Zobrazují se příspěvky se štítkemSepultura. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemSepultura. Zobrazit všechny příspěvky

BRUTAL ASSAULT 2015


Jako hele, tohle bylo brutální! Člověku by se až chtělo napsat, že to stálo za hovno, ale to byl nebyla pravda. Ano, vedro bylo naprosto devastující, ale to byla jediná kaňka na tomhle ročníku. Naštěstí nás v Trutnově na Obscene Extreme Festivalu napadlo, že už nejsme mladí jinoši na přespávání v autě nebo pod širákem (jen tak mimochodem v Trutnově byla noční teplota 5 stupňů - šílená kosa!) tak jsme se dohodli, že si zaplatíme ubytování. Na fóru BA se objevil kontakt na ubytování v Bastionu X, před kterým každoročně parkujeme a kterej lákal na WC a sprchy. Šli jsme do toho a ještě že tak. Věděli jsme že to není žádnej hotel ale jenom čtyři stěny, bordel, špína, záchody v katastrofálním stavu a sprcha jen studená. Ale i tak se to vyplatilo. Dali nás do bejvalýho muničního skladu, kterej neměl žádný okna, takže tam bylo příjemně chladno. Na sprchy se ráno tvořila fronta, protože tam mohli i lidi "z venku" za 40Kč. No a bordel šílenej, po dvouch dnech se ucpaly odpady - vloni jim tam prej praskly stoupačky a hovna se vyvalily nějaký doktorce do ordinace, kterou má v přízemí). Ale hele, taková studená sprcha 4x denně v tom vedru, který tam bylo, to bylo k nezaplacení. A noc strávená v chladný prostorný místnosti taky. 2000Kč za to chtěli a mohli jsme tam bejt od pondělí do pondělí. Ještě si řekli 500Kč za zaparkovaný dvě auta, ale to neřešíme. V tom bastionu funguje i bar kde se točí pivo/limo/kafo/panáko/polívko/jídlo. Žádnej velkej luxus, ale však nejsme gayové z nějaký diskotéky, ne? Lidí bylo prej nejvíc v historii - 18000 hlav. Holky nádherný. Kapely super - mě se nejvíc líbili Atari Teenage Riot, Cannibal Corpse, Pro-Pain. Ani jednu kapelu doma vůbec neposlouchám. Největší sračka byla Soulfy. Katastrofa.  Hasiči nás tam kropili, a i areál kropili, protože tam kde je obvykle tráva, tak tam byla několikacentimetrová vrstva prachu. Stánky s CD/LP/oblečení a vším možným každou chvíli ofukovali a otírali svoje zboží od prachu. Výstava obrazů v prostoru Octagon - vloni nově otevřený chodby v penvosti, kde bylo příjemně chladno - byla uplně super. Nejvíc mě pobavila fotka ožralýho nahatýho Natterfrosta ve vaně s flaškou vína v ruce. Nebo Abbath jak pobíhá po lese. Pak tam byly i kresby na téma smrt nebo co to bylo a to bylo taky dobrý. Dokonce letos přibyla jedna stage na který hráli nějaký neposlouchatelný šulíni z Ruska - ethno zvuky a potom super show Cult Of Fire. Ohnivý efekty, nahoře na hradbách měli udělanou hranici s tělem, kterou v průběhu koncertu někdo zapálil a ta tam pak hořela až do konce (za dozoru hasičů, neboť byl kuli vedru a suchu vyhlášen zákaz rozdělávání ohňů). Kapela naběhla v šílenejch černejch kápích, neřekla ani slovo a spustila instrumentální cover Vltava. A pak další songy a pak bez jedinýho slova odešla a byl konec. Výborný! Hehe, ještě než to celý začalo, tak bedňáci zapalovali svíčky na oltářích a jednomu chytnul ubrus od toho tak to tam začal hasit. Škoda jen že hlediště bylo tak malý, že se tam těch dalších pět tisíc lidí, který by je chtěli vidět, nevešli. My měli štěstí. A taky na hovno, že se tohle vystoupení krylo s Vader, který bych rád viděl. No další kapely co se mi líbili - At The Gates, Arcturus (čekal jsem sračku jako minule, ale zpěvák to kupodivu docela dával), Cradle Of Filth překvapivě hráli starý songy, Death DTA, Dodheimsgard - měli ale vykurvenej zvuk, Gutslit, Kataklysm, Kreator - výborná vizuální a ohnivá show, kousek Marduk, protože se mi kryli s něčím jiným, Napalm Death i přes jejich kardinální výpadky zvuku, Blood Red Throne, Nervosa, Nuclear Assault, Squash Bowels. Co se mi nelíbilo tak už zmínění Soulfly, Brujeria, Excrementory Grindfuckers. Neviděli jsme všechno co jsme chtěli vidět, protože jsme radši dali přednost odpočinku na "hotelu" před pařením v areálu. Jen jsme vylezli ven, pot nám vytejkal ze všech částí těla. Prostě šílený šílený šílený. Pivo - všichni na to nadávali ale všichni to lemtali a pokud jsme dostali chlazený, což v sobotu už moc nešlo (ani limo už neměli dobře vychlazený), tak desítka co jsem pil byla v pohodě. Prostě festivalový pivo. Měli tam i jiný speciály, dokonce jedno pivo za 10 žetonů (320kč) ale my z jistých důvodů zůstali u desítky. Občerstvení - všechno na co si metalista vzpomene. A taky většina předražený. My chodili k řeznictví co vloni, kde za 2 žetony byl obrovskej flák sekaný do velký žemle, anebo naprosto luxusní a obrovská daňčí klobása. Fronty - všude a na všechno. Nejvíc na žetony. Obsluha - jak kde. Někde se na nás smáli po celej festival, popřáli dobrou chuť, příjemný chvíle a podobně ale některý nás zmrdali pohledem jen jsme se tam objevil. V horror cinema jsem se podívat nebyl, protože tam to muselo bejt jak ve skleníku. Nová knížka k dvaceti letům BA vypadá luxusně, já si ji ale nekoupil.  Radši jsem byl na expozici historie BA kde jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací. Holky Jagermajsterky krásný a usměvavý jako vždycky. Areál - perfektní! Všechny takový designový vychytávky, obyčejný drobnosti jako třeba chodící čtveřice do černejch kápí oblečených týpků. Vypadalo to ponuře, skvěle, a když dohráli Death DTA jeden z nich se objevil ne protilehlý straně, uplně jako kdyby se přišel podívat samotný Chuck Schuldiner. Prostě výborný ročník!








Pro hromadu dalších fotek klikni sem.

BRUTAL ASSAULT 2010


ČTVRTEK:  EINSIFERUM se mi zdálo takový nijaký nemastaný neslaný. FEAR FACTORY - určitě lepší než před lety ve Svojšicích, ale bohužel těch 15-20 tisích metalových hlav nám tak nějak neumožnilo dostat se trochu blíž na lepší zvuk. GOJIRA byla pro mě vrchol čtvrtka. Naprosto precizně odvedená práce s vynikajícím zvukem. Jejich set byl vraždící!! CHILDREN OF BODOM byla nehorázná sračka. Jak zvukově, tak hudebně. Přiznávám, že se mi nikdy pořádně nelíbili ani z CDčka, takže to možná bude tím. Každopádně svoje fanoušky tam měli a uričtě to pro ně byl velkej zážitek. Pro mě bohužel ne. LOCK UP se hlavně líbil mejm kámošům. Já na tom neshledal nic co by vybočovalo z průměru. Ano, byl to nářez a bylo to skvěle zahraný, ale prostě mě to nebavilo. Megaklasika v podání OBITUARY se mi zvukově zdála poněkud zahuhlanější, nicméně ani tato kapela není moje parketa. Musím ale přiznat, že se mi to docela líbilo. Jen mě mrzí, že nezahráli Don´t Care... ROTTEN SOUND jsme prolemtali, takže pak už nebylo nic, co by stálo z mého naprosto nepodstatného pohledu za řeč.

PÁTEK: Z toho co jsem viděl - BAL SAGOTH - tak trochu zklamání, hlavně po nedokonalé zvukové stránce. Jakože mít takovej zvuk jiné kapely, byly by určitě rády, ale pokud kapela jako Bal-Sagoth nemá křišťálově čistej zvuk, tak to prostě není ono. A můžete si prskat co chcete. CANNIBAL CORPSE - pro spoustu návštěvníků hlavní a nejlepší kapela festu. Pro mě to byli prostě Cannibal Corpse. Šlapalo jim to jako hodinky, ani jedna chybička, bezchybnej zvuk, parádní deathmetal, prostě Cannibalové tak jak je všichni známe. CATAMENIA - z počátku tak trochu heavy, ale postupem jejich vystoupení jsem si spokojeně pokyvoval  palicej. Dobré. Velice dobré!! DEVIN TOWNSEND - pro mě osobně největší překvapení. Tak trochu jsem si nedokázal představit, co tam vlastně tenhle geniální muzikant bude hrát, ale nakonec to byl prostě námrd. Inteligence a instrumentalita v jednom. Do toho asi desetiminutová brutální přívalová dešťová přeháňka, která nechala většinu lidí v naprostým klidu a nenechala si tohodle plešatýho čerta ujít. A myslim, že nikdo kdo tam zůstal přes provazy deště nelitoval. Pro mě osobně jeden z vrcholů festivalu. NAPALM DEATH je v Čechách jako doma a to i tak trochu ovlivní i moje hodnocení. Ano bylo všechno v perfektním stavu, zahráli to co chtěli všichni slyšet, ale když to vidíte jednou až dvakrát do roka, tak se vám to prostě přežere a už to není ono. Nijak bych nechtěl jejich set odsuzovat. Je to pouze a jenom můj názor, který nikoho beztak nezajímá. Pro mě N.D. trochu zklamání. Naopak největší překvapení pro mě byla brazilská SEPULTURA. Já od nich nečekal naprosto nic, protože jejich starý trešový desky se mi nelíběji a to co přišlo po geniálním albu Roots, jde taky mimo mě. Vlastně se mi líbí jenom právě Roots a Chaos A.D. Zvukově to bylo v naprostým klídku (toho jsem se taky trochu bál, protože vloni Soulfly byla největší sračka). Sepultura zahrála přesně to, co se od ní čekalo. Starý vykopávky, přes střední léta, až po pro mě neznámý skladby. Stejně jako tomu bylo u Soulfly, tak i při Sepultuře musely být vypnuté kamery, které snímají kapelu na velkoplošnou obrazovku. Patrně se jedná o nějakou brazilskou demenci, nebo já nevim co. Ale s jejich vystoupením jsem byl maximálně spokojený. A to samé se dá říct i o avatgardně blackmetalových šikmookých žluťáků z Japonska SIGH. Znám je z cédéček a nedokázal jsem si jejich skladby naživo představit. Ale bylo to v pohodě. Všichni beztak slintali na zpěvačku, která byla převlečná za nějakýho padlýho andílka a řeknu vám, všem kdo mezi nohama neměl v tu chvíli vagínu, to hučelo jako svině. Prostě prcina, která by zpěvově zvládla konkurovat Satyrovi. GWAR - tohle se nedá popsat. Tohle se musí vidět. Zvukově to bylo kupodivu v pohodě,  hudebně to tak nějak víc strádalo, ale jejich onanověstříkací show neměla chybu. Druhej den bylo jasně vidět, kdo že to na jejich setu byl v prních řadách. Nicméně asi po dvacetipětiminutách a několika brutálních výstřicích několika barev, to začalo trochu nudit.Víc jsem toho opravdu nestihnul a ani snad neměl v plánu. 

SOBOTA: Otvírák v 10 hodin dopoledne CBT dal jasně najevo, že to lidi s tímhle festivalem mysleji opravdu vážně a v hojném, asi tak 10 000 kousků na metal nadržených veverek se s kruhama pod očima sešlo na jejich set. A rozhodně neudělali chybu. Kurevsky vysoko nastavili laťku. Jejich goretupatupatrrrrrrgrind byl vraždící!! To taková DIABLO SWING ORCHESTRA a jejich úchylné divadelně avantgardní představení bylo o něčem uplně jiném. Jak mi několikrát během jejich vystoupení zopakoval kámoš, JE TO SRAČKA.  Zaplněný hlediště nadšeně tleskalo a pařilo na jejich avantgardu s trubkou, kontrabasem a operním zpěvem a i já byl velice spokojen. To DYING FETUS byla jiná třída a ačkoliv si je doma neposlechnu co je rok dlouhej, tak jejich set ve mě probudil kousek deathera kterej ve mě někde je. Prostě skvělej dokonale zahranej s perfektním zvukem burtal deathmetal, kterej byl opravdu perfektní!! HYPOCRISY - to byla banda, kterou mám rád. Jejich vystoupení bylo pro mě asi to nejlepší z celýho festivalu. Kromě první písničky to bylo zvukově perfetkní. Vrchol festivalu!!!!!!! To takoví MACABRE, který jsem viděl počtvrtý mě trochu zklamali. Kluci by měli míň kecat a víc hrát. U MOONSORROW jsem odešel u druhý písničky. Nic pro mě, i když z CDčka je to fajn. RAGNAROK - dobrý. Fakt dobrý. Ale dát blackovou kapelu v půl jedenáctý dopoledne, to je opravdu demence. Stejně jako 2 blackový kapley jako druhou a třetí kapelu před celým skončením festivalu. Díky tomu jsem neviděl Sarke, na který jsem byl opravdu zvědavej. Kurva Shindy, za celej fesťák sotva 4 blackový kapely a v tak vypatlaný časy, až to bolí... ORIGIN - nářez jako svině, ale něco mi na tom chybělo. Nebylo to špatný. Ale nebylo to vynikající. Tankard - ano trešová legenda, která odkroutila to svoje a mě, ač se mi thrash nelíbí, tak tohle bylo víc než dobrý. GORGOROTH - to byla kapela, která pro mě byla největší tahák. Ale to, čeho jsem se od nich dočkal, to byla trapnost, tragédie, komedie, zhovadilost, teploušárna, blbost. Zvukově katastrofa. Dal jsem 4 songy. Na víc jsem opravdu neměl. Jednoznačně největší zklamání. A teď sračka festivalu. Vážení přátelé, věnujte mi chvilku pozornosti. Vyhlašuji nejhorší a nejneposlouchatelnější sračku celýho Brutal Assaultu 2010. Pozoooor, ano, dle očekávání jsou to DESPISED ICON. To se prostě nedalo a pro mě to byla největší píčovina, kterou jsem na festivalu kdy viděl. Chtělo se mi blít když jsem to viděl. Už nikdy více!! Omlouvám se jejich fanouškům, kterejch tam taky bylo dost, ale tohle opravdu ne. Hrůza!!! 




Pro další fotky klikni sem.