Zobrazují se příspěvky se štítkemInsania. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemInsania. Zobrazit všechny příspěvky

CZECH DEATH FEST 2026



Na úvod stačí napsat jen jednoho citoslovce, doplnit ho JéPéGéčkem a hned je jasné, jaká obava byla z letošního ročníku CZDF. Teď přijde jako ten citoslovec a to JPG. "Ajaj..."



Kurva chcípli jsme tam.... I letos jsem složil hlavu v apartmánu tety Ludmily se stejnými hlavami jako v předešlých letech. Tedy s ovousenou hlavou Amorfisem, se severskou hlavou SODíkem a s medvědí hlavou Medvědem. Avšak nepřijel jsem se ubytovat s nimi, neboť jsem měl nějaké rodinné povinnosti a dorazil jsem dýl. Což mi ale vůbec nevadilo, neboť za celé tři dny festival nabízel pouze jednu a půl blackmetalových kapel z nichž jedna byla v programu jako úplně poslední a půlka zahajovala páteční bjesnění. No a čtvrtek v mých uších nenabízel až do 18:05 hodin nic, co bych nutně potřeboval vidět. 


Když přijedu na hotel a zabydlím se, nečekám na autobus ale vyrážím pěšky něco přes dva kilometry směr festival. Kurva v tom vedru to nebude žádná prdel. Na vrátnici autokempu Brodský se nechám opáskovat. Poprvé po dlouhé době na levou ruku, neboť jsem se rozhodl přestat nosit hodinky stran toho problému, že je v nich často vybitá baterka a paní v klenotnictví/hodinářství, kde jsem si nechával baterku měnit, se vždycky vymlouvá, že značku Casio musí posílat do posraný Prahy a že to pak musí na tlakovou zkoušku a jiný zkoušky a výměna baterky vyjde pomalu na pětikilo. Takže jsem je nechal dojít a už na ně kašlu. Jaký to byl osvobozující pocit, mít festivalovou pásku s čipem na levý ruce. Ten pocit, že až si budu vytírat prdel pravačkou, nebude mi přebývající páska překážet a nebudu se muset strachovat, že třeba kousek hovna ulpí na ní. Napiču, že ze zvyku dost často jsem zvedl ruku, že se podívám, kolik je hodin a hodinky nikde. Čumím na čip a než mi dojde že jsem retard, co přestal nosit hodinky, několik vteřin to trvá. Snad si definitivně zvyknu na Obscene Extreme Festivalu. Hned honem musím vyhledat malýho Járu, kterému jsem přivezl dar hodnoty nevalné, a sice krabičku žvýkaček. Všichni víme proč. Kdo neví, může se o tom dočíst tady. Ministerstvo zdravotnictví doporučuje kyblík na blití a korýtko na sraní při čtení zmíněné story... Malej Jára mi připomíná, že jsem před dvěma rokama říkal, že to nebudu do budoucna vytahovat, ale víte jak, opakování jest matkou moudrosti. A honem na pivko. Musím dohnat kluky. Přeci jenom mají pět kapel náskok. Loni jsem pil APU od Primátora a chutnala mi. Tak jsem se rozhodl pít ji i letos. No hele, za 55Kč jsem první pivo dostal ne v tom vedru zrovna dvakrát vychlazený. Ale překousal jsem to a další už pak bylo většinou dobrý. První kapela, kterou jsem letos viděl, byli DARKFALL. A nebylo to vůbec špatné. Sice to nebyl můj šálek hnisu, ale vůbec mi to nevadilo. Ovšem následní Maďaři OMEGA DIATRIBE, kteří si prohodili svůj set právě s Darkfall, byla v mých uších dost velká píčovina. V areálu se pohybovaly jak staré, tak nové xichty a také holky s panákama. Asi nabízely Jägermaister, nebo možná nějakou jinou medicínu. Když za námi přišly, učinil jsem prohlášení: "Holky, jste krásný, ale nechceme." Přeci jenom jsem nasadil docela vražedné tempo. Když jsem se díval na historii mých nákupů piv, bylo to jedno pivo na půl hodiny, což je na můj vkus tempo vražedné. A taky že mě to později pěkně semlelo. Následují ale HYPNOTIC SCENERY. Absolutně nic jsem od nich neočekával a upřímně, původně jsem se šel jenom podívat na dívku, která obsluhovala klávesy. Nakonec mě velmi mile překvapili. Hráli totiž staré písničky. Znělo mi to jako starý Paradise Lost. A bylo to mocinky moc pšíjemňý. Tou dobou mám 8 pivo a furt jsem nebyl chcát. Ale na velkýho bobra si netroufám. Pro neznalé, malý bobr je šest piv bez vychcání, velký bobr je dvanáct piv bez vychcání. Ale to je už kurva jiná ledvinová liga. No a pak hráli ROTPIT a ty se stali nejlepší kapelou, kterou jsem ve čtvrtek viděl. Naprosto perfektní zvukově, skvělý valivý tempo. Jak říkal Marján: "Bylo to dobrý, ale měli by zrychlit." Já byl nadmíru spokojený. Hele a pak byl asi Disbelief, který si ale vůbec nevybavuju. Ale POSSESSED si pamatuju zcela jasně. Největší problém s Possessed jsem měl ten, abych neztratil rovnováhu a nespadl držkou na vyprahlou brodskou trávu. Jak jsem naznačil, pivo každou půlhodinu v kombinaci s třicetistupňovým dusnem, je prostě peklo. Vím že mě Possessed celkem nudili. Nikdy jsem je neposlouchal a to je možná celej problém. Pro mě to je prostě jenom rychlej bordel s nudnejma kytarovejma sólama. Po skončení se dáváme nějak dohromady a následuje cesta na hotel ozdobená mými pády a různými klopýtáními a kelímek jsem ztratil a a a a gravitace byla rezolutně proti mé vzpřímené chůzi a tak mě kluci, moji andělé strážní, několikrát sbírali nemohoucího ze země. No prostě jsem byl sťatej. Ale ne tak jak to dokáže Amorfis a Medvěd. Ti v tomhle jedou první ligu. Já jsem ten, co chlastá okresní přebor. Napiču, že Amorfis se v pátek ráno v šest, tedy tři hodiny po tom, co jsme zalehli, rozhodl, že když nespí on, nebude spát nikdo a začal tu svou. Hulákal jak Pepin z Postřižin na celej hotel už od božího rána. A samozřejmě chopil se piva. Přicucnul se lačně k plechovce a požíval chmelový výdobytek moderní společnosti plnými doušky. Trestal jednu plechovku za druhou. Aby taky ne, když se ve čtvrtek držel v pozadí. Že prý chtěl poznat také festival z té druhé strany. Každopádně jsme se všichni pěkně nasnídali, prolítli sprchou a šli na autobus, protože hned první kapela pátečního programu byla ta, co jsem potřeboval vidět. Kolínští BJES nemají chybu. Od geniálního loga, přes krásné melodie a skvělou muziku, přes sympatie muzikantů a jednoduchou image, prostě všechno vynikající. Velkým překvapením pro mě byla poslední písnička se zpívající dívčinou v bílých šatech, která byla excelentní. Dívka pěla tklivě a krásně, aby v půlce písně hystericky řvala a svůj řev posunula do zoufalého pláče. Velmi působivé. Jen obrovská škoda, že hráli za denního světla. Bejt tohle představení v noci, oblíbilo by si tuhle kapelu mnohem víc lidí. Bjes se pro mě stali kapelou součástí mého TOP 5 festivalu a ať si o tom moji ortodoxně deathmetalově smýšlející druzi myslí, co jen chtějí.


Jsem člověk, který nedokáže pít dva dny po sobě, tak je celkem jasné, že pátek se ponese ve znamení osvěžujících nápojů, povětšinou nealkoholického typu. Takže za celý den, v tom zkurveným vedru, které navíc na rozdíl od čtvrtka podpořil ještě silný svit slunce, debužíroval jsem různé limonády, vinný střik, perlivé vody, cidery. Piva jen dvě. Ovšem Amorfis lemtal finále ligy mistrů. Každou chvíli byl nezvěstný, zase se motal, no prostě náš ovousený kamarád. Důležité je, že jsme se nějakým způsobem dokázali zase sejít v naši partu a že se to tentokrát obešlo bez krvavých šrámů. Osobně mě v pátek ráno Amorfis obdivoval, že jsem po všech těch mých pádech vyvázl bez jediného škrábnutí, boule, modřiny. On si sice narazil v pátek koleno, ale oproti rozbitýmu obočí, domlácenejm nohám, a všemožným podlitinám z minulých festivalů, to bylo jako plivnutí do jímky plné prezidentů Petrů Pavlů. Druhá banda v pátek se jmenovala FATALITY a jako hele, zase to nebyl můj šálek, ale musím uznat, že to asi nebylo uplně špantý, ne? Pak jsme zašli na oběd. Já si teda dal jen česnečku a ta byla poctivá. Byla poctivě slaná a poctivě česneková. S rozteklým sýrem, šunkou a opečenými kreténkami. Mňam. Nic, jedem dál. Další kapela, kterou jsem zahlídnul, byli THY LEGION a opět docela dobrý. Pak ale naběhli COLOSALIST a opět jsem tam šel především podívat se na dívku s houslemi, která navíc měla do oranžova zbarvené vlasy. Kapelu samotnou jsem nikdy předtím neslyšel a ono to bylo uplně výborný! Krásný doom se vším všudy. Pak jsme zašli na tlačenku s cibulí a octem do nedaleké hospody a ta tlačenka byla fakt dobrá. Další kapelu, kterou si vybavuju byli až SARCÓFAGO, kteří když byli před časem ohlášeni, naskočila mi husí kůže. Moje nadšení a nadšení mně podobných, později trošku zchladil fakt, že ze Sarcófago tam vlastně skoro nikdo nebyl, ale to vůbec nevadilo. Hráli písničky Sarcófago a bylo to úplně skvělý. Teda ale až od doby, než zvukaři dali do kupy zvuk, což bylo asi po čtvrté písničce. Třetí a čtvrtou písničku přišel za velkých ovací vyzpívat nějaký jiný zpěvák, jmenující se Sebastian. Bohužel zrovna na ty dvě jeho písničky měl mikrofon poruchu, takže se Sebastian  nasraně poroučel z pódia. Pak tam chvíli zmateně pobíhali technici a pak se zvuk vyladil a byla to řežba a skvělý koncert. Dokonce i tyranosaurus rex přišel zapařit do kotle, což členům kapely vykouzlilo úsměv na jejich brazilských tvářích. Mě jen napadlo, že Kdybys viděl co se děje na Obscene Extreme Festivalu, tak se smíchy pochčiješ. Nakonec, pořadatel obscénně extrémního festivalu se nechal slyšet, že se mu Sarcófago líbili mnoho a nepochybuju o tom, že si je v následujících letech na svůj festival pozve taky. Kluci mi říkali, že Possessed byli lepší, ale já to viděl a slyšel úplně jinak. Jednak jsem na Possessed byl indisponován a druhak Sarcófago byli prostě lepčejší. Pak přicupitalil BLOODBATH a čéče mě se to taky líbilo. Mělo to parádní hutnej zvuk, ale vůbec mě to nenudilo a to je u deathmetalu co říct. Opak jsem ale slyšel při AVULSED, který jednak dosrali zvukaři (zdálo se mi to, nebo si letos zvukaři nějak nevěděli u několika kapel poradit se svými problémy?), jednak kytarista se svojí dvojkrkou buzerantskou kytarou vypadal jako buzík, tak trochu jako Michal David. A když spustil na vrchní krk krkolomné sólo, které znělo jako sračka co hroch rozmetává ocasem od svý prdele, zkazilo to celý dojem z jinak dobré písně. Velkou pochvalu zaslouží zpěvák. Takovej zombie ryk, jaký on dokáže ze svého španělského chřtánu vyloudit, se jen tak neslyší. Dle mých bratrů do nepohody, byli Avulsed lepší než Bloodbath. Ovšem já jdu proti proudu a říkám, že Bloodbath byli mnohem lepší než Avulsed. A to jsem předtím nikdy ani jednu kapelu neposlouchal, prosím pěkně. Po Avulsed se odebíráme za vzdáleného blýskání na noční procházku. Když přijdem na hotel, spadne nám hovno ze srdce, Amorfis nataženej na posteli, nyná do polštáře jako Jezulátko.


Kdyby náhodou někoho zajímalo, proč je zde druhé video také Bjes, tak je to proto, že jsem měl v telefonu ještě video Rotpit, které ale chrchlá, protože měli velmi hutný zvuk, a v plánu byl zbytek karty dojebat na Redzeda a Tsjuder, o kterých bude ještě řeč. Jinými slovy, víc toho prostě nemám...
Poslední den festivalu je takové vedro, že se škvaříme ve vlastních chcankách. Já se spáleným xichtem a obrysy tílka z předešlého dne. Nejsem si jistej, jestli jsem někdy zažil na festivalu takovouhle výheň. Každá kapela oceňovala neskutečnou výdrž fanoušků, kteří i v tom dusnu, vedru, slunci, vydrželi na jejich sety. Já takovej nadšenec nejsem (vlastně jsem na slunci stál jen při Bjes) a první kapelu, kterou vidím v sobotu, jsou NAHUM a jen díky tomu, že se skrýváme na několika centimetrech stínu, který vrhá zvukařský stan. Nahum neposlouchám, protože mě ničím nedokážou překvapit ve svojí hudbě, ale předposlední písničku, která zněla dost blackmetalově, jsem si užil. Ta se fakt povedla. Melancholy Pessimism trávíme vyvalení v trávě ve stínu a nevěnujeme jim pozornost. Na FRACTURED INSANITY, deathmetal jak cyp z Belgie, se ale zajdem podívat. Opět stojíme ve stínu, který se stále prodlužuje, a užívám si velmi pěkný deathmetal. A to kluci deathmetaloví sedí pod pivním stanem a chlemstaji furt to pivo a na kapelu nezašli. Ovšem spalující vedro se chýlí ke konci. Dávají nám to najevo mračna kumulující se kolem dokola. Na řadě je ale INSANIA a ta se kurva povedla. Jako já vim, že tahle kapela by asi na tomhle fesťáku hrát neměla, protože ortodoxním metalheads praská čurák jen při vyslovení názvu kapely. Jenže já si nemůžu pomoct, Insania byla skvostná. Asi nejlepší zvuk letos ze všech kapel, zpěvák oproti minulému vystoupení nebyl hlasově indisponován a dával svoji brutální dávku textů s lehkostí. V černé košili na tom zkurveném slunci, které se drželo už jen nad naším festivalem. Insania zahrála písně, z nichž jsem většinu znal a všechno to byly hity. Přišel se na ni podívat dav lidí, kteří si zpívali texty, pařili v kotli, nebo si prostě jen za mírného pokyvování užívali hudbu. Tohle ale deathmetalisti, kteří potřebují mít v muzice brutalitu, rychlost, blití a nesrozumitelné texty, nikdy nemůžou pochopit. Já bych třeba nemohl poslouchat celý tři dny blackmetal, natož pak deathmetal, nebo nedej bože thrashmetal. Po Insanii na molu obdivujeme mušličku jedné dívky, která se tam převlékala do plavek a jdem se podívat na FLESHLESS, který zahrál standardně kvalitně. Hned jak Fleshless dohráli svoje poslední tři noise písničky, začaly nás skrápět tolik vytoužené kapky deště. A pak to mělo už rychlej průběh. Během minuty se přihnala taková bouřka, jakou našinec často nevidí. Takovej hukot, jakej se přehnal přes festival, kde se stromy lámaly a ničily zaparkovaná auta, kde stany odšplouchla náhlá vlna vody a cesty se změnily v rozvodněné potoky, ploty se poroučely k zemi, elektrické vybavení festivalu vyhořelo, kroupy některým opozdilcům z hlavy udělaly boulovou a nechci ani domyslet, jak své zboží uchránili prodejci LP, CD a merche... Asi po půlhodině se dozvídáme mezi prvními, že zbytek festivalu se ruší. V první chvíli jsem si řekl že "Tak kurva na festivalu je jedna blackmetalová kapela a ona nebude hrát." Pak jsem si řekl, že "No do piči, stejně bych tu asi mokrej nevydržel až na poslední kapelu." Zaslechl jsem také názor, že za všechno může nenáviděný Redzed, že byl pozván na tento festival. Nevím. Každopádně byl konec. Šlus. Spláchnuto. Lidi sčítají škody na svých autech, hledají své stany, pořadatelé své ploty a plachty, hysteričtí fanoušci křičí na pořadatele, že kde kurva budou spát, když jim voda odnesla stan, jako kdyby za to pořadatelé mohli. A všechno to z povzdálí sledujou kačeny klidně si plující v Broďáku a myslící si: "Tak vy kreténi. Matka příroda ukázala celýmu deathmetalu kde má kozel píču."



Můj festivalový TOP 5 bez pořadí: ROTPIT, BJES, INSANIA, COLOSALIST, SARCÓFAGO



Nějaké nechutné fotky nechutných xichtů tady.

4. 3. 2022 INSANIA - GRRROTESKY TOUR

 

Někdy před měsícem jsme dostali od nezvěstného kámoše mejlem pozvánku na liberecký koncert INSANIA. Bohužel jsem se musel nezúčastnit, respektive jsem měl v plánu tento měsíc hlavně URATSAKIDOGI, kapelu z Ruska, takže jsem Insanii odmítl. Jak všichni vědí, Putin je čurák a tak se Uratsakidogi nekoná a já tak přišel o Uratsakidogi i Insanii. Včera ráno jsem otevřel oční bulvy a na jedné ze sociálních sítí mi můj severský přítel připomněl, že předevčírem proběhl koncert Insanie v Liberci. Úplně jsem na něj opomněl a kdybych na něj byl býval neopomněl, tak jsem tam určitě jel. Nevadí. Naštěstí můj věrný severský přítel SODík tam byl a poslal mi pár hodnotících slov k převčerejšku.

"K mému velkému překvapení mě nezvěstný kámoš 22.1.2022 oslovil, zda nenavštívíme koncert Insanie (Jeden z důvodů návštěvy koncertu byla i otázka, jestli jedna z melodií v písni Jedeme peklo, byla inspirována melodií z písně Immigrant Song od Led Zeppelin. Prej "Tak se jich dojedem zeptat, máme to na půl cesty zhruba, nebo o den déle v Rock Caffe Praha". A protože Prahu nemá nikdo rád, volba padla na Liberec. Pro mě z Ústí do Liberce pohodová cesta autem. Pro nezvěstného kámoše cesta z Vraclavi koňským povozem, busem, vlakem, docela vopruz. Z domu vyrazil ve 14:30 a v Liberci byl v 19:58. Jak říkám, vopruz. Vzhledem k tomu, že jsme se dlouho neviděli a mohli na shledání popít, kámoš zajistil ubytování v Inter Hostelu Liberec, nedaleko od přehrady Starý Harcov (mohu doporučit, sice mají hajzly na chodbě, ale jen pro dva pokoje). Hostel je od klubu vzdálen cca 2,5km, takže příjemná procházka. Cestou jsme zastavili ve vietnamské restauraci MỘC, která je od klubu nedaleko. Příjemné prostředí, příjemná obsluha, vynikající jídlo (smažená rýže, volské oko, vietnamská klobása a Svijanské pívo.)


Vzhledem k pozdějšímu příjezdu jsme do tak akorát zaplněného Bunkru dorazili ke konci setu předkapely AFD (původně byla avizována Exorcizphobia). V rámci přípravy na koncert jsem si dvě písně poslechl na youtube, a nijak mě jejich elektronic rock´n´roll nenadchl. Velice mě ale překvapili, když jako poslední flák zahráli pecku od Turbo Negro - All My Friends Are Dead. Mám pozdezření, že se kapela inspirovala při výběru názvu právě touto písní. AFD - All Friend Dead.

V pauze jsme dali nějaké to pívo. Za barem byly pohledné a usměvavé dívky. Čepovaný Budvar  se také nechal pít. Celkově na mě klub působil velice pohodově.



Kolem desáté začalo to, proč jsme přijeli. Pro mě je Insania jedna z nejlepších CZ klubových kapel. Na velkých pódiích jim to tak nesluší. Zazněl průřez starší tvorbou a nová deska byla odprezentována (pokud se nepletu) čtyřmi songy. Pro mé nekritické ucho naprostá spokojenost a vše v pořádku. Dle pařby u pódia usuzuji, že i kámoš byl nad míru spokojen. 


Po odehrání setu Poly oznámil, že jsou ubytováni na Ještědu, tak tedy přidají dva kusy a musí frčet a upozornil, že na stánku mají mimo jiné i svou knihu Kacířův kancionál. Jasná koupě a hlavně důvod, jak se vetřít za účelem podepsání knihy do šatny a zjistit jak to tedy je s melodií z Jedeme peklo. Kluci byli jako vždy vstřícní a na své otázky jsem dostal uspokojující odpovědi. 



V klubu jsme poté ještě nějakou dobu pobyli. Cesta popůlnočním Libercem plná opileckých mouder byla inspirativní. Jen škoda, že z těch velkých pravd si moc nepamatuju. A jak to tak bývá, vše dobré musí jednou skončit. Ráno jsem odvezl nezvěstného kámoše na nádraží, aby se vydal na strastiplnou cestu zpět a sám jsem vyrazil směr  Ústí nad Labem. Musím se omluvit autorovi tohoto blogu za to, že jsem mu to zavařil u Richarda :-)"

Ano, autor tohoto blogu samozřejmě děkuje za Richardí zavaření (uplně normálně bylo Richardovi řečeno, že autor blogu prohlásil, že ROOT v Richardím podání s kapelou Hystos, je prostě špatný, jak se můžete dočíst tady a podívat zde.)

BRUTAL ASSAULT 2017



Krásný deštík překvapil spoustu návštěvníků tohoto ročníku. Nás naštěstí překvapil zrovna když jsme seděli v plechovým pivním stanu u pivka, takže nám to bylo jedno. Taková smršť se ale jen tak nevidí. Zvednul se vítr, začalo brutálně chcát a za chvíli byla všude voda. A od tý doby nepršelo. Co se mi líbilo? Tak samozřejmě Samael. Potom Rotting Christ, Root, Nervosa, Mayhem, Madder Mortem, Malignant Tumour, Masters Hammer, Insania i přes jejich novou desku, kterou jsem nedokázal skousnout, Emperor byl skvělý, neboť přehrávali svůj majstrštych Anthems To The Welkin At Dusk, Arkona. Největší zklamání bylo pro mě (nejen pro mě) vystoupení Tiamat. Měl to být pro mnoho lidí svátek, protože Johan a jeho družina hráli celé geniální album Wildhoney. Bohužel Johan nebyl ve stavu slučujícím se s kvalitně odvedenou prací, tím podotýkám, že byl buď zfetovaný, nebo naprosto ožralý. Celý set byl jeden velkej průser a spousta lidí v průběhu odešla. Jeho hláška "fullmoon" při pohledu na kulaté osvětlení areálu ale pobavila :-) Skvělý byl Suffocation, který jsme propařili v zadních pozicích v blátě a kalužích. Všem to tam ale zase zvysoka natřel Devin Townsend, kterej je prostě a jednoduše geniální. Na festivalu může hrát sebelepší kapela, ale pak přiběhne Devin a všechno to tam rozseká na sračky. Největší objev tam pro mě byl Igorrr, ze kterýho jsem si pochcal špičky bot. Velmi povedený ročník!!



















CZECH DEATH FEST 2013


Tento ročník jsem byl tuná poprvé a ještě k tomu jenom v pátek a jenom díky tomu, že tam hráli jedni takoví ubožáci ze Švýcar. Tuším nějak Sumiel, nebo Samuil nebo tak nějak se jmenovali. Každopádně že festival bude mít až takhle hodně pohodovou a rodinnou atmosféru, jak jsem se mohl dočíst, to jsem nečekal.

víc na pohodu to tam bejt nemohlo...


Už jen to místo konání v člověku vyvolá vzpomínky na dětství  když jsem s rodiči jezdil pod stan do různých autokempů. Czech Death Fest se totiž koná pravidelně v autokempu Brodský kousek za Červeným Kostelcem. Je tam místo tak pro 1000 pařících metalovejch magorů, rybník 10 metrů od pódia, pivko za 19 kaček, slušnej zvuk, rozmanitej výběr kapel. No kurva co víc si přát, než festival s pivem za devatenáct a s nejlepší kapelou na světě?? Poněvadž jsem musel v sobotu už na noční - teda nemusel, ale šel jsem - tak jsem dal jenom pátek a protože stejně jako já, tak i bratranec se kterým jsem tam byl, je fandou tý blbosti ze Švýcarska  tak jsme tam jeli hlavně kuli tomu. Plán byl tedy následující. Přijet, vidět conejvíc kapel až do hlavní hvězdy večera a v poklidu opustit s klidným svědomím festival.  První naběhla dle mého naprosto bezvýznamného názoru kapela ne moc zapadající do dramaturgie festivalu, FLOWERWHILE, kteří mi hudebně vůbec nesedli, ač jsem velice otevřený všem metalovým stylům. Tady to podle mě kazil ne příliš povedený čistý vokál. Ale na rozjezd a zahřátí zvukaře to byla nejspíš dobrá volba. Navíc když má člověk v ruce pivko, tak je v podstatě jedno co hraje za muziku... Další naběhli KRYPTOR.

KRYPTOR

Jedna z největších legend českého metalu. Já na ty legendy moc nejsu, takže mi jejich tvorba uniká. Nic jsem od nich nečekal a musím uznat, že Kryptor mě docela rozsekal. Z metalu je thrash u mě ten míň oblíbenej, ale tohleto fungovalo na 100%. Dohromady s výborným zvukem to ani jinak nemohlo dopadnout. Prostě pecka!! Další kapelou byla bandička mladých roztomilých (nechci psát přitepleně vypadajících, protože já taky zrovna dvakrát nevypadám jako metalista a gay nejsu) klučinů, kteří si říkají NOOSTRAK.

NOOSTRAK

Hudebně se jednalo o velice dobře zahranej technickej deathtík, řek bych že s prvkama coru, kterej taky moc nemusím, ale bylo to hodně v pohodě. Chvílema mi to připomínalo belgický šílence In Quest na jejich skvostným albu z roku 1997. Ale jen chvílema. Řek bych že o nich ještě uslyšíme. Po Noostraku naběhli asutralani CAPTAIN CLEANOFF které jsem měl tu čest vidět již 2x.

CAPTAIN CLEANOFF

Když jsem je viděl naposledy v dost okleštěný sestavě v Hradci Králové bylo to kurevský!! Tady, ač mám podobnou "hudbu" hodně rád, bylo dost hluchejch míst a zvukově to taky nebylo ono. Věřím tomu že za tři tejdny to na Obscene Extreme festu v Trutnově pořešeji líp a budu z nich hýkat nadšením. Další kapela byla pro mě pro změnu utrpení. Absolutně jsem totiž nepochopil AREA CORE. 

AREA CORE

 Svoje fandy tam ale měli takže asi ve svým oboru budou dobří. Ovšem potom naběhla INSANIA.

INSANIA




 Další kapela kterou jsem neměl nikdy v plánu vidět ani slyšet byli ATARI TERROR.

ATARI TERROR

Já myslel, že je to taková ta sračka něco jako Chinaski mixnutý ňůjorským hárdkorem, ale ty vole on to byl hodně slušnej nářez. Sice jsem si při jejich vystoupení pochutnával na vynikající klobáse  takže jsem kapelu sledoval jen tak letmo, ale musím uznat, že to mělo koule.

MEGAČŮRO ZA 45,--

Klobásu jsem do sebe ládoval, abych na další kapelu, na tu, na kterou jsme přijeli, kterou poslouchám a z celého svého srdce miluji od r. 1994 kdy jsem poprvé slyšel písničku "Baphomet´s Throne", tak abych nešel na autogramiádu týhle kapely s prázdným žaludkem, ve kterým v tu chvíli mohlo žbluňkat nějakejch 8-10 piv odhadem. Autogramiáda SAMAEL probíhala asi 5 metrů od rybníka.

SAMAELÍ AUTOGRAMIÁDA

Vsadím se, že kapela takovouhle autogramiádu ještě nezažila. Jak někde v Kotěhůlkách :-) A ta neskutečná účast. OSTUDA!! Bylo nás tam asi tak 15-20 nadšenejch skalních fandů. Ale na kapele nebylo vidět žádný zklamání (taky proč, žejo, aspoň to měli rychle za sebou) a rozdávali úsměvy. 

:-)

Byli tam sice autogramiádní karty a samolepky na stole, ale takovýhle autogramiádní karty a samolepky má každej kretén. Ovšem podepsanou bankovku dvouset korun českých, to hned tak kurva někdo nemá. Měl jsem v peněžence ještě tisícovku, ale to bych byl vážně už uplně ujetej magor. No a ruku jsem si nechal počmárat jenom kuli tomu, abych viděl reakci kapely na moje tetování. Když to uviděl basák, šťouchnul do vedle sedícího kytaristy a něco mu francouzsky řikal. Patrně něco v tom smyslu: "Hele to je ten retard co si nechal vyjet Samael na zápěstí." :-) Ale pak mi anglicky řikal, že tuhle ruku zná z fotek na facebooku. Když se podepisoval na dvoustovku kytarista, prohlásil, že "vypadá jako ten chlap na bankovce" . Znalci bankovek vědí, že dvoustovku zdobí učitel národů Jan Ámosů. Samael popíjeli plechovkovýho Braníka, což se pouze a jen potvrdilo, že nepochází ze země pivu zaslíbené :-) Doufám že se kluci po tom někde neposrali. Ale na oficiálních jejich stránkách nic o střevních problémech není, takže to asi dali v pohodě... Stejně jako dali v pohodě celej jejich set, kterej se skládal z hitu za hitem. A to nasazení!! Kurva! Uplně jiná kapela, než když jsem je viděl vloni na Brutal Assaultu, kde sice podali dobrej výkon, ale společně se zkurveným zvukem a hlasovou indispozicí zpěváka to nebylo ideální. A taky asi o 110% lepší než předloni v Praze v tom vykurveným Futuru, kde byl snad nejmizernější zvuk, jakej jsem kdy na koncertě zažil. V pátek SAMAEL předvedli bezchybnou jízdu plnou energie a já si chrochtal blahem. Prostě a jednoduše mě kapela přesvědčila, a já mám zase pro co žít. Škoda že nehráli aspoň o dvě hodiny dýl :-) Po Samael byl v plánu odjezd domů a ten se taky uskutečnil. V sobotu jsem (ne)musel na noční, takže sobotní program kterej byl taky poměrně nabitej jsem si (ne)musel nechat ujít.  Pokud bych to nějak shrnul, tak za mě tahle akce rozhodně zaslouží uznání a palec nahoru. Nechápu jak to pořadatelé můžou finančně zvládnout, ale zaplať našemu nejmilosrdnějšímu Pánu Bohu za to, že to zvládaji. 




Pro další fotky klikni sem.

BRUTAL ASSAULT 2014



 Díky počasí a našemu pokročilému věku jsme si nemohli dovolit chodit na každou kapelu a pečlivě vybírali. A když už jsme si nějakou vybrali, tak to posral zvukař (Isacaarum, Spasm, Impaled Nazarene), nebo na ni bylo tolik lidí, že se to prostě nedalo (třetí stage Enthroned, Pungent Stench), anebo se jednalo o velká jména, který mě osobně zajímaly málo ale ze zvědavosti jsem chtěl nakouknout (Slayer) a pak hlavní kapely, který jsme vynechali uplně (Krabathor, Amon Amarth, My Dying Bride, Sodom, Six Feet Under, Children Of Bodom, Satyricon) z důvodů že jsme je už viděli, nebo že si o nich nemyslíme nic pozitivního pro naše uši a poslední vynechavší zajímavý kapely byly proto, že nás to zklamalo samotná kapela (Venom). Každopádně jsme se rozhodli, že po Impaled Nazarene pojedeme domů a opravdu v 18hodin jsem byl doma a vůbec mě nemrzí, že jsem neviděl Satyricon kterej jedinej mě v sobotu večer zajímal. Už jsem to viděl 2x a čekat na něj o limonádě ve vedru a prachu několik hodin, to naše nohy a záda už prostě nedávaji. Jeden známý mi ale večer psal, že Krabathor byl geniální. Jenže když znám akorát písničku Orthodox a Cool Mortification, tak to je pak problém. DeathMetal nemám moc rád. No takže pro mě nejlepší a opravdu skvělý kapely byly tři, na který jsem se těšil nejvíc - IWRESTELDBEARONCE (strašná sranda a chaos a brutalita a jejich vystoupení mělo víc energie než všechny trešmetaly světa). INQUISITION na třetí stage - když hráli naposledy taky na třetí stage, tak to byla ještě třetí stage jenom plechová bouda pro 1000lidí. Teď byla třetí stage obrovské šapitó, kam se mohlo vejít 3-4 tisíce lidí). A třetí kapela která mě zajímala byli moji oblíbení Manes, který tam hráli v pátek na třetí stage odlehčenou jakoby akustickou show - perfektní, potom normální avantgardní show na normálním pódiu - super, potom tam Manes v jedněch nových prostorách měli DJ set od 20.00 do 00.00 hodin (!!!) ve čtvrtek - na ten jsem se bohužel nedostal, a pak ještě měli prewiev  jejich novýho alba. Takže to byla asi nejvytíženější kapela festu, kterou znalo a dokázalo ocenit jen pár vyvolených jedinců. Ve středu se mi nejvíc líbili Chthonic - to bylo hodně příjemný a mají krásnou bassačku. Všichni měli oči a péra jenom pro ni. Ale můj bratranec tu kapelu miluje a přijel a zaplatil vstupný jenom právě kuli Chthonic a byl zklamanej. Terrorizer ve středu celkem fajn, ale protože to nemám naposlouchaný, tak jsem si je moc neužil. Ale aspoň měli dobrej zvuk, což se o hlavních pódiích nedá říct o moc kapelách. Zvukaři jsou prostě kreténi. Středeční The Agonist taky O.K. i když to není můj šálek gambrinusu.. Když jsme u piva - Budvar se dal pít i desítka, pokud jsme nedostal teplý (já dostal teplý jedno a rovnou letělo do trávy), to se potom nedalo. Nedostatek nových limitovaných kelímků taky nasral hlavně nás sběratele (nakonec jsme si museli říkat a dostali jsme třeba použitej špinavej), ale oni nejsou moc povedený. Ten design co měl  Immortal a Dimmu Borgir na kelímku byl mnohem hezčí. Za pivo jsme tam dali plus mínus 1200Kč za žetony. Není to moc, ale málo taky ne když v sobotu už jsme měli jenom limonády - měli malinovku, grepovou a hroznovou. Já jel ve vynikající grepový. Ve čtvrtek mě zklamali Misery Index, nakopli zmiňovaný IWRESTLEDABEARONCE s geniální zpěvačkou, naprosto šíleným kytaristou a s kapelou, která si to vyloženě užívala. Průměrně na mě působili Manegarm - ono blackmetal za denního světla kdy se lidi schovávaji před spalujícím sluncem, prostě není dobrá věc. V šapitó na třetí stage bylo sice vedro ale byla tam atmosféra temnýho klubu, takže pohoda. Obituary nic moc, ale pecka uplně skvělá byli RED FANG. Fakt vynikající věc, na kterou mě upozornill kámoš (zdravím Láďu).  Suffocation jako vždycky těžce v pohodě. Inquisition geniální - ultra true fucking blackmetal. Jenom dva lidi - bicí, kytara se zpěvem.  Pátek se nesl spíš v chlastání než v poslouchání muziky. Isacaarum téměř beze zvuku. Devin Townsend super skvělý perfektní. Fakt. Tenhle týpek hraje muziku, která se na brutal nehodí ale ono je to tak chytlavý, že je to výborný. Broken Hope dobrý. Trochu jednotvárnej zpěv, ale výbornej zvuk a hudba našlapaná jak cyp. Combichrist jsem čekal, že to bude diskotéka, ale bylo to podobný jako Marylin Manson a bylo to zajímavý až dobrý. Kdyby ne, tak jsem nevydržel do konce. Manes jak jsem psal super a na Enthroned jsem se nejblíž dostal 20 metrů před šapitó, kde to bylo jako kdybych koukal na koncert ze dvou kilometrový vzdálenosti vzhledem k velikosti pódia a haldě lidí přede mnou. Sobota se nesla v duchu střízlivění. Spasm - nejhorší zvuk co pamatuju za svoji šestnáctiletou koncertovou kariéru. Tam se zvukař fakt vyřádil. Insania byla super, ale hráli snad jen 25 minut. Hrozně krátkej set. Druhý vystoupení Manes dobrý, ale sluníčko se do hudby sralo celej brutal a hrozně to unavovalo. Všichni zpocení, spálení, unavení, ulepený, špinaví. Prostě vedro na hovno. Impaled Nazarene - slabota. Zpěvák pěkně ztloustnul, zvuk na hovno, a ani ta hudba nás tolik nebrala.  Nachodili jsme asi devadesát kilometrů, naspali asi devadesát minut a vypili asi devadesát piv.