Zobrazují se příspěvky se štítkemProlapsed. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemProlapsed. Zobrazit všechny příspěvky

16. 4. 2022 ORTHODOX VS. BLACK METAL



Obrovské dilema jsme řešili uplynulý víkend, neboť se v jeden čas v jednom kraji konaly dvě akce, na které jsme fakt chtěli jít. Tou první byl dvakrát odložený Orthodox fest v Děčíně a tou druhou oslava dvacátých pátých narozenin kapely Wyrm v Litoměřicích. Nakonec jsme se rozhodli pro Orthodox. Hlavně z toho důvodu, že jsme měli koupené vstupenky už tři roky. Dalším důvodem byla kapela Pačess, kterou jsem já sice viděl minulý týden, ale SODík, který se mnou absolvoval víkendové tažení, ještě ne. A samozřejmě kapely jako Pikodeath, Fleshless, V.A.R., Sectesy.... Tam není co pokazit. Do Ústí nad Labem, rodné hroudy mého věrného severského přítele jsem vyrazil sám, svým automobilem značky Ford za použití navigace stažené zdarma. Je velmi milé zjistit, že něco v dnešní době může fungovat tak jak má a nemusím za to vůbec nic platit. Hrozně mě potěšilo, že jsem vůbec nebloudil a vývojářům této off-line navigace od Mapy.cz patří můj dík. Díky chlapi, ženský, a dalších 270 různých pohlaví, které se na vývoji této aplikace podíleli. Když jsem se ubytoval u SODíka, proběhlo fyzioterapeutické vyšetření mého zmuchlaného ramene, které mě nějaký ten rok už trápí. Vyšetření prováděl student fyzioterapie Kuba a tímto mu chci poděkovat za čas který mi věnoval! A ženě SODíkově za skvělej guláš a vývar a vůbec za všechno. Děkuji SODíkovci! Bohužel jsem zjistil, že jsem si doma zapomněl foťák a taky zařízení, kterým pořizuji videozáznamy. A to byl průser, protože jsem musel použít telefon, který používám jako navigaci a neměl jsem tušení jaký zvuk to bude mít... Jsem to debil. Dokonce jsem si v práci vyrobil i notýsek určený pro zápis poznámek k reportu. Zůstalo to všechno doma u botníku. Jsem kokot....


Po cvičení, pokecu a občerstvení (červi, cvrčci a pivo) jsme zajeli do jedné hospody na škrábaného syrového býčka (pro blbce tatarák) a dva Březňáky dvanáctistupňového typu. A pak jsme se vrátili do sedumdesátých let minulého století. Vyloupli jsme se totiž v jedné takové malé horské hospůdce a to bylo něco!! Nejenže tam byla vynikající dvanáctka od pana Březňáka, ale navíc jako bonus prostředí, které se dnes už jen tak nevidí. Na stěnách a u stropu visely propriety všemožného charakteru, od mlýnku na maso, přes lyže až po prezidenta Beneše. Najít nějaké prázdné místo nebylo nic jednoduchého. V lokále mohlo být místo tak pro 20 pohodlně sedících lidí. Ovšem za několik okamžiků bylo  natřískáno, plácnu odhadem tak třicetpět lidí a to prý tam bylo i 60. No a do toho se v uličce tancovalo a pouštěla se muzika a zobaly se rozličné zobance a mě tam bylo tak krásně mezi těma lidma, kteří mě viděli poprvé v životě a přijali mě mezi sebe, jako kdybychom se znali spoustu let. Nebo to jenom hráli a za rohem mě pomlouvali, to já nevím. Kousek nad hospodou na kopci je rozhledna, na kterou jsem samozřejmě musel vylézt. Foukalo, mrholilo, bylo hnusně. Přesně tak jak to mám rád. Výhled parádní, i když nebylo skoro nic vidět díky povětrnostním podmínkám. A pak ten návrat do vyhřáté hospůdky kde se pařilo a halekalo a chlastalo.... A pak nám ujel poslední autobus, tak jsme dali ještě jedno pivko a zavolal se taxik a pak jsme jedli uzený ryby a zase cvrčky a pili jsme šumivé víno a pak bylo ráno a já po Březňákovi neměl vůbec sračku a bylo mi strašně fajn. Zašli jsme se podívat na jinou rozhlednu, až mě z toho oteklo a rozbolavělo koleno, neboť jsem obézní dýchavičné prase.



Tenhle report je ale o akci nazvané ORTHODOX FEST konkrétně VOL. 3. Tento ročník vznikal v porodních bolestech. Původní docela smělá sestava se díky kovidu obřezala na výhradně CZ soupisku, která se tři dny před vypuknutím okleštila o potvrzené kapely SCABBARD a POPPY SEED GRINDER (zvlášť druzí jmenovaní mě mrzeli). A aby toho nebylo málo, dva dny před dnem D svou účast zrušila i kapela BLOODY MADNESS, která tam měla křtít nové CD, které ale ještě není vyrobené. Takže už jen díky těmto nepředvídatelnostem sliboval třetí Orthodox slušnej underground. Ovšem ani odřeknuvší kapely nebyly to nejhorší. To nejhorší byl Staropramen který tam točili v přilehlé hospodě. Ta chcanka, ten kentus ty vole, to projímadlo hnusný dojebaný! Jo, vypil jsem čtyři, ale víc toho zvládli jen opravdoví profesionálové. Oproti minule, kdy se celý festival konal v tělocvičně a zvuk tam byl opravdu špatný, a malá návštěvnost se ve větším prostoru ztratila, celá sranda se letos konala v baru. A byl to výborný tah. Už jen kvůli zvuku, který tam byl opravdu výborný. Jediná nevýhoda tohoto prostoru je, že kapela není na vyvýšeném pódiu, takže pokud nejste v první druhé nebo třetí řadě, tak na kapelu vůbec nevidíte a to ani když měříte skoro 185cm a vážíte skoro 110kg. Bar se docela slušně zaplnil, dle mého odhadu nějakými šedesáti lidmi, kteří by vedle v tělocvičně zmizeli v prostoru. Musím se ale přiznat, že v té tělocvičně mi to minule přišlo víc sexy. K potěšení chuťových pohárků byly k dispozici klobásy za cenu vyšší než by bylo správné (ale co je dneska levnýho? Zvlášť když pořadatel ke každé v předprodeji zakoupené vstupence vracel 150Kč z ceny vstupného za nekompletní soupisku). Venku, kde vládla hnusná zima se také točila Plzeň a Géčko. Také tam lidi nosili něco jako guláš? Každá z kapel si přivezla své distro se kterým se rozvalila v tělocvičně tu na lavičce, tu na švédské bedně a ještě navíc tam byl se svým distrem Nice To Eat You a Bizarre Leprous a pak taky oficiální festivalové distro. Kapela, která celý festival otevírala, se jmenovala COWER a nikdy jsme o ní neslyšeli. A jak už to bývá, předem jsem ji poslal do trešového odpadkového koše, ale to jsem se krutě spletl. Opravdu zábavný thrashmetal nám kluci předváděli. Kapela začala se dvěma zpěvákama ale asi po čtyřech pěti songách pokračovala na jeden zpěv. Jejich melodický thrash mi přišel jako zábavová chlastací kapela a fakt strašně fajn. Mělo to dobrej zvuk, lidí zatím pomálu, a hlavně, začalo se načas přesně! To je vždycky obrovské plus, za předpokladu, že nečekáte 4 hodiny ve frontě, jako se nám to stalo onehdá na Brutal Assaultu. Video Cower je tady.


Druhou vystoupivší ortodoxní kapelou byli PROLAPSED, které jsme měli možnost vidět vloni v rámci Czech Death Festu, kde jsme ale díky krutopřísnému slunku po třetí písničce odešli. Ne tak v pátek. V pátek to totiž byla jiná deathmetalová pohádka. Navíc fakt s dobrým zvukem, který nikdo z nás po minulém ročníku nečekal. Video je tady.


Dávám si druhý pivo, i když jsou to muka neskutečná a těším se na SECTESY, kteří mě na Obscene Extreme Festivalu léta Páně 2017 velmi mile překvapili. A i v pátek zahráli skvěle. Technický deathmetal, který není zas až tak často ke slyšení. Dobrá práce. Pak si dávám dalšího hnusnýho Staropramena a začínám přemýšlet jestli dostanu průjem ještě na festivalu, nebo až druhý den. Video Sectesy je tady.


Následující kapelu jsem před nedávnem označil jako deathmetal pro slečinky. A za tím si stojím. Řeč je o INNERSPHERE, o kterých nevím co bych napsal, snad jen že mají mladého, pohledného bubeníka. Pro mě to byla nejslabší kapela, ale vzhledem k tomu, že ostatním se to líbilo, je můj názor tady na blogu zcela bezpředmětný. Video je tady.


A pak se objevili na prknech co znamenají ortodox českoněmečtí PIKODEATH a byla to jízda! Ten jejich zpěvák, co s přivřenejma očima vypadá jako správně nasranej vlkodlak je hroznej nezmar. Nepostojí na místě a došlo i na jeho obligátní vycestování mezi fanoušky, kteří přišli svojí přítomností podpořit tuhle bandu, kterou jsem viděl potřetí a potřetí to byl skvělý zážitek. To už bylo pěkně zaplněno, zvukově to stále bylo v naprostém pořádku a pan pořádající, kterému nejspíš zase zbydou jen dluhy, musel být ze srdcařského hlediska spokojený, že po všech těch peripetiích a zásecích jeho festival, který mimochodem pro mě osobně je hrozně příjemný díky jeho délce a letos i absenci zahraničních hvězd, že mu to funguje. Video Pikodeath je tady.


Pak se koukneme na FLESHLESS, nebo spíš na záda těch, co do klubu přišli o chvíli dřív než my. Zvuk se mi zdál trochu bez basů, ale to bylo možná tím, že Fleshless hrají bez basy. Jenže třeba před týdnem měli zvuk bez basy, jako kdyby hráli s basou. No a pak se stalo to, že nás stále hlodala myšlenka účasti na oslavě narozenin kapely WYRM v Litoměřicích. Rozhodl jsem se, že dáme této myšlence šanci na uskutečnění a proto pravím SODíkovi. Hodíme si desetikorunou na tři vítězný. Když padne třikrát orel, jedeme do Litoměřic. A taky že jo. Jenže ono to skončilo 3:2 pro hlavu, tedy setrvat na Orthodoxu a my stále více uvažovali, že vezmeme do zaječích. Navíc hned po Fleshless má hrát Pačess. Jenže když počkáme na Pačess a zůstanem na něm, nestihneme oslavu v Litoměřicích, kde mají hrát jen tři kapely. Jak jsem psal na začátku, obří megadilema jsme řešili. No a pak kde se vzala tu se vzala, objevila se jedna čarodějnice, SODíkova známá, z krku sundala amulet s pentagramem a na řetízku ho nad dlaní rozhoupala jako kyvadlo. A její čarodějnické schopnosti nám daly jasně najevo, že máme jet do Litoměřic. V ten moment jsme právě vyřešili naše dilema! Já teda řešil ještě jedno, a sice jestli se preventivně vysrat ještě v Děčíně, protože Staropramen začínal nebezpečně bublat, ale nakonec jsem to v sobě nechal. V 19:30 hodin tedy opouštíme Orthodox fest. Zbývající kapely Pačess, V.A.R. a Incarnation nám to jistě prominou. Náš odvoz, chudák budoucí fyzioterapeut Kuba, místo aby psal diplomku, kterou má příští týden odevzdat, tak sedl v Ústí nad Labem do auta, jel pro nás do Děčína a vezl nás do Litoměřic s tím, že na koncert s námi nepůjde a bude někde pokračovat ve své školní práci.


Do klubu Baronka v Litoměřicích vcházíme v době, kdy už hraje kapela PANYCHIDA, kterou jsem také relativně nedávno viděl. Byl jsem upozorněn, že zvuk v tomto klubu není žádná hitparáda. Jenže když jsme tam vešli, to bylo něco tak jinýho, tak hutnýho a živočišnýho, a bylo to brutálně nahlas. Ale fakt brutálně. A neustále se ozývala zpětná vazba hnusným pískáním. Jenže i přes to všechno na mě Baronka, jakýsi sklepní prostor, který se ale nenachází pod zemí, působil tím správným dojmem metalového klubu, kde když se někde něco poblije, nebo rozbije, nebude to nikdo řešit. A taky že se vylejvalo a rozbíjelo. Hned v úvodu (píšu v úvodu, protože jsme stihli 35 minut vystoupení Panychidy, takže hádám, že nám mohlo utéct tak deset minut) se na mol ožralý pupkatý cápek motal tak šikovně, až převrhl pod nohy zpěvákovi na koberec půllitr s pivem. Zatímco zpěvák to okomentoval slovy, že to je jedno, že je to jen pivo, kytarista se strachoval toho, že to bude stříkat a budou od toho pokropeni. Aby toho nebylo málo, nové pivo, které přinesl fanoušek a zcela ve shodě s jeho inteligencí ho položil zpěvákovi na zem přímo ke stojanu s mikrofonem, si asi po půl minutě vylil sám zpěvák stojanem. Ten nenávistně beznadějný pohled kytaristův který se strachoval o sucho jeho nohavic, na ten nikdy nezapomenu... Panychida zakončila svoji produkci cover verzí, jako vždycky to byla soutěžní cover verze, kdo pozná o jakou kapelu se jedná a přijde za nimi jako první, vyhrává panáka s kapelou. Docela by mě zajímalo, jestli za nimi někdo někdy přišel. Upřímně tu napíšu, že Panychida, ač se mi jejich muzika živě libí, nebyla tou hlavní metou, která pomohla vyřešit naše dilema, zda-li jet nebo nejet podívat se na tuhle akci. 


Byli to samozřejmě Wyrm ale také DARK SEAL, které jsem nikdy neviděl a jejichž album Stvoření světa je skvost!! To už se s námi v klubu pohyboval i fyzioKuba, kterého vyhodili z restaurace, kde si psal svoji diplomku a přišel se podívat za námi na blackmetal. Nějak mi to neštimovalo, neboť mi bylo sděleno, že poslouchá rap. Dark seal měli strašnej zvuk. Ne že by byl špatnej, ale on byl strašnej. Jednak to bylo snad ještě víc nahlas než u Panychidy, nepříjemná zpětná pískací vazba se ozývala téměř po celou dobu a je to hrozná škoda, protože jinak si myslím, že Dark Seal odehráli dobře. Bylo to tak nahlas, až to bylo nepříjemné. Tohle už hraničilo s poškozením sluchu. Taky že mi teď když píšu tyhle blitky píská v uších jak Dáša ve sněmovně. Ale i tak, protože jsem většinu jejich písní znal, se mi to líbilo. Ovšem mít to parádní zvuk, byla by to pecka. Vyřvali jsme si přídavek a kde se vzal, tu se vzal, objevil se mezi lidmi debil. Vysoký hubený mladík s postavou alá Rambo v prášku, začal provokovat jednoho bezvlasého chlápka v kožené bundě. Naschvál před ním poskakoval a nastavoval svoji prdel conejblíže a jakoby pařil jako partyboy a vrážel do něj, až to kožený chlápek nevydržel (vydržel mnohem déle než bych vydržel já) a prostě toho blbce vzal a odstrčil. Když se to opakovalo několikrát a vychrtlý debílek stále provokoval, rozpoutala se pravá nefalšovaná blackmetalová bitka! Do bitky se za chvíli přidal ještě jeden týpek a pak další a někteří se chtěli rvát a někteří to chtěli uklidňovat, a byli do sebe všichni zaklesnutí a to prosím pěkně po dobu celého přídavku. Kapela poděkovala těm co se nervali a i těm co si rozbili tlamy tam vzadu a myslím si, že takový přídavek ještě nezažila. Video Dark Seal je tady.


Situace se uklidnila a tak po nějaké půlhodince nastoupili oslavenci WYRM. Mám blackmetal z celého srdce rád. A oni hrajou blackmetal. A hrajou ho kurva dobře!! Dokonce i fyzioKubovi se to líbilo! A člověče on se i zvuk vylepšil, nebyl tak nahlas. Jo bylo to nahlas, ale ne tak, že bychom si kontrolovali, jestli nám z uší nestříká krev, tak jako u předchozí kapely. Ale hlavně skoro odezněl problém se zpětnou vazbou. Paráda! Jo a zmínil jsem se, že ten plešatý chlápek s koženou bundou co se ještě před chvílí rval, byl zpěvák kapely Wyrm, který se vrátil po hromadě let do kapely? Nezmínil? No tak ten plešatej chlápek v kožený bundě co tam sundal toho debila, tak to byl zpěvák kapely Wyrm, který se vrátil po letech do skupiny. Venku se cosi dělo, říkal mi SODík, že venku je Wyrm už připraven po designové stránce a že Bális (bubeník) je jako Ježíš a celý od krve... jéé, jak já miluju blackmetal. 




A pak se pustilo intro a pak se kytaristovi posral nějaký aparát a když skončilo intro a mělo se hrát tak kytarista musel aparát vyměnit. Zpěvák/bassák koulel zlostně očima ale nakonec se začalo (dole ve videu jsem to vystřihl) a hrálo se parádně. Nejprve bez plešatého chlápka co vypnul provokujícího kreténa, jak pravidelní čtenáři vědí, jeho čas přijde až v polovině setu. Bális vzadu mydlí do škopků jako smyslů zbavený. Takhle se kurva bubnuje! Kompliment mu složil i náš známý ožrala, který Panychidě vylil pivo. Nějak se tam zase zjevil, sesunul se na schody u pódia, protože nezvládal stát na nohách a když rozbil půllitr a lehnul si aby svojí roztřesenou alkoholově unavenou rukou pořídil detailní záznam bubeníka, v pauzách halekal do prostoru Seš blázen, vole ty seš blázen, von je blázen! A měl svým způsobem pravdu, protože když se za mikrofon postavil plešatý chlápek Ondra, který vypnul kriplpartyboye a který se po hromadě let vrátil jako slavík zpívat do kapely, nastalo peklo. Jeho hrdlo vyluzovalo odporně nelidské blackmetalové skřeky tak jak to máme všichni rádi. Produkce kapely sklouzla na dvacet let staré songy a ty představovaly jeden masakr za druhým. Opravdu úctyhodný výkon Bálise a zpěváka Ondry! Doplněni o kytaristu a hrdelně chrčícího basáka/zpěváka, ty vole takhle má vypadat romantika! Velká škoda, že se takovýchto malých akci nekoná víc a někde v okolí. Jedním z důvodů, proč jsme dali před Pačessem přednost Wyrmu je to, že Pačessa ještě letos uvidíme. To se ale o Wyrm nedá říct, protože co jsem tak zaslechl, mají na letošek naplánované už jen dva koncerty a oba jsou v nevhodných lokalitách. Když to skončilo, hlavy nám třeštily, uši jsme měli ohluchlé ze zpětných vazeb od kapely Dark Seal, ale byli jsme tak nějak vnitřně uspokojeni. Naši páni doktoři, specialisté na sluch, by asi nadšeni nebyli, jenže my na takové magory v bílých pláštích sereme! Tohle byl opravdu plodný víkend. Stihnout dvě akce během jednoho dne, to se nepodaří tak často... Staropramen ve mě vydržel až do druhého dne, ale jak píšu, je to děsná sračka a dneska mě už 5x za má slova ztrestal na WC.



22. 4. 2016 STERCORE, LUPARA:THE WIDOWMAKER, ERRANTES, PROLAPSED


Na facebooku  bylo uvedeno 23 lidí, který se zúčastněji a možná nás tam ani tolik nebylo. Vstupný bylo 90Kč. Zvukař byl jinej než obvykle v tomto klubu. Jsem si řiklal, kurva to bude zase zvuková koule... Byl to mladý, hezký, inteligentní junák v modrých kalhotách a s bekovkou na hlavě. Ale ty vole!! Zvuk jakej on z toho aparátu vytřískal! Většina těch blbů na Brutal Assaultu by se od něj mohla učit. Zcela evidentně věděl co dělá... První kapela PROLAPSED - pecka jak svině! Hráli bez basy ale vůbec to nebylo znát. Zvuk křišťálově čistej. A ta muzika. Ty vole to byl nářez! Dva výborný zpěváci! V jejich muzice bylo všechno co máme rádi. Thrashový rify, blackový kytary, deathový vokály, grindový prasopaly… Druhá kapela ERRANTES. Tam to bylo trochu slabší, ale některý songy nebyly špatný. Nejslabší kapela z večera. A jejich basák se pohupoval a tvářil se jak buzík. Třetí kapela LUPARA: THE WIDOWMAKER to byla zase jiná liga. Suprovej brutal death. Přesně ten typ, kterej se mi nelíbí poslouchat doma ale mám ho rád naživo. Během jejich vystoupení vypadnul proud typu elektrického na podiu, ale asi za 5 minut se už zase hrálo. Poslední kapela byli Slováci STERCORE. Těšil jsem se na ně, ale už během večera jsem viděl jak jsou Slováci přichcaný. To byl taky nápad nechat kapelu ze Slovenska hrát jako poslední. Zpěvák sotva chodil. Při zvukovce vypadnul proud typu elektrického v celým klubu. Asi na 20 minut. Potom teda dodělali zvukovku a pustili se do toho. Bylo to dobrý. Na to, v jakým stavu se kluci nacházeli. No bubeník si po pátým songu sednul na zem absolutně hotovej s tím, že už prostě nemůže. Takže ve výsledku hráli asi 15 minut. Za mě ale rozhodně spokojenost. Jen ta návštěva byla hrubě pod optimem. Při Stercore tam mohlo bejt tak 10 lidí a z toho bylo tak 11 z jiných kapel. Prostě bída...

7.12.2018 KUFR PLNEJ VNITŘNOSTÍ vol. II



S porodníma bolístkama se na svět dostala konečná sestava této čvachtací sešlosti. Nejdříve one  man projekt Pórek Vagina byl nahrazen k mému potěšení zásavosvětlými Aggressivními Tyrany a po nějakém čase odpadli i Sagvan Töfi, které nahradili Prolapsed.  Stejně tak i sestava našeho auta doznala změny. Měli jsme být plní, ale kámoš (zdravím Dominika) couvnul poté, co couvla jeho přítelkyně (zdravím Elišku), které se nechtělo, tak se potom nechtělo i Dominikovi. Napsal jsem mu že je podpantoflák, načež mi načepýřeně odepsal, že podpantoflák nejni, a že nejede protože je nachcípaný. Musím podotknout, že začal být podezřele nachcípaný až když se Elišce nechtělo jet a naplánovali předvánoční nákupy v Hradci Králové :-) Já jsem též nachcípaný, prtože management naší firmy, mého kapitalistického zaměstnavatele, je banda nevzdělaných kryplů, kteří nebyli schopni na podzim zařídit kontrolu sahar na vytápění haly, takže jsem prostě a jednoduše na posledních dvouch nočních v průvanu nastydnul. V krku mám hnusnej, tuhej, zelenohnědej knedlík, teče mi z nosu a očí.  Naštěstí mě nemusí mrzet, že jsem si nemohl dát pivko díky nachlazení, protože jsem měl beztak v plánu dělat řidiče, neboť původně plánovanému řidiči Dominikovi se vysypalo auto na kocnertě v Hradci a pak ještě ta věc s tím podpantofláctvím, takže břímě řidičské zůstalo na mě. 


Lycanthrophy

V klubu se většinou začíná s hodinovým zpožděním. Včera ale posunutí začátku nebylo až tak velké. Těšili jsme se na Zdíšu, krásnou to ženu za mikrofonem první kapely LYCANTHROPHY ale překvapil nás šikovný řvoun s těhotenským bříškem. Kapela frkala jeden hyperrychlý song za druhým s miliony různých záseků a jejich set utekl jak voda v řekách uplynulé léto. Myslím ale že těch pár minut bohatě stačilo. Kdyby hráli dýl, asi by to začalo nudit.

Needful Things

Druzí nastoupili mí oblíbenci z města špatného hokeje :-) . Byl jsem zvědavý na nové songy z nové desky, kterou jsem si tam zakoupil za směšný peníz, ale musím zcela objektivně říct, že to bylo naživo takové nijaké, mdlé, s hluchými místy. Nevím proč jsem to tak cítil, protože nová deska je neskutečná řežba. Možná za to mohlo špatné nazvučení bicích, možná něco jiného, zkrátka NEEDFUL THINGS pro mě bylo mírné zklamání.


Škoda 120

V Mladé Boleslavi by se mohli učit... Nejlepší a nejrychlejší škodovka ŠKODA 120 totiž nepochází z jejich výroby. Nejlepší a nejrychlejší škodovka byla vyrobena v roce 1996 v Brně a včera zahrála povedený set. Obzvláště dobří byli zpěváci, kdy jeden hulákal a druhý řval. Ale i zbytek kapely byl sehraný. Tohle se člověk nenaučí za pár dní. Ostatně to samé platí i o předchozích dvouch smečkách. Zvuk byl o něco lepší, ale pořád to nebylo ono.


počet platících návštěvníků

Poppy Seed Grinder

Skoro osumdesátka metalových hlav dorazila podívat se na pražskou legendu POPPY SEED GRINDER. Když jsme u těch legend.... Stává se kapela legendou automaticky tím, že funguje dvacet let? Protože jesli jo, tak se na kufru, který byl až po okraj naplněn vnitřnostmi, až na jednu kapelu sešly samé legendy. Poppy Seed Grinder jsem poprvé viděl slyšel v roce 1999 v Třebechovicích a tenkrát se mi tam strašně líbili. Sice v sestavě po mnoha změnách zůstal jen Jarda Dohnal, ale vždycky jeho kapelu rád vidím. A i včera se mi jejich podání deathu líbilo. Zvuk byl velmi dobrý, zpěvák výtečný, basák šílený, bicmen precizní, a Jarda jako vždycky. Kluci řikali, že je to kolovrátek, ale já mám pro PSG prostě slabost, no.... Přišlo se tam na ně podívat nejvíc lidí z celého večera a když skončili, tak se velká část návštěvníků zase vypařila. Až mám podezření, že si kapela přivezla fanoušky s sebou z Prahy :-)

Proplapsed

První náhradní kapelou a jedinou NElegendou (pokud to bereme dle doby fungování) byli PROLAPSED, ke kterým jsem přistupoval celkem chladně, nakonec mě ale jejich death bavil víc než je zdrávo. Zvukově to bylo opět v naprostém pořádku. Asi si na ně budu muset do budoucna  trochu posvítit....

Aggressive Tyrants

Druhá náhradní kapela, poslední toho večera, moji oblíbení AGGRESSIVE TYRANTS stavěli a zkoušeli své aparáty asi o půl hodiny déle než nedávno v Hořicích, kde to měli zfouknutý za tři minuty. Tady to sympatické trojci trvalo dýl, než bylo zdrávo, ale výsledek stál za to. Vynikající zvuk!! Kdo zůstal až do pozdních hodin, kdy už i hospoda byla zavřená (bar v klubu ale jel dál) tak musel být maximálně spokojen. No i když maximálně.... Kapela, která se proslavila megahitem Kokokodáááák, si dovolila NEZAHRÁT zmíněný hit. Nikomu to samozřejmě nevadilo, ale pro příště bych si takovou podpásovku vyprosil a slepičí písničku bych si v playlistu přál. Měl jsem v plánu zakoupiti jejich ještě novotou zapáchající vzpomínkové CD s výtečnými demy "A miminko je na světě" a "Žužlání klitorisu zdechlé narkomanky", hudbou mých středních školních let, ale jelikož se jedná o žhavou novinku, nebylo toto CD ještě k dispozici. Zakoupil jsem tedy jejich už ne novotou zapáchající řadové poslední CD.

Kdo přišel, rozhodně nemohl být zklamaný. Možná počáteční nedokonalý zvuk by mohl trochu snížit hodnocení, ale já sám za sebe hodnotím velice pozitivně. Kluci to ohodnotili tak, že to prý mělo stoupající tendenci kvality.