Zobrazují se příspěvky se štítkemCaptain Cleanoff. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemCaptain Cleanoff. Zobrazit všechny příspěvky

CZECH DEATH FEST 2013


Tento ročník jsem byl tuná poprvé a ještě k tomu jenom v pátek a jenom díky tomu, že tam hráli jedni takoví ubožáci ze Švýcar. Tuším nějak Sumiel, nebo Samuil nebo tak nějak se jmenovali. Každopádně že festival bude mít až takhle hodně pohodovou a rodinnou atmosféru, jak jsem se mohl dočíst, to jsem nečekal.

víc na pohodu to tam bejt nemohlo...


Už jen to místo konání v člověku vyvolá vzpomínky na dětství  když jsem s rodiči jezdil pod stan do různých autokempů. Czech Death Fest se totiž koná pravidelně v autokempu Brodský kousek za Červeným Kostelcem. Je tam místo tak pro 1000 pařících metalovejch magorů, rybník 10 metrů od pódia, pivko za 19 kaček, slušnej zvuk, rozmanitej výběr kapel. No kurva co víc si přát, než festival s pivem za devatenáct a s nejlepší kapelou na světě?? Poněvadž jsem musel v sobotu už na noční - teda nemusel, ale šel jsem - tak jsem dal jenom pátek a protože stejně jako já, tak i bratranec se kterým jsem tam byl, je fandou tý blbosti ze Švýcarska  tak jsme tam jeli hlavně kuli tomu. Plán byl tedy následující. Přijet, vidět conejvíc kapel až do hlavní hvězdy večera a v poklidu opustit s klidným svědomím festival.  První naběhla dle mého naprosto bezvýznamného názoru kapela ne moc zapadající do dramaturgie festivalu, FLOWERWHILE, kteří mi hudebně vůbec nesedli, ač jsem velice otevřený všem metalovým stylům. Tady to podle mě kazil ne příliš povedený čistý vokál. Ale na rozjezd a zahřátí zvukaře to byla nejspíš dobrá volba. Navíc když má člověk v ruce pivko, tak je v podstatě jedno co hraje za muziku... Další naběhli KRYPTOR.

KRYPTOR

Jedna z největších legend českého metalu. Já na ty legendy moc nejsu, takže mi jejich tvorba uniká. Nic jsem od nich nečekal a musím uznat, že Kryptor mě docela rozsekal. Z metalu je thrash u mě ten míň oblíbenej, ale tohleto fungovalo na 100%. Dohromady s výborným zvukem to ani jinak nemohlo dopadnout. Prostě pecka!! Další kapelou byla bandička mladých roztomilých (nechci psát přitepleně vypadajících, protože já taky zrovna dvakrát nevypadám jako metalista a gay nejsu) klučinů, kteří si říkají NOOSTRAK.

NOOSTRAK

Hudebně se jednalo o velice dobře zahranej technickej deathtík, řek bych že s prvkama coru, kterej taky moc nemusím, ale bylo to hodně v pohodě. Chvílema mi to připomínalo belgický šílence In Quest na jejich skvostným albu z roku 1997. Ale jen chvílema. Řek bych že o nich ještě uslyšíme. Po Noostraku naběhli asutralani CAPTAIN CLEANOFF které jsem měl tu čest vidět již 2x.

CAPTAIN CLEANOFF

Když jsem je viděl naposledy v dost okleštěný sestavě v Hradci Králové bylo to kurevský!! Tady, ač mám podobnou "hudbu" hodně rád, bylo dost hluchejch míst a zvukově to taky nebylo ono. Věřím tomu že za tři tejdny to na Obscene Extreme festu v Trutnově pořešeji líp a budu z nich hýkat nadšením. Další kapela byla pro mě pro změnu utrpení. Absolutně jsem totiž nepochopil AREA CORE. 

AREA CORE

 Svoje fandy tam ale měli takže asi ve svým oboru budou dobří. Ovšem potom naběhla INSANIA.

INSANIA




 Další kapela kterou jsem neměl nikdy v plánu vidět ani slyšet byli ATARI TERROR.

ATARI TERROR

Já myslel, že je to taková ta sračka něco jako Chinaski mixnutý ňůjorským hárdkorem, ale ty vole on to byl hodně slušnej nářez. Sice jsem si při jejich vystoupení pochutnával na vynikající klobáse  takže jsem kapelu sledoval jen tak letmo, ale musím uznat, že to mělo koule.

MEGAČŮRO ZA 45,--

Klobásu jsem do sebe ládoval, abych na další kapelu, na tu, na kterou jsme přijeli, kterou poslouchám a z celého svého srdce miluji od r. 1994 kdy jsem poprvé slyšel písničku "Baphomet´s Throne", tak abych nešel na autogramiádu týhle kapely s prázdným žaludkem, ve kterým v tu chvíli mohlo žbluňkat nějakejch 8-10 piv odhadem. Autogramiáda SAMAEL probíhala asi 5 metrů od rybníka.

SAMAELÍ AUTOGRAMIÁDA

Vsadím se, že kapela takovouhle autogramiádu ještě nezažila. Jak někde v Kotěhůlkách :-) A ta neskutečná účast. OSTUDA!! Bylo nás tam asi tak 15-20 nadšenejch skalních fandů. Ale na kapele nebylo vidět žádný zklamání (taky proč, žejo, aspoň to měli rychle za sebou) a rozdávali úsměvy. 

:-)

Byli tam sice autogramiádní karty a samolepky na stole, ale takovýhle autogramiádní karty a samolepky má každej kretén. Ovšem podepsanou bankovku dvouset korun českých, to hned tak kurva někdo nemá. Měl jsem v peněžence ještě tisícovku, ale to bych byl vážně už uplně ujetej magor. No a ruku jsem si nechal počmárat jenom kuli tomu, abych viděl reakci kapely na moje tetování. Když to uviděl basák, šťouchnul do vedle sedícího kytaristy a něco mu francouzsky řikal. Patrně něco v tom smyslu: "Hele to je ten retard co si nechal vyjet Samael na zápěstí." :-) Ale pak mi anglicky řikal, že tuhle ruku zná z fotek na facebooku. Když se podepisoval na dvoustovku kytarista, prohlásil, že "vypadá jako ten chlap na bankovce" . Znalci bankovek vědí, že dvoustovku zdobí učitel národů Jan Ámosů. Samael popíjeli plechovkovýho Braníka, což se pouze a jen potvrdilo, že nepochází ze země pivu zaslíbené :-) Doufám že se kluci po tom někde neposrali. Ale na oficiálních jejich stránkách nic o střevních problémech není, takže to asi dali v pohodě... Stejně jako dali v pohodě celej jejich set, kterej se skládal z hitu za hitem. A to nasazení!! Kurva! Uplně jiná kapela, než když jsem je viděl vloni na Brutal Assaultu, kde sice podali dobrej výkon, ale společně se zkurveným zvukem a hlasovou indispozicí zpěváka to nebylo ideální. A taky asi o 110% lepší než předloni v Praze v tom vykurveným Futuru, kde byl snad nejmizernější zvuk, jakej jsem kdy na koncertě zažil. V pátek SAMAEL předvedli bezchybnou jízdu plnou energie a já si chrochtal blahem. Prostě a jednoduše mě kapela přesvědčila, a já mám zase pro co žít. Škoda že nehráli aspoň o dvě hodiny dýl :-) Po Samael byl v plánu odjezd domů a ten se taky uskutečnil. V sobotu jsem (ne)musel na noční, takže sobotní program kterej byl taky poměrně nabitej jsem si (ne)musel nechat ujít.  Pokud bych to nějak shrnul, tak za mě tahle akce rozhodně zaslouží uznání a palec nahoru. Nechápu jak to pořadatelé můžou finančně zvládnout, ale zaplať našemu nejmilosrdnějšímu Pánu Bohu za to, že to zvládaji. 




Pro další fotky klikni sem.

18. 8. 2009 CAPTAIN CLEANOFF, NEEDFUL THINGS, HIROŠIMA


Nejlepší vysoupení CAPTAIN CLEANOFF jsem zažil v Hradci Králové v dnes již zaniklém klubu La Putika. Co tam předváděl bicmen a zpěvák této australské bandy, to bylo neuvěřitelné. Kapela vystoupila jen ve třech, a i s touto sestavou vyprodukovali vynikající rychlý sypecgrind. Před nimi hráli NEEDFUL THINGS a zvukově to byla docela koule. Ale já mám noise rád, takže jsem si jejich hukot užil tak či tak. I HIROŠIMA odehrála výborný koncert, a všichni museli být spokojeni. Já byl. Fotky jsou s dovolením Tomáše ukradeny z jeho rajčete. Mrkněte na ně!






OBSCENE EXTREME 2013




Vánoce jsou v píči. A byly skvělé jako každý rok. Nedělal žádný poznámky, z čehož vyplývá, že můj vypitý mozek si toho moc ke psaní nezapamtoval. A i foťák po většinu času zůstal v autě. Není tedy z čeho čerpat. Toto povídání o Obscénních vánocích bude tedy v poklidném stylu stejně jako byl celej Obscene Extreme. Velký dík panu pořadateli Čurbymu že dal všechno do cajku a já si moh počtrnáctý vylejt palici jako kunda. Počasí až na menší májovej deštík ve čtvrtek na jedničku. Pivo? No, pil jsem Gambáče desítku a jedenáctku a nebylo to nejhorší. Byl tam ještě Kozel jedenáctka, Plzeň a venku mimo areál Krakonoš, kterej byl ovšem tedy jak bych to nazval, abych neurazil fousatýho sráče se sojkou na berli, no prostě bylo to jako když pijete chlévskou mrvu. Jeden jediný lok stačil k tomu abych málem vyblil všechno co jsem letos pozřel. To bylo snad poprvé, co bylo festivalový pivo o třídu lepší než ten zkurvenej zasranej Krakonoš. Letošní ročník jsem stejně jako každý předešlý začal masivním proplachováním jater a ledvin a tak není divu, že jsem se za pár hodin motal mezi špinavejma grinderam a metalistama. A koho to kurva sere? Bylo to tam skvělý jako vždycky. To co jsem chtěl vidět, to jsem viděl, to co jsem si chtěl koupit za CD a LP, jsem si koupil.  A kapely? Nodopiči! Pecka největší! Ze čtvtečních mě potěšili Morkhimmel, Antigama, Fleshless, Malignant Tumour, Cryptopsy a i závěrečná Hell Show, která se letos nesla v duchu duchovním :-) Čtvrteční chlastání si vybralo svoji daň v pátek, kdy jsem sice mohl chlastat, ale pajšl nebral, takže za celej den jsem vylemtnul jen 5 piv!! To je moje historický minimum. Stydím se za to, ale ne moc, poněvadž čtvrteční zátěž byla na můj organismus prostě hodně. Takže v pátek jsem poprvé za celou svoji čtrnáctiletou obscéňáckou kariéru mohl střízlivý pozorovat vánoční běsnění všudypřítomných ožralých týpků a týpek. A můžu vám říct, že je to stejná prdel jako když jste na cáry. Ono není moc příležitostí v životě sledovat Batmana, kterak souloží s banánem, Usámu Bin Ládina, jež čtyřem tisícům hudbychtivých fanoušků obscénních vánoc točí na pódiu před kapelou varlaty. Těžko též někde uvidíte vousatou obézní jeptišku, která se neohroženě vrhá s dvoumetrovým žabákem po hlavě skokem z vysokýho pódia do davu lidí.  A chodící penis jste taky určitě ještě neviděli. Jediná nevýhoda být neožralý na festu je to, že si všímáte věcí, který normálně přehlídnete. Nevím jestli se mi to zdálo, ale letos bylo na můj vkus až moc problémů s aparaturou a kabelama a i zvuk třeba u mnou velice očekávaných Anaal Nathrakh byl prostě jedná velká hovenná neposlouchatelná koule. Ale tuhle kapelu jsem měl možnost vidět potřetí a oni měli potřetí zvuk na vyližprdel, tak si řákám jestli oni to náhodou nedělají schválně. Z pátečních kapel bych určitě vyzdvihnul čínskou šílenost Cave Have Rod, Gruesome Stuff Relish, Captain Cleanoff, Napalm Death. Ale v pátek všem s velkým přehledem vymrdali prdel švédští Grave, který svojí muzikou vyvraždili celý Bojiště!! Pecka největší a nejšílenější!! Sobotní část vánoc se nesla v tom duchu, že můžu pivko jen tak do odpoledne a pak už ne, neboť noční kočírování automobilu značky Škoda Felicia se neslučuje s výskytem jakéhokoliv množství alkoholu v krvi. Takže od poledne jsem lemtal jednu limonádu a kofolu a kokakurvakolu za druhou. Nebylo to uplně špatný, ale člověk přeci jenom má blíž k tomu pivu. Ale i tak jsem si to užil. Třeba sobotní vyprazdňování se neobešlo bez hledání použitelného WC. Ano, mohl jsem si zaplatit 20Kč za vysrání na benzince, ale k tomu jsem se nesnížil. Tohle podporovat nehodlám ani do budoucna až budu hemeroid tahat z prdele za sebou po silnici. Radši jsem se podíval do sedmi naprosto zesranejch ToiToiek, kde byly hovna všude, jenom ne tam kde by měly být, než jsem narazil na jednu použitelnou.  A sobotní kapely? Já osobně, protože se nepovažuji za inteligentního člověka, který poslouchá inteligentní gaykapely jako třeba Chinaski, jsem se úplně nejvíc těšil na Sete Star Sept z Japonska.





SETE STAR SEPT



Dvojice malinkatejch japončíků která si libuje v neskutečným bordelu. Škoda jen, že jejich čtrnáctiminutové vystoupení hrubě špatně poznamenalo to, že zpěvačka a basistka Kae Takahashi měla kardinální problémy se svým aparátem. A ty blbci technici ji v tom nechali vykoupat. To byla v mých očích jediná slabá chvilka v organizaci. Kurva, když měl problémy se svým nástrojem pan Embury z Napalm Death, tak kolem něj skákalo se ztopořenými penisy 5 lidí a mohli si natrhnout anály jen aby měl pan Embury všechno v pořádku. Když se posral blbej kabel, kterej nejspíš stačil jenom prostě vyměnit křehké dívence z Japonska, tak jen všichni stáli a čuměli jak se trápí. Měl jsem chuť jim nakopat jejich řiťolezecký kakaový oka! Možná si řeknete, že v bordelu jakej oni produkují, se nějaká nefunkční baskytara značně rozladěná ztratí. Jenže v kapele, kde jsou pouze bicí a basa, je právě ta baskytara celkem důležitá. Prostě převeliká škoda, že se to takhle dojebalo ale i tak se tohle duo v mých očích blýsklo jak stříbrný prstýnek v kalíšku plném čerstvě nastříkané mrdky. Okamžitě jsem si musel jít koupit velkou desku, malou desku, tričko, vyfotit se s nima a nechat si je podepsat na šourek (pro debily tady). Obrovské a upřímné nadšení z toho že za nimi přišel fanoušek, bylo z jejich strany tak kouzelný, že jsem se do Kae zamiloval :-) Další výborný kapely na sebe nedaly dlouho čekat, takže zmíním perfektní Mucupurulent, Sublime Cadaveric Decomposition, Cock And Ball Torture, Haemorrhage, Ratos De Porao a Exhumed. Ovšem největším nářezem a nejlepší kapelou v sobotu co jsem viděl, byli pro moje střeva Aborted. Naprosto precizní, neskutečný, skvělý, prdelrozmrdávající. Zkrátka jako každej rok, můj vnitřní organismus i o letošních vánocích prožil několik orgasmů, za které ještě jednou děkuji panu hlavnímu pořadateli Čurbymu.