Zobrazují se příspěvky se štítkemKeep Of Kalessin. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemKeep Of Kalessin. Zobrazit všechny příspěvky

MetalGate CZECH DEATH FEST 2019


Původně měl tento report být psaný něžně a hezky homoušsky, byl by to tady samý růžový králíček a jahůdky, a podobné hebké věci. Ale pak mě můj věrný severský přítel na kolenou prosil, škemral a nabízel mi úplatky, abych tenhle report napsal formou +18, takže by to tu byla samá kunda a chlupatý pavouci a slizký žáby. Protože jsem ale ještě tak nějak trochu znaven po proběhlém víkendu, rozhodl jsem se tenhle report odfláknout pár řádky ve stylu od růžových králíčků až po kundy a hovna... Do hotelu jsme přijeli ve čtvrtek v 11 hodin a než přijela paní hoteliérová aby nám dala klíče od apartmánu, vycucli jsme každej tři pivka. Venku foukalo, bylo pod mrakem a celkem kosa na to jak bylo posledních několik dní vedro... 


Po zabydlení se chvíli čekalo na kámoše a když jsme byli kompletní, mohli jsme zajít na bus (přece kurva nebudeme chodit pěšky, nejsme už mladíci a kmetství je za dveřmi). Po příchodu do areálu a povinném opáskování oranžovými vstupenkami jsme zamířili k výčepu ochutnat letošní festivalovej speciál. Hned po prvním napití mě to koplo jako svině. Ty vole to byl zase kentus. Ale nakonec jsme se prochlastali skrzevá ty chcanky, které byly občas teplé, až do docela slušné opice. Nikdo z nás ale neblil, nic jsme nezničili, migranty jsme neuráželi. 

ČTVRTEK
Na to jaká byla kosa po příjezdu, tak hned v areálu se nám zdálo, že je zase vedro. Možná za to mohla kapela PURNAMA a jejich ohňostroje a jiný píčoviny, které považovali za nezbytné nám předvést. Všechny ty serepetičky oscilovaly na pomezí železných hutí a růžových plyšových králíčků pro buzny. Hudba ale byla výborná. O tom žádná. Jen to divadýlko mohli nechat doma. Hlavně pak bojovníka s meči alá Manowar, ze kterého sálalo teplo po celém Broďáku. Stejně jako z prskavek, uplné zbytečnosti. Však jestli chci šokovat nějakým ohníčkem, odbouchnu granát, rozmlátím kytary o bicí a jdu se ožrat, ne? 


NEUROTIC MACHINERY jsme si vychutnávali s pivem u tlamy, které jsme si rozhodně nevychutnávali. Ale jak jsem psal, později to bylo lepší. Pak naběhli ISACAARUM. To bylo keců, že na to už serou. To bylo keců, že vloni na Obscenu hrajou speciální show. To bylo kurva keců vole!! Ale tady pozor. Isacaarum zahráli snad nejlíp, co jsem je viděl za všechny ty roky. Překvapila mě přítomnost Vlakina v sestavě, ale možná jen proto, že nesleduju novinky. Každopádně comeback výborný. 


Po Izakárech jsem šel omrknout distra, ale byla to bída. Jaktože tam nebyl Poláček? Tohle byl snad první festvial, ze kterýho jsem si nepřivezl žádnou desku nebo CDčko. Škoda. Pivo bylo stále nic moc, ale i tak jsme tam sázeli jedno za druhým. GODLESS TRUTH byl dle našeho progresivně založeného kamaráda vrchol dne. Pro nás to bylo utrpení. 


To se ale nedá říct o první kapele na malém pódiu, SPASM. Dámy a pánové, růžoví plyšáčci… tohle byla extramrdavá třída! Tohle by se mělo hrát v tanečních na věnečku, aby pak děvčata přišla o ten svůj věneček. Brutální zvuk, krutopřísný vokál a do toho drumnbas jak cyp. Tahle kapela nikdy nezklame. Dokonce se i dva fotrové od rodiny z našich řad zapojili do paření, vpluli do kotle a světe div se, tentokrát to neodnesly žádné brýle!


Naopak TORTHARRY to byla taková ta klasika, která už ničím asi nepřekvapí. Všechno skvěle odehrané, zmáknuté na jedničku, ale nikdo mi nevymluví, že nejlíp zahráli na loňském obscínu, kde to byla naprostá řežba. Nutno podotknout, že nazvučení téměř všech kapel zasluhuje absolutorium, neboť zvuk byl na obouch pódiích excelentní. PANZERFAUST jsem ocenil hlavně já, neboť mám takové kraviny rád a až na počáteční technické problémy s mikrofonem to bylo do chlupatý růžový píči uplně boží. I když označení "boží" v souvislosti s blackmetalem není zrovna na místě.


Stejně tak u další kapely, která mě rozsekala, a tou byli UADA. Oni hráli totální sračku, ale tak skvělou sračku jsem už hodně dlouho neslyšel. Byl jsem nadšen. 


Mnohem méně jsem byl nadšen, když jsem zjistil, že lemtání jednoho piva za zdruhým mělo za následek to, že jsem ztratil kelímek, jehož design se mi mimochodem moc nelíbil. Vím že jsem ho vyklepal někde na WC. Ten kelímek teda. Když jsem tam po chvíli přišel a zahalekal na celé WC zda snad nějaký dobrák ten můj kelímek nenašel, odpovědí mi bylo pouze prdění a zvuk chcanek dopadajících do mušlí. Žádné z těch ožralých umaštěných hovad se neobtěžovalo reagovat jinak. Když jsem tu zmínil WC, je třeba podotknout, že od loňska doznaly jistých změn. Zatímco vloni to byl komunismus, to je žlábek na chcaní a hnusný hajzly, letos to byl kapitalismus v podobě krásných nových mušlí, hajzlíků, dlažby, umývadel, a hlavně fungoval i pravidelný servis doplňování toaletního papíru a tekutého mýdla, vytírání podlahy. Veliká deviza tohoto festivalu!! I tak se ale našla taková hovada, která dokázala nasrat vedle mísy na zem a pak ještě rozlámat poklop i prknýnko. A pak mi ještě hanebně odcizit kelímek, který se mi nelíbil. Zdechněte vy hovada!! Z ARALLU jsem měl trochu strach. Před lety jsem si koupil za 7Kč jejich CD ve výprodeji a pak jsem i těch sedmi korun litoval. Takže jsem k nim přistupoval dost skepticky. Nakonec to nebylo vůbec špatné. Nejspíš to bylo díky křišťálově čistému zvuku. Pan zvukař se letos opravdu činil. První headliner festivalu VADER přijeli, zahráli, odjeli. Žádný překvápko se nekonalo, prostě Vader. Buďto je máš rád, nebo jsou ti u prdele. Opět skvěle nazvučeno. Poslední kapelou kterou jsme ve čtvrtek shlédli, byla AWRISIS. Pro mě to byla strašná mrdka. Kámoš prej že to bylo super. Ani hovno. Sračka to byla. Minimálně taková sračka jako tenhle report. 

PÁTEK
Páteční dýchánek jsme zahájili kapelou MADAFAKA, která zaujala snad jen růžovou kytarou jejich kytaráka. Byla růžovější než ten nejrůžovější plyšáček s chundelatejma ouškama ovázanýma mašličkou. Deathcore není náš šálek hnusného festivalového piva, a tak jsme kapelu tak nějak odbyli v pivním stanu. Beztak bylo vedro jako kráva. Jako růžová kráva. Taková ta co dojí jahodový jogurt. První páteční kapela, na kterou jsme se všichni těšili byli VAR a dědkové opět nezklamali. Jejich alkotreš prostě funguje. Charismatický zpěvák dokáže rozpohybovat i plyšovou mrtvolku v plyšové rakvičce. Možná mohl zkusit rozpohybovat i nějakou tu zasranou vílu meteoroložku, a teď nemám na mysli krávu Honsovou z českého hydrometeorologického ústavu, ale nějakou nadpřirozenou bytost, aby poslala trochu mraků, které by nás ochránili před žhnoucím sluncem, jež nám starým páprdům působilo srdeční zástavy a opruzeniny v rozkroku. Vedro ty vole jako kráva. Při Varech jsme se tedy smažili ve vlastní šťávě. 


Po vratislavickém alkoholickém rachotu jsme shlédli PIKODEATH, což je českoněmecká šikovná banda, se kterou jsem už měl tu čest na jiné akci, kde se mi líbili víc. Rozhodně více se mi líbili kratke zobaki z Ostravi, kapela NAHUM. To mě velmi mile překvapilo. V tu dobu jsme si našli šikovné místečko ve stínu na lavičce. Bohužel pro mě, jsem si sedl vedle ožralého individua, které na mě vylilo celé pivo. Dík vole. Pak jsem šel vyzkoušet, jak se serou růžová plyšová hovna na nových hajzlících a když jsem si sednul a začal uvolňovat řitní svěrač, z vedlejší kabinky pod zástěnou mi na pravou nohu nějaký vůl vylil pivo. Dík vole. Takže jsem byl zmáčený od piva, smrděl jsem jak plyšové pivní hovno, lezli po mě černí chlupatí pavouci a na hlavě mi přistála hnusná slizká žába. Začalo nám škrundat v našich léty vykrmovaných pajšlech, ale pajšly si na svůj gáblík musely počkat, protože šamponové zabijáky jsme si nemohli nechat ujít. SHAMPOON KILLER. Tahle all-star banda mě ničím neuráží, rád si ji poslechnu, ale přiznám se bez mučení obrovskou tarantulí, nemám od nich doma jedinou nahrávku. V hospodě mimo areál jsme si dali výtečnou večeři, někteří z nás nealkoholické nápoje. Po návratu do areálu mě napadla spásná myšlenka. Když je to pivo tam tak hnusný, co kdybychom si dali jablečného cidera od Kingswoodu? Zatímco moji milí plyšoví přátelé pivo v areálu Primátor jedenáctistupňové byla blitka druhé kategorie s osmi chlupatýma nohama, Kingswood ve vedlejším stánku byl absolutně plyšový, na rozdíl od piva to bylo chlazené, s ledem. Výtečná záležitost a po prochlastném čtvrtku parádní změna. Mému příteli ze severního výběžku se podařil husarský kousek, a to když své dceři, která se ho v konverzační aplikaci v telefonu ptala, jak se má a jaký to tam je, v domění že kámoš píše svému jinému kámošovi, odpověděl své dceři, že ke štěstí mu chybí už jen ňáká kunda. Ale to jen tak na okraj. Na pořadu dne byli FLESHLESS. Jejich kytarista odehrál set 10 dní po operaci ruky. Bohužel kapela měla strašnej, ale opravdu příšernej zvuk, zapřičiněný technickými problémy. Prostě se to nepovedlo. Ovšem pak nastalo opravdový peklo. Ze země přitepleného jazyka k nám dorazili BENIGHTED a bylo to prostě perfektní. Nejlepší kapela festivalu, s nejlepším zvukem, tomu se nedalo absolutně nic vytknout. Místo Invidiosus vystoupila nějaká kapela, která se představila jako OKULT (nebo OCCULT??). Ať tak nebo tak, strávili jsme je odpočinkem na molu, protože se nám to nelíbilo a pro mě osobně to byla asi nejhorší kapela z festu. Ale měli tam hromadu příznivců takže to asi bylo v pořádku. Druhý headliner, původně z Jeruzaléma, potom z Holandska a nakonec z Německa MELECHESH jsem už jednou viděl ve zkurveným klubu Futurum v Praze, kde měli příšernej zvuk a vůbec se mi to nelíbilo takže to podle všeho měla bejt pro mě mrdka, ale nakonec to nebylo vůbec zlé. Je mi jasný, že ortodoxní deathers splakali nad vejdělkem ale to je jen jejich problém. Nemají být omezení. Další kapela byla označována v promomateriálech jako middle east extreme metal. No možná stačilo napsat, že NERVECELL hrají death a bylo by vyřešeno. 


Zahráli docela dobře, ale průser pro ně byl, že hráli před dalším headlinerem MARDUK, kteréžto považuji za další vrchol festivalu, neboť takovou řežbu jsem už dlouho neviděl. Kam se na to serou všichni růžoví plyšový pavouci a všichni černí slizcí králíci. Marduk předvedli jak se to dělá. Pecka! A zvuk opět na úrovni dokonalosti. Po Marducích to mrdáme do ucha a mizíme. Cestou na hotel se blýská. Patrně na lepší časy. Déšť nás ale neschladil. Zatím...

SOBOTA
V sobotu jsem si vymodlil, že se půjdeme podívat na NOCTURNAL PESTILENCE. Klukům jsem nakecal, že jsou výborní a že mají skvělou zpěvačku. A jaký to bylo? Bylo to výborné a měli skvělou zpěvačku. Ale opravdu skvělou. Alena by patrně položila svůj prsatý život na pódiu kdyby to bylo nutné. Přechody mezi řvaním, blitím a čistými zpěvy dávala s lehkostí čerstvě ochundelatělého růžového králíčka, klávesačka točila hlavou za svým nástrojem, který nebyl ale moc slyšet, že se jí v jednu chvíli hlava odtrhla z krku a kutálela se broďákem až do Kostelce. Bicmen přesnej jak hodinky ze Švýcarska, a ta hudba.... Viděl jsem je před čtrnácti dny v Pardubících, kam nepřišli téměř žádní fanoušci. V sobotu v poledne v největší výhni se jich ale sešlo dost a určitě nelitovali. Výborné!


Fekální vůz zapřažený za traktor jezdil sem a tam a cucal sračky a chcanky vysrané a vychcané metalisty za posledních několik desítek hodin. Patrně proto, aby se neopakovala podobná záležitost jako vloni, kdy se to všechno ucpalo a slizké hnusné žáby si z močůvky a hoven udělali skluzavku, po které jezdili od sprch až do rybníku. Letos nás od podobného zvěrstva zachránil právě onen fekální vůz. Pivo v tu dobu bylo stále hnusné, nicméně jsme ho do sebe zase lili. Kapelu DUSTBORN jsme proseděli, prochlastali, proposlouchali ve stínu na lavičce. Stejně se mi to moc nelíbilo, takže proč se pálit v tom pekle, který na broďáku panovalo. CRANIOTOMY a jejich těžkotonážní slum kvičící pig death brutal total metal jsem si ale ujít nenechal a své čůrky potu, stékající z hlavy po zádech, jsem skrz prdel pouštěl pěkně po nohách až do sandálů. SHADE EMPIRE mě nebavilo, takže jsem zašel na výborný jablečný cider od Kingswoodu, který mi zpříjemnil to hnusné vedro kolem. 


V tom samém jsem pokračoval i při  DARK ANGELS. Také mě to nebavilo a stín ve společnosti jablečného cideru od Kingswoodu, to prostě nemělo chybu. V doprovodném programu, kterým prováděla Renhule alias Renáta Valešová nás rozesmála jedna její hláška: "Kdyby Ježíš neslezl z kříže, nebyly by takový problémy." Tato hláška byla zahlášena samozřejmě v souvislosti se sponzorskou firmou HAŠPL - spojovací materiály a bylo to při soutěži v zatloukání hřebíků špičatou stranou kladiva. On totiž, kdyby byl Ježíš přibit hřebíky od Hašpla, tak by z toho kříže určitě slézt nedokázal. Také se mi líbilo, jak si Renátka k sobě svolávala případné soutěžící. Nikomu se tam moc v tom vedru nechtělo tak na ně zaječela "tak poďte vy čůráci", načež se dav lidí přihnal. A když soutěž ukončovala, hlaholila "děkuji, jste miláčci, a taky čůráci". Moc sympatická holka. Když už jsem u těch čuráků, tak jednoho čuráka vypustila z úst i další sympatická žena, která zmoženě seděla na zábradlí a na své později přišlivší kámoše spustila "vy čůráci kuli vám sem přišla o nejlepší kapelu táhnete se jako smradi". Rozkošné když krásné dívky používají takovéto výrazy. O kapele SSOGE jsem si nikdy nemyslel nic pozitivního a tak hodnocení jejich setu, který jsme strávili ve stínu sedící na želvách, přenechám zasvěcenějším. Opět jsme vyrazili do hospody na večeři, popíjeli dobré pivo, dali si super žranici kterou nám záviděli všechny růžové králičice v okolí dvaceti kilometrů. Zpět do areálu jsme vyrazili na dalšího headlinera, kterým byli ROTTEN SOUND. Jako vždy byli výborní. Jo fakt nám se tahle muzika prostě líbí. No a co do psí kundy?! 


V tu dobu se začíná nebezpečně smrákat. Ale co podstatné, v tu dobu mi můj dementní zablokovaný organismus dovolil poprvé vychcat se do mušle za přítomnosti jiných lidí kolem. Bylo to třetí den festivalu v 18:55 hodin. Do té doby jsem musel chodit do kabinky. Jsem na sebe hrdý!! Ale to už honem fofrem štandopéde na překvapení všech překvapení kapelu HNUS UMÍRAJÍCÍ. To bylo skutečně výtečné. Parádní blackmetal, menší pódium jim sedlo jako hrnec na prdel. Co jim už sedlo míň, byla průtrž která se při jejich setu spustila a nutno říct, že hromadu fanoušků vůbec neodradila. My byli vybaveni pláštěnkami, konkrétně já barvy modré, zakoupené u větnamského prodejce za 30Kč. Když jsem si ji na sebe navlékl, zjistil jsem, že je vyrobena z porézního materiálu, takže jsem byl během chvíle celý mokrý. Děkujem tedy větnamcům za promokavou pláštěnku. Nechte si to patentovat vy kreténi!! Ke konci setu, patrně vlivem bouřky, větru a brutálního deště vypadl zvuk a kapela hrála jen z odposlechů, aby to po nějaké chvíli zabalila. Škoda. Ale i tak si myslím, že to pro ně byl zážitek. Ze stejného důvodu se opozdilo i vystoupení dalšího headlinera KEEP OF KALESSIN. Šli jsme smutnou kapelu před pódium podpořit a hlasitě skandovat, ale hrát se nedalo. 



Prostor ve kterém se kapela pohybovala byl pod vodou, všude eleketrické zásuvky, kabely, vybavení. Když přestalo pršet, pořadatelé vymetli vodu košťaty a Keep Of Kalessin které jsem odepsal už před začátkem festivalu spustili ten svůj hevík, kterej byl ale ty vole dobrej. Tak dobrej, že jsme tam vydrželi do konce. Zbytek festivalu jsme vynechali, protože pro naše slechy už nenabízel nic, co jsme považovali za nutné vidět. Tak takový byl letošní MetalGate Czech Death Fest z pohledu mých očí. Pokud tyhle hovna někdo dočetl až sem, zasluhuje maximální obdiv a pokud se mnou snad někdo nesouhlasí, musím zde podotknout jednu důležitou věc: To není můj problém.

Pro dalších pár fotek klikni sem.

6. 9. 2011 SAMAEL, MELECHESH, KEEP OF KALESSIN



Projistotu jsem na vlak do Prahy vyrazil o hodinu dřív. Ne snad z důvodu že by mi to mohlo ujet, ale naproti nádraží je jedna taková docela příjemná hospoda, kde mají pívo, a já pívo rád. Loupnul jsem teda na zahájení koncertního dne 2 piva, který jsem cestou do Prahy 4x vychcal. Myslel jsem si, že vlak bude vybavenej uzavřeným potrubím, kam se hovna a chcanky spláchnou, ale kdepak. Vagón ve který jsem měl tu čest prožít něco kolem hodiny svého bídného a bezvýznamného života, byl vybaven nejmodernější pedálovou technikou let sedumdesátých století minulého. Ve vlaku kupodivu skoro nikdo nejel, tak jsem nemusel poslouchat žádný kecy cestujících. V Praze na mě už čekal bratranec, se kterým jsme zašli do jedný supr hospody (Hells Bells). To je přesně to, co mi u nás na vesnici chybí ke štěstí. Hospoda, kde hraje výhradně metalová muzika... Tam jsme popíjeli až do začátku akce, která dle informací na netu měla začít v 19hodin. Nezačala. Nevim proč, ale do předkapel přibyla ještě jedna banda, kterou jsme stihli na posledních asi 72 vteřin, protože akce začala už v 18:30hodin, o čemž nás duchaplně informoval ručně načmáraný kus papíru na vchodových dveří do objektu, kde se akce konala. Ale upřímě i těch pár vteřin mi stačilo k tomu, abych si o první kapele udělal úsudek. Vůbec nelituju jejich propitého setlistu. Vstupenka stála přijatelných  490Kč a tuto sumu patrně nebylo moc lidí ochotných investovat, protože od začátku večera to vypadalo na návštěvnostní fiasko. Druhá kapela byli DARK END.

Dark End

Jejich Blackmetal alá Cradle Of Filth dnes už snad ani nemůže nikoho nadchnout. A taky nenadchnul. Těch 30 lidí, který se tam na ně přišlo podívat se spíše soustředilo na všechny ty serepetičky co tam měl zpěvák na pódiu a který do poslední píčoviny využil. Taky jsem si všim, že chvíli měli puštěný zpěv z plejbeku. To jsem na metalovým koncertě ještě nezažil. Nevím proč to tak měli, když to v klidu mohli odkrákat kytaristi... Další kapela která se tam vůbec ale naprosto vůbec nehodila byli dle plakátů MINKUS. Ve svým ranku nejspíš představujou možná nějaký průkopníky. Mě to chvílema připomínalo japonské myšky Melt Banana, ale to asi jenom spíš díky jejich anorektické zpěvačce, která i s mikrofonem nemohla vážit víc než 20kg. Ale prcal bych ju. Jako to jo. Byla moc pěkná. Hudebně to bylo pro mě utrpení. Na moji výzvu ať ukáže píču, vůbec nereagovala. Škoda. Aspoň něco mě na tý kapele mohlo zaujmout.

Minkus

Lidí stále jako prstů na ruce malomocného a já tušil že to lepší nebude. Bylo, ale jenom o trochu. Další bandou která naběhla byli MELECHESH. Nikdy předtím jsem je neslyšel. Odehráli, odešli. Nikdy si je  nepustím. Lidí trochu přibylo a dokonce se objevil i jakýs takýs minikotel asi pěti pošuků, kteří v první a druhé řadě (víc řad tam ani nebylo) skákali jako gumoví medvídci. Komické. Mnohem komičtější a tragičtější ovšem bylo opět použití playbacku a to takovým nešetrným způsobem, že člověk se musel jenom usmát a zakroutit hlavou. Kurva má tohle kapela jejich jména zapotřebí? Nemám nic proti nasamplovaným klávesám, když sebou nechtěji kuli pár tónům tahat klávesáka s aparátem, ale aby pomalu půl písničky jel zpěv z plejbeku, přičemž 2 kytaristi držeji pysky a zpěvák prostě jenom paří a kouká? A nechá to za sebe odzpívat nějakou mašinku. Však to není žádná zasraná píča Helenka Vondrápičková aby nezpívali na živo. Bída, velká bída!!

Melechesh

Radši jsem si odběhnul pro pivo, protože jsem neměl na toto žaludek. Jednak to nebylo zvukově ideální, ono taky co bysme chtěli z těch dvou bedýnek, který se starali o ozvučení celýho sálu? (Jedna je vidět na fotce vlevo nahoře). A druhak mi vyschlo v krku od toho jak jsem z otevřenou hubou koukal na tu hrůzu. A měl jsem se na to vysrat, poněvadž nevim proč, ale tamní 2 schody, schůdky, který tam jsou a jsou tam právem, nějakej pračurák aktivní předělal na bezbariérovej přístup, kterej tam byl na hovno, protože z těch padesáti metlošů co tam bylo jsem si nevšim, že by někteří jezdili na vozejčkách. No a já jako naschvál jsem to nějak neodhadl svojí, již trochu vrávoravou pivní chůzí, jak širokej, tak dlouhej a možná i bystrozrakej jsem se na tom zkurveným bezbariérovým přístupu domlátil jak hovado. Uplně normálně jsem si tam na tom rozbil držku za úsměvu vůkol popíjivších mániček. Mě osobně to taky přišlo směšný, ale ne zas až tak moc abych tam hýkal nadšením. Zvlášť když jsem si narazil koleno, který během chvíle oteklo a já sotva pohnul nohou. Nevadí, aspoň jsem jim tam vytřel podlahu. Na KEEP OF KALESSIN jsem byl docela zvědavej. Přišlo se na ně podívat už víc lidí, ale sál nebyl zaplněn ani z polovičky. A že je to hodně malej sál. Jeden týpek co pařil vedle mě si sundal tričko a zvednul ruce a já myslel že mu nazvracím do vlasů. Takovej cibulovej eklhaft jsem už dlouho necejtil. Naštěstí tam bylo tolik volnýho místa, že jsem si mohl vklidu poodejít, aniž by tím jakkoliv utrpěl můj vizuální požitek z kapely, která hrála nějakej emoblackmetal?? a na rovinu: Zase špatně. Ne uplně špatně, ale prostě předkapely pro Samael letos vybíral patrně nějaký retardovaný debil. Osobně bych dal přednost společnýmu turné Samael - Gorgonea Prima. Bylo by to stylově vyváženější. Ale co už. Keep Of Kalessin nehráli moc dlouho, nebo mi to aspoň nepřišlo, takže v pohodě.

Keep Of Kalessin

Na SAMAEL se do sálu nahrnulo asi tak o 50 lidí víc, takže už nás tam nebylo 30 ale 80. Ne, to samozřejmě přeháním. Jen jsem chtěl dát najevo to, že návštěvnost byla prostě tragická a ostuda.

Návštěvnost těsně před začátkem hlavní kapely...

Kluci ze Samaelu na to ale nedbali a svoje vystoupení odehráli s velkým nasazením. Zvukově to nebylo vůbec dobrý, protože jak jsem už psal, ty 2 bedýnky prostě na víc neměly. Kupodivu nejlepší zvuk jsem zaznamenal u odposlechů přímo u kapely, takže jsem se uvelebil tam. Ještě nikdy se mi nestalo, abych měl na hlavní kapelu večera tolik prostoru v první lajně. Na jednu stranu super, byl jsem metr od svých hudebních idolů, na straně druhé jsem se za tu návštěvnost prostě styděl a nebylo to ono. Možná bych se snad radši i mačkal. Samael mě zklamali jednou jedinou věcí. Kurva voni nedali ani jednu písničku z "Above"!! To si dělaji prdel!! Fakt jsem čekal že aspoň jedna zazní. Naštěstí jejich set byl víc než v pořádku, takže zas až tak mě to neštve. Zazněly hity jako "Into The Pentagram", "Baphomet´s Throne", překvapivě "Flagellation" a k mýmu úžasu a nehorázné radosti i jedna z mejch nejoblíbenějších pecek "Ceremony Of Opposites". Z "Eternal" kluci vystřelili jenom moji neoblíbenou "Infra Galaxia". Z "Passage" pokud si dobře pamatuju zazněla "Shining Kingdom", "Jupiterian Vibe", závěrečnej song celýho setu obstarala tradičně skvělá "My Saviour". Nejsem si jistej, ale z "Reign Of Light" tuším nezahráli vůbec nic. Ze "Solar Soul" kluci dali "Slavocracy" a "Walkyries New Ride", ale tou si nejsem jistej a koule bych do svěráku za to vůbec nestrčil. O zbytek setu se postarala novinka, konkrétně vynikajicí "Antigod", otvírák "Luxferre", "Soul Invictus" (tou si taky nejsem jistej) a "The Truth Is Marching On". Doufám, že jsem na nějakou nezapomněl. Trochu zamrzí absence hitů "Rebellion" a "Son Of Earth", ale to bysme mohli pokračovat ještě tak hodinku dvě. Samael si svoji skoro hodinu a půl odehráli naplno, nadšený publikum, který se přeci jenom trochu rozrostlo, i když i tak to byla tragédie, aplaudovalo, ale kdo Samael trochu sleduje tak ví, že po songu "My Saviour" už kapela nepřidá, kdybysme se posrali. Takže se Samaelem jsem celkem spokojenej, i když si neodpustím trochu kritiky na adresu Vorpha, kterej to nezvládal se zpěvěm a byl jednoznačně nejslabší článek kapely. Prostě to naživo nedá. Mass skákal s basou jako kamzík a nešetřil úsměvy stejně jako zbytek kapely. XY za klávesama a střídavě za bicíma řádil jak pominutej, Mak se klasicky věnoval svému nástroji a paření. Suma sumárum, nečekal jsem zázrak, ale spokojenost je. To se samozřejmě nedá říct o zkurveným Futuru a o předkapelách, který stylově neladily s headlinerem.


Samael

Opouštíme teda místo konání akce a přesouváme se zpět do Hells Bells. Celá akce končila chvíli po půlnoci a mě vlak jel až v pět ráno, takže jsme se jali popíjeti chmelového jedenáctistupňového moku, když tu za námi přišla jedna přísedící holčina, ať si jdeme něco prohlídnout cestou na záchod. Nikomu z nás se nechtělo vstávat. Nakonec jsem neodolal a jsem tomu rád, protože to co nám chtěla ukázat, byla nádherná, ale když píšu nádherná, tak tím myslím opravdu nááááádherná blitka. V životě jsem neviděl takovou precizní práci. Ta symbióza tvarů, ten smysl pro umístění...Prostě paráda!!




Bylo asi půl třetí ráno, když nám začalo kručet v břichu. Nevim proč, ale najednou jsme dostali všichni chuť na svíčkovou se šesti. Jenže kde kurva v půl třetí ráno sehnat svíčkovou se šesti? Po třetí hodině jsme se teda vymotali do chladné úterní noci pražských ulic, abysme narazili na NON-STOP jídelnu. Už jenom to slovní spojení NON-STOP JÍDELNA je neskutečný. A to co jsme uviděli v nabídce nás poslalo do kolen. Jedno z mnoha jídel v nabídce  byla i svíčková!! Chtělo se nám brečet. Tohle snad ani Pražáci neberou jako samozřejmost, jen tak si zajít ve čtvrt na čtyři ráno na svíčkovou. Nádhera! Paráda! Luxus!! Fungovalo to tam jako ve školní jídelně. Žlutý tácy, na který si vezmete příbor, usměvavá paní za pultem vám nandá požadovaný pokrm na talíř. A vy jdete k pokladně (to je asi jedinej rozdíl mezi školní jídelnou a NON-STOP jídelnou). Já si dal projistotu ještě frankfurtskou polévku. Potom teda tu svíčkovou se šesti knedlema. Šlehačku a brusinky jsem odmítnul. A to vše za neskutečnejch neuvěřitelnejch 109Kč!!!!!! Já byl jak v Jiříkově vidění. O 15 hodin dřív jsem totiž byl na obědě u nás v jedný hospodě, kde jsem si dal kuřecí vývar kterej stál za hovno a rizoto, který jako rizoto nechutnalo, ale bylo to dobrý, a shodou okolností to stálo taky 109Kč. Já jsem prostě nemoh z tý ve čtvrt na čtyři  svíčkový. Tak hrozně mě potěšilo, že jsem úplně zapomněl na zmršenou akci (vyjma Samaelu) kterou jsme večer před tím prodělali. 

Neuvěřitelná, neskutečná, geniální svíčková ve čtvrt na čtyři ráno...

Nacpali sme si břicha a šli do jednoho hooodně přihřátýho nonstopu, kde kupodivu z jukeboxu hráli Dimmu Borgir, Rammstein a Deep Purple o což se postaraly 2 vampýrky, který tam přišly z Hells Bells. Já jak se najím, tak už do mě pívo neteče, ale to nevadilo, poněvadž za posledních 10 hodin jich bylo víc než dost. Takže proběhla kokakola na baru a pak už frrr na nádraží čekat na vlak. Půlhodinku jsem si poseděl, nastoupil do vlaku, na chvíli zavřel oči a probudil se kousek před výstupní stanicí Chlumec nad Cidlinou. Domů jsem to měl 12 km, ale jízdenku jsem měl jenom do Nového Bydžova. Paní průvodčí mě ujistila, že to staví i u nás ve Skřivanech, a tak mi prodala ve vlaku na ty 3 km, který jsou z Bydžova do Skřivan, jízdenku za 11Kč. O poznání hůř dopadl jeden hoch, který si nestihl zakoupit jízdenku v Chlumci v pokladně, bo paní pokladní tam prej vykecávala, takže si ji musel koupit ve vlaku, což je s kurevskou přirážkou, takže ve výsledku za 12 km jízdy, asi 7 minut, zaplatil kurevskejch 62 Kč (40Kč z to je přirážka za zakoupení jízdenky ve vlaku). Kdyby si zavolal taxika, možná by ho to vyšlo levnějc. Ve Skřivanech jsem se vykulil z vlaku a odpajdal s bolavým kolenem domů...