud tak neučiní, po dvaadvacáté hodině se jeden budvar mění na sud Plzně. Kurevská motivace na účast na tomhle festivalu, kterou mu chtěl jeho zaměstnavatel překazit. Naštěstí SODík nakonec dorazil a započal píti s námi. Společně jsme pak obdivovali jako vždy perfektní NAPALM DEATH. Všimnul jsem si, že zpěvák měl při jejich vystoupení stejný kraťasy, jaký jsem si před dvouma měsícema koupil v akci v Lidlu. Šedivý kraťasy s páskem a s bílejma kapsama uvnitř. A co z toho vyplývá? Že praví metalisté nakupují zásadně v Lidlu!! AMON AMARTH je přesně tou bandou, která je slavná jak Jaromír Jágr, ale vůbec nic mi to hudebně neříká. Další z headlinerů pro letošní ročník, byli PARADISE LOST. Jako já tuhle kapelu měl kdysi rád, ale novější tvorba už jde mimo mě. A stejně jako před lety to byla neskutečná sračka. Sorry, ale co předváděl Holmes za mikrofonem, to by zvládlo tříletý děcko. Kromě třetí písničky, která snad musela bejt z plejbeku, protože byla jediná zazpívaná dobře. SODík, který chtěl Paradise Lost moc vidět a pak je viděl, tak se mi svěřil, že by je radši neviděl, protože opravdu, byl to shit. Navíc Holmes když už mu nešlo zpívání, tak fanouškům nadával "Don´t be a pussy" a choval se jak kretén. To následní GORGUTS byla jiná třída. Technicky vymazlenej deathmetal, kterej i když nemám naposlouchanej, tak byl výbornej. Poslední den festivalu - sobota - nezačala nejlíp. Místo odpadnuvší kapely nebyla žádná náhrada, AHUMADO GRANUJO začali s dvacetiminutovým zpožděním a ještě jejich set stál za vyližprdel. Viděl jsem je kdysi ikskrát ještě se starým zpěvákem a vždycky to byla pecka. Ale tohle mě nechalo naprosto chladným. Místo druhé odpadnuvší kapely podruhé na festu zahráli INGROWING a zahráli přesně tak jak jsem od nich očekával. Dobré to bylo. Tou dobou se areálem co chvíli vznášel neskutečně šílený odér prdů. Ono se není co divit, když lemtáte 3 dny v kuse pivo a do toho žerete všechno možný, tak je jasný že jako orchydeje to vonět nemůže. TEXTURES nezklamali, a jako obvykle mě nebavili. SÓLSTAFIR - stačilo abych si poslechl zpěváka a rovnou jsem zabočil do pivního stanu. Rvalo to uši... Taky jsem si zapsal, že čím větší penis, tím větší smrad. A proto my co máme malý kokoty tak nesmrdíme :-) Taky jsme pozorovali v akci ještěrkáře, kterej tam převážel sudy piva. Nikdo nebyl v jeho blízkosti v bezpečí. To byl snad nějakej idiot, kterej v tom nikdy neseděl. Každou chvíli se mu z palety poroučel sud na zem a nejednou jsem na něj křičel, že musí pohnout tou vedlejší páčkou. Jo, to se nám to machruje, když v tom v práci sedíme skoro každej den...Dokonce máme podezření, že tam nějakou holku i ještěrkou porazil, poněvadž když jsme šli do zadní části areálu, míjela nás záchranka, která pak zastavila kousek od ještěrky a ošetřovali nějaké děvče, které bylo zjevně v šoku a její ruce ani nohy nevypadaly tak jak by měli. Ještěrkář kousek od ní seděl na bobku na zemi a patrně zpytoval svědomí. Jestli to tak bylo nebo ne, nevím. Je to jenom doměnka. Taky jsme se shodli, že vloni tam bylo mnohem víc mnohem hezčích děvčat. Letos jsme taky potkávali krásné holky, ale ne v takový míře jako vloni. Čím je to způsobený, si neodhadnu tvrdit.
neznámá krásná děvčata chlastající před kostelními dveřmi
Pak měli hrát SODOM, jenže byli přesunutí na 2:20hodin ráno, jak nás o tom informovala festivalová televize, která do té doby neinformovala téměř o ničem a přitom měla informovat úplně o všem. Nevadí. Každýmu jsem řikal, že se zpěvák Tom Angellripper ožral jak hovado a nebyl schopen vystupování a čeká se teda až vystřízliví. Kupodivu mi to lidi bez problému věřili :-) Taky jsem se dozvěděl, že na letošním Obscene Extreme se udála jedna scénka, kterou jsem bohužel neviděl a tím pádem nemohl zaznamenati, což mě velice mrzí. Kdybyste někdo měl záznam z této veselé příhody, určitě se mi ozvěte. Že prej tam nějakej týpek mrdal druhýho týpka zezadu do prdele a přitom měl na hlavě prasečí hlavu. Nevím jestli je to pravda, ale jestli jo, tak to nemohlo mít chybu!! Co jsem tam ale zažil před lety tak to bylo to, že sedím takhle u piva a najednou se uplně namol týpek zvedne a postaví se na stůl, stáhne kraťasy a čeká. Jde kolem nějaká buchta, vezme jeho kokota do ruky a začne mu ho tam předevšema kouřit. Za chvíli jde kolem další buchta, odstrčí tu první, chytne péro toho vožralýho do huby a pokračuje. Jenže to se nelíbí tý první, tak odstrčí tu druhou a pokračuje v kuřbě ona. :-) Video z tohodle bylo jeden čas i na youtube, ale ze zcela jasných důvodů tam nevydrželo dlouho. Na FINTROLL jsem se šel podívat spíš ze zvědavosti než že by mě jejich muzika jakkoliv zajímala. Nebylo to špatný. Chvíli veselý, chvíli dobrý, chvíli na hovno. Nejvíc mě bavil grindcoreovej jejich poslední song. Na folkmetalovou kapelu docela haluz :-) IMMOLATION byla nehorázná nuda, tak jsem šel se SODíkem radši chlastat do pivního stanu, kde jsme aspoň dali trochu odpočinout nohám. Cestou jsme potkali holčinu, jak si dvouma prstama pracně vytahuje kraťasy zaříznutý v píče. Tam to asi muselo čvachtat! :-) Ještě než přijel SODík, tak jsem mu psal, ať conejrychlejc přijede, že tam choději pěkný holky, který se za 1 žeton (festivalová měna 1 žeton = 30Kč) takže se za 1 žeton svlíkne a může se s nima vyfotit. On tomu opravdu uvěřil a když přijel, tak chtěl vidět nějaký fotky těch hambatejch štětek :-) Když nad tím ale tak přemejšlím, tak si myslim, že by to vůbec nebyl špatnej džob. Věřím že minimálně polovina ze všech chlapů co tam byli, by byli ochotni investovat 1 žeton za fotku s nahatou holkou. Si to spočítejte. I kdyby se takovejch našlo jen 5000. Vynásobte si to 30Kč a vznikne vám slušnej vejvar. Navrhnout to Shindymu (pro neznalé, to je hlavní pořadatel akce) aby sehnal nějaký buchty tak si myslím že by se to mohlo ujmout. Nemám tenhle nápad patentovanej, takže komu se to zalíbilo, ten nechť si to klidně realizuje. Nejsem tak chudej abych potřeboval zbohatnout zrovna takhle. I když přiznávám, myšlenka je to geniální a je z mojí hlavy. Stejně jako je z mé hlavy i nejgeniálnější hláška celého festu, kterou pochopí jen zasvěcení lidé. Bavil jsem se s CICíkem o jedný holce, už si přesně nepamatuju v jakým smyslu to bylo a o jakou holčinu se jednalo, ale otázka od CICíka byla: "A co dělala na hřbitově?" Moje pohotová a naprosto nečekaná odpověď překvapila i mě: "Vracela konve na místo". Kdo zná, tak ví. SIX FEET UNDER se mi nikdy nelíbil, každopádně Chrise jsem u Cannibal Corpse uznával jako výbornýho murmur zpěváka. Co ale produkuje teď, mě už vůbec nebaví. Ani z CD ani naživo. Naživo aspoň člověk zjistí, proč má zrovna zpěvák ze Six Feet Under bezdrátovej mikrofon. Kdo ho neviděl - tak on má tak dlouhý dredy, že s nima vytírá podlahu a kdyby to dredovatý háro roztočil a měl mikrofon s kabelem, mohl by se do toho celkem slušně zamotat. Tak proto používá bezdráťák. Chris chrochtal jako hovado a občas kvičel jako prase. Jako bonus přidali jeden song od Cannibal Corpse, z čehož si polovička Josefova regulerně odstříkla svoji dávku ejakulátu do připravených nádobek. Následní AGNOSTIC FRONT jsem měl v plánu vynechat, ale nechal jsem se ukecat SODíkem abych na ně juknul a můžu říct, byla to pecka neskutečná!! Na to že hrajou nějakej HC, kterej mi trochu připomínal starej Anthrax kterej jen tak mimochodem moc nemusím, tak se mi to kurevsky líbilo. Bylo to plný energie a ani na chvíli to nenudilo. Jenže následovala pecka největšího kalibru. Kapela kterou jsem si přál vloni, aby tu letos vystoupila (mimochodem jsem si přál At The Gates, Samael a Dodheimsgard. Všechny kapely měly vystupovat, bohužel Dodheimsgard tejden před začátkem akce odřekli z již zmíněných důvodů zdravotní indispozice bubeníka). Takže AT THE GATES. Pokud existujou nějací deathmetaloví bozi, museji to bejt právě At The Gates. Takhle perfektně nazvučenej koncert a vyníkajícně zahranej jsem už dlouho neviděl. Lindberg na nás vyblil průřez tvorbou za použití jejich největší pecek. Já nemám slov. G E N I Á L N Í !! A po nich byla na řadě další legenda, tentokráte blackmetalová (zdravím čuráka kterej se oháněl loktem při Inquisition) IMMORTAL!! Když hráli v Josefově minule, měli zkurvenej zvuk, a nejinak tomu bylo i teď. Ale nebylo to až tak zkurvený jako minule. Zpěvák pobíhal po pódiu jak postiženej krab, došlo i na ohnivou show. Na co nedošlo a to mě mrzí ze všeho nejvíc, to byla písnička Blashyrsk, dle mého názoru jejich největší majstrštyk. Jinak jsem byl ale s Immortalem spokojený. Po nich nebylo v plánu už nic. Zašli sme na limonádu, jenže žlutá uprostřed kelímku došla, tak jsem si to nechal dotočit červenou a vznikla tak speciální menstručační, neboli krámová limonáda, která chutnala, no docela zvláštně. Možná trochu jako krámy. Nevím, krámy jsem zatím ještě nedával. Rozloučili sme se teda s klukama a areálem a mířili stejně jako davy jiných k autu abysme se odebrali směr domov. Jenže otočíme klíčkem a ... nic. Baterka vybitá. Nevadí, měli jsme náhradní baterku. Vyměníme ji teda, škrtneme klíčkem a... nic. I druhá baterka byla vybitá. Na řadu teda přišly startovací kabely. Došel jsem asi o 6 aut dál kde byli 2 uplně namol opití metloši u auta. Po nějaký chvíli pochopili co se po nich chce a dokonce ten ožralejší dokázal nastartovat a tím tak přes kabely oživit nás. Dostali za to 4 plechovky pivka a my jsme mohli v klidu jet domů vstříc vaně a mejdlu. Prdel dostala jako vždycky na festivalu slušně zabrat a pálila mě jako svině takže vana se fakt hodila. V neděli jsme se se Zbyňkem již tradičně sešli v Novém Bydžově na pouti kde každoročně ukončujeme festival plzeňskou dvanáctkou. A kdo to dočet až sem, tak si zaslouží metál, protože takový sračky může číst snad jenom uplně retardovanej debil jako jsem třeba já nebo vy.
Total brutal!!
PS: Důkazem zmiňované středeční fronty budiž vám následující video poříznené mnou.