Zobrazují se příspěvky se štítkemMivedantal. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemMivedantal. Zobrazit všechny příspěvky

NICE TO EAT YOU DEATHFEST 2024

 


"Tak nám zabili Ferdinanda, paní Müllerová..." Jinak než touto větou tenhle report nemůže začínat. Festival se totiž ze zaběhlé lokality kempu u Ferdinanda v Srbské Kamenici přesunul do rekreačního centra Bajtlich v Chřibské. I když taky mohl dnešní report začít větou "Tak nám postřelili premiéra, paní Čaputová...". Ano, den před festivalem slovenský premiér schytal několik kulek od vyšinutého magora za to, že neleze Evropské unii do prdele a nepanáčkuje před Zelenskiým jak postižená opička. To jsou přesně ti aktivističtí levičáci, kteří vidí hákový kříž i na kohoutovi z Orloje. Pamatujte si to moji milí zlatí. Tihle lidé naši krásnou Evropu dlouhodobě ženou do sraček a jediné co s tím my můžeme udělat je, že sedneme do auta a sjedeme si vylejt palice na festival Nice To Eat You, který je ovšem také nacistický a pořádající kapela Flehless v čele s Vláďou Prokošem jsou totální náckové. Tak pravili levičáci v jedné z mnoha diskuzí na modrobílé sociální síti. Nové prostředí, staré xichty, parádní kapely. To vše jsme si užili. A ještě mnohem víc. Ovšem osazenstvo našeho auta si to užilo už cestou do Chřibské, to když se nám přihodila ta věc, že jsme byli požádáni posádkou služebního automobilu celní správy, abychom je následovali za účelem prolustrování našeho řidiče a sdělení nám oznámení o spáchání přestupku vjezdu motorového vozidla s registrační značkou neoprávněnou k vjezdu na dálnici stran nezaplaceného poplatku. Zjednodušeně, nás prostě zastavili fízlové a navedli nás na benzinku, aby nám dali pokutu. Příslušník ve slušivé uniformě, který měl postavu alá Rambo v prášku, vyzval našeho řidiče, kterým byl Medvěd, aby se legitimoval a aby předložil platné dokumenty od vozidla. "Jestlipak víte, čeho jste se dopustil pane řidiči.." "Noo, nevim." "Náš systém vyhodnotil vaše vozidlo jako nezpůsobilé vjezdu na dálnici." "Ale tenhle kus dálnice do Liberce je zadarmo ne?" "Ale vy jedete po dálnici do Prahy." "Cože? My nejedem do Liberce?" "Ne, jedete do Prahy..." Já se vzadu chechtal a v duchu si představoval scénu z geniálního filmu o dobrém vojáku Švejkovi, kde ač jde Švejk na frontu směrem od Budějovic, i tak jde do Budějovic ...A přece jedem do Liberce....I když jedem od Liberce... Naštěstí páni policisté byli rozumní ale hlavně bylo na nás vidět, že jsme se opravdu spletli a místo do Liberce omylem jedeme z Liberce. Medvěda to stálo usmrkaných 500Kč pokuty na nové košile příslušníkům a my se mohli otočit a nabrat správný směr. Když jsme se nad tím později smáli s přáteli, tak nám došlo, že ještěže nás zastavili, protože jinak bychom si všimli, že jedeme špatně až když bysme viděli panoramata Hradčan... Chvíli po tom, co jsme opustili dálnici a nabrali správný směr, chcíplo medvědovi v jeho letité Oktávce turbo. Magi řekl, že by to ale nemělo být tím, že jsme v autě čtyři a máme naložený kufr, neboť jsme o pětikilo lehčí. Všichni jsme se tomu smáli. Někteří více, někteří méně.


Po příjezdu se zabydlujeme a zjišťujeme, že chata nemá patřičné vybavení v podobě ledničky a rychlovarné konvice (tu přivezl SODík, který dorazil později). Ale to je asi s nemožností zaparkovat auto před chatou, jediné mínus celého festivalu. Sociální zařízení v chatě je dostačující, postelí bylo o jednu méně než jsme si objednali, ale to se vyřešilo během několika desítek minut, povlečení čisté, polštáře měkké. Proběhla diskuze o tom, kudy se tam dostal Spajdrmen. Medvěd: "Tys jel přes Skalici? To je o dost delší." Spajdrmen: "Jo ale taky o dost levnější". Všichni si to dáme do souvislosti s pětikilem pokuty a všichni se tomu řehtáme několik desítek vteřin. Když si rozebereme jednotlivé postele, na Magiho zbyla vrchní část jediné rozvrzané palandy. Moc se mu tam nahoru nechtělo, ale protože by to mohl být náš syn, neměl jako nejmladší člen našeho týmu na výběr. Povidám mu: "Hele je to lepší než někde ve stanu. Má přijít nějaká vichřice a třeba nám i střecha ulítne." Magi se na mě podívá od stropu svýma psíma očima a prohlásí: "Hm, jestli ulítne tak já to budu vědět jako první." 


Z počátku se nám zdá, že systém rozestavení chatek je jeden velký chaos a bludiště a máme problém do ní trefit zastřízliva. Báli jsme se o Amorfise, který nepobral moc prostorové orientace, ale po dvouch až třech zablouděních si každý našel svůj systém kudy se k naší chatě dostat. A nejsme sami kdo s tím měl problém. Popíjíme si takhle na chatce pivko a najednou k nám vejde cizí kluk a začne vypravovat "Hele to nevypadá špatně...." Koukne na nás, vidí neznámý xichty a  "jé já sem asi ve špatný chatě..." Amorfis dodal: "Ještě to nezačalo a už potřebuje kompas..." První kapelou festivalu byla banda s názvem SKÁRS OF VAJOLENS. Vůbec jsem je neznal ale protože chci vidět conejvíce kapel ve vesmíru, tak jsem na ně zašel a ty vole to bylo boží! Nejdřív jsem si myslel, že se jedná o nějaký bum čvacht cover band, ale když jsem se zadíval do tváře krásné zpěvačce ve slušivém, z kůže staženém legínovém outfitu, okamžitě jsem se zamiloval. Rozdávala úsměvy a xichtila se a mračila se a culila se a byla uplně skvělá. Co na tom záleží, že bubeník vůbec neuměl bubnovat. Kapela zněla krutě těžkotonážně a prostě uplně výborně a pro mě to byla jasně zatím nejlepší kapela festu. Hned jsem si šel koupit CDčko a nebyl jsem sám. Okamžitě po skončení setu se nás u stánku s merchem objevilo několik. Jo jo, kunda proti vodě, utáhne tři lodě, jak praví klasik. (Poznámka pod čarou - když jsme potkávali zpěvačku potom v civilu mezi lidma, vůbec nevypadala hezky. Jakmile se ale usmála, zase byla pěkná. Na Němku.)

   


Na druhou kapelu se těšil hlavně Jirka Karel takřečený Miloš Zbyněk Láďa Daniel Dominik Marián Pavouk zlořečený Spajdrmen. Indové GADLES byli dobří, ale hele, baba z první kapely byla lepší. Každopoádně mi v žaludku zatím žbluňkalo páté pivo, které se prodávalo za cenu v dnešní době směšnou. Však i v hospodě, kam nepravidelně docházím, platím za půllitr piva 42Kč, což je přesně o dvě koruny víc, než stálo na festivalu. Volátka jsme si proplachovali jedenáctkou Březňákem a i když mi z počátku nechutnalo, prochlastal jsem se až do doby, kdy mi chutnalo. Další kapelu, na kterou jsem se šel mrknout, byli PIKHED. Magi o nich řekl, že to zní jako Slam z Wishe. Prostě uplná blbost. Snažili se brutálně hrát, ale vůbec jim to neslušelo. Venku se docela ochladilo. Šel jsem se s Magim dooblíknout a asi i ostatní vytušili, že Pikhed nejsou to co by chtěli slyšet, tak se všichni přihrnuli do chaty a už se krájí měnický pecen chleba, šiška myslivecké sekané, podávají se nakládané feferóny, okurek, na stole se objevily dva druhy hořčice. Udělali jsme si to hezký... Když jsem si nacpal nácka, zjistil jsem, že můj kelímek zeje prázdnotou, takže se trhám od ostatních, jdu na pivo a na kapelu. Za chvíli se přiřítil Magi a iMaginárně mi odtrhl z tváře nos, jako malému dítěti, aby upoutal jeho pozornost. Ovšem na mě si nepřišel. Místo upoutání mé pozornosti jsem ho stáhnul o cígo... Další kapelou, která proběhla mými očními bulvami byli EPYKARDYJEKTOMY. Něco jim vazbilo ve zvuku a hudebně to byla taky mrdka. Všici netrpělivě čekáme na SENTYNEKS. Teda všichni... Mě to bylo jedno, já deathmetal neposlouchám, ale kluci co deathmetalu holdujou, se na ně klepali už od poledne. Podle prvního songu jsem usoudil, že Sentyneks bude super. Podle dalších songů jsem zjistil, že Sentyneks JE super. Buchta z první kapely promine, ale Sentyneks byl lepší. Představte si, že měli bubeníka, který dokonce uměl bubnovat! Je mi jasné, že nelze jen tak srovnávat začínající kapelu, která má sotva jedno CD, s legendou hrající více jak třicet let. Každopádně Sentyneks měli vynikající zvuk, zpěvák byl podstatně starší a ošklivější než zpěvačka z první kapely. Zajímavé zjištění: Zpěvák vypadal jako Big Bos z kapely Root, kytarista vypadal jako Vláďa z Fleshless a bubeník vypadal jako Pokáč. V podstatě česká kapela... Další velkou kapelou, kterou si doma neposlechnu co je uherský rok dlouhý, byly SYNYSTR. Zvuk měli absolutně bezchybný, muzika parádní. A přitom taková blbost žejo...

   

Ovšem NERFSEL mě dost nudili. Narozdíl od Spajdrmena, který na nich ujel. Ale o něm je známé, že ujíždí na kapelách, které mě přijdou nudné. Celou dobu stál v první lajně, ostatně jako u každé kapely, od které chce do sbírky koncertní setlist. Když přišel na ubikaci, vyprávěl nám, jak prováděl těžké boje o kus oblemcaného papíru s názvy písniček, a sundal v boji svého úhlavního nepřítele. Dobře mu tak. Každý přece ví, že přes setlisty je tady Spajdrmen. Magi šel chrápat už někdy za světla a jako druhý jsem zalezl já, protože jsem byl KO. Předchozí noc jsem se totiž vzbudil ve dvě hodiny a devět minut ráno, neboť jsem měl těžké spaní ze spáchaného atentátu na slovenského premiéra. Levičáci mě ve snu honili kolem poslanecké sněmovny se znaky EU ve svých veganských rukách, chlupaté holky které krámovaly na volno do kalhotek na mě hulákaly že jsem zkurvený nácek a proruský dezolát. Tak jsem se radši vzbudil než ve spánku sledovat takový sračky... Po mě zahučel do postele, co znamená odpočinek, SODík. Zbytek party chlemstal někdy do půl čtvrtý, neboť se jim přihodila ta ošemetná věc, že dostali žízeň. Asi se pěkně zbořili, protože ráno je vůbec neprobudilo moje prdění, smrkání, chchlání, snídání, sprchování, sraní, čištění zubů. Vrčeli do peřin jak kdyby tejden nespali. Když se konečně probudili, dali jsme si hromadné kafe a po kafi zase začínaji chlastat. Jediné co mě napadlo bylo, že zase odpadnou už odpoledne... SODík se mi svěřil, že se mu zdálo, že se celou noc chodil  na verandu dívat se, jestli mu někdo neukradl igelitku s jídlem, kterou si tam dal za účelem chladu, díky absenci ledničky. A když se tam ve snu šel podívat naposledy, zjistil, že někdo ukradl verandu a že taška s jídlem visela na zábradlí. Nooo, tak to je taky slušnej oddíl tohleto... Spajdrmen chrápe a vůbec nic si z předešlého dne nepamatuje. Kecáme s přáteli z Liberce a že prý mám zvěčnit Pana Psa zde na blogu. Přátelé, tedy seznamte se prosím: PAN PES!! 


"Neser mě, nebo ti jebnu jednu hovnem přes držku" zaznívá od vedlejšího stolu, když se SODíkem popíjíme pivko v  pivním stanu. Prší, fouká, je zima a ze stanu, co znamená Nice To Eat You festival se ozývá zvuková zkouška první páteční kapely. Ta po vzoru včerejšího modelu skrývala v útrobách sestavy opět ženu. Nutno podotknout, že sakra sympatickou a hezkou violistickou čelistku, která byla přidanou hodnotou kapely, hrající jakýsi deathcore. A Magi, náš deathcorista je prochlastal někde. Kapela se jmenovala SÉRČENDYSTROJ a právě díky dívce, která rozkročmo stehny objímala moderně vypadající smyčcový hudební nástroj, jsme vydrželi až do konce. Druhá kapela byla duo pálivých papriček KEPSEJSIN STYTČ RAPČR. Bohužel díky absenci živého bubeníka trpěla zahuhlaným zvukem. Automatické bicí prostě nejsou to pravé ořechové pro živá vystoupení prezentující jejich paprikový gore bordel. Na kapelu NEUROTYK MAŠINERY jsem příliš málo opilý abych si je užil, ale poctivě jsem si je odstál a odposlouchal. EFOUBÝ prožíráme a přicházíme na ně až když zpěvák říká - Děkujeme vám dámy a pánové. Pokoukali jsme tedy asi jednu minutu a můžeme hrdě hlásit, BYLI JSME NA EFOUBÝ! Jdeme si teda sednout do pivního stanu a po dvaceti minutách u stolu si všimneme, že Efoubý stále hrajou. Takže nás mystifikovali, když říkali obligátní loučící frázi "děkujeme vám dámy a pánové". Oni si prostě jen nepřáli naši účast... Venku je kosa. Magi chrápe. Medvěd řikal: "Pičo já ji mám jako kráva." Pak sežral hermelín a zakroutil nechápavě hlavou na Dárktroun, který jsem zrovna pouštěl. Drobil, kusy chleba mu padaly na zem, hermelínu měl plnou hubu... S koncem Efoubý přichází Amorfis s informací, o klukách, že prý "Ty tam vrčeji jak medvědi v Liptovským Mikuláši." Další kapela která zahrála, byli SAKYN LÝČ. Z počátku mě moc nebavili, ale když jsem si došel koupit další pivko, vylepšilo se to. Když jsem na pivo čekal, vešel do stanu náš známý slabomyslný hoch, kterého známe z minulých ročníků. Neuplyne ani pět minut a už otravuje zpěváka na pódiu. Lejdýzendžentlmen, seznamte se prosím!!


Po několika zevlováních na pódiu se jal věnovat činnosti, ve které vyniká - srát lidi kolem. Dělá to tak, že vyhledává oční kontakt a když se nedejbože na něj podíváte, přijde až před vás s xichtem vraha a snaží se vás vtáhnout do kotle, všeljak vás objímá, strká do lidí, zvedá je.... V jednu chvíli se v kotli pohybuje zmíněný slabomyslný hoch, děsivá paní fotografka s tourettovým syndromem a vozíčkář a užívají si atmosféru kapely každý po svém. Vedle mě stojící SODík poznamená: "Teprve teď je to ten pravej krypl-pit." SODík samozřejmě za toto půjde do pekla, kde na každém čertím doupěti bude viset žlutomodrá vlajka (a nebude švédská), a z amplionu nepřetržitě bude hovořit střídavě pan Petr Fiala, paní Markéta Adamová Pekarová a pan Vít Rakušan. To mu nezávidim tohleto... Kluci došli vzbudit Medvěda. Když se přikulil, řikám mu: "Vole máš tady kus nějakýho hovna nebo hermelín..." Medvěd tlapou přejede po svém kulatém bříšku a ze záhybu mikiny mu vypadne  skroro půl krajíce nějakého napůl rozžvýkaného chleba.... DISGORČ FOUTUS se líbili hlavně Čeňkovi, který s námi ale nejel, tak si nechal od nich aspoň koupit nějaký merch. Disgorč Foutus hráli ve dvou, měli švédský zvuk, hráli gore, ale hele nic moc. Když se přistihnete, že místo kapely sledujete děsivou fotografku s tourettem jak sebou nekontrolovatelně škube a nadává, nedělá to v mých očích kapele dobré jméno. Ale uplně špatný to nebylo. To nemůžu říct. Protože venku byla kosa, tak měli slušnou návštěvu, děti na ně pařily, kotel byl, lidé s protézami nohou v rukách na ně pařili... Každopádně na můj vkus to bylo moc dlouhý. Ovšem DYVAJN DEFILMENT byli jedním slovem strašní. Po prvním songu odcházím. Takhle blbej slam sračka mrdka blbost se jen tak nevidí. Tohle by se líbilo Magimu, kdyby pořád ještě nechrápal. A jen jsem si dopoznamenal tuhle poznámku, objevil se Magi u stolu a samozřejmě jsem mu hned vpálil, jaká to byla skvělá kapela, že by z ní vytekl. Na řadu přichází pořádající kapela FLEŠLES. Hledám v davu lidí kluky. Nacházím kývajícíse opilou trosku Amorfise. Držím si od něj odstup a když Amorfis odejde, sejdu k Medvědovi a koukáme na speciální set u příležitosti vydání nějakého prastarého dema. Najednou se přiřítí Amorfis a vyleje mi pivo do kapsy u mikiny. Jak se mu to povedlo, je mi záhadou, protože ač mám loužičku piva v kapse, zbytek oblečení zůstal netknut suchý. Jdu se ven vychcat do chcací rakety a vidím opilého slabomyslného hocha, kterak se chlubí svým malým pérem, které má i s varlaty vytažené z gatí. Tak takový já měl speciální set Flešles. To nevymyslíš. A to není všechno!! Když už Flešles hráli speciální set, to by bylo, aby se nepřihodilo ještě něco. Protože je na řadě jakési propichování a sadomaso show, odcházím na chatu, kde se dozvídám, že Medvěd pohřbil nějaký úkáčko. Skoro. Došlo k tomu tak, že Medvěd šel po skončení setu Flešles pozdravit kytaristu, podat mu ruku, neboť kapela zahrála výborně. To se ovšem nelíbilo chlápkovi s modrožlutou vlajkou na předkožce (ne švédskou) a víte jak oni jsou namyšlení, arogantní, nevděční, hluční, nepříjemní, líní a vychcaní tithleti hájení lidé z východu, tak se tam jeden z nich pustil do Medvěda s vervou větší, než by mu bylo kýmkoliv doporučeno, protože co si budem povídat žejo. Medvěd není žádný floutek a svým pérem by otravnému Ukrajincovi vyrazil z nosu nosní přepážku kdyby na to přišlo. A že na to málem přišlo. Naštěstí kde se vzala, tu se vzala, odněkud se zjevila zrzka, celý spor ukonejšíla a zachránila tak milého Ukrajince od asistované sebevraždy. Ale takhle nasranýho Medvěda jsem ještě neviděl. V něm se vařila krev ještě několik hodin potom. Nebýt oné zrzavé holčiny, Ukrajinec by z Chřibské odjížděl nohama napřed. Hele jak píšu... Každý si speciální show své oblíbené kapely užívá jinak... Očekávanou kapelou byli FLEŠKRAUL. Dokonce i já jsem se na ně těšínkoval, protože naposledy na jiném festu se mi líbili. A nejinak tomu bylo i tento festival. Vychytrale si stoupnu kousek za vozíčkáře, kde jsem chráněný před aktivními kotelníky, neboť ač v kotli jsou kolikrát ožralá hovada, povalení vozíčkáře je na oprátku. Jenže po nějaké chvíli vozíčkáře odvezli do první lajny a samozřejmě za chvíli v návalu v kotli pařících fanoušků toho dýdmetálu vznikla strkanice a já měl na sobě další vylité pivo. Po chvíli se vozíčkář i s vozíčkem ocitl nad hlavami v první řadě, což naprosto ohromen ocenil zpěvák kapely. Fleškraul tedy nelze nic vytkntout. Následní GAT neměli pražádnou šanci zaujmout mé sluchovody, protože Fleškraul nasadili laťku tak vysoko, že to prostě nešlo. Dáváme se SODíkem pět songů a jdem na kutě. Amorfis už spí... Ráno se bavíme o předešlém dni. Amorfis: "Jo, to si eště pamatuju." Marján: "To protože to bylo v poledne." No a co myslíte? Ještě nepadla devátá ranní a už jdou zase na pivo..


Čtyřlístek na kapele GUT: Zleva Bobík, Pinďa, Fifinka a Myšpulín.

Sobotní ráno jsme se někteří doproleželi až k první kapele MINOR, kterou nám zpěvák představil tak, že "viete čo, prave sme si všimli, že tu sme jediná kapela zo Slovenska, takže je na nás, abysme vas presvedčili, že aj skurvení čoboláci umí hrať metal." Přesvědčili. Šlapalo jim to dobře. Náš liberecký přítel vyhrál soutěž v honění umělých čůráků. Gratulujeme!! Následní SPAJNLS FAKRS nám ukázali, jak se hraje Lidl core. Zpěvák a basák nepostojí a už u první písničky pobíhají kolem nás v hledišti za zvuku rychlého grindcore s designem obchodního řetězce Lidl. Moc pěkné. Hráli přesně to, co Spajdrmen nemá rád a to co já rád mám. Pro mě to byla jedna z nejlepších kapel festu. PARALEL EKZYSTENC se líbili jen Spajdrmenovi asi, neboť byl jediný, který na ně přišel. Důležité ale bylo, že ulovil setlist. I když ulovil, to je silné slovo. Nikdo jiný ho nechtěl. Takže asi tak. 


Další kapelu, kterou Spajdrmen nechce slyšet byli MIVEDANTAL. ALE!! Ono to bylo lepší než polovička zde vystupujících. Zpěvák výbornej, jako kdyby utekl z nějakého ústavu pro chorobomyslné voliče pětikoalice. A navíc si mě děsivá fotografka trpící tourettovým syndromem při jejich setu 3x vyfotila. Šestkrát to s ní při tom škublo, tak nevim jak jí ty fotky vycházeji... Poslední song Mivedantal uvedl takto: "Poslední song věnujeme Láďovi a jmenuje se Vrrmmbbbrrrruueee...nebo tak nějak." Načež kytarista vyzvídá, co to vlastně budou hrát. Další kapelou byli KOMANDR a bylo to zdaleka to nejlepší, co nám Spajdrmen doporučil. SODík ale i tak ke konci odešel, neboť se styděl za slabomyslného hocha s hochem s pomuchlanou rukou, kteří se hledali až se v kotli našli. Kapela si musela pomyslet, že je to tu samý debil. Sedíme na pivu s nějakými Slováky a já jim řikám "Hele já mám ženu Slovenku." A on na mě "Tak to sme na tom stejně. Já mám za ženu Češku." Načež kontroluju moji výhru slovy "Já jsem na tom hůř, já ji mám z Humenného." Nezbývalo mu než souhlasit. Poté jsem se jich zeptal, jestli vědí, jak vznikli Slováci. Všichni to vědí, že Maďar voprcal vopici, hodil ji přes Dunaj a ona tam vysemenila Slováky. Kupodivu mě nevykostili, ale přidali do mlýnku jednu hezkou historku. "Jedna čaja ráda fajčila a urobila fajku týpkovi a druhej den se jí udělala na držce taká pliaga hnusná. Tak honem doktor a výtěr držky a tam se zjistilo, že tam má bakterii co se objevuje jen na mrtvolách. Tak policie za týpkem a našli u něj dvě mrtvoly." Jo tak to bejvá, když rád pícháš mrtvoly a dostaneš chuť na poctivou fajku.


Následná kapela svým názvem trochu koresponduje s příhodou. Jmenuje se MENSTRUAL KOKTEJL a byla to strašná sračka. Odcházíme popíjet a po chvíli přiběhne malej Jára, že to bylo boží. Je vidět, že je ještě mladej a blbej, jak mi s oblibou říkává můj táta... Místo OBSCENITY, kteří nevystoupili pro nemoc, znovu hrají Disgorč Foutus. Chlastáme a teď pozor přátelé moji. Stala se totiž věc, která se stane jednou za život. Chytlo mě sraní (což se stává maximálně devětkrát za den), takže jsem se odebral na chatu. Kouknu do chaty a vidím Magiho jak chrápe. On vlastně skoro celej festival prochrápal. Ale to je teď vedlejší. Důležitý je, že otevřu dveře na toaletu a tam na míse sedí a sere vousatý neznámý chlap. Slušně se mu omluvím, zavřu dveře a v hlavě mi to šrotuje. Buď jsem na špatný chatě já, jenže to by byl na špatný chatě i Magi. Anebo je na špatný chatě vousaté seroucí individuum. Kouknu do kuchyně a vidím tam flašku s utopenci, kterou dovezl Amorfis. Jdu tedy za chrápajícím Magim, a řikám mu: "Vole, na hajzlu sere cizí chlap." - "Cože?" - "Jo pičo ty tu chrápeš a na hajzlu máme cizího chlapa." - "Hm." Víc jsem z něj nedostal. Zavrtal se do polštáře a chrápal dál. Jdu tedy před dveře toalety a řikám: "Kámo, budeš srát ještě dlouho?" Okamžitě v zápětí se ozve spláchnutí, potom mytí rukou a z útrob sociálního zařízení vychází spokojený vousatý chlápek. Něco na mě mluví neznámou řečí a jakoby nic, za sebou zavře vchodové dveře a odchází do víru festivalu. No ty vole! Já se začal tlemit a nemohl jsem přestat ještě hodně dlouho. Tohle se fakt nestává každej den. Smích mě na chvíli přešel, když jsem vešel na klozet. Takovej smrad co tam neznámý vousatý muž po sobě zanechal. Když mě to podruhý nakoplo k blití, zašel jsem pro deodorant značky Borotalco a vystříkal to tam. Teprve pak to bylo použitelné... Díky shledání se shitmanem stíhám z vystoupení RESRAKČET jen poslední čtyři písničky. Líbilo se mi to. Další kapelu nám doporučoval náš společný známý, který prožívá naše festivaly z pohodlí domova. AVR OF PÝNS mi ale přišla jako strašná nuda. Všechny songy mi přišly stejný. Takže zase popíjíme a najednou k nám přijde týpek a spustí: "Jsem... z Lípy... a už... vás sleduju... delší... dobu..." Lezlo to z něj jako z použitý šprcky, tak mu chci pomoct a řikám mu: "Tak už se vyžvejkni vole." A on se nasral a odešel. Chjo... Další kapela je opět gore a opět je to sračka. Jmenovali se JŮELSÝEM. Zlé jazyky tvrdí, že když kapela neumí hrát, nebo neví co má hrát, tak hraje goregrind. Proto jsou gore kapely oblíbené na festivalu Obscene Extreme, kde z těch čtyřech tisíc lidí, se vždycky najde pětset opilých nebo zhulených fanoušků, kteří na ně rádi zatančí a ocení donekonečna opakující se -tupatupatupatrrrr-. Naštěstí hráli jen sotva půl hodiny, takže to dlouho netrvalo. Spajdrmen se už nacházel na chatě a tam plný očekávání čekal na poslední kapelu, před kterou.... No co vám mám povídat. Opět stalo něco, co se nestává každý den a co nás všechny, kromě Spajdrmena tedy, rozesmálo na hodně dlouho. Na řadě byli KRYJEJŠNS FROM D TOMB. Spajdrmen nám řikal, že je to gore kravina a kdesi cosi, ale já jak se snažím vidět všechny kapely ve vesmíru, tak jsem nedbal na jeho varování před nekvalitou a šel se na ně podívat. Tý vole to byla pecka!! Absolutní řežba, kapela vysmátá, sympatická, skvělej inteligentní bordel, kotel byl, lidi nadšení, všichni spokojení, usměvaví... Píšu tedy na naši skupinu, že je to uplně skvělý a že tolik energie v sobě neměly všechny kapely dohromady a že je to nejlepší kapela festu.


Na konci vystoupení se najednou objeví Malej Jára se setlistem v ruce a já mu řikám: "Ty vole co to máš za setlist?" A on že "no co asi, co teď hrálo - DEMIURGON". Představte si moji milí, že předposlední Kryjejšns From D Tomb nehráli a místo nich byli DEMIURGON. Ty na které se uplně nejvíc těšil Spajdrmen. Na chatě. Takže já a SODík  jsme s nadšením sledovali uplně jinou kapelu než jsme si mysleli že sledujeme, Spajdrmen si myslel, že si z něj dělám prdel, když jsem psal do skupiny jaká je to pecka. Cestou na chatu na rozloučenou olíznu libereckou kopretinku což bylo příjemné, potom olíznu jejího manžela, libereckého vagabunda, což příjemné nebylo a jdeme se vysmát Spajdrmenovi, který když viděl malýho Járu se setlistem, teprve pochopil, že prosral kapelu na kterou se tak těšil.


 

Všichni kromě Spajdrmena jsme se nemohli přestat smát a kdybychom nebyli tak unavení, smějeme se tam všichni (skoro) ještě teď. Tak takový byl festival Nice To Eat You roku dvoutísícéhodvacátéhočtvrtého, jak jsem ho viděl já. Můžete nesouhlasit, je mi to upřímně u prdele. Při pasní tohoto chrchelu nebyl poraněn žádný levičák. A na úplný závěr tu mám vzkaz na přání pro našeho společného kamaráda ohledně utopenců: Mě chutnaly moc. Mám tyhle blátivý průmyslově vyráběný sračky plný chemie v oblibě. Měly sladkokyselý nálev, minimum masa, spoustu cibule. Snědl jsem tři a byla to lahůdka. SODík upřednostňuje kyselejší a masitější typ utopenců, snědl jen dva a moc s nimi spokojený nebyl. Spajdrmen snědl buď 4 nebo 7. Přesný počet jsme z něj nedokázali vymámit. Každopádně já bych dokázal sežrat celou flašku sám na posezení.



Pro nějaké další fotky klikni sem.

DEATH COFFEE PARTY 2021


Na letošní Death Coffee Party jsem vyrazil s Magim a to jako řidič mého bílého oře. V plánu bylo vyrazit v pravé poledne, abychom měli tři hodiny do první kapely a stihli v klidu dojet a zajít do hospody na výtečného burgra tak jako vloni. Dokonce jsme nakonec vyrazili o hodinu dříve, ale stejně jsme burgra nestihli z následujících důvodů. Ty důvody jsou celkem dva. První důvod bylo obrovské šestnáctinápravové nákladní auto, které se ploužilo třicetikilometrovou rychlostí někde od Jičína až pomalu k Mladé Boleslavi. Vzhledem k tomu, že byl pátek, provoz jako kráva, takže předjet se to pořádně nedalo. Až když byly dva pruhy do kopce, tak jsem rozvášnil svoji jednačtyřku a předjel jsem ho. Už jsme si říkali, že konečně.... Jenže kouknu do zrcátka a vidím, že se za mnou ženou majáky a houkačky fízlů a záchranka. Jako poslušný řidič zpomalím a zajedu ke kraji. Blikající auta mě předjedou a za několik set metrů uprostřed silnice fízlové auto naštorc a z rychlostní silnice nás posílali směr Dolní Bousov. Tam se tvořila neskutečná kolona. Popojížděli jsme po pěti metrech asi třičtvrtě hodiny. A když jsme zjistili důvod té kolony, vyhrkly nám zvratky do ústních dutin. Celým tím popojíždějícím martýriem byla vinna jedna malá blbá křižovatka ve tvaru TÉ v Dolním Bousově. Žádná bouračka, žádné dopravní omezení, prostě nic. Jen blbá křižovatka a patrně řidiči, kteří se báli nebo neuměli rychle vjet do křižovatky v kombinaci s řidičema hajzlama, kteří nepřibrzdili a neumožnili tak volný a plynulý průjezd. Prostě trapas jak má bejt. Pak jsme ještě čekali na semaforu v Zahrádkách, ale to už nebylo tak velké zdržení. Každopádně do Litoměřic jsme dorazili ve čtvrt na tři, takže na burgra jsme se už vykašlali abychom stihli první kapelu, která měla výkop v 15hodin severočeského času. Po povinném okroužkování festivalovou páskou a zakoupení festivalové žetonové měny, jsem šel vstříc žateckému peklu v podobě jedenáctistupňového piva pivovaru Žatec. Už vloni se mi kroutily chlupy na jazyku z toho, jak to pivo bylo hnusný. Nečekal jsem žádný zázrak ani letos, ale tohle byl fakt humus. K dispozici byla i třináctka, ale tu jsem ochutnal až pozdě večer. Počasí vyšlo na jedničku. Nebylo vedro, nepršelo, nebyla zima. Tak by to mělo být. I když paní Honsová, o které se tak trochu zmiňuji v reportu na Obscene Extreme Festival, před týdnem hlásala, že bude chcát a zima, aby to ve čtvrtek změnila na tropický víkend. Ani jedna věštba se jí naštěstí nevyplnila. Pět minut poté, co mě ve velkém stanu, ve kterém bylo jeviště i hlediště, zákeřně kousl komár, spustila první kapela. VANGUARD měli od začátku parádní zvuk (stejně jako většina vystupujících na tomto festivalu) a jejich vystoupení se mi líbilo ještě mnohem víc, než před třemi léty v Hradci Králové. Když Vangurard končili, měl jsem v sobě tři opravdu hnusná piva. Nešlo to udělat jinak, než že jsme se ten hnus snažili přechlastat. ARAWN na mě byli příliš melodičtí, tak jsem jim nevěnoval moc pozornosti. Zkouším Cider s ledem, který byl o deset KáČé dražší než jedenáctka, tedy za 50Kč. Cider byl osvěžující, lahodný, ale taky pálení žáhy vyvolávající. NECROSY z Taliánska byl super deathmetal. Když jsme nestihli zajít na pořádnýho burgra do hospody, dal jsem burgra uvnitř areálu. Byl dobrej, ale tak trochu syrovej. Salmonela se naštěstí nedostavila...



WICTIMS byli vlastně takoví Michal David revival. Hlavně pak díky tomu šílenému klávesovému nástroji, který používá právě Michal David. Otázka však zní, kde byl Magi, milovník deathcoru, když Wictims právě tento hudební styl bravurně drtili? Patrně se se svými přáteli oddával všemožným radovánkám. To já a můj severský přítel SODík jsme staří suchaři a snažíme se vidět conejvíce kapel a proto obdivujeme deathmetal bandy BLOODTRUTH, která by se zcela určitě líbila kámošovi Medvědovi, jenže pro něj tenhle festival neměl lákavou soupisku. Při jejich setu jsem vylil první pivo. Ne proto, že by do mě někdo strčil, nebo že bych klopýtl, nebo cokoliv jiného, ale proto, že bylo tak neskutečně hnusné, že při každém napití se mi obracel žaludek a hrozilo blití na všechny strany. Další kapelu kterou jsme shlédli, byli BEAR. Kámoška o nich prohlásila, že hráli jak buzeranti. Severský přítel SODík se mi svěřil, že když měl covid a týden neměl chuť a čuch, že když ho to přešlo, tak si koupil kilo gumových medvídků a užíval si jejich ovocněchemické chuti. Kdyby si v tu dobu koupil pivo pivovaru Žatec, modlil by se za opětovné onemocnění covidem! Tak hnusný to pivo bylo. Když jsem si pro něj chodil, nežádal jsem u obsluhy dvě piva, ale rovnou jsem jim říkal že chci dva hnusy. Obsluha mě z počátku nechápala, ale když se po tom tam ošklíbal skoro každý,  už mé výroky na adresu Žatce nijak nekomentovala. Chápala. NONE SHALL FALL byla pařba jak cyp ty vole. Na scéně se objevil zelený nafukovací krokodýl, žlutá kačenka a růžový plameňák. Kopačku do břicha od kotlechtivého fanouška jsem dostal a dokonce došlo na přerušení produkce kvůli oživování jiného fanouška v kotli, který lehnul. Ale to jsem se dozvěděl od jiných, neboť tou dobou jsem byl na svém prvním WC, které bylo označeno vtipně, ale o to více jasně v dnešní zkurvené genderové době, kdy někteří blbci nevědí, zda jsou ženami, muži nebo obojživelníky. Na dveřích na pánské WC byl namalovaný penis. A na dveřích na dámské WC byl namalovaný škrtnutý penis. Jak jednoduché a jak pravdivé. Tak to prostě je. Když nějakej debil s růžovejma vlasama v lodičkách bude mít mezi nohama péro, je to pořád debil s růžovejma vlasama v lodičkách, který by měl jít na pásnké WC. A je uplně jedno jestli se cítí být lokomotivou nebo ledňáčkem. Těmhle debilům bych dal lopatou nejdřív po zádech a pak do ruky a do dolů s nima. Ono by je přestalo bavit terorizovat svět blbostma. 



První headliner, nám už známí CYTOTOXIN zahráli vyníkajícně! Kotel na ně byl krutopřísný: vzduchem létaly piva, mobily, lidi.... V pivním prostoru jsme se seznámili se sympatickými Liberečáky, z nichž jeden vypadal jako Karel Kryl zamlada, ale SODík říkal, že vůbec nevypadá jako Karel Kryl zamlada, že jenom jeho knírek vypadá jako knírek Karla Kryla zamlada. Ale SODík je chabrus na oči, takže neviděl tu jasnou podobu. Každopádně Karel Kryl a jeho sympatičtí přísedící nám rozhodně doporučovali, ať přejdem z hnusné jedenáctky na třináctku, která nejenže není menší zlo, ale naopak je velice chutná. No tak jsme si tedy dali třináctku. A jak to dopadlo? Po prvním loku letěl kelímek i se zbytkem piva do křoví. Takovej hnojník ty vole!! Druhý letošní headliner SQUASH BOWELS měli z počátku velmi špatný zvuk, ale pak se to vyladilo a byla to naprostá řežba. Snad ještě lepší než na letošním Obscene Extreme festivalu. V kotli začal být aktivní jeden kokot, který vyloženě toužil po tom, někoho zranit i mimo kotel. Tohle už je za hranou a čurákovi v kapuci přeju syfilis. Vystoupení Squash Bowels pro mě ukončila dýmovnice, která nás vyhnala ven. Štípala v nose a očích a smrděla jak nemytý nebinární gender. Kapela DECULTIVATE nás chtěla politicky agitovat a proto jsme si na hajzly zanadávali a odešli pryč. Hudebně kapela hrála stejný hovna, jako ta, která se valila zpěvákovi z úst. Strašná sračka.... DEWDROP a THE CORONA LANTERN jsme vynechali. Budiž nám to kapelami odpuštěno.



Sobota pro nás začíná v půl osmé, kdy se pomalu chystáme k severskému příteli do Ústí, využít jeho domácího sociálního zařízení. Ne že by v areálu nebylo vše potřebné k dispozici, ale co bysme tam kurva až do dvanácti dělali žejo. Než jsem odjížděl na tenhle festival, vedl jsem zajímavou diskuzi ohledně piva s jedním pivařem. Svěřil jsem se mu, že se tu točí Žatec a že uvažuju o tom, že si s sebou vezmu plínku. Zasmáli jsme se tomu, ale to jen protože jsme netušili, jak blízko jsme byli tomu, plínku potřebovat. To si totiž takhle škádlíme SODíkovu jednaosmičku dýzl, když v tom se nám svěří Magi, že to nevydrží, že musí jít srát. Musíme mu tedy zastavit u lesa, protože projímadlo Žatec si vybíralo svoji chvilku poezie. Cestou obdivujeme krásnou přírodu všude kolem, hlavně pak když sjíždíme do Ústí, které je zahaleno mlhou. Špatné jméno severním Čechám, potažmo ústeckému kraji udělala média, když se v jeho souvislosti zmiňují povětšinou o nepřizpůsobivých občanech a kriminalitě kterou mají na svědomí povětšinou nepřizpůsobiví občané. Jenže pak tam přijedete, krajina plná lesů, kopců, hradů, zámků, hospod, klikatých silnic, luk...  



Do areálu se vracíme za pět minut dvanáct. Ne podle toho přísloví, ale ono bylo opravdu za pět minut dvanáct. Jdu na Cidera a pak hned na první sobotní kapelu NO FACE NO CASE. Hele dobrý. ALE.... Ty dva kokoti v kotli, karatisti nebo nindžové zasraný, kopali do každýho i mimo kotel, hlavně pak jeden by zasloužil železnou tyčí mezi oči. Další zmrd co vyloženě chtěl někoho zranit svým cripple-pitem (samozřejmě od slova kripl, protože přesně takhle se kriplové chovají). Co to s vámi doprdele lidi je? Samotná kapela se svěřila, že toto bylo jejich první vystoupení. Přehráli nám celou patnáctiminutovou diskografii a musím konstatovat, že to bylo dobré. Ale někteří zrmdi po pódiem.... Škoda slov. To druhá kapela MIVEDANTAL, to bylo jiné kafe. Grindcore jako kráva, zpěvák naprostý šílenec, dokonale divadelně ztvárňoval podstatu textů. Kam se na něj sere podržčurák evropské unie Jan Hrušínský!! Ten by určitě nedokázal mimikou ztvárnit vyhřeznutí plodu plného červů z těhotné ženy a následné sežrání. Celé jejich vystoupení dokonale vystihuje jedno jediné slovo: epilepsie... Škoda jen, že neměli větší účast. Blbečci v kšiltovkách s rovným kšiltem, ponožkami vytaženými nad lýtka a načesanými kníry by asi nechápali. A ještě jednou bohužel pro kapelu Mivedantal, zahlédl jsem nějakou rozepři mezi členy kapely. Vím kvůli čemu to bylo, ale nechci to zde rozebírat, tak budu jen doufat, že se nerozpadli. Byli fakt výborní. SILENT GENERATION, ač jsem z nich byl unešen letos na Czech Death Festu, bojkotujeme kvůli kriplům praktikující cripple-pit. Mezi těma debilama není nikdo v bezpečí a obdivuju všechny kdo s nima do kotle vlezl. Stejně jsem potřeboval srát. Žatec je prostě nekompromisní v tomhle ohledu. Ještě dlouho mě bude ve snu strašit jen to slovo: Ž A T E C... Následní DIVERSITY trochu zklidnili nervózní vody svým instrumentálním postmetalem nejvyšší kvality s perfektním zvukem. Zašel jsem si koupit nové LP Anime Torment a pak hned na MADAFAKA, kteří ale bohužel úplně zanikli mezi ostatními kapelami hrající podobný styl. Tenhle brutal slam death core metal, bude beztak jen dočasná móda, která doufám za deset roků padne. Stejně jako byl na výsluní thrash, death a black a všechno to padlo. Maďarští PREADIATRICIAN hráli grindcore s ne moc dobrým zvukem. Zase na ně ale pařily i děti. Zvlášť pak jeden hošíček, to měl zmáknuté k dokonalosti. Když se pak optal jiný dětský fanoušek tatínka "Co to mají ti hudebníci na sobě?", tatínek pohotově odpověděl "To sú doktori." 



Tou dobou také došel točený Cider, což bylo nemilé zjištění. Byl pak už jen Cider v plechovkách. Taky dobrý, ale točený je točený. Každopádně pořád o dvěstě procent lepší než pivo. Slováky ATTACK OF RAGE už jsem jednou viděl, ale nějak mě to zklamalo. Ne však tady. Jejich melodický grindcore přilákal i několik dětí do první lajny, kteří pařili né proto, že by jim někdo přikázal "PAŘ", ale proto, že se jim to líbilo. A to je jen dobře. Holandští DISTANT byli opět ze zástupu kapel hrajících ultra brutal total anal kakal slam, ale tady to bylo o třídu lepší. Bubeník se při jejich setu moc nepředřel. Zkoušíme třináctku a světe div se, chutnalo nám to jako pivo. Hurá!! Při ANIME TORMENT si jeden cripple pěkně rozbil tlamu. Dobře mu tak. Nějak si kotník pojebal, a odkulhal pryč. Ale za chvíli už byl zase na scéně. Tohle není o paření. To je o tom, předvést se kdo je největší kokot na parketu. Samotní Anime Torment byli skvělí jako vždycky. Jen tiše se SODíkem doufáme, že se nezkurví nějakým slamem. Byla by to škoda. Jdeme si pro další třináctku, ale zjišťujeme, že třináctka došla. KURVA TEĎ KDYŽ NÁM ZAČALA CHUTNAT!! A beztak nedošla, jen to tak řekli, aby lidi chlastali jedenáctku... Dobrá tedy, došli jsme si pro jedenácku. Půlku vylévám pod lavičku. Ne, tohle pivo se prostě nedá. Kapelu RISK IT sleduju z lavičky, pod kterou jsem vylil pivo a nějak zvlášť mě jejich HCrossover nebral, ale SODík si je užil stejně tak se spoustou jiných. Kotel byl prý bez cripple účastníků. Následují KOPRSE, kteří nejspíš vyhlásili válku všem ostatním pomaluhrajícím brutal slam death a dokazují, že jde zahrát ještě pomaleji, než by si člověk myslel, že to jde. Kupodivu je jejich produkce zábavná a dost návyková. Jenže když je toho za den tolik, začne to nudit. Kdyby Korpse svůj set zkrátili na polovičku, udělalo by to asi trochu vrásky na čele pořadatelů, ale pro obyčejné smrtelníky, by to bylo lepší. Možná proto se mi tolik líbili No Face No Case, kteří po patnácti minutách šli do piči. CHAOSEUM ze Švýcarska bylo něco mezi Marylinem Mansonem, Avatarem a Kornem se zpěvákem, který vypadal jako něco mezi Predátorem, Jokerem a Ivanem Bartošem. U pátého songu mě to začalo nudit. To JIG-AI, poslední kapela kterou jsme měli v plánu, to byla jiná písnička. Ultrarychlý zběsilý bordel. Konečně rychlá kapela zase. Kotel byl bez cripple. Ono se není co divit, protože by se sami umlátili v tý rychlosti nindžové posraný. Na ploužáky slamovejch kapel umí bejt drsnej každej retard!! Tak. Asi jsem si tímto reportem udělal mnoho nepřátel v klubu slumistů. Naštěstí ty moje žvásty nikdo nečte...