Úplnou náhodou jsem narazil na tuhle výbornou akci, když jsem hledal nějaké vystoupení Dysangelium ve východních Čechách. Že budu až tak úspěšný, to jsem nečekal. Nikdy jsem si totiž nemyslel, že by se něco takového mohlo konat 12 kilometrů od mého bydliště (nakonec Dysangelium ale nepřijeli). I tak jsem se těšil a vyrazil autem do Sekeřic, kde jsem nikdy předtím nebyl. Projistotu jsem se podíval do mapy :-) a ještě že tak, protože jinak bych jel na úplně druhou stranu do Třtěnic... Když jsem dorazil do sekeřického areálu, byl jsem velmi potěšen. Počasí sice na hovno, ale tak co byste chtěli od dubna žejo. Kurva takovej fajnej areál a nic se tam celej rok kromě srazu motorkářů neděje. Zázemí uplně skvělý. Hlediště do svahu, před podiem beton, jinak všude tráva a stromy. Podium docela veliký, zastřešený. Po straně lavičky, a ještě jednou lavičky zastřešený. Nahoře zastřešená chlastací terasa s hospodou a WC. Nádhera. Byla možnost spát tam pod střechou, nebo stanovat nebo prostě v autě. Já se rozhod pro variantu v autě, ale o tom později. Přijel jsem tam a už začínalo pršet. Opravdu počasí na píču. Tričko, longsleev a mikina s kapucí, tak to šlo zhruba do setmění. Potom už to chtělo ještě jednu mikinu a bundu typu nepromokavého z obchodního řetězce typu Lidl, kterou jsem zakoupil za účelem ježdění na bicyklu, avšak nosím ji teď do práce. Pivko kozel jedenáctka do kelímku, nebo přinesený jiný nádoby za dvacku. Super. Jinej alkohol jsem nedegustoval. Z jídla jsem si nic nedal, neboť mám od svého dvorního doktora typu neurochirurgického, nařízeno zhubnout. Topil se tam oheň a pořád u něj někdo byl, protože byla kosa. Větší než vloni na Obscenu. Měl jsem tam dva známé. Mého bratrance z Prahy a Jardu Dohnala z kapely Poppy Seed Grinder kuli který jsem tam hlavně přijel. Mohlo tam bejt plácnu kolem 70ti lidí, z nichž bylo 69 typu pražského. Já jedinej tam nebyl z Prahy. První kapela byli GOATBASTARDS. Viděl jsme je vloni v Chrudimi. Bylo to celkem nudný, tak jsme je spíš neposlouchali při pivku nahoře pod krytou terasou. Zatím jen poprchávalo. Druhá kapela STRANGEFEELINGS byla totální sračka v mých uších. Vyloženě mě to sralo. To začínalo pršet víc. Třetí kapela Minority Sound byli výborný. Už jsem byl plně oblečen a mokl s asi deseti lidma před podiem a pohupoval se do rytmu typu industriálně metalového. Dobré to bylo. Pak byli moji oblíbení POPPY SEED GRINDER. Nová sestava a šlape jim to pěkně. Opět jsem tam na ně zmoknul asi s dalšími dvaceti hlavami. Ostatní nahoře chlastali. Poslední kapela pro mě obrovský překvapení. CAPTURE OF KILL. Čekal jsem píčovinu, ale bylo to uplně výborný. Tentokrát jsem moknul před podiem společně se šesti hlavama. Hráli a tvářili se něco jako Iwrestledabearonce. Bylo to tak dobrý, že jsme si vykřičeli přídavek, ale oni už nic jinýho neměli, tak dali ještě jednou nějakou jejich skladbu a bylo to uplně boží a kapela si to užívala i když hrála pro šest lidí a my si to užívali i když s sebou neměli basáka a nahoře si to užívali i když jim to bylo u prdele co se děje na podiu. To už byla značná kosa a značně mokro, avšak našli se tam i někteří, kteří stále byli jen v kraťasech a mikině. Že byla kosa jak cyp svědčí i to, že jeden příležící se nějak zapomněl u ohně a začala mu hořet bota :-) Po poslední kapele jsem dal ještě jedno pivko s bratrancem, jedno s Poppy Seed Grinderama a odebral jsem se do automobilu značky Ford Fusion 1.4 duratec r. v. 2012 odpočinout si, neboť nejsem nejmladší a neusále mě všechno bolí. Takže jsem teda unaven, obolavěn zalezl pod dvě deky co mi manželka přibalila a mrznul v autě. To bylo nějak po jedné hodině ranní. Každou chvíli jsem klepal kosu a nespal jsem, tak jsem se v půl čtvrtý nasral, vylezl z auta (pod zastřešenou terasou vyhrával zrovna Dark Funeral z reproduktorů a mohutně se tam chlastalo), nastartoval jsem s tím, že si přitopím, ale když jsem zjistil, že jsem ve velice dobré kondici, sedl jsem za volant a jel domů. Poprvé v životě pod vlivem. Naštěstí jsem nepotkal žádnou hlídku typu policejního, takže jsem ve čtyři hodiny ležel doma vykoupanej, zahřátej, unavenej, ale absolutně spokojenej. Takovýhle akce mají smysl.
Zobrazují se příspěvky se štítkemMinority Sound. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemMinority Sound. Zobrazit všechny příspěvky
CZECH DEATH FEST 2018
Můj první a půltej Czechdeathfest (poprvé jsem tam byl jen na jeden den) se uskutečnil na úkor Brutal Assaultu, který už patrně do budoucna nebudu navštěvovat. Snad jen kdyby tam hráli Darkthrone… Ono ani nebylo nijak těžké vyměnit tyhle dva festivaly. Letošní klady Czechdeathfestu jasně převyšovaly nad klady Brutal Assaultu. Aby bylo jasno - Brutal Assault je výborný festival, s výbornejma kapelama, výborným zázemím. Ale po jedenácti letech to chtělo změnu. Navíc, když letošní headlineři ve většině případů hráli vloni právě na Brutal Assaultu a patřili k těm nejlepším kapelám. Poprvé v mojí festivalové kariéře jsme měli kultivované ubytování, rozuměj žádný stan, žádný vozejk za auto, žádný igelit, žádný muniční sklad. Prostě apartmán se vším všudy v hezké budově asi půlhodinku chůze od areálu, nebo tři minuty autobusem, v naprostém klidu, který k odpočinku po prochlastaném dnu byl k nezaplacení.
Hned první den nabízel několik kapel, na které jsme se těšili. BLOODY OBSESSION (video) jsem měl možnost letos už jednou vidět a i podruhé se mi líbili. MINORITY SOUND (video) jsem viděl zase vloni a i letošní koncert se mi velmi líbil. Snad jen zvuk mohl být čitelnější. Na BIGBOSS BAND (video) jsem šel mrknout ze zvědavosti na chvíli a nakonec to nebylo tak strašný. Root by byl mnohem lepší, ale i tohle se kupodivu dalo poslouchat, čemuž se divil i sám mistr kapelník, který nechápal, co na tomhle festivalu vlastně dělaji, když hrajou takový cajdáky. WAR FOR WAR (video) na malém pódiu nebyli špatní, ale po chvilce mě to začalo nudit, takže jsem zašel pro pivko a sledoval jejich vystoupení z pivního stanu. TORTHARRY byli jako vždy výborní. Tahle kapela stejně jako Needful Things zraje jak víno. První headliner SUFFOCATION (video), kteří byli vloni na Brutal Assaultu pro mě jednoznačně nejlepší kapelou, tady na Czechdeathfestu nezahráli špatně, ale něco málo tomu chybělo a nebylo to tak dobrý jako vloni. Stejně tak MASTERS HAMMER (video) kteří se po reunionu vrátili na pódia se mi líbili, ale tady oproti Suffo to bylo naopak, kdy v Jaroměři sice byli dobří, ale na Broďáku byli vynikající!
Pro neznalé je třeba zmínit, že místo konání tohohle festivalu je naprosto jedinečné. Je to autokemp, kde pódium je postavené pár metrů od rybníku, takže je možno sledovat svoji oblíbenou kapelu z vody, což hned tak nějaký festival v nabídce nemá. V areálu jsou též klasické WC, čili žádné ToiToiky, nachází se zde i sprchy a restaurace, kde se dá slušně najíst za slušné peníze, respektive žetony. Parkování a stanování a chatičkování přímo v areálu také jen tak na podobné akci nenajdete. Druhý den nabízel opět několik pro nás zajímavých jmen. Moje první setkání s kapelou PLAGUE CALLED HUMANITY (video) mě potěšilo, protože takových kapel je u nás málo a je třeba podpořit každý pokus. PAVILON ROUGUE (video) na malém pódiu se líbili asi jenom mě :-). MALIGNANT TUMOUR jsem přenechal ostatním a jen z dáli poslouchal jejich rokenrol u pivka. HAIL SPIRIT NOIR "udělali radost" mému kamarádovi, který miluje deathmetal (zdravím Zbyňka :-) ). První headliner pátečního večera byli moji milovaní SAMAEL. Dokážu k jejich koncertům být kritický, ale tady se nedalo vytknout nic. Výběr songů výborný, kapela hrála s nadšením, zvuk v pořádku. Já si je užil. Druhý headliner hudebně z trochu jiného soudku, DECAPITATED též zaslouží absolutorium v hodnocení. Taky tam pobíhala jedna holčina převlečená za nějaký chlupatý zvíře a nabízela lidem z flašky slivovici. Všichni mí kamarádi utekli, protože prachsprostě vyměkli, ale já se nelekl zablešeného kožíšku a přihnul jsem si z lahve. Byla dobrá. Následující den jsem onu holčinu potkal v civilu a po skončení festivalu jsem se dozvěděl, že nešlo o žádnou zablešenou dívku, nýbrž o členku týmu starajících se o naše blaho na festivalu.
Něžné pohlaví zastoupené v kapele KEEP ON ROTTING (video) se mi též líbilo. A zpívala taky velmi slušně :-) Stejná holčina trápila své hlasivky i v DILLIGENCE (video). Treš jak cyp v podobě mexických divoženek byl taktéž výživný a klidně bych si MURDERLINE (video) dal znovu. INSANIA zahrála bych řekl pod své možnosti. Nevím jak moc byl indisponován zpěvák, ale nějak to nezvládal. Možná že kdyby v tom vedru na přímým slunci sundal tu černou košili, zpívalo by se mu líp. Takhle to ale trhalo uši. HIDEOUS DIVINITY z Itálie zahráli též velmi působivě. MELANCHOLY PESSIMISM a FORGOTTEN SILENCE mě zklamali. Ti první nevím proč, ale ti druzí vím proč. Protože se mi jejich hudba nikdy nelíbila, což je jen a jen můj problém. Posledními headlinery tohoto ročníku byli BEHEADED a ROTTING CHRIST a obě dvě kapely zahráli dle svých možností, čili výborně. Po Rotting Christ jsme se odebrali na naše skvělé ubytování odpočinout nohám a játrům. Jak zpívá Insania v jednom ze svých songů "Dost, bylo toho dost....". Ano bylo. Co jsme chtěli vidět, to jsme viděli a byli většinou naprosto spokojeni. Pivo v areálu se dalo v pohodě pít. Ano, desítka chutnala jak hovno, ale jedenáctka kterou jsem zatěžoval můj močový měchýř já, byla pitelná. Pšeničný speciál chutnal zase klukům. Žaludky jsme naplnili několikrát v areálové restauraci ale i v hospodě nedaleko u silnice. Dokonce i do Penny, kterému se já vyhýbám jak cikán práci, jsem s kamarádem zašel a příští rok půjdu zas. Jednou za rok tu pennáckou hrůzu snad přežiju. I na policií řešený incident došlo, když si usmyslel jeden ožralý ničema, že sedne do auta a brutálně nabourá zaparkované auto mých polských přátel. Nakonec z toho byl jen malý ťukanec, ale když jsme se s kámošem (zdravím Petra) vraceli z Penny, míjely nás tři policejní auta rychlostí namydlenýho blesku se zapnutými houkačkami. Psalo se o tom i na různých zpravodajských serverech jako kdyby tam někoho ti zasraní smradlaví ožralí hloupí metalisté zamordovali. Na závěr snad jen informace o počtu lidí - bylo vyprodáno. 3x Hurá! Příští rok jedeme zas.
Pro další fotky klikni sem.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)



