Zobrazují se příspěvky se štítkem2011. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkem2011. Zobrazit všechny příspěvky

14. 5. 2011 OBSCENE SOCIETY




Toto dostaveníčko se konalo opět tradičně v Pardubicích v klubu Žlutý pes, který vloni vyhořel a tak se minulý ročník přesunul do Hradce Králové. Ať si kdo chce co chce řiká, tahle akce patří do Žluťáku stejně, jako Obscene Extreme patří do Trutnova. Když jsem tam dorazil, zašel jsem za kámošema z Heřmanova Městce do hospody, kde jsem si dal 2 hnusný piva a jedno dobrý. Patrně před tím dobrým paní vedoucí, která se nechtěla nechat nafilmovat při počítání útraty, narazila sud. Od kluků jsem se dozvěděl, že jistý Albert onanoval naposledy minulý týden. Jeden z přísedících na jehož jméno si nevzpomenu, kdybyste mi do prdele nacpali ježka, se svěřil, že má doma gumovou vaginu kunda/prdel. Z jedný strany prcá kundu, z druhý strany prcá prdel. Šikovná věcička. Další ze známých, které jsem tam potkal, se mi svěřil, že byl minule tak ožralý, že se mu z toho nepostavil penis, když měl hupsnout na nějakou pěknou buchtu, tak z toho byl docela nešťastnej. Vysvětloval jsem mu, že to je v pohodě, že mě už taky nestojí a prcání je na hovno. Ale pojďme na místo konání, které se k mýmu překvapení zaplnilo víc než hodně. Areál i sál byly slušně zaplněny, tak doufám, že se to pořádajícím panu J. Barvínskému a M. Urbancovi minimálně vrátilo.




Výběr kapel samotných byl naprosto v pořádku, i když neholduju crustovým věcem. Každopádně co sem viděl, tak to byli první MIDNATT DÖT a pokud si pamatuju dobře, tak vyholené podpaží jejich zpěvačky mě zaujalo mnohem víc než samotná hudba kapely. Možná to bylo tím, že zvuk měli opravdu hodně špatnej ale spíš to bylo tím, že tohle prostě není můj šálek Gambrinusu.  Nějací inteligentní Poláci s sebou přivezli psa, který tam pobíhal proti pravidlům samozřejmě a když už to bylo fakt blbý jak tomu psu tak ostatním lidem, tak pan Barvínský, zapřísáhlý vegan prohlásil památnou větu, kterou tady prostě MUSÍM zmínit. "Odveďte si toho psa nebo pude do salámu!!" Z úst vegana to znělo opravdu zajímavě :-) Další kapelou byla FESTA DESPERADO, na níž mě zaujal svým precizním projevem zpěvák. Zvuk byl opět spíš než byl tak nebyl. Prostě zvuk o hovně. Hudebně opět kapela šla mimo moje hudební chápání, ale připadlo mi to mnohem lepší než otvírací skupina. Taktéž venku poletovala sršeň a bylo to fakt turbo masakr velikánskej exemplář tam lítal mezi různě barevnejma a rozcuchanejma hlavama a šel z něj fakt respekt. Třetí vystoupivší kapelou byli BRUTALLY DECEASED kteří drtili celkem povedený deathmetal s dismemberoidním zvukem kytar. Trochu mi neseděl zpěv, ale jinak si myslim že vystoupení v pohodě. Hlavně zvukově už to nebylo tak zahuhlaný, i když nějaká ta rezerva tam samozřejmě byla. Další kapelou byli ONANIZER, který znám už hromadu let, ale viděl jsem je naživo poprvé a opravdu mě to nadchlo. Výbornej zvuk, výborná muzika, přesně tak jak to má být. Škoda jen že kluci hráli tak krátkou dobu. I tak ale výborné!!  EVIDENCE SMRTI byla další cháskou, která vystoupila a o který kluci řikali, že je to supr. Pro někoho určitě, pro mě ne. Nelíbilo se mi to, ale většině zúčastněných to přišlo skvělý, takže v pořádku. Další kapelou byli LYCANTHROPHY, kteří se mi nikdy moc nelíbili, ale zase svým vystoupením mě nikdá neurazili. Mají zpěvačku, která neumí moc zpívat, respektive její hudební projev mi ke kapele nesedí. Nikdy jsem si nevšim, jak moc pěkná je tahle mladá dáma. Fakt krásná holka!! Přimotala se tam k nám taky jedna holka, které nemohl uniknout náš rozhovor o tom, že ženskejm smrději kozy. Bavili jsme se všichni mojíma teoriema že ženským smrději kozy, a tuším že si snad i trochu uchcala, páč se nehorázným způsobem tlemila. Ale abych to osvětlil... - ženám stejně jako mužům kolem bradavek rostou chlupy, který prostě smrději tak jak to mají v popisu práce. Když takový chlup totiž vypadne nebo se nějakým způsobem uvolní, tak z tý dírky, ve který si hověl, tak z ní začne vytejkat maz kterej způsobuje že ženskejm smrději kozy. Vůbec nevím čemu jsme se na tom všichni smáli až jsme se za pátky popadali, protože mi to teď vůbec směšný nepřipadá... V tu chvíli kolem nás prošel pankáč. Nevypadal moc jako punkér, ale asi to byl, usuzuju tak podle oblečení. Na hlavě měl ale spíš něco jako fanoušci kapel Green Day, Nofx, Bad Religion a podobnejch šíleností. Pro mě to byl pankáč. Ale proč to píšu. No protože ten pankáč uplně normálně voněl!! Fakt. Ještě nikdy jsem z pankéra necejtil vůni aviváže, deodorantu nebo něčeho podobnýho, ale tenhle prostě voněl. Na druhou stranu, proč by pankáč kurva nemoh vonět žejo?? Kapela NEEDFUL THINGS patří mezi špičku českýho grindu a za roky co jezdím na koncerty, tak se mi nelíbili pouze jednou jedinkrát, tuším že to bylo v době když měli v sestavě ještě hrocha na postu bicmena a pokud se nepletu, tak s nima onen set odzpívala i nějaká dívčina. Naopak za jejich nejlepší vystoupení považuju koncert který se odehrál v klubu La Putika v Hradci Králové, před australanama Captain Cleanoff. Tam mi totiž jejich set kurevsky připomínal muziku Genital Gore a to je přesně to co potřebuju slyšet. Bylo to samozřejmě způsobené zpraseným zvukem, protože Needful Things nehrajou jako G.G. Nevadí protože to co hrajou je v nejlepším pořádku a nejinak tomu bylo i včera. Zvuk byl v pohodě, muzika v pohodě, prostě pohoda. Po nich nastoupili ruští KOMATOZ, kteří se v mých uších moc nepředvedli, protože jejich pojetí deathmetalu mi prostě nesedlo. Navíc měli po skončení akce nějaký problém nebo nedorozumění s ubytováním, neznám podrobnosti. NOWYOUREFUCKED bylo včera něco, co mě posadilo na prdel. V tu dobu už jsem nepil pivo, protože zas tak dobrý nebylo abych jich vylemtal patnáct. Napájel jsem se vynikajícím grepovým tonickem. Vychutnával jsem si teda tyhle dvě lahůdky najednou. Kapela hrála VYNIKAJICÍ bordel s VYNIKAJICÍM zpěvem. Co předváděl vokalista, to se hned tak nevidí. Tohle prostě nemělo chybu!! Následovala hlavní kapela DOOM, kterou jsem nikdá předtím neslyšel ale tušil jsem že to nebude nic pro mě. Nakonec to nebylo vůbec špatný. Až zase na zvuk. Pokud se nepletu, i sám jeden z pořadatelů pan Čurby zašel za zvukařem a něco mu vysvětloval. Dle mého názoru nebyl zvuk až tak na hovno, ale je pravda že ke konci setu se rapidně zlepšil. Naopak druhý pořádající, pan Barvák mi potvrdil, že kousek od pódia byl zvuk jak víno. Taky jsem ochutnal veganskej guláš. Jsem masožrout ale tyhle vychytávky bez masa mi fakt chutnaji. Jedinej průser je, že já toho sežeru kýbl a mám furt hlad. Každopádně jsem si na tom pochutnal. Slyšel jsem z okolí názory, že to co v tom plavalo - hádal bych to na tofu - mělo divnou konzistenci. Takovejmdle brsňům doporučím jednu věc. Kupte si konzervu chalupářského guláše. V něm je párek, kterej má stejnou konzistenci jako mělo to, co plavalo včera v tom guláši. Párek v konzervě chalupřáskýho guláše chutná jako hovno narozdíl od toho co plavalo ve vegegulage. Když jsem si sednul ke stolu s touto pochutinou, přisedli si ke mě 3 ožrali ostravaci, kteří mi neustále do jídla kecali. Měl jsem je v prdeli. Později za mnou došli a přisedli 2 človíčci které znám. Nějak jsme se nějak dostali k tomu, že domů pojedu s přítelkyní z jednoho pořádajících, kterou se chystám znásilnit, páč když mě vezla předminulej rok, tak se mi to nepodařilo. Letos taky ne. Byla totiž razantně proti. A navíc mě vlastně už mrdat nebaví, na čemž jsem se shodnul ještě s jedním, mě neznámým klukem. Prostě mrdat v našich letech už není IN. Ale to není předmětem toho co chci psát. Jak jsem se zmínil o znásilnění, tak jeden z těch zasranych ožralych ostravaku do mě začal jebat, jak vůbec něco takovýho můžu vypustit z pusy. Koukám na něj jak na magora, a i jeho 2 kámoši na něj koukali, jakože co se děje. Řikám mu jakože proč bych nemoh říct takovou věc a on že jsem pyčus a mrdka když takový věci dělám. On si fakt myslel, že snad znásilňuju bo co. Jak píšu, byl to vypatlanec. Prohodili jsme tam spolu trochu ráznější rozhovor, kdy já se fakt bavil, a on se fakt vytáčel a to tak, že hodně. V tu chvíli mu patrně jako nejdůležitější věcí v jeho životě připadalo osvětlit mi fakt, že znásilňovat se nemá. Marně jsem mu vysvětloval že je debil a že si to vzal moc k srdci. Po nějaký chvíli jsem převedl rozhovor s jeho nejlepším kámošem, který seděl vedle mě na téma muzika a zase bylo všechno v pořádku. Každopádně tomu ostravakovi co mě chtěl poučovat a kterému rozčilením málem praskl čurák podélně, posílám hezký obrázek.


Taky jsem si všim, že tam měli veganskou tlačenku. Tu jsem neochutnal. Vypadala naprosto shodně s klasickou masovou tlačenkou, takovou jakou vyrobí řezník. Docela by mě zajímalo, z jakýho důvodu se vegani snažeji, aby jejich bezmasé pokrmy vypadali tak jako ty klasické masité. Však to nemaji zapotřebí, ne? Já tomu nerozumím, takže se v tom nebudu vrtat. Taky jsem se tam včera dozvěděl, že kunda je vzdálená od prdele 1,9 cm a taková informace se počítá!! Kdybych měl shrnout včerejší akci a ohodnotit ji, hodnotil bych ji velice kladně. Jasně bylo tam nějaký to mínus za zvuk, ale jinak myslim si na pohodu. Doufám že 350 platících hlav zaplatilo tu akci a že kluci jsou přinejhorším na nule, protože by byla škoda, kdybysme se za rok už nesešli.

OBSCENE EXTREME 2011




Po roce Váánoce Váánoce odcházejí, chlastejméé přátelé.... Ano je to tak, letošní Vánoce jsou nenávratně v prdeli a každý grinder věřící na Ježíška musel hýkat nadšením nad uplynulými svátky známé též pod názvem OBSCENE EXTREME FESTIVAL. Na Obscenním festivalu jsem byl tento ročník už podvanáctý a musel bych bejt kretén, kdybych tady tvrdil, že se za tu dobu nezměnil. K lepšímu samozřejmě. Ale pojďme směle k ročníku letošnímu.
ČTVRTEČNÍ NADÍLKA

Z toho co jsem viděl/slyšel, tak mě zklamala hned první kapela BUT. Nikdy předtím jsem je neslyšel, ale čekal jsem zkrátka něco jinýho. Druhou kapelku jsem strávil prohrabáváním desek v distrech a nakupování triček a zdravení se s kámošema, takže IDIOT CONVENTION prominou. Něco mi ale řiká, že by se mi to stejně nelíbilo. Ať tak nebo tak, jal jsem se splňovati své předsevzetí, že co kapela, to jedno pívo. Ve vražedným vedru, to nebyl zas až tak velkej problém, ale zase vydržet takový tempo, na to sem už starej a blbej a vymaštěnej. Další kapelou kterou jsem shlédl a která se mi líbila byli ZEITGEIST kterážto dle promomateriálu uvedeného v programu nebylo nic pro mě. O to větší bylo moje překvapení. Začínalo se mi tam ten den kurevsky líbit. Lidí sice nebylo ještě moc - a upřímě si myslím dle mého skromného bezvýznamného odhadu, že letošní ročník měl o dost slabší návštěvu, protože i na hlavní kapely bylo místo k sezení, ke stání, což se třeba vloni na headlinery moc nevidělo. Jedeme dál. Další banda a další příjemné překvapení JACK s výborným coverem "Reign Blood" od Slajerů. Další pivka  zapřičinily že sem toho už moc ve čtvrtek neviděl. Zato jsem jednomu týpkovi chvíli honil jeho vocas. Poněvadž se mu ale nepostavil tak sem mu radši pomačkal gule, které si chvíli předtím vymáchal v pívu. Ani to mu vocas neztopořilo, tak sem se na něj už vysral. Sem přijel přeci za muzikou a ne honit vocasům vocasy. Neasi.
Specialita šéfkuchaře: KRAKONOŠOVY KOULE V PIVU

ALE POŘÁDNĚ SEM MU JE ZMÁČKNUL!!

Ale zpátky k muzice. Hrozně jsem se těšil na Slováky ATTACK OF RAGE poněvadž jsem je ještě nikdy naživo neviděl. Vlastně od nich nemám ani doma žádnou nahrávku, každopyčopádně se mi hodně líbili. Výbornej grc!! Po nich se spíš víc chlastalo než poslouchalo, ale NAPALMED jsem si ujít nenechal. A udělal jsem velice dobře, neboť mě totálně posadili na prdel. Pokud někdo tvrdí, že je to blbost a hluk a nemá to ani hlavu ani patu, tak má sice na jednu stranu pravdu a nelze mu na jeho názoru pranic vyčítati, ovšem druhým dechem musím dodat, že tohle je prostě umění. Stejně jako já nechápu Opery a Národní divadlo, tak většina lidí nechápe Napalmed. Byl jsem nadšen a celý set sledoval s votevřenou hubou. Paráda!! Navíc jsem si všiml, že jeden z nehudebních nástrojů, který Napalmed při jejich setu používali, byla krabička od kojenecké sušené výživy BEBA a jsem zaregistroval, spodní víčko té krabičky bylo nejspíš vyrobené u nás ve fabrice a konkrétně na lince č. 10427 - průměr víčka 127mm, což mě opravdu potěšilo.

NAPALMED

PANDEMIA je jednou z mnoha kapel, který ničím nepřekvapí a zároveň neurazí. Prostě pohodička na čtvrteční večer k pívu. Ostatně toho bylo ten den už celkem dost. Bylo ho tolik, že si vůbec nevybavuju, jestli jsem zkouknul SQUASH BOWELS. Párkrát jsem měl již tu čest shlédnout je a pokud bych měl bejt upřímnej, líbili se mi jenom jednou kdysi v jednom dnes už zaniklým klubu v Pardubicích. Ovšem GRIDE  a jejich "prachaticecore" jsem si nemoh nechat ujít. Nářez od začátku do konce jako vždycky. Ve čtvrtek jsem se kouknul ještě na ENTOMBED . Další legenda, která mě nikdy nijak nezajímala a jsem jeden z mála, kterýmu je bližší jejich novější tvorba. Každopádně tady musím vynadat zvukařovi, kterej mi totálně zhnusil jejich vystoupení zahuhlaným zvukem. Jestli to bylo takhle schválně, tak sem to nepobral. Jestli nebylo, tak by měl jít za roh a tam si dát pár facek. Zklamanej jsem si šel k autu trochu odpočinout, ale pivo mě zmohlo natolik, že jak sem si sednul, tak jsem se se slinou u huby ráno po krásných osmi hodinách spánku spravedlivých probudil do dalšího vánočního dne.

PÁTEČNÍ NADÍLKA

Na páteční ráno asi nezapomenou dvorní dlouholetí kameramani Daneček s Bertíkem, kteří noc strávili u oficiálního merchandise a jaksi se na ně pozapomnělo a chudáčci tam byli zamčení, dokud jsem je nevysvobodil. Kdybych nešel kolem, tak tam doteďka čuměji jak nějací bulíci obecní v nějaké ZOO v kleci.

NEKRMIT!!!!

O tom že jsme národ nepoučitelných lidí svědčí to, že místo abych přestal chlastat píjo, protože mě mrzeli prospalí BENEDICTION   z minulého večera, tak jsem si s sebou na ranní procházku do města radši vzal nějakou tu plechovku. Si takhle uplně normálně sedím na náměstí v Trutnově, bavím se vypouštěním pivních plynů z útrob mých střev a najednou rána jako svině. Pár metrů ode mě z nějakýho starýho baráku se uloupnul kus omítky a s rachotem dopadnul na zem. Byl to kus velkej asi jako cihla a padal z pěkný vejšky. Kdyby to někdo slíznul do škeble, tak by to bylo dozajista jeho poslení polízání v životě. Na AGGREGATION jsem šel s tím, že se mi to nejspíš nebude líbit, a nakonec se z toho vyklubalo pro mě osobně překvapení jak cyp. Nakoplo mě to jako svině k dalšímu lití jednoho piva za druhým. FATAL NUNCHAKU výborné!! ATOMCK výborné!! DISLIKE a NOMINAL ABUSE bylo asi překvapení pro všechny, protože kdo by čekal, že by něco tak skvělýho a náserovýho mohlo pocházet od bejvalý Jugošky. Kurva tohle nemělo chybu!! PORNO INFANTIL pro mě naprosto neznámá grupa a musím se přiznat, nejednou jsem při jejich setu hýkl nadšením. Přesně tohle člověk potřebuje k životu. Jejich mexická čeština byla k popukání, zvlášť pak jejich oblíbené "kurvapíčačuráknastrafí!!" Velice milé, narozdíl třeba od Malignant Tumour nebo Isacaarum, který ve své rodné zemi na Obscenu hovoří převážně nebo výhradně jazykem anglickým... Další naběhli RAZOR RAPE a opět výtečná záležitost!! Pak se to nějak zvrtlo a já lemtal a lemtal a lemtal, až sem se dostal k muzice až na EXTREME SMOKE 57 a to vám povídám, málem sem si cvrknul do textilu, protože to bylo prostě něco tak kurva já nevim jak to popsat, prostě další letošní vánoční dárek, kterej mě posadil na kaďák. Následovali očekávaní LDOH . Bohužel zvukař si opět vybral svoji slabou chvilku, takže to byla bída. Navíc nehráli vypalovačky ve stylu Ernieho a Berta a to prostě zamrzí. PUTRID PILE není šálek mého Gambrinusu - mimochodem, potvrzuje se nadcházející trend a sice ten, že festivalový pivo - mám teď na mysli desítku géčko - není už takovej blivajz, ze kterýho se ještě před třema rokama zvedal kufr. Konečně se to dá pít - a kdo řiká že ne, tak je blbec - a není proto jedinej důvod cokoliv do areálu propašovávat, protože tam je úplně všechno od cukrový vaty přes zmrdlinu a tuny druhů žrádla až po ovocný saláty a Absinth. SUPER!! THE VARUKERS se mi snad ani líbit nemohli. Prostě týhle muzice nerozumím. Ovšem SKITSYSTEM s jejich klubovým zvukem to byla inší třída!! Doma si tohle nepustím co je rok dlouhej, ale tohle mě fakt dostalo. A co teprve naprosto precizní jak po zvukové tak po hudební a instrumentální stránce ROTTEN SOUND ? Opět kapela, která mi rozmrdala moje sluchovody. Honem na pivo a hlavní hvězdu letošních Vánoc - BRUJERIA . Jejich hiphopcore byl skvělej a naprosto vynikající, ale neodpustím si trochu šťouchnout do Emburyho, kterej to dle mého názoru trochu nestíhal. Prostě se netrefoval do rytmu bicích. Taky jsem se dozvěděl, že jedny struny drtil Jeff Walker. S jejich vystoupením jsem byl ale spokojenej a protože celodenní chlastání v mým věku už není co bejvávalo, zbytek kapel jsem vynechal a opět usnul jako jezulátko. 

SOBOTNÍ NADÍLKA    

V sobotu jsem  měl v plánu večer odjíždět domů a jak jistě víte alkohol za volant nepatří, takže jsem se pustil do mohutnýho střízlivění. Zašel jsem na koupaliště kde proběhla kompletní očista. Nebylo to sice tak moc potřeba, i gule se mi ani moc nelepily, ale prdel dostala za minulý 2 dny několikrát na frak, takže sprchovej gel měl pohotovost. Nezbytnej oběd v restauraci (dal jsem si bramborový knedle, špenát a nějaký něco co plavalo v omastku z něčeho - za shindyovských 66Kč to nebyl žádnej zázrak, ale já stejně vlastně neměl hlad). Lemtal jsem střídavě jednu teplou červenou točenou limonádu za druhou teplou žlutou točenou limonádou. S těma limčama je to na hovno. Buďto se to nestíhá chladit, nebo to dojde, nebo obojí...Takže sem se dovalil na UNKIND a  COLLISION ale nic z toho mě nebavilo. Všude to vonělo chcankama a pívem a já musel cucat limču. Jak nechutný... ASSESSOR mám na vinylu jako všichni ostatní, ale naživo to bylo uplně něco jinýho. Něco mnohem lepšího. Nemůžu si pomoct, ale slyšel jsem v tom chvílema blackmetal. Hlavně díky zabarvení vokálu. Hudebně samozřejmě trešjakpyča. Paráda!! ONANIZER no co vám mám povídat. Prostě Onanizer. Udělala se mi z nich bublina u žaludu... MESRINE v y n i k a j i c í !! Narozdíl od ZUBROWSKA která mi přišla hodně špatná. Zato PSYCHO se mi líbilo jako svině. Kdo by to kurva do mě a ještě střízlivýho řek?? Záměrně píšu střízlivýho, poněvadž jsem to měl už i z oficiálních zdrojů, že jsem čistej. Požádal jsem místní policejní hlídku tří policistů, zda-li by mi nedali fouknout a oni jako že jo, že není problém, tak mi teda dali ten přístroj. V tu dobu jsem byl už solidně rudej ve xichtě. To zkurvené slunko mě sežehlo jako nějakou posranou bramboru a vypadalo to že každou chvíli exploduju na červenou ve xichtě a že sem namrdanej jak kozel. Divili se teda, že digitální alkoholtester nic neukázal. Ono z nich nakonec vylezlo že s tím přístrojem vlastně neumí zacházet, ale že vypadám nejmíň na 2 promile. Odněkud z kufru jeden z nich vytáhnul starou zaprášenou dřevěnou krabičku uvnitř vypolstrovanou fialovým semišem, vyndal z ní klasickou skleněnou trubičku a fouknul jsem si i do ní. Když zjistili že jsem schopen, popřáli mi hezký zbytek dne a rozloučili jsme se. Moc prímoví hoši... INHUMATE - přátelé, pro mě osobně hvězda letošních Vánoc. Pokud se dá hudbou nějak vyjádřit peklo, není to žádnej blekmetl bubákovitej, ale totální inferno jsou Inhumate. Já je sice už párkrát viděl. Jako většinu kapel z festu doma vůbec neposlouchám, ale Inhumate s jejich megatotalbrutalanalšíleným zpěvákem mě rozsekalo na kousky!! Když dohráli zbyly ze mě jenom piliny. Prostě totální výmaz a haluz a já se málem udělal a kdo tvrdí že se málem neudělal tak se udělal uplně. Když jsem šel kolem pěvce a viděl jeho rozmlácenou hlavu od mikrofonu, řikal jsem si jestli je tohle ještě normální. Ale na Obscene Extreme Festivalu je normální všechno, takže vzduchem lítaji hovna, chcanky, piva, můžete tu narazit na včelí medvídky, žabího muže, banání muže, na chodící penis, zkrátka na Obscenu je všechno. ISACARUM se mi vždycky líbili, pak se mi vždycky nelíbili ale teď se mi zase líbili. Konečně to není jenom to jejich JÁTATATATATATATATA. Teď to bylo JÁ JÁ TA JÁ TATA JÁ TATATATA.... Dobrý vystoupení. THE ROTTED nuda.... DEBUSTROL - jako hele takhle přepálenej zvuk jsem ještě nezažil. Měl jsem možnost shlédnout tříapůlhodinovou show údajně nejhlasitější kapely na světě Manowar, ale kam se co do hlasitosti serou na letošní vystoupení Debustrolu. Bohužel hlasitost udělala ze zvuku docela slušnej noise, což mě osobně zas až tak nevadilo, ale když se během půlhodiny několikrát přistihnete jak si kontrolujete svoje uši, jestli vám z nich neteče krev, tak bych řek že se asi někde stala chyba. Jinak se mi ale Debustrol líbili. LOCK UP byla parádička. Osobně bych Lindberga viděl radši s At The Gates, ale i Lock Up byli super. A teď hlavní hvězda letošních Vánočních svátků BRUTAL TRUTH . Mírný zklamání. Bicmen to je machr. Klobouk dolů. Basáka netřeba představovat. S kytarákem si rozuměli. Ovšem uplně nejhorší článek týhle kapely je pěvec. Jestli to bylo tím, že byl vožralej nebo já nevim ale zdálo se mi, že to prostě neuzpívá. Nebylo to zas až tak hrozný, ale rozhodně on je z nich tím nejslabším. Hudebně to byl jeden velkej chaos tak jak ho máme všichni rádi. Žel jsem po nich musel vyrazit domů, neboť mě čekala cesta domů a pak cesta do Hradce pro švagrovou ze Slovenska. Co napsat na závěr k tomuhle ročníku OBSCENE EXTREME? Snad jen to, že se opět vydařil a panovi pořadatelovi Čurbymu posílám velkou pusu na prdel za to, jak to všechno skvěle zase ošéfoval a jako každý malý děcko se těší na Vánoce tak i já velký tlustý děcko se těším za rok zase do Trutnova. ČURBY DÍKY!!

BRUTAL ASSAULT 2011




Středeční úvod letošního ročníku jsme vynechali, protože jednak už nejsme mladí hoši, kteří dokážou chlastat tejden v kuse a druhak ruku na ptáka, nic extra zajímavýho se tam ve středu nedělo. Ve čtvrtek ráno v 8 jsme vyrazili. Možná by se to někomu mohlo zdát jako docela zbytečně brzo, ale jak se nakonec ukázalo, byl to docela dobrej tah, protože parkovacích míst v Josefově je rok od roku méně z důvodů různých zátaras pro VIP a CREW. Takže tam kde jsme parkovali vloni, byl letos zákaz. Nevadí, po chvilce hledání jsme našli výbornej flek v úzký uličce. Stan s sebou netaháme. Navíc jsme parkovali hned u sušáku na prádlo místních občanů, a tento se nabízel jako idelání útočiště pro naše igelity a plachty. Bohužel jsme udělali chybu, že jsme si naše obydlí nepřipravili hned, protože když jsme se vrátili poprvé z areálu k autu, tak asi 10 cm od auta si postavili sousedi stan, právě pod "naším" sušákem. Oni pořádně nemohli do stanu a nám se nedaly pořádně otevřít dveře od auta. Jak inteligentní... Marně přemejšlím o nějaké další negativní věci. Letošek se prostě vydařil. Teď už budu jenom chválit a občas prskat chcanky na nějaký drobnosti. Takže velký pozitivum jsem viděl v černém pivu Kozel. Bylo to moje první černý pivo který jsem kdy ochutnal. Dal jsem si sice jenom jedno, ale hrozně mi chutnalo. Letošní festivalovej speciál Gambrinus se taky dal pít. A kdo tvrdí že nedal, tak je píča. Co mě hodně potěšilo, tak byla novinka ohledně vratných zálohovaných kelímků.


Od tohoto kelímku ke skleněnému půllitru už moc nechybí. Jediná nevýhoda snad jen je, když jdete chcát, tak ho neudržíte v zubech, protože nemá na hrdle takovou tu obroučku, kterou mají klasické měkké kelímky. Pozitivní věc na nových kelímcích je fakt, že razantně ubylo idiotskejch vrhačů piva mezi lidi. Ono si to totiž většina normálních lidí rozmyslí hodit mezi lidi pivko který stojí 30Kč v kelímku taky za 30Kč. Na zemi se teda neválel díky tomuto tahu žádnej bordel a já uznale tleskám Shindymu za tenhle, v zahraničí dozajista už zaběhnutý nápad. Ale ke kapelám. První naběhli I DIVINE. V Shindyho promomateriálech se o nich hovoří jako o blackmetalu, takže pokud se toho budeme držet, musíme konstatovat, že I Divine je první blacmetalová kapela, která hraje grindcore :-). Jo a zvuk byl celkem na hovno. Jelikož následovala série kapel, které nás nezajímali, zašli sme zpět k autu, kde jsme si postavili náš bivak hned vedle stanu, který stál pod naším sušákem na našem místě. A jen tak mimochodem na dvouch psích hovnech, o kterých jsme my věděli, ale nevím, jestli o něm věděli ti, co si tam ten stan postavili.


Dali jsme se do řeči s našimi sousedy, kteří když zjistili že nám není dvacet let, a že nám není už ani dvacet pět a dokonce ani třicet, tak nás nazvali zachovalými metalisty. To samozřejmě potěší. Trošičku jsme dali řeč o kapele Ulver. Zmínil jsem se, že mám s sebou přichystaný na převlíknutí tričko této kapely, a že až ho uvidí Blekmíra (tak říkali jednomu z nich, který dle přezdívky usuzuji, že se vyžívá v blackmetlu), tak že mu praskne čurák od koulí k uzdičce. Byl jsem přemluven, abych to triko vytáhl, že ho chce vidět. Jakmile ho zahlídnul, hned mi ho vyškubnul z rukou a jako k nějakému bohu se málem začal modlit, že něco takového drží v ruce. Kdyby věděl, že to triko jsem kdysi vyměnil za jedno příšerný CDčko, tak by mu ten čurák asi opravdu prasknul. Takhle bylo slyšet jenom takové tiché popraskávání. Hned si ho musel navlíknout na sebe a udělat si v něm pár fotek. Sice to moc nechápu, ale je pravda, že kdykoliv se objevím v tomhle nebo v nějakým jiným raritnějším tričku který mám doma tak cejtím jak mě lidi probodávaji pohledem, v lepším případě si mě fotěji - teda ne mě, já jsem sice mladý a krásný a taky velmi inteligentní chlapec, ale moje trička jsou přece jenom hezčí než já.


V tu dobu dorazili naši kámoši Láďa s Petrem a my se mohli nerušeně, o několik piv těžší vrátit juknout na kapely. Blížili se totiž HECATE ENTHRONED kteří mě osobně hodně zajímali. Doma od nich nemám vůbec nic, takže je naposlouchaný nemám, ale líbilo se mi to. Čekal jsem sice že to bude znít spíš jako Cradle Of Filth, ale nakonec se z toho vyklubal takovej rychlejší Bethlehem se zpěvákem ve fialovejch teplákách, kterej se mezi ostatními muzikanty vyjímal jak hovno v napoleonce. Zvuk byl celkem v pohodě, nicméne se mi zdál nějak potichu. Další na co jsme se šli kouknout byli SKELETONWITCH jejichž trešmetal s blekdetovým vokálem byl velmi příjemný. Byl sice teprve čtvrtek odpoledne, ale když při posledním songu lidi zvedli ruce a vytleskávali kapelu, cejtil jsem okolo sebe smrad potu. Neřikám že nějak extra voním, zvlášť když si člověk usere po pár pivech a klobáse, ale tělesným pachem nijak neoplývám díky prevenci... A teď pozor!! Chtěl bych zde na tomto blogu vyjádřit velký obdiv a úžas nad krásou většiny děvčat, které navštívili tento Brutal Assault. Holky, klobouk dolů, byly jste kosti. A pak že metalistky jsou hnusný a tlustý. Kdepak... To co jsem tam viděli, byly nádherný baby. Jasně našla se tam sem tam nějaká, která třeba nebyla moc hezká, ale já mám na to jedno takový pořekadlo, který jsem tam vymyslel, když jedna taková štýrská prošla kolem. Ono to není ani až tak pořekadlo jako taková filosofická poučka, ze který by se posral i Sokrates. Takže tady je: KDYŽ NA ŽENĚ NENAJDEŠ ŽÁDNÉ POZITIVNÍ VĚCI, JE TŘEBA HLEDAT POZITIVUM V JEJÍ PÍČE. dannik No není to hezký? Jednou bude tenhle cintát součástí každý učebnice sexuální výchovy... A nebo taky ne. Každopádně jsem hrdý, že jsem tuto větu v pivním opojení vymyslel a zapsal si do poznámek, jež předcházely tento reportík.


A když už se bavíme o těch krásnejch i méně krásnejch holčinách (podle mě jsou hezký všechny), tak následující kapela UNEXPECT se k tomuto tématu hodí jako hrnec na prdel.  Jejich NÁÁÁÁDHERNÁ zpěvačka s vlasama až po píču totiž jakoby nějaké emokundě z vagíny vypadla, navíc uměla zpívat, prostě kočka. Mám u týhle kapely ještě na účtence z benzinky poznamenané, že basák měl dvanáctistrunnou basu, což mi přijde docela neobvyklé. Všichni jsme se zamilovali do oné dívčiny s mikrofonem, a i jejich hudba mě oslovila. U mě palec nahoru a nejlíp do zpěvaččiny kundy. Na ASPHYX jsem byl docela zvědavej, leč mě jejich pojetí deathmetalu celkem nudilo. To KREATOR který jsem nedávno viděl na thrashfestu kde stál za hovno, zahráli svoje největší pecky a to se vyplatilo, protože to bylo výborný. Zaslechl jsem názor, že to znělo moc měkkce jako nějaká zábavová kapela, ale mě to rozhodně nevadilo. Zvuk nebyl ideální ale i tak to bylo minimálně o 100% lepší než v Praze na trešfestu. Další kapelou, kterou jsem chtěl vidět byli MOTORHEAD. Lemmyžel jsme strávili dobrou půlhodinku u vstupu díky přísnějším kontrolám sympatických chlapíků a dívek z nějaké security agentury. Už tam na nás nehulákali vymaštěné plešaté hovada jako vloni. Tito securitas byli opravdu profesionální a pokud v tom má Shindy prsty, jakože určitě má, patří mu můj dík za to, že vyměnil loňský prasata za tyhle lidi. Nevím jak to bylo pod pódiem, co tam bylo za lidi, protože na ty se v minulých letech stěžovalo nejvíc. Sám za sebe velmi milé překvapení u vstupu. Každopádně na Motorhead jsme dorazili když už Lemmy a jeho družina drtili svůj motormetal, kterej přilákal do areálu lidí jak namrdáno, takže nebyla šance dostat se někam blíž na lepší zvuk. A pokud nemáte u kapely dobrej zvuk, stojí to vždycky za hovno. Takže verdikt mých uší zní... sračka. Ano píšu to nerad, protože mám k týhle kapele určitej respekt, i když ji třeba neposlouchám. Těšil jsem se na ni, ale prostě se mi to nelíbilo. Jsem si ale jistej, že Lemmymu je srdečně u prdele že nějaká jedna zasraná hlava pomlouvá jeho vystoupení. Bohužel se taky dostavila únava  v kombinaci s asi tak sedumdesáti pivama který mi žbluňakly kousek nad čurákem bylo o sebevraždu postaráno. A to před náma byli ještě MORBID ANGEL, SEPTIC FLESH, EXHUMED, TÝR a TSJUDER.  Na chvíli jsme si šli sednout na palety, odpočinout, zavřít oči, lehnout, no prostě se trochu probrat. A výsledek? Na hovno. Dostavil se totiž šílenej bolehlav. Takhle mě hlava snad ještě nikdy nebolela. Přetrpěli jsme teda první 2 písničky od Morbid Angel, a jestli to bylo tou únavou a bolením hlavy nebo čím, prostě to byla nuda, tak jsme se dohodli, že zbytek čtvrtka vypustíme a nebudeme se trápit. Mrzí mě Tsjuder a Exhumed, ale co už. Třeba příště. Tak jak jsem zapadnul do spacáku, tak jsem se o pár hodin probudil. Svěží, čerstvý, plný síly a hlavně bez jakýkoliv bolesti hlavy. Došel jsem si vyprázdnit střeva, zavolal jsem manželce, načež mě naše sousedka uplně normálně regulérně vyprcala za to, jak jsem sprostý, jak mluvím s manželkou atd, tak jsem ji ujišťoval, že to já jen tak, že jinak jsem hodný a šikovný.  První páteční kapela EXCREMENTORY GRINDFUCKERS přitáhla do areálu o dost méně lidí než v loni CBT, ale i tak si myslím, že zrovna Excrementory Grindfuckers nejsou zvyklí hrát před tak velkou návštěvou. Tušil jsem docela průser, ale nakonec mě mile překvapili a ze všech tří jejich koncertů, které jsem měl možnost shlédnout, byl tento nejpovedenější. A hlavně, na rozjezd dalšího dne ideální. Klukům jsem se svěřil, že když jsem ve středu venčil kočárek se synem, že jsem tak trochu vypnul mozek a vymyslel hovadskej scénář ke krátkýmu filmu. Je možný že to už někdy někdo vymyslel/natočil ale pro mě je to můj výplod. Takže bylo by to ve stylu Celebrity Deathmach, takže animovaná hlína. 
Představte si to. Velkej metalovej festival. A třeba klidně náš Brutal Assault. Proč ne. Všude plno stánků s občerstvením s přepálenejma smaženejma věcma a na sluníčku zelenajících se klobás. Tu jednomu nasranýmu metalistovi začne kručet v břiše a dojde si teda pro tu zelenou klobásu a sežere ji, načež se z něj začne stávat zombie. Nejdřív vyzvrací obsah žaludku, potom žaludek samotný a pak se změní z nasranýho metalisty na nasranýho metalovýho zombika, kterej se pustí do ostatních nasraných návštěvníků festvialu, kteří se po jeho kousnutí stávají nasranými metalovými zombikami. V tuhle chvíli by byla dejme tomu pětiminutovka pořádný porce gore - utrhaný ruce, vykousaný mozky, vyhřezlý střeva.... až by se všichni lidi v areálu proměnili v zombie. Ovšem teď pozor. V tu chvíli je tu čas pro hlavní hvězdu festivalu, všem dobře známýho Roba Zombieho. Všichni ty na zombiky přeměněný metalisti se přijdou podívat na jeho vystoupení. Rob Zombie hrábne do strun svý kytary načež všem zombimetalistům prasknou hlavy a jejich mozky se čvachtnutím dopadnou na zem. Konec filmu. No není to supr nápad?? Tak né no... Ještě než se vrhneme na další kapelu, tak se ještě pozastavím nad výrazem "brodit koně". Tenhle výraz používá karamád Zbyněk. Když tam poprvé řekl, že jde brodit koně, tak jsem z toho měl velkou srandu. Popíšu o co jde. Jak jste se mohli dovtípit, brodit koně znamená jít se vychcat. Ale pozor!! Mezi jít se vychcat a brodit koně je veliký rozdíl. Když se jdete vychcat, tak vám chcanky spořádaně jedním proudem stříkaji pěkně na jedno místo. Ovšem když jdete brodit koně (v mém případě pobrodit koňíčka) tak to stříká uplně všude, něco jako ženskejm když chčijou, tak jak jim to teče po stehnech, tak při brodění koně to stříká na spoluchčijící vůkol, a osobě koně brodící to teče po nohách na boty, no prostě bordel jako cyp, chcanky všude. A pokud máte obrovskýho čuráka jako Zbyněk tak o to je to horší. A teď když už znáte rozdíl mezi broděním a chcaním, tak můžeme jít na další kapelu. DORDEDUH z Rumuní země mě velice, ale opravdu velice překvapili. Jejich dlouhý emo/pagan songy mě nadchly. Blbý bylo, že zvuk opět nebyl ideální a když už se páni zvukaři rozhodli, že by teda s tím mohli něco udělat, tak Dordeduh končili. Ale i tak super!! Ovšem BENIGHTED mě zklamali. Tahle kapela mi přijde průměrná z CDčka a steně průměrná, ne-li průměrnější mi přišla i naživo. Ale lidi pařili a líbilo se jim to, takže to bylo nejspíš O.K. Na RAM-ZET  jsem se těšil, ale dostavilo se zklamání se zrzavou zpěvačkou, která po pódiu skákala jako nějaká píča. Hudba taky docela nuda. Čekal jsem něco jinýho. Opět se dostavila únava, takže jsme se odebrali malinko poodpočinouti a ulevit nohám. Ono není nic příjemnýho 3 dny v kuse stát na nohách. Kapela KYPCK byl z mého pohledu shit. Zato EXODUS opět předvedli výborný vystoupení, stejně jako na trešfestu v Práglu před Kreator. Pro mě největší tahák festivalu SATYRICON  se předvedli v neskutečné síle. Satyr a jeho družina vybrali do setlistu parádní songy. Co písnička to pecka. V y n i k a j i c í ! ! Taky jsem si všim, že Láďa má docela velkej nos. Prozradil mi že je to proto, aby mu nevypadl z drážky když líže kundu a že je mu uplně u prdele že s tim velkým nosem vypadá jak čurák. Kolem prošla tak trochu víc štýrská dívčina, tak se mi přiznal, že z drážky kundy oné paní by i jemu nos nejspíš vypadl.  Na kapelu MAYHEM jsem byl už třikrát zvědavej. Poprvé ve Svojšicích, tam se mi ukrutně líbili. Podruhý v Josefově, tam se mi ukrutně nelíbili. A potřetí letos, kde mě rozsekali. Možná budu teď zvukařům křivdit, možná to nebyla jejich vina. Atilla totiž kolikrát zpíval/řval, ale nebylo to vůbec slyšet. Jestli to bylo tím, že se soustředíl spíš víc na mávání lebkou, nebo za to mohli zvukaři, nevím. Každopádně díky tomu vzniklo pár hluchých míst. Ovšem to vůbec nezkazilo požitek z vystoupení, protože Mayhem to do nás prali s neskutečnou vervou. Zazněli prastarý songy, dostalo se i na Ordo Ad Chao, Deklaraci a Chiméru, prostě výbornej setlist. A pokud bych měl vyhlásit nejlepší song celýho letošní brutálního asaultu, tak to bezpochyby bude písnička Deathcrush právě od mejhem. Dámy a pánové, to bylo prostě prdelnatrhávající!! Sobotu otvírali BLOOD RED THRONE a byl to prostě death kterej ničím neurazí ani nepřekvapí. Jejich hrací čas odpovídal tomu co produkovali, takže v pohodě. Taky jsme si sedli v hospodě ke stolu s nějakejma němcema, který na nás chtěli machrovat že uměji nějaký slovíčko česky a místo jejich při ťuknutí obligátního "nástrafí" si s námi připíjeli na "nádraží".  Další kapela která mě kurevsky překvapila byli mlaďáci TRIGGER THE BLOODSHED. Kluci se s tím vůbec nesrali a prali to do nás od začátku do konce a vůbec bych se nedivil, kdyby se tahle kapela objevila na Obscene Extreme festivalu. Výborné!! Následní ABSU  předvedli, že i blackmetalem se může člověk dobře pobavit. Jejich bicmen a zpěvák v jedné osobě podával neuvěřitelný výkon a bavil lidi jak svojí vizáží, tak svým muzikantským a v neposlední řadě hrdelním uměním. Co vyloudil asi v polovině setu za pazvuk bylo jak od nějakého zasraného aliena. Výborné!! Taky jsem tam potkal kluka, se kterým jsem se dal do rozhovoru. Teda spíš on se mnou protože já jsem ho absolutně nedokázal zařadit  mezi nikoho z mých známých, i když jsem věděl, že toho týpka znám. Ale kdybyste mi v tu chvíli koule podrtili ve svěráku, prostě se mi uplně vykouřílo kdo to je. SKYFORGER mohli bejt v pohodě, kdyby zvukař nebyl kokot a dokázal nazvučit všechny nástroje. Píšťala se mu nepovedla do konce jejich vystoupení a dudy až někde od pátého songu. Po dlouhý době se na festivalu  ukázalo sluníčko a předkožky a vagíny zpocených ožralých metalistů a metalistek začaly smrdět areálem jako čerstvě naplněný fekální vůz...  Kapelu HAEMORRHAGE  jsem viděl už spoustukrát a nelíbila se mi jenom jednou, to když byla kytaristka Anna těhotná a s kapelou nejezdila. Trochu zamrzelo, že hemorejč přijeli jen s jedním kytarákem ale i tak to bylo po zvukové, hudební i vizuální stránce naprosto v pořádku. A když Anča naběhla v sexy bílém oblečku zdravotní sestřičky s kytarou v ruce, v obecenstvu to pod pódiem začalo hučet v kalhotech většiny příhledících metalistů. Při další kapele GENITORTURES  ovšem hučení zesílilo na maximum po příchodu naprosto šukézní štětky zpěvačky, která byla oblečená jako kurva, chovala se jako kurva, vypadala jako kurva a vůbec bych se nedivil, kdyby opravdu představitelkou nejstaršího řemesla byla. Hudebně  kapela předváděla něco mezi merylynem-mensnem a robem-zombím. Ortodoxové tentokrát splakali nad vejdělkem... Další banda na kterou jsem se těšil byli TURISAS. Ale jo, pěkné to bylo. S kytarou by to ale bylo mnohem lepší. Páni kreténi zvukaři si opět vybrali svoji slabou chvilku a za celý vystoupení nebyli schopni otočit dvouma knoflíkama doprava tak, aby byla slyšet kytara a harmonika. Když už jsem byl zklamanej posraným zvukem, kochal jsem se pohledem na nádhernou a sympatickou slečnu harmonikářku, která v mých očích představovala prototyp ženské krásy a přirozenosti. Lidi kolem se bavili a patrně jim vůbec nevadilo že všechno přehlučila basa. Ale co, však elektrická kytara ve vikingmetalu není potřeba... Také je třeba zmínit se ještě o našich sousedech. To si takhle ráno v 7hodin snídám u auta a najednou se ke mě nejistým krokem přišourala moc pěkná a sympatická holčina, která voněla snad všema možnejma alkoholama. Jak jsem vydedukoval, byla to naše obsousedka, která mě poprosila, jestli bych nevlez do toho stanu, co stál kousek od mýho auta a nevzbudil Pepého. Ale tu slepici, která spí vedle něj prej nesmím vzbudit. Jenže ta slepice se probudila hned jak jsem se dotknul zipu toho stanu. Tak jsem toho radši nechal. Ta pěkná ožralá holka která měla určitě krásně vyholenou píču (neptejte se mě jak to vím, prostě to tak je) začala teda budit ostatní její spící ožralé kamarády, kteří to nesli s velikou nelibostí. Ta holka totiž ještě se dvouma jejich ob ob sousedama celou noc chlastala v hospodě a chtěla naše sousedy a obsousedy dostat za nima do hospody na pívo. Za to že jsem na ni byl hodný a chtěl jsem kuli ní vlízt do cizího stanu, tak mi ho vykouřila... Ne, počkat bylo to trochu jinak. Chtěla abych ji vylízal píču. Né takhle to taky nebylo. Bylo to tak, že chtěla abych s ní šel na pívo. Po mém slušném odmítnutí mi teda nabídla z petky pivo. Patrně si nevšimla, že jsem měl jedno rozdělané v ruce. Když jsem teda odmítnul jejího litrapůlovýho Braníka, tak z kapsy vytáhla flašku rumu a podávala mi ji. Tu jsem taky odmítnul. Na to z druhý kapsy vytáhla flašku vodky. Tu jsem samozřejmě také odmítl. Šikovná cérečka. A moc pěkná. A příjemná jak byla!! Mluvila tak přirozeně sprostě, že dlaždič proti ní hadr. Začala teda budit ty její ožralé kamarády a tahat je ze stanů za nohy, načež si vysloužila několik nelichotivých přídomků na její osobu, což jí bylo samozřejmě putna. Když už se jí podařilo probudit svým vřískáním všechny v okolí sta metrů dostala zjeba jako svině že je vzbudila. Ta holka mi byla čimdál sympatičtější a ti kluci ji neustále posílali do prdele a nadávali jí jaká je to kráva. Kolem šli nějací novináři - soudím tak dle jejich profesionálně vybavených fotoaparátů, nějakých VIP vstupenek a čistého a střízlivého vzezření. Náš soused se jich zeptal, jestli náhodou nejsou z časopisu Kravín, že by si mohli vyfotit jednu pěknou krávu. Myslel tím moji oblíbenkyni, hezkou, sympatickou, s píčou hladkou holčinu. Všichni jsme propukli v nekontrolovatelný smích, načež většina z nás byla tou voňavou, hezky oblečenou s vlasami do culíku staženými holčinou označena za homosexuály, kteří jsme si celou noc, zatím co ona chlastala, cpali naše penisy do zadků našich spolubydlících. Samozřejmě to neřikala tak hezky slušně jak to tu podávám já, ale přeci nejsem žádné sprosté prase, abych zde používal slova jako čurák a prdel. Bude se mi po té slečně stýskat.... Další kapelou na kterou jsem byl zvědavý byli  CRYPTOPSY. Ale mé očekávání předčilo jejich vystoupení, takže mě to slušně nudilo. O Anathemě se nebudu vyjadřovat. Já prostě nikdy nepochopím, co se zrovna na tomhle někomu může líbit. Začalo nám kručet v našich pajšlech, tak jsme zašli na nějaký festivalový pokrm. Na výběr bylo snad všechno. A to je průser, protože jsme si nevěděli nic vybrat. Takže nakonec to vyhrál velký špíz a čínský nudle. Nudle prej stály za hovno, ale špíz byl v naprostým klídku. Sedli jsme si s tím na k tomu určené palety. Kdyby nás maloval nějakej Mikelanželo, tak by to nejspíš nazval Zátiší s nudlema a špízem. A blijícím ožralou. Ano, hned u vedlejší palety si tam pumpoval nějakej vožrala žaludek. Ale slušně. Vůbec ho nesralo, že blije v přírodní jídelně. Ale budiž mu to odpuštěno. Jak se to řiká - kdo krká a prdí, ten svoje zdraví tvrdí. A já řikám - kdo blije a sere, ten si dobře žije. On ale nebyl sám kdo tam blil. Třeba jedna pěkná holčina si odplivla přímo v hospodě. Její přítel jí držel její havraní vlasy aby si je nepozvracela. A blitek všude kolem bylo dost a dost. Čekali jsem na Sepulturu. Vloni byla pro mě největším překvapení a letos potvrdila svoje kvality. Obří zpěvák tmavé pleti s obrovským kokotem až ke kotníkům si to vyloženě užíval. Zahráli všechny jejich nejznámější pecky. Zvuk byl jak z alabastru. Prostě SEPULTURA nezklamala. Zato TRIPTYKON to byl pořádnej shit. Po traptykonech naběhli KATAKLYSM, který nás uzemnili vynikajícím zvukem a parádním detmentálem. Ovšem co následovalo potom, na to jsem čuměl s otevřenou hubou od začátku do konce. Měl jsem obavy že to bude šaškárna, protože blackmetalový kapely většinou na tomhle festu stáli vždycky za hovno, ale letos všechny mile překvapili. Šel jsem teda s určitými rozpaky na kapelu 1349 a kdybych měl vyjádřit jejich vystoupení písmenkama, byly by to dvě slova: totální peklo. Ano nic nevystihuje jejich koncert líp než tohle. Neskutečná jízda s neskutečným zvukem a v neposlední řadě neskutečně skvělou hudbou. Smekám pomyslnou šprcku z šulínka a tleskám. Taky jsem si v tu dobu vzpoměl, co to bylo za kluka jak se se mnou dal do řeči. Byl to barman z Obscene Extreme festivalu, ke kterýmu jsem chodil na pívo. Sympatickej hoch. Poslední kapela letošního ročníku na kterou jsem byl zvědavej byla KHOLD. Jejich rokenrol mixnutej blekmetalem ale docela nudil, takže sme to zabalili a vyrazili směr domov.  

PS: Nejlepší módní doplněk letošního festu je tahle naprosto geniální naušnice.



6. 9. 2011 SAMAEL, MELECHESH, KEEP OF KALESSIN



Projistotu jsem na vlak do Prahy vyrazil o hodinu dřív. Ne snad z důvodu že by mi to mohlo ujet, ale naproti nádraží je jedna taková docela příjemná hospoda, kde mají pívo, a já pívo rád. Loupnul jsem teda na zahájení koncertního dne 2 piva, který jsem cestou do Prahy 4x vychcal. Myslel jsem si, že vlak bude vybavenej uzavřeným potrubím, kam se hovna a chcanky spláchnou, ale kdepak. Vagón ve který jsem měl tu čest prožít něco kolem hodiny svého bídného a bezvýznamného života, byl vybaven nejmodernější pedálovou technikou let sedumdesátých století minulého. Ve vlaku kupodivu skoro nikdo nejel, tak jsem nemusel poslouchat žádný kecy cestujících. V Praze na mě už čekal bratranec, se kterým jsme zašli do jedný supr hospody (Hells Bells). To je přesně to, co mi u nás na vesnici chybí ke štěstí. Hospoda, kde hraje výhradně metalová muzika... Tam jsme popíjeli až do začátku akce, která dle informací na netu měla začít v 19hodin. Nezačala. Nevim proč, ale do předkapel přibyla ještě jedna banda, kterou jsme stihli na posledních asi 72 vteřin, protože akce začala už v 18:30hodin, o čemž nás duchaplně informoval ručně načmáraný kus papíru na vchodových dveří do objektu, kde se akce konala. Ale upřímě i těch pár vteřin mi stačilo k tomu, abych si o první kapele udělal úsudek. Vůbec nelituju jejich propitého setlistu. Vstupenka stála přijatelných  490Kč a tuto sumu patrně nebylo moc lidí ochotných investovat, protože od začátku večera to vypadalo na návštěvnostní fiasko. Druhá kapela byli DARK END.

Dark End

Jejich Blackmetal alá Cradle Of Filth dnes už snad ani nemůže nikoho nadchnout. A taky nenadchnul. Těch 30 lidí, který se tam na ně přišlo podívat se spíše soustředilo na všechny ty serepetičky co tam měl zpěvák na pódiu a který do poslední píčoviny využil. Taky jsem si všim, že chvíli měli puštěný zpěv z plejbeku. To jsem na metalovým koncertě ještě nezažil. Nevím proč to tak měli, když to v klidu mohli odkrákat kytaristi... Další kapela která se tam vůbec ale naprosto vůbec nehodila byli dle plakátů MINKUS. Ve svým ranku nejspíš představujou možná nějaký průkopníky. Mě to chvílema připomínalo japonské myšky Melt Banana, ale to asi jenom spíš díky jejich anorektické zpěvačce, která i s mikrofonem nemohla vážit víc než 20kg. Ale prcal bych ju. Jako to jo. Byla moc pěkná. Hudebně to bylo pro mě utrpení. Na moji výzvu ať ukáže píču, vůbec nereagovala. Škoda. Aspoň něco mě na tý kapele mohlo zaujmout.

Minkus

Lidí stále jako prstů na ruce malomocného a já tušil že to lepší nebude. Bylo, ale jenom o trochu. Další bandou která naběhla byli MELECHESH. Nikdy předtím jsem je neslyšel. Odehráli, odešli. Nikdy si je  nepustím. Lidí trochu přibylo a dokonce se objevil i jakýs takýs minikotel asi pěti pošuků, kteří v první a druhé řadě (víc řad tam ani nebylo) skákali jako gumoví medvídci. Komické. Mnohem komičtější a tragičtější ovšem bylo opět použití playbacku a to takovým nešetrným způsobem, že člověk se musel jenom usmát a zakroutit hlavou. Kurva má tohle kapela jejich jména zapotřebí? Nemám nic proti nasamplovaným klávesám, když sebou nechtěji kuli pár tónům tahat klávesáka s aparátem, ale aby pomalu půl písničky jel zpěv z plejbeku, přičemž 2 kytaristi držeji pysky a zpěvák prostě jenom paří a kouká? A nechá to za sebe odzpívat nějakou mašinku. Však to není žádná zasraná píča Helenka Vondrápičková aby nezpívali na živo. Bída, velká bída!!

Melechesh

Radši jsem si odběhnul pro pivo, protože jsem neměl na toto žaludek. Jednak to nebylo zvukově ideální, ono taky co bysme chtěli z těch dvou bedýnek, který se starali o ozvučení celýho sálu? (Jedna je vidět na fotce vlevo nahoře). A druhak mi vyschlo v krku od toho jak jsem z otevřenou hubou koukal na tu hrůzu. A měl jsem se na to vysrat, poněvadž nevim proč, ale tamní 2 schody, schůdky, který tam jsou a jsou tam právem, nějakej pračurák aktivní předělal na bezbariérovej přístup, kterej tam byl na hovno, protože z těch padesáti metlošů co tam bylo jsem si nevšim, že by někteří jezdili na vozejčkách. No a já jako naschvál jsem to nějak neodhadl svojí, již trochu vrávoravou pivní chůzí, jak širokej, tak dlouhej a možná i bystrozrakej jsem se na tom zkurveným bezbariérovým přístupu domlátil jak hovado. Uplně normálně jsem si tam na tom rozbil držku za úsměvu vůkol popíjivších mániček. Mě osobně to taky přišlo směšný, ale ne zas až tak moc abych tam hýkal nadšením. Zvlášť když jsem si narazil koleno, který během chvíle oteklo a já sotva pohnul nohou. Nevadí, aspoň jsem jim tam vytřel podlahu. Na KEEP OF KALESSIN jsem byl docela zvědavej. Přišlo se na ně podívat už víc lidí, ale sál nebyl zaplněn ani z polovičky. A že je to hodně malej sál. Jeden týpek co pařil vedle mě si sundal tričko a zvednul ruce a já myslel že mu nazvracím do vlasů. Takovej cibulovej eklhaft jsem už dlouho necejtil. Naštěstí tam bylo tolik volnýho místa, že jsem si mohl vklidu poodejít, aniž by tím jakkoliv utrpěl můj vizuální požitek z kapely, která hrála nějakej emoblackmetal?? a na rovinu: Zase špatně. Ne uplně špatně, ale prostě předkapely pro Samael letos vybíral patrně nějaký retardovaný debil. Osobně bych dal přednost společnýmu turné Samael - Gorgonea Prima. Bylo by to stylově vyváženější. Ale co už. Keep Of Kalessin nehráli moc dlouho, nebo mi to aspoň nepřišlo, takže v pohodě.

Keep Of Kalessin

Na SAMAEL se do sálu nahrnulo asi tak o 50 lidí víc, takže už nás tam nebylo 30 ale 80. Ne, to samozřejmě přeháním. Jen jsem chtěl dát najevo to, že návštěvnost byla prostě tragická a ostuda.

Návštěvnost těsně před začátkem hlavní kapely...

Kluci ze Samaelu na to ale nedbali a svoje vystoupení odehráli s velkým nasazením. Zvukově to nebylo vůbec dobrý, protože jak jsem už psal, ty 2 bedýnky prostě na víc neměly. Kupodivu nejlepší zvuk jsem zaznamenal u odposlechů přímo u kapely, takže jsem se uvelebil tam. Ještě nikdy se mi nestalo, abych měl na hlavní kapelu večera tolik prostoru v první lajně. Na jednu stranu super, byl jsem metr od svých hudebních idolů, na straně druhé jsem se za tu návštěvnost prostě styděl a nebylo to ono. Možná bych se snad radši i mačkal. Samael mě zklamali jednou jedinou věcí. Kurva voni nedali ani jednu písničku z "Above"!! To si dělaji prdel!! Fakt jsem čekal že aspoň jedna zazní. Naštěstí jejich set byl víc než v pořádku, takže zas až tak mě to neštve. Zazněly hity jako "Into The Pentagram", "Baphomet´s Throne", překvapivě "Flagellation" a k mýmu úžasu a nehorázné radosti i jedna z mejch nejoblíbenějších pecek "Ceremony Of Opposites". Z "Eternal" kluci vystřelili jenom moji neoblíbenou "Infra Galaxia". Z "Passage" pokud si dobře pamatuju zazněla "Shining Kingdom", "Jupiterian Vibe", závěrečnej song celýho setu obstarala tradičně skvělá "My Saviour". Nejsem si jistej, ale z "Reign Of Light" tuším nezahráli vůbec nic. Ze "Solar Soul" kluci dali "Slavocracy" a "Walkyries New Ride", ale tou si nejsem jistej a koule bych do svěráku za to vůbec nestrčil. O zbytek setu se postarala novinka, konkrétně vynikajicí "Antigod", otvírák "Luxferre", "Soul Invictus" (tou si taky nejsem jistej) a "The Truth Is Marching On". Doufám, že jsem na nějakou nezapomněl. Trochu zamrzí absence hitů "Rebellion" a "Son Of Earth", ale to bysme mohli pokračovat ještě tak hodinku dvě. Samael si svoji skoro hodinu a půl odehráli naplno, nadšený publikum, který se přeci jenom trochu rozrostlo, i když i tak to byla tragédie, aplaudovalo, ale kdo Samael trochu sleduje tak ví, že po songu "My Saviour" už kapela nepřidá, kdybysme se posrali. Takže se Samaelem jsem celkem spokojenej, i když si neodpustím trochu kritiky na adresu Vorpha, kterej to nezvládal se zpěvěm a byl jednoznačně nejslabší článek kapely. Prostě to naživo nedá. Mass skákal s basou jako kamzík a nešetřil úsměvy stejně jako zbytek kapely. XY za klávesama a střídavě za bicíma řádil jak pominutej, Mak se klasicky věnoval svému nástroji a paření. Suma sumárum, nečekal jsem zázrak, ale spokojenost je. To se samozřejmě nedá říct o zkurveným Futuru a o předkapelách, který stylově neladily s headlinerem.


Samael

Opouštíme teda místo konání akce a přesouváme se zpět do Hells Bells. Celá akce končila chvíli po půlnoci a mě vlak jel až v pět ráno, takže jsme se jali popíjeti chmelového jedenáctistupňového moku, když tu za námi přišla jedna přísedící holčina, ať si jdeme něco prohlídnout cestou na záchod. Nikomu z nás se nechtělo vstávat. Nakonec jsem neodolal a jsem tomu rád, protože to co nám chtěla ukázat, byla nádherná, ale když píšu nádherná, tak tím myslím opravdu nááááádherná blitka. V životě jsem neviděl takovou precizní práci. Ta symbióza tvarů, ten smysl pro umístění...Prostě paráda!!




Bylo asi půl třetí ráno, když nám začalo kručet v břichu. Nevim proč, ale najednou jsme dostali všichni chuť na svíčkovou se šesti. Jenže kde kurva v půl třetí ráno sehnat svíčkovou se šesti? Po třetí hodině jsme se teda vymotali do chladné úterní noci pražských ulic, abysme narazili na NON-STOP jídelnu. Už jenom to slovní spojení NON-STOP JÍDELNA je neskutečný. A to co jsme uviděli v nabídce nás poslalo do kolen. Jedno z mnoha jídel v nabídce  byla i svíčková!! Chtělo se nám brečet. Tohle snad ani Pražáci neberou jako samozřejmost, jen tak si zajít ve čtvrt na čtyři ráno na svíčkovou. Nádhera! Paráda! Luxus!! Fungovalo to tam jako ve školní jídelně. Žlutý tácy, na který si vezmete příbor, usměvavá paní za pultem vám nandá požadovaný pokrm na talíř. A vy jdete k pokladně (to je asi jedinej rozdíl mezi školní jídelnou a NON-STOP jídelnou). Já si dal projistotu ještě frankfurtskou polévku. Potom teda tu svíčkovou se šesti knedlema. Šlehačku a brusinky jsem odmítnul. A to vše za neskutečnejch neuvěřitelnejch 109Kč!!!!!! Já byl jak v Jiříkově vidění. O 15 hodin dřív jsem totiž byl na obědě u nás v jedný hospodě, kde jsem si dal kuřecí vývar kterej stál za hovno a rizoto, který jako rizoto nechutnalo, ale bylo to dobrý, a shodou okolností to stálo taky 109Kč. Já jsem prostě nemoh z tý ve čtvrt na čtyři  svíčkový. Tak hrozně mě potěšilo, že jsem úplně zapomněl na zmršenou akci (vyjma Samaelu) kterou jsme večer před tím prodělali. 

Neuvěřitelná, neskutečná, geniální svíčková ve čtvrt na čtyři ráno...

Nacpali sme si břicha a šli do jednoho hooodně přihřátýho nonstopu, kde kupodivu z jukeboxu hráli Dimmu Borgir, Rammstein a Deep Purple o což se postaraly 2 vampýrky, který tam přišly z Hells Bells. Já jak se najím, tak už do mě pívo neteče, ale to nevadilo, poněvadž za posledních 10 hodin jich bylo víc než dost. Takže proběhla kokakola na baru a pak už frrr na nádraží čekat na vlak. Půlhodinku jsem si poseděl, nastoupil do vlaku, na chvíli zavřel oči a probudil se kousek před výstupní stanicí Chlumec nad Cidlinou. Domů jsem to měl 12 km, ale jízdenku jsem měl jenom do Nového Bydžova. Paní průvodčí mě ujistila, že to staví i u nás ve Skřivanech, a tak mi prodala ve vlaku na ty 3 km, který jsou z Bydžova do Skřivan, jízdenku za 11Kč. O poznání hůř dopadl jeden hoch, který si nestihl zakoupit jízdenku v Chlumci v pokladně, bo paní pokladní tam prej vykecávala, takže si ji musel koupit ve vlaku, což je s kurevskou přirážkou, takže ve výsledku za 12 km jízdy, asi 7 minut, zaplatil kurevskejch 62 Kč (40Kč z to je přirážka za zakoupení jízdenky ve vlaku). Kdyby si zavolal taxika, možná by ho to vyšlo levnějc. Ve Skřivanech jsem se vykulil z vlaku a odpajdal s bolavým kolenem domů...