Zobrazují se příspěvky se štítkemKampfar. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemKampfar. Zobrazit všechny příspěvky

DEATH COFFEE PARTY / ZOO CHLEBY / RYTÍŘSKÝ TURNAJ V DĚTENICÍCH / POLYMETAL / BRUTAL ASSAULT / ROCKOVÉ TŘTĚNICE


Původně jsem na letošní ročník Death Coffee Party neměl potřebu jet, ale když byli ohlášení Suffocation, přehodnotil jsem plány a vstupenku zakoupil. Stejně tak SODík. Ostatním z naší party, kovaným deathmetalistům, patrně Safokejšn, parkování a stanování zdarma hned u areálu a vstupenka za hubičku, nepřišly jako dost dobré důvody utrhnout se od lahváčů a jet na pořádnou muziku. Samozřejmě je to jejich věc... Směr Litoměřice jsem nabral hned, jak jsem odvezl ženu s dětmi na vlak do Pardubic mířící do Tater, kde oni strávili víkend podle svých představ. Já pátek a sobotu strávil podle svých představ v areálu Zahrady Čech, kde se tradičně konal tenhle komorní festiválek plný nekomorní muziky. Meteorologové strašili s přívalovými dešti a napršenými litry vody na centimetr čtvereční v severočeském kraji, ale nakonec to nebylo až tak hrozné. I když ta dvojice, která stavěla v dešti stan když jsem přijel a zrovna fakt pěkně pršelo, si určitě nemyslela, že to zas tak hrozné nebylo. Po chvíli trápení to vzdali. Já chvíli počkal, než se to trochu uklidní a pak šel do areálu ochutnat pivo (slabota), zkontrolovat počet lidí (málo), děvčat (téměř žádná) a hlavně mrknout na zahaj(l)ovací kapelu INCARNATE, ve které zpívá můj známý, který hned jak mě viděl, tak si postěžoval že Magi nepřijel, a to i když měl možnost volného vstupu. Já samozřejmě věděl, že Magi nepřijel, neboť kdyby přijel, tak by přijel se mnou. Nyní do světa vytroubím výmluvu, jakou si Magi přichystal, aby nemusel na festival jet. Na tohle by nepřišel ani Eric Cartman. Dámy a pánové, Magi nejel na festival, poněvadž musel doma hlídat psa. Asi aby ho někdo neukradl nebo já nevim. Každopádně letos tedy ještě více okleštěná sestava než obvykle. Zmínil jsem tu pivo. To bylo v areálu k dispozici značky Malá Strana. Jedenáctka za šedesát. Pak tam byla ještě IPA a polotmavá třináctka. Ta byla trochu dražší. Točený neochucený Birell, točený Cider, a žlutá a červená limoška. V nabídce pak byly i destiláty a nápoje míchaného typu. Do žaludků jsme si mohli za férové ceny (za opravdu férové ceny, ne jako ty férové co jsou na Obscene Extreme festivalu) pořídit nemálo krásně vypadajících pokrmů od prachobyčejné bagety přes klasiku typu sekané v housce (ta byla fakt skvělá!!) až po fazole. V tomto směru nebylo co vytknout. Sekanou v housce tam žrali všichni. I tenhle debil.


Déšt chvíli po začátku kapely Incarnate ustal a už se nevrátil. Incarnate, i když se asi dost lidem nelíbí, mi vůbec nevadí a rád se na ně podívám. Jejich písničky mají romantické názvy. Ne každý den slýcháte romantické písně jmenující se Zvratky, Bublající vřed, Hemeroidy a podobně. Nejvíc se mi ale líbil duet se zpěvákem ze spřátelené kapely Crow To Crow.  Když hraje druhá kapela, SOMETHING LIKE, přijíždí duo Jára a Jára a dostavil se z pracovního procesu také SODík. Aspoň jsem se mohl někomu svěřit, že druhá kapela mě vůbec neoslovila, jinými slovy, nelíbila se mi. Upozorňuji, že moje reporty vyjadřují pouze a jen můj momentální názor a stav, a že ne všichni a pokaždé se mnou budou souhlasit. Nehněvejte se na mě tedy, když o vaší oblíbené kapele napíšu, že  hráli sračku. Třeba nehráli, ale já ji v tom momentálně slyšel. Something Like mi přišli jako jakýsi hárdkórmetal, melodický, s občasnými sóly, které jakoby z prdele vypadly trochu známějším kolegům Helloween. Čtyři pětiny headlinerů Suffocation se na ně přišlo podívat a zahoupat se. 


Další kapelou, v pořadí třetí, byli AD VICTIM z vysočiny s basákem z Brna. Hráli satanistický deathmetal s přesahem maličko do blackmetalu. Za mikrofonem stojí samotný rohatý Belezebub a hraje na "zvonkohru", která do jejich muziky seděla jako hrnec na prdel. Troufám si tvrdit, že nebýt té zvonkohry, nebyli bychom z nich odvaření. Ale vizáž zpěváka a ten skvělý nápad použít zdánlivě nepoužitelné do deathmetalu bylo prostě boží. Na konci setu došlo na obligátní nabízení kapelního merche, kdy většinou nějaký člen do hlediště řekne, že kdo by měl zájem, máme támhle v rohu nějaký cédéčka a trička... Ne tak Ad Victim. Ti to naprosto zabili "Jestli chcete nějaký cédéčka, klíčenky, trička nebo tak něco, tak nemáme nic." Pivo jsem tu zmínil už dvakrát a do třetice všeho ne moc dobrého a zlého: pivo nebylo moc dobré, ale ani zlé. Třeba první mě vůbec nekoplo. Měl jsem žízeň po dvouhodinové cestě autem, takže ve mě zasyčelo. A to druhé, jestli jsem nějak špatně polkl nebo něco, zkrátka jsem si trošku nablil do úst, jak mě to koplo. Pak se to nějak ustálilo, možná jen v mojí hlavě, že "lepší to stejně nebude tak nebuď piča a chlastej co je" a nakonec jsem jich tam v pátek poslal 15 kusů. Na víkendového pivaře slušný. 

Tohle udělá z dementů pár Malých Stran. Rozmazaný dementy.


No tak jsme se zasmáli a vrátíme se k muzice. Na řadě jsou WE ALL GONNA DIE kteří hráli deathcore nebo tak něco. Já těmhle škatulkám nerozumím. Každopádně na poslech u pivka dobrý, ale doma bych si to nepustil. Jednak proto, že deathcore neposlouchám a taky proto, že mi zrovna teď hraje Sturmwächter, což může malej Jára a SODík brát jako doporučení. No ale pak to přišlo. Na scéně se objevují Émerykánci NECROT a ti nám ukázali jak se má hrát deathmetal! Parádní Oldschool fajny jako cyp cypovity. Pro mě osobně nejlepší kapela celého festu. Tou dobou se předemnou objevil nějaký sympatický mladík a dává se se mnou do řeči. Nedokázal jsem si ho nikam zařadit, takže jsem mu podal ruku a dělal že ho znám, třeba z nějakého z minulých festivalů? Nemám pamatováka na xichty, takže je dost možný, že se s někým první den festivalu bavím třeba hodinu a druhej den když jde proti mě, tak si to vůbec nepamatuju. To je někdy strašná výhoda, když se vám takhle odmazávají zbytečnosti z hlavy. Tentokrát ale moje hlava správně vyhodnotila, že toho mladíka vůbec neznám. No co vám mám povídat... Byl to přítel holčiny, kterou jsem si chvíli předtím vyfotil (vyfotil jsem si ji i loni, neboť tento festival je na dívky poněkud skoupý a je třeba chytit se každé příležitosti), a požádal mě, že jestli bych ty fotky nemohl vymazat. Nejdříve se mě tedy zeptal, proč si fotím holky (asi abych si pak u nich mohl strkat klacek do prdele, ne? To dá rozum přece...) a pak začal vypravovat, že ona se fotit nechce (podle toho jak pokaždé když si ji někdo fotí pózuje tipuju že jí to dělá dobře) a že mu pak brečí na rameni, že je vyfocená. Hele já nemám vůbec problém cokoliv co nafotím nebo nafilmuju vymazat. Je to napsaný i v pravo nahoře tady na blogu. Když člověk přijde a požádá, je to tak v pořádku. Jenom nevím kámo, co bys dělal na festivalu Obscene Extreme, protože tam fotí každej všechno, a děvčata jsou focena úplně nejvíc. Ty tři nekvalitní fotky jsem tedy před přítelem oné dívky poslal do koše a abych mu ukázal jaký jsem kabrón, protože z koše v telefonu se fotky dají přeci obnovit, vysypal jsem před ním i koš a jeho přítelkyně si s mým telefonem už netykala. Ale co jsem viděl později, přívětivě pózovala dalším strkačům klacků do prdele a třeba při kapele Čad, která hrála druhý den, skákala do lidí, kde si každý chtěl sáhnout a taky sáhl a mám takové tušení, že se jí to líbilo. Ale třeba se pletu a třeba vlastně vůbec nechtěla vylézt na pódium a skákat do natažených rukou. Možná by si mohla sama sáhnout do kalhotek a nedělat z komára verblouda, když si ji někdo vyfotí. Mír s vámi!! 


Další kapela se jmenuje EXTINCTIONIST a mám u ní poznamenané, že to byla mrdka. Opět upozorňuju, že co je mrdka pro mě, nemusí zákonitě být mrdka pro ostatní a naopak. Naopak TORTHARRY zahráli opravdu výborný set. Psal jsem to tu už několikrát. Oni zrají jako víno. Tahle kapela je naživo prostě skvělá. Záměrně píšu naživo, protože doma podobnou muziku neposlouchám. Při Tortharry jsem zahlédl v kotli plešatého junáka, který si sám sobě nadělil hlavou o podlahu. Snad to nebude mít spouštěcí vliv na započetí jeho tranzice. GUTALAX tradičně poslední roky přenecháváme jiným. Také jsme byli mladí a líbilo se nám houpat se v rytmu hoven, ale už jsme jich přejedeni. Kapely. Né těch hoven. Musím ale vzdát hold, že hovnama se dokážou živit jen dvě organizace. První jsou firmy zabývající se pronájmem přenosných kadibudek a druzí jsou Gutalax. Je neuvěřitelné, že pokaždé dokážou zaplnit celý festival, ať už se jedná o nějaký vesnický Kombajn fest v Horní Dolní, Obscene Extreme fest nebo Brutal Assault. Za to mají můj respekt. Nikomu je nehaním, hrajou sračku a zpívaji o hovnech. Přeberte si to jak chcete. 


Hlavní hvězdou letošní Zahrady Čech byli USÁci SUFFOCATION. Zahráli fakt výborně. Zvukově to bylo super, lidí bylo dostatek, všichni museli být spokojeni. Ale stejně u mě na pomyslné misce vah byli těžším kalibrem Necrot. Následní DOOMAS se svým deathdoomem měli po Suffo hodně těžkou úlohu, ale zhostili se jí s grácií Slovákům vlastní. Na piču, že po Suffo se to vylidnilo a Doomas hráli pro pár lidí. Dopiče to jako fakt? Vždyť oni zahráli úplně výborně! Nechápu některé typy, které přijedou na festival kvůli jedné kapele a zbytek prochlastaji někde na lavičce. VULVATHRONE jsem nedával moc šancí, ale jejich šance se rapidně zvedly v přímé souvislosti se zvedající se hladinou piva v krvi a nakonec se mi to libilo. FOB je kapela, jejichž CD vozím v autě, občas ho i vsunu do přehrávače ale že bych byl jejich muzikou nějak uspokojován, to se říct nedá. Na druhou stranu když už tam hráli a pivko bylo v ruce, tak to nebylo špatný. Jenomže pak přišlo něco uplně skvělýho. Scéna potemněla, na tempu se ubralo a atmosféra zhoustla. Okloboukovaná zpěvačka, spousta kouře, pomalé rify a nervydrásající muzika THE CORONA LANTERN. Zpvěvačka Dahlien je fakt dobrá a Coroní muzika se mi líbila už loni na Czech Death Festu. Jenže tam hráli odpoledne za bílého dne. Tady ve dvě v noci to mělo ten správný genius loci. Opravdu výborné a kdo říká, že ne, tak říká že ne. A tím skončil první festivalový den. Bylo to pěkné a bylo toho dost.  Sobotní dopoledne a poledne jsem strávil u SODíkových, kde jsem si vyžíral jako král a pochlastával jako Vůdce, takže první kapela promine, ale nestihli jsme ji a druhá kapela promine, ale byla na můj vkus šíleně uječená. Naštěstí jsme přišli na poslední dvě písničky. Znělo to jako kdyby Bruce Dickinson zpíval thrashmetal. Třetí kapela se jmenovala PYROMANN a hráli deathcore. Byli to hodní kluci z Budějic, jak se nám pochlubili. A já se teď chlubím, že mi pivo nechutnalo a proto jsem ho přestal pít. Němci VELOCYRAPTOR předváděli slam kripl core. Na můj vkus zpěvák moc žvanil, takže jsem si zašel pro točeného Cidera. V plánu byl pak už jen jeden, protože jsem byl rozhodnut večer festival opustit a sednout za volant. A alkohol za volant co? Nepatří. Po velocypedních raptorech naskákali na pódium PSY:CODE a já je pasoval do role nejhorší kapely. Znělo mi to jako falešně zazpívaný Paradise Lost mixnutý deathcorem. Ovšem následní ENRAGEMENT ze země tisíců jezer to byla jiná třída. Jen škoda, že měli problém se zvukem mikrofonů. Jeli totiž na tři zpěvy a slyšet dobře byl jednom jeden. Druhý zpěv byl slyšet trošku a třetí projistotu vůbec. Snažili se na nás hovořit naší mateřštinou a z jejich úst věty jako "Ahoj jak se máš udělej bordel" nebo "Kůrva dobré pivo" zněly roztomile. Hudebně to bylo také výborné. Pěkně to valili Fini.


Co se mi naopak nelíbilo, byli následní STAB, kteří hráli opět nějaký slam core. Tahle muzika není pro mě. Ale tak zase lepší než drátem do oka žejo. Pak hráli CREPITATION, což byl hanebný grindcore, který by snad byl i dobrý, kdyby hráli o dvacet minut méně a kdyby byly slyšet oba zpěvy. Opět to zvukař nějak nedomrdal do konce. Ale je zvláštní, že když zpěvák, který nebyl při písních slyšet, mluvil mezi písněmi k obecenstvu, slyšet byl dobře. Pak zahráli ANIME TORMENT a jako vždycky se mi líbili. A pak zahráli ČAD, kterým to opět posral zvukař, tentokrát byly přepáleny bicí a naopak úplně utopena kytara. Divím se pánům zvukařům, že je to nesralo. Možná sralo, ale nic s tím nehodlali udělat. A pak už pro mě nezahrál nikdo, neboť jsem se sebral a odjel k nám do piče, tedy do východních Čech. Samozřejmě jsem to tak měl v plánu odjet večer, ale je pravda, že původní plán počítal ještě s dalšími kapelami. Moje ubohá muskulatura a staré vrásčité tělo plné tuků a jedů však bylo rezolutně proti. Nevadí! Důležité je, že jsem dojel domů v pořádku a nesejmul jsem ani ty tři srnky co pobíhaly po silnici, ani ty dva jeleny, který se parožili v příkopu kousek od kapoty mého vozu a dokonce ani lišku, která mi přeběhla pár metrů před předními koly. Nějaké hodnocení na závěr? Death Coffee je pohodový festival s komorní atmosférou v areálu se sociálním zařízením, které bylo neustále uklízeno a doplňováno o toaletní papír, mycí gel a papírové ručníky. Absence sprch nikomu nevadila asi. Dvojdenní špína ještě nikoho nezabila...

  

V pondělí jsem se byl podívat na cizokrajnou zvěř v Chlebské ZOO. Byl jsem tam naposledy v době, kdy tam měli v podstatě jen kozy a velblouda. To bylo někdy před deseti lety. Teď už je zahrada pěkně rozrostlá a jediný co mě tam nasralo bylo, že na parkovacím lístku nebylo napsané, že si ho máme vzít s sebou k pokladně ZOO. Na moji otázku na pana pokladního Kurva tak proč to na to nenapíšete? mi odpověděl že je to napsané na parkovacím automatu u závory. Ano je. Ale když sedíte za volantem, informace o tom, že parkovací lístek po vás budou chtít u poklady, je to poslední, čeho si z pozice řidiče všimnete. Všechno ostatní v ZOO už bylo v normálu. Největší slávu tam stále dělají kozičky a kozy a daňci, které pobíhají přímo u vás, můžete si je hladit, koupit jim krmení a pro děti je to prostě to nejlepší na ZOO. Společně s velkým dětským hřištěm a skákací plochou. Malé děti nezajímají koule, které na nás vystrkoval lev, co se válel uprostřed výběhu, a druhej uvnitř v boudě za sklem. Malé děti nezajímá ani opička, která leze po stromě a přitom chčije. Malé děti trochu zaujal velbloud líně se rochnící v písku, který asi půl minuty prděl tak, že se mu prdel nestačila zavírat. Myslím, že ani zebry, medvěd, ryby, ptáci, želvy, surikaty, lemuři a další nebezpečná a roztomilá havěť není to pravé pro dnešní děti zkažené mobilními aparáty a dementní společností. Vstupné pro dva dospělé, jednoho puberťáka a malé děcko bylo 750Kč. Zamrzelo, že nešlo zaplatit benefit kartou, kterou mám z práce nabitou na dvacet takových návštěv. Občerstvení v zahradě bylo uspokojivé. Několik budek se zmrzlinami za cenu větší, než bylo potřeba, to jest 55Kč za ne moc dobrou točenou vanilkovomeruňkovou, ze které chemie sálala jak radiace nad Černobylem. Kopečkové zmrzlině neholduji. Slaná pizzapalačinka za 165Kč ve které bylo přesně to, co vám doma zbyde v neděli v ledničce a vy si to rozpečete do toustu, taky nebyla nic moc. Na výběr toho samozřejmě bylo mnohem víc, i tolik oblíbené smažené sračky, za festivalové ceny.


V úterý jsem vyrazil na kole. Jelikož jsem ale byl ještě pořád lazar z toho jak jsem ofoukl a zablokoval se mi krk, tak jsem si dal jen krátkou, čtyřicetikilometrovou trasu, kterou jsem spláchl sedmi pivky. Sluníčko mě tradičně sežehlo na spálenou sračku, ale tomu se podivují už jen ti, kteří mě neznají. Kdyby na středu nebyl v plánu výlet na rytířský turnaj, seděl bych v hospodě ještě teď. Rytířský turnaj v Dětenickém areálu jsem absolvoval už dvakrát se svými dětmi. Teď, když mám na týden půjčené dítě cizí, nabízelo se navštívit turnaj znovu. Kdo má rád koně a hezké kostýmy, divadlo a humor, měl by se na to jet podívat. Představení plné zábavy a rytířských soubojů zahrála skupina Ordo Kromen, která vystoupení pojala jako takový malý mix Krále Artuše a Excaliburu a Pána Prstenů. Zajímavé divadlo hlavně pro děti, kdy se děti mohly přímo účastnit děje a po konci se i za malý poplatek svézt na koníkovi. Celé vystoupení začínala česky zpívaná rytířská verze písničky od Within Temptation. Bylo to fajn. A taky nešlo zaplatit benefitní kartou... Pak jsme zašli do dětenické středověké krčmy, kde jsme se přežrali. Jak jinak žejo...
 




(Přátelé, toto píšu již na novém notebooku. Všechno na něm vypadá jinak, tak nevím jestli to od tohoto okamžiku na blogu nebude nějaké jiné...)

Jinak kdo nebyl nikdy v Dětenicích a neví o co jde, rozhodně se vyplatí zajet tam. Resort nabízí dostatek kulturního vyžití od prohlídky zámku, pivovaru a pekla, až po víkendové food festivaly a samozřejmě to nejlepší, večerní program a hromada žrádla a dobrého piva, dobové kostýmy a parádní atmosféra v obrovské středověké hospodě... Celý týden jsem měl dovolenou. Nebývá zvykem abych si bral takhle tejden jen tak, ale ono se toho prostě sešlo trochu víc, a zrovna mi vycházel dlouhý týden v práci, takže bez dovolené bych to nedal. Takže hned jak jsme přijeli z Dětenic, hodil jsem se trochu do gala, a vyrazil za písničkou, tentokrát sám, do Přelouče, na můj oblíbený POLYMETAL. 


O tom, že Polymetal hraje na náměstí v Přelouči, zadarmo prosím pěkně, nás informovala samotná kapela na svém facebooku několik hodin před začátkem akce. Naštěstí se mi to zobrazilo a já se o akci dozvěděl a mohl jsem vyrazit. Přeci jenom Polymetal není kapela, která hraje každej den, novinky od nich jsou na slovo skoupé, merchandize na bodu těsně před mrazem, takže jsem byl rád, že můžu hezkou středu zakončit právě Polymetalem. Zaparkoval jsem takticky pár kroků od služebny místních městských policistů a asi třista metrů došel pěšky. Na náměsti byly připraveny umělohmotné židle, pódium, jeden výčep. Zašel jsem si pro grepomelo do hospody a protože bylo vedro jako v želví kundě, ani jsem si ho nestačil vychutnat. Chvíli jsem pokoukal po násměsti co se kde píše a co tam mají a když kostelní hodiny odbily sedmou hodinu večerní a utichla reprodukovaná nějaká SKA hudba, rozhlédl jsem se a zjistil, že židle se obsadily lidmi staršího data narození a že celkově se sešlo docela dost lidí. Na pódiu probíhá poslední kapelní porada, obecenstvo všech věkových kategorií vzrušeně šumí. Z davu slyším "Jaktože nejseš na Slávii? Ty nechceš vidět postižený no jo..." To bylo 4 minuty po devatenácté hodině, tedy v čase, kdy se do toho Polymetal pustil první písničkou, která mi přišla nezajímavá. Možná lepší, protože zvukově to nebylo ideální a kdyby začali hrát nějakou pecku a zvuk byl na piču, fanoušky by to akorát nasralo. Záměrně píšu fanoušky, protože ani náhodou lidi kolem fanoušky kapely nebyli. Přišli prostě jen proto, že byl teplý večer, náměstí v Přelouči je příjemné a bylo to zadarmo. Zvuk jak jsem psal, nebyl moc dobrý. Plno basů, zpěvák byl slyšet jen v sykavkách a kytary skoro vůbec. Druhá píseň Noční víly, byla zvukově lepší a v půlce asi i kytaristům došlo, že to není ideální a po chvíli dohadů během písně, otočil kytarista čudlem a najednou byly kytary na světě!


Další píseň Štvanice, jako kdyby byla vypůjčená od dýňových kolegů z Německa, a pak už to jelo: Pohřeb v bílém, Nevidomá, Na cestu se dej (poprvé se objevila nějaká divná holka s batohem na zádech a uplně normálně chodila mezi lidma a v rachodu metalu cvičla psa v umění chodit těsně u nohy), Ples upírů (jestli až do teď lidi seděli, tak tato píseň je přiměla k pohybu - malé děti skákaly, starouškové srandovně tančili, opilci pařili a všichni včetně mě si spokojeně klepali nohou. Těžce návyková věc.), Ikaros, Noc patří kráskám (od fanouška nadšené děkování Díky Díky Díky, od kapely se strhaným úsměvem na tváři Děláme co můžem, zdrchlaný fanoušek My takýýý...), Balada o růži (chtěl jsem si zajít pro další grepomelo, ale to by znamenalo vystát si frontu z hospody až ven, bylo opravdu dost lidí, i když to podle fotky nevypadá), poté anglicky zpívaná Out int the fields (strašná výslovnost zpěvákova), Šest tisíc křížů, A co s tím? (Cover písně Its a Sin, který je ale zkoverován od coveru Gamma Ray. Zpěvák to chvílemi nedával.) Následují Bílí andělé, Lásky básníků, Jezdci z pekel, Sedni a saj, motorheadí cover Aces of Spades, ten se mi hodně nelíbil, protože jakýkoliv metalový cover od Motorhead nemá bez nějakého náznaku Lemmyho imitace žádný smysl. Opak si asi myslel do půl těla svlečený, celý potetovaný starý scvrklý ožralý santus, který se přišoural, udělal kříž z rukou, chvíli pozevloval a zase zmizel. Pak přichází písně Šílenství, jestli jsem dobře slyšel a Šílenci nestárnou. Pak se naoko nekompromisně kapela loučí a čeká až si je vyvoláme zpět. Takže přeloučským náměstím zní Ještě jednu ještě jednu!, načež potěr s jednociferným věkem posouvají toto o level vejš, a dožadují se Ještě dvě ještě dvě! Polymetal tedy zahrají pecku Alkoroll, kdy největší kotel udělaly právě děti ve věku 3 až 8 let (jedno děcko tam pařilo v plínce). Opět stylově přivrávoral potetovaný bezdomovecky vypadající opilec. Asi vycítil, že se zpívá o něm. Od pódia po písničce odešel po čtyřech, respektive po dvou kolenech a dvou dlaních. Chodit už nezvládal. A protože si děti vyřvaly přídavky dva, tak kapela, která neměla už nic připraveného, dala ještě jednou Na cestu se dej, symbolicky, aby nás vypoplonkovala z náměstí. Po téměř dvou hodinách, ve 20:57 hodin přeloučského času zazní poslední tóny, kapela se loučí, já odcházím spokojený z náměstí a v podstatě neplánovaný koncert mě krutě uspokojil u srdíčka. Cestou domů, se blýskalo, s Fialovou vládou a diktátem EU to rozhodně nebylo na lepší časy. Po příjezdu ke Chlumci nad Cidlinou blesky už docela budily respekt, ale nic, až na pár hřmotů a trochu vody, z bouřky nakonec nebylo.


Čtvrteční den se nesl v duchu šipkového turnaje a popíjení dvanáctistupňového Rádochlastu. Abych toho náhodou neměl málo minulý týden, tak jsem vyrazil ještě na jeden den na Brutal Assault, kde jsem byl naposledy v roce 2017. Přiznám se bez mučení, že kdyby mi nenapsal kamarád, že mě nutně potřebuje vidět a že si dáme spicha právě na Brutal Assaultu, vůbec bych neuvažoval, že bych se tam jel podívat. Zajel jsem tedy na páteční program, který mi přišel pro mě jako nejlepší z toho důvodu, že z kapel, které jsem chtěl vidět, jsem ještě nikdy neviděl a už nikdy neuvidím. Například mnou milovaní Ved Buens Ende nebo mnou ignorovaní Laibach a Jinjer (které jsem nakonec neviděl).  Sešli jsme se tedy v Josefově, dali si spolu pivko a po letech pokecali. Pak jsme vyrazili na Brutal Assault. Před vstupem mi nějaký norský vozíčkář chválí tílko a kérku Isengard. Chtěl si se mnou evidentně pokecat, ale jeho norsky znějící angličtina byla na mnohem vyšší úrovni než moje česky znějící angličtina, takže mu dávám sbohem... Pro páteční den festivalu jsem si vygeneroval plakát s kapelami, které jsem měl v plánu shlédnout a které jsem také shlédl.



Ještě bych zde mohl zmínit, že po minulém snu, kdy jsem vykrvácel, jak se můžete na blogu dočíst, mi před brutálním assaultem utkvěly v paměti dva sny. V jednom jsem omylem vypíchnul oko roztomilému pejskovi přítele mé dcery a ve druhém snu jsem uřezal hlavu naší dosluhující logističce paní Donátové z práce a po zbytek snu jsem hledal, kde zakopat její mrtvolu tak, aby ji nikdo aspoň dvacet roků nenašel. Když nad tím člověk přemejšlí, ono by asi nebylo od věci mít pro strejčka příhodu připravené nějaké takové místo, kam případně uklidit mrtvolu, když už se nějaká naskytne. A to se také stalo brzo ráno v pátek, kdy jsem se probudil a bylo jasné, že spát už nebudu, tak jsem přemýšlel nad nějakým dobrým místem. Nic pořádnýho mě nenapadlo. Ve snu už jsem jednou před hromadou let vraždil a mrtvolu jsem zakopal ve svahu v lese za hájovnou. Zatím se mi nezdál sen, že by ji někdo vykopal. Tak třeba je to dobrý místo. Cesta na Brutal Assault po staré cestě byla plná mlhy, která se během dopoledne rozpustila a vyšlo slunko, které mě později sesmahlo na škvarek jak jinak žejo. Zaparkovat před léty na Brutal Assaultu přímo v Josefově bylo docela nesnadné. K mému údivu bylo ale míst k parkingu dostatek.


S kámošem Peterem, který po letech vyrazil na velkou akci procházíme areál, protože se ještě nehraje. Ukazuje mi uličky a různá zákoutí a výstavy a právě na výstavě nějakých úchylných obrazů jsem objevil jeden, kterej mě do jistý míry nasral, neboť se tam na tom uměleckém díle nějakej gay s okovaným pérem dělá na demo od Darkthrone. Vole tohle se nedělá! Kdyby na obrazu byl nějaký gay, který se s okovaným pérem dělá na demo od Dimmu Borgir, nebo Cradle Of Filth, asi by to nikoho včetně mě nepřekvapilo. Ale proč na Darkthrone? To nedává smysl. Tahle kapela je uznávaná napříč žánry. Když to všechno prolezeme a já zjišťuju, že se to za těch sedum roků docela změnilo, zamíříme na první kapelu, kterou jsem měl v plánu vidět a tou byli PARTY CANNON. Očekával jsem srandu a gore, ale dostal jsem monontónní kvičárnu s nafukovacíma píčovina. Někomu to možná na party stačí, těch pár nafukovaček. Nás to docela sralo, tak jsme šli do pivního stanu. Pak přijel Amorfis. Potkávám se pak s dávným přítelem Dufaqem, se kterým chvíli kecáme a už se připravují DISTANT, což byl se skvělým zvukem brutal slam. 


Moc příjemné, ale doma bych si takové věci nepustil. Po nich se přesouváme trochu blíže na další kapelu, ROTTEN SOUND. Chvíli tam kecám s nějakým týpkem, a ten mi po chvíli řekne: "Moravák?" Ptám se ho: "Mám přízvuk?" 
On: "No trošku." 
Já: "A nejseš ty z Prahy?"  
On: "Jsem." 
Já: "Tak to ledacos vysvětluje..." 
Je zajímavé, že za Moraváka mě považují povětšinou lidé z Prahé. Z předních pozic jsem po chvíli odešel dozadu, protože vepředu ten zvuk prostě nebyl to pravý kokosovoořechový. Následní LIK mají stokrát lepší soud než měli Hnijící Zvuk. Po nich dáme kousek SVALBARD, ale nelíbí se nám to, tak zajdeme do hospody na pivo do skleněného krýglu. Bylo dobré a bylo hlavně v chládku. Já tou dobou byl už červenej jak rak. V hospodě zaujmeme místo u stolu vedle nějakých Slováků a ani už nevim proč a jak jsme se dali do řeči, vylezlo ze mě, že jsem si vzal Slovenku. A po vzoru Slováků, se kterými jsme kecali na jarním festivalu v Chřibské, tak i tento mi na to odpověděl Upřímnou soustrast. Jestli ono nebude cosi prohnilého na těch Slovenkách. Dopíjíme s Marjánem pivko a jdem mrknout na KALMAH. Tam to zvukař trochu posral, neboť jaksi opomněl, že kapela má i klávesáka. Nejlepší bylo, když kamera zabírala na velkoplošnou obrazovku klávesáka a ten vůbec nebyl slyšet. Kapela se prezentovala takovým tím skočným heavyblackem. Nic co bych potřeboval k životu. Jedním z důvodů, proč jsem přestal jezdit bylo i to, že se program vždycky tak dojebal, že se vám kryly dvě kapely, který byste rádi viděli. Jasně, pořadatelé nemůžou počítat s tím, že se najde někdo, kdo poslouchá nesmysly od Ulver až po noisebordel, takže předpokládali, že když bude hrát na hlavním pódiu ČAD a na menším zadním pódiu UFOMAMMUT, že je to tak v pořádku. Není. Ale protože jsem ČAD viděl předešlý víkend, dostal přednost Ufomammut. Ti hráli jakýsi psyche prog stoner. Tohle by se hodilo víc do klubu nebo aspoň do tmy a ne abych se smažil ve vlastní šťávě na spalujícím slunci. 


Pak jsem zašel na IMPERIAL TRIUMPHANT. Ty vole co to bylo? Takovou sračku nezvládnul ani vedle mě stojící Peter. Jdeme pryč a zdravím krásnou opilou dívku válející se v cizích zvratkách. Mávám na ni a ona se na mě hezky usmívá a mává mi také. Kdybych na ni skočil a šoupnul jí ho do... no prostě šoupnul jí ho tam, nejspíš by neprotestovala. Miluju ji!! Pak byli v plánu ABORTED, které si užil nejvíc Peter, jež odešel do kotle a z něj se vrátil poloviční a o třicet let starší. Během vystoupení proběhla na pódiu žádost o ruku, která byla přijata kladně. Pak zavoněly chcanky z přilehlých raket a rozněžnění blbečci si dávali trička na nosy, jak kdyby tam hnila mrtvola. Od fanoušků Aborted, kteří právě nějaké mrtvoly měli přímo na pódiu, bych očekával trochu více loajality vůči kvasící moči. Aborted rozproudil krev snad v každém, kdo se na ně přišel podívat, protože kažou chvíli mi nad hlavou plula tu noha, tu prdel, tu kozy, tu celý člověk. Nejsem na to zvyklý, vždycky se těmto aktivitám vyhýbám, ale tady jich bylo tolik, že i já se musel zapojovat do ručního posouvám plavců. S mojí ubohou tělesnou schránkou a nulovou svalovinou mě to dost vyčerpalo. 


Po skončení rychle opláchnout stále se smažící xicht na sluníčku a honem honem na nejmenší pódium nazvané Oktagon, kde program začínali moji oblíbení MALLEPHYR. Xicht, ramena a krk podle tílka mě pálí od té kurvy tam nahoře. Jako bych nebyl zvyklej. Pár minut na sluníčku a je ze mě grilovaná klobása. Vždycky lituju, že si Mallephyr naprosto nerozvážně vybrali tak na piču image, jakou si vybrali. Přeci jenom někde v přetopeném klubu, nebo jako teď ve třicetistupňovém vedru, nejsou mikiny s kapucou, dlouhé kalhoty a kožené bundy něco, co bych chtěl mít na sobě počas hraní. Samotní Mallephyr dobrý, ale zvukař to zabil. Nevim jestli to bylo tím prostorem, nebo prostě byl zvukař sjetej, Mallephyr nevyzněl tak jak by potřeboval... Tou dobou objevuji, a teď prosím o fanfáry za největší palec nahoru, PITNOU VODU ZDARMA. Ano, na festivalu, kde se platí úplně za všechno a to v cenách nemalých, byla k dispozici pitná voda zdarma. Smekám klobouk i se zbytkem šedých vlasů, protože tohle se na festivalech obvykle neděje. Balená voda se dá koupit za "malý poplatek" na OEF, ale natočit si do kelímku z bezdotykového zařízení, studenou pitnou vodu v tomhle vedru, prostě pecka! Voda byla chutná, neměla žádný ocas, byla krásně průzračná, bez jakéhokoliv znečištění a vůbec jsem se po ní neposral... Na další kapelu mě upozornil Peter, že je to srašně skvělý, ale že mi dává tak dvacet vteřin, než otamtud uteču. A víš co? Měl pravdu. Stačilo mě bohatě těch dvacet vteřin, abych si udělal obrázek o celé tvorbě. Rychle utíkám pryč a bohužel na hlavním pódiu hraje JINJER, kapela, která kdyby neměla na postu mikrofonu docela hezkou paní, tak by po nich neštěkl ani pes. Takže jednou ti hrajou dvě kapely najednou který chceš vidět a pak v celým areálu není nic co by tě zajímalo. Následuje LEFT TO DIE. Bylo hezký sledovat jak všichni kolem mě zpívaji Chuckovy texty a já neznal ani jeden, ale melodie mi přišly povědomé. Patrně pozůstatek z mých "středních" let. Bohužel po necelé půlhodince mám naplánované UNTO OTHERS. Tohle částečné krytí kapel, které chcete vidět je snad ještě horší, než když se vám krejou úplně.


Docela zajímavá kapela tihleti Unto Others. Co to vlastně hráli? Gothic rock punk? Já nevim, ale líbilo se mi to čertovsky!! Po nich jsem přeběhl na hlavní prostor a tam hráli CANDLEMASS. Ty jsem měl v plánu, ale začala mě bolet lýtka a záda, takže jsem si šel na chvíli sednout do pivního stanu k nějakým padesátníkům, nadávající na Fialu, negry a EU. Takovej evrgrýn. Jen pořadatelé festivalu si pořád myslí, že podporujeme migraci, chceme žrát trávu, vrátit se do středověku, vydělávat na nemakačenka a jezdit hromadnou dopravou. Pravda je tam, kde začíná dezolátství, náckovství, populismus a proruskost. A pak se to stalo přátelé!! To, co jsem očekával, že by se mohlo podařit, se opravdu podařilo. Lejdýz en džentlmen KULT OHNĚ!!


Naprosto precizní zvuk od prvních tónů. Kolik bylo lidí? Nevim, ale bylo plno. Ou máj gád to bylo skvělý! S otevřenou hubou jsem koukal na videoprojekci umístěnou za pražským symfonickým orchestrem a poslouchal skvěle namíchaný blackmetal norského střihu s krásnými melodiemi, ktoré zložil súdruh Smetana. Na projekci byly podmanivé záběry krás Čech z dronů, hrady, zámky, lesy, louky, hory, skály... a samozřejmě řeka. To nejnádhernější a nejskvělejší a nejlepší co mi kdy Brutal Assault, potažmo nějaká kapela dala, byla skladba Vltava. Jakmile se rozezněly smyčce, na obrazovce se klikatila krajinou a městy řeka, přidaly se kytary a bicí, naběhly mi slzy do očí, na rukách mi naskočila husí kůže a v těle taková hrdost, že jsem Čech, až to hezký nebylo. Nebyla to samozřejmě hrdost na momentální hovna, který v naší krásné zemi jsou, ale hrdost na můj národ, na mé předky, na naše umělce. Ne na řízenou islamizaci, ne na zkorumpované politiky, ne na připitomnělé youtubery, ne na dementní genderdebily. Tohle byla hrdost uplně jiná. Vltava regulerně rozmrdala celej Brutal Assault. Pan Bedřich Smetana může spokojeně hnít ve své kobce. Nadšeně tleskám, utírám si oči a potkávám Marjána, který měl husí kůži ještě po skončení koncertu. Málokdy se s klukama shodneme, že je něco skvělý, protože každý jsme z jiného těsta, ale tady jednoznačně všichni palec nahoru. O to víc zamrzí, když se pak po skončení festivalu můžeme dočíst na novinkách.cz od nějakého zasraného pisálka tohle: 

No ale co chtít od člověka, který si plete  blackmetal s deathmetalem... Pak mě čekal KHOLD na oktagonském pódiu. Postavil jsem se doprostřed, abych měl nejlepší výhled a čekal až se všechno přichystá. Najednou mě oslovili dva Poláci. Líbilo se jim moje tílko Isengard a kérka toho samého. Pak se mi svěřili, že se byli podívat na Kultu Ohně a vysvětloval mi rukama, angličtinou a polštinou, jak měl ruce pokryté pupínky (husí kůže) a jak brečel dojetím jak malej kluk. A to ani není Čech kurva!! Takovou sílu mělo ono vystoupení. Samotný Khold mě nudil svým houpavým tempem a opět zpraseným zvukem, který když jsem zašel do podloubí úplně stranou, byl paradoxně lepší než před kapelou. Pak jsem měl v plánu už jen dvě kapely. Obě kapely hrály u zadního východu na menším pódiu, ale protože na hlavní produkci už nic nehrálo, tak KAMPFAR měli natřískáno. Zvukově to zpočátku nebylo uplně ideální. Po dvouch písních se se mnou rozloučil Peter, který toho měl za předcházející dny už plný kecky a já osamotněl. Zvuk se stále zlepšoval, zpěvák překvapivě precizně dával i čisté zpěvy. Zazněly skladby z poslední desky, ale i ty z devadesátých let a po celou dobu co hráli, což bylo víc než hodinu, jsem si spokojeně broukal melodie s nimi. Vedle mě stojící Norové zpívali s kapelou. To je docela výhoda, když vládnete mateřským jazykem kapely. Chtěl bych je vidět, jak by si zabékali třeba na ČAD... 



Na náramku jsem měl posledních 105Kč, takže jsem zašel na klobásku za kilo. Ve stejném stánku jsem i za bílého dne hodoval, a sice škvarkovou placku se smaženou cibulkou a takzvaný kvášák, neboli máčenku, což je vlastně obyčejný okurek, ale neobyčejně dobrý. Navíc placka stála nějakých šedesát korun a okurek dvacetpět korun. Ty vole za to na Obscene Extreme festivalu nepořídím ani tatarku na hranolky. Samozřejmě ne všechny pokrmy na Brutal Assaultu jsou v takto příjemné cenové hladině. O kousek dál jsem zaregistroval kuřecí burger za tři kila a ještě o kus dál korejské rizoto v misce za 345 korun českých. Na výběr bylo nepřeberné množství a druhů pokrmů. Jen mít prachy, žaludek a střeva na všechno ochutnat to. Mylím, že jsem udělal jak jsem nelépe mohl. Klobása za cenu klobásy někde na vesnickým fotbale a placka, která mě zasytila na celý den, sice chutnala obyčejně, ale ne špatně, k tomu ta okurka. No fajné!


A na řadě byl můj osobní headliner, VED BUENS ENDE. Tuhle lahůdku jsem vždycky chtěl vidět naživo. Legendy praví, že někdy třeba udělají i druhé album hehe... I když jim Kampfar nenechali moc času na zkoušení, Ved Buens Ende začali načas a světe div se, parádní zvuk!! Stál jsem pár metrů od pódia nadšeně sledoval Czrala na speciálně upravené židli, neboť po jeho dlouhé nemoci zapřičiněné pádem ze čtvrtého patra, se nepohybuje moc dobře. Na pódiu se pohyboval na kolečkové barovce, hrál na kytaru a naprosto absolutně čistým zpěvem mě odzbrojil. Ani jednou mu to neujelo. Je to znamenitý zpěvák. Vedle něj stojící Vicotnik obsluhující též kytaru, je pro mě osobně zpěvák s tím nejskřehotavějším blackmetalovým vokálem jaký lze na scéně slyšet. Znalci jeho tvorby mi jistě dají zapravdu. Nenazpíval toho moc, ale když už se ozval, bylo to jak když vám nasranej havran vyklovává dlouhým zobákem uchem mozek. Perfektní!! Ostatní dva členové kapely prominou, nejsou pro mě známou natolik, abych o nich mohl něco napsat. Hudba Ved Buens Ende se nedá jen poslouchat. Je to hudba, které se musí člověk věnovat déle, kterou musí pochopit a pro kterou musí mít v hlavě skříňku, kde si je bude hýčkat. Na všechno tohle jsem měl čas na střední škole, kde jsem je slyšel poprvé a byla to láska na celý život. Bohužel vydali jen jednu desku a ta v podstadě celá zazněla i v Josefově. Včetně coversongu od Celtic Frost. Czral, který se ustavičně mračil, v jednu chvíli zvedl hlavu a podíval se do davu lidí, kolik se jich přišlo podívat, krátce se usmál, lehce pokýval hlavou a opět nahodil svůj pokrfejs a pekelně se soustředil na kytaru a zpěv. Když bych měl přirovnat k něčemu muziku, kterou hrajou, popsal bych ji jako jamovací brnkání někde na zkoušce s občasnými blackmetalovými výplachy, se spousty změn temp a nálad. Co chceš víc?? Před poslední písní Vicotnik předstoupil před mikrofon a pronesl: "Hello. Last song. Goodbye." ...a spustili takovou vypalovačku, že i za pódiem připravující se kapela Akhlys začala pařit a lítat sem a tam. Vicotnik svými skřeky rozseknul celou zadní část areálu na dvě půlky, skladba skončila, já podruhé během několika hodin zamáčkl slzu s vědomím, že tuhle kapelu už nejspíš nikdy neuvidím a odcházím z místa dění. Na Akhlys už nemám sílu. Zkouším jít zadním východem ale blbeček v mikině Security mi řekl, že je to východ pouze pro VIP, stánkaře a tak. Řikám mu, že je to píča že kvůli němu musím obcházet celý areál a město abych se dostal k autu, které mám pár metrů od zadního východu. Když odcházím, otočím se a vidím, jak pouští ven skupinku fanoušků, kteří ještě před chvílí stáli vedle mě v hledišti. Asi VIP, stánkři a tak... Tak takovýhle jsem měl já po letech Brutal Assault. Celý festival bych nedal ani fyzicky, ani finančně. Je to prostě už moc.


Kdyby se třeba někomu zdálo, že jsem toho měl za ten tejden pomálu, tak se může hodit do klidu, protože v sobotu jsem vyrazil na třetí festival během uplynulého týdne. Tentokrát na heavymetalovou benefici do Třtěnic. 



Na parádní místo konání, které je kompletně zastřešené jsem přijel pět minut před začátkem. Platím tisícovkou šest stovek vstupný a paní mi vrací nazpět a švitoří u toho Pár drobných nazpátek... Já si je beru do ruky, dávám do připravené benefiční butele a švitořím Pár drobných pro děti. Jsem opáskován a už se hrnu k výčepu. Chtěl jsem požívat pivo Kácov, ale když jsem viděl jak to pění a piva jsou předem roztočená, šel jsem k druhému výčepu na Kozla jedenáctku. Pivko bylo za padesát. Ještě mi nestačí spadnout pěna a už to všechno začíná. První přišla na řadu kapela ROXOR. O zvuk se starali profesionálové, takže to podle toho vypadalo. Byl čistý, hlasitý. Snad jen zpěváka mohli trochu stáhnout, protože chvílemi to bylo až nepříjemné. Kapela se prezentovala stylem, jež se zove heavymetal. K přirovnání bych použil kapely jako Accept, Manowar, Saxon. A víte co? Bylo to fakt dobrý!!


Jako druzí přišli na paškál veleznámí KRLEŠ. Kapela kterou podle jména zná každý, i já, ale nikdy jsem ji neslyšel. Měl jsem ji zařazenou do škatulky nějakého středoproudého mainstreamu, který se hraje v rádiích. Mé domněnce napomohl i fakt, že se na pódiu objevila zpěvačka a mladý kytarista. Když ale hrábli do strun, bylo všechno jinak. Opět heavymetal jak cyp, opět zvuk nahlas a dobře a opět zpěvačka až moc nahlas. Dvakrát během setu jsem musel sklonit hlavu, protože z té síly zvuku už mě bolela ušiska. Né že bych si tyhle kapely pustil doma, protože co se týká heavymetalu, vystačím si bohatě s Helloween a Gamma Ray, ale fakt se mi to líbilo.


Třetí kapelou třtěnické slávy byla DIVÁ BÁRA. A opět jsem celý svůj život žil v omylu. Tentokrát jsem měl tuhle kapelu zařazenou do škatulky stylu, který dělají Dymytry a jim podobní neumělci. Z omylu mě vyvedla jejich muzika, která když jste zavřeli oči, jako by z prdele vypadla o maličko známějším Australanům AC/DC. Revival jako kráva!! Zpěvák konečně netrhal uši ale vše bylo nazvučeno perfektně. Na Divou báru zašly zapařit malé děti, důchodci, rockeři, metalisti. Moc pěkné to bylo!


Po Báře, která byla divá, se instaluje pyrotechnika pro kapelu HLAHOL. Srali se tam s tim, a uplně nesmyslně to dali pod pódium a kolem natáhli pásku, která zakazovala k ohňům přibližovati se. Řikám si: Byla by prdel, kdyby do toho někdo spadnul po držce. A za chvíli pořadatel hlásí: Ať vás nikoho nenapadne jít za ohrazení a spadnout na to držkou. A co myslíte? Opravdu se našel debil ožralej, kterej na to málem spadnul. Nicméně ohňů bylo poskrovnu na můj vkus. Když už to tam bylo, tak měly Třtěnice lehnout popelem. Samotná hudba Hlaholu, který slaví 40 let na scéně, pokud jsem se nepřeslechl, je ne nepodobná té, kterou dělá Kabát.


Po hlaholení naběhla pořadatelská kapela DWTK, která se prezentovala jakýmsi mixem crossoveru, hardcore a rapu. Například píseň s názvem "Loko" byla víc než podobná Clawfinger. Kapela je složená z lidí z všemožných prdelí, ano i z Prahé. Jinak jsem v jejich tvorbě slyšel ještě Rage Against The Machine. Nicméně stylově působila tahle kapela na tomhle festivalu jako hovno v napoleonce. Oni si toho byli vědomi a zpěvák sám několikrát připomněl, že je rád, že jsme je neposlali do prdele a že jsme boží. Po skončení většině účastníků spadl balvan z jater. Následovala samotná benefice, kdy od začátku akce do19ti hodin bylo vybráno pro tři nemocné děti pro každého 15000Kč. Na scéně se objevuje několik motorkářů se svými stroji, kteří přivezli také nějakou tu korunu a začala dražba předmětů, které tam zanechaly kapely, které ten den vystupovaly, nebo vystupovaly minulý ročník, nebo budou vystupovat za rok, atd. Takže tričko Niakara 400Kč, tričko a CD Niakara 700Kč, ale kupující dává 1000Kč. CD Krleš 200Kč. Tričko Hypnos 600Kč. Tričko Roxor 700Kč. Tričko Traktor + náramek Aleš Brichta 600Kč, tričko Seven 400Kč, CD Hlahol 400Kč, tričko Niakara + náramek 800Kč, hezká kabela Purnama obsahující 2 CD, tričko a hrnek 1000Kč, kabela Black/Death 700Kč, balík patnácti CDček 400Kč, obraz Purnama 600Kč, prastaré džíny Levis z Jugoslávie, 40 let staré 400Kč, motorkáři přihodili litr za to, že jsme tam byli, sbírka Naděje z kamionu vybrala 1800Kč a pak tam prostě ještě lidi chodili a dávali nějakou tu korunu. Celkem se tedy vybralo 66000Kč, které si děti rozdělily stejným dílem, jen ta sbírka Naděje z kamionu byla určená přímo jednomu z nich. Já myslím že dobrý!!


Hlavní hvězdou byla kapela NIAKARA, což jak mi bylo řečeno před několika měsíci, je bývalý člen Arakain se svou kapelou. Hráli jak Arakain. Nejsem znalec Arakainu, ale mám podezření, že to byly normálně arakajní písně s nearakajnovskými texty. Ale můžu se mýlit. Mýlit se, je totiž lidské!! Zpěvák navíc zněl tak trochu jako Aleš Brichta, takže kdo ještě nepřekousl odchod Brichty z Arakainu, může si zalepit prdel Niakarou. Pro mě osobně to byla ale nejslabší kapela celého festivalu.


Po skoroarakajnu byli na řadě další exoti (myšleno pro tamní heavymetalově zaměřené obecenstvo), blackmetalová PURNAMA. Tuhle kapelu jsem už viděl a nevim proč, asi to bylo celkovou spokojeností, oni se mi krutě líbili! Měli naprosto perfektní zvuk. Došlo na circlepit, wall of death a takové ty věci, které se běžně na heavymetalu nevídají. Překvapivě na ně přišli zapařit jako o život ti samí lidé, kteří pařili na Hlahol. Došlo samozřejmě na nějaké ty zapálené kříže a divadýlko. Bylo to moc pěkné, ale taky dost krátké. Ještě jedna písnička by tomu slušela.


No a jdeme do finále, neboť poslední kapelou, kterou jsem během minulého, na muziku plodného týdne viděl, byli DONOR. A tý vole ti byli dobří!! Sice začátek jedné písně, to byly normálně vypůjčené akordy od Helloween a pak ještě jeden moment a další a další. A vlastně celkově to bylo rychlé a heavy jako Helloween. Zpěv byl opět přepálený ale to bylo asi tím, že občas zpívali i čtyři zpěváci najednou. Donor také propadl kouzlu ohňů a i on měl nainstalované ohňomrdy. A měl je přímo na pódiu. Ne jako Hlahol dole pod pódiem. Donor se mi líbil. Celý festival se mi líbil. Prostředí skvělé, protože nebýt areál zastřešený a my tam celé odpoledne být na slunci, večer je ze mě regulerně škvarek už. Kdyby se někomu zdálo, že tenhle report je odfláknutý, žádná sranda, žádný zážitek a podobně, tak se mu to nezdá. Je to proto, že jsem si taky jednou chtěl užít kapely a nestarat se o to, jestli mám roztřesené video té které bandy, jestli jsem si zapsal správně název, jestli jsem si poznamenal, že támhleta holka se drbala na píče... Nic. A víte co? Užil jsem si to mnohem víc, než s tužkou a poznámkovým bločkem. Jo, dělal jsem si poznámky, ale jenom bodově, takže žádná velká dřina, jako třeba na předchozích festivalech... Díky za pozornost a mír s vámi vy tupci!!



BRUTAL ASSAULT 2012



Kdo tuhle snůšku hoven zvládne až do posledního řádku, má můj obdiv a když se s ním někdy někde potkám, zvu ho na pivo :-)

Několik týdnů před zahájením letošního festu se na oficiálních stránkách objevilo info o tom, že hlavní pivo letošního festivalu je BB - neboli budvajzr bolehlav. Bezprostředně po tomto infu zaznamenaly lékárny po celém světě větší výskyt nákupů ibalginu, neboť tento stal se neopomenutelným doplňkem výbavy pro letošní Brutal Assault festival. Ukázalo se ale že potřeba ibalginu byla naprosto neopodstatněná, jelikož toto pívo se svým festivalovým speciálem se narozdíl od mého milovaného Gorebrinusu na Obscene Extreme Festivalu dal bez jediného mrknutí oka zcela bez mučení požívati a žádné bolesti hlavy se nedostavovaly. Původně jsme měli namířeno na festival až ve čtvrtek, ale poněvadž jedna výborná kapela, ANAAL NATHRAKH, dostala svůj prostor pro hraní už ve středu, tak nebyl důvod nepodívat se do festivalového areálu už v tento den. Navíc mě tam ten večer ještě zajímali AVENGER, INGROWING a ROOT. Takže už ve středu jsme teda vyrazili. Ani jsem nebyl moc překvapen z toho, že už ve středu byl problém zaparkovat. Přeci jenom Anaal Nathrakh se svojí řežbou táhnou a dát je na středu byl od pořadatelů víc než prozíravý finanční tah. Co už ale pořadatelé nevychytali, to byla tvořící se fronta lidí, kteří měli vstupenky zakoupené přes internet, takzvané E-tickety. Tyto vstupenky totiž podléhají kontrole kódů, což značně zbržďuje. Naštěstí my jsme takové vstupenky neměli a tak jsme celou tu zasranou několikaproudovou několikasetmetrovou frontu předběhli a šli k jinýmu odbavovacímu místu, kde stáli 2 člověci, takže v areálu jsme byli asi za 3 minuty. Na rozdíl od těch co chtěli ušetřit na poštovném a pořídili si E-tickety. Když jsme v noci opouštěli areál, fronta byla zhruba tak stejně dlouhá jako odpoledne. To upřímě muselo nasrat ty, kteří dorazili hlavně na Anaal Nathrakh. Areál zaznamenal od loňska několik kosmetických změn, které se opravdu vyvedly. Sice to jsou maličkosti, ale potěší.










Pro nás, kteří jsme rádi utekli před paprsky slunce, nebo kapkami deště, nebo před bolnohem, byla hospoda v hradbách ideální k posezení a popíjení. Bohužel od letoška se tam točila pouze dvanáctka a šestnáctka, piva, kterým neholdujeme, takže hospoda odpadla. Zajímavý je, že do areálu vás nepustí ani s třetinkovou petlahví čisté vody, poněvadž by se mohlo jednat o nebezpečnou zbraň, ale že tam točili tu šestnáctku do krýglů z tvrdého skla, a že tyto půllitry bylo poté možno pronést z  hospody mezi lidi a popíjeti z něj, to nikoho nesralo. Zajímavé. My co chlastali desítku nebo dvanáctku, museli jsme se spokojit s "obyčejnými" vratnými kelímky, které od loňského roku zkrásněly. Jejich design je opravdu pěkný.



Člověku se z toho hned líp lemtá když to pěkně vypadá... Ale teď k muzice. První kapelou která to rozbalila byli AVENGER a mě osobně příjemně překvapili. Nejvíc mě asi překvapila přítomnost tympánů. Hádám že stejně jako mě, přítomnost tympánů na pódiu překvapila, tak i zvukaře muselo toto překvapiti, poněvadž se mu je nějak nepodařilo nazvučit, nebo se na to prostě jednoduše vysral. Každopádně lidí hned na první - českou - kapelu bylo dostatek a já byl spokojen. Ten den jsme byli v Josefově jenom na otočku a já řídil, takže jsem se nemohl opít. Ovšem ochutnat Budvar jsem si nemohl nechat utéct, protože jsem byl opravdu zvědavej, jestli to bude lepší nebo horší než Géčko. Bylo to lepší. Vůbec to nemělo žádnou pachuť hoven jak se u Gambrinusu na různých akcích občas stává, nekopalo to když jste polkli, studený to měli. U mě palec nahoru. Možná vám přijde divné, že si takový maličkosti vybavuju tejden po skončení festivalu. Vysvětlení je jednoduché. Vloni jsem si zapisoval poznámky na účtenky a různý papírky co jsem kde našel, letos jsem si kuli tomu zakoupil malý notýsek, do kterého jsem si dělal poznámky. Ale i tak jsem tam právě teď našel poznámku, o jejíž původu nemám absolutně žádnou páru, ale protože tam je, tak ji sem vměstnám. Poznamenal jsem si: - Kámoš přišel a táhnul klíč. Jakokdyby táhnul valník se dřívím. Dloubal se v nose. Prase. - Opravdu nevím co to má znamenat. Každopádně tou dobou jsem dopíjel své třetí a poslední pívo toho večera. Kámoš Zbyněk se mi u piva svěřil, že až přijedeme domů, že skočí na svoji starou a vymrdá ji duši z těla. Taky se mi jiný kámoš svěřil, že má hemeroidy, načež jsem se mu svěřil, že já mám také hemeroidy a chvíli na to, když zrovna neměl půllitr u huby Zbyněk se svěřil zase on, že on má také hemeroidy. Klukům jsem trochu zvednul sebevědomí tím, že hemeroidy má úplně každý, a kdo říká že je nemá, tak je uplně normální buzerant. Nabídnul jsem tedy chlapcům svoji mastičku Faktu aby si jí potřeli řiť, načež odmídli. Jejich blbost. Neustále jsem chodil chcát, i když jsem už nepil pívo. Prostě festivalovej speciál je vždycky průtokáč. Naštěstí my kluci nemáme se chcaním problém a vychytávka v podobě chcacích raket je naprosto dokonalá věc.


Taky jsem se šel podívat na prodej CDček a všemožnejch jinejch píčovin a zakoupil několik kousků do sbírky. Největší ohlas u kámošů získalo první CD kapely Moje Umírající Nevěsta. Dokonce takový ohlas, že člověk sedící naproti mě, si vzpomněl že tuhle desku má taky rád a hned si ji šel též zakoupiti. Sice se jedná o blbou reedici ale i tak jsme z ní oba měli velkou radost. Menší radost jsem měl já, když jsem po několika minutách zjistil, že u sebe nemám svůj krásný kelímek, že jsem ho prostě a jednoduše někde zapomněl a musel jsem si koupit nový za 30Kč... Jsem to zkrátka nenapravitelný kokot... Když nám začalo kručet v břichu zašli jsme do města na klobásku k jednomu týpkovi. Škoda že ji měl studenou a místo avizované Kofoly original točil obyčejnou Kolikolu.  Že si mě lidi na koncertech fotěji kuli mejm tričkám, to jsem si už zvyknul, poněvadž občas vytáhnu docela raritku. Ale že si mě budou fotit i v obyčejným - sice trochu archivním - tričku Obscene Extreme 2001, to jsem fakt nečekal. Ale vysvětlení je nasnadě. V ten ročník totiž na Obscene vystupovala kapela Groinchurn z Jihoafrické republiky a člověk který šel kolem, byl též z Jihoafrické republiky a hrozně ho potěšilo, že ve spleti nápisů na zádech se nachází i právě kapela z jeho země. Nechápu sice, ale na druhou stranu chápu... Honem ale na již zmiňovaný ANAAL NATHRAKH, na který jsem se těšil jak prase na drbání. Bohužel, pán zvukař si opět vybral svoji nepravidelně pravidelnou dávku demence a patrně za přístrojema vůbec nebyl, protože Anaal Nathrakh byli prostě zvukově v prdeli. Stejně jako bylo v prdeli koleno zpěváka, který doklopýtal za mikrofon o berli a bylo vidět, že má opravdu bolesti. I tak ale předvedl skvělý výkon a jeho paření v jedný ruce se stojanem s mikrofonem, s berlou v ruce druhé, bylo nezapomenutelné. První změna v programu byla už ve středu a jsem za ni velice rád. Svoje hrací časy si mezi sebou prohodili Alcest a Root. A právě ROOT vydali dle mého názoru vynikající desku a tak jsem se na jejich show fakt těšil a byl jsem upřímně nadšený. Zvuk byl tentokrát perfektní, dědkové na pódiu v čele s vůdcem Big Bossem odváděli skvělý výkony a já chrochtal blahem. Root zahráli průřez většiny svejch alb a byla to prostě jedna velká pecka!! Tvrdím to už dlouho, že pan Jiří BigBoss Valter je majitelem nejlepšího českého metalového hlasu. A můžete si klidně řikat, že Bigboss je úchyl a teplouš a onanista a šukálista chlapskejch řití. Vůbec mě to nesere jestli je to pravda nebo ne. Root byl naprosto geniální!! Poslední kapelou byli Alcest, ale u nás nebyli v plánu, takže po Root jsme vyrazili domů, neboť ráno v 8 hodin se plánoval výjezd zpět, tentorkáte už napevno nebo jak to navzvat - zkrátka až do neděle. Opět mám ve svém malém bločku poznamenáno něco o čemž si nejsem jistý, kam to přiřadit. Mám tam totiž napsáno, že Zbyňkovi se líbí do půl těla svlečení týpci, kteří ukazují bradavky. Tak teď fakt nevím. Moc mi to k němu nesedí, ale když jsem si to tam napsal, tak na tom asi bude něco pravdy. Čtvrtek začal hledáním místa na parkování. Tam kde jsme parkovali vloni bylo už dávno narváno a tam kde by se parkovat dalo, vyhnal nás securiťák, že to je jen pro vyvolené. Nakonec jsme našli místo na jednom parkovišti kousek od policejní stanice, což se samozřejmě ve městě plném příživníků hodilo. První čtvrteční kapelou kterou jsme viděli,  byli TROLLECH. Už kdysi jsem je viděl a už kdysi se mi líbili a letos tomu nebylo jinak. Byli výborní!! Někde jsem čet, že hrajou lesní blackmetal. A asi na tom něco bude, protože několik skalních fandů přišlo do kotle pařit s natrhanejma větvema z listnatých stromů. Už mi tam chyběl jenom Stromovous ze známé trilogie o hošanovi, kterej má kouzelnej prsten.  BRUTALLY DECEASED odehráli svůj set s výborným zvukem pěkně tak jak to umí jenom oni a tahle kapela se mi začíná zamlouvat čímdál víc. Jeden z mojích festivalových favoritů - ruská ARKONA - hrála už ve čtvrtek, z čehož jsem měl velkou radost, protože v tu dobu jsem ještě nebyl uplně vožralej a tak jsem si ji užil. Zpěvačaka Masha je povětšinou všude prezentovaná jako špinavá mastná kráva s chlupatou píčou, ale ve skutečnosti je to pěkná ženská. Když naběhla oděna do nějakýho hábitu s vlčí kůží omotanou kolem krku a začala zpívat, regulerně jsem se rozbrečel štěstím a dojetím, že ji vidím a slyším zpívat. Ona má totiž neskutečně krásnej hlas ať už hrubej metalovej, nebo čistej folkovej. Je to taková typická rusanda. Po skončení vystoupení mě napadla taková minihláška MASHA, TO JE HOLKA RUSSIA (pro debily, russia se čte jako raša - to aby se to jako rýmovalo). A na to už nevím kdo to byl, reagoval dalším mottem: PICHNA BEZ KOZ, JE DOBRÁ PICHNA. Ale asi sem to byl já, poněvadž se mi líbí malá ženská ňadra. Arkona měla parádní zvuk - dokonce i flétna byla slyšet a já byl s jejich setem maximálně spokojen. Spousta lidí řiká že je to komerce a sračka a v podstatě má pravdu, ale já Akroně tleskám.  Na Arkonu se přišla  podívat i jedna slečna made in anorektik která za celou dobu vystoupení Arkony nebyla schopná sežrat malýho langoše. Ty vole já bych to měl na 2x klapnutí hubou a vona to tam žužlala celou dobu a stejně to nedožrala. Taková holka by potřebovala pořádně natrhnout kundu.


anore-tyčka 


langoš alá Walhalla


paroháčci obecní

Následní řezníci měli po Arkoně jednu jedinou úlohu - a sice vrátit festivalu po folkmetalu jeho jméno. GENERAL SURGERY se presentují brutálním grindem a odehráli to fakt dobře. Ne tak jako když hráli na Obscene Extreme, ale zahráli prostě dobře. Navíc měli výbornej zvuk a tak to má bejt. Další můj nepochopitelný zápisek patrně vyústil z nějaké opilecké diskuze, páč jsem si zapsal: Né poslat děti pryč, ale vyhnat děti!! Když jsme šli na další mašinu kterou jsme chtěli vidět, LOCK UP tak jsme potkali holku, který z kraťas uplně normálně lezla půlka kundy. Škoda že jsem neměl ready foťák, protože stydký pysk jí přes ten kousíček látky kterej jí zakrejval díru lezl ven jak střeva z přejetý kočky. Taky jsem si koupil malou desku do který jsem si později nalil pívo a další pívo jsem taktéž vylil, tentokráte uplně celé když jsem Zbyňkovi vysvětloval, že mě nesmí bít jenom proto, že je silnější. Sice se mu zmenšilo péro od loňska, ale měchuřina břišní mu o to víc narostla, takže si na mě dovoloval. LOCK UP byli jak jinak dobrý. Opět to nebylo lepší než na Obscene Extreme, ale bylo to dobrý. KRISIUN chtěl vidět hlavně Zbyněk, protože mě tahle muzika nic moc neřiká, ale musím uznat že se mi to líbilo. A dokonce víc než Lock Up. Taktéž jsem si koupil tričko Samael, ze kterýho mám velkou radost. Bohužel neměli na mě XXL, tak jsem si musel vzít jenom XL a je tak trochu těsný, z čehož už zas tak velkou radost nemám.  No ale neberte to za 210Kč + nášivka zdarma!!!!!! První headliner festivalu DIMMU BORGIR nalákal do areálu za celou dobu festu nejvíc lidí. Dimmu Borgir se po letech v mejch uších blejskli výbornou deskou Abrahadabra, tak jsem čekal co se bude dít naživo. Bohužel jsme neměli ideální místa a tak zvuk byl zahuhlanej. Ale při jejich vystoupení jsem se byl vychcat v raketě a když jsem vystoupil na schůdek abych si ulevil, tak jak jsem byl trochu vejš, tak se mi zvuk zdál O.K. Nemůžu teda hodnotit, ale názory na ně jsou dosti různorodé. Během dne jsem jednoho portugalskýho týpka učil, jazyku českému a slova prdel, píča, čurák, kunda, hovno, pojď si zamrdat, a vůbec prostě všechno, co by mohl v životě potřebovat v Čechách.  A teď se dostáváme k největšímu a nejzasranějšímu nejvymrdanějšímu průseru celýho letošního festivalu a sice k zasraný Budvar Stage. To byla plechová bouda, kam se údajně mělo vejít 1500 - 2000 lidí, a ta plechová bouda měla taky svůj program a bohužel do toho programu bylo zahrnuto i vystoupení kapely INQUISITON, na kterou se přišlo podívat asi 5000 lidí. Nemusíte být nutně profesory matematiky na Univerzitě Karlově, abyste si dali dohromady ty čísla a vyjde vám, že tohle byl prostě průser největšího kalibru. Inquisition jsem chtěl vidět opravdu hodně. Když jsme přišli k tý zasraný plechárně, už hráli, a lidi stáli venku a uvnitř bylo narváno. Nehodlal jsem to nechat jen tak a začal jsem pomalu ale jistě pronikat dovnitř. Postavil jsem se za jednoho špinavě bloňďatýho teplouše, kterej měl na sobě zavěšenou nějakou štětku a ten teplouš zasranej zkurvenej se tvářil hodně drsně. Byl to pravý true bloňďatý blackmetalista (on vlastně vůbec blonďatý není, ale my ho budeme považovat za blondýna). Byl do půl těla, po stranách měl vyholené vlasy. Pravou rukou držel kolem pasu svoji holku, levou ruku měl skrčenou a loktem vrazil do každého, kdo by chtěl narušit jeho homosexuální bloňďaté teritorium. Ano, i takové buzny se najdou mezi metalistama. Když se do plechárny nacpal proud nových lidí, začal se ten čurák ohánět svým smradlavým loktem kolem sebe jako kdyby mu to tam patřilo. Sem mu zaklepal na rameno a řikám mu: "Tak je nech projít ne ty debile?" Kokot se na mě otočil, do xichtu nahodil ten nejzlejší bu bu bu výraz alá nejvíc true bubububububububububu nejzlejší blackmetalista a s křivou držkou a s vraždou v očích na mě zavrčel: "VRRRRRRRRr." (jeho výraz vypadal asi jako výraz týpka ve dvacátý pátý vteřině tohoto krátkého videa) V tu chvíli jsem si vzpomněl na jeden film s podobným názvem o naprosto imbecilních a hloupých lidech. Na jeho "Vrrrrrrrr" jsem mu asi centimetr před rypákem ukázal fakáče, poslal mu pusu a už víc ho neřešil. Vytáhnul jsem foťák a ze všech stran jsem se ho snažil vyfotit, ale byla tam taková tlačenice, že moc z toho nevyšlo. Každopándě můžete se na něj všichni podívat, a až ho potkáte, nastrkejte mu do jeho prdele postupně ošatku ježků, protože takovýhle čuráky zkurvený opravdu nesnáším.



ano to je on, nejvíc true blackmetalista

 jeho smradlavá hlava zvrchu



a tady čurák z jiného úhlu



Jeho smradlavá blackmetalová čůráčí ruka odrážející každého bez rozdílu věku a pohlaví




kretén největší


zasranej idiot, na kterého už kouká s úsměvem  pobaven jeho trapným chováním muž č. 1 a bez úsměvu muž č. 2.

Dokonce i žena číslo 3 se směje jak je vymaštěnej. Muž č. 1. už nejspíš řiká ostatním že narazil na kreténa patřícího do ústavu. Muž č. 2. mu řiká že ještě chvíli a rozbije mu rypák. Žena č. 4. je čůráčí holka.

Přitom ten kretén měl postavu asi jako rambo v prášku. Ale byl prostě zlej a totálně maximálně brutálně unholy trve fucking blegmetl!!!!!!!!!!!!! Inquisiton teda hodnotit  nemůžu. Jak jsem byl nakonec rád, že moji milovaní Dodheimsgard z programu kuli zranění bubeníka vypadli, protože měli hrát taky v týhle sračka stejdži. Srát na to.... Blíží se totiž hodina há, minuta em, nejlepší kapela na světě SAMAEL!! Kdo mě zná tak ví a nejspíš si myslí že teď budu líčit jak je to výborné a skvělé a kdesi cosi. Jenže já mám pod čepicí a nebudu vyzdvihovat do nebes něco, co si nezaslouží. Před festivalem jsem se koukal na setlisty jinejch jejich vystoupení a zaznamenal jsem, že nedávno na jednom koncertě zahráli 6 písniček z 10 z alba Passage, což je pro mě hudební vrchol všeho. No kurva kdyby tohle dali i v Josefově, tak asi umřu. A přitom to začalo tak skvěle. Na úvod 3 songy právě z Passage a já se chystal položit svůj mrzký život. Jenže pak začali hrát novější songy, který  ruku v ruce s neschopným zvukařem nevyzněly tak jak by měly a proto se to nějak zvrtlo a už to nebylo ono. Navíc zpěvák Vorph už delší dobu nezvládá kytaru a zpěv najednou a stejně jako v zimě v Praze tak i zde byl nejslabší článek kapely. Jakože nebylo to špatný vystoupení, ale zažil jsem už lepší jejich koncerty. Z novejch songů mě nejvíc bavila závěrečná The Truth Is Marching On. Představte si, že jste na velký akci jakou je Brutal Assault, a hraje tam i kapela NILE, která vás zas až tak  nezajímá a vy se prostě bavíte s kámošem o hudbě a přitom posloucháte kapelu a najednou vám na rameno zaklepe nějaká slečna, jestli bysme se nemohli bavit potišejc, že prej neslyší kapelu. To se mi opravdu při vystoupeni Nile stalo a tak nějak jsem to nepobral. Buďto byla slečna nedoslýchavá, jenže to by zase neslyšela že si povídáme, nebo byla nasraná že přes moji muskulaturu nic nevidí, anebo to byla uplně normální píča, k čemuž se přikláním asi nejvíc. Samotní Nile neměli ideální zvuk a moc mě to nebavilo, ale ostatní z toho uchcávali, takže to bylo asi v pořádku. Velikým tahákem letošního brutálního asaultu byla i kapela ARCTURUS. Těšil jsem se na ně ale tušil jsem,  že to nebude kdovíjaká pecka. A taky nebyla. Arcturus v tom slyšeli asi jenom opravdoví skalní fandové. A za všechno může zpěvák Garm, který s Arcturus už dávno nezpívá. Místo něj tam zpívá Siemen a ten na Garma prostě nemá i když je to výbornej zpěvák. To co jsem slyšel já, bylo jen jakési mňoukání, které navíc bylo ještě zamňoukané falešně. Je mi to líto, ale Arcturus nemůžu pochválit a po čtvrtý písničce jsem je opustil. Nutno podotknout, že jsem byl docela slušně nalitej... Ráno jsem provedl střevní očistu, ústní očistu a došlo i na nosní čistu. Z toho všudypřítomného prachu se mi v nose utvořilo kvantum holubů, které mi zaplnily celý kapesník. Fotku z toho pro vás bohužel nemám, protože jsem nebyl schopen cokoliv dělat, jakkoliv reagovat. Prostě nic. Budvar je opravdu silný pivo :-) O tom svědčeji i rybyčky z konzervy, který jsem našel na botě, na kraťasech, v peněžence, všude kolem auta. Ale byly dobrý. Blbý je že jsem je jedl v noci ožralý jak kunda a pamatuju si z nich jenom to, že byly hrozně pikantní. VTIP: Proč nemá had koule? Protože by vypadal jak čurák. :-)  DALŠÍ VTIP: Bavěji se 2 kámoši: "Hele, zůstala ti tam při mrdání někdy šprcka?" "Jasně, už kolikrát..." "No a co s tim děláš?" "Co bych s tím dělal? Normálně ji vyseru..." :-) První kapela v pátek byli CATTLE DECAPITATION a byl to námrd. Paráda!! Škoda že nedostali víc času. Další co jsme viděli byli NORTHER a kdyby jim to neposral u prvních čtyř songů zvukař, bylo by to naprosto vynikající! Sednul si v tu dobu k nám v pivním stanu nějakej týpek a dlabal nějakou dobrou baštu z bambusového nádobí. V rámci nezasrání planety plastama se používalo výhradně nádobí vyrobené z bambusu a ne z plastu jak tomu je zvykem. Ono to není vůbec špatný z toho jíst a je to i docela hezký. Dali jsme s ním řeč o tom nádobí a on byl asi nějakej odpůrce, poněvadž pověděl: "Ať si dělají co chcou, mě nenaserou." Tak se mi to zalíbila ta hláška že jsem si ji poznamenal. Další na co jsem se těšil a co mě nezklamalo (ale ani nijak zvlášť nenakoplo do rozrkoku) byl KAMPFAR. Dobré to bylo. Motto: LEPŠÍ NEŽLI DÍVKY ZRADA, TEPLÁ PRDEL KAMARÁDA!! A taky JEDEN PRD JE LEPŠÍ NEŽ 20 DOKTORŮ a proto od rána sereme abysme byli zdraví :-) Pak naběhli MORGOTH, ale nic si z nich nepamatuju, protože se mi dostavil stav, kterej se mi ještě nikdy předtím nedostavil. Ten den jsem měl asi jen 3 piva, protože ve čtvrtek těch piv bylo přes dvacet. A po těch třech v pátek jsem totálně vykydnul. Hodil jsem čelo  v pivním stanu na stůl a asi 20 minut střídavě dostával zimnici, chuť zvracet, srát, chcát, potil jsem se jak píča, prostě něco divnýho. Pak jsem se zvednul, vypotácel se ze stanu z toho smradu zpocených mastných lidí zakouřených. Mimo stan mě ovál svěží vánek nedalekých toi toiek, kterej urychlil nutkavou potřebu jít se okamžitě vysrat, což jsem taky učinil v toice, která byla relativne v cajku. Pak jsem si opláchnul xicht a mě bylo tak nááádherně, že zpátky ke klukům do pivního stanu jsem se vracel už s pívem. Po deliriu ani památky a mohlo se dál chlastat. Takhle rychle jsem snad ještě nevystřízlivěl :-) Zanedlouho nato dorazil i pracovně vytížený SODík, který měl s CICíkem sázku, že do pátku do 22hodin musí SOD svému kámošovi CICOVI koupit na Brutal Assaultu Budvara. Pokud tak neučiní, po dvaadvacáté hodině se jeden budvar mění na sud Plzně. Kurevská motivace na účast na tomhle festivalu, kterou mu chtěl jeho zaměstnavatel překazit. Naštěstí SODík nakonec dorazil a započal píti s námi. Společně jsme pak obdivovali jako vždy perfektní NAPALM DEATH. Všimnul jsem si, že zpěvák měl při jejich vystoupení stejný kraťasy, jaký jsem si před dvouma měsícema koupil v akci v Lidlu. Šedivý kraťasy s páskem a s bílejma kapsama uvnitř. A co z toho vyplývá? Že praví metalisté nakupují zásadně v Lidlu!! AMON AMARTH je přesně tou bandou, která je slavná jak Jaromír Jágr, ale vůbec nic mi to  hudebně neříká. Další z headlinerů pro letošní ročník, byli PARADISE LOST. Jako já tuhle kapelu měl kdysi rád, ale novější tvorba už jde mimo mě. A stejně jako před lety to byla neskutečná sračka. Sorry, ale co předváděl Holmes za mikrofonem, to by zvládlo tříletý děcko. Kromě třetí písničky, která snad musela bejt z plejbeku, protože byla jediná zazpívaná dobře. SODík, který chtěl Paradise Lost moc vidět a pak je viděl, tak se mi svěřil, že by je radši neviděl, protože opravdu, byl to shit. Navíc Holmes když už mu nešlo zpívání, tak fanouškům nadával "Don´t be a pussy"  a choval se jak kretén. To následní GORGUTS byla jiná třída. Technicky vymazlenej deathmetal, kterej i když nemám naposlouchanej, tak byl výbornej.  Poslední den festivalu - sobota - nezačala nejlíp. Místo odpadnuvší kapely nebyla žádná náhrada, AHUMADO GRANUJO začali s dvacetiminutovým zpožděním a ještě jejich set stál za vyližprdel. Viděl jsem je kdysi ikskrát ještě se starým zpěvákem a vždycky to byla pecka. Ale tohle mě nechalo naprosto chladným. Místo druhé odpadnuvší kapely podruhé na festu zahráli INGROWING a zahráli přesně tak jak jsem od nich očekával. Dobré to bylo. Tou dobou se areálem co chvíli vznášel neskutečně šílený odér prdů. Ono se není co divit, když lemtáte 3 dny v kuse pivo a do toho žerete všechno možný, tak je jasný že jako orchydeje to vonět nemůže. TEXTURES nezklamali, a jako obvykle mě nebavili. SÓLSTAFIR - stačilo abych si poslechl zpěváka a rovnou jsem zabočil do pivního stanu. Rvalo to uši... Taky jsem si zapsal, že čím větší penis, tím větší smrad. A proto my co máme malý kokoty tak nesmrdíme :-) Taky jsme pozorovali v akci ještěrkáře, kterej tam převážel sudy piva. Nikdo nebyl v jeho blízkosti v bezpečí. To byl snad nějakej idiot, kterej v tom nikdy neseděl. Každou chvíli se mu z palety poroučel sud na zem a nejednou jsem na něj křičel, že musí pohnout tou vedlejší páčkou. Jo, to se nám to machruje, když v tom v práci sedíme skoro každej den...Dokonce máme podezření, že tam nějakou holku i ještěrkou porazil, poněvadž když jsme šli do zadní části areálu, míjela nás záchranka, která pak zastavila kousek od ještěrky a ošetřovali nějaké děvče, které bylo zjevně v šoku a její ruce ani nohy nevypadaly tak jak by měli. Ještěrkář kousek od ní seděl na bobku na zemi a patrně zpytoval svědomí. Jestli to tak bylo nebo ne, nevím. Je to jenom doměnka. Taky jsme se shodli, že vloni tam bylo mnohem víc mnohem hezčích děvčat. Letos jsme taky potkávali krásné holky, ale ne v takový míře jako vloni. Čím je to způsobený, si neodhadnu tvrdit.


 neznámá krásná děvčata chlastající před kostelními dveřmi

Pak měli hrát SODOM, jenže byli přesunutí na 2:20hodin ráno, jak nás o tom informovala festivalová televize, která do té doby neinformovala téměř o ničem a přitom měla informovat úplně o všem. Nevadí. Každýmu jsem řikal, že se zpěvák Tom Angellripper ožral jak hovado a nebyl schopen vystupování a čeká se teda až vystřízliví. Kupodivu mi to lidi bez problému věřili :-) Taky jsem se dozvěděl, že na letošním Obscene Extreme se udála jedna scénka, kterou jsem bohužel neviděl a tím pádem nemohl zaznamenati, což mě velice mrzí. Kdybyste někdo měl záznam z této veselé příhody, určitě se mi ozvěte. Že prej tam nějakej týpek mrdal druhýho týpka zezadu do prdele a přitom měl na hlavě prasečí hlavu. Nevím jestli je to pravda, ale jestli jo, tak to nemohlo mít chybu!! Co jsem tam ale zažil před lety tak to bylo to, že sedím takhle u piva a najednou se uplně namol týpek zvedne a postaví se na stůl, stáhne kraťasy a čeká. Jde kolem nějaká buchta, vezme jeho kokota do ruky a začne mu ho tam předevšema kouřit. Za chvíli jde kolem další buchta, odstrčí tu první, chytne péro toho vožralýho do huby a pokračuje. Jenže to se nelíbí tý první, tak odstrčí tu druhou a pokračuje v kuřbě ona. :-) Video z tohodle bylo jeden čas i na youtube, ale ze zcela jasných důvodů tam nevydrželo dlouho. Na FINTROLL jsem se šel podívat spíš ze zvědavosti než že by mě jejich muzika jakkoliv zajímala. Nebylo to špatný. Chvíli veselý, chvíli dobrý, chvíli na hovno. Nejvíc mě bavil grindcoreovej jejich poslední song. Na folkmetalovou kapelu docela haluz :-) IMMOLATION byla nehorázná nuda, tak jsem šel se SODíkem radši chlastat do pivního stanu, kde jsme aspoň dali trochu odpočinout nohám. Cestou jsme potkali holčinu, jak si dvouma prstama pracně vytahuje kraťasy zaříznutý v píče. Tam to asi muselo čvachtat! :-) Ještě než přijel SODík, tak jsem mu psal, ať conejrychlejc přijede, že tam choději pěkný holky, který se za 1 žeton (festivalová měna 1 žeton = 30Kč) takže se za 1 žeton svlíkne a může se s nima vyfotit. On tomu opravdu uvěřil a když přijel, tak chtěl vidět nějaký fotky těch hambatejch štětek :-) Když nad tím ale tak přemejšlím, tak si myslim, že by to vůbec nebyl špatnej džob. Věřím že minimálně polovina ze všech chlapů co tam byli, by byli ochotni investovat 1 žeton za fotku s nahatou holkou. Si to spočítejte. I kdyby se takovejch našlo jen 5000. Vynásobte si to 30Kč a vznikne vám slušnej vejvar. Navrhnout to Shindymu (pro neznalé, to je hlavní pořadatel akce) aby sehnal nějaký buchty tak si myslím že by se to mohlo ujmout. Nemám tenhle nápad patentovanej, takže komu se to zalíbilo, ten nechť si to klidně realizuje. Nejsem tak chudej abych potřeboval zbohatnout zrovna takhle. I když přiznávám, myšlenka je to geniální a je z mojí hlavy. Stejně jako je z mé hlavy i nejgeniálnější hláška celého festu, kterou pochopí jen zasvěcení lidé. Bavil jsem se s CICíkem o jedný holce, už si přesně nepamatuju v jakým smyslu to bylo a o jakou holčinu se jednalo, ale otázka od CICíka byla: "A co dělala na hřbitově?" Moje pohotová a naprosto nečekaná odpověď překvapila i mě: "Vracela konve na místo". Kdo zná, tak ví. SIX FEET UNDER se mi nikdy nelíbil, každopádně Chrise jsem u Cannibal Corpse uznával jako výbornýho murmur zpěváka. Co ale produkuje teď, mě už vůbec nebaví. Ani z CD ani naživo. Naživo aspoň člověk zjistí, proč má zrovna zpěvák ze Six Feet Under bezdrátovej mikrofon. Kdo ho neviděl - tak on má tak dlouhý dredy, že s nima vytírá podlahu a kdyby to dredovatý háro roztočil a měl mikrofon s kabelem, mohl by se do toho celkem slušně zamotat. Tak proto používá bezdráťák. Chris chrochtal jako hovado a občas kvičel jako prase. Jako bonus přidali jeden song od Cannibal Corpse, z čehož si polovička Josefova regulerně odstříkla svoji dávku ejakulátu do připravených nádobek. Následní AGNOSTIC FRONT jsem měl v plánu vynechat, ale nechal jsem se ukecat SODíkem abych na ně juknul a můžu říct, byla to pecka neskutečná!! Na to že hrajou nějakej HC, kterej  mi trochu připomínal starej Anthrax kterej jen tak mimochodem moc nemusím, tak se mi to kurevsky líbilo. Bylo to plný energie a ani na chvíli to nenudilo. Jenže následovala pecka největšího kalibru. Kapela kterou jsem si přál vloni, aby tu letos vystoupila (mimochodem jsem si přál At The Gates, Samael a Dodheimsgard. Všechny kapely měly vystupovat, bohužel Dodheimsgard tejden před začátkem akce odřekli z již zmíněných důvodů zdravotní indispozice bubeníka). Takže AT THE GATES. Pokud existujou nějací deathmetaloví bozi, museji to bejt právě At The Gates. Takhle perfektně nazvučenej koncert a vyníkajícně zahranej jsem už dlouho neviděl. Lindberg na nás vyblil průřez tvorbou za použití jejich největší pecek. Já nemám slov. G E N I Á L N Í !! A po nich byla na řadě další legenda, tentokráte blackmetalová (zdravím čuráka kterej se oháněl loktem při Inquisition) IMMORTAL!! Když hráli v Josefově minule, měli zkurvenej zvuk, a nejinak tomu bylo i teď. Ale nebylo to až tak zkurvený jako minule. Zpěvák pobíhal po pódiu jak postiženej krab, došlo i na ohnivou show. Na co nedošlo a to mě mrzí ze všeho nejvíc, to byla písnička Blashyrsk, dle mého názoru jejich největší majstrštyk. Jinak jsem byl ale s Immortalem spokojený. Po nich nebylo v plánu už nic. Zašli sme na limonádu, jenže žlutá uprostřed kelímku došla, tak jsem si to nechal dotočit červenou a vznikla tak speciální menstručační, neboli krámová limonáda, která chutnala, no docela zvláštně. Možná trochu jako krámy. Nevím, krámy jsem zatím ještě nedával. Rozloučili sme se teda s klukama a areálem a mířili stejně jako davy jiných k autu abysme se odebrali směr domov. Jenže otočíme klíčkem a ... nic. Baterka vybitá. Nevadí, měli jsme náhradní baterku. Vyměníme ji teda, škrtneme klíčkem a... nic. I druhá baterka byla vybitá. Na řadu teda přišly startovací kabely. Došel jsem asi o 6 aut dál kde byli 2 uplně namol opití metloši u auta. Po nějaký chvíli pochopili co se po nich chce a dokonce ten ožralejší dokázal nastartovat a tím tak přes kabely oživit nás. Dostali za to 4 plechovky pivka a my jsme mohli v klidu jet domů vstříc vaně a mejdlu. Prdel dostala jako vždycky na festivalu slušně zabrat a pálila mě jako svině takže vana se fakt hodila. V neděli jsme se se Zbyňkem již tradičně sešli v Novém Bydžově na pouti kde každoročně ukončujeme festival plzeňskou dvanáctkou. A kdo to dočet až sem, tak si zaslouží metál, protože takový sračky může číst snad jenom uplně retardovanej debil jako jsem třeba já nebo vy. 


 Total brutal!!


PS: Důkazem zmiňované středeční fronty budiž vám následující video poříznené mnou.