Zobrazují se příspěvky se štítkemSkitsystem. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemSkitsystem. Zobrazit všechny příspěvky

OBSCENE SOCIETY 2026


Ježiš ty vole to zase bylo. Kdybych měl teď sednout za volant, tak sjedu do příkopu hned za rodnou hroudou, jak se ještě motám. Za normálních okolností bych se tohoto večírku neúčastnil, protože normální okolností je u mě to, že si pořadatelé ve vybírání termínů vybíraji termíny na hovno, že musím do práce. Pan pořadatel na to šel tentokrát oklikou a můj oblíbený jednodenní festival udělal v den mého volna, což jsem kvitoval s vřelým nadšením, neboť sestava, jak už to u Čurbyho akcí bývá, byla našlapaná. Navíc se Amorfis dobrovolně nabídl, že se chopí volantu, což jsem kvitoval ještě víc, protože součástí malého Obscenu, jak se přezdívá pardubickému Obscene Society, je i minifestival pivovarů. Mňam ty vole. Nejsem žádnej znalec chmelomoku, piju to co mi chutná a když jsem tu byl předloni, tak mi kurevsky zachunal Clock. Co na tom, že stojí 70Kč. A jak je nenápadně zmíněno v úvodu dnešního krátkého povídání, nebylo těch sedumdesátikorun málo, co jsem věnoval barmanům výměnou za lahodný mok. Je třeba též nutné sdělit mým národům, že tak jak jste byli zvyklí na příhody naší party s Medvědem, Amorfisem, Járama a dalšíma skvělejma lidma, tak s tím je konec. Reporty už nebudou takové jako byly. Přeci jenom si taky chci užít všechny ty parádní kapely a ne furt psát poznámky a sledovat co se děje mimo koncertní běsnění, kde jaká krásná dívka popíjí, nebo kde se jaký sympatický mladík ožírá do němoty. Fakt už ne hele. Stejně to tu čte asi tak deset lidí takže naseru maximálně právě tak těch deset hlav. 



Když přijedu s Amorfisem a chrchlajícím smrkajícím slzícím medvědem do poslední zatáčky před Hradcem Králové, rozuměj do Pardubic, kde se Obscene Society konal, zjišťujeme, že se opravdu za parkování při sobotě platí pouze do poledne, z čehož vyplývá, že jsme ušetřili asi tak dvě piva za parkovné. Potkáváme Velkýho Járu, Malýho Járu, kteří jak jinak kouří své polské dýmky míru, s nimiž jsem jim pomohl bojovat celý večer. Díky za to kluci, že jsem se mohl zúčastnit nelehkého boje s vašimi hnusnými cigaretami a zajebat si tělo hnědými hleny. Byly tak hnusný, že vůbec netáhly a jednu jsem si musel čtyřikrát zapalovat. Ale jak se to říká: Darovanému oři na chrup nehleď. Jdem to omrknout dovnitř a světe div se, od posledně se tam nic nezměnilo. Necháváme se opáskovat, a já nevim proč, ale už při páskování jsem dokázal svojí existencí rozesmát dvě dívky. A vyjímečně to nebylo mým nechutným vzhledem, ale mojí praktickou vynalézavostí, to když mi Monika, toho času dlouholetá přítelkyně a matka posledních čtyř dětí pana pořadatele dávala pásku na ruku a já si dal na zápěstí ukazovák druhé ruky, aby tu pásku přetáhla přes něj: "Hele já si tam dám prst, až se opiju tak budu oteklý, tak aby mě to neškrtilo." Jak málo stačí k dívčímu štěstí. Tato nevinná hláška rozzářila úsměv zmíněných dvou holek a já si pomyslel, že Mise splněna. Přijeli jsme načas, takže rychle pro první pivo a začíná hrát první kapela


Mlaďáci ty vole, učit by se od nich mohli staří bardi, zahráli parádni thrashmetal. Líbilo se mi to. Proběhl tam i křest jejich desky. Křtil jim to kdo jiný než sám velky El Churby. Pivem. Bylo hezké vidět tohoto léta abstinujícího alkoholika s pivem v ruce. Kluci měli jen jednu desku, prototyp, vyrobený v počtu již zmíněném, tedy v jednom kuse. Politou pivem ji pak hodili do prořídlého davu, kde sebou plácla na parkety, než ji zvedl skalní fanoušek, který poctivě pařil od prvního tónu. Myslím že velmi krásný sběratelský artikl. 


Po první kapele jdu na druhé pivo, kde se ve frontě dozvídám, že to první pivo, byl to Ventill, je bezlepkové. No tak to zase ne, já mám lepek rád, takže druhé pivo si dávám Ipu a u té zůstanu až do konce. Ipa byla velmi lahodná. A jak je naznačeno v úvodu, byla velmi velmi!! lahodná. Druhou kapelou měli být tito pánové, ale nebyli. Dle progamového prohlášení druhou kapelou byli tito pánové. Chlapíci předváděli velmi sympatický death/grind a co víc, pan kytarista měl kraťasy s logem kapely Darkthrone, což jest jasný důkaz, že to byli slušní milí lidé. Hudba se mi fakt líbila hlavně díky krásně chaotickým bicím, ve kterých můj chorý mozek slyšel ranné Kataklysm. Poslední písnička s názvem Štědrý den, tam jsem snad slyšel i náznak blackmetalu. Ale víte jak to je s mým miniaturním deformovaný mozkem žejo. 


Zvukově byly první dvě kapely na jedničku. Světelně to bylo na jedničku s hvězdičkou. No a pak se to stalo. Naběhla totiž třetí kapela. A ta hrála grindcore. A já mám grindcore rád. Hlavně naživo teda. V průběhu setu jsem se dozvěděl, že za bicími v jeptiškovském řeholním hábitu sedí můj známý Dominik. A narovinu, Ty vole!! On bubnuje mnohem líp než zpívá a že zpívat umí, pokud se to chrčení a chroptění v tomto druhu muziky dá nazvývat zpěvem. Hned po koncertě jdu za ním a smekám pomyslný klobouček, protože ať si kdo chce co chce říká, třetí kapela se pro mě stala nejlepší z celého malého obscínu. Opravdu perfektní vynikající grindcore nářez se vším všudy tak jak ho máme všichni rádi. Myslím, že jsem nebyl sám, kdo z nich byl nadšený, protože se na ně velmi pěkně kotlilo pod pódiem a na tvářích přítomných fanoušků byly vidět úsměvy od ucha levého, k uchu pravému.


Jediným mínusem celého festivalu kromě toho že jsem se ožral, i když to vlastně taky nebyl mínus, bylo, že se tvořily fronty na pivo. Barmanům to moc neodsejpalo. Nebyli sehraní a když třeba zrovna při výrobě mého piva došlo pivo v sudu, dokázali z prázdného sudu přerazit na jiný prázdný sud a strašně se divili, že z ústí pípy žádné pivo nevytéká. Hned na to došlo pivo i v druhé pípě a to teprve nastal chaos, který měl za následek to, že najednou byla fronta na pivo delší než by měla být. Ale nebylo to jen díky tomuto zádrhelu. Fronta tam byla prostě furt. Řešil jsem to tak, že jsem před koncem každý kapely utekl z hlediště a honem pro pivo, než se tam nahrnou ostatní. Dostáváme se ke čtvrté kapele, která hrála deathmetal a já v tom slyšel i náznaky grindu. Jejich set byl cypovitý jako cyp, avšak cypovitosti předešlé, tedy třetí kapely, jejich cypovitost nedosahovala.  Zvukově to bylo opravdu vymazlené, stejně tak světelně. Do toho to vynikající voňavý pivíčko, jééé mě se tam líbilo vážení...


Mezi každou kapelou jsem stáhnul Malýho Járu, nebo Velkýho Járu o jednu, popřípadě dvě cíga a jelikož opakování jest matkou moudrosti, a navíc jsem to Malýmu Járovi slíbil, je třeba si připomenout legendu tohoto blogu, a sice žvýkačky. Pravidelný čtenář těchto snůšek hoven ví, ti co nevědí, dozví se to v případě, že kliknou na slovo "tady". Nesmrtelná story pokračuje a chudák Malej Jára bude za svoji prozíravost pykat ještě několik let. Jen mě mrzí, že jsem uplně zapomněl koupit balení žvýkaček, které bych mu věnoval a zakončil tak největší objev lidstva za poslechnich tisíc pětset let. Pokud snad náhodný čtenář nemá šajnu o čem píšu, je nutností kliknout právě na "tady" a tam se vše dozví. Na pátou kapelu se těšili všichni chirurgové-patologové, neboť se jednalo o covidovou bandu. Pamatuju si, jak se dali v období koronavirového temna dohromady a zaplnili svojí muzikou díru na trhu. Já je okamžitě prokouknul a prorokoval, že budou dobří, ba co víc, že budou výborní. Kluci moje nadšení pro goregrind nesdíleli do takové úrovně jako já, ale to byla jen jejich mladická nerozvážnost. Uběhlo pár let a i oni dospěli do stavu, že se jim tato kapela líbí. Nicméně musím trochu kritizírovat, a sice to, že mikrofon s efektem zombie chrčení byl velmi utopený a nebyl slyšitelný. Narozdíl od druhého vokálu, který tomu zombiemu nedal sebemenší šanci vyniknout. 


Následuje další pivo a další cígo (kolikátý a kolikátý už??) a pak se vrhám na šestou kapelu. Ač již značně opiven, přiznám se bez mučení, nelíbilo se mi to. A dokonce ani poslední píseň, jež byla cover, nejsem si jistý od koho, tak plácnu, že to byli Napalm Death. Sorry Slovačiska od Trenčína, ale stali jste se pro mě nejslabší kapelou festu. 


A následuje sedmá kapela, kterou fakt nemám rád, protože jsou ultrapolitičtí a já na politiku co? Já na politiku seru soudruzi. Tohle svinstvo do muziky nepatří. Navíc ještě když hlásáš tu nesprávnou politiku. Nicméně musím uznat, že ten jejich Anthraxovsko Slayerovský trešmetal byl nakonec docela příjemný překvapení pro mě a rozhodně to pro mě bylo jejich nejlepší vystoupení co jsem od nich viděl. Možná za to mohl fakt excelentní zvuk, možná za to mohlo fakt excelentní pivo, těžko říct. Před festivalem jsem je pasoval do role zbytečný kapely, jak by řekl Pavouk, ale všichni kdo čtete tyto řádky a nemáte vzadu v lebce centimetrovou díru, tak jste si mohli přečíst, že nejhorší pro mě byla šestá kapela. 


Ovšem osmá kapela, to bylo zase něco pro mě. Po kolikátý jsem měl tu čest? Potřetí? Počtvrtý? Kdo si to má pamatovat. Ale pamatuju si, že se mi ani jednou naživo nelíbili. To se změnilo v Pardubicích, kdy zahráli skvostně. Ne tak skvostně jako třetí kapela, ale líbilo se mi to.


Devátou kapelou se stali staří známí toxičtí bardi, kteří měli naprosto excelentní zvuk. Pokud předešlé kapely byly zvukově na velmi vysoké úrovni, pak tato kapela jim zvukově vévodila. Ale rozhodně to nebylo pro mě jejich nejlepší vystoupení v mém mrzkém životě.


No a pak už to bylo tak nějak spíš o udržení rovnováhy, protože hladina piva se převalila přes pomyslný okraj a valila se mi do nohou, hlavy a vůbec všude. Vím že jsem na desáté kapele byl, samozřejmě vím co to bylo za bandu a vím, že se mi to líbilo, jako minule když jsem je viděl. Myslím, že Malej Jára si z nich regulerně ucvrkl. Já jsem to zas až tak neprožíval, neboť můj úsudek byl ovlivněn jinými požitky. 


Blížíme se k finále. Jedenáctá kapela byl tribute band. 


A poslední dvanáctá kapela byla duo hrající goregrind a na závěr celýho večera to bylo víc než ideální. Mohli jste totiž po třech písničkách odejít a o nic zásadního jste nepřišli, protože vše již bylo řečeno právě v předchozích třech písních. Stejně jsme to udělali i my s Amorfisem a po třech čtyřech písních opustili taneční parket. Jednak jsem toho měl už fakt dost, druhak jsem ten den vstával v půl čtvrtý ráno a prostě v nejlepším se má skončit. Ale to zase ne, protože to bych skončil u třetí kapely. Sedáme do Amorfisového automobilu. Sami. Bez medvěda. Ten to nedal a během večera nás opustil. Naštěstí ne nadobro, ale jen s rýmičkou. Hele a jak tyhle blitky zakončit? Samozřejmě pochvalou. Celý festival byl výborný. Počínaje skvělými prostory, které ABC klub nabízí, přes pivo, kapely, sympatické lidi, krásné dívky, pár mých známých, pokec s T.O.O.H. až po zvuk a světla. 

OBSCENE EXTREME 2011




Po roce Váánoce Váánoce odcházejí, chlastejméé přátelé.... Ano je to tak, letošní Vánoce jsou nenávratně v prdeli a každý grinder věřící na Ježíška musel hýkat nadšením nad uplynulými svátky známé též pod názvem OBSCENE EXTREME FESTIVAL. Na Obscenním festivalu jsem byl tento ročník už podvanáctý a musel bych bejt kretén, kdybych tady tvrdil, že se za tu dobu nezměnil. K lepšímu samozřejmě. Ale pojďme směle k ročníku letošnímu.
ČTVRTEČNÍ NADÍLKA

Z toho co jsem viděl/slyšel, tak mě zklamala hned první kapela BUT. Nikdy předtím jsem je neslyšel, ale čekal jsem zkrátka něco jinýho. Druhou kapelku jsem strávil prohrabáváním desek v distrech a nakupování triček a zdravení se s kámošema, takže IDIOT CONVENTION prominou. Něco mi ale řiká, že by se mi to stejně nelíbilo. Ať tak nebo tak, jal jsem se splňovati své předsevzetí, že co kapela, to jedno pívo. Ve vražedným vedru, to nebyl zas až tak velkej problém, ale zase vydržet takový tempo, na to sem už starej a blbej a vymaštěnej. Další kapelou kterou jsem shlédl a která se mi líbila byli ZEITGEIST kterážto dle promomateriálu uvedeného v programu nebylo nic pro mě. O to větší bylo moje překvapení. Začínalo se mi tam ten den kurevsky líbit. Lidí sice nebylo ještě moc - a upřímě si myslím dle mého skromného bezvýznamného odhadu, že letošní ročník měl o dost slabší návštěvu, protože i na hlavní kapely bylo místo k sezení, ke stání, což se třeba vloni na headlinery moc nevidělo. Jedeme dál. Další banda a další příjemné překvapení JACK s výborným coverem "Reign Blood" od Slajerů. Další pivka  zapřičinily že sem toho už moc ve čtvrtek neviděl. Zato jsem jednomu týpkovi chvíli honil jeho vocas. Poněvadž se mu ale nepostavil tak sem mu radši pomačkal gule, které si chvíli předtím vymáchal v pívu. Ani to mu vocas neztopořilo, tak sem se na něj už vysral. Sem přijel přeci za muzikou a ne honit vocasům vocasy. Neasi.
Specialita šéfkuchaře: KRAKONOŠOVY KOULE V PIVU

ALE POŘÁDNĚ SEM MU JE ZMÁČKNUL!!

Ale zpátky k muzice. Hrozně jsem se těšil na Slováky ATTACK OF RAGE poněvadž jsem je ještě nikdy naživo neviděl. Vlastně od nich nemám ani doma žádnou nahrávku, každopyčopádně se mi hodně líbili. Výbornej grc!! Po nich se spíš víc chlastalo než poslouchalo, ale NAPALMED jsem si ujít nenechal. A udělal jsem velice dobře, neboť mě totálně posadili na prdel. Pokud někdo tvrdí, že je to blbost a hluk a nemá to ani hlavu ani patu, tak má sice na jednu stranu pravdu a nelze mu na jeho názoru pranic vyčítati, ovšem druhým dechem musím dodat, že tohle je prostě umění. Stejně jako já nechápu Opery a Národní divadlo, tak většina lidí nechápe Napalmed. Byl jsem nadšen a celý set sledoval s votevřenou hubou. Paráda!! Navíc jsem si všiml, že jeden z nehudebních nástrojů, který Napalmed při jejich setu používali, byla krabička od kojenecké sušené výživy BEBA a jsem zaregistroval, spodní víčko té krabičky bylo nejspíš vyrobené u nás ve fabrice a konkrétně na lince č. 10427 - průměr víčka 127mm, což mě opravdu potěšilo.

NAPALMED

PANDEMIA je jednou z mnoha kapel, který ničím nepřekvapí a zároveň neurazí. Prostě pohodička na čtvrteční večer k pívu. Ostatně toho bylo ten den už celkem dost. Bylo ho tolik, že si vůbec nevybavuju, jestli jsem zkouknul SQUASH BOWELS. Párkrát jsem měl již tu čest shlédnout je a pokud bych měl bejt upřímnej, líbili se mi jenom jednou kdysi v jednom dnes už zaniklým klubu v Pardubicích. Ovšem GRIDE  a jejich "prachaticecore" jsem si nemoh nechat ujít. Nářez od začátku do konce jako vždycky. Ve čtvrtek jsem se kouknul ještě na ENTOMBED . Další legenda, která mě nikdy nijak nezajímala a jsem jeden z mála, kterýmu je bližší jejich novější tvorba. Každopádně tady musím vynadat zvukařovi, kterej mi totálně zhnusil jejich vystoupení zahuhlaným zvukem. Jestli to bylo takhle schválně, tak sem to nepobral. Jestli nebylo, tak by měl jít za roh a tam si dát pár facek. Zklamanej jsem si šel k autu trochu odpočinout, ale pivo mě zmohlo natolik, že jak sem si sednul, tak jsem se se slinou u huby ráno po krásných osmi hodinách spánku spravedlivých probudil do dalšího vánočního dne.

PÁTEČNÍ NADÍLKA

Na páteční ráno asi nezapomenou dvorní dlouholetí kameramani Daneček s Bertíkem, kteří noc strávili u oficiálního merchandise a jaksi se na ně pozapomnělo a chudáčci tam byli zamčení, dokud jsem je nevysvobodil. Kdybych nešel kolem, tak tam doteďka čuměji jak nějací bulíci obecní v nějaké ZOO v kleci.

NEKRMIT!!!!

O tom že jsme národ nepoučitelných lidí svědčí to, že místo abych přestal chlastat píjo, protože mě mrzeli prospalí BENEDICTION   z minulého večera, tak jsem si s sebou na ranní procházku do města radši vzal nějakou tu plechovku. Si takhle uplně normálně sedím na náměstí v Trutnově, bavím se vypouštěním pivních plynů z útrob mých střev a najednou rána jako svině. Pár metrů ode mě z nějakýho starýho baráku se uloupnul kus omítky a s rachotem dopadnul na zem. Byl to kus velkej asi jako cihla a padal z pěkný vejšky. Kdyby to někdo slíznul do škeble, tak by to bylo dozajista jeho poslení polízání v životě. Na AGGREGATION jsem šel s tím, že se mi to nejspíš nebude líbit, a nakonec se z toho vyklubalo pro mě osobně překvapení jak cyp. Nakoplo mě to jako svině k dalšímu lití jednoho piva za druhým. FATAL NUNCHAKU výborné!! ATOMCK výborné!! DISLIKE a NOMINAL ABUSE bylo asi překvapení pro všechny, protože kdo by čekal, že by něco tak skvělýho a náserovýho mohlo pocházet od bejvalý Jugošky. Kurva tohle nemělo chybu!! PORNO INFANTIL pro mě naprosto neznámá grupa a musím se přiznat, nejednou jsem při jejich setu hýkl nadšením. Přesně tohle člověk potřebuje k životu. Jejich mexická čeština byla k popukání, zvlášť pak jejich oblíbené "kurvapíčačuráknastrafí!!" Velice milé, narozdíl třeba od Malignant Tumour nebo Isacaarum, který ve své rodné zemi na Obscenu hovoří převážně nebo výhradně jazykem anglickým... Další naběhli RAZOR RAPE a opět výtečná záležitost!! Pak se to nějak zvrtlo a já lemtal a lemtal a lemtal, až sem se dostal k muzice až na EXTREME SMOKE 57 a to vám povídám, málem sem si cvrknul do textilu, protože to bylo prostě něco tak kurva já nevim jak to popsat, prostě další letošní vánoční dárek, kterej mě posadil na kaďák. Následovali očekávaní LDOH . Bohužel zvukař si opět vybral svoji slabou chvilku, takže to byla bída. Navíc nehráli vypalovačky ve stylu Ernieho a Berta a to prostě zamrzí. PUTRID PILE není šálek mého Gambrinusu - mimochodem, potvrzuje se nadcházející trend a sice ten, že festivalový pivo - mám teď na mysli desítku géčko - není už takovej blivajz, ze kterýho se ještě před třema rokama zvedal kufr. Konečně se to dá pít - a kdo řiká že ne, tak je blbec - a není proto jedinej důvod cokoliv do areálu propašovávat, protože tam je úplně všechno od cukrový vaty přes zmrdlinu a tuny druhů žrádla až po ovocný saláty a Absinth. SUPER!! THE VARUKERS se mi snad ani líbit nemohli. Prostě týhle muzice nerozumím. Ovšem SKITSYSTEM s jejich klubovým zvukem to byla inší třída!! Doma si tohle nepustím co je rok dlouhej, ale tohle mě fakt dostalo. A co teprve naprosto precizní jak po zvukové tak po hudební a instrumentální stránce ROTTEN SOUND ? Opět kapela, která mi rozmrdala moje sluchovody. Honem na pivo a hlavní hvězdu letošních Vánoc - BRUJERIA . Jejich hiphopcore byl skvělej a naprosto vynikající, ale neodpustím si trochu šťouchnout do Emburyho, kterej to dle mého názoru trochu nestíhal. Prostě se netrefoval do rytmu bicích. Taky jsem se dozvěděl, že jedny struny drtil Jeff Walker. S jejich vystoupením jsem byl ale spokojenej a protože celodenní chlastání v mým věku už není co bejvávalo, zbytek kapel jsem vynechal a opět usnul jako jezulátko. 

SOBOTNÍ NADÍLKA    

V sobotu jsem  měl v plánu večer odjíždět domů a jak jistě víte alkohol za volant nepatří, takže jsem se pustil do mohutnýho střízlivění. Zašel jsem na koupaliště kde proběhla kompletní očista. Nebylo to sice tak moc potřeba, i gule se mi ani moc nelepily, ale prdel dostala za minulý 2 dny několikrát na frak, takže sprchovej gel měl pohotovost. Nezbytnej oběd v restauraci (dal jsem si bramborový knedle, špenát a nějaký něco co plavalo v omastku z něčeho - za shindyovských 66Kč to nebyl žádnej zázrak, ale já stejně vlastně neměl hlad). Lemtal jsem střídavě jednu teplou červenou točenou limonádu za druhou teplou žlutou točenou limonádou. S těma limčama je to na hovno. Buďto se to nestíhá chladit, nebo to dojde, nebo obojí...Takže sem se dovalil na UNKIND a  COLLISION ale nic z toho mě nebavilo. Všude to vonělo chcankama a pívem a já musel cucat limču. Jak nechutný... ASSESSOR mám na vinylu jako všichni ostatní, ale naživo to bylo uplně něco jinýho. Něco mnohem lepšího. Nemůžu si pomoct, ale slyšel jsem v tom chvílema blackmetal. Hlavně díky zabarvení vokálu. Hudebně samozřejmě trešjakpyča. Paráda!! ONANIZER no co vám mám povídat. Prostě Onanizer. Udělala se mi z nich bublina u žaludu... MESRINE v y n i k a j i c í !! Narozdíl od ZUBROWSKA která mi přišla hodně špatná. Zato PSYCHO se mi líbilo jako svině. Kdo by to kurva do mě a ještě střízlivýho řek?? Záměrně píšu střízlivýho, poněvadž jsem to měl už i z oficiálních zdrojů, že jsem čistej. Požádal jsem místní policejní hlídku tří policistů, zda-li by mi nedali fouknout a oni jako že jo, že není problém, tak mi teda dali ten přístroj. V tu dobu jsem byl už solidně rudej ve xichtě. To zkurvené slunko mě sežehlo jako nějakou posranou bramboru a vypadalo to že každou chvíli exploduju na červenou ve xichtě a že sem namrdanej jak kozel. Divili se teda, že digitální alkoholtester nic neukázal. Ono z nich nakonec vylezlo že s tím přístrojem vlastně neumí zacházet, ale že vypadám nejmíň na 2 promile. Odněkud z kufru jeden z nich vytáhnul starou zaprášenou dřevěnou krabičku uvnitř vypolstrovanou fialovým semišem, vyndal z ní klasickou skleněnou trubičku a fouknul jsem si i do ní. Když zjistili že jsem schopen, popřáli mi hezký zbytek dne a rozloučili jsme se. Moc prímoví hoši... INHUMATE - přátelé, pro mě osobně hvězda letošních Vánoc. Pokud se dá hudbou nějak vyjádřit peklo, není to žádnej blekmetl bubákovitej, ale totální inferno jsou Inhumate. Já je sice už párkrát viděl. Jako většinu kapel z festu doma vůbec neposlouchám, ale Inhumate s jejich megatotalbrutalanalšíleným zpěvákem mě rozsekalo na kousky!! Když dohráli zbyly ze mě jenom piliny. Prostě totální výmaz a haluz a já se málem udělal a kdo tvrdí že se málem neudělal tak se udělal uplně. Když jsem šel kolem pěvce a viděl jeho rozmlácenou hlavu od mikrofonu, řikal jsem si jestli je tohle ještě normální. Ale na Obscene Extreme Festivalu je normální všechno, takže vzduchem lítaji hovna, chcanky, piva, můžete tu narazit na včelí medvídky, žabího muže, banání muže, na chodící penis, zkrátka na Obscenu je všechno. ISACARUM se mi vždycky líbili, pak se mi vždycky nelíbili ale teď se mi zase líbili. Konečně to není jenom to jejich JÁTATATATATATATATA. Teď to bylo JÁ JÁ TA JÁ TATA JÁ TATATATA.... Dobrý vystoupení. THE ROTTED nuda.... DEBUSTROL - jako hele takhle přepálenej zvuk jsem ještě nezažil. Měl jsem možnost shlédnout tříapůlhodinovou show údajně nejhlasitější kapely na světě Manowar, ale kam se co do hlasitosti serou na letošní vystoupení Debustrolu. Bohužel hlasitost udělala ze zvuku docela slušnej noise, což mě osobně zas až tak nevadilo, ale když se během půlhodiny několikrát přistihnete jak si kontrolujete svoje uši, jestli vám z nich neteče krev, tak bych řek že se asi někde stala chyba. Jinak se mi ale Debustrol líbili. LOCK UP byla parádička. Osobně bych Lindberga viděl radši s At The Gates, ale i Lock Up byli super. A teď hlavní hvězda letošních Vánočních svátků BRUTAL TRUTH . Mírný zklamání. Bicmen to je machr. Klobouk dolů. Basáka netřeba představovat. S kytarákem si rozuměli. Ovšem uplně nejhorší článek týhle kapely je pěvec. Jestli to bylo tím, že byl vožralej nebo já nevim ale zdálo se mi, že to prostě neuzpívá. Nebylo to zas až tak hrozný, ale rozhodně on je z nich tím nejslabším. Hudebně to byl jeden velkej chaos tak jak ho máme všichni rádi. Žel jsem po nich musel vyrazit domů, neboť mě čekala cesta domů a pak cesta do Hradce pro švagrovou ze Slovenska. Co napsat na závěr k tomuhle ročníku OBSCENE EXTREME? Snad jen to, že se opět vydařil a panovi pořadatelovi Čurbymu posílám velkou pusu na prdel za to, jak to všechno skvěle zase ošéfoval a jako každý malý děcko se těší na Vánoce tak i já velký tlustý děcko se těším za rok zase do Trutnova. ČURBY DÍKY!!